Dat weet ik dan weer welquote:Op donderdag 5 oktober 2023 11:54 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zonde, want Japen vs. USA is een goudmijn als het gaat om zeeslagen
[..]
NOS heeft het ook:quote:Op donderdag 5 oktober 2023 11:49 schreef Delenlill het volgende:
[..]
Damn, niet eens gezien dat het zo'n oud artikel was. Kwam de melding tegen op reddit lol.
https://www.barrons.com/n(...)atist-leader-4799dc0
Blijkbaar is nu pas de handtekening eronder gezet en gaan ze er mee beginnen.
Heb mijn eerste bericht aangepast met de nieuwere en meer relevante bron.
quote:De leider van Abchazië zegt een overeenkomst met Rusland te hebben gesloten voor een permanente marinebasis in de separatistische regio van Georgië. De aankondiging van Aslan Bzjanieja komt een dag na overleg met president Poetin.
Een marinebasis in de Zwarte Zee is van groot belang voor Rusland. Tot nu toe was de Zwarte Zeevloot gevestigd in de haven van Sevastopol op de door Rusland geannexeerde Krim, maar de Wall Street Journal meldt dat die schepen worden geëvacueerd nu Oekraïne er vaker aanvallen op uitvoert. Een marinebasis iets verder zuidelijker in Otsjamtsjire is dan een uitkomst.
Bzjanieja zegt dat de basis ook zijn opstandige regio versterkt. Abchazië scheidde zich net als Zuid-Ossetië in 2008 af van Georgië met Russische steun. Rusland is met vier bondgenoten de enige landen wereldwijd die de afscheiding erkennen. Rusland had ten tijde van de Sovjetunie ook al een marinebasis in Otsjamtsjire.
Dat is nog één van minst interessantequote:Op donderdag 5 oktober 2023 11:59 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Dat weet ik dan weer welHeel het gevecht rond Midway etc
Oh vind ik niet. De beslissingen van het wisselen van wapens, en het geluk waarmee de us japan uiteindelijk nog vond etc.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:04 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Dat is nog één van minst interessante
Dan sturen ze daar toch gewoon raketten opquote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:03 schreef 3rr0r het volgende:
Een marinebasis iets verder zuidelijker in Otsjamtsjire is dan een uitkomst.
Raketten? Heb je gezien waar het ligt?quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:10 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dan sturen ze daar toch gewoon raketten opIk denk ook niet dat Georgië daar moeite mee zal hebben
Ik ga nog heel even doorquote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:07 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Oh vind ik niet. De beslissingen van het wisselen van wapens, en het geluk waarmee de us japan uiteindelijk nog vond etc.
Al gaan we misschien beetje offtopic nu.
Dan moeten we raketten leveren die deze afstand halenquote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:12 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Raketten? Heb je gezien waar het ligt?
Ik weet hier helemaal niets van op een random weetje na: de Tokyo express.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:14 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik ga nog heel even door![]()
Imho is de Slag om Midway zo bekend geworden omdat de VS toen toevallig wist te winnen. Japan was toen echter nog laaaaang niet verslagen. Als je bij de volgende set zeeslagen kijkt, die plaatsvonden rondom de slag om Guadalcanal zie je dat de VS een aantal keer grote nederlagen leden of slechts pyrrusoverwinningen wisten te bereiken. Later in de Solomon Eilanden-campagne zie je dat de VS slechts langzaam een tactisch en technisch overwicht op Japan wist te krijgen en later in de oorlog zie je dat dat overwicht steeds sneller gaat en groter wordt. Interessant spul wel!
Ja, dat konden de Japanners wel inderdaad.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:46 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik weet hier helemaal niets van op een random weetje na: de Tokyo express.
Ai, dat krijg je als geen visum voor een land hebt.quote:
Tja wat moet je ermee. Hier een iets uitgebreider artikel van de BBC.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 10:05 schreef BEFEM het volgende:
https://www.rtlnieuws.nl/(...)pens-munitie-navo-op
Hoe strookt dit met de opgevoerde productie die we horen? Hij zegt juist dat er niet meer geproduceerd wordt!
@:oheng , jij hebt er vast een idee bij.
Jesusquote:
Ik zou haast zeggen: doen, val maar binnen.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:44 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)calls_for_return_of/
Kremlin Official Openly Calls For ‘Return’ of Baltic States Using ‘Russian Weapons’
The Kremlin’s occupational leader of the Zaporizhzhia region said Russia should invade the Baltic States so that “the whole world does not turn into Sodom and Gomorrah.”
The Kremlin-appointed head of the Zaporizhzhia region has openly said Russia should invade and occupy the Baltic States in order restore the Russian empire to its borders before the Revolution in 1917.
2 raketten aan mekaar binden = 2x langere afstand.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:32 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dan moeten we raketten leveren die deze afstand halen
Als je die aantallen leest dan wordt je bang. In die een slag alleen al gebruikte de VS meer schepen dan dat z nu totaal hadden.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 11:43 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zat net even te denken wanneer de laatste slagschip vs slagschip -slag was. Denk dat dat de slag in de Straat van Surigao in oktober '44 geweest moet zijn. Die slag was weer onderdeel van de Slag om de Golf van Leyte wat weer de allergrootste zeeslag uit de geschiedenis is geweest
En dat is slechts één (en idd de laatste) van de slagschip vs slagschip battles in de Pacific... terwijl er maar twee in de gehele WO2 oorlog waren in de Pacific.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 11:43 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zat net even te denken wanneer de laatste slagschip vs slagschip -slag was. Denk dat dat de slag in de Straat van Surigao in oktober '44 geweest moet zijn. Die slag was weer onderdeel van de Slag om de Golf van Leyte wat weer de allergrootste zeeslag uit de geschiedenis is geweest
Ik sluit me echter bij over_hedge aan.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:14 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik ga nog heel even door![]()
Imho is de Slag om Midway zo bekend geworden omdat de VS toen toevallig wist te winnen. Japan was toen echter nog laaaaang niet verslagen. Als je bij de volgende set zeeslagen kijkt, die plaatsvonden rondom de slag om Guadalcanal zie je dat de VS een aantal keer grote nederlagen leden of slechts pyrrusoverwinningen wisten te bereiken. Later in de Solomon Eilanden-campagne zie je dat de VS slechts langzaam een tactisch en technisch overwicht op Japan wist te krijgen en later in de oorlog zie je dat dat overwicht steeds sneller gaat en groter wordt. Interessant spul wel!
De Amerikaanse oorlogsindustrie was toen enorm groot. Zoek alleen maar is op hoeveel liberty ships ze geproduceerd hebben toen en hoe snel. Dat was gewoon een simpel cargo schip maar daar konden de Duitsers en de Japanners niet tegen op.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 14:04 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Als je die aantallen leest dan wordt je bang. In die een slag alleen al gebruikte de VS meer schepen dan dat z nu totaal hadden.
35 Vliegdekschepen, 110 destroyers en 1500 vliegtuigen.
Klopt. De andere was de andere was eind '42 bij Guadalcanal.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 14:17 schreef Frutsel het volgende:
[..]
En dat is slechts één (en idd de laatste) van de slagschip vs slagschip battles in de Pacific... terwijl er maar twee in de gehele WO2 oorlog waren in de Pacific.
Jammer dat het zo verschrikkelijk veel kost om je te moeten verdedigen tegen een vijand en Oekraine eigenlijk nog veel meer van dit soort systemen moet hebben.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 15:00 schreef Aether het volgende:
Rheinmetall to deliver Estonian mobile drone surveillance systems to Ukraine
https://kyivindependent.c(...)-systems-to-ukraine/
[ twitter ]
er wonen een kwart miljoen mensen in Abchazie ... als die er boos van worden dan zou ik dat als ik Oekraine was op de koop toe nemenquote:Op donderdag 5 oktober 2023 14:51 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
Ik vraag me af of ze dat doen omdat als Oekraïne iets zou doen het een aanval is op een heel ander land, zeg maar zoals Belarus die zelf ook niet aangevallen wordt door Oekraïne maar ondertussen wel Rusland zijn gang laat gaan met aanvallen op Oekraïne.
Doe dan, bluf.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 12:44 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)calls_for_return_of/
Kremlin Official Openly Calls For ‘Return’ of Baltic States Using ‘Russian Weapons’
The Kremlin’s occupational leader of the Zaporizhzhia region said Russia should invade the Baltic States so that “the whole world does not turn into Sodom and Gomorrah.”
The Kremlin-appointed head of the Zaporizhzhia region has openly said Russia should invade and occupy the Baltic States in order restore the Russian empire to its borders before the Revolution in 1917.
Mja, maar ondertussen heeft Oekraïne nog nooit een doelwit binnen Belarus aangevallen ondanks dat zij minder ver verwijderd zijn. (al is het volgens mij een aardig tijdje geleden dat er vanaf Belarus aanvallen uitgevoerd zijn?)quote:Op donderdag 5 oktober 2023 15:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
er wonen een kwart miljoen mensen in Abchazie ... als die er boos van worden dan zou ik dat als ik Oekraine was op de koop toe nemen
de afstand lijkt me voorlopig een groter probleem
quote:This air travel distance is equal to 725 miles. The air travel (bird fly) shortest distance between Ukraine and Georgia is 1,167 km= 725 miles.
quote:
Knap hoor!quote:Op donderdag 5 oktober 2023 15:15 schreef Starhopper het volgende:
[..]
[..]
En deze komt er ook nog bij:
[ twitter ]
Tyfus Russen
Het is niet onnodig als je een volk probeert uit te roeien. Dan is elke slachtoffer gewenst. Terreur oogsten en de jongere generaties uitroeien. Ze moeten dood, of het land uit vluchten, zolang de cultuur maar uitgewist wordt en Rusland het land kan claimen.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 15:36 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Waarom zoveel onnodig leed weer?
Zullen ze weer aankomen met: het was een militaire doel.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 15:36 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Waarom zoveel onnodig leed weer?
Omdat Rusland genocide pleegt in Oekraïne.quote:Op donderdag 5 oktober 2023 15:36 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Waarom zoveel onnodig leed weer?
Jeetje zoveel dodenquote:Op donderdag 5 oktober 2023 15:15 schreef Starhopper het volgende:
[..]
[..]
En deze komt er ook nog bij:
[ twitter ]
Tyfus Russen
NOSquote:'49 doden bij aanval op supermarkt bij Charkiv'
Bij een Russische aanval op een supermarkt in Hroza, een dorp in de regio Charkiv, zijn zeker 49 doden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Onder de slachtoffers is onder meer een 6-jarige jongen.
De aanval vond plaats rond 13.15 uur plaatselijke tijd. De gouverneur van de regio Charkiv zei dat ook een café is geraakt. Op het moment van de aanval waren er veel mensen aanwezig.
Het is niet duidelijk of het ging om een artillerieaanval of een raket. Reddingswerkers zoeken tussen betonresten en verwrongen staal naar slachtoffers.
President Zelensky meldde de aanval op zijn Telegramkanaal. Hij is in Spanje, waar Europese leiders bijeen zijn voor een top. Hij dringt daar aan op hulp bij het versterken van de luchtverdediging. "In het bijzonder vanwege het beschermen van ons land tegen terreur, wij zullen het terrorisme beantwoorden."
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |