In mijn CF portefeuille scoort KOM het beste als het gaat om percentage recovery op default projecten.quote:Op donderdag 25 mei 2023 16:23 schreef escortmk2 het volgende:
[..]
Dat vraag ik me dus af, in mijn geval scoren ze daar juist bizar slecht. (vergeleken met Collin, HCN en het ook al even gestopte IVM. Alleen A4F scoort nog slechter maar dat is puur op basis van één project, de schoenenwinkel)
Er wordt door de platformen luid en duidelijk gecommuniceerd over rentes en rendement en als je iets verder leest ook over afschrijvingen, maar recovery blijft altijd een wat vaag gebied.
Ik zal de volgende keer het mailadres gebruiken, maar om deze discussie even hier af te sluiten: in dit geval had er i.p.v. "Aflossingsvorm Lineaire" tenminste "Aflossingsvorm: 335.000 lineaire, 335.000 aflossingsvrij" mogen staan. Ik zie nu bij nader inzien wel een toelichting op de aflossing, die had ik in eerste instantie gemist.quote:Op donderdag 25 mei 2023 18:51 schreef Oranjeblauw het volgende:
Regelmatig zie ik opmerkingen over het blad met essentiële beleggingsinformatie.
De uitingsvorm van deze beleggingsinformatie is behoorlijk expliciet beschreven in de verordening. Echter wellicht zijn er punten, die beter kunnen en tegelijk ook binnen de beschreven voorschriften blijven.
Daarom stel ik hele concrete verbeterpunten zeker op prijs. Het liefst gewoon via mijn mailadres, bekend bij de actieve investeerders in crowdfunding.
Er staat wel lineair op basis van 8 jaar. De duur van deze lening is 4 jaar. Er staat ook wel duidelijk dat het restant na afloop van deze lening zal worden hergefinancieerd. Deze EBI vind ik wel redelijk. Beter dan die ik eerder heb gelezen.quote:Op donderdag 25 mei 2023 19:19 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Ik zal de volgende keer het mailadres gebruiken, maar om deze discussie even hier af te sluiten: in dit geval had er i.p.v. "Aflossingsvorm Lineaire" tenminste "Aflossingsvorm: 335.000 lineaire, 335.000 aflossingsvrij" mogen staan. Ik zie nu bij nader inzien wel een toelichting op de aflossing, die had ik in eerste instantie gemist.
Ze lijken het nu weer aardig opgepakt te hebben (al is de communicatie nog steeds erg passief en beperkt). Ze hebben wel veel laten liggen in de periode dat ze ook stopten met het aanbieden van projecten. Door het passieve gedrag van toen is er het nodige aan verhaal/zekerheden "verdwenen" (ze reageerden zelfs niet op info die ik ze daarover op een presenteerblaadje verstrekte). Ik denk dat wat ze nu doen wel eens mede te danken kan zijn aan een gesprekje met de AFM wat er destijds was wegens de nodige klachten.quote:Op donderdag 25 mei 2023 14:51 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Tuurlijk moet je mazzel hebben, maar bij FNC is wel een grotere recovery dan veel andere platformen (zelfs nu ze al een lange tijd gestopt zijn met het aanbieden van nieuwe leningen voor cf-investeerders).
Bedankt voor de extra verwijzing, maar voor mij alemaal een beetje te vaag en teveel vraagtekens (en stijgende hypotheekrente zou een bedreiging voor het project zijn volgens gve...). Ik zie nu een bouwwerk wielen (zie tekening sig) ontstaan waar een (1e, 2 en 3e?) hyptheekrecht op wordt verkregen. GVE heeft het reeds over het bouwen van de eerste 10 stuks (van 190k, nu 180k getaxeerd?) in 2023 die meegefinancierd zijn in die oorspronkelijke lening. Dit lijkt nu het eerste bouwwerk te zijn die daadwerkelijk geplaatst wordt als ik het goed lees en op deze manier apart wordt gefinancierd, wat is er met die eerste 10 gebeurd? Ik zie volgens mij ook al een 1e hypotheek bij gve op het perceel en nu bij sig opnieuw een 1e, 2e en 3e hypotheek? Ik begrijp het even niet meer dus haak ik af.quote:Op donderdag 25 mei 2023 15:11 schreef peterc het volgende:
OPM
De nw SIG vh recreatiechalet van Kas op park te Bathmen ; zie hiertoe ook de projecten 26480 + 27088 GVE
Er is bij KoM eens een project geweest (die later eindigde in een niet fraaie default) waarbij op dit soort woningen enkel een pandrecht gevestigd kon worden. Of dit bij dit project ook zo is, durf ik niet te zeggen.quote:Op vrijdag 26 mei 2023 08:54 schreef Red_arrow het volgende:
Ik ben niet helemaal thuis in de materie, maar ik dacht dat een recreatiewoning een betonnen fundering moest hebben om hypotheekrecht op te kunnen vestigen. Of dat een regel is die bedacht is door banken of op een andere manier voorgeschreven is weet ik niet. Misschien iemand hier die daar meer van weet?
Ik weet het ook niet precies maar ik dacht dat het kunnen vestigen van een hypotheek vooral met de vraag te maken heeft of iets een roerende of onroerende zaak is. Dat speelt ook bij woonwagens en het formele onderscheid is of de woning redelijkerwijs verplaatsbaar is. Dat is echter een rekbaar begrip want je ziet bij veel nieuw ingerichte woonwangenlocaties dat de woningen volgens de wet wel verplaatsbaar zijn omdat de fundering en de woning 'ontkoppeld' zijn maar dat in de praktijk je dan voor enorme kosten komt te staan.quote:Op vrijdag 26 mei 2023 08:54 schreef Red_arrow het volgende:
Ik ben niet helemaal thuis in de materie, maar ik dacht dat een recreatiewoning een betonnen fundering moest hebben om hypotheekrecht op te kunnen vestigen. Of dat een regel is die bedacht is door banken of op een andere manier voorgeschreven is weet ik niet. Misschien iemand hier die daar meer van weet?
Dat is niet gemaild zover ik weet, dus denk ik meld het hier evenquote:Voor het project hebben wij een bod ontvangen. Op basis hiervan worden er nu afrondende gesprekken gevoerd. Zodra er principe akkoord ligt zullen wij u hier nader over informeren.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Via Company.info en Google wat extra research gedaan:
De vastgoedgroep is de eigenaar van het stadioncomplex.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het complex is zo'n 50 miljoen euro waard. Dan is een huur van ¤4,3 mln, zoals in de pitch staat vermeld, een logische verhouding t.o.v. de waarde van het onroerend goed. In de pitch staat vermeld dat het zichtbaar eigen vermogen 17,7 miljoen euro bedraagt. Het restant is gefinancierd via derden, waarbij een eerste hypotheek is afgegeven.
Voor de gehele vastgoedgroep is een externe CEO aangesteld. Hij mag voor eigen risico participeren in dit project en hij financiert nu zijn deel van de aandelen.
[ Bericht 3% gewijzigd door djtiesto8 op 26-05-2023 11:21:44 ]
Naar aanleiding van je postquote:Op vrijdag 26 mei 2023 10:24 schreef GereDathan het volgende:
Voor de mensen die in GVE C0mfort 4 zitten, toevallig log ik net in en zie ik een bericht van 24-5 staan:
[..]
Dat is niet gemaild zover ik weet, dus denk ik meld het hier even
quote:Op vrijdag 26 mei 2023 10:51 schreef djtiesto8 het volgende:
Investeringslink nieuw project vastgoedmagnaat Zwolle CCF 10% rente. (PEC Stadion)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Via Company.info en Google wat extra research gedaan:
De vastgoedgroep is de eigenaar van het stadioncomplex.Ik doe klein mee, als het maar niet het Lek van PEC wordt......SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het complex is zo'n 50 miljoen euro waard. Dan is een huur van ¤4,3 mln, zoals in de pitch staat vermeld, een logische verhouding t.o.v. de waarde van het onroerend goed. In de pitch staat vermeld dat het zichtbaar eigen vermogen 17,7 miljoen euro bedraagt. Het restant is gefinancierd via derden, waarbij een eerste hypotheek is afgegeven.
Voor de gehele vastgoedgroep is een externe CEO aangesteld. Hij mag voor eigen risico participeren in dit project en hij financiert nu zijn deel van de aandelen.
Heb je daar nadere info over? Ik heb niks van MAX ontvangenquote:Op vrijdag 26 mei 2023 11:42 schreef Cernydul het volgende:
Inzake Corbelo ( Max Crowdfund ) gaan ze deze panden zelf verkopen en zijn ze bezig met de makelaars om advertenties op te zetten.
Hier ook niks ontvangen.quote:Op vrijdag 26 mei 2023 11:42 schreef Cernydul het volgende:
Inzake Corbelo ( Max Crowdfund ) gaan ze deze panden zelf verkopen en zijn ze bezig met de makelaars om advertenties op te zetten.
Ik heb ff gebeld inzake de stand van de recievers omdat het alweer een aantal weken geleden was en ik naar de stand van zaken vroeg.quote:Op vrijdag 26 mei 2023 11:47 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Hier ook niks ontvangen.
MAX gaat deze panden zelf verkopen?
We gaan het afwachten...
quote:Op vrijdag 26 mei 2023 10:34 schreef zeeland6 het volgende:
GVE bootje Lav*ndaWel mooi, afgelopen weekend had ik al iets gepost over het weer in de vaart zijn van het schip. de afgelopen maanden...SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik had hierover een mail gestuurd met tevens enkele vragen over projecten met onduidelijke status. Nog niks gehoordquote:Op vrijdag 26 mei 2023 11:50 schreef Cernydul het volgende:
[..]
Ik heb ff gebeld inzake de stand van de recievers omdat het alweer een aantal weken geleden was en ik naar de stand van zaken vroeg.
Aan mr Challon-Smith zekerquote:Op vrijdag 26 mei 2023 11:47 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Hier ook niks ontvangen.
MAX gaat deze panden zelf verkopen?
We gaan het afwachten...
Ik had ook gemaild voor een update over de projecten van H*gher B*rrowfield n.a.v. een bericht van een maand geleden. Helaas ook nog geen reactie.quote:Op vrijdag 26 mei 2023 12:07 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
Ik had hierover een mail gestuurd met tevens enkele vragen over projecten met onduidelijke status. Nog niks gehoord
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 26 mei 2023 12:07 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
Ik had hierover een mail gestuurd met tevens enkele vragen over projecten met onduidelijke status. Nog niks gehoord
quote:Op vrijdag 26 mei 2023 12:12 schreef Red_arrow het volgende:
[..]
Ik had ook gemaild voor een update over de projecten van H*gher B*rrowfield n.a.v. een bericht van een maand geleden. Helaas ook nog geen reactie.Nee, als het zwart op wit moet dan zijn ze niet meer zo scheutig met informatie want tja, als je keer op keer niet doet wat je toezegt komt er een moment dat je hiermee om de oren geslagen gaat worden.... Daar zijn ze inmiddels wel achter (AFM). Echter met je klanten/investeerders dan maar negeren creëren ze weer nieuwe problemenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Verdacht dat er geen nieuwe projecten meer komen. Kan best zijn dat ze eerst hun zaken op orde moeten hebben van de AFM.quote:Op vrijdag 26 mei 2023 12:20 schreef Horsemen het volgende:
[..]
[..]
Nee, als het zwart op wit moet dan zijn ze niet meer zo scheutig met informatie want tja, als je keer op keer niet doet wat je toezegt komt er een moment dat je hiermee om de oren geslagen gaat worden.... Daar zijn ze inmiddels wel achter (AFM). Echter met je klanten/investeerders dan maar negeren creëren ze weer nieuwe problemen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |