Fijn als je ook echt verschil kan zienquote:Op woensdag 29 november 2023 17:20 schreef Pinuts het volgende:
Ik stond vandaag voor de spiegel en kon oprecht zien dat ik dunner (of minder dik) dan voorheen
Zeker. Ik droeg altijd een XL met heel af en toe een L. En nu is het al standaard een L met af en toe een XL en af en toe zelfs een M.quote:Op woensdag 29 november 2023 18:27 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Fijn als je ook echt verschil kan zienDat moet je dan toch ook zeker aan je kleren merken?
quote:Op woensdag 29 november 2023 17:20 schreef Pinuts het volgende:
Ik stond vandaag voor de spiegel en kon oprecht zien dat ik dunner (of minder dik) dan voorheen
En nu?quote:Op zaterdag 2 december 2023 11:27 schreef Pinuts het volgende:
Ahr oke ik haat mezelf. Donderdag nog goede voornemens van even 1 mindere dag prima, maar daarna weer oppakken. Nou niet gelukt. Nu zit ik weer in vreetmodus.
En eerlijk gezegd ben ik al best wel tevreden. Maar ik ben dus heel bang als ik zeg van nu gewoon even onderhouden en dan rond het nieuwe jaar weer wat fanatieker, dat er dan rond 1 januari weer 5 kg bij zit en heel veel moeite voor niks is.
Op de een of andere manier kan ik niet wel fanatiek sporten en bewegen maar ook wat losser qua eten. Het is standje alles vreten of standje fanatiek gezond doen.
Update: het gaat ok maar bovenstaande is nog niet zo ingesleten dat ik nieuwe stappen durf te nemen. Ik ga gewoon nog even doorquote:Op donderdag 9 november 2023 09:50 schreef Lucky_Strike het volgende:
Goedemorgen, het gaat hier wel ok. Nu ik 's middags minder eet doet mijn verzadigingsgevoel het weer op een normaal niveau (meestal) en dat scheelt veel. Sinds april ben ik al schommelend 6,7 kilo afgevallen. Ik zit nu op een gewicht dat ik al 10 jaar niet heb gezien.
Gedragsveranderingen voor de komende tijd:
- Minder restjes snoepen. Niet tijdens het koken nootjes snoepen, niet altijd de mayolepel aflikken, niet standaard het laatste restje saus van mijn bord eten als de rest van mijn eten op is.
- Minder calorierijke sauzen eten. Ik maak veel sauzen (hot sauce e.d.) zelf, dat is prima. Maar ik kan de hoeveelheden saus die ik eet best halveren. Een frietje 1 keer dippen in plaats van 2 keer bijvoorbeeld.
- De volgende hap pas nemen als ik mijn mond leeg heb.
- Niet op weg van de keuken naar de woonkamer al beginnen met eten.
Dit zijn wat kleine veranderingen die niet al te ingrijpend zijn dus ik durf wel wat meer dingen tegelijkertijd te veranderen.
Ik blijf het heel lastig vinden. Ik had eigenlijk besloten december proberen normaal te doen en het dan vanaf januari weer wat strenger op te pakken. Maar ik merk nu al dat dat blijkbaar niet werkt. Want op de een of andere manier heb ik nu toch te veel het gevoel dat alles 'mag'. Terwijl ik dit eigenlijk gek vind want ook tijdens mijn strengere/afval periode eet ik pizza/friet/chocolade etc. Dus ook dan 'mag' ik ongezond voedsel.quote:
Idem. Het lukt ff gewoon niet dus nu de focus op damage control.quote:Op zaterdag 2 december 2023 11:27 schreef Pinuts het volgende:
Ahr oke ik haat mezelf. Donderdag nog goede voornemens van even 1 mindere dag prima, maar daarna weer oppakken. Nou niet gelukt. Nu zit ik weer in vreetmodus.
En eerlijk gezegd ben ik al best wel tevreden. Maar ik ben dus heel bang als ik zeg van nu gewoon even onderhouden en dan rond het nieuwe jaar weer wat fanatieker, dat er dan rond 1 januari weer 5 kg bij zit en heel veel moeite voor niks is.
Op de een of andere manier kan ik niet wel fanatiek sporten en bewegen maar ook wat losser qua eten. Het is standje alles vreten of standje fanatiek gezond doen.
Pfff ja moeilijk he! Zo herkenbaar...quote:Op dinsdag 5 december 2023 07:24 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Ik blijf het heel lastig vinden. Ik had eigenlijk besloten december proberen normaal te doen en het dan vanaf januari weer wat strenger op te pakken. Maar ik merk nu al dat dat blijkbaar niet werkt. Want op de een of andere manier heb ik nu toch te veel het gevoel dat alles 'mag'. Terwijl ik dit eigenlijk gek vind want ook tijdens mijn strengere/afval periode eet ik pizza/friet/chocolade etc. Dus ook dan 'mag' ik ongezond voedsel.
Toch nog wat dilemma's, maar ik merk dat ik hier ook niet echt gelukkig van wordt, van al dat ge-eet. En zou het echt heel zonde vinden om 1 januari weer 4 kg zwaarder te zijn, want ben nu bijna op mijn lichste ooit (1,3 kg van mijn 'eerste streefgewicht' af).
En toen ik vanmorgen alweer een stukje chocolade in de mond had vroeg ik me oprecht af waarom ik dit aan het doen ben. Eerst had ik voor mezelf het excuus van jaa maar het is nog 2 weken werken, daarna ga je lekker een paar dagen op vakantie, dan kerst, dus tja, begin lekker in januari weer. Nu heeft toch geen zin.
Maar na dat kut gevoel vanmorgen ga ik mezelf echt een schop onder mijn kont geven. Nee, dan ga ik misschien niet afvallen in december, maar ik kan wel gewoon lekker gezond leven. Dus vanaf vandaag moet de knop weer om! Al is het alleen al omdat ik merk dat ik mentaal dan echt beter in mijn vel zit (ondanks dat ik de eerste dagen altijd weer heel erg struggle).
Edit: oh en ik heb ook besloten me bij een sportschool te gaan aanmelden voor mijn stappen. De hele zomer heel braaf iedere dag 7000 stappen gelopen, maar ik merk nu steeds vaker dat dat me echt tegen staat vanwege het weer. Dus dan maar in de sportschool. Serie aan en gaan.
Het is gewoon ontzettend lekker weer. Zeker in het zonnetje. Ik ga straks een uurtje PT-en. Kracht circuitquote:Op zondag 10 december 2023 11:12 schreef DancingPhoebe het volgende:
An sich is er vandaag een ruim window tussen de storm en de buien waar ik wel een rondje zou kunnen gaan lopen om te kijken welke bomen nu weer omgewaaid zijn...
Zegt genoeg denk ik dat je nu meteen wil beginnen ipv na de feestdagen.quote:Op zondag 10 december 2023 17:13 schreef S_E het volgende:
Ik kom me ook weer melden. Ben nu echt zat van m'n lijf. Ben afgelopen 15 jaar al meedere keren 20+ afgevallen en weer 30+ aangekomen. Eerder vond ik vooral belangrijk qua uiterlijk om af te vallen, nu vooral vanwege gezondheid.
Ben bijna 40, als ik nu het roer niet om ga gooien, dan wordt het hem niet meer.
Ik wil ook niet meer wachten tot na de feestdagen, ben echt zat van m'n lijf. Bukken is lastig, kleding zit niet lekker meer, pijntjes.
Gezonde, voedzame etenswaren in huis gehaald, ik ga er weer voor!
Ja, dat is een heel naar gevoel, herkenbaar!quote:Op zondag 10 december 2023 17:25 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Zegt genoeg denk ik dat je nu meteen wil beginnen ipv na de feestdagen.
Ik had ook besloten om in december even wat losser te doen, maar toen ik vervolgens in de ochtend een stuk chocolade naar binnen propte voelde ik me zo slecht daarover dat ik meteen het gevoel had van dit wil ik niet meer!
Je zit in een flowquote:Op maandag 11 december 2023 14:35 schreef DancingPhoebe het volgende:
Ik maakte de klassieke hollandse beginnersfout en baseerde mn planning op mn blik op het weerbericht van gisterenavond
Zeikesnat geregend, maar wel mn rondje gemaakt op een dag met een hoop gedoe en dus gepuzzel om een uur te kunnen pakken
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |