Welke ligging heeft je tuin? Zo'n glazen overkapping kan wel enorm heet worden in de zomer als de zon er volop staat. Ik zou dus wel iets van zonwering (aan de bovenzijde!) laten installeren. Tenzij tuin op het noorden, dan zal het wel meevallen denk ik.quote:Op woensdag 3 januari 2024 11:35 schreef Claudia_x het volgende:
Nieuw jaar, nieuwe klussen. We hebben weer wat geld gespaard. Daar wilden we eigenlijk de oprit van laten vervangen. Een andere optie is om een overkapping achter het huis te nemen.
Voordelen oprit vervangen:
- Minder wateroverlast
- De garage in kunnen rijden met de auto
Voordelen overkapping nemen:
- Een groter deel van het jaar van het terras gebruik kunnen maken
- Bescherming tijdens stormen (nu sijpelt er tijdens sommige stormen wat water door de pui naar binnen)
Heeft iemand ervaringen met een bepaalde leverancier van overkappingen? Zoiets als hieronder van Verasol lijkt me wel oké. Ik vraag me bij een overkapping alleen af hoe we dat met het fundament moeten doen en hoe prijzig dat gaat worden.
[ afbeelding ]
Zonwering is een voorwaarde inderdaad, want het gaat om het zuiden. Maar het gaat om zo’n grote investering dat ik ook alternatieven wil openhouden, bijvoorbeeld alleen een overkapping.quote:Op woensdag 3 januari 2024 15:16 schreef June. het volgende:
[..]
Welke ligging heeft je tuin? Zo'n glazen overkapping kan wel enorm heet worden in de zomer als de zon er volop staat. Ik zou dus wel iets van zonwering (aan de bovenzijde!) laten installeren. Tenzij tuin op het noorden, dan zal het wel meevallen denk ik.
Dat is helaas niet makkelijk op te lossen. Bij een storm komen er zulke krachten op die kant van het huis te staan dat water nu eenmaal door kieren komt. Maar ik hoor graag suggesties.quote:Op woensdag 3 januari 2024 15:23 schreef AnneX het volgende:
In een poll zou ik ‘stemmen’ op de oprit en gebruik garage. Op gemak dus.
En de storende lekkage (laten) oplossen.
Er is een ruime tuin met een kas ( glas, heb je die niet dichtgewit vanwege hitte voor de plantjes?) , met diverse zitjes. Er is een ruim huis met schuifpui.
Dan begrijp ik niet zo goed de reden om nog een ruimte met veel glas - hitte en schoonmaken - én een schuifpui (?) toe te voegen. Dit heet toch een serre.
Een overkapping kan prettig zijn om buiten in de schaduw te zitten, te eten in de zomer en/of om uit de wind te zitten.
Je kunt er ook een met een dak van (semi-)doorzichtige zonnepanelen nemenquote:Op woensdag 3 januari 2024 11:35 schreef Claudia_x het volgende:
Nieuw jaar, nieuwe klussen. We hebben weer wat geld gespaard. Daar wilden we eigenlijk de oprit van laten vervangen. Een andere optie is om een overkapping achter het huis te nemen.
Voordelen oprit vervangen:
- Minder wateroverlast
- De garage in kunnen rijden met de auto
Voordelen overkapping nemen:
- Een groter deel van het jaar van het terras gebruik kunnen maken
- Bescherming tijdens stormen (nu sijpelt er tijdens sommige stormen wat water door de pui naar binnen)
Heeft iemand ervaringen met een bepaalde leverancier van overkappingen? Zoiets als hieronder van Verasol lijkt me wel oké. Ik vraag me bij een overkapping alleen af hoe we dat met het fundament moeten doen en hoe prijzig dat gaat worden.
[ afbeelding ]
Een meter is echt niet genoeg. We wonen in het gedeelte van Nederland waar het het hardst waait en we hebben geen beschutting van andere bebouwing. De zuidgevel krijgt veel te verduren.quote:Op donderdag 4 januari 2024 14:21 schreef BE het volgende:
Misschien is het wel een optie om een houten overkapping te maken waarbij het eerste stukje (1m?) wel helemaal dicht is tegen regeninval (kun je ook de pui een stukje open laten staan als het regent) en idd voor klompen oid en dan de rest open met dan de mogelijkheid om daar schaduwdoek in te doen op echt hele hete dagen zodat je een lekker schaduwplekje hebt zonder dat het altijd licht uit je kamer houdt.
Grote nadeel daarvan is wel dat die vlonders zo spekglad kunnen worden. Ik zou geloof ik bij een open oplossing dan zelf kiezen voor iets waarbij de vloerdelen dan zo'n heel fijn laagje split/grit/asfalt erop hebben, zoals bij bruggetjes bijvoorbeeld. Volgens mij is dat aan je voeten niet minder rot dan van die echte steigerdelen.
Met een doek wordt het niet waterdicht. Dat vind ik een groot nadeel. Een andere charmante oplossing vind ik lamellen, maar in het dak zijn die om dezelfde reden niet geschikt. Ik heb een lamelsysteem gevonden dat waterdicht is, maar dat wordt prijzig.quote:Op donderdag 4 januari 2024 14:28 schreef loveli het volgende:
Mijn oude buren hadden een constructie met een uitschuifbaar doek. Frame vergelijkbaar met een overkapping, maar geen dak. In de winter een open tuin, in de zomer rolden ze als het nodig was het doek uit (gemotoriseerd, afstandsbediening). Soort horizontaal vouwgordijn.
Kanaalplaat, weer wat geleerd. Ik weet niet zeker of ik het mooi vind. Ik ben niet zo weg van polycarbonaat. In de kas hebben we het vervangen door glas. Maar dat het lichtgewicht is (en waarschijnlijk ook goedkoop?) is een groot voordeel.quote:Op donderdag 4 januari 2024 14:21 schreef Puala het volgende:
Klinkt alsof een kanaalplaat-overkapping de oplossing wel eens zou kunnen zijn
Er zijn anti-slip coatings die ook buiten houden. Weet niet of dat ook goed op hout hecht. Op werk hebben ze dat op staal en dat houdt al jaren. Moet het zichtbaar hout blijven?quote:Op donderdag 4 januari 2024 15:24 schreef Claudia_x het volgende:
Gladheid is wel een ding inderdaad. We hebben nu een stuk hout liggen bij de ingang van onze garage en daar durf ik niet meer op te lopen. Ik zal eens onderzoeken of daar iets op te bedenken valt.
Kanaalplaat met daaronder houten lamellen een idee, heb je de waterdichtheid, maar het zicht alsof het lamellen zijn?quote:Op donderdag 4 januari 2024 15:32 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Kanaalplaat, weer wat geleerd. Ik weet niet zeker of ik het mooi vind. Ik ben niet zo weg van polycarbonaat. In de kas hebben we het vervangen door glas. Maar dat het lichtgewicht is (en waarschijnlijk ook goedkoop?) is een groot voordeel.
Zou het bestand zijn tegen storm?
Nee, ik wil niet dat het te donker wordt inderdaad. Het moet transparant of in ieder geval lichtdoorlatend worden.quote:Op donderdag 4 januari 2024 18:52 schreef Seven. het volgende:
Overkapping met lichtstraat een optie? Alleen wel zorgen voor iets van zonwering.
Met de (dichte) overkapping in ons oude huis merkte ik dat het enorm veel licht wegnam. Daar zou ik niet nog een keer voor kiezen.
Ik vraag wel aan wat buren hoe zij het hebben gedaan. Vlonders worden hier veel gebruikt.quote:Op donderdag 4 januari 2024 18:38 schreef loveli het volgende:
[..]
Er zijn anti-slip coatings die ook buiten houden. Weet niet of dat ook goed op hout hecht. Op werk hebben ze dat op staal en dat houdt al jaren. Moet het zichtbaar hout blijven?
Op bruggen leggen ze een bitumineuze laag met kleine steentjes.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |