Ik neem hem ook niet. Na 6 maanden mag hij vergoedingsvrij aflossen met een beetje pech is dat netquote:
Let op dat je hier wel een vergelijking maakt tussen producten met verschillende risicoprofielen (het welbekende appels met peren verhaalquote:Op donderdag 22 juni 2023 14:43 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Het is de bekende discussie. In box 3 levert dit 4,3% terwijl ik bij Klarna (AA) 3,5% op 1 jaars deposito kan krijgen. Daar gaat dan nog een paar tienden VRH af maakt een risicopremie van zo'n 1% en dat is (te) karig.
Yapikredi 3,3% Nederlands garantiestelselquote:Op donderdag 22 juni 2023 15:39 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Let op dat je hier wel een vergelijking maakt tussen producten met verschillende risicoprofielen (het welbekende appels met peren verhaal.
Een deposito bij Raisin die het geld weer door stuurt naar Klarna in Zweden heeft een hoger risicoprofiel dan een deposito bij een Nederlandse bank.
Het vergelijken van een Nederlands crowdfunding project met een buitenlandse deposito is naar mijn idee een scheve vergelijking. Wil je beter vergelijken waar de risico's vergelijkbaar zijn dan is het NL crowdfunding met NL deposito's. En buitenlandse crowdfunding met buitenlandse deposito's.
Als je wilt investeren in fruit moet je appels met peren vergelijken. Ken je buitenlandse (EU) deposito's waar mensen hun geld (deels) aan kwijtgeraakt zijn? Het enige dat ik me kan herinneren is het welbekende Icesafe, waar volgens mij iedereen zijn geld uiteindelijk teruggekregen heeft. Hoe veilig een Nederlandse crowdfundinvestering met 1e hypotheek is blijkt nu boven water te komen, wat er gebeurt als Klarna (of Raisin) er een potje van maken moet nog blijken maar ik schat het risico op verlies lager in dan bij Nederlands onroerend goed dat verkocht moet worden. Mee eens dat buitenlandse deposito's en crowdfundinvesteringen een hoger risico hebben dan Nederlandse maar uiteindelijk is het gewoon dezelfde afweging tussen risico en opbrengst. Die afweging hangt van het karakter van de investeerder af en zijn persoonlijke situatie, binnenland versus buitenland zit al in het risico verdisconteerd. Voor mij leveren Nederlandse deposito's niet genoeg op en zijn buitenlandse crowdfundinvesteringen te risicovol, daarom zit ik praktisch alleen in Nederlandse crowdfunding maar heb ook wat geld bij buitenlandse (Europese) banken gestald.quote:Op donderdag 22 juni 2023 15:39 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Let op dat je hier wel een vergelijking maakt tussen producten met verschillende risicoprofielen (het welbekende appels met peren verhaal.
Een deposito bij Raisin die het geld weer door stuurt naar Klarna in Zweden heeft een hoger risicoprofiel dan een deposito bij een Nederlandse bank.
Het vergelijken van een Nederlands crowdfunding project met een buitenlandse deposito is naar mijn idee een scheve vergelijking. Wil je beter vergelijken waar de risico's vergelijkbaar zijn dan is het NL crowdfunding met NL deposito's. En buitenlandse crowdfunding met buitenlandse deposito's.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik neig naar voor te stemmen. De lening is inmiddels bijna voor de helft afgelost terwijl er nog wel een 1e hypotheek op een winkelpand tegenover staat. Procentje extra is mooi meegenomen en de ondernemer loopt op dit moment nog niet achter met betalingen (voor zover men dat kan opmaken uit de administratie van Collin).
quote:Op donderdag 22 juni 2023 16:50 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
We mogen weer stemmen.Ik heb voor gestemd.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik neig naar voor te stemmen. De lening is inmiddels bijna voor de helft afgelost terwijl er nog wel een 1e hypotheek op een winkelpand tegenover staat. Procentje extra is mooi meegenomen en de ondernemer loopt op dit moment nog niet achter met betalingen (voor zover men dat kan opmaken uit de administratie van Collin).Kan beter tegen winst dan tegen verlies.
Op Icesafe was ook Nederlands garantiestelsel van toepassing. Maar toen het mis ging was het toch allemaal niet zo heel fijn.quote:Op donderdag 22 juni 2023 16:27 schreef quepos het volgende:
[..]
Yapikredi 3,3% Nederlands garantiestelsel
Helemaal mee eens met je verhaal dat iedereen zijn eigen risicoafweging moet maken.quote:Op donderdag 22 juni 2023 16:41 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Als je wilt investeren in fruit moet je appels met peren vergelijken. Ken je buitenlandse (EU) deposito's waar mensen hun geld (deels) aan kwijtgeraakt zijn? Het enige dat ik me kan herinneren is het welbekende Icesafe, waar volgens mij iedereen zijn geld uiteindelijk teruggekregen heeft. Hoe veilig een Nederlandse crowdfundinvestering met 1e hypotheek is blijkt nu boven water te komen, wat er gebeurt als Klarna (of Raisin) er een potje van maken moet nog blijken maar ik schat het risico op verlies lager in dan bij Nederlands onroerend goed dat verkocht moet worden. Mee eens dat buitenlandse deposito's en crowdfundinvesteringen een hoger risico hebben dan Nederlandse maar uiteindelijk is het gewoon dezelfde afweging tussen risico en opbrengst. Die afweging hangt van het karakter van de investeerder af en zijn persoonlijke situatie, binnenland versus buitenland zit al in het risico verdisconteerd. Voor mij leveren Nederlandse deposito's niet genoeg op en zijn buitenlandse crowdfundinvesteringen te risicovol, daarom zit ik praktisch alleen in Nederlandse crowdfunding maar heb ook wat geld bij buitenlandse (Europese) banken gestald.
Ik heb me toendertijd daar eigen goed in verdiept, en naar mijn inzien stond Icesave toen onder het garantiestelsel van Ijsland en niet onder dat van Nederland!quote:Op donderdag 22 juni 2023 18:10 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Op Icesafe was ook Nederlands garantiestelsel van toepassing. Maar toen het mis ging was het toch allemaal niet zo heel fijn.
- Het geld van de Nederlandse Icesafe rekeningen was 2 dagen voordat alles onderuit ging snel overgeboekt via Frankrijk naar IJsland. Waardoor er binnen Nederland niets meer te halen viel.
- De bedragen onder de 20k werden na 6 weken uit betaald via de Nederlandse overheid.
- Alle andere bedragen werden een vordering via de IJslandse curator.
- Het heeft 7 jaar geduurd voordat alle gelden uitbetaald zijn via de curator.
- Een groot deel hiervan is uitgekeerd in IJslandse kronen ipv euro's, welke op dat moment een stuk minder waard waren geworden.
Staar je niet er blind op dat er een garantiestelsel is. Ook daar zitten nog haken en ogen aan.
Quiz: In welke valuta wordt het geld uitbetaald als het mis gaat bij Klarna?
Hint, het is niet in EUR.
Het is aan ieder om een eigen risicoafweging te maken, echter wil ik er dus voor waarschuwen dat er bij een buitenlandse deposito echt een hoger risico zit dan een Nederlandse deposito.
Het vergelijken van Nederlandse CF projecten met buitenlandse deposito's geeft mijn inziens dus een scheef beeld. Zeker als er gesuggereerd wordt dat deposito's risico loos zijn.
Ja klopt, was voor mij ook de reden om Icesave te passeren. Pas later toen bleek dat IJsland niet aan de verplichtingen kon voldoen, is Nederland gaan compenseren.quote:Op donderdag 22 juni 2023 21:36 schreef quepos het volgende:
[..]
Ik heb me toendertijd daar eigen goed in verdiept, en naar mijn inzien stond Icesave toen onder het garantiestelsel van Ijsland en niet onder dat van Nederland!
Vandaar dat ik toendertijd daar ook geen rekening heb geopend, en daarom had ik toen tal van Turkse bankrekeningen, die gewoon WEL onder het Nederlands garantiestelsel vielen.
Je mag me corrigeren, als je denkt dat je gelijk hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.. Deze zijn inmiddels afgelost. Vind het item de moeite waard om te kijken, ook om zelf weer na te denken wat maatschappelijk aanvaardbaar is. Hier zit ik zelfs ook regelmatig over te wikken en te wegen en doe ik dat per project.
quote:Op donderdag 22 juni 2023 22:02 schreef Hanzul2 het volgende:
Zojuist op nieuwsuur, kwam SIG aanbod over de verhuurmarkt en bestuurders bij woningbouwvereniging. Volgens mij zijn alle projecten van deze geldvragerNet ff teruggekeken, klopt betreffen vlgs mij 2 appartementen en een soort dokters/gezondheidspost welke omgebouwd is naar 4 appartementen in Venray Stationsweg 7C-7F (woz waardeloket) , er zijn dus 4 wooneenheden toegevoegd.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.. Deze zijn inmiddels afgelost. Vind het item de moeite waard om te kijken, ook om zelf weer na te denken wat maatschappelijk aanvaardbaar is. Hier zit ik zelfs ook regelmatig over te wikken en te wegen en doe ik dat per project.
De aanvraag gebeurde op naam v zijn partner, maar er is wel meegetekend in de akte, hij was /is bestuurder van een woningcorp in Rotterdam ten tijde vd projecten. Was toen al bekend (bij mij).
Iedereen mag zijn mening over dit nieuwsuur-item en over de handelswijze vd bestuurders hebben.
De taart moet veel groter worden en niet alleen regelgevingen invoeren die een herverdeling vd de stukken taart mogelijk moet maken. De taart moet groter worden, daar moeten regels op aangepast worden, beslistermijnen, procedures etc.
Iedereen kan en mag er iets van vinden,
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door Tjalala op 23-06-2023 07:02:34 ]
Volgens de pitch staat het pand leeg:quote:Op vrijdag 23 juni 2023 06:52 schreef Tjalala het volgende:
Nog niet gemeld, de nieuwe HCN:
Het betreft een 5-sterren crowdfundingproject voor Family Groningen. Op dit project wordt 7.5% rente geboden met een looptijd van 60 maanden.
Wat ik weet zit daar eigenlijk al jaren een cafetaria op de locatie.
7,5% is wel erg magertjesquote:Denise en Andy wonen in de buurt van de locatie en waren al bezig met een plan maken om in dit leegstaande pand iets op te bouwen.
Van de social vorige cafetaria:quote:Op vrijdag 23 juni 2023 07:49 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Volgens de pitch staat het pand leeg:
[..]
7,5% is wel erg magertjes
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Pand staat er al sinds 1979 aldus drimble(anders had ik 30+ jaar gezegd), wel een keer gestript en opnieuw opgebouwd.
Maar wel eerlijkquote:Op donderdag 22 juni 2023 21:36 schreef lykkefund het volgende:
Zag net dat paar dagen geleden nog een waterijsje is nabetaald inzake Gössnitz (CRE). Die is een paar maanden geleden afgelost en alles. Apart.
Je zou zeggen dat 79A het aantrekkelijkst is (of het minst onaantrekkelijkquote:Op donderdag 22 juni 2023 12:36 schreef CaLeX het volgende:
linkjes van JEroen zijn verstuurd
https://www.collincrowdfu(...)f7c5e079d71ac3a789f3
https://www.collincrowdfu(...)3e408b9120c7670b29b6
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 23 juni 2023 14:10 schreef zeeland6 het volgende:
ccf
drama bij De H*zelaardij54 jaar oud pas. Waarde onderpand is als goed is nog een stuk hoger dan restschuld, maar zal niet zo eenvoudig zijn om te verkopen. Betreft hazelnootboomgaard, bed & Breakfast, mini-camping, boerenterras, pensionstalling en paardenopfok.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Edit: B&B wordt deze week nog actief geadverteerd op facebook voor last minute
[ Bericht 1% gewijzigd door KrekelJapie op 23-06-2023 14:45:46 ]
quote:Op vrijdag 23 juni 2023 14:02 schreef Jaco078 het volgende:
Lineaire aflossing met 2e hypotheek zonder slottermijn
2e hypotheek bij CollinMooi handel dat kitten. Het lijken me wel cowboy-marges, maar omdat hij lineair aflost en de cijfers tot april al goed zijn is het risico minimaal lijkt me.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |