abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_210574021
In november 2017 kregen Six. en ik de sleutel van onze drive-in woning. Op zich een prima woning en het plan was om langzamerhand wat cosmetisch op te knappen. Daarmee werd deze reeks geboren. Al snel bleek dat ik eigenlijk bij alles zoiets had van 'als we het doen, dan pakken we het gelijk helemaal goed aan'. Dus zodoende werd de layout van de begane grond op de kop gegooid, en uiteindelijk zijn we ook op de 2e verdieping heel rigoreus te werk gegaan. En Six. zat nogal op de verduurzaming van deze woning. Dus uiteindelijk hebben we de woning volledig gestript, alles geïsoleerd en alleen de schuifpui in de woonkamer en de kozijnen van de 3 slaapkamers zijn niet vervangen. Er is nog 1 origineel stopcontact. Er is een all-electric warmtepomp geïnstalleerd met 18 zonnepanelen, dus deze woning is energieneutraal.

Ergens in deel 12 kondigde ik het einde van deze serie aan. 5,5 jaar nadat we de sleutel kregen van onze drive-in woning, waren we 95% klaar met verbouwen. Er volgden er wel nog 2 delen met polls over kussentjes en keukengreepjes. En we hadden nog plannen voor de schuur. Maar ja, door omstandigheden moeten we toch rekening houden met aangepaste woning, en onze tuin is heerlijk maar voor Colin die ondertussen bijna 3 is, niet echt geschikt. Dus in deel 16 was het plan nog om eerst te verkopen, maar nog geen 3 weken later kwam er een geweldig huis op ons pad dat behoorlijk afwijkt van de wens om nu naar een instapklare woning te gaan. Voor we het wisten, werd ons bod geaccepteerd (eind juli 2023), en dus moesten we ons huis verkopen. Dus zo komen we aan in deel 20. Welkom!

Begin september 2023 ging ons huis in de verkoop en de belangstelling was echt overweldigend. Na bijna 40 bezichtigingen begin september kregen we 11 biedingen binnen op de door ons gestelde biedingstermijn.

Sprongetje terug in de tijd naar mei 2023 - samenvatting van de eerste 16 delen kun je verderop lezen:

In mei 2023 volgt, na jaren onverklaarbare en best ernstige klachten, een doorverwijzing voor Six. naar de neuroloog met bijschrift 'MS?'. Die komt hard binnen. We beseffen dat we bij een volgende terugval in klachten misschien niet meer in een huis met zoveel trappen kunnen wonen. MS wordt voorlopig uitgesloten (zijn wij het niet mee eens) maar het besef dat dit op elk moment eigenlijk een lastig verhaal kan worden qua wonen, maakt wel dat we onze lange-termijnplannen omgooien. Dus we gaan 'oriënteren' om te kijken hoe verder. Als eerste bezichtigen we een enorme bouwval waarin een hoarder woont. Leuke woning maar deze verbouwing gaat echt te ver en is ook te duur. We spreken na de bezichtiging af: instapklaar, hooguit cosmetisch verbouwen. De tweede bezichtiging is toch bepaald geen instapklare woning, maar nog voor we weer vertrekken weten we al dat we gaan bieden.

quote:
2s.gif Op maandag 24 juli 2023 19:23 schreef Seven. het volgende:
Vanmorgen gebeld om te kijken hoeveel biedingen er waren. Daar deed de makelaar behoorlijk vaag over en ik kreeg geen antwoord. Dus dat stemde mij niet erg hoopvol. Na 12:00 heb ik elke 5 minuten mijn telefoon gecheckt en om kwart over 2 belde de makelaar eindelijk terug.

Onderaan de streep was ons bod het beste bod dus eind van de week gaan we de voorlopige koopovereenkomst tekenen!
Dit wordt onze nieuwe woning:












Met awkward indeling boven - waarin alle muren die over dwars staan, dragend blijken te zijn :+ dus bouwtechnische aanpassingen zullen uitdagend worden en dus ook mogelijk niet gebeuren:


Het plan:

Woonhuis opknappen, focus op de benedenverdieping. Boven moet de indeling (ooit) aangepast worden maar we kunnen waarschijnlijk niet én boven én aanbouwen. Er is een goede kans dat er ook uitgebouwd gaat worden. De aanbouw komt dan tussen woonhuis en garage in. De aanbouw wordt dan bijkeuken en 2e badkamer, de garage wordt slaapkamer met inloopkast.





Samenvatting van deel 1 t/m deel 16 - met idioot veel foto's dus als je geen zin hebt om te scrollen, NIET KLIKKEN!

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Februari 2019: de verbouwing beneden is klaar!

Zomer 2019:

Six. bouwt een hangbank:






In april 2020 begint het weer een beetje te kriebelen. Het begint met een klusje van een paar daagjes:





Zolderverbouwing gaat in mei 2020 van start. Plan voor en plan na:




De slaapkamer van de oudste voor en na:




Aangezien zij 13 was toen we hier gingen wonen, hebben we die destijds geschilderd. We hebben de schoorsteen eruit gesloopt en de kamer kleiner gemaakt:









En de slaapkamer van de jongste moest er ook aan geloven. Ook dit was een echte kinderkamer (foto's hieronder). De kamer kreeg alleen een verfje toen we hier naartoe verhuisden.




De zolder krijgt nog een spectaculair verfje (idee van Claudia_x):






Six. komt nog heel ver in de badkamer. Voor:


Tijdens:


Derde slaapkamer moet alleen nog gestuct worden:




In juni 2021 bouwt Six. zelf nog even iets voor zijn vaderdag cadeau:






In juli 2021 laten we het dak vernieuwen. Voor:




Na:




In augustus 2021 laten we de vloer isoleren:




In januari 2022 laten we een balkon plaatsen voor het huis. In maart volgt de nieuwe raampartij met deur naar het balkon nog:








Six. legt er zelf een vloer in. En hij maakt de binnenkant klaar voor de afwerking:


Tijdens het slopen van de gevel, kwamen we dit geniale kunstwerk tegen. Dankzij arvensis is de oorspronkelijke artiest snel opgespoord via Facebook, hij vond het superleuk om deze foto te krijgen en hij en zijn ouders volgen nu de verbouwing op facebook :D .


Februari 2022 laten we 18 zonnepanelen en een 8kw warmtepomp plaatsen. We zijn dan net wel of net niet energie neutraal.






En in maart 2022 beginnen we dan met de laatste fase van de verbouwing. De keuken en woonkamer worden gestript. Na 7 weken buffelen en afzien, is het weer bewoonbaar!

Voor en tijdens:






Na:


Voor en tijdens:




En na O+




De badkamer is af!


De derde slaapkamer is klaar:




Six. schuurt het frame van de trap kaal en zet er een nieuwe laklaag op. In juli 2022 worden de glazen wanden geplaatst. Frame van de trap en de profielen van rondom de glazen wand hebben dezelfde RAL kleur:














En dan nog de wanden op mijn kantoor:




En aan deze mega OP, mogen de eindfoto's van de woonkamer en keuken natuurlijk niet ontbreken. Menig fokker heeft hierover mee kunnen beslissen (greepjes, kleur van de keukendeurtjes, indeling van de keuken en nog te beslechten: kussentjes op de bank):







Budget voor de drive-in woning (budget verbouwing):

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Resistance is futile.
  Spellchecker vrijdag 8 september 2023 @ 22:30:23 #2
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_210574058
Wow!! *O*

Felies!!!
  vrijdag 8 september 2023 @ 22:32:03 #3
92735 Sport_Life
pi_210574077
Gefeliciteerd *O*.

Ik denk dat je beter (nog) geen bedragen kunt noemen, maar die uitbouw komt wel neem ik aan ? ;)
  Moderator vrijdag 8 september 2023 @ 22:35:54 #4
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_210574129
Gefeliciteerd met de snelle verkoop ! ^O^ *O*
  vrijdag 8 september 2023 @ 22:38:04 #5
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210574158
Vanmiddag hebben we het hoogste bod geaccepteerd.

Wat ik alvast kan delen: we kregen dus 11 biedingen in totaal. Maandagavond kwam de eerste binnen. Op woensdag kwam er een wat hoger bod, en op donderdag kwam er een bod binnen waarvan wij zo'n beetje achterover sloegen. Het hoogste bod zit daar nóg ruim boven. Om 11:55 kwam het laatste (en hoogste) bod nog binnen. Het hoogste bod had ook geen voorbehoud van financiering of bouwtechnische keuringen, en de overdracht mogen we zelf nog doorgeven (wordt net voor of net na de jaarwisseling). Dus beter kan het wat ons betreft echt niet worden *O* .

We zijn super happy hiermee en de kopers zelf trouwens ook, ook zij hadden een brief en foto's achtergelaten en volgens mij zijn ze als een blok gevallen voor de keuken. Fijn om te weten, ben benieuwd of ze de handgreepjes nog willen vervangen :+ :P .

Als het voorlopig koopcontract getekend is en de bedenktijd is om, dan zal ik onder spoiler nog wel bedragen delen.

De aanbouw van ons nieuwe huis is nu 95% zeker zonder extra lenen. Dus het enige risico is nu nog dat de offerte van de aannemer flink tegenvalt.
Resistance is futile.
  vrijdag 8 september 2023 @ 22:40:27 #6
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_210574196
Oh wow! Super *O*
Gefeliciteerd! :*
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 8 september 2023 @ 22:44:30 #7
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_210574246
Top, gefeli *O*
KuikenGuppy
  vrijdag 8 september 2023 @ 22:50:40 #8
375979 Mrs.Peel
pi_210574339
Gefeliciteerd!!
  vrijdag 8 september 2023 @ 23:15:54 #9
3499 Claudia_x
pi_210574585
Gefeliciteerd! *O*
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  vrijdag 8 september 2023 @ 23:35:57 #10
501817 Managarm
42
pi_210574728
Super, budget voor nieuwe handgreepjes is een stukje hoger nu?
De beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlJe klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nl
  zaterdag 9 september 2023 @ 00:02:00 #11
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210574939
Hier kunnen mensen terug zien wat er gestemd is 1,5 week geleden:

quote:
5s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 09:43 schreef Seven. het volgende:
Doe eens een gokje!

[poll=6076]


[ Bericht 0% gewijzigd door Seven. op 09-09-2023 07:43:25 ]
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 00:09:31 #12
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_210574982
Ik haal deze post van voor de Poll nog even terug:
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 11:07 schreef Leandra het volgende:
Ik ga er vanuit dat je het zo kwijt bent, los van het feit dat alles vrijwel nieuw is en iemand er dus zo in kan, zijn er ook mensen die vanaf januari tegen een energierekening van ¤ 450 per maand aankijken, en dat is niet zo fantastisch.

Ik schat dat het hoogste bod in de buurt van de 12% boven de vraagprijs zit, Apeldoorn is immers door het intercitystation ook goed bereikbaar.
En ik denk dat mijn schatting aan de lage kan was.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zaterdag 9 september 2023 @ 04:24:56 #13
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_210575585
quote:
6s.gif Op vrijdag 8 september 2023 22:38 schreef Seven. het volgende:
De aanbouw van ons nieuwe huis is nu 95% zeker zonder extra lenen. Dus het enige risico is nu nog dat de offerte van de aannemer flink tegenvalt.
Want die houdt dit topic uiteraard scherp in de gaten en doet alvast offerte=offerte x1,25 :D
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  zaterdag 9 september 2023 @ 07:43:02 #14
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210575816
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 04:24 schreef flipsen het volgende:

[..]
Want die houdt dit topic uiteraard scherp in de gaten en doet alvast offerte=offerte x1,25 :D
Haha :P . Op zich.. we hebben weinig geheimen voor de aannemer hoor. Hij wil de opdracht heel graag omdat hij een gat in de agenda heeft en wij willen heel graag met hem samenwerken omdat hij echt goed is. Met 2 partijen die heel graag willen, komt het vast wel goed.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 08:02:23 #15
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_210575855
Oh nice! Ik ben wel heel nieuwsgierig nu! :D
***
  zaterdag 9 september 2023 @ 08:54:56 #16
429226 arvensis
Moeder x 3
pi_210576109
Gefeliciteerd *O* 🥂
Protège moi de mes désirs.
  Moderator zaterdag 9 september 2023 @ 08:57:35 #17
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_210576128
Yass *O*
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  zaterdag 9 september 2023 @ 09:55:15 #18
18685 Essebes
Blond
pi_210576497
Zo, dat is heerlijk snel!

Ben benieuwd wat dit voor gevolg heeft voor het wensenlijstje voor het nieuwe huis! 😇
De wereld verandert niet omdat iedereen het gelijk anders wil, maar omdat er een paar mensen zijn die het anders blijven doen.
(Roos Vonk)
  zaterdag 9 september 2023 @ 10:10:00 #19
501817 Managarm
42
pi_210576666
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 07:43 schreef Seven. het volgende:

[..]
Haha :P . Op zich.. we hebben weinig geheimen voor de aannemer hoor. Hij wil de opdracht heel graag omdat hij een gat in de agenda heeft en wij willen heel graag met hem samenwerken omdat hij echt goed is. Met 2 partijen die heel graag willen, komt het vast wel goed.
Mooi, echt goede vakmensen zijn moeilijk te vinden.
  zaterdag 9 september 2023 @ 10:18:16 #20
207727 Smallish
Kleintje!
pi_210576738
Gefeliciteerd, 6&7! *O*
Is dat zo?
De beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlJe klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nl
  zaterdag 9 september 2023 @ 10:28:29 #21
35189 Troel
scherp en bot
pi_210576844
Gefeliciteerd!
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  zaterdag 9 september 2023 @ 10:54:51 #22
293651 Makrolon
pi_210577149
Nice!! Gefeliciteerd
  zaterdag 9 september 2023 @ 11:16:45 #23
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210577423
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 10:10 schreef Managarm het volgende:

[..]
Mooi, echt goede vakmensen zijn moeilijk te vinden.
Klopt, en als je ze vindt dan hebben ze een wachttijd. Als we geen (goede) ervaring hadden gehad met deze aannemer, dan was dit wat mij betreft gewoon te mooi om waar te zijn.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 11:23:43 #24
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210577505
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 09:55 schreef Essebes het volgende:
Zo, dat is heerlijk snel!

Ben benieuwd wat dit voor gevolg heeft voor het wensenlijstje voor het nieuwe huis! 😇
Verrassend weinig :P . Er komt in ieder geval géén glazen link :D . En de parketvloer is ook definitief afgeschoten.

We hebben vanmorgen besloten om toch voor Hongaarse punt PVC te gaan (beneden). Onze slaapkamer wordt heel gezellig, maar wel blauw en groen (met mogelijk jouw behang!), dus als we daar ook nog een stenen vloer hebben liggen, dan wordt het te koel. Dus we kiezen voor een houtlook vloer.

Alleen onze vloerboer doet geen PVC in Hongaarse punt meer, dus nog wel op zoek naar een andere partij daarvoor.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 11:33:01 #25
-1 #ANONIEM
pi_210577588
Gefeliciteerd, leuk huis. Blijf dit nog wel volgen. Knap hoor. Wat ik er nog niet uithaal(zal er wel overheen gelezen hebben), doen jullie nou het meeste zelf of laten jullie veel doen?
Hoe dan ook flinke klussen weer 😀
  zaterdag 9 september 2023 @ 11:48:39 #26
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210577747
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 11:33 schreef Emmerdeur het volgende:
Gefeliciteerd, leuk huis. Blijf dit nog wel volgen. Knap hoor. Wat ik er nog niet uithaal(zal er wel overheen gelezen hebben), doen jullie nou het meeste zelf of laten jullie veel doen?
Hoe dan ook flinke klussen weer 😀
In de huidige woning heeft @Six. zo'n 65% zelf gedaan. De hele begane grond heeft hij alles zelf gedaan, en op zolder heeft hij al het voorbereidende werk gedaan. Alle isolatie heeft hij zelf gedaan, muv vloerisolatie. De aannemer heeft op zolder een kamer gestuct en de badkamer geïnstalleerd. Het balkon voor en de deur naar het balkon hebben we laten doen. De vloeren hebben we laten leggen. En de aannemer heeft het slopen van de woonkamer/keuken gedaan en vloerverwarming + leidingwerk keuken + elektra vernieuwen. Six. heeft zelf de keukenkasten in elkaar gezet en de deurtjes gehangen. Het aanrechtblad is geplaatst door de leverancier zelf (Jetstone).

In het nieuwe huis gaan we wel zelf een beetje helpen met plafonds slopen, verwarming weghalen en binnendeuren verwijderen. Six. gaat zelf de Ikea keuken in elkaar zetten en deurtjes hangen. Aanrechtblad wordt geplaatst door Ikea. Maar verder laten we het lekker aan de aannemer over allemaal.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 12:08:17 #27
-1 #ANONIEM
pi_210578008
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 11:48 schreef Seven. het volgende:

[..]
In de huidige woning heeft @:Six. zo'n 65% zelf gedaan. De hele begane grond heeft hij alles zelf gedaan, en op zolder heeft hij al het voorbereidende werk gedaan. Alle isolatie heeft hij zelf gedaan, muv vloerisolatie. De aannemer heeft op zolder een kamer gestuct en de badkamer geïnstalleerd. Het balkon voor en de deur naar het balkon hebben we laten doen. De vloeren hebben we laten leggen. En de aannemer heeft het slopen van de woonkamer/keuken gedaan en vloerverwarming + leidingwerk keuken + elektra vernieuwen. Six. heeft zelf de keukenkasten in elkaar gezet en de deurtjes gehangen. Het aanrechtblad is geplaatst door de leverancier zelf (Jetstone).

In het nieuwe huis gaan we wel zelf een beetje helpen met plafonds slopen, verwarming weghalen en binnendeuren verwijderen. Six. gaat zelf de Ikea keuken in elkaar zetten en deurtjes hangen. Aanrechtblad wordt geplaatst door Ikea. Maar verder laten we het lekker aan de aannemer over allemaal.
Das toch nog n groot deel zelf, netjes gedaan hoor. Echt mooi geworden. Sommige dingen is idd verstandiger uit te besteden. En dat allemaal naast fulltime banen ook? Enige waar k altijd tegen op zie is al die tijd de “rotzooi” om je heen. Kijk iig uit naar de toekomstige updates :)
  zaterdag 9 september 2023 @ 12:33:38 #28
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210578293
We denken binnen een weekje een klap te geven op de badkamer offerte. Onze aannemer voert installaties uit voor een leverancier van sanitair, dus zodoende kwamen we bij deze club uit. Dus de aannemer neemt de installatiekosten mee in zijn offerte, de badkamerboer regelt het leveren van tegels, bad, douchecabine, en kranen.

Eerste offerte: 16750 voor 2 badkamers en 2 aparte toiletten. Op zich al een nette prijs (tegels zitten op 4900 euro). Maar we hebben relatief dure opties met het bad en de badkamermeubels. We gaan hier nog een beetje schrappen zodat we rond 11-12 duizend uitkomen. Voor installatie en tegelen door onze aannemer hebben we nog eens 6500-8500 euro in het budget staan, maar dat is wat lastiger uit te splitsen want vloerverwarming bijvoorbeeld hebben we voor het hele huis meegenomen in het budget, net als leidingwerk keuken en badkamers.

Deels repost, maar dan hebben we het hele sanitair plaatje in 1 post.

Badkamer boven:







Hieruit schrappen we het bad (we schaffen een goedkoper vrijstaand bad aan) en we gaan dus voor een Godmorgon kastje van Ikea. De muren wil ik graag in een behoorlijk opvallende kleur schilderen. Dat combineren we met deze tegels (zelfde tegels voor het toilet boven:



Deze zijn wat kleur echter:





Toilet boven:



Toilet beneden:



Eerst was het plan deze tegels, met zeegroen kastje. Tegels worden gewijzigd naar matchstick en alleen op de achterwand ivm kosten. Het kastje schrappen we want die is relatief duur. Er komt een gouden kraantje.



Dit wordt nu deze tegel (zelfde vloertegel als de badkamer):



De muren en het plafond verf ik hier iets van zeegroen, of zoiets.

En dan de badkamer beneden. Hier schrappen we ook het badkamermeubel en kunnen we voor Ikea gaan. De bronzen kraan en douche wil ik wel graag houden, maar we kunnen nog gaan voor zwarte kranen. De spiegel vind ik hier ook echt supergaaf O+ maar dat kan aanzienlijk goedkoper (en praktischer). Verder zou de glazen deur best achterwege kunnen blijven.



















Betere foto's van de tegels, of iets dat er echt op lijkt - dit wil ik dan liefst combineren met een opvallende warme kleur (oranje, perzik, geel, die kant op):









[ Bericht 1% gewijzigd door Seven. op 09-09-2023 13:08:46 ]
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:02:41 #29
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210578476
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 12:08 schreef Emmerdeur het volgende:

[..]
Das toch nog n groot deel zelf, netjes gedaan hoor. Echt mooi geworden. Sommige dingen is idd verstandiger uit te besteden. En dat allemaal naast fulltime banen ook? Enige waar k altijd tegen op zie is al die tijd de “rotzooi” om je heen. Kijk iig uit naar de toekomstige updates :)
Six. had het eerste jaar van de verbouwing nog een fulltime baan. Hij is uitgevallen op klachten waarvan wij nu denken dat het MS gerelateerd is, maar dat moeten we nog goed uitzoeken. Daarna is Six. in de goede periodes heel rustig aan gaan klussen, naast zijn taken als vader. Het heeft dan ook 5 jaar geduurd. Verder heb ik wel al die tijd fulltime gewerkt en een kind gebouwd.

Ik ben zelf trouwens niet handig maar ik heb wel eens goeie ideeën. Soms via FOK! Six. heeft ook vaak goeie ingevingen. Ik ben van ons tweeën die goed is in het eindplaatje bedenken zodat we in een vroeg stadium de juiste beslissingen nemen. Verder ben ik van het budget en de organisatie er omheen.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:15:49 #30
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210578647
Nog een ingeving: als we uiteindelijk voor aluminium kozijnen gaan, dan laten we het badkamerraam dus wél vervangen, in plaats van dichtmetselen. Dus in de douchecabine komt dan een vast kozijn met melkglas en ventilatierooster. Voornaamste reden voor dichtmetselen is natuurlijk waterschade, maar dat zou dan geen issue meer zijn.

En het plan voor een groot 3-in-1 Velux raam boven het bad wordt dan 1 kleiner dakraam, gewoon omdat ik dan lekker naar buiten kan turen terwijl ik lig te weken.

Nu nog ff uitzoeken welke kosten daarmee gemoeid zijn. We hadden voor het dakraam 3200 euro staan (alleen de aanschaf). Een vast kozijn is goedkoper, en dan ook geen kosten meer voor het dichtmetselen. Dus dat moet haast lukken om zowel een dakraam als een aluminium kozijn te doen.
Resistance is futile.
Je klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nlJe klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nl
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:18:34 #31
112030 Plankje55
pi_210578681
Het zal wel een tic van mij zijn, maar bij heel veel badkamer-ontwerpen tegenwoordig denk ik: wie moet dat schoonmaken? Zoals die waskommen op een houten meubel, met daarnaast een kraan vastgemaakt in het houten blad. Dat wordt vies op plekken waar je slecht bijkan en die kraan heeft door de hoogte een veel te grote hefboom, waardoor het geheel kwetsbaar is.

Bij mijn renovatie heel bewust gekozen voor een kraan uit de muur (Grohe Essence) en een wastafel zonder overloopplug. Strakker, minder randjes en richeltjes.

Ook in het toilet een kraan uit de muur en een fonteintje zonder overloop.

In beide gevallen, niet zo'n smerige rand rondom een kraan en eenvoudig schoonmaken. Dan maar niet in VT-wonen met m'n huis.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:26:44 #32
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210578767
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:18 schreef Plankje55 het volgende:
Het zal wel een tic van mij zijn, maar bij heel veel badkamer-ontwerpen tegenwoordig denk ik: wie moet dat schoonmaken? Zoals die waskommen op een houten meubel, met daarnaast een kraan vastgemaakt in het houten blad. Dat wordt vies op plekken waar je slecht bijkan en die kraan heeft door de hoogte een veel te grote hefboom, waardoor het geheel kwetsbaar is.

Bij mijn renovatie heel bewust gekozen voor een kraan uit de muur (Grohe Essence) en een wastafel zonder overloopplug. Strakker, minder randjes en richeltjes.

Ook in het toilet een kraan uit de muur en een fonteintje zonder overloop.

In beide gevallen, niet zo'n smerige rand rondom een kraan en eenvoudig schoonmaken. Dan maar niet in VT-wonen met m'n huis.
Waskommen vind ik wel mooi om te zien maar idd erg onpraktisch. Daarom kiezen we ook voor vaste wasbakken.

Boven kiezen we bewust voor opbouw omdat de voornaamste gebruiker een lomp jochie van bijna 3 is. En beneden overweeg ik trouwens toch nog inbouwkranen bij de wastafel, maar dat drijft de prijs wel weer serieus op.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:27:14 #33
92735 Sport_Life
pi_210578777
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:15 schreef Seven. het volgende:
Nog een ingeving: als we uiteindelijk voor aluminium kozijnen gaan, dan laten we het badkamerraam dus wél vervangen, in plaats van dichtmetselen. Dus in de douchecabine komt dan een vast kozijn met melkglas en ventilatierooster. Voornaamste reden voor dichtmetselen is natuurlijk waterschade, maar dat zou dan geen issue meer zijn.

En het plan voor een groot 3-in-1 Velux raam boven het bad wordt dan 1 kleiner dakraam, gewoon omdat ik dan lekker naar buiten kan turen terwijl ik lig te weken.

Nu nog ff uitzoeken welke kosten daarmee gemoeid zijn. We hadden voor het dakraam 3200 euro staan (alleen de aanschaf). Een vast kozijn is goedkoper, en dan ook geen kosten meer voor het dichtmetselen. Dus dat moet haast lukken om zowel een dakraam als een aluminium kozijn te doen.
Volgens mij wil je in de badkamer juist geen rooster naar buiten of bedoel je dat niet ?
Je wil juist warme lucht van binnen de badkamer in hebben, dus 1,5-2cm ruimte onder de deur en een mechanische ventilatie.

Ik zou altijd een raampje doen in de badkamer.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:29:49 #34
92735 Sport_Life
pi_210578810
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:02 schreef Seven. het volgende:

[..]
Six. had het eerste jaar van de verbouwing nog een fulltime baan. Hij is uitgevallen op klachten waarvan wij nu denken dat het MS gerelateerd is, maar dat moeten we nog goed uitzoeken. Daarna is Six. in de goede periodes heel rustig aan gaan klussen, naast zijn taken als vader. Het heeft dan ook 5 jaar geduurd. Verder heb ik wel al die tijd fulltime gewerkt en een kind gebouwd.

Ik ben zelf trouwens niet handig maar ik heb wel eens goeie ideeën. Soms via FOK! Six. heeft ook vaak goeie ingevingen. Ik ben van ons tweeën die goed is in het eindplaatje bedenken zodat we in een vroeg stadium de juiste beslissingen nemen. Verder ben ik van het budget en de organisatie er omheen.
Ah zo waren de taken bij ons ook ongeveer verdeeld, mijn vrouw de kleurtjes en de details en ik meer het grote geheel :).

Alleen kunnen we beide niet klussen :+
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:38:26 #35
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210578937
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:27 schreef Sport_Life het volgende:

[..]
Volgens mij wil je in de badkamer juist geen rooster naar buiten of bedoel je dat niet ?
Je wil juist warme lucht van binnen de badkamer in hebben, dus 1,5-2cm ruimte onder de deur en een mechanische ventilatie.

Ik zou altijd een raampje doen in de badkamer.
Er komen dus 2 ramen: een dakraam en het al bestaande raam dat nu dus in de douchecabine zit.

Het dakraam kan dan open maar het raam in de douchecabine niet. We zullen eens (goed) nadenken over de ventilatie. Dit laten we ook meenemen in de offerte, dus komt sowieso nog wel goed maar idd zaak om op korte termijn al een besluit te nemen over de ventilatieroosters in de ramen.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:38:34 #36
348103 yinu
pi_210578942
Fijne post met de sanitairkeuzes. Ik vind de matchsticktegels reuze leuk maar voor mij zou dat teveel voegen zijn (haat aan tegeltjes schoonmaken). En I love de terrazzotegels.

Jullie hebben nu toch van die grote platen in de badkamers? Vanwaar de keuze om nu toch voor tegeltjes te gaan?


Ik heb zelf altijd een enorme haat-liefdeverhouding met tegels. Enerzijds hou ik enorm van keramiek en glazuren en kleurtjes en leuke vormen O+ en anderzijds heb ik echt de schijt aan voegen poetsen. :{w
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:41:09 #37
112030 Plankje55
pi_210579004
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:26 schreef Seven. het volgende:

[..]
Waskommen vind ik wel mooi om te zien maar idd erg onpraktisch. Daarom kiezen we ook voor vaste wasbakken.

Boven kiezen we bewust voor opbouw omdat de voornaamste gebruiker een lomp jochie van bijna 3 is. En beneden overweeg ik trouwens toch nog inbouwkranen bij de wastafel, maar dat drijft de prijs wel weer serieus op.
We hebben ook gekozen voor een syfon in de muur en geen meubel. De afvoer loopt direct onder de wastfel met een haakse bocht naar de muur. Je kan dan eventueel met een rolstoel aan de wastafel zitten. Ik hoop het nooit nodig te hebben, maar voor het geval dat.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:43:51 #38
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210579060
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:38 schreef yinu het volgende:
Fijne post met de sanitairkeuzes. Ik vind de matchsticktegels reuze leuk maar voor mij zou dat teveel voegen zijn (haat aan tegeltjes schoonmaken). En I love de terrazzotegels.

Jullie hebben nu toch van die grote platen in de badkamers? Vanwaar de keuze om nu toch voor tegeltjes te gaan?


Ik heb zelf altijd een enorme haat-liefdeverhouding met tegels. Enerzijds hou ik enorm van keramiek en glazuren en kleurtjes en leuke vormen O+ en anderzijds heb ik echt de schijt aan voegen poetsen. :{w
Haha, same here! En we hebben inderdaad PVC platen, dat is qua kosten vergelijkbaar met tegels. Wat me over de streep trok was mijn liefde voor de betegelde achterwand in de keuken. Echt een super mooi tegeltje en superstrak gezet O+ . Mooier dan welk PVC dan ook.

In z'n algemeenheid is de tendens in dit huis minder plastic, ook qua kozijnen, gevelbekleding etc. In het huis nu past het allemaal heel goed, want iedereen hier gaat voor kunststof en je valt dan niet uit de toon. In het nieuwe huis en de nieuwe buurt past dat gewoon veel minder.

Voor gevelbekleding willen we wel composiet overwegen, maar geen Keralit bijvoorbeeld.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:45:51 #39
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210579096
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:41 schreef Plankje55 het volgende:

[..]
We hebben ook gekozen voor een syfon in de muur en geen meubel. De afvoer loopt direct onder de wastfel met een haakse bocht naar de muur. Je kan dan eventueel met een rolstoel aan de wastafel zitten. Ik hoop het nooit nodig te hebben, maar voor het geval dat.
Als het ooit zover komt, dan vervangen we het hele meubel.

Kan dat sifon nog gewoon open gedraaid worden? :o
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 13:52:55 #40
112030 Plankje55
pi_210579196
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:45 schreef Seven. het volgende:

[..]
Als het ooit zover komt, dan vervangen we het hele meubel.

Kan dat sifon nog gewoon open gedraaid worden? :o
Geen probleem, er zit een afdekplaat voor. Het is zoiets: https://www.saniweb.nl/ge(...)ok-151-127-00-1.html
De beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlJe klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nlJe klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nl
  zaterdag 9 september 2023 @ 14:06:52 #41
348103 yinu
pi_210579438
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 13:43 schreef Seven. het volgende:

[..]
Haha, same here! En we hebben inderdaad PVC platen, dat is qua kosten vergelijkbaar met tegels. Wat me over de streep trok was mijn liefde voor de betegelde achterwand in de keuken. Echt een super mooi tegeltje en superstrak gezet O+ . Mooier dan welk PVC dan ook.

In z'n algemeenheid is de tendens in dit huis minder plastic, ook qua kozijnen, gevelbekleding etc. In het huis nu past het allemaal heel goed, want iedereen hier gaat voor kunststof en je valt dan niet uit de toon. In het nieuwe huis en de nieuwe buurt past dat gewoon veel minder.

Voor gevelbekleding willen we wel composiet overwegen, maar geen Keralit bijvoorbeeld.
Ja ik vind tegels ook uiteindelijk mooier dan plastic. Dus ik kan me helemaal vinden in die keuze. Alleen leek me de optie om gewoon helemaal geen voegen meer te hebben zo mooi. Ik denk altijd nog dat ik een keer een badkamer van tadelakt of beton ciré wil. Heb nu wel een wandje met beton ciré afwerking bij een wasbak en dat bevalt heel goed. Alleen tegels O+ dus heb ik de laatste keer toch weer voor tegels gekozen.
  zaterdag 9 september 2023 @ 14:09:22 #42
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210579468
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 14:06 schreef yinu het volgende:

[..]
Ja ik vind tegels ook uiteindelijk mooier dan plastic. Dus ik kan me helemaal vinden in die keuze. Alleen leek me de optie om gewoon helemaal geen voegen meer te hebben zo mooi. Ik denk altijd nog dat ik een keer een badkamer van tadelakt of beton ciré wil. Heb nu wel een wandje met beton ciré afwerking bij een wasbak en dat bevalt heel goed. Alleen tegels O+ dus heb ik de laatste keer toch weer voor tegels gekozen.
Tegels O+ .
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 14:12:28 #43
112030 Plankje55
pi_210579516
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 14:06 schreef yinu het volgende:

[..]
Ja ik vind tegels ook uiteindelijk mooier dan plastic. Dus ik kan me helemaal vinden in die keuze. Alleen leek me de optie om gewoon helemaal geen voegen meer te hebben zo mooi. Ik denk altijd nog dat ik een keer een badkamer van tadelakt of beton ciré wil. Heb nu wel een wandje met beton ciré afwerking bij een wasbak en dat bevalt heel goed. Alleen tegels O+ dus heb ik de laatste keer toch weer voor tegels gekozen.
Zo’n glazen achterwand in de douche lijkt me ook wel praktisch. https://www.glazz.nl/wandbekleding/achterwand-douche. Had het achteraf graag gewild in m'n douche. Nu zijn na een paar jaar de voegen rondom de inbouwdouchekraan aan het slijten. Ze lossen n.l. langzaam op door gebruik van douchereiniger.

[ Bericht 7% gewijzigd door Plankje55 op 09-09-2023 14:22:57 ]
  zaterdag 9 september 2023 @ 16:44:36 #44
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_210581148
Als reactie op de badkamerpost:
Ik zou die glazen deur in de badkamer echt nooit achterwege laten, wij hebben in het vorige huis zo het muurtje gehad en dan open naar de rest van de badkamer en dat werd toch echt een natte boel. Ik zou dat alleen ooit weer doen als ik dan op die grens de afvoergoot zou kunnen laten lopen of een extra.
***
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:00:44 #45
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210581301
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 16:44 schreef BE het volgende:
Als reactie op de badkamerpost:
Ik zou die glazen deur in de badkamer echt nooit achterwege laten, wij hebben in het vorige huis zo het muurtje gehad en dan open naar de rest van de badkamer en dat werd toch echt een natte boel. Ik zou dat alleen ooit weer doen als ik dan op die grens de afvoergoot zou kunnen laten lopen of een extra.
Ik wacht nog even op mensen die bevestigen dat dit bij hun absoluut niet het geval is/was :+

Extra goot zal met leidingwerk erbij waarschijnlijk hetzelfde kosten.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:04:45 #46
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210581348
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 08:57 schreef Rene het volgende:
Yass *O*
En zijn jullie er nog uit gekomen?
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:05:26 #47
147666 AnneX
pi_210581354
Potje was leeg. Glazen deur kon altijd nog. Ook vanwege de maatvoering.
Nog altijd ligt er een ouwe handdoek voor het drempeltje voor de ergste druppels. 😎
Wèl extra aandacht dat drain, riool van toilet en wastafel afvoer op één lijn lagen.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:08:26 #48
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210581379
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:05 schreef AnneX het volgende:
Potje was leeg. Glazen deur kon altijd nog. Ook vanwege de maatvoering.
Nog altijd ligt er een ouwe handdoek voor het drempeltje voor de ergste druppels. 😎
Wèl extra aandacht dat drain, riool van toilet en wastafel afvoer op één lijn lagen.
;( het antwoord dat ik wilde was 'nee hoor, nergens last van' :+
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:12:35 #49
147666 AnneX
pi_210581420
Nee hoor, nauwelijks last van…
  Moderator zaterdag 9 september 2023 @ 17:37:19 #50
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_210581789
quote:
5s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:04 schreef Seven. het volgende:

[..]
En zijn jullie er nog uit gekomen?
Vrijdags op funda, maandag waren 7 geïnteresseerd, die vrijdag (gisteren) of as maandag zouden komen. En afgelopen dinsdag.
Die van dinsdag gelijk een bod van 10k boven de vraagprijs. Dat bod gold tot tot woensdag 0:00. De makelaar gelijk de rest bellen om in te schatten of het realistisch is om meer te krijgen. Nodigde twee mensen uit op woensdag tussen. 16-17 te komen. Om 17:30 werd het eerste bod afgeslagen. Diezelfde mensen hebben het bod met nog eens 15k verhoogd. Anderen boden ook nog (wel te weinig)

Onderaan de streep 25k boven de vraagprijs :7
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
! 1 december eruit.
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
De beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlDe beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlDe beste klusdeals vind je bij Toolstation.nl
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:47:42 #51
3499 Claudia_x
pi_210581934
Wij hebben geen glazen deur en dat gaat goed. Ik zou 'em lekker achterwege laten. Wel zou ik overwegen om meer te tegelen, dus de wand tegenover de wand waar de douchekraaan tegenaan zit. Ik heb er spijt van dat wij dat niet hebben laten doen.

Wat laat je in de badkamer boven betegelen? Ook daar: wees niet te conservatief. Het boenen van voegen is vervelend, maar schimmel en vochtschade zijn nog vervelender.

Wat ik niet in de tekeningen van de badkamer beneden zie: een tegelplint. Die zou ik wel nemen.

Ik weet dat er een dakraam komt, maar ik zou als het even kan in overweging nemen om een raam in de badkamer beneden te laten plaatsen. Het is zó fijn om even een raam open te kunnen zetten. En de badkamer oogt dan minder als een bunker.

Verder zie ik wel veel uitgesproken keuzes bij elkaar in die badkamer. Zelf zou ik wat minderen. Daarmee bespaar je geld én wat wel bijzonder is schittert meer. Maar goed, ik vind moderne badkamers vaak te druk. Ik vind dit mooi:





Vooral negeren om te doen wat je zelf mooi vindt, natuurlijk. :Y)
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:50:25 #52
112030 Plankje55
pi_210581979
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:08 schreef Seven. het volgende:

[..]
;( het antwoord dat ik wilde was 'nee hoor, nergens last van' :+
Muurtje langer maken, doorloop kleiner.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:51:02 #53
3499 Claudia_x
pi_210581987
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:05 schreef AnneX het volgende:
Potje was leeg. Glazen deur kon altijd nog. Ook vanwege de maatvoering.
Nog altijd ligt er een ouwe handdoek voor het drempeltje voor de ergste druppels. 😎
Wèl extra aandacht dat drain, riool van toilet en wastafel afvoer op één lijn lagen.
Dat hebben wij ook wel, maar er ligt bij ons een mat om droog te kunnen staan. Die mat gaat na het douchen over de badrand. Dat vind ik wel gezellig staan. :+
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:53:09 #54
3499 Claudia_x
pi_210582015
Oh ja, en ik zou nooit meer zonder een nis in de douche willen!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:55:25 #55
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_210582040
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:50 schreef Plankje55 het volgende:

[..]
Muurtje langer maken, doorloop kleiner.
Dat zou idd mijn alternatief zijn. :Y
***
  zaterdag 9 september 2023 @ 17:57:39 #56
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_210582071
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:51 schreef Claudia_x het volgende:

[..]
Dat hebben wij ook wel, maar er ligt bij ons een mat om droog te kunnen staan. Die mat gaat na het douchen over de badrand. Dat vind ik wel gezellig staan. :+
Wij hebben bij de douche in de ene badkamer precies hetzelfde :D

Bij de douche in de andere badkamer niet, daar zitten 2 douches in die allebei net achter het wandje vallen, dus wat daar nog in het droge deel van de badkamer spettert valt mee.

En ja, wellicht ooit misschien wel glazen deuren in de douches, maar die moet je dan ook weer schoonmaken enzo.
Tot nu toe valt het mee en is het spetterprobleem het grootst in de badkamer met de kleine douche als een volwassene daar doucht, en dat is met een paar maanden ook weer voorbij, dan is het weer alleen de puber.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zaterdag 9 september 2023 @ 18:01:41 #57
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_210582104
Overigens was ons andere probleem nog irritanter. Wij hadden geen muurtje maar een glazen wand en de ruimte tussen de glazen wand en het wastafelmeubel was precies net niet breed genoeg voor mijn arm en dus kon ik daartussen niet schoonmaken. ;(
Nou ja, zo leer je steeds opnieuw. :’)
***
  zaterdag 9 september 2023 @ 18:12:12 #58
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210582229
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:37 schreef Rene het volgende:

[..]
Vrijdags op funda, maandag waren 7 geïnteresseerd, die vrijdag (gisteren) of as maandag zouden komen. En afgelopen dinsdag.
Die van dinsdag gelijk een bod van 10k boven de vraagprijs. Dat bod gold tot tot woensdag 0:00. De makelaar gelijk de rest bellen om in te schatten of het realistisch is om meer te krijgen. Nodigde twee mensen uit op woensdag tussen. 16-17 te komen. Om 17:30 werd het eerste bod afgeslagen. Diezelfde mensen hebben het bod met nog eens 15k verhoogd. Anderen boden ook nog (wel te weinig)

Onderaan de streep 25k boven de vraagprijs :7
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
! 1 december eruit.
Nahhh, lekker man! Gefeliciteerd!
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 18:19:41 #59
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210582327
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:47 schreef Claudia_x het volgende:
Wij hebben geen glazen deur en dat gaat goed. Ik zou 'em lekker achterwege laten. Wel zou ik overwegen om meer te tegelen, dus de wand tegenover de wand waar de douchekraaan tegenaan zit. Ik heb er spijt van dat wij dat niet hebben laten doen.

Wat laat je in de badkamer boven betegelen? Ook daar: wees niet te conservatief. Het boenen van voegen is vervelend, maar schimmel en vochtschade zijn nog vervelender.

Wat ik niet in de tekeningen van de badkamer beneden zie: een tegelplint. Die zou ik wel nemen.

Ik weet dat er een dakraam komt, maar ik zou als het even kan in overweging nemen om een raam in de badkamer beneden te laten plaatsen. Het is zó fijn om even een raam open te kunnen zetten. En de badkamer oogt dan minder als een bunker.

Verder zie ik wel veel uitgesproken keuzes bij elkaar in die badkamer. Zelf zou ik wat minderen. Daarmee bespaar je geld én wat wel bijzonder is schittert meer. Maar goed, ik vind moderne badkamers vaak te druk. Ik vind dit mooi:

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]

Vooral negeren om te doen wat je zelf mooi vindt, natuurlijk. :Y)
De hele douchehoek wordt betegeld tot aan het plafond. Wel zit ik nog een beetje te twijfelen over welke tegels op welke muren.

Stomme vraag: wat is het voordeel van een tegelplint? :+

Ja, de badkamer boven is heel neutraal. En beneden wilden we iets uitgesprokener. Het enige dat écht uitgesproken is in mijn brein is trouwens de opvallende muurverf :P maar ik schrik niet snel.

Badkamerraam: de enige optie is nog een hoog langwerpig raam tegen het plafond in de douchehoek. Maar ik denk dat we dan vergunningsplichtig zijn, en het tijdsverlies kunnen we ons daar niet permitteren. En lastig schoonmaken in combinatie met de douche er direct naast.
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 18:21:00 #60
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210582349
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:50 schreef Plankje55 het volgende:

[..]
Muurtje langer maken, doorloop kleiner.
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:55 schreef BE het volgende:

[..]
Dat zou idd mijn alternatief zijn. :Y
We moeten de optimale maat nog bepalen, het moet eventueel nog rolstoelvriendelijk gemaakt kunnen worden.
Resistance is futile.
De beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nl
  zaterdag 9 september 2023 @ 18:29:29 #61
12902 pmponer
One Punch is enough
pi_210582496
Mooi resultaat @Six en @Seven! Bij ons duurde het tekenen enzo nog bijna 2 weken. Maar zo te horen hebben jullie ook de juiste bieder te pakken. Kan je nu full focus op je nieuwe huis en verhuzing gaan.
Drop you like an ill, bad habit
  Moderator zaterdag 9 september 2023 @ 18:54:53 #62
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_210582833
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 september 2023 18:12 schreef Seven. het volgende:

[..]
Nahhh, lekker man! Gefeliciteerd!
Voorlopig contract is getekend door ons. De kopers gaan begin volgende week het bij de makelaar doen. Wel wat langzaam wat mij betreft haha
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  zaterdag 9 september 2023 @ 19:00:00 #63
12902 pmponer
One Punch is enough
pi_210582882
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 18:54 schreef Rene het volgende:

[..]
Voorlopig contract is getekend door ons. De kopers gaan begin volgende week het bij de makelaar doen. Wel wat langzaam wat mij betreft haha
Ja duurde voor mijn gevoel (als verkoper) ook (te) lang. Wij hadden donderdag al getekend, kreeg ik op maandag telefoon van de makelaar dat ze perongeluk de kopers het contract niet had gestuurd. Echt he... DIe kopers zaten ook al in de pinairie zo van waarom duurt het allemaal zo lang
Drop you like an ill, bad habit
  zaterdag 9 september 2023 @ 19:00:40 #64
3499 Claudia_x
pi_210582892
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 18:19 schreef Seven. het volgende:

[..]
De hele douchehoek wordt betegeld tot aan het plafond. Wel zit ik nog een beetje te twijfelen over welke tegels op welke muren.

Stomme vraag: wat is het voordeel van een tegelplint? :+
Hoe wil je anders de randen af gaan werken, geen plint? Dat is moeilijker schoon te houden (en trouwens ook moeilijker en waarschijnlijker duurder om mooi te krijgen). En het blijft een natte ruimte, dus er is een grotere kans op vochtschade (in ieder geval dat die randen niet mooi blijven). Je kunt natuurlijk ook een gewone plint nemen, maar dat is in verband met vocht weer niet handig. Dan blijft als alternatief kunststof over. Dat is minder mooi dan bijvoorbeeld een klein opstaand randje van de vloertegel.

quote:
Ja, de badkamer boven is heel neutraal. En beneden wilden we iets uitgesprokener. Het enige dat écht uitgesproken is in mijn brein is trouwens de opvallende muurverf :P maar ik schrik niet snel.
En dat kan natuurlijk. Ik vind het zelf sowieso al fijn om eens niet een badkamer met drie verschillende soorten tegels te zien.

Oh en nog een tip: maatwerk is duur, maar de badkamer laat je helemaal bouwen. Je kunt bijvoorbeeld bepaalde afmetingen aanpassen op Ikeameubilair of materiaal dat je al hebt gekozen. Als je dat handig doet, creëer je zonder meerkosten het gevoel van duur maatwerk. Om een voorbeeld te geven: de hoogte van de nis in de eerste badkamer die ik liet zien, is aangepast aan de hoogte van de tegels. Zulke details vind ik waanzinnig.

(Ik zie nu pas dat er al een nis is ingetekend in de badkamer beneden. ^O^)
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  Moderator zaterdag 9 september 2023 @ 19:04:30 #65
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_210582936
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 19:00 schreef pmponer het volgende:

[..]
Ja duurde voor mijn gevoel (als verkoper) ook (te) lang. Wij hadden donderdag al getekend, kreeg ik op maandag telefoon van de makelaar dat ze perongeluk de kopers het contract niet had gestuurd. Echt he... DIe kopers zaten ook al in de pinairie zo van waarom duurt het allemaal zo lang
Onterecht ga je dan denken ‘gaat het dan nog wel door’ en zo. Maar komt vast goed
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  zaterdag 9 september 2023 @ 19:04:40 #66
147666 AnneX
pi_210582940
En een plint is een detail van afwerking !

Tip: laat de plint inspringen, zodat de tegels erop aansluiten.
Dat scheelt stof op de plint 😎
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 37% gewijzigd door AnneX op 09-09-2023 19:14:48 ]
  zaterdag 9 september 2023 @ 20:05:27 #67
304776 SV-tje
Party a Lot
pi_210583560
quote:
12s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:00 schreef Seven. het volgende:

[..]
Ik wacht nog even op mensen die bevestigen dat dit bij hun absoluut niet het geval is/was :+

Extra goot zal met leidingwerk erbij waarschijnlijk hetzelfde kosten.
Wij hadden in het vorige huis een wand van 1.10 of 1.20 zonder deur en de goot tegen de achterwand (dus niet bij de opening) en nergens last van.
We hadden een raam in de badkamer maar die is nooit open geweest
http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
  zaterdag 9 september 2023 @ 20:05:51 #68
18685 Essebes
Blond
pi_210583564
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:50 schreef Plankje55 het volgende:

[..]
Muurtje langer maken, doorloop kleiner.
Onze inloop douche zit tegen de achterwand van de ruimte aan en heeft een doorgang van 77cm. Dat voldoet prima. Kleiner zou ikzelf niet doen.
De inloopdouche zelf is 1.80m in lengte, maar geen gehele tegelwand, alleen de onderste 90cm is een wand met tegels, daarbovenop zit een glazen wand, tot ong. 1.80/1.90 hoog. Geeft super veel licht in de douche.

Ik moet zelf zeggen onze ruimte is vierkant en daarmee is de indeling toch anders.

Edit: vergeet ik het belangrijkste nog: geen enkele last van spetters. Als ik een schatting moet maken, dan spetteren wij zo ongeveer 80cm ver.
De wereld verandert niet omdat iedereen het gelijk anders wil, maar omdat er een paar mensen zijn die het anders blijven doen.
(Roos Vonk)
  zaterdag 9 september 2023 @ 20:20:46 #69
18685 Essebes
Blond
pi_210583726
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 11:23 schreef Seven. het volgende:

[..]
Verrassend weinig :P . Er komt in ieder geval géén glazen link :D . En de parketvloer is ook definitief afgeschoten.

We hebben vanmorgen besloten om toch voor Hongaarse punt PVC te gaan (beneden). Onze slaapkamer wordt heel gezellig, maar wel blauw en groen (met mogelijk jouw behang!), dus als we daar ook nog een stenen vloer hebben liggen, dan wordt het te koel. Dus we kiezen voor een houtlook vloer.

Alleen onze vloerboer doet geen PVC in Hongaarse punt meer, dus nog wel op zoek naar een andere partij daarvoor.
De Boreas Teal Silver in onze kleedkamer:

Tot mijn verrassing is de lichtval heel bepalend voor hoe de kleur valt. 4 foto’s van dezelfde ruimte 😇
Het silver is echt silver, kleurt mee, glanst etc.. als de kamerdeur openstaat en ik kom de trap op, wordt mijn blik elke keer weer naar dit behang getrokken. Een echte eye catcher (maar mind you: wij zijn geen helden met experimenteren in interieur. Het meelezen in de vele Fok! Klus topics hebben me dit durven doen :-)

De wereld verandert niet omdat iedereen het gelijk anders wil, maar omdat er een paar mensen zijn die het anders blijven doen.
(Roos Vonk)
  zaterdag 9 september 2023 @ 20:20:47 #70
112030 Plankje55
pi_210583727
Het is een beetje dubbel, maar als oudere denk je toch iets anders. Er is een fase tussen rolstoel en niet lang kunnen staan.
We hebben rekening gehouden met zittend douchen. De kraan zit iets lager en we hebben een langere douchestang zodat ook zittend douchen geen probleem is. Zelfde geldt voor de wastafel, ik scheer me nat en als dat zittend op een kruk aan de wastafel kan is dat is dat wel zo handig.
Verder denk ik dat zo’n douchegoot enorm overgewaardeerd is. Hier gekozen voor een volledig RVS doucheputje. Super simpel met schoonmaken en mooi ingetegeld want dezelfde maat (15x15) als een tegel.
Wat betreft de scheidingsmuur bij de douche: is die modulair te maken zodat je deze eventueel ingekort kan worden?
De beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlJe klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nl
  zaterdag 9 september 2023 @ 20:47:33 #71
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210584063
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 20:20 schreef Essebes het volgende:

[..]
De Boreas Teal Silver in onze kleedkamer:

Tot mijn verrassing is de lichtval heel bepalend voor hoe de kleur valt. 4 foto’s van dezelfde ruimte 😇
Het silver is echt silver, kleurt mee, glanst etc.. als de kamerdeur openstaat en ik kom de trap op, wordt mijn blik elke keer weer naar dit behang getrokken. Een echte eye catcher (maar mind you: wij zijn geen helden met experimenteren in interieur. Het meelezen in de vele Fok! Klus topics hebben me dit durven doen :-)

[ afbeelding ]
Wauw, deze is echt gaaf, past perfect bij het plaatje wat ik voor ogen heb in de slaapkamer. We hebben een petrol gordijn en licht grijsblauw bed. Daar nog meer blauw/groen verf op de muren O+ . En dan de trekbalken met open nok in een hele lichte kleur. En dan op de achterwand tot in de nok zo'n soort behang O+ .

Six. is nog niet zover, maar hopelijk ziet hij het ook zitten :P :P .

De ruimte lijkt qua proporties wel een beetje hierop, de trekbalken zitten onderin de driehoek:

Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 21:07:50 #72
147666 AnneX
pi_210584418
Oh ja, nog gekker.
‘Iemand’ die ik kende had voor zijn moeder op leeftijd een ‘knuffel muur’ in de achterste douchewand gemaakt.
“De varkens hadden ten slotte ook verwarmde vloeren.” Op een boerderij.
Dat was rond 2004.
Het idee van het zitje heb ik wel van hem overgenomen.
  zaterdag 9 september 2023 @ 21:08:46 #73
477932 NicolasJoy
pi_210584436
Congrats!
  zaterdag 9 september 2023 @ 21:11:13 #74
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_210584485
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 21:07 schreef AnneX het volgende:
Oh ja, nog gekker.
‘Iemand’ die ik kende had voor zijn moeder op leeftijd een ‘knuffel muur’ in de achterste douchewand gemaakt.
“De varkens hadden ten slotte ook verwarmde vloeren.” Op een boerderij.
Dat was rond 2004.
Het idee van het zitje heb ik wel van hem overgenomen.
Ik heb het wel overwogen, wandverwarming laten inbouwen bij het zitje in de douche, maar niet gedaan.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zaterdag 9 september 2023 @ 21:19:53 #75
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210584622
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 21:07 schreef AnneX het volgende:
Oh ja, nog gekker.
‘Iemand’ die ik kende had voor zijn moeder op leeftijd een ‘knuffel muur’ in de achterste douchewand gemaakt.
“De varkens hadden ten slotte ook verwarmde vloeren.” Op een boerderij.
Dat was rond 2004.
Het idee van het zitje heb ik wel van hem overgenomen.
Ik denk weer terug aan Six. z'n hangbad idee :') .
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 21:20:20 #76
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210584628
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 21:11 schreef Leandra het volgende:

[..]
Ik heb het wel overwogen, wandverwarming laten inbouwen bij het zitje in de douche, maar niet gedaan.
Zo'n infrarood paneel inbouwen lijkt me wel heerlijk!
Resistance is futile.
  zaterdag 9 september 2023 @ 22:00:18 #77
147666 AnneX
pi_210585296
Wat let je 😉
  zaterdag 9 september 2023 @ 22:30:12 #78
112030 Plankje55
pi_210585673
quote:
14s.gif Op zaterdag 9 september 2023 20:47 schreef Seven. het volgende:

[..]
Wauw, deze is echt gaaf, past perfect bij het plaatje wat ik voor ogen heb in de slaapkamer. We hebben een petrol gordijn en licht grijsblauw bed. Daar nog meer blauw/groen verf op de muren O+ . En dan de trekbalken met open nok in een hele lichte kleur. En dan op de achterwand tot in de nok zo'n soort behang O+ .

Six. is nog niet zover, maar hopelijk ziet hij het ook zitten :P :P .

De ruimte lijkt qua proporties wel een beetje hierop, de trekbalken zitten onderin de driehoek:

[ afbeelding ]
Zo’n VT-wonen foto. Het jeukt overal. Een regendouche excentrisch geplaatst boven een bad. Waterballet gegarandeerd, tenzij je het douchegordijn in het smalle bad hangt, zodat het gordijn lekker tegen je aan plakt.
Een kastje met een glazen deur die naar de verkeerde kant opengaat. Staat leuk, maar handig?

Zo zijn er vast wel meer details waarvan je zegt: is dat praktisch?
Het is een keuze.
  zaterdag 9 september 2023 @ 23:04:54 #79
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210586098
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 22:30 schreef Plankje55 het volgende:

[..]
Zo’n VT-wonen foto. Het jeukt overal. Een regendouche excentrisch geplaatst boven een bad. Waterballet gegarandeerd, tenzij je het douchegordijn in het smalle bad hangt, zodat het gordijn lekker tegen je aan plakt.
Een kastje met een glazen deur die naar de verkeerde kant opengaat. Staat leuk, maar handig?

Zo zijn er vast wel meer details waarvan je zegt: is dat praktisch?
Het is een keuze.
Misschien moet je even lezen wat er staat :s) . Qua proporties lijkt de ruimte hier wel op. Oftewel, zie de potentie en lees dan wat ik ermee wil doen als Six. er mee kan leven. Blauw/groen behang en opvallende muren maar hele lichte nok, petrol gordijn, lichtblauw bed, PVC Hongaarse punt. Ik zie dat wel voor me in zo'n ruimte.

Of dit dan een VT wonen plaatje is, dat zal mij dan weer jeuken.
Resistance is futile.
  Moderator zaterdag 9 september 2023 @ 23:51:02 #80
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_210586537
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 17:53 schreef Claudia_x het volgende:
Oh ja, en ik zou nooit meer zonder een nis in de douche willen!
Yup, team nis hier :Y Nog steeds een van mijn favoriete onderdelen van de badkamer en wordt er ook vaak mee gecomplimenteerd O+

Gefeliciteerd met de verkoop! *O* Gaat echt snel allemaal :o
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
Je klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nlDe beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nl
  zondag 10 september 2023 @ 00:06:01 #81
3499 Claudia_x
pi_210586661
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 19:04 schreef AnneX het volgende:
En een plint is een detail van afwerking !

Tip: laat de plint inspringen, zodat de tegels erop aansluiten.
Dat scheelt stof op de plint 😎
Dat hebben wij ook in de badkamer. De architect wilde het overal in huis, maar dat werd ons te duur.

Je kunt tegels die niet van vloer tot plafond worden aangebracht trouwens ook in de muur laten verwerken. Dat is zo'n detail waar ik ook nog steeds erg blij van word, al was dat bij ons goed te doen (lees: te betalen) omdat het maar een klein stuk was.

De kippenslachterij kwam vast van mij. :o
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zondag 10 september 2023 @ 00:15:43 #82
3499 Claudia_x
pi_210586729
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 september 2023 20:05 schreef SV-tje het volgende:

[..]
Wij hadden in het vorige huis een wand van 1.10 of 1.20 zonder deur en de goot tegen de achterwand (dus niet bij de opening) en nergens last van.
We hadden een raam in de badkamer maar die is nooit open geweest
Ik vind het op een warme zomerdag fijn om in bad te gaan met met het raam open. Het kan natuurlijk zijn dat ik raar ben. :+

Los daarvan vind ik dat licht de belangrijkste factor is in hoe prettig een ruimte voelt.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zondag 10 september 2023 @ 00:19:51 #83
3499 Claudia_x
pi_210586759
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 september 2023 21:07 schreef AnneX het volgende:
Oh ja, nog gekker.
‘Iemand’ die ik kende had voor zijn moeder op leeftijd een ‘knuffel muur’ in de achterste douchewand gemaakt.
“De varkens hadden ten slotte ook verwarmde vloeren.” Op een boerderij.
Dat was rond 2004.
Het idee van het zitje heb ik wel van hem overgenomen.
Oh, dat moet ik hebben als ik heul oud ben!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zondag 10 september 2023 @ 07:53:45 #84
304776 SV-tje
Party a Lot
pi_210587690
quote:
0s.gif Op zondag 10 september 2023 00:15 schreef Claudia_x het volgende:

[..]
Ik vind het op een warme zomerdag fijn om in bad te gaan met met het raam open. Het kan natuurlijk zijn dat ik raar ben. :+

Los daarvan vind ik dat licht de belangrijkste factor is in hoe prettig een ruimte voelt.
Het is waarschijnlijker dat ik raar ben 😉 aangezien ik zelden in bad ga. En het zelden warm heb (en met de koeling van de vloer al helemaal niet). En gezien de hoeveelheid muggen hier proberen we alles zoveel mogelijk dicht te houden tot we onder de klamboe liggen.
http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
  zondag 10 september 2023 @ 08:04:50 #85
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210587716
Het raam boven het bad kan straks wel open (tenminste: ik denk dat Six. dat met me eens is).
Resistance is futile.
  zondag 10 september 2023 @ 08:49:42 #86
112030 Plankje55
pi_210587896
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 september 2023 23:04 schreef Seven. het volgende:

[..]
Misschien moet je even lezen wat er staat :s) . Qua proporties lijkt de ruimte hier wel op. Oftewel, zie de potentie en lees dan wat ik ermee wil doen als Six. er mee kan leven. Blauw/groen behang en opvallende muren maar hele lichte nok, petrol gordijn, lichtblauw bed, PVC Hongaarse punt. Ik zie dat wel voor me in zo'n ruimte.

Of dit dan een VT wonen plaatje is, dat zal mij dan weer jeuken.
Sorry, was niet zo bedoeld. Begrijp het beeld dat je schetst, maar mij viel die idiote douche in het bad op.
  zondag 10 september 2023 @ 09:08:28 #87
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210587999
Ondertussen ben ik met onze middelste van 15 in overleg voor de inrichting van wat we zo onderhand 'onze kamer' noemen :) (vind ik leuk O+ ). En omdat Six. daar verder niks te schaften heeft, kan ik daar wel knopen doorhakken :P .

Het gaat om deze ruimte aan de achterkant van het huis:









Wat we al weten:
De tussendeur naar de badkamer gaat dicht. De vaste kast wordt gesloopt. Het knieschot zetten we ook niet terug (ik vind zo'n dak wat heel laag eindigt echt leuk in zo'n ruimte). De nok gaat hier open (onder voorbehoud van technische issues). Het zou kunnen dat er nog wat balken moeten blijven zitten. Er zit boven de badkamer ernaast een klein plafonnetje van zo'n 70cm. Die trekken we bij deze ruimte dus daar ontstaat een rand van 50cm na dakisolatie.

Op die rand boven de badkamer leggen we tegen het dakbeschot een LED strip om die nok mooi uit te lichten. En op de rand zetten we een rij hangplanten (Scindapsus). De vloer wordt een PVC plank. Verder wil ik wel graag behang op de muur met de deur.

Dus doordeweeks is het mijn kantoor. En zo om het weekend vertoeft zij daar ook een nachtje, dus ik vind het belangrijk dat zij zich daar ook thuis voelt. Nou wil het geval dat we hier te maken hebben met een stoere dame die weinig heeft met vrouwelijke interieurs. Ze houdt van donkere kleuren, maar niet paars. En zij houdt niet van druk, en grote contrasten vindt ze ook niks. Paars en geel houdt ze niet van. Ze heeft een voorkeur voor blauw. En vaak is ze wel geneigd om voor veilige opties te kiezen qua interieur.

Ik hou ook van donkere (vooral eigenlijk rijke) kleuren. Dus daar borduren we op voort voor het kleurenpalet. Ik ben zelf niet zo van de veilige opties en hier hebben we common ground. En ik wil bij voorkeur geen gewoon bed als achtergrond voor m'n Teams meetings. Ik ben voor een kantoor niet van het blauwe thema, daar wil ik juist energieke kleuren.

Het bureau komt bij het raam. De hangplanten en de deur zijn dus de achtergrond voor m'n meetings. Het behang is waar zij en ik wel iets kunnen vinden wat we allebei leuk vinden. En dan kan het behang wel de doorslaggevende factor zijn voor de rest van de kleuren.

De slaapbank kan dan onder de schuine wand, of op de wand van de deur, dat laat ik aan haar over. En dat betekent dus ook dat zij de kleur kiest voor het lage muurtje. De hoge muur is voor mij veel bepalender. En voorwaarde is natuurlijk dat we elkaars kleurtje mooi vinden, en dat het allemaal bij het behang past. De deur wordt dan in een passende kleur geschilderd (misschien zelfs wel mee behangen!).

Voorbeelden van wat we allebei mooi vonden op de site van Graham & Brown:











Dus voor mij is wel duidelijk dat er dan best een zwart of donker bureau moet komen. Zwarte kozijnen binnen is hier ook een prima plan. We hebben een mosterdgele en lichtgrijze hoes over de slaapbank, mogelijk moeten we daar nog iets voor verzinnen. Ikea heeft ondertussen weer andere kleuren.



En om te voorkomen dat het een luxe donker roversnest wordt: de planten muur licht verven in een kleur die voor mooi contrast zorgt met de planten zelf. En de nok wordt dan ook licht (maar niet wit).

[ Bericht 0% gewijzigd door Seven. op 10-09-2023 13:01:57 ]
Resistance is futile.
  zondag 10 september 2023 @ 09:09:28 #88
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210588005
quote:
0s.gif Op zondag 10 september 2023 08:49 schreef Plankje55 het volgende:

[..]
Sorry, was niet zo bedoeld. Begrijp het beeld dat je schetst, maar mij viel die idiote douche in het bad op.
Nou ja, daar had je zeker een goed punt :)
Resistance is futile.
  zondag 10 september 2023 @ 09:24:20 #89
147666 AnneX
pi_210588133
Tis wel handig als je goed bent uitgelicht voor team meetings.
En ik blijf erbij: gekleurde kozijnen als zwart: het zuigt licht!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Leuk, dat jullie samen kunnen werken aan een moodboard.
  zondag 10 september 2023 @ 09:37:01 #90
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210588249
Trouwens, dat witte tafeltje dat ook nog deels in beeld is op de slaapbank foto heb ik ooit in Engeland op de kop getikt voor 10 pond of zo. Ik heb 'm ooit in de grondverf gezet maar nooit afgeschilderd want het had nooit een duidelijke eindbestemming. Maar ik ben wel erg gehecht aan dit tafeltje, dus die krijgt dan een plek in onze kamer. Voor koffietafeltje bij de slaapbank vind ik 'm wat te klein. Maar deze zou perfect zijn als plantentafeltje!
Resistance is futile.
Je klusgereedschap sneller en voordeliger bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nlDe beste klusdeals vind je bij Toolstation.nl
  zondag 10 september 2023 @ 13:39:19 #91
112030 Plankje55
pi_210590593
Nog een badkamertip. In onze oude situatie liep de afvoer van de wastafel langs de muur en zat afgewerkt met een rozet op de ingestorte vloerleiding. Lelijk en een plek die niet handig schoon te houden is. We hebben nu een soort voorzetwand gemaakt waaraan de wastafel hangt. Circa 120 cm hoog en 15 cm diep. Alle leidingen lopen achter de voorzetwand en de vloer is strak. Ook de inbouwkraan is hier in weggewerkt. De bovenkant is bij ons afgewerkt met de wandtegel, maar daar zou ik niet nog eens voor kiezen. De liggende witte voeg maakt het schoonmaken lastig en is gevoelig voor vlekken. Liever iets uit één stuk, steen of gekleurd gehard glas.
  zondag 10 september 2023 @ 14:48:56 #92
3499 Claudia_x
pi_210591355
quote:
7s.gif Op zondag 10 september 2023 08:04 schreef Seven. het volgende:
Het raam boven het bad kan straks wel open (tenminste: ik denk dat Six. dat met me eens is).
Oh ja, het bad op de verdieping onder het dakraam. O+
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zondag 10 september 2023 @ 15:17:34 #93
3499 Claudia_x
pi_210591696
quote:
7s.gif Op zondag 10 september 2023 09:08 schreef Seven. het volgende:
Ondertussen ben ik met onze middelste van 15 in overleg voor de inrichting van wat we zo onderhand 'onze kamer' noemen :) (vind ik leuk O+ ). En omdat Six. daar verder niks te schaften heeft, kan ik daar wel knopen doorhakken :P .

Het gaat om deze ruimte aan de achterkant van het huis:

[ link | afbeelding ]

[ link | afbeelding ]

[ link | afbeelding ]

[ link | afbeelding ]

Wat we al weten:
De tussendeur naar de badkamer gaat dicht. De vaste kast wordt gesloopt. Het knieschot zetten we ook niet terug (ik vind zo'n dak wat heel laag eindigt echt leuk in zo'n ruimte). De nok gaat hier open (onder voorbehoud van technische issues). Het zou kunnen dat er nog wat balken moeten blijven zitten. Er zit boven de badkamer ernaast een klein plafonnetje van zo'n 70cm. Die trekken we bij deze ruimte dus daar ontstaat een rand van 50cm na dakisolatie.

Op die rand boven de badkamer leggen we tegen het dakbeschot een LED strip om die nok mooi uit te lichten. En op de rand zetten we een rij hangplanten (Scindapsus). De vloer wordt een PVC plank. Verder wil ik wel graag behang op de muur met de deur.

Dus doordeweeks is het mijn kantoor. En zo om het weekend vertoeft zij daar ook een nachtje, dus ik vind het belangrijk dat zij zich daar ook thuis voelt. Nou wil het geval dat we hier te maken hebben met een stoere dame die weinig heeft met vrouwelijke interieurs. Ze houdt van donkere kleuren, maar niet paars. En zij houdt niet van druk, en grote contrasten vindt ze ook niks. Paars en geel houdt ze niet van. Ze heeft een voorkeur voor blauw. En vaak is ze wel geneigd om voor veilige opties te kiezen qua interieur.

Ik hou ook van donkere (vooral eigenlijk rijke) kleuren. Dus daar borduren we op voort voor het kleurenpalet. Ik ben zelf niet zo van de veilige opties en hier hebben we common ground. En ik wil bij voorkeur geen gewoon bed als achtergrond voor m'n Teams meetings. Ik ben voor een kantoor niet van het blauwe thema, daar wil ik juist energieke kleuren.

Het bureau komt bij het raam. De hangplanten en de deur zijn dus de achtergrond voor m'n meetings. Het behang is waar zij en ik wel iets kunnen vinden wat we allebei leuk vinden. En dan kan het behang wel de doorslaggevende factor zijn voor de rest van de kleuren.

De slaapbank kan dan onder de schuine wand, of op de wand van de deur, dat laat ik aan haar over. En dat betekent dus ook dat zij de kleur kiest voor het lage muurtje. De hoge muur is voor mij veel bepalender. En voorwaarde is natuurlijk dat we elkaars kleurtje mooi vinden, en dat het allemaal bij het behang past. De deur wordt dan in een passende kleur geschilderd (misschien zelfs wel mee behangen!).

Voorbeelden van wat we allebei mooi vonden op de site van Graham & Brown:

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Dus voor mij is wel duidelijk dat er dan best een zwart of donker bureau moet komen. Zwarte kozijnen binnen is hier ook een prima plan. We hebben een mosterdgele en lichtgrijze hoes over de slaapbank, mogelijk moeten we daar nog iets voor verzinnen. Ikea heeft ondertussen weer andere kleuren.

[ afbeelding ]

En om te voorkomen dat het een luxe donker roversnest wordt: de planten muur licht verven in een kleur die voor mooi contrast zorgt met de planten zelf. En de nok wordt dan ook licht (maar niet wit).
Dit behang is niet waar ik onmiddellijk aan denk bij "stoer en niet vrouwelijk". Is het niet een idee om iets met geometrische vormen te nemen? Zoiets:




Het is geen geheim dat ik niet van behang houd, maar die onderste vind ik erg geslaagd, ook vanwege de combinatie met het textiel. Wel erg stemmig, die donkere kleuren.

Wat vindt ze van zwart-wit? Een lichte kamer met zwarte en houten accenten lijkt me fijn voor een werkkamer, zoiets:





Voor zoiets hoef je niet eens behang te kopen:



Of in donkerblauw met fijne dekens en kussentjes ( :D! ) erbij:



Terug naar donker en stemmig. Houdt ze van groen? Ik vind sommige donkergroenen geweldig en ook passend bij een kantoor:



Wat me ook mooi lijkt: de onderkant van de muur schilderen en erboven behang gebruiken in een neutrale kleur:




Het laatste plaatje zie ik helemaal voor me op jullie muur, de muur met de deur (en dan de deur meeschilderen). Dat ultramatte is fraai.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zondag 10 september 2023 @ 17:17:33 #94
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210592886
@Claudia_x ze weet goed wat ze wil, ik denk dat voor haar het donkere stemmige stoer genoeg is. Ik zie dat ook wel zitten.

Zwart wit houdt zij niet van (teveel contrast) en geometrisch vindt zij al snel te druk. Ik ben daar zelf ook geen grote fan van, trouwens. Blauw en groen wil ik zelf niet voor het kantoor.

Die onderste is wel echt heel tof! Is volgens mij ook Graham & Brown (zij fotoshoppen bijna al hun behang op deze setting :+ ). Zal eens zoeken.
Resistance is futile.
  zondag 10 september 2023 @ 19:18:44 #95
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210593943
Eigenlijk weten we wel 95% zeker dat we dus de kozijnen gaan vervangen. Dus ik ben met onze RAL kleurenwaaier op pad geweest:

Foto 1 wit/crème/ivoor



Foto 2 groen en zwartgroen



Foto 3 geelgrijs volgens de omschrijving



Foto 4 grijs



Foto 5 zwart en lichtgrijs


Foto 6 verzameling lichtgrijzen en zwart (zwart wordt 'm niet)



[ Bericht 1% gewijzigd door Seven. op 10-09-2023 20:04:07 ]
Resistance is futile.
  zondag 10 september 2023 @ 19:21:41 #96
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_210593966
quote:
0s.gif Op zondag 10 september 2023 13:39 schreef Plankje55 het volgende:
Nog een badkamertip. In onze oude situatie liep de afvoer van de wastafel langs de muur en zat afgewerkt met een rozet op de ingestorte vloerleiding. Lelijk en een plek die niet handig schoon te houden is. We hebben nu een soort voorzetwand gemaakt waaraan de wastafel hangt. Circa 120 cm hoog en 15 cm diep. Alle leidingen lopen achter de voorzetwand en de vloer is strak. Ook de inbouwkraan is hier in weggewerkt. De bovenkant is bij ons afgewerkt met de wandtegel, maar daar zou ik niet nog eens voor kiezen. De liggende witte voeg maakt het schoonmaken lastig en is gevoelig voor vlekken. Liever iets uit één stuk, steen of gekleurd gehard glas.
Wij hebben dus ook zoiets (was al zo toen we het huis kochten), en een van de ingebouwde kranen is (al jarenlang) kapot. Die kunnen we dus niet repareren zonder de (tegels op de) voorzetwand te slopen, dus ik zou dit juist afraden :D.
KuikenGuppy
  zondag 10 september 2023 @ 19:44:43 #97
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_210594234
quote:
7s.gif Op zondag 10 september 2023 19:18 schreef Seven. het volgende:
Eigenlijk weten we wel 95% zeker dat we dus de kozijnen gaan vervangen. Dus ik ben met onze RAL kleurenwaaier op pad geweest:

Foto 1

[ link | afbeelding ]

Foto 2

[ link | afbeelding ]

Foto 3

[ link | afbeelding ]

Foto 4

[ link | afbeelding ]

Foto 5

[ link | afbeelding ]

Foto 6

[ link | afbeelding ]
Wmb foto 5. Vind ik qua tint het fijnst.
Met foto 4 als goede tweede.
***
  zondag 10 september 2023 @ 19:52:32 #98
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_210594367
A) Waar is de poll?
B) Wat vindt Six.?
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  zondag 10 september 2023 @ 19:59:33 #99
112030 Plankje55
pi_210594474
quote:
1s.gif Op zondag 10 september 2023 19:21 schreef Burdie het volgende:

[..]
Wij hebben dus ook zoiets (was al zo toen we het huis kochten), en een van de ingebouwde kranen is (al jarenlang) kapot. Die kunnen we dus niet repareren zonder de (tegels op de) voorzetwand te slopen, dus ik zou dit juist afraden :D.
Ik heb een flinke stapel reservetegels en een merkkraan. Ga er vanuit dat het geen problemen gaat geven.
  zondag 10 september 2023 @ 20:04:57 #100
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210594544
quote:
1s.gif Op zondag 10 september 2023 19:44 schreef BE het volgende:

[..]
Wmb foto 5. Vind ik qua tint het fijnst.
Met foto 4 als goede tweede.
Bedoel je dan lichtgrijze, of de bijna zwarte?
Resistance is futile.
De beste klusdeals vind je bij Toolstation.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nlBespaar op je energiekosten - gaslicht.nl
  zondag 10 september 2023 @ 20:08:10 #101
277627 Seven.
We are Borg.
pi_210594570
quote:
0s.gif Op zondag 10 september 2023 19:52 schreef flipsen het volgende:
A) Waar is de poll?
B) Wat vindt Six.?
OK OK, ik neem de foto's ff mee want nieuwe pagina en anders kun je niet goed stemmen.

Foto 1 wit/crème/ivoor



Foto 2 groen en zwartgroen



Foto 3 geelgrijs volgens de omschrijving



Foto 4 grijs



Foto 5 zwart en lichtgrijs


Foto 6 verzameling lichtgrijzen en zwart (zwart wordt 'm niet)



Six. zegt olifantgrijs. Die vind ik ook mooi, maar ik heb wel zorgen over de combi met de bruine dakpan. Wit/crème/ivoor is het veiligst.

POLL
Resistance is futile.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')