Nieuwwaarde van 3k voor de bank… en als je het huis wil verkopen kan je ook alles in opslag plaatsen tot het verkocht is. Kan iig het huis de verkoop in.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 08:22 schreef Knutknuttsson het volgende:
Natuurlijk laat je niet je huis leeg halen door opkopers/kringloop als er een bankstel van 3000 euro en een piano van 11,5 in staat![]()
En zeker niet als er geen haast bij is.
Met dat in het achterhoofd is het allicht beter weinig dingen te hebben die waardevol zijn dan het hele huis vol te stouwen met allerlei nutteloze zooi. M'n ouders hebben een groot huis en in de dikke 30 jaar dat ze er wonen serieus kubieke meters aan kleding en schoenen verzameld, mocht ik dat ooit moeten opruimen gooi ik alles rücksichtslos de container in omdat ik geen tijd/zin heb om dat allemaal uit te gaan selecteren.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:20 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dank je, dat is precies de kern waar het om gaat, weggooien kan altijd, het is juist dat er in goede tijden alles zorgvuldig met veel zorg en spaargeld ooit is aangeschaft en het idee om dat alleen maar met gemak naar het stort of zoiets te brengen doet mij zeer.
Precies: dat ooit ergens veel geld voor is betaald, wil niet zeggen dat het nog veel waard is. Als een kringloopwinkel een beschadiging in de bank ziet, dan willen ze die al niet meer hebben. Dat is gewoon een kwestie van vraag en aanbod. De mensen van zo'n kringloopwinkel hebben een heel goed beeld van waar ze nog wat voor krijgen.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 08:20 schreef kanovinnie het volgende:
Maar zo ingewikkeld is het toch niet? Spullen van waarde verkopen, de onverkochte/onverkoopbare dingen naar de tweedehands winkel en de rest naar de stort. En je van het idee afzetten dat omdat je ouders er veel voor betaald hebben/er zuinig op waren niets betekendt.
Volgens mij heb ik een keer via zo'n iets mijn banken gekocht. Zag er nog als nieuw uit. Kwamen ook bij bejaarden weg maar wel via een tussenpersoon idd.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:19 schreef Lienekien het volgende:
Ik heb een bedrijf ingeschakeld. Dat scheelde een hoop werk. Die wilden bijv. ook alles zelf losschroeven, voor het geval het iets was wat ze nog gingen verkopen.
Die container hebben we ook overwogen. Maar die zijn ook niet gratis en een was niet genoeg geweest. Plus de benodigde spierkracht die ervoor nodig was geweest.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 11:18 schreef TheWhiteCowboy het volgende:
Ja ervaring mee, eerst het nuttige of sentimentele uit gezocht. Daarna gewoon wat spullen naar. Kringloop of bekenden. Het gene wat overbleef allemaal in een container gedumpt en laten ophalen.
Dat je er iemand bij wil hebben die een wat frissere, niet emotionele kijk op de spullen heeft lijkt mij ook een heel goed advies.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 12:14 schreef mvdejong het volgende:
en ik ben blij dat ik erbij was, want voor hem om dat alleen te doen was fysiek en emotioneel vermoedelijk te zwaar geweest.
Zo herkenbaar, die fase hebben we gelukkig al gehad, 80 vuilniszakken vol kleding naar het Legerdesheils, 100 tassen, 60 paar schoenen, hoppa, zo weggegemikt. Paar tasjes bewaard en paar kledingstukken, maar 99% bijna harteloos weggegooid. Best wel raar om dan diezelfde middag op bezoek te gaan en niks hierover zeggen, maar goed. Het blijft een takkesooi.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 09:17 schreef J.B. het volgende:
[..]
Met dat in het achterhoofd is het allicht beter weinig dingen te hebben die waardevol zijn dan het hele huis vol te stouwen met allerlei nutteloze zooi. M'n ouders hebben een groot huis en in de dikke 30 jaar dat ze er wonen serieus kubieke meters aan kleding en schoenen verzameld, mocht ik dat ooit moeten opruimen gooi ik alles rücksichtslos de container in omdat ik geen tijd/zin heb om dat allemaal uit te gaan selecteren.
M'n moeder kan niks weggooien, het gevolg daarvan is dat kleding van m'n oma, opa en haar broer (die tussen de 5 en 20 jaar geleden overleden zijn) allemaal op onze zolder ligt. Ik probeer ze er nu zoveel mogelijk van te overtuigen (met wisselend succes) dat spul in godsnaam uit te selecteren en weg te gooien, want als zij het niet doen doe ik het wel, en dan gaat het met de botte bijl
De VVAA (vereniging voor arts en auto) heeft een blad en website waar zo'n advertentie prima past.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 20:03 schreef Firuze60 het volgende:
Okee, het meest ooit dure en aangekochte waardevolle meubel in huis, de piano, apart verkopen dan maar. De markt om zo'n duur meubel in je huis te halen is niet groot.
Dan was die piano echt niets meer waard, gescheurd klankbord of zoiets is dat sowieso al. De piano die nog in het huis staat is altijd goed onderhouden. Alleen niemand wil meer zo'n zwaar ding in huis dat lawaai maakt en regelmatig gestemd moet worden. Eind 19de eeuw, begin vorige eeuw was een piano in huis een soort statussymbool, net zoals een auto. Of je er op kon spelen (of goed kan rijden, haha) maakte niks uit. Er is een aardige generatie die gemarteld is met verplicht op pianoles omdat zo'n ding in huis stond.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 08:18 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Die van mijn ouders is naar de stort gegaan, niemand wilde hem hebben.
Daar is nu best een markt voor, ligt er ook een beetje aan welke designer.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:48 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Precies! Maar misschien wel voor een jaren'60 eettafel van een designer. Ook maar ophalen door de kringloop?
Als het nog in een woning past van iemand die niet bejaard is dan kan je het zelf proberen te verkopen, is het ouderwets spul waarvan je direct denkt aan bejaarden als je het ziet laat het dan ophalen waar mogelijk.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:34 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Het gaat er juist om dat ik die meubelen niet voor een habbekrats kwijt wil, juist omdat mijn ouders ervoor hebben krom gelegen ooit.
Daar zie ik alleen maar eiken rommel, haha. Wil daar niet de eettafelset van mijn ouder (deens ontwerper, houtsoort mahonie) tussen zien staan.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 22:00 schreef Catkiller het volgende:
[..]
Als het nog in een woning past van iemand die niet bejaard is dan kan je het zelf proberen te verkopen, is het ouderwets spul waarvan je direct denkt aan bejaarden als je het ziet laat het dan ophalen waar mogelijk.
Ga anders zelf eens een kringloop langs en kijk wat voor items ze soms voor weinig verkopen die bij je moeder staan.
Sterkte, mijn moeder was in een iets verder stadium. Toen mijn vader wegviel kwamen we erachter hoe slecht ze eigenlijk was.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:16 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
De ouder, helaas beginnend dement, boeit de inhoud van haar vorige woning niets meer.
Die piano was 30 jaar lang goed onderhouden. Maar geen stuiver waard omdat er niemand geld aan uit wilt geven. Maar denk vooral dat je goud in handen hebt!quote:Op zaterdag 3 juni 2023 21:53 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dan was die piano echt niets meer waard, gescheurd klankbord of zoiets is dat sowieso al. De piano die nog in het huis staat is altijd goed onderhouden. Alleen niemand wil meer zo'n zwaar ding in huis dat lawaai maakt en regelmatig gestemd moet worden. Eind 19de eeuw, begin vorige eeuw was een piano in huis een soort statussymbool, net zoals een auto. Of je er op kon spelen (of goed kan rijden, haha) maakte niks uit. Er is een aardige generatie die gemarteld is met verplicht op pianoles omdat zo'n ding in huis stond.
Dan lag het aan het 'merk'.quote:Op zaterdag 3 juni 2023 22:21 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Die piano was 30 jaar lang goed onderhouden. Maar geen stuiver waard omdat er niemand geld aan uit wilt geven. Maar denk vooral dat je goud in handen hebt!
Ach, dat ding is weg en iedereen is blij bij ons. Hoe is het bij jou met je sjieke piano?quote:
Dit. En sterkte verder.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:23 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dat snap ik volkomen. Zo heb ik tien jaar op het jaren 70 meubilair van mijn ouders gezeten. Als je het moest kopen 500 Euro per stoel maar niemand wou het kopen. Uiteindelijk in porties toch naar de kringloop want ik heb mijn leven en dat is niet de voortzetting van dat van mijn ouders.
Je ouders hebben plezier van dat spul gehad dus is het geld goed besteed geweest. Nu voor hem/haar een andere tijd en dus ook anders spulletjes. Hopen dat het via de kringloop op MP toch nog terecht komt bij iemand die er ook weer van kan genieten. Slaap er maar eens over.
Ik zou opkoper/ontruimer zeker toevoegen aan dat rijtje.quote:Op zondag 4 juni 2023 11:59 schreef Rostrup het volgende:
Afhankelijk van hoeveel tijd en energie je hebt:
1. Marktplaats of een andere, meer gespecialiseerde verkoopsite.
2. Kringloop / gratis af te halen.
3. Stort.
Er zijn ook opkopers, die halen het zelfs leeg voor je maar verwacht daar geen hoge bedragen van.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:14 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Hmmm, ok, en dan ook een bankstel uit 2017 (niet mijn smaak) dat voor meer dan 3000 euro toen is aangeschaft?
Dank je voor die link. Ja, het hakt er ook emotioneel in. Lees er niet direct ervaring in met een huis leeghalen, terwijl een ouder nog leeft. Juist dat geeft voor mij een *piep*gevoel, alsof ik het nog bestaan van die ouder al aan het ontkennen ben.quote:Op zondag 4 juni 2023 10:55 schreef Bladergroen het volgende:
In dit kader is dit ook wel lezenswaardig misschien: "Wat doen we met de spullen"
Ik houd je op de hoogte.quote:Op zondag 4 juni 2023 00:12 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ach, dat ding is weg en iedereen is blij bij ons. Hoe is het bij jou met je sjieke piano?
Deens ontwerp is best in trek tegenwoordig. Heb je foto’s? Welke regio wonen je ouders?quote:Op zaterdag 3 juni 2023 22:11 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Daar zie ik alleen maar eiken rommel, haha. Wil daar niet de eettafelset van mijn ouder (deens ontwerper, houtsoort mahonie) tussen zien staan.
Dan moet ik toch echt teveel privacy op een openbaar forum mikken, jouw vraag kan achterlangs via pm eventueel.quote:Op zondag 4 juni 2023 18:37 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Deens ontwerp is best in trek tegenwoordig. Heb je foto’s? Welke regio wonen je ouders?
Sterker nog, als jij eerst zelf een leeghaal ronde doet dan moet je over het algemeen behoorlijk bijbetalen. Ook niet onterecht, het is een dag werk voor een paar man, plus een vrachtwagentje en de kosten voor storten wat een bedrijf wel moet betalen in tegenstelling tot een particulier.quote:Op zondag 4 juni 2023 13:18 schreef nils7 het volgende:
[..]
Er zijn ook opkopers, die halen het zelfs leeg voor je maar verwacht daar geen hoge bedragen van.
Hier soortgelijk ja. Tegelijkertijd overlijden & uit huis plaatsen van oma + opa (dus hele heftige en drukke tijd) en ook nog een huurwoning (dus moest snel leeg). Dus ontruimer gevraagd. Even een rondje door de woning met wat hij inschat aan waarde en kosten en binnen een paar dagen was het leeg, opgeruimd en schoon opgeleverd.quote:Op maandag 5 juni 2023 11:25 schreef Lienekien het volgende:
De waarde is vaak emotioneel. Dan weeg je af wat je ervan wilt houden en wat evt. andere belanghebbenden willen hebben. Wat overblijft, moet geen ballast worden, was mijn insteek. Zelf heb ik daarom bijv. niet gekozen voor opslag en/of zelf regelen van eventuele verkoop.
Ik heb al eerder de opkoper/ontruimer genoemd: die schatte m.i. terecht in dat de eventuele verkoop van spullen de kosten van het ontruimen niet zou dekken. We hebben hem dus betaald en dat vond ik volkomen terecht, gezien de beperkte waarde en de twee dagen werk met 4 man.
Mijn tijd en energie was vooral gaan zitten in het uitzoeken en sorteren van alle persoonlijke zaken. En dat was nogal wat, want mijn ouders hadden een enorm archief opgebouwd.quote:Op maandag 5 juni 2023 11:30 schreef Piles het volgende:
[..]
Hier soortgelijk ja. Tegelijkertijd overlijden & uit huis plaatsen van oma + opa (dus hele heftige en drukke tijd) en ook nog een huurwoning (dus moest snel leeg). Dus ontruimer gevraagd. Even een rondje door de woning met wat hij inschat aan waarde en kosten en binnen een paar dagen was het leeg, opgeruimd en schoon opgeleverd.
Alles van (emotionele) waarde uiteraard wel zelf meegenomen. Maar een hele zorg minder dat iemand met wandmeubels en bankstellen mag slepen.
En kijk ook uit, vaak nemen ze de helft mee, en komen de volgende dag dan de rest ... niet ophalen. Wat er nog staat is de waardeloze troep, alles met enige waarde hebben ze wel ingeladen.quote:Op zondag 4 juni 2023 13:18 schreef nils7 het volgende:
[..]
Er zijn ook opkopers, die halen het zelfs leeg voor je maar verwacht daar geen hoge bedragen van.
Exact dat precies! Waarom hebben mijn ouders werkelijk in meer dan dertig mappen zitten archiveren waar ze zelf ooit een bewijs van kregen, van bij wijze van spreke bewijs van aankoop tot een vloerkleed als bewijs van twee tegels vervangen in de badkamer door een aannemer. En in hoeverre moet ik die dertig mappen door worstelen? Aan de andere kant voelt het zo verkeerd al die papieren zonder lezen en overdenken zo door de shredder te mikken.quote:Op maandag 5 juni 2023 11:39 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Mijn tijd en energie was vooral gaan zitten in het uitzoeken en sorteren van alle persoonlijke zaken. En dat was nogal wat, want mijn ouders hadden een enorm archief opgebouwd.
Daarbij zat ook de zoektocht naar allerlei papieren die van belang konden zijn voor de verkoop van het huis.
De eerste map en die van rond jouw geboorte b.v. een beetje doorbladeren voor de leuk, daarna alles ouder dan vijf jaar ongezien weg doen. Die laatste vijf jaar zal wel wat minder zijn dus daar valt nog wel doorheen te komen. En eh, wat moet je met garantie van spullen die misschien al niet meer bestaan?quote:Op dinsdag 6 juni 2023 20:19 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Exact dat precies! Waarom hebben mijn ouders werkelijk in meer dan dertig mappen zitten archiveren waar ze zelf ooit een bewijs van kregen, van bij wijze van spreke bewijs van aankoop tot een vloerkleed als bewijs van twee tegels vervangen in de badkamer door een aannemer. En in hoeverre moet ik die dertig mappen door worstelen? Aan de andere kant voelt het zo verkeerd al die papieren zonder lezen en overdenken zo door de shredder te mikken.
Tja, je weet pas wat er in die mappen zit als je ze hebt doorgebladerd. Ongezien wegdoen is dan niet echt een optie.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:27 schreef qajariaq het volgende:
[..]
De eerste map en die van rond jouw geboorte b.v. een beetje doorbladeren voor de leuk, daarna alles ouder dan vijf jaar ongezien weg doen. Die laatste vijf jaar zal wel wat minder zijn dus daar valt nog wel doorheen te komen. En eh, wat moet je met garantie van spullen die misschien al niet meer bestaan?
Na het overlijden van mijn moeder vonden we twee schoenendozen vol met strippenkaarten. Tot vanaf de introductie (vijf gulden voor vijftien strippen). Die dozen durfden we niet weg te doen want: "er zal wel een reden voor het bewaren zijn". Na een dag of drie toch maar op de oud papier stapel, je kunt er niets mee.
Juist, zelfs voor bewaarde strippenkaarten zal er ooit een reden voor zijn geweest.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:34 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Tja, je weet pas wat er in die mappen zit als je ze hebt doorgebladerd. Ongezien wegdoen is dan niet echt een optie.
Ik dacht dat werd vermeld dat het om bonnetjes van alles en nog wat ging, dat heeft na een paar jaar geen praktische reden meer.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:34 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Tja, je weet pas wat er in die mappen zit als je ze hebt doorgebladerd. Ongezien wegdoen is dan niet echt een optie.
Wij zijn er van uitgegaan dat het per ongeluk ontstaan is om te bewaren en daarna een gewoonte werd waar ze domweg niet mee gestopt is. Een automatisme dus.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:36 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Juist, zelfs voor bewaarde strippenkaarten zal er ooit een reden voor zijn geweest.
Zou dan natuurlijk makkelijk zijn, als het alleen maar oude facturen/bonnen waren. Maar voor hetzelfde geld zitten er in elke ordner diverse papieren die op volgorde van binnenkomst zijn gearchiveerd.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:45 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Ik dacht dat werd vermeld dat het om bonnetjes van alles en nog wat ging, dat heeft na een paar jaar geen praktische reden meer.
[..]
Wij zijn er van uitgegaan dat het per ongeluk ontstaan is om te bewaren en daarna een gewoonte werd waar ze domweg niet mee gestopt is. Een automatisme dus.
Je moet door een berg werk heen dus moet je wel eens de keus maken niet alles te willen controleren. Hoe groot is de schade als je een bonnetje van een prachtige TV van zes jaar oud kwijt bent?
Heel praktisch. Hoe erg is het als je een papiertje van vijftien jaar oud kwijt bent waar je het bestaan niet van wist?quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:47 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Zou dan natuurlijk makkelijk zijn, als het alleen maar oude facturen/bonnen waren. Maar voor hetzelfde geld zitten er in elke ordner diverse papieren die op volgorde van binnenkomst zijn gearchiveerd.
Zoals wat? Want wat voor papieren zijn er uiteindelijk belangrijk?quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:47 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Zou dan natuurlijk makkelijk zijn, als het alleen maar oude facturen/bonnen waren. Maar voor hetzelfde geld zitten er in elke ordner diverse papieren die op volgorde van binnenkomst zijn gearchiveerd.
Aardig dat je met praktische tips komt. Maar het ging er mij vooral om om ervaringen te delen waardoor dat gedeelte van het leeghalen van een ouderlijk huis emotioneel kan zijn.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:51 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Heel praktisch. Hoe erg is het als je een papiertje van vijftien jaar oud kwijt bent waar je het bestaan niet van wist?
Een vlotte scan voor alles wat niet een bonnetje is kan je ook nog doen, dus door de vingen laten gaan en zo nu en dan iets wel lezen als het iets lijkt. Maar dan ben je wel meer dan een paar uur aan kwijt. Taken verdelen over broers en zussen?
Denk aan persoonlijke brieven. En wat ik al eerder noemde: zaken die van belang konden zijn voor de verkoop van het huis. Was fijn geweest als er ergens een of twee ordners hadden gestaan met ‘huis’ erop, maar dat was helaas niet zo.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 21:57 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Zoals wat? Want wat voor papieren zijn er uiteindelijk belangrijk?
Afgezien van de eigendomspapieren zijn er toch maar weinig papieren echt belangrijk? Of zie ik iets over het hoofd?quote:Op dinsdag 6 juni 2023 22:26 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Aardig dat je met praktische tips komt. Maar het ging er mij vooral om om ervaringen te delen waardoor dat gedeelte van het leeghalen van een ouderlijk huis emotioneel kan zijn.
Kijk, als het je niks doet en je je verder ook niet kunt voorstellen wat er mogelijk nog aan belangwekkende papieren in ordners zouden kunnen zitten, dan is de klus snel geklaard. Maar zo is het duidelijk niet voor iedereen.
[..]
Denk aan persoonlijke brieven. En wat ik al eerder noemde: zaken die van belang konden zijn voor de verkoop van het huis. Was fijn geweest als er ergens een of twee ordners hadden gestaan met ‘huis’ erop, maar dat was helaas niet zo.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |