Nee hoor, de Witte Huis is zeker een vertragende factor, dat klopt, maar ik zie de steun niet minder worden.quote:Op donderdag 22 juni 2023 18:10 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Nee hoor. Je hebt wel een select aantal gebruikers die alleen lezen en horen wat ze willen.
Naar mijn indruk, tot nu toe, is dat Oekraine toch nog wat te onvoorbereid is voor het offensief wat nodig is.
En naar mijn indruk is het westen en met name USA ook wel steeds minder enthousiast om te helpen.
Wat deze oorlog bij mij ook aan indruk geeft is dat wij (mensen in het algemeen) eigenlijk bar weinig geleerd hebben van de wereldoorlogen. Nazisme, genocide enz enz, het was er en het zal er altijd blijven.
Ik heb er wel hoop in dat de niet-grootmachten en masse kernwapenprogramma's gaan starten. Vroeg of laat. In de (verre) toekomst zullen de de meeste landen wel wat kernwapens hebben, voor het geval dat.
En daar kunnen de pro Ruskies hun Fuhrer voor bedanken.
Ukraine hoeft niet all-in, Rusland wel.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:10 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nee hoor, de Witte Huis is zeker een vertragende factor, dat klopt, maar ik zie de steun niet minder worden.
Verder negeert iedereen die roept dat het niet opschiet het feit dat Rusland zijn handen vol heeft met wat er nu gebeurt. Die hebben al grote delen van hun reserves moeten inzetten, Maar de Oekraners hebben pas 15-20% van hun voor de aanval gereserveerde troepen ingezet, Oekrane blaast nog steeds gewoon de hele Russische logistiek naar de kloten. Er is daarnaast ook cholera uitgebroken bij de Russen. Het leger van Oekrane kan gewoon de druk op de Russen houden en wachten tot ze verder verzwakt zijn zonder enorme risico's te nemen.
Vooralsnog lijkt er niemand te winnen. Er is significant nog geen nieuw gebied heroverd. Het hangt er straks helemaal af van hoe men winnen definieert.quote:Op donderdag 22 juni 2023 18:40 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Tja, nu Rusland dreigt niet te winnen moet Oekrane maar winnen natuurlijk, alleen is dat niet zo makkelijk.
Er zitten nu 1 maal veel te veel Russen in Oekrane.
Als ze nu bij cruciale posities op de deur stonden te bonken kon ik je verhaal volgen. Maar de primaire defensive linies zijn nog niet eens bereikt.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:10 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nee hoor, de Witte Huis is zeker een vertragende factor, dat klopt, maar ik zie de steun niet minder worden.
Verder negeert iedereen die roept dat het niet opschiet het feit dat Rusland zijn handen vol heeft met wat er nu gebeurt. Die hebben al grote delen van hun reserves moeten inzetten, Maar de Oekraners hebben pas 15-20% van hun voor de aanval gereserveerde troepen ingezet, Oekrane blaast nog steeds gewoon de hele Russische logistiek naar de kloten. Er is daarnaast ook cholera uitgebroken bij de Russen. Het leger van Oekrane kan gewoon de druk op de Russen houden en wachten tot ze verder verzwakt zijn zonder enorme risico's te nemen.
Het is eerder andersom. Rusland kan nog een blik mensen opentrekken door een algehele mobilisatie af te kondigen. Oekrane zit wel op haar grens nu qua manschappen.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ukraine hoeft niet all-in, Rusland wel.
Ze schieten de Russische achterhoede compleet aan gort. Dat verzwakt hun voorhoede echt wel. Nu ze die brug uit de Krim hebben uitgeschakeld mogen Russen een flink eind omrijden richting Zaporizhzhia. Dat is niet just-in-time te doen, dus moeten er weer depots worden neergezet. En die gaan boem.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ukraine hoeft niet all-in, Rusland wel.
En als jij de aanvaller was, zou je die primaire linie snel willen bestormen, of zou je die liever eerst flink verzwakken door elke munitiedump achter die linies op te blazen?quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:22 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Als ze nu bij cruciale posities op de deur stonden te bonken kon ik je verhaal volgen. Maar de primaire defensive linies zijn nog niet eens bereikt.
En hoe komen die Russen bij het front? Met de trein gaat niet.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:22 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Het is eerder andersom. Rusland kan nog een blik mensen opentrekken door een algehele mobilisatie af te kondigen. Oekrane zit wel op haar grens nu qua manschappen.
Als je pers in een parallel-universum wil vertoeven kan je beter een kaartje kopen voor Dance Valley.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:22 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Het is eerder andersom. Rusland kan nog een blik mensen opentrekken door een algehele mobilisatie af te kondigen. Oekrane zit wel op haar grens nu qua manschappen.
Met het opblazen van munitiedepots, spoorweg of overheidsgebouwen win je geen terrein.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:26 schreef Ulx het volgende:
[..]
En als jij de aanvaller was, zou je die primaire linie snel willen bestormen, of zou je die liever eerst flink verzwakken door elke munitiedump achter die linies op te blazen?
Indirect wel. Of je maakt het in elk geval gemakkelijker om terrein te winnen. Met minder verliezen voor jezelf.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:38 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Met het opblazen van munitiedepots, spoorweg of overheidsgebouwen win je geen terrein.
Daarnaast lijkt het me een utopie dat ze allemaal worden opgeblazen.
Ik begrijp dat jij liever de Russische tactiek gebruikt? Gewoon op de vijand afrennen en hopelijk overleef je het? Het is een manier. De Russen hielden dat 10 maanden vol en hadden toen toch mooi de restanten van Bakhmoet. Voor slechts tienduizenden doden. Doorvechten tot de laatste Rus. Tja.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:38 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Met het opblazen van munitiedepots, spoorweg of overheidsgebouwen win je geen terrein.
Daarnaast lijkt het me een utopie dat ze allemaal worden opgeblazen.
Er werden Kharkiv-achtige gains voorspeld. Dan zijn wat speldenprikjes nogal teleurstellend.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:54 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ik begrijp dat jij liever de Russische tactiek gebruikt? Gewoon op de vijand afrennen en hopelijk overleef je het? Het is een manier. De Russen hielden dat 10 maanden vol en hadden toen toch mooi de restanten van Bakhmoet. Voor slechts tienduizenden doden. Doorvechten tot de laatste Rus. Tja.
Maar je kunt het ook anders doen. Blaas zoveel mogelijk commandocentra en bases op. Kill the head and the body will die. Mol de munitievoorraden en zorg dat de Russen aan het front veel moeten schieten en zorg de bevoorrading dat niet aankan. Op een bepaald moment komen ze vanzelf zonder te zitten. De spoorlijn ligt op meerdere plekken in puin en de spoorbrug uit de Krim is ook geraakt. Dus zo de bevoorrading doen wordt toch wat lastig.
[ twitter ]
Whohohohohooo. Bij Kharkiv was men ook eerst een tijd bezig om de doorbraak voor te bereiden. Het viel wat minder op, omdat alle ogen op Kherson waren gericht. En het ging ook niet meteen en helemaal vanzelf.quote:Op donderdag 22 juni 2023 20:22 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Er werden Kharkiv-achtige gains voorspeld. Dan zijn wat speldenprikjes nogal teleurstellend.
Mag wel wat ambitieuzer. Voor de winter heb ik elke "expert" horen claimen dat het na de winter losging, toen in de zomer en straks is het alweer herfst.
Gewoon zoals ze dat nu ook doen. Weet ik veel, feit is gewoon dat het front nog steeds hartstikke druk is.quote:Op donderdag 22 juni 2023 19:27 schreef Ulx het volgende:
[..]
En hoe komen die Russen bij het front? Met de trein gaat niet.
Dat ging via die basis in Berdyansk. Met de boot of de trein daarheen en dan verder naar het front. Maar die basis is twee weken terug vernietigd, en goed ook. Dus dat gaat hem niet worden. De spoorlijnen doen het ondertussen ook niet meer zo goed. Dus wat nu?quote:Op donderdag 22 juni 2023 20:31 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Gewoon zoals ze dat nu ook doen. Weet ik veel, feit is gewoon dat het front nog steeds hartstikke druk is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |