Wat een smoesjesquote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:08 schreef Erno-BE het volgende:
Het is tegenwoordig wel heel erg lastig om een betaalbare huur- of koopwoning te vinden als alleenstaande. Dat is denk ik het grootste probleem.
Tsja, wat zou je daar nou toch aan kunnen doen zeg...quote:Op vrijdag 19 mei 2023 14:53 schreef Oostblokkert het volgende:
Alleen hoe ik deze nog in mijn kring heb zitten, is mij een raadsel.
Oke, beschouw het woord "vriend" in mijn OP als "iemand die ik ken".quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:09 schreef Hatseflats22 het volgende:
Iemand tegen wil en dank als vriend beschouwen maar tegelijkertijd met zoveel dedain over hem/haar op internet posten, dát zou eigenlijk het onderwerp van dit topic moeten zijn.
Je bent zelf de 30 gepasseerd en blijkbaar te onvolwassen om gewoon van je vrienden te houden om wie ze zijn of densoods met de betreffende vriend te breken, maar nee tot de grond toe afzeiken is het devies.
Bijzonder.
Die mensen zouden mij niet nodig moeten hebben om uit het huis te gaan.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:11 schreef heywoodu het volgende:
Jouw hele rant nodigt mensen die ouder zijn dan 25 en om wat voor reden dan ook thuis wonen wel uit om zich te melden ja!
Volg jij het nieuws niet dan? Er zijn echt heel weinig koopwoningen onder de ¤200.000 te krijgen, laat staan onder de ¤150.000 en met een modaal inkomen is ¤200.000 zo'n beetje het maximale wat je kan lenen als alleenstaande. Verder zijn betaalbare huurwoningen ook erg schaars. Voor sociale huur moet je vaak 10 jaar of langer zijn ingeschreven (vaak niet haalbaar) en particulier huren is vaak zo duur dat je tot aan je dood gewoon niet lukt om iets van vermogen op te bouwen. De verschillen tussen mensen die huren en mensen met een koopwoning lopen op de lange termijn steeds verder uiteen ten nadele van de huurder, ookal hebben huurder en koper hetzelfde inkomen.quote:
Vind maar eens een betaalbare koop- of huurstudio. Onder de ¤200.000, laat staan onder de ¤150.000 is vrijwel niets te krijgen. Ook geen koopstudio's.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:22 schreef BaksteenMongool het volgende:
Na je 25ste nog thuiswonen is inderdaad wel een beetje![]()
@:Erno-BE sorry hoor maar waarom zou je een koopwoning of huurwoning als alleenstaande moeten hebben?
Studio lijkt mij dan meer dan genoeg, zeker als je nog onder de 30 bent.
Gefeliciteerd dat jij dat kon, de mensen van nu hebben die mogelijkheid niet.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 14:53 schreef Oostblokkert het volgende:
Ik ging op kamers toen ik 18 was en in de stad ook.
Studio's die koop je ook niet want die ontgroei je relatief snel en voor 500-600 euro per maand kun je wel een studio van rond de 30m2 huren hoor.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:24 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Vind maar eens een betaalbare koop- of huurstudio. Onder de ¤200.000, laat staan onder de ¤150.000 is vrijwel niets te krijgen. Ook geen koopstudio's.
Ja, die vrouwen hebben er geen last van tijdens het daten. Als man geen eigen plek hebben is de doodsteek tijdens daten want dan gaan ze er vaak gelijk vanuit dat je niet mannelijk onafhankelijk bentquote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:20 schreef Justinn het volgende:
Grootste probleem is m.i. de onvolwassenheid en niet persé t feit dat ie thuis woont. Ken genoeg mensen, vaak vrouwen, die na t klappen van een relatie ook weer ff intrekken in 't moederlijk nest tot ze een nieuwe vlam hebben gevonden om mee te nestelen. Dikke prima allemaal.
Andersom ken ik het ook, mannen die zijn 'uitgevlogen' maar niet of nauwelijks zelfstandig zijn. Niet kunnen koken, niet kunnen klussen, nooit schoonmaken, geen rijbewijs etc. Op kamers wonen maakt dan weinig verschil hoor.
En woningmarkt is 3 keer niks voor starters, ongeacht de leeftijd.
Sommige alleenstaanden hebben echt geen behoefte aan samenwonen en dan is een studio of klein appartement het eindstation (dat je als alleenstaande geen eengezinswoninghoeft te hebben ben ik met je eens). Als ze die moeten huren dan is er geen vermogensopbouw mogelijk en dan krijgen ze ieder jaar te maken met huurverhoging, terwijl kopers ieder jaar de huisvestingskosten verlagen door af te lossen op de hypotheek. Op die manier krijg je scheefgroei in Nederland.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:11 schreef BaksteenMongool het volgende:
[..]
Studio's die koop je ook niet want die ontgroei je relatief snel en voor 500-600 euro per maand kun je wel een studio van rond de 30m2 huren hoor.
Onder de 150.000, als dat je hypotheek budget is dan werk je ofwel tegen minimumloon of je werkt niet voltijds en dan moet je niet huilen over kopen.
Sommige mensen kunnen niet voltijds werken of kunnen lastig hoger komen dan het minimumloon. Dat is niet huilen, dat is gewoon ongelijkheid. Mooie praatjes hebben en een leuk ambtenarenbaantje fixen zodat je ongeacht je uren gewoon 40u betaald krijgt met een loon van >3k kan niet iedereen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:11 schreef BaksteenMongool het volgende:
Onder de 150.000, als dat je hypotheek budget is dan werk je ofwel tegen minimumloon of je werkt niet voltijds en dan moet je niet huilen over kopen.
Daar is sociale huur voor, waar je dan ook recht op hebt.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:21 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Sommige alleenstaanden hebben echt geen behoefte aan samenwonen en dan is een studio of klein appartement het eindstation (dat je als alleenstaande geen eengezinswoninghoeft te hebben ben ik met je eens). Als ze die moeten huren dan is er geen vermogensopbouw mogelijk en dan krijgen ze ieder jaar te maken met huurverhoging, terwijl kopers ieder jaar de huisvestingskosten verlagen door af te lossen op de hypotheek. Op die manier krijg je scheefgroei in Nederland.
nee dat is gewoon huilen, werk ligt tegenwoordig voor het oprapen. Als je nu tegen het minimumloon verdiend dan kun je ofwel wisselen van baan en meer gaan verdienen ofwel bijstuderen om meer gaan te verdienen. Dat is een keuze.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:21 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Sommige mensen kunnen niet voltijds werken of kunnen lastig hoger komen dan het minimumloon. Dat is niet huilen, dat is gewoon ongelijkheid. Mooie praatjes hebben en een leuk ambtenarenbaantje fixen zodat je ongeacht je uren gewoon 40u betaald krijgt met een loon van >3k kan niet iedereen.
Voor sociale huur zijn er enorme wachtlijsten en behoorlijk stevige inkomsteneisen (als je op ¤3.000 bruto per maand zit, heb je al geen recht meer op een sociale huurwoning en je kan met dat inkomen slechts ¤200.000 hypotheek krijgen als alleenstaande).quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:37 schreef BaksteenMongool het volgende:
[..]
Daar is sociale huur voor, waar je dan ook recht op hebt.
En die scheefgroei in vermogen komt ook omdat mensen misschien wel ergens hard voor werken waardoor dat ontstaat.
Als ik naar mezelf kijk, ik ben 26 jaar nog student en een negatief eigen vermogen door studieschuld. Al mijn vrienden die al zijn gaan werken (vaak met lagere opleidingen) verdienen al en leven het goede leven. Oftewel mooie auto (want nog thuiswonend vaak) en dure vakanties.
Dadelijk ben ik klaar en begin ik met de inhaalslag, ik zal waarschijnlijk hoger starten dan hun op het huidge niveau zitten en dit zal nog veel meer gaan verschillen. Dat is gewoon terecht.
Bij deze feliciteren wij je met je huisjequote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:49 schreef CoolGuy het volgende:
Thuis gewoond tot mijn 27e, terwijl ik op mijn 23e klaar was met studeren. Toen gaan sparen, en toen in 2008 mijn 1e huis gekocht. En nu?
Oh dat eerste huis is al lang alleen nog maar een herinneringquote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:52 schreef BaksteenMongool het volgende:
[..]
Bij deze feliciteren wij je met je huisje![]()
Het zijn keuzes, maar ik zou het uit huis gaan op jonge leeftijd niet willen missen voor mijn ontwikkelingen en ervaringen. Tevens is het nu vaak niet mogelijk om op je 27ste (alleen) een huis te kopen.
Anaal ringwerpen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Oh dat eerste huis is al lang alleen nog maar een herinnering![]()
Tja, ik vraag me dan altijd af welke ontwikkelingen, of bedoel je een studentenhuis?
Eerste huis op mijn 21e gekocht, op de “top” toen, nu een nieuwbouwhuis erbij gekocht, weer “op de top” en ben nu aan het sparen voor nummer 3, maar hopelijk koop ik die dan “in een dip”quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:49 schreef CoolGuy het volgende:
Thuis gewoond tot mijn 27e, terwijl ik op mijn 23e klaar was met studeren. Toen gaan sparen, en toen in 2008 mijn 1e huis gekocht. En nu?
Echt totale onzin. Ja, baantjes zoals steigerbouwer of in de fabriek aan de lopende band staan. Allemaal minimumloon slavenbaantjes liggen voor het oprapen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:39 schreef BaksteenMongool het volgende:
[..]
nee dat is gewoon huilen, werk ligt tegenwoordig voor het oprapen. Als je nu tegen het minimumloon verdiend dan kun je ofwel wisselen van baan en meer gaan verdienen ofwel bijstuderen om meer gaan te verdienen. Dat is een keuze.
Als je niet 40 uur wilt werken dan is dat prima maar dan zul je ook moeten accepteren dat je niks meer dan een studio zult gaan vinden. voltijds werken bestaat niet voor niets en zeker in je 20's en 30's heb je dat geld gewoon keihard nodig.
Oftewel, niet huilen maar kom in actie.
Werd je dan ook 'verzorgd' tot je 27e zoals in de OP wordt beschreven? Want dat is mi het problematische en wat iemand onvolwassen maakt.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:49 schreef CoolGuy het volgende:
Thuis gewoond tot mijn 27e, terwijl ik op mijn 23e klaar was met studeren. Toen gaan sparen, en toen in 2008 mijn 1e huis gekocht. En nu?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |