Gewerkt?quote:
Is het 'no pay, no milk' of zo?quote:Op dinsdag 30 mei 2023 20:06 schreef gcjoel het volgende:
Geen schoolmelk maar een beker melk mee van thuis![]()
Zo oneerlijk, schoolmelk was cool. Vooral de yoghurtdrank/choco kinderen.
Fluor spoelen op maandagquote:Op dinsdag 30 mei 2023 20:13 schreef Dr_Flash het volgende:
Schoolmelk heb ik nooit gehad. Wel deden we tanden poetsen op school. Zo'n driemeterbierplank met 35 gaten erin, iedereen een eigen beker en tandenborstel. Was ik 5 of zo.
Wij hadden ook geen schoolmelk, ik kende het ook totaal niet. Totdat mijn man er een keer over vertelde.quote:Op dinsdag 30 mei 2023 20:06 schreef gcjoel het volgende:
Geen schoolmelk maar een beker melk mee van thuis![]()
Zo oneerlijk, schoolmelk was cool. Vooral de yoghurtdrank/choco kinderen.
Ja hier was het echt een soort abonnement ofzo. Meer kinderen hadden het dus ook niet.quote:Op dinsdag 30 mei 2023 20:17 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Is het 'no pay, no milk' of zo?
Ik dacht altijd dat de school dat betaalde…
Dat is nog een heel gedoe tegenwoordig lees ik! Fijnquote:Op dinsdag 30 mei 2023 19:46 schreef Clubsoda het volgende:
Daarover gesproken: we hebben plek op een kinderopvangHalleluja. Nog niet daar waar wel willen natuurlijk maar het is een hele zorg minder.
Hier komt heel veel bekend voor. Al was ik op een gegeven moment degene die een rits kinderen hielp oversteken (onderbouw, bovenbouw was op een andere locatie).quote:Op dinsdag 30 mei 2023 20:44 schreef Cat-astrophe het volgende:
Geen schoolmelk.
Geen schooltandenpoetsn.
Wel twee keer per jaar bibberen als de bus van de schooltandarts voor de deur stond. Want niemand had de moeie genomen mij te vertellen dat ik daar nooit heen hoefde omdat ik halfjaarlijkse controle (en fluordip) bij een vaste tandarts had
![]()
Overblijven, wasda? Moeders waren thuis of tantes/buurvrouwen vingen op. In mijn geval mijn oma. Twee dagen: maandag een groooote stapel pannenkoeken en dinsdag appels uit de pan, frikandellen of andere vette hap![]()
Ik was het jongste kindje in de straat dus een van mijn eerste herinneringen is dat ik het troepje van 7 (bijna allemaal familie) kinders verlangend nakeek als ze naar school lopen.
Op mijn eerste schooldag mocht mam me nog met de fiets brengen, na afloop was ik BOOS omdat ik niet met die stomme fiets terugwilde. Ik wilde met de grote kindjes meelopen. Dus vanaf die tijd mocht dat![]()
Had nichtje van 12 een kilometer lang de leiding over zeven kinders, variërend in leeftijd van 4 tot 10. Dat kon gewoon.
Stom was wel dat kleuterschool en lagere school gescheiden waren door een (laag) hek. Wij kleuters hingen daar regelmatig verlangend overheen. En toen ik ein-de-lijk de overstap maakte… werd het hek weggehaald en werd het één grote speelplaatsNiet dat de grote kinders in het kleuterdeel gingen spelen, maar het gaat om het principe
![]()
Net zoals ik pas aan de zijkant van school mee mocht trefballen toen ik in de vierde klas zat. Allemaal strak ingedeeld.
Uiteraard trakteerde ik op mijn verjaardag een keer een stekelvarken. Rode kool in folie, met daarop prikkers met kaas, druif en worst![]()
En de ene week in het jaar waarmee je alle klassen langs mocht om met de schoolbel te rammelen om de pauzes aan te geven… keigaaf natuurlijk!
Een heel gedoe inderdaad! Broer gaat al een poosje niet meer naar een opvang, dus dat voordeel hebben we helaas niet.quote:Op dinsdag 30 mei 2023 20:45 schreef Blues het volgende:
[..]
Dat is nog een heel gedoe tegenwoordig lees ik! Fijn![]()
Kon t niet bij grote broer?
Ik heb 3 en half uur gore afwas weg staan werken. Dat is uh wat het is.quote:
Toen ik een popje was, waren er ook al wel crèches maar niet in het bible-belt dorp waar mijn niet-bible-belt ouders net naartoe verhuisd waren. En overblijven was ook pas na een paar jaar lagere school. Dus de eerste jaren aten we tussen de middag thuis met m’n vader en de oppas. Uiteindelijk is m’n moeder gestopt met haar werk toen mijn zusje geboren werd (na mn broertje). Toen werd het te lastig om te combineren, 3 kinderen met 8 jaar leeftijdsverschil tussen de oudste en de jongste.quote:Op dinsdag 30 mei 2023 18:40 schreef sigme het volgende:
Toen ik een popje was, waren de creches net in het leven geroepen, door acties van vrouwen als mijn moeder. Dus mijn moeder was er groot voorstander van en maakte er ook bijna direct gebruik van.
Op de meeste lagere scholen waar ik op zat bleef ik ook over. De eerste niet, want toen was mijn moeder nog thuis. De tweede sowieso, want dat hoorde bij de schooldag voor alle kinderen (Montessori). De derde ik + broertje & zusje als enige overblijvertjes, onze moeder werkte toen fulltime en alle Turkse moeders waren natuurlijk wel thuis. De vierde school bleven we soms over, meestal niet. Mijn vader was toen vaak overdag thuis.
'Verschwitzt' is volgens mij dialect voor 'verwijderd/weggedaan' (verschwindet)…quote:Op dinsdag 30 mei 2023 21:19 schreef Cat-astrophe het volgende:
Reserveringaanvraag bij Airbnb (niet de met Fles, een andere) verlopen.
Reactie van de verhuurder: ik heb de aanvraag verzweet, sorry. Google translate kon er weinig anders van zijn Duits maken![]()
‘Verschwitzt’ heeft vast ook een andere betekenis dan ‘gezweet’, gok ikIets als: verknoeid?
Want anders moet mijn familie tijdens ons uitje op straat slapen
Klinkt vooral als "verprutst"quote:Op dinsdag 30 mei 2023 21:23 schreef MadMaster het volgende:
[..]
'Verschwitzt' is volgens mij dialect voor 'verwijderd/weggedaan' (verschwindet)…
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |