In de ochtend van 7 oktober 2023 werden vanuit de Gazastrook duizenden raketten op Israëlische plaatsen in de grensstreek afgevuurd. Ook de steden Tel Aviv en Jeruzalem waren doelwit. Een groot aantal Hamasleden stak vanuit de Gazastrook op meerdere plaatsen de grens met Israël over, over land en via de lucht. Meer dan 1.300 mensen werden gedood, waaronder tientallen niet-Israëli's.
Premier Benjamin Netanyahu sprak in reactie op de aanvallen over een oorlogssituatie. Op 7 oktober begon Israël met een uitgebreide reeks luchtaanvallen op de Gazastrook, die volgens Israël waren gericht op locaties van Hamas. Op 8 oktober sloot Israël de toevoer van elektriciteit en brandstof naar Gaza af. Als gevolg daarvan viel de enige elektriciteitscentrale op 11 oktober uit.Netanyahu zei op 9 oktober tegen VS-president Biden, dat Israël geen andere keus heeft dan een grondoperatie in Gaza te starten en dat het "een lange en moeilijke oorlog" zal worden
Als gevolg van het conflict liepen ook de spanningen op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem op. Sinds 8 oktober werden gevechten aan de Israëlisch-Libanese grens gemeld. Het ging om beschietingen door Hezbollah, die het Israëlische leger met raketaanvallen antwoordde.
Israël riep op 13 oktober inwoners van Gaza-Stad op om voor hun veiligheid uit te wijken naar zuidelijker delen van de Gazastrook. De burgers hebben tot 16:00 uur lokale tijd op 14 oktober naar haar het zuiden te vertrekken via 2 routes.
[..] Inhoudelijk heb je geen enkel tegegenargument laten zien. NUL
quote:
While Muslims are more likely to hold antisemitic views than members of any other religion (49% Index Score), geography makes a big difference in their views. Muslims in the Middle East and North Africa (75% Index Score) are much more likely to harbor antisemitic attitudes than Muslims in Asia (37% Index Score), Western Europe (29% Index Score), Eastern Europe (20% Index Score), and Sub-Saharan Africa (18% Index Score).
Zal er niks mee te maken hebben dat er ook in het Westen een aanzienlijk deel antisemitische veronderstellingen heeft. Helemaal niks. Even ter vergelijking: Nederland als land scoort 5%. Oftewel moslims in het Westen hebben een 6x hoger antisemitismepercentage dan Nederland als land. Maar nee hoor, nothing to see here Mutant.
Op zaterdag 14 oktober 2023 22:10 schreef Mutant01 het volgende: [..] Wie zegt dit? Of verzin je nu wat? Andersom redenerend. 'Laten we niet voor Palestina demonstreren, ondanks het feit dat Israel er net meer dan 1600 over de kling heeft gejaagd, sterker nog. We hangen gewoon Israëlische vlaggen op!'
Dit is toch gewoon een feit? Op zondag waren de eerste protestmarsen voor een vrij Palestina al, 24 uur na de eerste nieuwsberichten naar buiten kwamen.
Daarin ging het toch echt niet om het veroordelen van de brute aanval, maar vooral om het recht op een onafhankelijke staat.
En natuurlijk moet je als pro-Palestijn dan een whataboutism doen over Israël, das tegenwoordig etiquette dus die kop ik gelijk ff terug, als zij nu zouden feest vieren over de dode Palestijnen en demonstraties zouden houden over dat alle Palestijnen dood moeten is dat ook walgelijk ja.
[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 14-10-2023 22:29:52 ]
Waar zijn jouw tegenbronnen en waar is jouw bewijs dat PUUR EN ALLEEN om historische banden er zoveel Palestina demonstraties zijn en het oorverdovend stil is rondom andere onderwerpen? Daar heb je namelijk zelf NUL bewijs voor geleverd anders dan het gewoon te vermelden.
Op zaterdag 14 oktober 2023 22:32 schreef Momo het volgende: Krijg het gevoel dat het in de vroege ochtend gaat gebeuren, vlak voor zonsopkomst, net als bij Rusland in Oekraïne...
Dat denk ik ook, dat als we morgen wakker worden, de shit helemaal aan is
~FEYENOORD~ *De donkerste nachten produceren de helderste sterren*
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.