Patrick Kicken: KINK over twee weken op FM, Veenstra mag het Talpa pand niet meer in
[BLOG] Gelukkig nieuwjaar he! 2024 belooft een prachtig jaar voor alternatieve popzender Kink te worden. Ze gaan dan eindelijk ook te ontvangen zijn op die dure FM band. Maar niet in heel Nederland. Zoals al eerder uitlekte zijn ze al een tijdje in onderhandeling met de eigenaar van het ‘regionale’ commerciële Radio Decibel, dat toch best aardig te ontvangen is in Nederland. Naar ik hoor is het over 14 dagen zover. Origineler was geweest per 1 februari, want op die datum begonnen ze in 2019 aan dit avontuur. 5 jaar later alsnog op FM heeft wel iets symbolisch. Maar ik snap wel dat ze er z.s.m. op te horen willen zijn, want de tijd dringt..Paar dingen die interessant zijn aan het alsnog verschijnen van Kink op FM: Na Radio 10 Brabant, dat de frequenties van 8FM kaapte, Qmusic Limburg dat op Star FM te horen kwam en Q op het pakket van Fresh FM, waarna dit regionale commerciële pakket weer doorverhuurd werd aan SLAM! van Mediahuis valt nu het doek voor Decibel, dat toch aardig scoorde met een uniek 90’s format. Regionale commerciële radio sterft een stukje verder en het valt te begrijpen ook. Volgend jaar, in de zomer van 2025 worden deze regio frequenties ook geveild en dan weet je gewoon dat je als kleine partij je FM pakket kwijtraakt. De eigenaar van Decibel moet gedacht hebben: nu vang ik er tenminste nog 1,5 jaar wat huur voor. Maar voor de ontwikkeling van nieuw radiotalent is dit natuurlijk funest. En de fans van 90’s muziek, toch best wat volgens het luisteronderzoek, kunnen ook maar weer op zoek naar iets anders.
Als ze nou bij Radio Veronica slim zijn (maar dat zijn ze niet) dan adopteren ze z.s.m. dit all 90’s format en proberen ze zich zo te onderscheiden van 10, JOE en NPO Radio 5. Desnoods kopen ze de naam Radio Decibel ook, aangezien die van Veronica zo verpest is. Naar ik hoor gaat dat station alleen nog maar online door, dus niet eens op DAB. Ook berichtte RadioWereld al eerder
dat het bereik teruggeschroefd moet worden, omdat ze bij Kink ook wel snappen dat deze move nauwlettend in de gaten gehouden wordt door andere commerciële partijen. Kink zal vanaf 15 januari in ieder geval op FM te ontvangen zijn in Alkmaar, Almere, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Over de frequentie in omgeving Eindhoven hoor ik tegenstrijdige berichten, die zou er net voor kunnen zorgen dat andere stations wat te mekkeren hebben en dus naar een andere (regionale) partij kunnen gaan.
Over mekkeren gesproken, ik hoorde weer een staaltje Talpa terreur van de bovenste plank: aangezien Kink de aanstichter is van die hele FM frequentieveiling vorig jaar, die John de Mol een hoop extra poen heeft gekost, gaat het verhaal dat Kink stationmanager en deejay Michiel Veenstra niet meer het Talpa pand in mag. Hij kwam er nog wel eens om een TV programma in te spreken maar Meneer Römer heeft daar persoonlijk een stokje voor gestoken: niet meer welkom op de Bergweg. Gekkigheid toch? Anyway, sterkte voor de Decibel jocks, misschien toch maar even solliciteren bij 538 waar Niek van der Bruggen zijn hand overspeeld heeft: geen lunch slot voor hem en bye bye, zwaai zwaai.
Overigens lag ooit het plan klaar om van Radio Veronica een soort 538 Classics te maken met de 90’s kneiters, iets waar jocks als Dennis Ruyer, Niek en Jeroen Nieuwenhuize destijds mee gelokt zijn. Dus mensen van Mediahuis: wees nou niet zo eigenwijs en kaap dit Decibel/538 Classics format nou gewoon, gooi de boel muzikaal om per 15/1/24, draai naast dance ook de pop/rock uit die tijd (wat Decibel verzaakte), kaap het decennium waarin de veertiger en vijftiger is opgegroeid en je maakt nog een kans(je) op meer dan 2% marktaandeel. Het nummer van Niek heb ik wel voor je, kan hij mooi de middag gaan doen per 1 februari. Staverman en Van Inkel wegtrekken bij 2 voor de ochtend en knallend het nieuwe jaar in! Je hebt helemaal geen tijd meer om ‘langzaam te gaan bouwen’.
Happy New Year!
Patrick Kicken