quote:RKC-doelman Etienne Vaessen op veld gereanimeerd en bij kennis naar ziekenhuis gebracht
Goed nieuws.quote:
Geloof mij.quote:Op zaterdag 30 september 2023 23:35 schreef manny het volgende:
Pffff. Hopelijk valt het mee en geen blijvende schade
Had die dan een hart stilstand? Of zijn er ook andere mogelijkheden waarbij je gaat/moet reanimeren?quote:
ADquote:
quote:Het eredivisieduel tussen RKC en Ajax is definitief gestaakt nadat RKC-keeper Etienne Vaessen door medici van beide clubs werd gereanimeerd en per brancard en onder luid applaus van het veld werd gedragen. De doelman is volgens ESPN inmiddels met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Vaessen bleef vijf minuten voor tijd bij een 2-3 ruststand roerloos op de grond liggen nadat de doelman zich had gestrekt om Ajacied Brian Brobbey de bal te ontfutselen. Brobbey kwam daarbij met zijn benen hard in botsing met het hoofd van de doelman. Onmiddellijk zagen spelers dat het mis was. Eerst werd de medische staf van RKC, en vervolgens ook die van Ajax, gemaand haast te maken om hem te behandelen.
Bij het publiek en de spelers in het Mandemakers Stadion was de schrik enorm. Brobbey sloeg een kruis, terwijl RKC-verdediger Dario van den Buijs geëmotioneerd achter de achterlijn ging liggen. Een paar minuten later sjokte middenvelder Yassin Oukili in tranen en met begeleiding van het veld.
Andere spelers vormden, zoals Denemarken dat deed toen Christian Eriksen werd gereanimeerd tijdens het EK, op dat moment, met behulp van Ajax-spelers en doeken ook, een cordon om de behandelde doelman heen.
De behandeling duurde een minuut of zes, waarna Vaessen per brancard van het veld werd gedragen. Een luid applaus volgde. Terwijl scheidsrechter Pol van Boekel de spelers naar binnen dirigeerde, riep de speaker in Waalwijk om dat de wedstrijd tijdelijk werd gestaakt. Na enkele minuten van beraad in de kleedkamers werd omgeroepen dat de wedstrijd zaterdagavond niet meer zou worden hervat.
‘Dames en heren, u heeft zojuist kunnen zien wat er gebeurd is. Een aantal spelers van RKC is daar zodanig van aangeslagen, dat besloten is de wedstrijd definitief te staken’, riep de speaker om. Een applaus volgde opnieuw. Spelers en stafleden kwamen even later het veld weer op om het publiek te bedanken. RKC en Ajax hadden toen 84 minuten gevoetbald, waarbij de bezoekers op 2-3 voorsprong stonden.
Diverse clubs spraken meteen na het vervelende moment hun steun uit. Onder meer Ajax, Feyenoord en PSV lieten via X weten aan Vaessen te denken.
Klap op je hoofdquote:Op zaterdag 30 september 2023 23:38 schreef TornadoDK het volgende:
[..]
Had die dan een hart stilstand? Of zijn er ook andere mogelijkheden waarbij je gaat/moet reanimeren?
Bij een (vermoeden op) een circulatie stop of geen (normale) ademhaling.quote:Op zaterdag 30 september 2023 23:38 schreef TornadoDK het volgende:
[..]
Had die dan een hart stilstand? Of zijn er ook andere mogelijkheden waarbij je gaat/moet reanimeren?
Als iemand niet reageert op aanspreking dan controleer je de ademhaling, en als je die dan niet voelt en ziet dan ga je beginnen met reanimeren.quote:Op zaterdag 30 september 2023 23:38 schreef TornadoDK het volgende:
[..]
Had die dan een hart stilstand? Of zijn er ook andere mogelijkheden waarbij je gaat/moet reanimeren?
Alleen een “klap op je hoofd” is geen reden voor reanimatie. Sterker, het zou eerder een reden zijn voor geen reanimatie, mits geen circulatiestoornis en normale ademhaling. Immers bij een gebroken nek oid moet je zoveel mogelijk met je tengels van iemand afblijven.quote:
Je gaat reanimeren als het hart stilstaat ja.quote:Op zaterdag 30 september 2023 23:38 schreef TornadoDK het volgende:
[..]
Had die dan een hart stilstand? Of zijn er ook andere mogelijkheden waarbij je gaat/moet reanimeren?
Maar bij een goeie klap kun je volgens mij wel hartritmestoornissen of ademhaling problemen krijgen? Vaak kortdurendquote:Op zaterdag 30 september 2023 23:44 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Alleen een “klap op je hoofd” is geen reden voor reanimatie. Sterker, het zou eerder een reden zijn voor geen reanimatie, mits geen circulatiestoornis en normale ademhaling. Immers bij een gebroken nek oid moet je zoveel mogelijk met je tengels van iemand afblijven.
Zeker. De hersenen zijn nogal belangrijk bij het reguleren van je hartslag/ritme.quote:Op zaterdag 30 september 2023 23:46 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Maar bij een goeie klap kun je volgens mij wel hartritmestoornissen of ademhaling problemen krijgen? Vaak kortdurend
Bij het schudden werken die ook niet. Sturen niks aan. Slaan niks op.quote:Op zaterdag 30 september 2023 23:47 schreef Oriente het volgende:
[..]
Zeker. De hersenen zijn nogal belangrijk bij het reguleren van je hartslag/ritme.
Dat kan uiteraard wel.quote:Op zaterdag 30 september 2023 23:46 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Maar bij een goeie klap kun je volgens mij wel hartritmestoornissen of ademhaling problemen krijgen? Vaak kortdurend
Hoeft ook niet hard te gaan voor hersenen. Verkeerde plek bvquote:Op zaterdag 30 september 2023 23:58 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik had niet de indruk dat Leon Brobbey hard door ging op de keeper. Waarom ging ie dan toch out?²
Is van dit camerastandpunt niet te zienquote:Op zaterdag 30 september 2023 23:57 schreef De_Pel het volgende:
Ben wel benieuwd of het nou echt de fout van de Brub was. Als in, gevaarlijk spel. Dan lig je ook nog wel effe extra lang wakker.
Mag voor hem hopen dat de actie an sich relatief onschuldig was. Nou lijkt het me niet echt een denker, maar daar kun je anders nog wel even over doorpiekeren. Buiten dat moet ik dan ook gelijk denken aan Niels Kokmeijer.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:00 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Is van dit camerastandpunt niet te zien
Ik kan qua achterlijkheid hier niet overheen hoor.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:00 schreef De_Pel het volgende:
Sow… als je (terecht) gecorrigeerd wordt door Wotte, dan weet je wel dat je écht zwaar fout zit.
Waarom moet je gelijk denken aan Niels Kokmeijer?quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:04 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Mag voor hem hopen dat de actie an sich relatief onschuldig was. Nou lijkt het me niet echt een denker, maar daar kun je anders nog wel even over doorpiekeren. Buiten dat moet ik dan ook gelijk denken aan Niels Kokmeijer.
quote:
Das het enige voorbeeld wat ik me 1-2-3 kan indenken waarbij een opzettelijke/verwijtbare blessure tot een strafzaak/schadevergoeding heeft geleid.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:05 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Waarom moet je gelijk denken aan Niels Kokmeijer?
Toch iets te vroeg opgestaan vanmorgen denk ik.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:07 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Das het enige voorbeeld wat ik me 1-2-3 kan indenken waarbij een opzettelijke/verwijtbare blessure tot een strafzaak/schadevergoeding heeft geleid.
Klinkt idd vooral als een flinke hersenschudding dan. Gelukkig.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:07 schreef Da_Sandman het volgende:
Het lijkt gelukkig allemaal mee te vallen.
[ twitter ]
Dat is zomaar mogelijk. Je doelt ook op Nouri? Want dat is natuurlijk niet vergelijkbaar. Daarbij is niet een tegenspeler maar de staf aansprakelijk gesteld.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:08 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Toch iets te vroeg opgestaan vanmorgen denk ik.
Ja dit is wel echt vergelijkbaarquote:Op zondag 1 oktober 2023 00:07 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Das het enige voorbeeld wat ik me 1-2-3 kan indenken waarbij een opzettelijke/verwijtbare blessure tot een strafzaak/schadevergoeding heeft geleid.
Lijkt mij ook iets meer in de werkgever aansprakelijk stellen sferen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:12 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Dat is zomaar mogelijk. Je doelt ook op Nouri? Want dat is natuurlijk niet vergelijkbaar. Daarbij is niet een tegenspeler maar de staf aansprakelijk gesteld.
Beste nieuws.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:07 schreef Da_Sandman het volgende:
Het lijkt gelukkig allemaal mee te vallen.
[ twitter ]
Ik weet niet waarom je per se over strafzaken wil praten.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:12 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Dat is zomaar mogelijk. Je doelt ook op Nouri? Want dat is natuurlijk niet vergelijkbaar. Daarbij is niet een tegenspeler maar de staf aansprakelijk gesteld.
Dat zeg ik toch nergens? Ik heb het niet (goed) kunnen zien, dus daarom vraag ik het juist hier.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:13 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Ja dit is wel echt vergelijkbaar
Dat wil ik niet per se. Je zoekt iets wat er niet is. Jammer.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:15 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ik weet niet waarom je per se over strafzaken wil praten.
quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:19 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch nergens? Ik heb het niet (goed) kunnen zien, dus daarom vraag ik het juist hier.
In eerste instantie hoop ik vooral gewoon dat het goed gaat met De Vaes. En in tweede instantie hoop ik voor de Brub dat het een vrij onschuldige actie was, omdat het nogal wat is om mee rond te lopen anders. Pas daarna denk ik, joh, stel dat punt 1 en 2 tegenvallen, en je schoot iemand arbeidsgehandicapt, dan kan dat ook nogal een shitshow opleveren, ook als het geen bewussie was.
Dat is precies wat je wil juist.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:20 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Dat wil ik niet per se. Je zoekt iets wat er niet is. Jammer.
Droevig, dit gestook. Er zijn belangrijker dingen dan voetbal. Dat hebben we vandaag ook in de Kuip mogen zien.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:21 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
[..]
Dat is precies wat je wil juist.
Je bent echt een triest stokertje. Vies bah.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:33 schreef De_Pel het volgende:
Zomaar mogelijk. Maar nee. Niet in een geval als deze. Lees maar terug.
Als het er over gaat dat de een na de andere Ajacied ontslagen wordt, de een na de andere speler faalt, het moreel bij de club niet heel geweldig is, en ze gênant puntenverlies leiden, dan kan ik daar inderdaad smakelijk om lachen.
Als er iemand (half)dood gaat tijdens een spelletje duidelijk niet.
En toch vond je het maar wat leuk de zaak-Kokmeijer er even bij te halen voor 'De Brub'.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:33 schreef De_Pel het volgende:
Zomaar mogelijk. Maar nee. Niet in een geval als deze. Lees maar terug.
Als het er over gaat dat de een na de andere Ajacied ontslagen wordt, de een na de andere speler faalt, het moreel bij de club niet heel geweldig is, en ze gênant puntenverlies leiden, dan kan ik daar inderdaad smakelijk om lachen.
Als er iemand (half)dood gaat tijdens een spelletje duidelijk niet.
Als je het zo droevig vind, waarom doe je het danquote:
dan reageren mensen daarop ja. Krijg je helaas toch je zin.quote:dan kan dat ook nogal een shitshow opleveren, ook als het geen bewussie was.
Joh anders donderstraal je toch lekker effe een taffesend op debieltje. Hoe intens triest ben jij dan joh.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:46 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Als je het zo droevig vind, waarom doe je het dan
Er komen 2 spelers in botsing, waarbij 1 er heel slecht vanaf komt. Dat is heel erg.
Waarom jij direct opzoek moet naar ""vergelijkbare zaken"" en komt met teksten als
[..]
dan reageren mensen daarop ja. Krijg je helaas toch je zin.
Hij heeft geen doodschop gegeven. Waar heb jij het over joh? Het was een ongelukkige botsing waarbij ze beiden vol voor de bal gingen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 00:47 schreef De_Pel het volgende:
Lees even terug, droeftoeters.
Ik spreek juist meermaals hardop uit dat ik hoop dat zulke dingen hem, zeker mentaal, maar ook in eventueel gezeik er omheen, bespaard blijven.
Ja, ik vind de Brub een pannenkoek, maar iemand per ongeluk half dood schoppen, met alle gevolgen van dien, dat gun je niemand.
Leer le-zen. Godsallemachtig wat een mongolentopic. Sommige users zijn zo incompetent dat je je afvraagt of ze door Sven himself zijn binnengehaald .quote:Op zondag 1 oktober 2023 05:40 schreef Mestreech1990 het volgende:
[..]
Hij heeft geen doodschop gegeven. Waar heb jij het over joh? Het was een ongelukkige botsing waarbij ze beiden vol voor de bal gingen.
Gelukkig gaat het ondertussen goed met Vaessen. Hij is bij bewustzijn en is aanspreekbaar. Het lijkt op een flinke hersenschudding volgens de laatste berichten.
quote:Op zondag 1 oktober 2023 01:57 schreef trein2000 het volgende:
Ik hoop wel dat Brobbey ook goed in de gaten wordt gehouden. Hij kon er natuurlijk niets aan doen, maar dat maakt de mentale tik niet minder. Net zo goed slachtoffer.
Het lijkt gelukkig nu mee te vallen, maar alsnog. Je zal als jonge knul tegen je tegenspeler knallen en hij wordt direct gereanimeerd. Lijkt me vrij heftig. Laat staan als er echt levensgevaar is/was. Helemaal zo gek niet om op z’n minst effe de vinger aan de pols te houden.quote:
Je hebt net als Sven nu de schijn tegen natuurlijk.quote:Op zondag 1 oktober 2023 07:12 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Leer le-zen. Godsallemachtig wat een mongolentopic. Sommige users zijn zo incompetent dat je je afvraagt of ze door Sven himself zijn binnengehaald .
Het ging om 10 minuten toch?quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:18 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Goed, Vaessen lijkt weer prima te gaan. Moet Ajax nou voor 3 minuten blessuretijd naar Waalwijk terug?
Blijf je toch lekker weg, niemand zal je missen hoor.quote:Op zondag 1 oktober 2023 07:12 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Leer le-zen. Godsallemachtig wat een mongolentopic. Sommige users zijn zo incompetent dat je je afvraagt of ze door Sven himself zijn binnengehaald .
Nouuuuuuu, zoveel creëerden we niet hoor.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:19 schreef WheeledWarrior het volgende:
Aanvallend zit het wel snor (bleek al tegen Marseille). Defensief moet er nog heel veel gebeuren.
Tegen driekwart van de eredivisie kom je er gewoon mee weg.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:26 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nouuuuuuu, zoveel creëerden we niet hoor.
Moet dat echt nog afgespeeld worden, 6 minuten plus misschien 4-5 blesuuretijd?quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:23 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Dat wordt qua planning nog een drama, een gaatje voor zowel Volendam als RKC vinden.
Waarom niet?quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:41 schreef Tarado het volgende:
[..]
Moet dat echt nog afgespeeld worden, 6 minuten plus misschien 4-5 blesuuretijd?
Gewoon uitspelen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:52 schreef Tarado het volgende:
[..]
Zeker, geen idee hoe de regels hierover zijn.
Dat zal dan december worden of zo, ik lees nu dat het in de 88e minuut gestaakt is dus zal 2 + 8 minuten worden zo'n beetjequote:Op zondag 1 oktober 2023 10:01 schreef franklop het volgende:
[..]
Gewoon uitspelen.
Vorig jaar had je ook wedstrijd van Sparta geloof ik die voor paar minuten terug moesten bij een ruime voorsprong
Of maandagquote:
Jep, helaas wel. Dus dat wordt weer op een woensdagmiddag billenknijpen terwijl RKC ballen de 16 in gaat pompen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:41 schreef Tarado het volgende:
[..]
Moet dat echt nog afgespeeld worden, 6 minuten plus misschien 4-5 blesuuretijd?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |