Zijn we eerder ook al geweest. Voor zijn nek. Maar als het tandjes zijn wat logisch is gezien zijn leeftijd (dit weekend 7 maanden en nog tandeloos). Dan helpt osteopaat ook niet. Dat is uitzingen maar je gaat van alles denken omdat ik vooral lees dat het een kwestie van wat hangerig zijn is. Het is dus met vlagen echt een kwestie van paniek bij hem met pijn en hele dikke tranen. Zetpil lijkt het op te lossen tijdelijk en sommige dagen gaan dus goed zonder pijnstilling. Van vr-ma was ie blij en sliep ie goed maar daarbij is dus wel gekomen dat hij vanaf ma avond is gestopt met zijn speen. Wat het lastig maakt. Eten en drinken gaat dan gek genoeg wel goed.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 09:41 schreef eponine het volgende:
Zou een bezoek aan een osteopaat een optie zijn voor jullie, @:alpeko? In mijn omgeving heb ik daar successen mee gezien bij baby’s die veel en (ogenschijnlijk) onverklaarbaar huilden.
En wat @:Elleska zegt over tandjes, daar sluit ik me bij aan.
Zou heel goed kunnen. Kwijlen en stinkende luiers kunnen er ook bij horen. En bij twijfel gewoon weer bij de huisarts aankloppen.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 09:42 schreef alpeko het volgende:
[..]
Ok fijn om te horen. Gevoel zegt ook tandjes gezien het weigeren van speentje en voorkeur voor knagen op vingers of speeltjes of de gekoelde bijtring. Dan maar hopen dat ze snel doorkomen.
Oh het is niet perse makkelijk hier.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 10:34 schreef Lokasenna het volgende:
Ik mis dat in slaap voeden, doet ze al maanden niet meer. Het was wel makkelijk.
Kwijlen check. Stinkluiers check. Dat laatste niet altijd. Soms ook gewoon de vertrouwde vaste poep maar af en toe zit er drap bij die door de luierzakjes heen stinkt.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 09:50 schreef Elleska het volgende:
[..]
Zou heel goed kunnen. Kwijlen en stinkende luiers kunnen er ook bij horen. En bij twijfel gewoon weer bij de huisarts aankloppen.
Bij mijn oudste hielp dentinox goed, hij had vooral overdag last. De jongste heeft vooralsnog alleen snachts last en dan vind ik een zetpil makkelijker in combi met in slaap voeden.
Wisselt dus erg. Gisteravond was de 1e keer dat hij in de avond niet wilde slapen ondanks dat ie heel moe was. Na de zetpil een half uur later op bed gelegd en toen sliep hij zelfstandig. Werd wel om 4u wakker en toen had ie ons nodig. Tussen ons in gelegen. Ging nog goed tot bij 5u. Maar vriendin heeft niet meer geslapen toen.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 10:31 schreef Bami het volgende:
@:alpeko Is slapen drama, of is zelfstandig in bed in slaap vallen drama?
Misschien lukt het om de mentale knop daarvoor om te zetten? Kan me voorstellen als je anders gewend bent dat de omschakeling heftig is. Onze baby heet altijd zoveel hulp nodig, slaapt in haar bedje nooit langer dan 30 minuten en wij zijn dus actief bezig met/tijdens bijna elk slaapje. Maar die knop heb ik omgezet, ik verwacht geen tijd voor mezelf of ontspanning op een dag met haar. Het is gewoon hands-on totdat mijn man thuis is en dingen over kan nemen. Nu ik dat weet en het niet meer steeds toch probeer te veranderen zijn mijn dagen een stuk fijner.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 10:43 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wisselt dus erg. Gisteravond was de 1e keer dat hij in de avond niet wilde slapen ondanks dat ie heel moe was. Na de zetpil een half uur later op bed gelegd en toen sliep hij zelfstandig. Werd wel om 4u wakker en toen had ie ons nodig. Tussen ons in gelegen. Ging nog goed tot bij 5u. Maar vriendin heeft niet meer geslapen toen.
Maar het is meestal overdag. Di in de kinderwagen sliep ie wel tot 2 x toe dus dan is het daar maar zo. Het vraagt alleen heel veel van ons.
Wij deden hetzelfde met dentinoxquote:Op donderdag 17 augustus 2023 10:43 schreef eponine het volgende:
Ik mikte dentinox door de hele mond van m’n oudste heen en deed het ook nog op de speen. Officieel mag dat niet, maar het was wel makkelijk. Nu heb ik chamodent voor de dreumes (dentinox leek bij haar niet te helpen) en daar doe ik hetzelfde mee
Mindset maakt zoveel uit inderdaadquote:Op donderdag 17 augustus 2023 10:53 schreef Bami het volgende:
[..]
Misschien lukt het om de mentale knop daarvoor om te zetten? Kan me voorstellen als je anders gewend bent dat de omschakeling heftig is. Onze baby heet altijd zoveel hulp nodig, slaapt in haar bedje nooit langer dan 30 minuten en wij zijn dus actief bezig met/tijdens bijna elk slaapje. Maar die knop heb ik omgezet, ik verwacht geen tijd voor mezelf of ontspanning op een dag met haar. Het is gewoon hands-on totdat mijn man thuis is en dingen over kan nemen. Nu ik dat weet en het niet meer steeds toch probeer te veranderen zijn mijn dagen een stuk fijner.
Dat vele huilen vraagt heel veel inderdaad, dus nu gaat ze dan gewoon de draagzak in want dan slaapt ze het snelst.
Is ze wel wakker? Hier was dat nachtangst en dat ging het snelste over door er vooral helemaal niks mee te doen. Onbereikbaar, niks helpt, contact maakt het erger... Google het eens, misschien herken je hetquote:Op donderdag 17 augustus 2023 14:54 schreef Lokasenna het volgende:
Het slaapgedrag van mijn dochter is de afgelopen nachten zo erg geweest, dat ik bijna overweeg om het consultatiebureau om tips te vragen, zo sterk is de wanhoop.
Vooral de valse starten in de avond vind ik vermoeiend. Net op bed liggen en een uur later helemaal overstuur rechtop wakker worden, bij vasthouden uitstrekken als een banaan en niet te troosten, voeden weigert ze dan ook. Laten huilen werkt soms uiteindelijk wel maar ik trek het zo slecht om het aan te horen. Vaak is het ook precies op het tijdstip dat ik zelf heel moe ben en naar bed wil. Iemand nog een gouden tip? Of bemoedigende verhalen dat het vanzelf over ging?
Heb je instagram? Ik volg daar een aantal holistische slaapcoaches die echt hele fijne info delen, ook over oorzaken van valse starten. Ik zou ook eerder hen benaderen voor een online consult dan het consultatiebureau vragen, maar dat komt omdat ik hun kennis vaak achterhaald vind.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 14:54 schreef Lokasenna het volgende:
Het slaapgedrag van mijn dochter is de afgelopen nachten zo erg geweest, dat ik bijna overweeg om het consultatiebureau om tips te vragen, zo sterk is de wanhoop.
Vooral de valse starten in de avond vind ik vermoeiend. Net op bed liggen en een uur later helemaal overstuur rechtop wakker worden, bij vasthouden uitstrekken als een banaan en niet te troosten, voeden weigert ze dan ook. Laten huilen werkt soms uiteindelijk wel maar ik trek het zo slecht om het aan te horen. Vaak is het ook precies op het tijdstip dat ik zelf heel moe ben en naar bed wil. Iemand nog een gouden tip? Of bemoedigende verhalen dat het vanzelf over ging?
Nee geen Instagram. Misschien toch eens aanmaken. Bij het cb zeiden ze vorige keer wel dat ze konden doorverwijzen naar een pedagoog als het niet beter werd.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 17:13 schreef Bami het volgende:
[..]
Heb je instagram? Ik volg daar een aantal holistische slaapcoaches die echt hele fijne info delen, ook over oorzaken van valse starten. Ik zou ook eerder hen benaderen voor een online consult dan het consultatiebureau vragen, maar dat komt omdat ik hun kennis vaak achterhaald vind.
In bed want in slaap voeden/wiegen werkt niet meer. Dus ze wordt wel wakker op dezelfde plek. Nachtlampje hangt er ook.quote:Op donderdag 17 augustus 2023 18:10 schreef Clubsoda het volgende:
Is ze voordat ze zo wakker wordt zelf in bed in slaap gevallen of elders ingeslapen en in bed gelegd? Ik heb wel eens de theorie gelezen dat het voor kinderen beangstigend is om elders wakker te worden dan waar ze voor het laatst gebleven waren. Ik kan dat niet 1 op 1 terugzien bij mijn baby maar de bed-inslaapjes zijn vaak wel beter dan in slaap gevoed/gewiegd.
Pre logopedist zou kunnen helpen met het flesweigeren. Ik heb vooral goede verhalen gehoord over de Lansinoh flessen bij flesweigeraars. En melk die goed warm is, plus eventueel een voorverwarmde speen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2023 21:29 schreef automatic_ het volgende:
Hier nog steeds een enorm slechte flessendrinker. Ze krijst als ze de fles aan ziet komen… Fruit gaat goed, maar groentes gaan matig. Mw heeft echt een eigen willetje. Zondag is ze 8mnd.
Zijn er meer die-hard weigeraars en hoe doen jullie dat…? Zoek wat trucjes ofzo.
Iemand dé tip qua beker om toch iets van vocht (naast BV) erin te krijgen? Ik heb van alles in huis (Munchkin, open beker, tuitbekers) maar weet even niet goed wat handig is om mee te beginnen.
Dat is ook lekker op tijdquote:Op donderdag 17 augustus 2023 19:30 schreef Komkommerschijfje het volgende:
Hier ook rond 11 maanden gehad, Loka. Het was even uitzitten en een paar weken doorbijten. Sowieso ging ze vanaf toen veel rommeliger slapen, weer twee of drie keer wakker per nacht. Sinds ze ruim anderhalf is, gaat het echt 'beter'. Nja, beter, mijn dochter heeft weinig slaap nodig en niets helpt om haar het klokje rond te laten slapen. Misschien hebben we het twee keer gehad in twee jaar tijd. Vaak is ze na 10/10,5 uur 's nachts echt uitgeslapen en begint de dag dus vaak tussen 5.30 en 6.00 voor haar...
Ik heb een moeilijke eter en ik heb geen tips. Het was echt zoeken. Ik heb alle mogelijke bekers geprobeerd en uit geen enkele drinkt hij goed.quote:Op vrijdag 18 augustus 2023 21:29 schreef automatic_ het volgende:
Hier nog steeds een enorm slechte flessendrinker. Ze krijst als ze de fles aan ziet komen… Fruit gaat goed, maar groentes gaan matig. Mw heeft echt een eigen willetje. Zondag is ze 8mnd.
Zijn er meer die-hard weigeraars en hoe doen jullie dat…? Zoek wat trucjes ofzo.
Iemand dé tip qua beker om toch iets van vocht (naast BV) erin te krijgen? Ik heb van alles in huis (Munchkin, open beker, tuitbekers) maar weet even niet goed wat handig is om mee te beginnen.
Sterkte Piles. Die eerste weken zijn ook heel intens. Ik ben gewoon vergeten hoe zwaar die waren qua slaap. Was echt een soort van roes. Per fles voeden kan zeker helpen. Hier ging de borst ook moeizaam. Bleef ie recreatief hangen zonder te drinken.quote:Op zondag 20 augustus 2023 12:17 schreef Piles het volgende:
Fijn om te horen alpeko![]()
Hier zijn we inmiddels 4 weken onderweg met R., maar wat een gedoe... Na een moeizame start nu volledig op borstvoeding. Maar soms komt ie na een uur weer met hongersignalen en drinkt dan weer 2 minuten (en is dan boos). Slopend. In die tussentijd is ie dus wakker, wat veel te lang is.
Zelf slapen lukt helemaal niet, we moeten m altijd slapend wegleggen.
En door het gedoe met voeden is ie volgens mij vaak oververmoeid, waardoor ie overdag helemaal niet in slaap te krijgen is.
Superalert, alleen maar om zich heen kijken, vechtend tegen de slaap. Ook in een donkere slaapkamer.
Zelf zijn we inmiddels wel doodmoe, dus het geduld om met m te lopen (helpt goed voor inslapen) is er ook niet altijd meer
We neigen nu sterk om over te stappen naar fulltime kolven, zodat we iig zeker goede/volledige voedingen kunnen geven.
Even een hele taaie week, waar de roze wolk heel ver weg is
Dit is echt heel zwaar en geen fijne oplossing. Ik zou toch nog eerst een lactatiekundige oid inschakelen om te zien of het beter kan wordenquote:Op zondag 20 augustus 2023 12:17 schreef Piles het volgende:
Fijn om te horen alpeko![]()
Hier zijn we inmiddels 4 weken onderweg met R., maar wat een gedoe... Na een moeizame start nu volledig op borstvoeding. Maar soms komt ie na een uur weer met hongersignalen en drinkt dan weer 2 minuten (en is dan boos). Slopend. In die tussentijd is ie dus wakker, wat veel te lang is.
Zelf slapen lukt helemaal niet, we moeten m altijd slapend wegleggen.
En door het gedoe met voeden is ie volgens mij vaak oververmoeid, waardoor ie overdag helemaal niet in slaap te krijgen is.
Superalert, alleen maar om zich heen kijken, vechtend tegen de slaap. Ook in een donkere slaapkamer.
Zelf zijn we inmiddels wel doodmoe, dus het geduld om met m te lopen (helpt goed voor inslapen) is er ook niet altijd meer
We neigen nu sterk om over te stappen naar fulltime kolven, zodat we iig zeker goede/volledige voedingen kunnen geven.
Even een hele taaie week, waar de roze wolk heel ver weg is
Misschien zijn onze verwachtingen onrealistischquote:Op zondag 20 augustus 2023 14:36 schreef Bami het volgende:
Oh en dat slapend wegleggen lukt is al dikke winst in week 4. Daar kwam ik echt niet mee weg destijds.
Nee een uur een huilende baby vasthouden tot hij knock out is word je ook niet blij van.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:04 schreef Piles het volgende:
Overigens is op ons slapen ook niet zo'n issue, maar zou leuk zijn als ie dan wel binnen half uurtje slaapt en niet een uur compleet over de zeik iskun je tenminste gaan zitten met m. Maar dat is mss weer een onrealistische verwachting
![]()
Einde klaaguur voor nu. Hij is heel lief, knap en schattigZeker omdat ie nu eindelijk slaapt
Hier ook Tink. 9 maanden heeft ie bij ons op de kamer gelegen. Zelfs nog een tijdje z’n ledikant verplaatst toen hij te groot was geworden voor de cosleeper.quote:Op zondag 20 augustus 2023 20:53 schreef Tink89 het volgende:
Ik heb mijn beide kinderen niet in hun bed gehad om te slapen tot ze een half jaar waren ofzo. De oudste wel eerder pogingen gedaan, maar dat was echt vechten met mezelf, met de baby en met de slaap. Ze sliep eigenlijk alleen op mij (of aangekoppeld naast mij), in de draagzak, de wandelwagen, de auto of in de fietskar, maar in bed lukte niet. En dus heb ik die strijd niet gevoerd bij de tweede.
Hebben jullie een cosleeper? En een draagzak? Beide kunnen lifesavers zijn.
Och ja, dochter huilde ook zoveel en hard terwijl ik haar vasthield en met haar rondliep. Ik herken de frustratie volledig. Gaan zitten was instant gillen hier.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:04 schreef Piles het volgende:
Overigens is op ons slapen ook niet zo'n issue, maar zou leuk zijn als ie dan wel binnen half uurtje slaapt en niet een uur compleet over de zeik iskun je tenminste gaan zitten met m. Maar dat is mss weer een onrealistische verwachting
![]()
Einde klaaguur voor nu. Hij is heel lief, knap en schattigZeker omdat ie nu eindelijk slaapt
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |