quote:Jaloersmakende loonsverhogingen, fors lagere energieprijzen en gratis reizen met de trein. Het is slechts een greep uit de beloftes die de Turken om de oren vliegen aan de vooravond van de presidentsverkiezingen. Het wordt een nek-aan-nek-race. En dus trekken Erdoğan en zijn uitdager alles uit de kast.
Volgens betrouwbare peilingen van het Turkse onderzoeksbureau Konda is ruim 43 procent van de Turken van plan om op de huidige president Recep Tayyip Erdoğan te stemmen. Hij ligt achter op zijn belangrijkste uitdager. 49 procent steunt Kemal Kılıçdaroğlu, die zes oppositiepartijen vertegenwoordigt. Zij ruiken een kans om Erdoğan eindelijk eens te verslaan. Hij is al twintig jaar president van Turkije.
Erdoğan
Maar dat laat Erdoğan niet zomaar gebeuren. In de laatste dagen voor de verkiezingen voert hij volop campagne en deelt hij allerlei cadeautjes uit. Letterlijk: "Erdoğan speelt in aanloop naar de verkiezingen altijd voor Sinterklaas. Hij rijdt in zijn bus door het land en deelt in dorpen en steden zakken rijst uit of speelgoed voor de kinderen", zegt correspondent Olaf Koens.
En daar blijft het niet bij. Erdoğan verlaagt de prijzen voor gas en energie en geeft ambtenaren een extra loonsverhoging van 45 procent. Ook belooft hij dat reizen met de trein gratis wordt. Koens: "Erdogan moet wel. Door zijn conservatieve beleid is de economie gecrasht en bereikt de inflatie recordniveaus. Het geld van de Turken wordt in rap tempo minder waard. En daarom is economie het belangrijkste thema."
Ook gaat de campagne van Erdoğan over het bouwen van huizen. Na de allesverwoestende aardbevingen zijn miljoenen mensen nog altijd dakloos. Ze wonen in tentjes. Erdoğan belooft hun huizen te herbouwen. Zijn aanhangers zijn optimistisch, zo is te zien in deze video:
Maar niet iedereen krijgt cadeautjes. De oppositie moet het vooral ontgelden. Zij strijden onder meer voor betere rechten voor lhbti’ers. Erdoğan herhaalt in zijn toespraken dat er voor die groep geen plek is in Turkije.
Ook schildert hij de oppositie af als alcoholiste, en verwijst hij naar valse video's waarin het lijkt of de oppositiepartijen aan tafel zitten met terreurgroepen.
Het is allemaal gewoon te zien op de Turkse tv; de overheid heeft namelijk 90 procent van de zenders in handen. "Van persvrijheid is geen sprake in Turkije. Bijna alle kritische media zijn monddood. Er zijn weinig landen waar zoveel journalisten in de gevangenis zitten als in Turkije. Dus kan Erdoğan op tv moeiteloos zijn eigen plannen ventileren."
Op verschillende manieren wordt de oppositie in Turkije gedwarsboomd. Zo zou de oppositie in de stad Erzurum een verkiezingsbijeenkomst houden op een plein. De burgemeester van de stad steunt Erdoğan en zette het plein vol met touringcars. Tot boosheid van de burgemeester van Istanbul, die de oppositie steunt.
Het houdt de oppositie niet tegen. Erdoğan’s grootste tegenstander Kılıçdaroğlu voert ook volop campagne met veel beloftes: reizen naar Europese landen zonder visum, een loonsverhoging van 100 procent voor ambtenaren en het terugsturen van Syriërs.
Kılıçdaroğlu
Deze plannen lijken deels haalbaar, zegt Koens: "Kılıçdaroğlu is van plan de economie te hervormen. Die staat er nu, onder Erdoğan, heel slecht voor. Als dat lukt, dan zal er weer meer geld zijn voor de Turken. Ook wil Kılıçdaroğlu de banden met het westen aanhalen en bijvoorbeeld zijn best doen om Turkije toe te laten treden tot de Europese Unie."
Kılıçdaroğlu scoort punten met zijn belofte om gevluchte Syriërs binnen twee jaar terug te sturen naar hun eigen land. Die belofte herhaalt hij de laatste dagen vaak. "Erdoğan ziet Syriërs als islamtische broeders en daarom zijn ze de afgelopen jaren welkom geweest. Kılıçdaroğlu wil ze wegsturen, want: 'eigen volk eerst'. Zeker met de economische malaise waarin veel Turken zitten."
Al is het maar de vraag of dat haalbaar is. "Het terugsturen van vluchtelingen, zoals Syriërs, mag niet. Dat is tegen alle mensenrechtenverdragen in. En ook Europa zal dat niet accepteren."
In deze wirwar van laatste verkiezingsbeloften hebben de Turken nog een dag om hun keuze te maken. Komende zondag mogen ze naar de stembus. Als tijdens deze ronde geen van de kandidaten een meerderheid van meer dan de helft van de stemmen haalt, dan volgt er een tweede ronde aan het einde van de maand.
Veel gevluchte slachtoffers van de aardbevingen moeten hun stem uitbrengen in het rampgebied, waar ze vandaan komen. Ze schrikken van de puinhoop die ze daar tegenkomen. Meer zie je in de video hieronder:
https://www.rtlnieuws.nl/(...)erdogan-kilicdaroglu
quote:Oppositie in Turkije ziet 'onregelmatigheden' bij duizenden stembureaus
Het ging mis bij 2.269 stembussen voor de presidentsverkiezingen en 4.825 stembussen voor de parlementsverkiezingen die zondag ook werden gehouden. Dat zegt Muharrem Erkek, plaatsvervangend voorzitter van de belangrijkste oppositiepartij CHP. "We volgen elke stem, ook al verandert dat de algemene uitslag niet."
Dat laatste ligt inderdaad niet in de lijn der verwachting. Er waren zondag bij de verkiezingen in totaal 201.907 plekken om te stemmen in binnen- en buitenland. Waaronder ook in Nederland, waar ruim 200.000 Turkse Nederlanders hebben gestemd.
Geen onafhankelijke waarnemers
"Er zijn maar weinig onafhankelijke waarnemers in Turkije, de meeste waarnemers zijn lid van politieke partijen", zegt correspondent Olaf Koens vanuit Istanbul. Hij wijst daarbij op de OVSE, de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa, die maandag kritiek uitte op de gebrekkige transparantie van de Turkse verkiezingsraad bij het afhandelen van de stemmen.
Ook de 'bevooroordeelde berichtgeving' en 'gebrekkige vrijheid van meningsuiting' van de staatsmedia waren zorgwekkend volgens de OVSE, die regelmatig waarnemingsmissies houdt in landen waar verkiezingen worden gehouden en ditmaal 401 waarnemers naar Turkije had gestuurd. De berichtgeving in de staatsmedia zou zittend president Recep Tayyip Erdogan en zijn AK-partij een 'ongerechtvaardigd voordeel' hebben gegeven in de campagnestrijd. De AK-partij heeft niet gereageerd op die beschuldigingen.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)tigheden-stembureaus
Ik onderdruk niets, maar moet al die vluchtelingen niet nee. Niet in NL en niet in TR.quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:08 schreef Slayage het volgende:
[..]
Jij omschrijft Turken als "onderdrukkers en racisten". Kennelijk is er geen verschil tussen jouw en turken.
Gast. Ken jij de geschiedenis van Turkije?quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:21 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Elke andere president dan Erdo is voor Turkije een verbetering.
Turkije heeft geen toekomst onder Erdo. Alleen al overleven gaat een hele opgave worden voor vele Turken.quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:31 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Gast. Ken jij de geschiedenis van Turkije?
Jij vindt hate speech prima, dat maak je heel duidelijk. Als of hate speech helemaal geen gevolgen heeft. Kwam een tijdje terug een tweet tegen van een Spaanse journalist die al jaren in Istanbul woont. Hij is gewoon inelkaar geslagen omdat die Turken dacht dat hij een Suriyeli was, vanwege zij ln donkere huid. Of neem onderstaande voorbeeld. Of nee de pogroms die we hebben gehad op Syriërs. Als je hate speech tolereert kweek je de omstandigheden voor gewelddadig gedrag, wat jouw dus medeverantwoordelijkheid brengt. "ik onderdruk niks". Geloof je het zelf?quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:30 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ik onderdruk niets, maar moet al die vluchtelingen niet nee. Niet in NL en niet in TR.
Ga je nu linkse praktijken vertonen met dat gejammer?
Turken zijn onderdrukkers. Nu is het niet zichtbaar, maar haal dat laagje maar weg en het doemt weer op.
Hhhmmm ja.quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:37 schreef Slayage het volgende:
[..]
Jij vindt hate speech prima, dat maak je heel duidelijk. Als of hate speech helemaal geen gevolgen heeft. Kwam een tijdje terug een tweet tegen van een Spaanse journalist die al jaren in Istanbul woont. Hij is gewoon inelkaar geslagen omdat die Turken dacht dat hij een Suriyeli was, vanwege zij ln donkere huid. Of neem onderstaande voorbeeld. Of nee de pogroms die we hebben gehad op Syriërs. Als je hate speech tolereert kweek je de omstandigheden voor gewelddadig gedrag, wat jouw dus medeverantwoordelijkheid brengt. "ik onderdruk niks". Geloof je het zelf?
[ twitter ]
Jij als ambipur zitten hate speech goed te praten omdat het jullie politiek uitkomt.quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:44 schreef Evenstar het volgende:
Erdogan houdt iedere dag een hate speech, meestal met één enkel persoon of één enkel groepering als doelwit. Nu doet Kilicdaroglu het en is het "wat een toon".
Ik zeg niet dat ik het eens ben met A of B, maar dit is precies wat ik bedoel met selectief zijn en alles vanuit je eigen standpunt beredeneren.
Ondertussen zit AKP samen met MHP te regeren. Je weet wel, de MHP, de grootste en meest actieve racistische/nationalistische club van Turkije.
Nogmaals ik kies in dit geval niet voor A of B, maar je kan niet naar bed gaan met een racist en dan schreeuwen dat je buurman een racist is (behalve als je met die buurman in bed ligt dan).
Toon van Kilicdaroglu in dat filmpje is toch niks mis mee? Hij schreeuwt niet, hij roept niet en is gewoon rustig aan het praten. Ondertussen zit Erdogan bijna bij iedere toespraak te schreeuwen, delen van zijn bevolking te kleineren en af en toe als toetje een deepfake video te verspreiden. Dat kan blijkbaar wel allemaal zonder commentaar te krijgen.
Nee, dat doe ik niet. Waar heb ik een hate speech goed proberen te praten?quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:57 schreef Slayage het volgende:
[..]
Jij als ambipur zitten hate speech goed te praten omdat het jullie politiek uitkomt.
Daar waar je haat tegenkomt moet je het benoemen als iets verwerpelijk als je dat niet doet ben je debet aan het probleem. Wie zwijgt stemt toe.
Mean while argentinie die zn rente heeft verhoogd tot 100% en nog steeds erger aan toe is dan turkijequote:
Ik snap niet helemaal wat de uitslag van de verkiezingen uitmaakt voor die mogelijke monetaire crisis. Is de CB plots gezond als hij weg is?quote:
Ik denk dat ze bedoelen als hij herkozen wordt en zijn ingezette koers niet verandert.quote:Op woensdag 17 mei 2023 21:49 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik snap niet helemaal wat de uitslag van de verkiezingen uitmaakt voor die mogelijke monetaire crisis. Is de CB plots gezond als hij weg is?
Ik snap niet helemaal wat de uitslag van de verkiezingen uitmaakt voor die mogelijke monetaire crisis. Is de CB plots gezond als hij weg is?quote:
Ik zat gisteren in een restaurant waar iemand het nodig vond om Arabische toeristen (schat ik in) toe te schreeuwen dat ze te luidruchtig waren. En dat homo's niet welkom waren want 'burasi Türkiye'.quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:10 schreef Slayage het volgende:
Van de vorige reeks:
De strategie van de oppositie is duidelijk all-in op ultra nationalisme.
Zoals ik vaker heb gezegd, KK is al sinds 2011 ( start van de Syrische burgeroorlog) bezig met de vreemdelingenhaat kaart om stemmen te winnen. Het heeft KK en de nr3 van de president verkiezingen Ogan (5%) de nodige stemmen opgeleverd. Kennelijk heeft het team van KK de conclusie getrokken dat ze kans maken om de 5% rechts nationalistische stemmers dit keer op KK te laten stemmen als ze er nog een schep bovenop doen dan het extreemrechtse geluid van Ogan.
"Er zijn ondertussen 10 miljoen vluchtelingen geïmporteerd door Erdogan om op hem te laten stemmen. Dit zullen er binnenkort 30 miljoen zijn"
Binnenkort zal er wel een video met ondertitels komen, dan kan iedere racist/populist in Europa voorbeeld nemen aan deze "Ghandi van Turkije"![]()
Check die toon ook![]()
[ twitter ]
Dat de koers niet houdbaar is, staat vast. Maar voor de onvermijdelijke koerswijziging maakt het helemaal niet uit wie de president is.quote:Op woensdag 17 mei 2023 21:52 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Ik denk dat ze bedoelen als hij herkozen wordt en zijn ingezette koers niet verandert.
Mja, ik verbaas mij sowieso over iedereen die ergens blind in gelooft zonder zelf na te denken. Denk ook echt niet dat Kilicdaroglu de oplossing is.quote:Op woensdag 17 mei 2023 22:04 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dat de koers niet houdbaar is, staat vast. Maar voor de onvermijdelijke koerswijziging maakt het helemaal niet uit wie de president is.
Het interessante volgens mij is dat veel mensen niet begrijpen dat Kılıçdaroğlu helemaal geen betere economische politiek te bieden heeft. Soms komen de cadeautjes van Erdoğan uit de ideeënbox van de CHP.
Het blinde geloof dat alles goed zal worden met Kılıçdaroğlu ontbreekt bij mij geheel.
Erdoğan is onorthodox, wat Kılıçdaroğlu wil heeft aantoonbaar ook niet gewerkt aan het begin van deze eeuw.
Leuke anekdote weer uit Istanbulquote:Op woensdag 17 mei 2023 21:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik snap niet helemaal wat de uitslag van de verkiezingen uitmaakt voor die mogelijke monetaire crisis. Is de CB plots gezond als hij weg is?
[..]
Ik zat gisteren in een restaurant waar iemand het nodig vond om Arabische toeristen (schat ik in) toe te schreeuwen dat ze te luidruchtig waren. En dat homo's niet welkom waren want 'burasi Türkiye'.
Gelet op het biertje dat hij voor zich had staan denk ik niet dat we met een typische AKP stemmer te maken hadden. Het deed me wel even afvragen of het door de campagne komt dat dit soort mensen zich zo durft te gedragen.
Voor het geval iemand het zich afvraagt; de toeristen waren niet luidruchtig en veroorzaakten geen overlast. De schreeuwer werd door het personeel verwijderd. De overige gasten werd verontschuldigingen aangeboden.
Dude, ik zit hier in Nederland discussies te voeren met Turken die het racisme van Wilders problematisch vinden maar het racisme van Kılıçdaroğlu niet eens zien als zijnde racistisch.quote:Op woensdag 17 mei 2023 22:14 schreef HiZ het volgende:
Ik heb die video nu eens bekeken. Het is een ordinaire vertaling van de 'replacement conspiracy'. Baudet c.s. staan links van deze meneer.
Schokkend is dat ik hoog opgeleide Turken dit zonder verblikken of verblozen hoor herhalen.
Kan iemand zich Wilder's 'minder, minder' herinneren? Dit is een paar graden erger en ik denk zelfs dat de regels van het strafrecht zijn overschreden.
Ik zit hier letterlijk verbijsterd vast te stellen dat ik denk dat het maar goed is dat de 'autocraat' heeft gewonnen.
Een heftige crisis staat vast met kk of erdo achter het stuur. Met kk zullen heel veel skeletons in the closet van erdo economische beleid openbaar worden en zullen er veel pijnlijke beslissingen genomen worden. Met erdo achter het stuur ben ik bang dat we meer van hetzelfde zullen zien of zoals Tim ash het verwoordt in zijn tweet vandaag , Erdoğan zal noodgedwongen bepaalde pijnlijke beslissingen nemen om het economische tij te keren. Ik ben niet zo hoopvol maar ik hoop dat hij gelijk heeft.quote:Op woensdag 17 mei 2023 22:04 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dat de koers niet houdbaar is, staat vast. Maar voor de onvermijdelijke koerswijziging maakt het helemaal niet uit wie de president is.
Het interessante volgens mij is dat veel mensen niet begrijpen dat Kılıçdaroğlu helemaal geen betere economische politiek te bieden heeft. Soms komen de cadeautjes van Erdoğan uit de ideeënbox van de CHP.
Het blinde geloof dat alles goed zal worden met Kılıçdaroğlu ontbreekt bij mij geheel.
Erdoğan is onorthodox, wat Kılıçdaroğlu wil heeft aantoonbaar ook niet gewerkt aan het begin van deze eeuw.
Ikiyüzlü.quote:Op woensdag 17 mei 2023 18:57 schreef Slayage het volgende:
[..]
Jij als ambipur zitten hate speech goed te praten omdat het jullie politiek uitkomt.
Daar waar je haat tegenkomt moet je het benoemen als iets verwerpelijk als je dat niet doet ben je debet aan het probleem. Wie zwijgt stemt toe.
Ben jij ok? Waar keur ik zijn boodschap goed? Ik zeg alleen dat minder vluchtelingen voor mij toppie is. Het bericht verbaast mij niet, back to their roots.quote:Op woensdag 17 mei 2023 23:15 schreef Slayage het volgende:
[..]
Dude, ik zit hier in Nederland discussies te voeren met Turken die het racisme van Wilders problematisch vinden maar het racisme van Kılıçdaroğlu niet eens zien als zijnde racistisch.
Hoe bedoel je een plaat voor je hoofd?
Lees dit topic en dat andere topic in Pol maar ik heb meerdere malen mijn ergernis getoond mbt kk, Erdogan als soylu. Ik heb daarom ook niet gestemd. Ik heb geen enkele vertrouwen in beide kampen. En een protest stem op het rechts radicalisme Ogan, wat kennelijk ook een aantrekkelijke optie is voor 5% van de Turken, zie ik helemaal niet zitten.quote:Op woensdag 17 mei 2023 19:08 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Nee, dat doe ik niet. Waar heb ik een hate speech goed proberen te praten?
Mijn punt is juist dat men over de speech van Kilicdaroglu valt, omdat het een hate speech is. Een heel groot deel valt echter niet over de hate speeches van Erdogan. Dat is wat ik aankaart en dat is waarom ik zeg dat een belachelijk groot deel van Erdogan liefhebbers hypocriet tot op het bot zijn.
Nu draai jij het precies om, omdat je verder geen weerwoord hebt.
Ik keur hate speeches in beide gevallen af. Ik zie echter niet iedereen over elkaar struikelen als Erdogan weer eens een hate speech houdt over Kilicdaroglu, homos, ongelovigen, het westen, CHP aanhangers etc. etc. Dat is mijn punt en daar ga je nu volledig overheen door te beweren dat ik het goed keur. Wat gewoon niet waar is. Dit is precies wat die groep constant doet. Wijzen met de vingertjes en als ze er op aangesproken worden gewoon nog iets harder schreeuwen en wijzen.
Zolang men niet ophoudt met selectief zijn gaat er niks veranderen. Je doet net alsof jij er ver boven staat, maar jij doet precies hetzelfde. Je bent selectief in wat je afkeurt en wat niet, omdat je politieke kleur toch doorslaggevend is ook al doe je van niet. Toon van Erdogan is prima, toon van Kilicdaroglu is kut. Haat zaaien door Erdogan kan, Kilicdaroglu moet meteen aangepakt worden. Over een paar jaar is X aan de macht en dan doet Y precies hetzelfde bij X en zo blijven ze daar doorgaan totdat het hele land naar de klote is. Het stopt maar niet.
Iedereen kan je reacties lezen en wat ze impliceren. Je bent heel duidelijk.quote:Op woensdag 17 mei 2023 23:30 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ikiyüzlü.
[..]
Ben jij ok? Waar keur ik zijn boodschap goed? Ik zeg alleen dat minder vluchtelingen voor mij toppie is. Het bericht verbaast mij niet, back to their roots.
Je bent wel heel selectief, trouwens. Je grote leider kan er ook wat van.
Vanwaar deze gaslighting tactiek?quote:Op woensdag 17 mei 2023 23:44 schreef Slayage het volgende:
[..]
Iedereen kan je reacties lezen en wat ze impliceren. Je bent heel duidelijk.
Het is een observatie. Niks gaslighting.quote:
Minder vluchtelingen is geen theoretisch verhaal als je het over echte mensen hebt die al bijna een decennium ergens wonen. Doen alsof het wel alleen maar het idee van minder is zonder praktische gevolgen is hypocriet.quote:Op woensdag 17 mei 2023 23:30 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ikiyüzlü.
[..]
Ben jij ok? Waar keur ik zijn boodschap goed? Ik zeg alleen dat minder vluchtelingen voor mij toppie is. Het bericht verbaast mij niet, back to their roots.
Je bent wel heel selectief, trouwens. Je grote leider kan er ook wat van.
Wat snap je hier niet aan?quote:Ik keur hate speeches in beide gevallen af.
Ik vind iedere vorm van discussie maar meteen onder xenofobie gooien ook wel weer heel makkelijk.quote:Op woensdag 17 mei 2023 23:53 schreef HiZ het volgende:
[..]
Minder vluchtelingen is geen theoretisch verhaal als je het over echte mensen hebt die al bijna een decennium ergens wonen. Doen alsof het wel alleen maar het idee van minder is zonder praktische gevolgen is hypocriet.
Als je dit soort xenofobie ziet zitten heb je weinig recht van klagen als mensen jouw Nederlandse paspoort ter discussie willen stellen.
Minder is prima. Dit kun je prima via de wet regelen zonder dat er sprake is van racisme.quote:Op woensdag 17 mei 2023 23:53 schreef HiZ het volgende:
[..]
Minder vluchtelingen is geen theoretisch verhaal als je het over echte mensen hebt die al bijna een decennium ergens wonen. Doen alsof het wel alleen maar het idee van minder is zonder praktische gevolgen is hypocriet.
Als je dit soort xenofobie ziet zitten heb je weinig recht van klagen als mensen jouw Nederlandse paspoort ter discussie willen stellen.
Nu ben ik de Erdoğan Trol geworden? Srsly?quote:Op woensdag 17 mei 2023 23:53 schreef HiZ het volgende:
[..]
Minder vluchtelingen is geen theoretisch verhaal als je het over echte mensen hebt die al bijna een decennium ergens wonen. Doen alsof het wel alleen maar het idee van minder is zonder praktische gevolgen is hypocriet.
Als je dit soort xenofobie ziet zitten heb je weinig recht van klagen als mensen jouw Nederlandse paspoort ter discussie willen stellen.
Xenofoob neemt het op voor Xenofoob.quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:01 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Ik vind iedere vorm van discussie maar meteen onder xenofobie gooien ook wel weer heel makkelijk.
Er is wereldwijd een probleem met vluchtelingen en als men dan bespreekbaar wil maken wordt er al snel gegooid met xenofobie. Nu is wat Kilicdaroglu doet natuurlijk niet simpelweg bespreekbaar maken en keur ik zijn gedrag niet goed, maar iemand een xenofoob noemen omdat hij/zij het wel ziet zitten om minder vluchtelingen te zien is wel erg kort door de bocht.
Sws. Doen jullie tenslotte ook.quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:07 schreef Slayage het volgende:
[..]
Xenofoob neemt het op voor Xenofoob.
Man, ik dacht serieus dat jij beter was dan dit. Jij bent net zo kortzichtig en heb net zulke grote oogkleppen op als een groot deel van Turkije. Je kan niks bespreekbaar maken, want dan ben je meteen A of B. Leuk dat je af en toe was leuke videos post, maar misschien moet je zelf maar eens bekijken en vooral ook proberen te begrijpen, want dit gaat nergens over.quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:07 schreef Slayage het volgende:
[..]
Xenofoob neemt het op voor Xenofoob.
Even een kern vormen als stemvee? Toch wel dus?quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:16 schreef koos_vriendloos het volgende:
Die vluchtelingen worden binnen een paar generaties toch geturkificeerd
En tegelijkertijd invloed uitbreiden in syrie. Masterplan gewoonquote:Op donderdag 18 mei 2023 00:18 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Even een kern vormen als stemvee? Toch wel dus?
Dat Erdogan het slim speelt is wat mij betreft een feit, of ik het nou met hem eens ben of niet.quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:19 schreef koos_vriendloos het volgende:
[..]
En tegelijkertijd invloed uitbreiden in syrie. Masterplan gewoon
Zeker weten als ik uit eerste had weet wat de situatie is en welke leugens er worden gehanteerd om echte mensen hun recht op leven wordt ontzegd omdat 'minder' bespreekbaar moet zijn.quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:02 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Minder is prima. Dit kun je prima via de wet regelen zonder dat er sprake is van racisme.
Maar jullie willen mij een bepaalde hoek induwen.
?quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:05 schreef Slayage het volgende:
[..]
Nu ben ik de Erdoğan Trol geworden? Srsly?
Hier gaat het om. Alsof er niemand iets heeft geleerd.quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:15 schreef Evenstar het volgende:
Hoe dan ook, de vluchtelingen zijn niet het grootste probleem in Turkije.
Het is de regering, onder leiding van Erdogan. In plaats van Erdogan als schuldige aan te wijzen en al zijn fouten op een rijtje te zetten is Kilicdaroglu verkeerd bezig door een groep onder de bus te gooien. Niks beter dan wat Erdogan doet en dat is precies waar het iedere keer weer mis gaat in Turkije.
Als dat nou fatsoenlijk had gedaan en ook een plan van aanpak had gemaakt over hoe hij met de vluchtelingen om zou willen gaan had het veel meer indruk gemaakt. Nu is het gewoon zoals altijd moddergooien en populistisch gedrag, net zoals Erdogan, net zoals AKP, net zoals in de jaren 90 etc. etc. Er is niks veranderd in Turkije. Niks.
Dat laatste is niet waar vind ik, tenzij je de jaren voor AKP niet (bewust) hebt meegemaakt. Er is gi-gan-tisch veel veranderd, in positieve zin. Politiek bedrijven is misschien het enige wat niet veranderd is, maar dat is overal zo, ook in Nederland of de VS zien we dat, niet om het daarmee goed te praten overigens, maar dat kan overal beter, eerlijker en vriendelijker.quote:Op donderdag 18 mei 2023 00:15 schreef Evenstar het volgende:
Hoe dan ook, de vluchtelingen zijn niet het grootste probleem in Turkije.
Het is de regering, onder leiding van Erdogan. In plaats van Erdogan als schuldige aan te wijzen en al zijn fouten op een rijtje te zetten is Kilicdaroglu verkeerd bezig door een groep onder de bus te gooien. Niks beter dan wat Erdogan doet en dat is precies waar het iedere keer weer mis gaat in Turkije.
Als dat nou fatsoenlijk had gedaan en ook een plan van aanpak had gemaakt over hoe hij met de vluchtelingen om zou willen gaan had het veel meer indruk gemaakt. Nu is het gewoon zoals altijd moddergooien en populistisch gedrag, net zoals Erdogan, net zoals AKP, net zoals in de jaren 90 etc. etc. Er is niks veranderd in Turkije. Niks.
Bedoel ook meer in de politiek.quote:Op donderdag 18 mei 2023 02:00 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Dat laatste is niet waar vind ik, tenzij je de jaren voor AKP niet (bewust) hebt meegemaakt. Er is gi-gan-tisch veel veranderd, in positieve zin. Politiek bedrijven is misschien het enige wat niet veranderd is, maar dat is overal zo, ook in Nederland of de VS zien we dat, niet om het daarmee goed te praten overigens, maar dat kan overal beter, eerlijker en vriendelijker.
Het is toch infotainment van de hoogste graad.quote:Op donderdag 18 mei 2023 13:23 schreef BMW1993 het volgende:
Jammer dat er twee weken tussen moeten zitten tussen de twee rondes, ik begrijp het wel, want die stemmen uit Europa moeten ook eerst aankomen in Turkije.. Maar het maakt het wel onnodig spannend de komende dagen.
Hij heeft PVV-corvee. Rutte wint al jaren verkiezingen op die manier. Misschien werkt het in Turkije ook.quote:Op donderdag 18 mei 2023 15:31 schreef Dven het volgende:
Ah, Kilicdaroglu gaat alle vluchtelingen terugsturen.
De PVV corvee heeft in Turkije wel veel meer impact gehad. Wat dat betreft is Wilders een stuk minder succesvol.quote:Op donderdag 18 mei 2023 18:05 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Hij heeft PVV-corvee. Rutte wint al jaren verkiezingen op die manier. Misschien werkt het in Turkije ook.
quote:One of those potential pitfalls could be the Kurdish Islamist Free Cause Party (HUDA-PAR), which allied itself with the AKP and won four seats in parliament.
There are signs that those four MPs might want to be sworn in using Kurdish, something that could scare nationalist voters.
“This is why the oath-taking for members of parliament will take place after the 28 May vote,” one opposition official speculated. “It could get ugly for them.”
Both camps are trying to win the five percent of the vote that ultranationalist candidate Sinan Ogan got in the first round.
Erdogan’s aides believe the president could get most of those votes.
“The opposition is in disarray as they fired people and changed their campaign team. And many of Ogan’s voters are former Erdogan voters,” the senior AKP official said.
“We believe we will enjoy a comfortable victory as the margin between Erdogan and Kilicdaroglu may even grow further, we might get 55 or 56 percent of the votes.”
Erdogan gaat deze wel winnen. Jammer, want ik had die 4m Syriers, 2m Stan- vluchtelingen en die circa 1m Afrikaanse vluchtelingen graag massaal naar Europa zien komen. Dan hadden die idioten in Den H.... uh, Brussel tenminste een keer in moeten grijpenquote:Op donderdag 18 mei 2023 13:23 schreef BMW1993 het volgende:
Jammer dat er twee weken tussen moeten zitten tussen de twee rondes, ik begrijp het wel, want die stemmen uit Europa moeten ook eerst aankomen in Turkije.. Maar het maakt het wel onnodig spannend de komende dagen.
Jezus, wat een gast. Hij gelooft er zelf in ieder geval heilig in, man man man. Zonde van verbruikte zuurstof .....quote:Op donderdag 18 mei 2023 19:07 schreef Slayage het volgende:
[..]
De PVV corvee heeft in Turkije wel veel meer impact gehad. Wat dat betreft is Wilders een stuk minder succesvol.
Trotse Turk terwijl hij de 10 miljoen vluchtelingen cijfer van KK herhaalt be like:
"Er zijn 10 miljoen wezens, die geen mensen zijn Afghanen Arabieren Pakistanen. We kunnen hen niet omschrijven als mensen. Ik heb Genetica bestudeerd. Dit zijn geen mensen, maar dieren. Hun amygdala is groter en primitiever. Ze hebben een lagere ethiek. Ze zijn meer untermensch. Etc.etc."
In de comments zag trouw columnist emine ugur ook langskomen [ twitter ]
De Turkse nationalist.quote:Op donderdag 18 mei 2023 19:07 schreef Slayage het volgende:
[..]
De PVV corvee heeft in Turkije wel veel meer impact gehad. Wat dat betreft is Wilders een stuk minder succesvol.
Trotse Turk terwijl hij de 10 miljoen vluchtelingen cijfer van KK herhaalt be like:
"Er zijn 10 miljoen wezens, die geen mensen zijn Afghanen Arabieren Pakistanen. We kunnen hen niet omschrijven als mensen. Ik heb Genetica bestudeerd. Dit zijn geen mensen, maar dieren. Hun amygdala is groter en primitiever. Ze hebben een lagere ethiek. Ze zijn meer untermensch. Etc.etc."
In de comments zag trouw columnist emine ugur ook langskomen [ twitter ]
Het artikel hierboven bevestigt wat jij beschrijft ook. Als ik kijk naar mijn Turkse omgeving en eigen familie / vrienden idem. Je omgeving vormt je cultureel / religieus/ politiek. Die dingen kan je niet zomaar van je afzetten.quote:Op donderdag 18 mei 2023 22:56 schreef .Gringo. het volgende:
Ik heb enkele Turkse vrienden die mij vertellen dat veel Turken stemmen op de partij waar hun ouders op stemmen, dus traditioneel. Als de ouders “seculiere kemalisten” zijn die traditioneel op CHP stemmen dan doen hun kinderen dat automatisch ook (uit traditie), ongeacht of die partij het goed of slecht doet, het ermee eens zijn of niet. Klopt dit? Een andere Turk die ik ken lijkt dit te bevestigen: hij stemt trouw CHP vanwege zijn ouders (zegt hij zelf), maar eigenlijk trots en wel te spreken is over AKP/Erdogan. Het zijn vooral ouderen die dit mij vertellen, dus denk aan 40+. Herkennen jullie dit, of geldt dit voor een kleine groep die zo stemt?
Ik denk persoonlijk dat Europa daar veel te soft voor is, en ze allemaal binnen zou laten.quote:Op donderdag 18 mei 2023 20:19 schreef Ciclon het volgende:
[..]
Erdogan gaat deze wel winnen. Jammer, want ik had die 4m Syriers, 2m Stan- vluchtelingen en die circa 1m Afrikaanse vluchtelingen graag massaal naar Europa zien komen. Dan hadden die idioten in Den H.... uh, Brussel tenminste een keer in moeten grijpen
Ik heb wel eens de serie narco's Mexico gekeken waarin de gezegde naar voren kwam: ' niemand wil stemmen op een verliezer ' . dus inderdaad ik denk dat de opkomst voor de oppositie dit keer lager lag als bij de eerste ronde, toen men nog hoop had.quote:Op donderdag 18 mei 2023 23:13 schreef Werkperd het volgende:
De helft van mensen die gestemd hebben op Sinan Ogan, blijken onzeker te zijn over hun stem tijdens de tweede ronde.
Zelfs als in het ergste geval 1/4 van zijn stemmers naar Erdogan en 3/4 naar Kilicdaroglu gaan, dan nog zal Erdogan winnen.
Ik denk dat de oppositie vrijwel kansloos is. Een groot deel van hun stemmers zullen naar mijn mening niet eens naar de stembus gaan tijdens de tweede ronde. Puur gebrek aan motivatie vanwege het feit dat de oppositie al een grote nederlaag heeft geboekt in het parlement.
Sociale controle. Maar na je 40ste nog? Dan heb je geen ruggengraat. Mijn vader dwong mij te stemmen, ik weiger gewoon.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 00:25 schreef Slayage het volgende:
[..]
Het artikel hierboven bevestigt wat jij beschrijft ook. Als ik kijk naar mijn Turkse omgeving en eigen familie / vrienden idem. Je omgeving vormt je cultureel / religieus/ politiek. Die dingen kan je niet zomaar van je afzetten.
Je krijgt een rugzak mee van je ouders. Na verloop van tijd maak je bepaalde keuzes over wat je doet met de inhoud. Ik loos de inhoud / ik vind de inhoud prima.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 00:50 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Sociale controle. Maar na je 40ste nog? Dan heb je geen ruggengraat. Mijn vader dwong mij te stemmen, ik weiger gewoon.
Bedankt voor het artikel, dan klopt het toch wel wat mijn vrienden zeiden. Het is idd precies zoals je citaat zegt.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 00:25 schreef Slayage het volgende:
[..]
Het artikel hierboven bevestigt wat jij beschrijft ook. Als ik kijk naar mijn Turkse omgeving en eigen familie / vrienden idem. Je omgeving vormt je cultureel / religieus/ politiek. Die dingen kan je niet zomaar van je afzetten.
Het zijn vooral de ouderen die door hetzelfde te stemmen als hun ouders respect (denken te) tonen aan hun ouders, heeft niks met geen ruggengraat te maken. Het is niet dat hun ouders hen verplichten om een bepaalde partij te stemmen (tenminste zo heb ik niet begrepen).quote:Op vrijdag 19 mei 2023 00:50 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Sociale controle. Maar na je 40ste nog? Dan heb je geen ruggengraat. Mijn vader dwong mij te stemmen, ik weiger gewoon.
Hoop moet je altijd koesteren. Maar vind het wel knap van Erdogan dat hij de meeste stemmen heeft gekregen, en dat met een oppositie die uit een alliantie bestaat van maar liefst 6 partijen, waaronder 2 die zelf op de islam gestoeld zijn en een Koerdische, toch lukte het hen niet om hem te verslaan en dat ook nog eens na alle malaise (economisch, aardbeving, schandalen, etc.)quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:14 schreef BaksteenMongool het volgende:
Als ik het goed begrijp is de oppositie vrijwel kansloos of niet?
lol, een van de reacties onder die video 'Ons vaderland wordt stuk voor stuk vertrapt tussen de lippen van voortvluchtigen wier zonen niet eens militaire dienst hebben gedaan voor dit land... Wauw, mijn land is Vahhh... Meneer Dundar, we komen uit uw hoge hart. ..😢quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:46 schreef Evenstar het volgende:
Helaas alleen in het Turks, maar dit is wat ik gisteren bedoelde. Ugur Dundar noemt hier precies de punten waar ik het gisteren over het had. Kilicdaroglu had het vanaf het begin zo moeten spelen.
Hij maakt Erdogan met de grond gelijk, zonder te liegen, zonder op de man te spelen, maar gewoon feiten op een rijtje te zetten en duidelijk te maken hoe hypocriet die vent is. Echt van genoten.
Er is nog een kleine kans, Sinan Ogan zijn achterban kan gedeeltelijk op de oppositie gaan stemmen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:14 schreef BaksteenMongool het volgende:
Als ik het goed begrijp is de oppositie vrijwel kansloos of niet?
Als je ouders je als volwassene nog überhaupt kunnen "dwingen" te stemmen dan is er heel veel mis in je leven en moet je je enorm zorgen maken en niet vanwege dat stemmen zelfquote:Op vrijdag 19 mei 2023 00:50 schreef Rupibma het volgende:
Sociale controle. Maar na je 40ste nog? Dan heb je geen ruggengraat. Mijn vader dwong mij te stemmen, ik weiger gewoon.
Niets vreemds aan. Diaspora van welke afkomst dan ook is altijd per definitie geen goede afmeting van het land zelf en 9 van de 10 keer zit men in een diaspora in een bubbel welke politieke of religieuze kleur dat ook moge zijn, zeker als men in de diaspora samen klitten. Dus enorm goed te verklaren ja. En als de kinderen die bubbel doorzetten/overnemen is dat bijv ook in zelfde stemgedrag te zien; erfenisje die je gratis meekrijgt en men dan voortzet want niet iedereen heeft zin om tegen zijn eigen omgeving/bubbel in te gaan.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:24 schreef .Gringo. het volgende:
Bedankt voor het artikel, dan klopt het toch wel wat mijn vrienden zeiden. Het is idd precies zoals je citaat zegt.
Dit is ook wel een interessante claim van dezelfde twitteraar:
[ twitter ]
Nee, de kinderen van de partijlieden.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 03:18 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
lol, een van de reacties onder die video 'Ons vaderland wordt stuk voor stuk vertrapt tussen de lippen van voortvluchtigen wier zonen niet eens militaire dienst hebben gedaan voor dit land... Wauw, mijn land is Vahhh... Meneer Dundar, we komen uit uw hoge hart. ..😢
'
Denk dat ze de Europese Turken bedoeld.
De alliantie van de oppositie met de HDP en met expliciete backing van de PKK, heeft KK stemmen opgeleverd van de HDP maar zoals het er naar uit ziet heeft het netto stemmen gekost omdat de gemiddelde Turk toch allergisch is voor alles wat met de HDP te maken heeft.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:46 schreef Evenstar het volgende:
Helaas alleen in het Turks, maar dit is wat ik gisteren bedoelde. Ugur Dundar noemt hier precies de punten waar ik het gisteren over het had. Kilicdaroglu had het vanaf het begin zo moeten spelen.
Hij maakt Erdogan met de grond gelijk, zonder te liegen, zonder op de man te spelen, maar gewoon feiten op een rijtje te zetten en duidelijk te maken hoe hypocriet die vent is. Echt van genoten.
Geen speld tussen te krijgen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:46 schreef Evenstar het volgende:
Helaas alleen in het Turks, maar dit is wat ik gisteren bedoelde. Ugur Dundar noemt hier precies de punten waar ik het gisteren over het had. Kilicdaroglu had het vanaf het begin zo moeten spelen.
Hij maakt Erdogan met de grond gelijk, zonder te liegen, zonder op de man te spelen, maar gewoon feiten op een rijtje te zetten en duidelijk te maken hoe hypocriet die vent is. Echt van genoten.
Goed begrepen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:14 schreef BaksteenMongool het volgende:
Als ik het goed begrijp is de oppositie vrijwel kansloos of niet?
De dingen die Dündar opsomt heb ik de PKK leiderschap ook horen zeggen. Bij de CHP geneuken ze dezelfde verdediging om de samenwerking met de hdpkk goed te praten. "let that sink in".quote:
Goed, de oppositie is nu al aan het wankelen en ze hebben niet eens kunnen regeren. Met hun aan de macht zou het een ramp wezen voor Turkijequote:Op vrijdag 19 mei 2023 12:27 schreef Enchanter het volgende:
Is het goed of slecht voor Turkije dat Erdogan daar nog een aantal jaar zit ?
Yesquote:Op vrijdag 19 mei 2023 12:27 schreef Enchanter het volgende:
Is het goed of slecht voor Turkije dat Erdogan daar nog een aantal jaar zit ?
Is dat niet diezelfde Ugur Dundar die tijdens de aardbeving ramp het gebied bezocht en voor de camera een erg droevig en medelevend beeld uitstraalde maar zodra de opname beëindigde hij weer vrolijk ging lachen?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:46 schreef Evenstar het volgende:
Helaas alleen in het Turks, maar dit is wat ik gisteren bedoelde. Ugur Dundar noemt hier precies de punten waar ik het gisteren over het had. Kilicdaroglu had het vanaf het begin zo moeten spelen.
Hij maakt Erdogan met de grond gelijk, zonder te liegen, zonder op de man te spelen, maar gewoon feiten op een rijtje te zetten en duidelijk te maken hoe hypocriet die vent is. Echt van genoten.
Goed. Het Turkije voor Erdogan was een ramp. Erdogan heeft in 20 jaar tijd Turkije naar een hoog niveau gebracht qua infrastructuur, zorg, economie en defensie. De grootschalige investeringen zijn voor de langere termijn. Om zijn werk af te ronden heeft hij nog 5 jaar nodig. Denk bijvoorbeeld aan de gevonden aardgas en oliereserves. Energie van buitenaf is de grootste oorzaak van begrotingstekort. Daar gaat ongeveer jaarlijks 40 a 50 miljard dollar naar toe. Met het aanleggen van stuwdammen, kerncentrales, gas en oliereserves zal die begrotingstekort steeds minder worden en direct reflecteren op de economie/inflatie.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 12:27 schreef Enchanter het volgende:
Is het goed of slecht voor Turkije dat Erdogan daar nog een aantal jaar zit ?
Deze simpele redenatie dringt helaas niet door bij 24 miljoen mensen. Het is eigenlijk een schade voor Turkije dat zo veel mensen vanwege haat voor een persoon hun hele lot op het spel kunnen zetten. Oppositie bestaat uit meer dan 6 partijen die onderling een machtsstrijd voeren. In de afgelopen maanden zijn er heel vaak ruzies ontstaan. Sommige politieke leiders zijn met chantage middel uit de weg geruimd omdat zij zelfkritiek hadden. Het ergste is dat de grootste oppositiepartij een nauwe samenwerking voert met de politieke beweging van terreur organisatie PKK.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 12:30 schreef koos_vriendloos het volgende:
[..]
Goed, de oppositie is nu al aan het wankelen en ze hebben niet eens kunnen regeren. Met hun aan de macht zou het een ramp wezen voor Turkije
De oppositie zal zichzelf moeten herstructureren. De echte Ataturkers zijn compleet geëlimineerd door het huidige bewind. Muharrem Ince zag dit al in 2018 en eiste een congres waarbij een nieuw leider verkozen moest worden. Hij had de meerderheid van gedelegeerden weten te overtuigen maar het huidige CHP bewind wist die handtekeningen weer terug te laten trekken. Ze hebben intern niet eens respect voor democratie. Elk tegenstander wordt namelijk uit de weg geruimd. Resultaat? CHP die al twintig jaar niet kan winnen. Een leider die al 10 verkiezingen verloren heeft.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 12:40 schreef Confetti het volgende:
Over 6 jaar heeft Erdogan nog steeds normaal gesproken de gezondheid om President te blijven. Aangezien hij hierna niet meer herkozen kan worden zal hij vermoedelijk de oppositie intern en extern gaan elimineren om toch verder te kunnen. Dit playbook hebben we in zoveel autocratieen gezien en is eigenlijk vrij voorspelbaar. De kliek zal bijna een kwart eeuw aan de macht zijn geweest en dan is oppositie ondenkbaar.
In dit geval is het geen gebruik die je alleen vindt bij Turken die in Europa leven, maar ook in Turkije zelf.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 03:38 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Niets vreemds aan. Diaspora van welke afkomst dan ook is altijd per definitie geen goede afmeting van het land zelf en 9 van de 10 keer zit men in een diaspora in een bubbel welke politieke of religieuze kleur dat ook moge zijn, zeker als men in de diaspora samen klitten. Dus enorm goed te verklaren ja. En als de kinderen die bubbel doorzetten/overnemen is dat bijv ook in zelfde stemgedrag te zien; erfenisje die je gratis meekrijgt en men dan voortzet want niet iedereen heeft zin om tegen zijn eigen omgeving/bubbel in te gaan.
Hij heeft geen andere keuze.quote:Op donderdag 18 mei 2023 15:31 schreef Dven het volgende:
Ah, Kilicdaroglu gaat alle vluchtelingen terugsturen.
Die laatst zin 🤣🤣quote:Op vrijdag 19 mei 2023 12:54 schreef Werkperd het volgende:
[..]
De oppositie zal zichzelf moeten herstructureren. De echte Ataturkers zijn compleet geëlimineerd door het huidige bewind. Muharrem Ince zag dit al in 2018 en eiste een congres waarbij een nieuw leider verkozen moest worden. Hij had de meerderheid van gedelegeerden weten te overtuigen maar het huidige CHP bewind wist die handtekeningen weer terug te laten trekken. Ze hebben intern niet eens respect voor democratie. Elk tegenstander wordt namelijk uit de weg geruimd. Resultaat? CHP die al twintig jaar niet kan winnen. Een leider die al 10 verkiezingen verloren heeft.
Erdogan klaagt hier zelfs herhaaldelijk over dat hij geen sterke oppositie als tegenstander heeft. Zijn wens is dat er een eerlijke, sterke en onafhankelijke oppositie is in Turkije.
Waar is het bewijs van jouw riedel over chp en pkk?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 12:46 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Deze simpele redenatie dringt helaas niet door bij 24 miljoen mensen. Het is eigenlijk een schade voor Turkije dat zo veel mensen vanwege haat voor een persoon hun hele lot op het spel kunnen zetten. Oppositie bestaat uit meer dan 6 partijen die onderling een machtsstrijd voeren. In de afgelopen maanden zijn er heel vaak ruzies ontstaan. Sommige politieke leiders zijn met chantage middel uit de weg geruimd omdat zij zelfkritiek hadden. Het ergste is dat de grootste oppositiepartij een nauwe samenwerking voert met de politieke beweging van terreur organisatie PKK.
Zoveel ellende al vooraf. Hoe kan men nog verwachten dat het land door zo'n chaotisch clubje fatsoenlijk geregeerd kan worden? Je moet serieus of een blinde fanatiek of een oerdom mens zijn wil je op zo'n clubje stemmen.
Da's waar, zie je ook bij Pakistanen in het VK, 70% komt uit het Mirpur District, dat is een conservatief gebied, en dat zie je ook terug in Britse steden, in de buitenwijken van Birmingham draagt een groot deel van deze vrouwen een niqab, en dragen de mannen traditioneel Pakistaanse kleding.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 03:38 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Niets vreemds aan. Diaspora van welke afkomst dan ook is altijd per definitie geen goede afmeting van het land zelf en 9 van de 10 keer zit men in een diaspora in een bubbel welke politieke of religieuze kleur dat ook moge zijn, zeker als men in de diaspora samen klitten. Dus enorm goed te verklaren ja. En als de kinderen die bubbel doorzetten/overnemen is dat bijv ook in zelfde stemgedrag te zien; erfenisje die je gratis meekrijgt en men dan voortzet want niet iedereen heeft zin om tegen zijn eigen omgeving/bubbel in te gaan.
Weet je wat het ergste is? Ik ben er van overtuigd dat zij dit ook daadwerkelijk geloven. Het is niet eens trollen, want ze geloven heilig dat Erdogan de verlosser isquote:Op vrijdag 19 mei 2023 13:31 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Waar is het bewijs van jouw riedel over chp en pkk?
Mwah, Erdogan wil het vluchtelingenverdrag met de EU niet opzeggen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 14:55 schreef Evenstar het volgende:
CHP werkt samen met HDP en AKP roept meteen "ze praten met terroristen en PKK gaat weer aanslagen plegen als wij verliezen".
CHP antwoord met "jullie zitten al jarenlang met HDP en PKK om de tafel" en krijgen dan als antwoord "dat was anders bro".
Nee, ook AKP heeft gewoon met PKK, inclusief Ocalan, onder de mom van "acilim" samengewerkt. Toen ze de die stemmen niet meer hard nodig hebben hebben ze ze laten vallen als een baksteen. Net als dat ze binnenkort de vluchtelingen, die ze nu gebruiken als een soort van human shield, straks gaan laten vallen.
Mensen die denken dat AKP echt geeft om de vluchtelingen zijn echt de weg kwijt en NIKS geleerd in de afgelopen 20 jaar. Erdogan heeft ze gebruikt om geld binnen te harken, macht uit te oefenen over de EU en zijn zin door te drukken. Hij geeft er geen kut om, net als dat CHP er geen kut om geeft en ze gebruikt om politiek gewin.
Ondertussen roept AKP ook constant dat PKK nauwelijks meer bestaat en dat het zo goed als uitgeroeid is omdat ze zo'n geweldig beleid hebben gevoerd. Zodra CHP met HDP praat roepen ze "PKK DIT PKK DAT". Wat is het nou mensen? Als PKK na 20 jaar beleid nog steeds niet uitgeroeid is klopt er ook iets niet aan jullie beleid.
... en ze slikken het allemaal als zoete koekecht heerlijk hoe kuddegedrag werkt.
Ik vind het eerder sneu dat ik met mensen moet discussiëren die niet reëel zijn en feiten ontkennen. De nauwe samenwerking tussen CHP en HDP is welbekend en deze hele gebeurtenis speelt af voor de ogen van het volk. Terrorist Selahattin Demirtas heeft namelijk zijn aanhangers opgeroepen om te stemmen op Kilicdaroglu. De leider van PKK en zijn onderdanen hebben deze oproep herhaaldelijk gedaan. Verkiezingsuitslagen laten zien dat Kilicdaroglu als eerste uit de stembus gekomen is uit de gebieden waar HDP het sterkst is.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 14:55 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Weet je wat het ergste is? Ik ben er van overtuigd dat zij dit ook daadwerkelijk geloven. Het is niet eens trollen, want ze geloven heilig dat Erdogan de verlosser isHet is gewoon sneu.
Doe eens een voorbeeld dan? Geef eens een bron waarbij Kilicdaroglu zegt dat een deel van Turkije autonaam mag worden?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:05 schreef Werkperd het volgende:
[..]
1. Onderhandelingen over autonomie oftewel zelfbestuur in het zuid-oosten van Turkije. Kilicdaroglu heeft vaak voor de camera's bevestigd dat hij dat plan wil invoeren zodra hij aan de macht komt.
Doe eens voorbeeld waarin Kilicdaroglu zegt dat hij PKK meer ruimte gaat geven, gevechten niet meer aan zal gaan en ze niet meer zal aanpakken?quote:2. Ruimte voor herstel want PKK staat onder zwaar vuur en op het punt van vernietiging. Dankzij de grote successen binnen de Turkse defensie en met name onbemande vliegtuigen, kunnen terroristen hun koppen niet eens uit de grotten steken zonder afgeknald te worden.
Kom eens met bewijs dat hij een terrorist is of praat je je ome Erdogan gewoon na? Selahattin Demirtas zit vast om politieke redenen. Tot ongeveer 2015 zat Erdogan gewoon in hetzelfde bootje als HDP en zelf PKK. Toen hij door begon te krijgen dat dit hem stemmen aan het kosten was keerde hij ze de rug toe en waren ze weer de vijand.quote:3. Vrijlating van terrorist Selahattin Demirtas
Kilicdaroglu wil volgens mij het Turkse leger terugtrekken uit Syrië wat een gigantische win zou zijn voor PKK. Maakt misschien zelfs de weg vrij voor de Amerikanen om het gebied onder de YPG naar de kust uit te breiden waardoor ze dus niet meer landlocked zijn.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:26 schreef Evenstar het volgende:
Doe eens voorbeeld waarin Kilicdaroglu zegt dat hij PKK meer ruimte gaat geven, gevechten niet meer aan zal gaan en ze niet meer zal aanpakken?
Dat is wat anders en misschien een indirect gevolg. Men doet nu net alsof Kilicdaroglu met alle plezier bewust PKK meer ruimte gaat geven om stemmen te winnen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:33 schreef koffiekoekjes het volgende:
[..]
Kilicdaroglu wil volgens mij het Turkse leger terugtrekken uit Syrië wat een gigantische win zou zijn voor PKK. Maakt misschien zelfs de weg vrij voor de Amerikanen om het gebied onder de YPG naar de kust uit te breiden waardoor ze dus niet meer landlocked zijn.
Onzin.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:38 schreef Evenstar het volgende:
Hij wil vooral terugtrekken omdat hij vindt dat de Turken daar niks te hebben zoeken en niet wil dat er nog meer soldaten sneuvelen voor iemands anders doel.
Gelukkig heeft Kilicdaroglu ook geen probleem met het zoeken van contact met HUDAPAR (en HDP)quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:38 schreef Evenstar het volgende:
Terwijl ze ondertussen met HUDA-PAR samen een lijst vormen.
Realiteit van Turkse politiek, Erdogan is op dat punt niet anders dan de oppositie.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:38 schreef Evenstar het volgende:
... maar gelukkig wil Erdogan wel oppositie, democratie en vrijheid. Moet je voorstellen als hij dat niet wilde
Doubt. Dit zegt men al jaren over Erdogan terwijl de jaren 90 van Turkije een stuk verstikkender waren, alleen had de gemiddelde nationalist/kemalist/fascist (doorstrepen wat niet van toepassing is) daar minder last van.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:38 schreef Evenstar het volgende:
Tegen de tijd dat de bevolking wakker wordt gaat Turkije er sociaal gezien vele malen erger aan toe zijn dan eind jaren 90. Alleen zijn dan de namen van de groepen veranderd.
Van wie ben jij een kloon? Wat was jouw account hiervoor?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:05 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ik vind het eerder sneu dat ik met mensen moet discussiëren die niet reëel zijn en feiten ontkennen. De nauwe samenwerking tussen CHP en HDP is welbekend en deze hele gebeurtenis speelt af voor de ogen van het volk. Terrorist Selahattin Demirtas heeft namelijk zijn aanhangers opgeroepen om te stemmen op Kilicdaroglu. De leider van PKK en zijn onderdanen hebben deze oproep herhaaldelijk gedaan. Verkiezingsuitslagen laten zien dat Kilicdaroglu als eerste uit de stembus gekomen is uit de gebieden waar HDP het sterkst is.
De volgende stap is redenatie. Waarom zou Kilicdaroglu massaal steun krijgen van PKK's politieke beweging? Er kunnen veel redenen hiervoor zijn. Een van de sterkste redenen die ik kan bedenken zijn:
1. Onderhandelingen over autonomie oftewel zelfbestuur in het zuid-oosten van Turkije. Kilicdaroglu heeft vaak voor de camera's bevestigd dat hij dat plan wil invoeren zodra hij aan de macht komt.
2. Ruimte voor herstel want PKK staat onder zwaar vuur en op het punt van vernietiging. Dankzij de grote successen binnen de Turkse defensie en met name onbemande vliegtuigen, kunnen terroristen hun koppen niet eens uit de grotten steken zonder afgeknald te worden.
3. Vrijlating van terrorist Selahattin Demirtas
Wat krijgt Kilicdaroglu hiervoor terug? Precies, circa 5 miljoen stemmen van HDPKK zodat Erdogan verliest en de strijd tegen PKK verzwakt.
Je kunt tot deze conclusie komen als je verder kijkt dan je neus lang is, oftewel als je gewoon nadenkt. Uit jou en de overige aanhangers hier kan ik in ieder geval opmaken dat jullie struisvogelpolitiek hanteren. Vandaar dat ook de meeste reacties van jullie erg zwak, dus ondermaats zijn.
Jullie stem tegen Erdogan vloeit voort uit haat. Mijn stem voor Erdogan vloeit voort uit gezond verstand.
En ik snap niet hoe je het filmpje van Uğur Dündar hierboven kan bekijken en nog steeds zo dom kan blaten.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:49 schreef koos_vriendloos het volgende:
Ik snap echt niet hoe sommigen nog steeds zo blind zijn tegenover de steun van de oppositie voor koerdische seperatisten
Als je een ideologische/tribale bril opzet, zie je alles door die bril. De realiteit zal niet tot je doordringen. De realiteit zal altijd vervormd worden door die bril. Geldt voor welke ideologie dan ook. Geldt ook voor een potje voetbalquote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:49 schreef koos_vriendloos het volgende:
Ik snap echt niet hoe sommigen nog steeds zo blind zijn tegenover de steun van de oppositie voor koerdische seperatisten
Iets verstaan is één ding. Het daadwerkelijk begrijpen is weer een stapje te veel voor sommigen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 18:08 schreef arvensis het volgende:
[..]
En ik snap niet hoe je het filmpje van Uğur Dündar hierboven kan bekijken en nog steeds zo dom kan blaten.
Of spreek je geen Turks?
Wat voor een CE HA PE'er ben jij? Dat staat in het 2018 verkiezingsprogramma van CHP. Kilicdaroglu is namelijk vanaf 2011 al hard bezig om die wet door te voeren. Het staat ook in lijn met de wensen van HDP. Die snakt ook naar de doorvoering van die wet. Keer op keer staat de CHP in lijn met de politieke beweging van terreurorganisatie PKK.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:26 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Doe eens een voorbeeld dan? Geef eens een bron waarbij Kilicdaroglu zegt dat een deel van Turkije autonaam mag worden?
[..]
Doe eens voorbeeld waarin Kilicdaroglu zegt dat hij PKK meer ruimte gaat geven, gevechten niet meer aan zal gaan en ze niet meer zal aanpakken?
[..]
Kom eens met bewijs dat hij een terrorist is of praat je je ome Erdogan gewoon na? Selahattin Demirtas zit vast om politieke redenen. Tot ongeveer 2015 zat Erdogan gewoon in hetzelfde bootje als HDP en zelf PKK. Toen hij door begon te krijgen dat dit hem stemmen aan het kosten was keerde hij ze de rug toe en waren ze weer de vijand.
... maar blijf vooral napraten
Kilicdaroglu is een kortzichtige zwakkeling die geen verstand heeft van geopolitiek. Zijn inzicht is zeer beperkt. Zijn onverantwoord gedrag kan zelfs Turkije naar de ondergang leiden. Een klein voorbeeld is de tweet die hij laatst gedeeld had over Rusland. Hij beschuldigde namelijk Rusland ervan M. Ince te hebben gechanteerd met videomaterialen. Hoe ziek kun je zijn om zo iets over een land als Rusland te roepen? En dat zonder enige vorm van bewijs??quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:33 schreef koffiekoekjes het volgende:
[..]
Kilicdaroglu wil volgens mij het Turkse leger terugtrekken uit Syrië wat een gigantische win zou zijn voor PKK. Maakt misschien zelfs de weg vrij voor de Amerikanen om het gebied onder de YPG naar de kust uit te breiden waardoor ze dus niet meer landlocked zijn.
Wat is jouw probleem schatje?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:23 schreef arvensis het volgende:
[..]
Van wie ben jij een kloon? Wat was jouw account hiervoor?
quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:51 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Wat voor een CE HA PE'er ben jij? Dat staat in het 2018 verkiezingsprogramma van CHP. Kilicdaroglu is namelijk vanaf 2011 al hard bezig om die wet door te voeren. Het staat ook in lijn met de wensen van HDP. Die snakt ook naar de doorvoering van die wet. Keer op keer staat de CHP in lijn met de politieke beweging van terreurorganisatie PKK.
Ja hoor, doe eens voorbeeld van dit, doe eens een voorbeeld van dat. Moet ik alles voorkauwen voor je? Heb je zelf geen analytisch vermogen om antwoorden te vinden?
Ik hoef aan jou geen bewijzen te laten zien. Ik deel hier mijn mening. Selahattin Demirtas is een terrorist die direct een bevel heeft gegeven voor de dood van Yasin Boru en zijn vrienden. Meneer Demirtas die keer op keer geroepen heeft een standbeeld van Abdullah Ocalan neer te zullen zetten. Of ga jij nu ook mij om bewijzen vragen of Ocalan een terrorist is?
True.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:49 schreef koos_vriendloos het volgende:
Ik snap echt niet hoe sommigen nog steeds zo blind zijn tegenover de steun van de oppositie voor koerdische seperatisten
Streeft hudapar naar een onafhankelijk Koerdistan of meer naar een islamitische samenleving, waar ze PKK en HDP/CHP zien als vijand/tegenstander?quote:
Wat voor een soort ''bewijs'' wil je?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 21:49 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Op mijn verzoek tot bewijs over de connectie chp en akp poepie
Je ziet haast de mensen tijdens een bijeenkomst van HUDAPAR niet vanwege overvloed aan Turkse vlaggen die boven hun hoofden wapperen! Integendeel tot de bijeenkomsten van HDP waarbij je alleen maar de vlaggen van babykiller Ocalan en de PKK ziet.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:22 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Streeft hudapar naar een onafhankelijk Koerdistan of meer naar een islamitische samenleving, waar ze PKK en HDP/CHP zien als vijand/tegenstander?
Als islamisten zijnde, zal dat wel het laatste zijn. Een beetje net als akp/saadet maar dan conservatiever. Islamisten hebben niet zo veel met landsgrenzen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:22 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Streeft hudapar naar een onafhankelijk Koerdistan of meer naar een islamitische samenleving, waar ze PKK en HDP/CHP zien als vijand/tegenstander?
Ze zien pkk als vijand, omdat zij als ongelovige worden bestempeld. Of ze streven naar een islamitische Koerdistan? Vast.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:22 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Streeft hudapar naar een onafhankelijk Koerdistan of meer naar een islamitische samenleving, waar ze PKK en HDP/CHP zien als vijand/tegenstander?
Ik ben het wel eens met wat Slayage zei dat islamisten niet zo van landsgrenzen zijn, of heb je misschien een bron waaruit blijkt dat hudapar streeft naar een onafhankelijk (islamitisch) Koerdistan?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:26 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ze zien pkk als vijand, omdat zij als ongelovige worden bestempeld. Of ze streven naar een islamitische Koerdistan? Vast.
Bewijs?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:26 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ze zien pkk als vijand, omdat zij als ongelovige worden bestempeld. Of ze streven naar een islamitische Koerdistan? Vast.
Nee, vast duidt toch op subjectiviteit vanuit mij?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 01:53 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Ik ben het wel eens met wat Slayage zei dat islamisten niet zo van landsgrenzen zijn, of heb je misschien een bron waaruit blijkt dat hudapar streeft naar een onafhankelijk (islamitisch) Koerdistan?
Snik =(quote:Op zaterdag 20 mei 2023 10:21 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Jou neem ik niet meer serieus, kurban.
Valse stemmen? Is dat technisch gezien wel mogelijk? Verklaar je nader en graag onderbouwen met feiten.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 10:24 schreef quirina het volgende:
Weet je het zal me niet eens verbazen dat Erdogan dmv valse stemmen gaat winnen.
Uit de link van Slayage (vragen zijn door verslaggever Nick Augusteijn van nu.nl beantwoord):quote:Op zaterdag 20 mei 2023 10:24 schreef quirina het volgende:
Weet je het zal me niet eens verbazen dat Erdogan dmv valse stemmen gaat winnen.
quote:Lezer vraagt: Is er sprake van verkiezingsfraude? En hoe kan dat worden aangetoond? Misschien weet ik te weinig van de Turkse politiek, maar ik kan me gewoon echt niet voorstellen dat Erdogan zó veel stemmen heeft.
"Het is in Turkije bijzonder lastig om grootschalige fraude te plegen. Incidenten zijn er altijd, maar dat zijn (kleine) uitzonderingen op de regel. De stembusgang is heilig in Turkije. Dat zie je terug in de heel hoge opkomstcijfers. En iedereen wil dat het stemmen goed verloopt. Daarom zijn er veel maatregelen om de stembusgang te beschermen. Ook zijn er talloze mensen bij betrokken, zoals waarnemers van de grote partijen, honderdduizenden vrijwilligers en een klein leger aan advocaten en experts."
Het is een populaire beschuldiging. Die tot nu toe nooit is ondrbouwd.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 14:14 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Valse stemmen? Is dat technisch gezien wel mogelijk? Verklaar je nader en graag onderbouwen met feiten.
Ze hebben er echter geen probleem mee een atmosfeer binnenlands te creëren die levens kan gaan kosten.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:03 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Mwah, Erdogan wil het vluchtelingenverdrag met de EU niet opzeggen.
Dat is een duidelijk verschil in koers met de oppositie.
Erdogan heeft beloofd een nieuwe stad voor de Syriërs te bouwen in Noord Syrië, enkel voor diegene die vrijwillig willen gaan, ik denk ook dat hij de vluchtelingen verder vooral met rust laat als de verkiezingen voorbij zijn.
Hij moest voor de verkiezingen wel een beetje kritisch zijn over dit onderwerp, aangezien het anders stemmen zou kunnen kosten.
Ook de oppositie zal denk ik ook niet direct dat verdrag met de EU opzeggen, immers willen hun ook een 'goede band' met Europa onderhouden, en dat gaat niet als je de EU confronteert met een nieuwe crisis zoals in 2015 gebeurde.
Ik zag dat in 2020 het vruchtbaarheidspercentage op 1,92 kinderen zit per vrouw in Turkije.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:30 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ze hebben er echter geen probleem mee een atmosfeer binnenlands te creëren die levens kan gaan kosten.
Hij zou zijn stemmers kunnen oproepen op Jantje of pietje te stemmen, maar dan nog is het de vraag of zijn stemmers er gehoor aan zal geven. Ik vermoed dat hij geen stemadvies gaat geven.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 21:16 schreef BMW1993 het volgende:
Is het trouwens nog mogelijk dat Sinan Ogan zich aansluit bij de nationale alliantie?
De Syriers die zogenaamd banen innemen van Turken omdat ze met minder genoegen nemen, hebben meestal banen die Turken tegen geen enkele prijs willen doen. Als die Syriërs weg moeten kunnen hun bazen in Turkije niet meer concureren met Bangladesh en is o. a. de textielsector in Turkije dood.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 20:58 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Ik zag dat in 2020 het vruchtbaarheidspercentage op 1,92 kinderen zit per vrouw in Turkije.
Dat is hoger dan in Europa, maar ook met dit cijfer zal Turkije uiteindelijk vergrijzen en arbeidsmigranten nodig hebben mocht de economie weer bloeien in de toekomst, dus wellicht dat Turkije de Syriërs in de toekomst nog nodig zal hebben.
En bij mijn laatste bezoek aan Antalya voelde de stad een stuk minder multicultureel aan, dan bijvoorbeeld Brussel of Rotterdam, waar je in bepaalde wijken nauwelijks nog Belgen/Nederlanders ziet.
Het percentage migranten overschat men dus behoorlijk in Turkije, al zou Turkije 4 miljoen vluchtelingen hebben, dan nog is meer dan +95% van het land autochtoon.
De coalities zijn lijstverbindingen, dus dat heeft geen zin meer na de verkiezingen. Ik moet nog zien dat zijn stemmers in de tweede ronde gaan stemmen. Winst voor Erdoğan met een grote marge zou mij niet verrassen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 21:16 schreef BMW1993 het volgende:
Is het trouwens nog mogelijk dat Sinan Ogan zich aansluit bij de nationale alliantie?
Ook dan denk ik dat de oppositie nog steeds zal verliezen, het idee dat bepaalde partijen samenwerking met de PKK zal wellicht de doorslag geven om toch op Erdogan te stemmen.
Waarom zou een berber Turks spreken?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 22:23 schreef HiZ het volgende:
[..]
De Syriers die zogenaamd banen innemen van Turken omdat ze met minder genoegen nemen, hebben meestal banen die Turken tegen geen enkele prijs willen doen. Als die Syriërs weg moeten kunnen hun bazen in Turkije niet meer concureren met Bangladesh en is o. a. de textielsector in Turkije dood.
Het anti-Syrische geluid is net zo kortzichtig als anti-immigratie verhaal overal elders.
Uit een vaag ongenoegen, gaat men oplossingen nastreven die gevolgen hebben die iedereen schaden. Zie Brexit.
De eerlijkheid gebied dat het culturele effect niet overal zo gering is. In mijn buurt heb ik wel eens het idee dat er meer Arabische dan Turkse zaken zijn. Een berber die Turks spreekt lukt al niet meer.
Denk dat hij 'barber' bedoelde ipv berber.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 23:01 schreef Repentless het volgende:
[..]
Waarom zou een berber Turks spreken?
Vertaling via Google Translate met kleine aanpassingen van mij:quote:"Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil; bilakis, bu tip yapılar din ve devlet düşmanı olduğu, Selçuklu ve Osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. Çok değil, yüz yıla kalmadan, eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir. Ayrıca, unutmayın ki o gün geldiğinde her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır."
Wat een vooruitziende blik had die man toch. Inderdaad, nog geen 100 jaar later gebeurt dit allemaal en precies zoals hij het had voorspelt.quote:Gentlemen, we banned dervish lodges and zaviyes not because we are enemies of religion, but because these types of structures are enemies of religion and the state, and destroyed the Seljuks and the Ottomans. Not long, before a century, if you don't pay attention to my words, you will see that some people will come together and claim that we are enemies of religion, they will take the lead by winning your vote, but when it comes to dividing the state, they will fall against each other. Also, remember that when that day comes, each side will not fail to accuse the other of being unbelievers.
Oh. Oké.quote:Op zondag 21 mei 2023 00:07 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
Zo, ik heb vandaag gestemd op de heer Erdoğan.
Dat zal ze leren!
"Tekkeler din düşmanı, Osmanlıyı Selçukluyu batirdilar" wat een slap gelulquote:Op zondag 21 mei 2023 00:20 schreef Evenstar het volgende:
Mustafa Kemal Atatürk - 17 December 1927
[..]
Vertaling via Google Translate met kleine aanpassingen van mij:
[..]
Wat een vooruitziende blik had die man toch. Inderdaad, nog geen 100 jaar later gebeurt dit allemaal en precies zoals hij het had voorspelt.
AKP en Erdogan hebben eerst samengewerkt met de Gülen beweging. Toen dat niet meer liep zijn die mensen voor de bus gegooid. Erdogan heeft samengewerkt met PKK en toen dat niet meer handig was heeft hij die ook als een baksteen laten vallen. Nu werkt Erdogan samen met Hezbollah (Hür Dava Partisi,de Koerdische Hezbollah) en de Menzil beweging. Die Menzil beweging wordt nu weer op belangrijke posities gezet, waaronder TSK (het leger) Erdogan laat dit, net als bij de Gulen beweging, weer gebeuren, omdat het hem goed uitkomt. Vroeg of laat zullen die ook weer ruzie met elkaar krijgen.
Vroeg of laat zal Erdogan weg gaan, of het nou is omdat hij niet gekozen kan worden, dood is of simpelweg zijn gezondheid het niet meer toelaat. Dan heeft Turkije dus dit soort lui op belangrijke posities in het leger, rechtssysteem en regering .... succes.
De haat richting CHP en nalatenschap van Atatürk heeft mensen blind gemaakt en bijna 50% van de bevolking duwt, zonder het door te hebben, Turkije beetje bij beetje richting een afgrond. Ondertussen denken ze oprecht dat ze het juiste doen. Turkije gaat met de dag terug in de tijd.
Kans dat Erdogan dit wint volgend week is 100%. Kans dat Turkije er over 5 jaar er nog slechter voor staat is helaas ook 100%. Nu zullen er vast wel weer een groep Erdogan liefhebbers als vliegen op een hoopje stront aan komen vliegen, maar so be it. Ga er ook niet op reageren, want het heeft geen zin.
Een berber is een kapper. In Turkije is het niet bepaald een extreme verwachting dat die Turks spreekt.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 23:01 schreef Repentless het volgende:
[..]
Waarom zou een berber Turks spreken?
Oké, dat wist ik niet. Welke taal is dat?quote:Op zondag 21 mei 2023 00:41 schreef HiZ het volgende:
[..]
Een berber is een kapper. In Turkije is het niet bepaald een extreme verwachting dat die Turks spreekt.
Yavuz Ağıralioğlu:quote:Yavuz Ağıralioğlu:
Muhalif seçmende artık şu duygu oluştu:
Biz her şeye rağmen bu muhalefete oy verip de iktidarı değiştiremiyorsak bari iktidara oy verelim de bu muhalefeti değiştirelim
Huh?quote:Op zondag 21 mei 2023 00:59 schreef Red_85 het volgende:
Gaan we weer stemmen voor een land waar je geen flikker mee te maken hebt? Behalve dan een beetje verre familie wat er woont?
Als je gaat stemmen, neem je stem dan mee en blijf daar.
Geçen günlere yazıkquote:Op zondag 21 mei 2023 00:59 schreef Red_85 het volgende:
Gaan we weer stemmen voor een land waar je geen flikker mee te maken hebt? Behalve dan een beetje verre familie wat er woont?
Als je gaat stemmen, neem je stem dan mee en blijf daar.
Praat Nederlands met mij.quote:Op zondag 21 mei 2023 01:07 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
[..]
Geçen günlere yazık
Yazık etmişsin, gönül, sen
Öyleyse hiç sevmemiş
Sevilmemişsin, gönül, sen
Is dat echt een citaat van Mustafa Kemal?quote:Op zondag 21 mei 2023 00:20 schreef Evenstar het volgende:
Mustafa Kemal Atatürk - 17 December 1927
[..]
Vertaling via Google Translate met kleine aanpassingen van mij:
[..]
Wat een vooruitziende blik had die man toch. Inderdaad, nog geen 100 jaar later gebeurt dit allemaal en precies zoals hij het had voorspelt.
AKP en Erdogan hebben eerst samengewerkt met de Gülen beweging. Toen dat niet meer liep zijn die mensen voor de bus gegooid. Erdogan heeft samengewerkt met PKK en toen dat niet meer handig was heeft hij die ook als een baksteen laten vallen. Nu werkt Erdogan samen met Hezbollah (Hür Dava Partisi,de Koerdische Hezbollah) en de Menzil beweging. Die Menzil beweging wordt nu weer op belangrijke posities gezet, waaronder TSK (het leger) Erdogan laat dit, net als bij de Gulen beweging, weer gebeuren, omdat het hem goed uitkomt. Vroeg of laat zullen die ook weer ruzie met elkaar krijgen.
Vroeg of laat zal Erdogan weg gaan, of het nou is omdat hij niet gekozen kan worden, dood is of simpelweg zijn gezondheid het niet meer toelaat. Dan heeft Turkije dus dit soort lui op belangrijke posities in het leger, rechtssysteem en regering .... succes.
De haat richting CHP en nalatenschap van Atatürk heeft mensen blind gemaakt en bijna 50% van de bevolking duwt, zonder het door te hebben, Turkije beetje bij beetje richting een afgrond. Ondertussen denken ze oprecht dat ze het juiste doen. Turkije gaat met de dag terug in de tijd.
Kans dat Erdogan dit wint volgend week is 100%. Kans dat Turkije er over 5 jaar er nog slechter voor staat is helaas ook 100%. Nu zullen er vast wel weer een groep Erdogan liefhebbers als vliegen op een hoopje stront aan komen vliegen, maar so be it. Ga er ook niet op reageren, want het heeft geen zin.
Nederlanders die in het buitenland wonen mogen hier ook stemmen. Niet zeuren.quote:Op zondag 21 mei 2023 00:59 schreef Red_85 het volgende:
Gaan we weer stemmen voor een land waar je geen flikker mee te maken hebt? Behalve dan een beetje verre familie wat er woont?
Als je gaat stemmen, neem je stem dan mee en blijf daar.
Dit klinkt wel als een citaat van hem. Ook hij was een handige politicus. Die a zei en b deed. Zijn eigen politieke agenda door de strot van mensen duwde. Door velen geliefd en velen gehaat. Klinkt een beetje als "diktatör " Erdoğan niet waar? De grap is dat de mensen die Erdogan een diktatör noemen die term nooit zouden gebruiken bij Atatürk , terwijl Atatürk pas een echt diktatör was.quote:Op zondag 21 mei 2023 01:45 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Is dat echt een citaat van Mustafa Kemal?
"Gentlemen, we banned dervish lodges and zaviyes not because we are enemies of religion, but because these types of structures are enemies of religion and the state, and destroyed the Seljuks and the Ottomans."
Ik ken een beetje van de Turkse geschiedenis, maar ik dacht dat Mustafa Kemal degene was die een einde maakte aan het Ottomaanse rijk/kalifaat en de Turkse republiek stichtte (lees ik vrijwel overal)? Ik las ergens dat het zelfs lange tijd verboden was om de Ottomaanse geschiedenis te onderwijzen?
"...some people will come together and claim that we are enemies of religion ..."
Dat bleek toch wel uit het beleid die ze voerden?
Deed Mustafa Kemal overigens niet hetzelfde met eigen mensen in belangrijke posities plaatsen die er voor zorgden dat een groot deel van het volk onderdrukt werd (wat AKP aan het terugdraaien is)? Ik zeg er vast bij dat ik er niet veel kennis over heb, op wat Turkse vrienden mij verteld hebben en bepaalde zaken waarin ik me lang geleden in verdiept heb na.
In het Nederlands heb je toch ook het woord barber. In het Turks is het berber. Zeg maar net als de woorden koffie en suiker. In heel veel talen heb je die woorden met kleine variaties.quote:Op zondag 21 mei 2023 00:55 schreef Repentless het volgende:
[..]
Oké, dat wist ik niet. Welke taal is dat?
Hij is bijna net zo'n wappie geworden als Thierry Baudet met z'n 20 miljoen.quote:Op zondag 21 mei 2023 09:18 schreef Slayage het volgende:
Ik vind het leuk dat hij zegt, "ik vind het prima als je niet van me houdt". Begint an 20 jaar eindelijk tot hem door te dringen dat hij niet geliefd is? [ twitter ]
[ twitter ]
Puur om jou te ergeren ga ik nu stemmen terwijl ik geniet van mijn uitkeringquote:Op zondag 21 mei 2023 00:59 schreef Red_85 het volgende:
Gaan we weer stemmen voor een land waar je geen flikker mee te maken hebt? Behalve dan een beetje verre familie wat er woont?
Als je gaat stemmen, neem je stem dan mee en blijf daar.
quote:Op zondag 21 mei 2023 13:39 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Puur om jou te ergeren ga ik nu stemmen terwijl ik geniet van mijn uitkering
Vanwaar deze interesse in een land die je zgn intens haat?quote:Op zondag 21 mei 2023 12:52 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Hij is bijna net zo'n wappie geworden als Thierry Baudet met z'n 20 miljoen.![]()
Onder het regime van Erdogan zijn grensmuren geplaatst over de gehele grens met Syrië, en ook aan de Iraanse kant hebben ze een muur gebouwd die ook nog eens met militairen, drones en overige moderne bewakingstechnieken 24/7 bewaakt word.
Hopelijk laat de AKP met feitelijke argumenten ook zien aan het publiek, om aan te tonen dat deze man uit zijn nek kletst. Verder dacht ik ook nog eens dat Erdogan een stad wou bouwen in Noord Syrië voor diegene die vrijwillig terug willen keren. Meer kan Kılıçdaroğlu niet eens doen, mocht hij aan de macht komen, want ook Turkije zit vast aan het internationale vluchtelingenverdrag..
Ik moest lachenquote:Op zondag 21 mei 2023 13:39 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Puur om jou te ergeren ga ik nu stemmen terwijl ik geniet van mijn uitkering
Onzin dat ik Turkije zou haten, ik heb meerdere keren een auto gehuurd om meer te zien dan alleen de kuststeden, zoals hier in 2016 , ik ben wel tegen massa immigratie uit conservatieve landen, maar dat is wat anders dan jij stelde.quote:Op zondag 21 mei 2023 13:40 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Vanwaar deze interesse in een land die je zgn intens haat?
Ik wil deze afbeelding even vastleggen.quote:Op zondag 21 mei 2023 14:09 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Onzin dat ik Turkije zou haten, ik heb meerdere keren een auto gehuurd om meer te zien dan alleen de kuststeden, zoals hier in 2016 , ik ben wel tegen massa immigratie uit conservatieve landen, maar dat is wat anders dan jij stelde.
[ link | afbeelding ]
Ik wil je eerdere berichten niet quoten, omdat die berichten vrij persoonlijk zijn en ik zie dat je gekwetst bent. Laten we het maar laten.quote:Op zondag 21 mei 2023 14:09 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Onzin dat ik Turkije zou haten, ik heb meerdere keren een auto gehuurd om meer te zien dan alleen de kuststeden, zoals hier in 2016 , ik ben wel tegen massa immigratie uit conservatieve landen, maar dat is wat anders dan jij stelde.
[ link | afbeelding ]
Ik kan. Er niks aan doen dat kk een bagger en ongeloofwaardig tweede ronde campagne voerenquote:Op zondag 21 mei 2023 15:11 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Je anti KK beginnen te vervelen, man. Eerlijk.
Was je maar zo ambitieus tegenover die andere ezelquote:Op zondag 21 mei 2023 15:13 schreef Slayage het volgende:
[..]
Ik kan. Er niks aan doen dat kk een bagger en ongeloofwaardig tweede ronde campagne voeren
Die andere ezel doet al zon 12 jaar hetzelfde. Daar is weinig nieuwswaarde aan. KK zorgt voor veel gedraai wat nieuwswaardig is.quote:Op zondag 21 mei 2023 15:19 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Was je maar zo ambitieus tegenover die andere ezel
Copy pasten is wat je doet.quote:Op zondag 21 mei 2023 15:30 schreef Slayage het volgende:
[..]
Die andere ezel doet al zon 12 jaar hetzelfde. Daar is weinig nieuwswaarde aan. KK zorgt voor veel gedraai wat nieuwswaardig is.
Yesquote:
Dat je op die andere ezel stemt, is puur toeval?quote:Op zondag 21 mei 2023 15:30 schreef Slayage het volgende:
[..]
Die andere ezel doet al zon 12 jaar hetzelfde. Daar is weinig nieuwswaarde aan. KK zorgt voor veel gedraai wat nieuwswaardig is.
Het is armoede. Erste ronde niet gestemd want beide weggooiers. Nu het parlement in handen van Erdoğan is, zal het nog meer ellende opleveren als kk het presidentschap zou pakken en gegarandeerd we binnen een jaar weer naar de stembus zouden moeten. Imo is Erdoğan op dit moment de mindere kwaad.quote:Op zondag 21 mei 2023 16:41 schreef marsan het volgende:
[..]
Dat je op die andere ezel stemt, is puur toeval?
Uiteraard nog wel. Applausje hoor.quote:Op zondag 21 mei 2023 15:16 schreef arvensis het volgende:
Plicht voldaan. Uiteraard gestemd op Kemal Kılıçdaroğlu. #Sanasöz
De situatie in Nederland is niet anders. Er is genoeg werk maar kennelijk vinden velen onder ons zich te goed om dat werk voor dat loon te doen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 22:23 schreef HiZ het volgende:
[..]
De Syriers die zogenaamd banen innemen van Turken omdat ze met minder genoegen nemen, hebben meestal banen die Turken tegen geen enkele prijs willen doen. Als die Syriërs weg moeten kunnen hun bazen in Turkije niet meer concureren met Bangladesh en is o. a. de textielsector in Turkije dood.
Het anti-Syrische geluid is net zo kortzichtig als anti-immigratie verhaal overal elders.
Uit een vaag ongenoegen, gaat men oplossingen nastreven die gevolgen hebben die iedereen schaden. Zie Brexit.
De eerlijkheid gebied dat het culturele effect niet overal zo gering is. In mijn buurt heb ik wel eens het idee dat er meer Arabische dan Turkse zaken zijn. Een berber die Turks spreekt lukt al niet meer.
Oh jeej. Raak je onderhand niet moe van dat HUDAPAR gedoe? Nog tot gisteren wist men niet eens wie of wat HUDAPAR was. Een vrij onbekend partij is plots gevaarlijker geworden dan een terreur organisatie die de afgelopen 40 jaar al meer dan 45 duizend levens heeft geëist.quote:Op zondag 21 mei 2023 19:41 schreef Evenstar het volgende:
Ik denk dat de seculiere bevolking meer moet vrezen voor dingen zoals de aanhangers van HÜDA PAR en "Menzil Cemaati" dan de vluchtelingen om eerlijk te zijn. Focus ligt echt totaal op verkeerde dingen.
Jij haalt je stokpaardje PKK steeds weer van stal. Je weet wel, de PKK waar Erdogan in zijn begin jaren gewoon openlijk mee ana het flirten was. Je weet wel de PKK van Ocalan waar Erdogan waar jij zo dol op bent gewoon mee aan tafel zat om te bespreken hoe ze hier samen goed uit zouden kunnen komen.quote:Op zondag 21 mei 2023 19:48 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Oh jeej. Raak je onderhand niet moe van dat HUDAPAR gedoe? Nog tot gisteren wist men niet eens wie of wat HUDAPAR was. Een vrij onbekend partij is plots gevaarlijker geworden dan een terreur organisatie die de afgelopen 40 jaar al meer dan 45 duizend levens heeft geëist.
Ergens moet toch wel een punt van schaamte zijn man? Wanneer bereik je dat punt?
Ja oke bla bla hele tekst mooi aardig. Terroristische beweging die de afgelopen 40 jaar meer dan 45 duizend levens heeft geëist stel je gelijk aan een vrij onbekende politieke partij die sinds paar weken plots onder de spotlights gekomen is van linkse media. Je snapt toch ook wel dat het maken van zo'n vergelijking zwaar debiel is of niet?quote:Op zondag 21 mei 2023 19:58 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Jij haalt je stokpaardje PKK steeds weer van stal. Je weet wel, de PKK waar Erdogan in zijn begin jaren gewoon openlijk mee ana het flirten was. Je weet wel de PKK van Ocalan waar Erdogan waar jij zo dol op bent gewoon mee aan tafel zat om te bespreken hoe ze hier samen goed uit zouden kunnen komen.
Ik heb niks om mij over te schamen. Ik ren niet als een mak schaapje achter een man aan die keer op keer liegt.
Ik heb geprobeerd om je te negeren en niet op de man te spelen, maar aangezien jij alleen op zo'n niveau kan functioneren zal ik mij nu toch maar even verlagen tot zo'n niveau. Van alle users hier heb jij echt minste inhoud, 9 van 10 posts is totale onzin. Ik weet niet eens of je weet wat je voor- en achterkant is.
..of
Je bent een hele dikke trol en daar mag dan wel een keer wat aan gebeuren.
Ik heb er inderdaad moeite mee dat HÜDA PAR in het parlement komt. Ik heb er inderdaad moeite mee dat openlijke Hezbollah aanhangers in het parlement komen. Ik heb er inderdaad moeite mee dat een partij waarvan de aanhangers openlijk roepen "kafalarini keseriz" (wij hakken hun koppen er af) stemmen krijgt.
Als er iemand zich moet schamen dan ben jij het wel dat je haat richting CHP (of je mancrush op Erdogan) zo groot is dat je dit soort dingen niet ziet en maar onzin blijft uitkramen, nul inhoud laat zien, nooit met argumenten kan komen en ondertussen door bijna iedereen met meer dan een hersencel hier in dit topic wordt uitgekotst.
Die PKK HÜDA-PAR vergelijking loopt op meerdere fronten mank. Alleen mensen blijven het herhalen, zoals mijn schoonzus gisteren tijdens het avondmaal omdat politici dit blijven herhalen.quote:Op zondag 21 mei 2023 19:48 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Oh jeej. Raak je onderhand niet moe van dat HUDAPAR gedoe? Nog tot gisteren wist men niet eens wie of wat HUDAPAR was. Een vrij onbekend partij is plots gevaarlijker geworden dan een terreur organisatie die de afgelopen 40 jaar al meer dan 45 duizend levens heeft geëist.
Ergens moet toch wel een punt van schaamte zijn man? Wanneer bereik je dat punt?
Heb ik die vergelijking ergens gemaakt dan in de post die je quote? Laat eens zien? Ik weet dat je niet begrijpend kan lezen, maar je maakt jezelf wel erg belachelijk.quote:Op zondag 21 mei 2023 20:05 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ja oke bla bla hele tekst mooi aardig. Terroristische beweging die de afgelopen 40 jaar meer dan 45 duizend levens heeft geëist stel je gelijk aan een vrij onbekende politieke partij die sinds paar weken plots onder de spotlights gekomen is van linkse media. Je snapt toch ook wel dat het maken van zo'n vergelijking zwaar debiel is of niet?
Ik noem HÜDA PAR, ik noem "Menzil Cemaati" en ik noem de vluchtelingen. Ik zeg nergens ook maar één woord over de PKK. Ik zegt dat de SECULIEREN zich meer zorgen moeten maken over Hezbollah en de Sharia Laws van Menzil dan bezig te zijn met grotendeels onschuldige vluchtelingen. Ik heb het niet over de PKK, ik heb het niet over het feit dat HÜDA PAR ook Koerden zijn. Daar gaat het mij niet om.quote:Ik denk dat de seculiere bevolking meer moet vrezen voor dingen zoals de aanhangers van HÜDA PAR en "Menzil Cemaati" dan de vluchtelingen om eerlijk te zijn. Focus ligt echt totaal op verkeerde dingen.
Ah yes, meneer is een "critical thinker" die zijn eigen "onderzoek" doet maar toch HERHAALT meneer de klassieke CHP retoriek door akp stemmers af te schilderen als "schapen"quote:Op zondag 21 mei 2023 20:13 schreef Evenstar het volgende:
... en nee ik praat niemand na @:Slayage. Ik ben jou niet. Ik doe mijn eigen onderzoek, ik lees mijn eigen bronnen en ik trek mijn eigen conclusies. Dat jullie schapen zijn wil niet zeggen dat de rest van de users dat hier ook zijn, dus het zou jullie allemaal sieren om niet de hele tijd aan gaslighting te doen. Maakt de discussie wat leuker.
Nou je bent anders wel als een kapotte cassettebandje continu hetzelfde HUDAPAR lied aan het herhalen. Je bent fel tegen de aanwezigheid van HUDAPAR in het parlement maar negeert de grootschalige aanwezigheid van PKK en haar politieke beweging HDP. Vanuit jouw optiek zou jij eerder fel de aanwezigheid van PKK en de samenwerking van haar politieke beweging met de CHP moeten bekritiseren. Waarom doe jij dat niet?quote:Op zondag 21 mei 2023 20:13 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Heb ik die vergelijking ergens gemaakt dan in de post die je quote? Laat eens zien? Ik weet dat je niet begrijpend kan lezen, maar je maakt jezelf wel erg belachelijk.
Dit is wat ik zei:
[..]
Ik noem HÜDA PAR, ik noem "Menzil Cemaati" en ik noem de vluchtelingen. Ik zeg nergens ook maar één woord over de PKK. Ik zegt dat de SECULIEREN zich meer zorgen moeten maken over Hezbollah en de Sharia Laws van Menzil dan bezig te zijn met grotendeels onschuldige vluchtelingen. Ik heb het niet over de PKK, ik heb het niet over het feit dat HÜDA PAR ook Koerden zijn. Daar gaat het mij niet om.
Je kan of echt niet begrijpend lezen of je bent nog minder slim dan dat ik je in heb geschat.
Hezbollah is KUT. Ik zou dat het liefst niet zien in Turkije.Leuk dat ze tegen PKK hebben gevochten, maar dat boeit mij in dit geval niet. Als wij fucking Hezbollah nodig hebben om tegen de PKK te vechten zijn wij nog veel dieper in de shit dan dat ik al dacht. Kom op zeg.
Zoals ik gisteren ook al zei, vroeg of laat is Erdogan weg en dan heb je dit soort mensen erg dichtbij machtsposities. Als jullie dat prima vinden is het jullie probleem, maar ik probeer vooruit te kijken en ik zie het totaal verkeerd gaan als dit zou idioten aan de macht zouden komen. Denk nou eens na in plaats van de bodyguard van Erdogan spelen.
... en nee ik praat niemand na @:Slayage. Ik ben jou niet. Ik doe mijn eigen onderzoek, ik lees mijn eigen bronnen en ik trek mijn eigen conclusies. Dat jullie schapen zijn wil niet zeggen dat de rest van de users dat hier ook zijn, dus het zou jullie allemaal sieren om niet de hele tijd aan gaslighting te doen. Maakt de discussie wat leuker.
Natuurlijk is dat een waardeloze vergelijking. Dat snappen zij zelf ook maar blijven het toch volhouden. Met leugens kun je niet lang op je poten blijven staan. Dan zien ze de mensen ook en zullen op basis daarvan een stem uitbrengen.quote:Op zondag 21 mei 2023 20:07 schreef Slayage het volgende:
[..]
Die PKK HÜDA-PAR vergelijking loopt op meerdere fronten mank. Alleen mensen blijven het herhalen, zoals mijn schoonzus gisteren tijdens het avondmaal omdat politici dit blijven herhalen.
De PKK vecht tot op de dag van vandaag tegen de staat. HÜDA-PARs voorganger Hezbollah werd door de staat tegen de PKK ingezet als contra guerrilla. Dus nee ze zijn niet 1 pot nat.
Het weer valt tegen voor de tijd van het jaar.quote:Op zondag 21 mei 2023 14:57 schreef Rupibma het volgende:
Door die foto mis ik Turkije wel, de zonwering deed het em 😁
Hier ga ik wel even iets van Kilicdaroglu quoten.quote:Op zondag 21 mei 2023 20:28 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Nou je bent anders wel als een kapotte cassettebandje continu hetzelfde HUDAPAR lied aan het herhalen. Je bent fel tegen de aanwezigheid van HUDAPAR in het parlement maar negeert de grootschalige aanwezigheid van PKK en haar politieke beweging HDP. Vanuit jouw optiek zou jij eerder fel de aanwezigheid van PKK en de samenwerking van haar politieke beweging met de CHP moeten bekritiseren. Waarom doe jij dat niet?
Je kan in Turkije nog geen natte scheet laten zonder dat de politie op je stoep staat. Als HDP echt werkt voor PKK dan moet dat toch aangepakt worden door de regering?quote:"Terör bir insanlık suçudur. Teröre karşı hepimizin ortak hareket etmesi lazım. Şimdi HDP'yi adeta terör örgütü olarak tanımlıyorlar. İyi de bu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni yönetiyor. Şimdi biz terörist mi yönetiyor diyeceğiz? Varsa HDP'nin terörle bir bağlantısı, bu ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı var. Emniyetin, ordunun kendi istihbaratı var. Gitsinler bulsunlar, yakalasınlar."
Niet zo naïef doen. Je zet jezelf alleen maar voor paal. De reden waarom HDP niet zomaar dichtgegooid kan worden is vanwege de grondwet. Parlementsleden genieten van immuniteit en om een immuniteit van een bepaalde parlementslid te laten vallen is er een commissie nodig. HDP is een vervolg van HEP, DEP etc. Die partijen zijn destijds wel dichtgegooid vanwege de link met PKK. Ze komen steeds terug onder een nieuwe naam en verzinnen nieuwe methoden om vervolging etc. te ontwijken. Er zijn talloze voorbeelden HDP leden die terreurpropaganda verspreiden. Van bijeenkomsten met APO vlaggen tot aan het bezoeken van Kandil toe.quote:Op zondag 21 mei 2023 20:33 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Hier ga ik wel even iets van Kilicdaroglu quoten.
[..]
Je kan in Turkije nog geen natte scheet laten zonder dat de politie op je stoep staat. Als HDP echt werkt voor PKK dan moet dat toch aangepakt worden door de regering?
HDP is opgericht in 2012, toen Erdogan al aan de macht was. HDP is dus al elf jaar bezig om, volgens jou, PKK te steunen, toch is er al elf jaar lang relatief weinig gedaan. Kilicdaroglu heeft geen macht, parlement is in handen van AKP, de president is Erdogan en nog krijgt CHP de schuld. Hoe werkt dat nou precies?
Ik hoef toch niet te herhalen dat ik tegen PKK ben? Dat lijkt mij toch wel duidelijk?
Oh, het is dus niet mogelijk om die mensen aan te pakken? Volgens mij zit Selahattin Demirtaş toch echt vast, met 1001 en verschillende aanklachten tegen hem. AKP en MHP hebben de absolute meerderheid in het parlement, Erdogan is de presdient. Het is echt appeltje/eitje om HDP te verbieden als ze het zouden willen, maar dat willen ze helemaal niet, want nu kunnen ze dat mooi gebruiken om vingertjes te wijzen.quote:Op zondag 21 mei 2023 20:58 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Niet zo naïef doen. Je zet jezelf alleen maar voor paal. De reden waarom HDP niet zomaar dichtgegooid kan worden is vanwege de grondwet. Parlementsleden genieten van immuniteit en om een immuniteit van een bepaalde parlementslid te laten vallen is er een commissie nodig. HDP is een vervolg van HEP, DEP etc. Die partijen zijn destijds wel dichtgegooid vanwege de link met PKK. Ze komen steeds terug onder een nieuwe naam en verzinnen nieuwe methoden om vervolging etc. te ontwijken. Er zijn talloze voorbeelden HDP leden die terreurpropaganda verspreiden. Van bijeenkomsten met APO vlaggen tot aan het bezoeken van Kandil toe.
Je bent tegen PKK maar stemt de samenwerking tussen CHP en HDP toe.
Je hebt geen kennis van zaken, dat is al duidelijk. Zoals eerder gezegd worden bepaalde rechten door de grondwet beschermd. Turkije is namelijk een rechtsstaat. Selahattin Demirtas wordt oa veroordeeld voor het geven van een direct bevel op de dood van Yasin Boru en zijn vrienden. Dat staat los van vrijheid van meningsuiting van een parlementslid. Daarnaast heb ik al aangeven dat onschendbaarheid slechts vervallen kan worden via verschillende commissies etc. De stoelen van AKP en MHP zijn niet genoeg om de grondwet te wijzigen. Hun absolute meerderheid is dus in die zin beperkt.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:01 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Oh, het is dus niet mogelijk om die mensen aan te pakken? Volgens mij zit Selahattin Demirtaş toch echt vast, met 1001 en verschillende aanklachten tegen hem. AKP en MHP hebben de absolute meerderheid in het parlement, Erdogan is de presdient. Het is echt appeltje/eitje om HDP te verbieden als ze het zouden willen, maar dat willen ze helemaal niet, want nu kunnen ze dat mooi gebruiken om vingertjes te wijzen.
... en Kemal Kilicdaroglu trapt er met open ogen in.
Haha. zegt degene die stront in haar ogen en oren heeftquote:Op zondag 21 mei 2023 21:07 schreef arvensis het volgende:
@:evenstar doe geen moeite joh.. je praat tegen muren. Kendini tüketme, değmez.
Ik heb nog steeds geen enkel argument van jou gehoord behalve gaslightning technieken waar niemand meer in trapt.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:14 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Haha. zegt degene die stront in haar ogen en oren heeft
Elk weldenkend mens die de discussie volgt kan zien hoe slecht jullie argumenten zijn.
Ik hoorde net iemand klagen dat het nu al 30 graden is?quote:Op zondag 21 mei 2023 20:33 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het weer valt tegen voor de tijd van het jaar.
Ja, iedereen die anders denkt dan jij is stom em dom, calimero.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:14 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Haha. zegt degene die stront in haar ogen en oren heeft
Elk weldenkend mens die de discussie volgt kan zien hoe slecht jullie argumenten zijn.
Nou dat zeg ik niet, dat maak jij ervan. Voor de rest staan jullie duidelijk op een lijn dus is het een beetje logisch dat jij jezelf aangesproken voelt.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:18 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ik hoorde net iemand klagen dat het nu al 30 graden is?
[..]
Ja, iedereen die anders denkt dan jij is stom em dom, calimero.
Gaslightning technieken? Wuhauwahaha xDquote:Op zondag 21 mei 2023 21:17 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Ik heb nog steeds geen enkel argument van jou gehoord behalve gaslightning technieken waar niemand meer in trapt.
Net als Erdogan denk je dat als je hard genoeg schreeuwt je automatisch ook gelijk krijgt. Dat werkt hier niet. Hier moet je wel gewoon een discussie kunnen voeren.
Biraz adam ol, geef eens antwoord op mijn vragen hierboven.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:21 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Gaslightning technieken? Wuhauwahaha xD
Nee, je discussie techniek is vervelend. Dit doen jong volwassenen vaak, erg vermoeiend.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:20 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Nou dat zeg ik niet, dat maak jij ervan. Voor de rest staan jullie duidelijk op een lijn dus is het een beetje logisch dat jij jezelf aangesproken voelt.
Welke vragen?quote:Op zondag 21 mei 2023 21:23 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Biraz adam ol, geef eens antwoord op mijn vragen hierboven.
Als je niet zo selectief zou lezen ...quote:
Ben ik niet met je eens. Werkperd heeft zijn standpunt hierboven (o.a. post #212, #215) goed beargumenteerd vind ik.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:17 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Ik heb nog steeds geen enkel argument van jou gehoord behalve gaslightning technieken waar niemand meer in trapt.
Net als Erdogan denk je dat als je hard genoeg schreeuwt je automatisch ook gelijk krijgt. Dat werkt hier niet. Hier moet je wel gewoon een discussie kunnen voeren.
Ja, ik kan me wel voorstellen dat het vervelend voor je is als je argumenten met gemak onderuit gehaald worden.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:25 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Nee, je discussie techniek is vervelend. Dit doen jong volwassenen vaak, erg vermoeiend.
Heb ik nergens nog kunnen waarnemen.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:35 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ja, ik kan me wel voorstellen dat het vervelend voor je is als je argumenten met gemak onderuit gehaald worden.
Nog iemand die kan begrijpend kan lezen ...quote:Op zondag 21 mei 2023 21:38 schreef koos_vriendloos het volgende:
Werkperd komt wel degelijk met argumenten. Vervolgens gooi je hem dood met vragen over hüdapar die niets te maken hebben met de discussie
quote:Op zondag 21 mei 2023 21:41 schreef koos_vriendloos het volgende:
Ik snap het niet he. Erdoğan heeft het land getild naar het wereldtoneel in 20 jaar tijd. En dan willen sommige mensen het land weggeven aan een bipolair incompetent mannetje die zal gaan trillen in zijn knieen bij het ontmoeten van de eerste de beste wereldleider
Ik ben het ermee eens dat Erdogan Turkije op de wereldkaart heeft gezet. Props.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:41 schreef koos_vriendloos het volgende:
Ik snap het niet he. Erdoğan heeft het land getild naar het wereldtoneel in 20 jaar tijd. En dan willen sommige mensen het land weggeven aan een bipolair incompetent mannetje die zal gaan trillen in zijn knieen bij het ontmoeten van de eerste de beste wereldleider
hüdapar zijn islamisten en streven (niet meer) naar een onafhankelijk koerdistan. HDP wilt dit wel. Dit is het verschil. En dan maakt het niet uit hoe radicaal hüdapar is want in de turkse politiek is niets heiliger dan eenheid van de staatquote:Op zondag 21 mei 2023 21:41 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Nog iemand die kan begrijpend kan lezen ...
Ik maak een punt over HÜDA PAR en dat ze extremisten zijn en dat de seculiere Turken zich druk zouden moeten maken over dit soort lui in plaats van hun aandacht vestigen op vluchtelingen.
Werkperd heeft duidelijk moeite met begrijpend lezen en maakt er een PKK/CHP/HDP discussie van. Hoe vaak moet ik nog zeggen dat dat niet mijn discussiepunt was?
Enige reden om dit te doen is omdat hij niet kan/wil/durft te antwoorden op mijn vragen.
Geef nou eens gewoon antwoord op mijn vragen.
Dat klopt. Ik zeg toch ook niet dat HÜDA PAR een onafhankelijk staat wil? Dat halen jullie er steeds bij.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:44 schreef koos_vriendloos het volgende:
[..]
hüdapar zijn islamisten en streven (niet meer) naar een onafhankelijk koerdistan. HDP wilt dit wel. Dit is het verschil. En dan maakt het niet uit hoe radicaal hüdapar is want in de turkse politiek is niets heiliger dan eenheid in de staat
Ik zeg toch niet dat ze anti-islam moeten zijn?quote:Op zondag 21 mei 2023 21:56 schreef koos_vriendloos het volgende:
Voordat ik volwaardig op je antwoord ga reageren wil ik even dit zeggen
Maat chp zou niet eens 10% van de stemmen halen als ze een anti-islamitische beleid hadden gevoerd dnndsmxmxm
Ja wat wil je nou hier allemaal mee bereiken jonge? We praten over HDP die problemen heeft met de eerste 3 artikelen van de grondwet. De eerste 3 artikelen van de grondwet vormen de onafhankelijke staat van de Turkse Republiek en het is geen geheim dat PKK en zijn politieke beweging streven naar een onafhankelijke koerdische staat. Daar waar Kilicdaroglu geen probleem ziet in de aanwezigheid van YPG en PYD in Noord-Syrië. Het is ook geen geheim dat HDP een autonomie wil in het zuid-oosten van Turkije want autonomie betekent een fundament voor het vormen van een opstand tegen de Turkse staat, wat later zich zal door ontwikkelen in een burgeroorlog. Hetgeen wat gelijk aan de grens van Turkije afspeelt. Of is dat ook een fantasie?quote:Op zondag 21 mei 2023 21:30 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Als je niet zo selectief zou lezen ...
Hier nogmaals.
Een paar punten wat HÜDA PAR wil:
• "NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE" moet overal weggehaald worden.
• Geen erfenis voor vrouwen.
• Jongens en meisjes mogen niet naar zelfde scholen.
• Trouwen voor de staat moet worden vervangen door trouwen voor de imam.
Gewoon even een paar punten van deze extremisten. Wat vinden jullie hier van?
Je hebt het weer eens mis. Ik ben geen AKP aanhanger. Nooit op ze gestemd. Je schiet jezelf opnieuw in de eigen voet.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:39 schreef Rupibma het volgende:
Wel lief dat alle akp aanhangers elkaar zo ondersteunen. 🥰
En weer geef je geen antwoordquote:Op zondag 21 mei 2023 22:12 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ja wat wil je nou hier allemaal mee bereiken jonge? We praten over HDP die problemen heeft met de eerste 3 artikelen van de grondwet. De eerste 3 artikelen van de grondwet vormen de onafhankelijke staat van de Turkse Republiek en het is geen geheim dat PKK en zijn politieke beweging streven naar een onafhankelijke koerdische staat. Daar waar Kilicdaroglu geen probleem ziet in de aanwezigheid van YPG en PYD in Noord-Syrië. Het is ook geen geheim dat HDP een autonomie wil in het zuid-oosten van Turkije want autonomie betekent een fundament voor het vormen van een opstand tegen de Turkse staat, wat later zich zal door ontwikkelen in een burgeroorlog. Hetgeen wat gelijk aan de grens van Turkije afspeelt. Of is dat ook een fantasie?
Zie je, als we argumenten moeten vergelijken en wegen dan wegen die van mij veel zwaarder dan die van jou. Je komt hier zeiken over secularisme terwijl aan de andere kant een groep is die het gemunt heeft op jouw land. HDP oftewel PKK ziet een kans om te overleven met Kilicdaroglu. Anders zou HDP Kilicdaroglu absoluut niet als kandidaat hebben aangesteld.
Hoe simpeler moet ik het nog uitleggen?
Leave me alone, lieverd. Vallah word moe van jou.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:14 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Je hebt het weer eens mis. Ik ben geen AKP aanhanger. Nooit op ze gestemd. Je schiet jezelf opnieuw in de eigen voet.
Ik haal je hele hudapar tactiek eronderuit en laat zien hoe zwaar tegenstrijdig je bent.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:19 schreef Evenstar het volgende:
[..]
En weer geef je geen antwoord
Hoe moeilijk is het om te zeggen " ben het er niet mee eens"?
Duidelijk in ieder geval, bedankt.
Mijn eerste post totaal niet begrijpen, er een PKK verhaal van maken en niet verder komen dan "ja, maar PKK". ik had het niet over HDP of PKK. Waarom ontwijk je HÜDA PAR zo?
Mooi voorbeeld hoe politiek in Turkije werkt. Oogkleppen op, niet luisteren naar anderen, discussies uit de weg gaan en vooral niet antwoorden op de vraag.
Nou ja, I tried, veel plezier met jullie clubje hier.
Als discussiëren jou moe maakt begin er dan ook niet aan.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:19 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Leave me alone, lieverd. Vallah word moe van jou.
Nu snap ik waarom Zargon en alle andere Turken hier mijn bloed konden drinken.
Jij maakt me moe, poepie.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:23 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Als discussiëren jou moe maakt begin er dan ook niet aan.
Je bent een bloedirritant figuur los van je politieke overtuiging, jeez.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:21 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ik haal je hele hudapar tactiek eronderuit en laat zien hoe zwaar tegenstrijdig je bent.
Oh hebben wie die kale gabber ook weer hahahquote:Op zondag 21 mei 2023 22:24 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Je bent een bloedirritant figuur los van je politieke overtuiging, jeez.
Ja ik lees hier mee omdat ik het erg interessant vind maar je bent echt als een stoorzender aanwezig. En nogmaals, dat heeft geen reet met je opvattingen te maken.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:25 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Oh hebben wie die kale gabber ook weer hahah
quote:Op zondag 21 mei 2023 22:19 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Leave me alone, lieverd. Vallah word moe van jou.
Nu snap ik waarom Zargon en alle andere Turken hier mijn bloed konden drinken.
Vooral omdat je geen antwoord wil geven op mijn hele simpele vraag, omdat dat juist je hele punt van eenheid in Turkije als een kaartenhuis in elkaar last vallen.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:21 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ik haal je hele hudapar tactiek eronderuit en laat zien hoe zwaar tegenstrijdig je bent.
Oke dan verlaat ik de topic en heb je weer een zuivere frequentie op de zender.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:25 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja ik lees hier mee omdat ik het erg interessant vind maar je bent echt als een stoorzender aanwezig. En nogmaals, dat heeft geen reet met je opvattingen te maken.
De hoofddoek problematiek in Turkije zit nog vers in de geheugen van vele Turken en jij suggereert dat de oppositie campagne moet voeren daar waar het pijn doet? Je zegt dat het geen anti-islamitische campagne zal moeten worden, maar heb je erover nagedacht hoe CHP hun zorgen over de radicalen gaat uiten zonder door de regering weggezet te worden als islamofoob? Je zegt het allemaal wel heel mooi en aardig maar er is geen enkele manier om je zorgen op een rationele manier te uiten zonder dat je een gevoelige snaar raakt bij een groot gedeelte van de bevolking.quote:Op zondag 21 mei 2023 21:53 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Dat klopt. Ik zeg toch ook niet dat HÜDA PAR een onafhankelijk staat wil? Dat halen jullie er steeds bij.
Nogmaals. Mijn discussie begon met een statement dat de seculiere Turken zich geen zorgen moeten maken over de vluchtelingen, maar over radicale eng nekken die liever vandaag dan morgen van Turkije een soort van Iran zouden willen maken. Eigenlijk val ik hier zelf CHP aan, omdat ze dit totaal verkeerd aanpakken.
Ik maak een statement tegen CHP en stel een paar vragen aan de mensen die op Erdogan stemmen en ik krijg alleen maar een preek over PKK, HDP, CHP, maar geen antwoord op mijn vraag. Geef nou eens antwoord op mijn vragen.
Ik ben het 100% met je eens dat de eenheid van de staat voorop staat, maar wat komt daarna? Wat is die eenheid van de staat nog waard als straks vrouwen geen rechten meer hebben. Wat is die eenheid nog waard als jongens en meisjes niet meer naar dezelfde scholen kunnen? Denken jullie echt dat aanhangers van HÜDA PAR het zo nauw nemen met de democratie?
Ga nou niet zeggen "zo snel zal het niet gaat". Turkije is de afgelopen 20 jaar al flink afgegleden in dat opzicht. De Koerden en de vluchtelingen zijn op dit moment niet het grootste probleem van Turkije. Het zijn de radicalen met gedachten zoals die van HÜDA PAR. CHP is stom bezig om het via de vluchtelingen te spelen, Erdogan speelt het via de Koerden, ondertussen heeft een groot deel van de bevolking niet door wat er daadwerkelijk gebeurt.
... of ze hebben het wel door en willen graag in zo'n land leven.
... of ze hebben het wel door en geven er geen kut om, omdat ze lekker een paar duizend km verderop in een democratisch en vrij land leven. Kan natuurlijk ook.
Ja jonge, mutlu turkiyem'erdquote:Op zondag 21 mei 2023 22:34 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Vooral omdat je geen antwoord wil geven op mijn hele simpele vraag, omdat dat juist je hele punt van eenheid in Turkije als een kaartenhuis in elkaar last vallen.
Ik kan zeggen dat ik tegen PKK en voor een eenheid in Turkije ben.
Jij kan niet zeggen dat je tegen radicale Islam bent blijkbaar. Jij kan blijkbaar ook niet zeggen dat het belachelijk is dat men NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE wil verbannen. Jij kan ook al niet zeggen dat je voor gelijke rechten voor vrouwen bent of dat het belachelijk is dat jongens en meisjes naar aparte scholen zouden moeten.
...dan ben je in mijn ogen sowieso al geen waardig discussie partner meer.
Dat is lastig in Turkije.quote:Op zondag 21 mei 2023 22:38 schreef koos_vriendloos het volgende:
Er wordt hier te snel radicaal islamisme geroepen zonder er genuanceerd naar te kijken. Jammer.
Als buitenstaander (niet-Turk) wil ik aangeven dat jij flink aan het overdrijven bent. Dit zijn geen extremistische standpunten maar mainstream islamitische standpunten. Behalve "geen erfenis voor vrouwen", weet je zeker dat dit klopt, of bedoel je "een kleiner deel erfenis voor vrouwen dan voor mannen". En deze zin betekent volgens Google:quote:Op zondag 21 mei 2023 21:30 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Als je niet zo selectief zou lezen ...
Hier nogmaals.
Een paar punten wat HÜDA PAR wil:
• "NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE" moet overal weggehaald worden.
• Geen erfenis voor vrouwen.
• Jongens en meisjes mogen niet naar zelfde scholen.
• Trouwen voor de staat moet worden vervangen door trouwen voor de imam.
Gewoon even een paar punten van deze extremisten. Wat vinden jullie hier van?
Dat komt van een bekende speech van Atatürk. https://tr.wikipedia.org/wiki/Ne_mutlu_T%C3%BCrk%27%C3%BCm_diyenequote:Op zondag 21 mei 2023 22:48 schreef Politicoloog het volgende:
The sentence "Ne mutlu Türk'üm diyene" is a famous saying in Turkish that can be translated to "How happy is the one who says 'I am a Turk'."
Wat is dit voor cringe shit anno 2023. Lijkt eerder op extremistische racistische seculieren dan extremistische islamisten.
Ik spreek mn eigen taal niet door die hele nationalistische meuk.quote:Op maandag 22 mei 2023 00:09 schreef Slayage het volgende:
[..]
Dat komt van een bekende speech van Atatürk. https://tr.wikipedia.org/wiki/Ne_mutlu_T%C3%BCrk%27%C3%BCm_diyene
Vanaf 1972 moesten leerlingen het kennelijk op school elke dag zeggen. Je kan je voorstellen dat Koerden (HÜDA-PAR waar over wordt gesproken zijn Koerden) dat problematisch vonden. Ook omdat ze simpelweg geen bestaansrecht hadden als koerd zijnde en hun eigen taal niet konden spreken en hun cultuur niet konden beleven. Fuck zelfs het woord Koerd heeft tot op de dag van vandaag een politieke lading in Turkije. En het woord Koerdistan kan je beter helemaal niet in de mond nemen. Hoewel de hele Koerdische kwestie wel in de laatste jaren tot een zekere hoogte genormaliseerd is.
Was zojuist een Turkse reisprogramma op tv waar men verslag deed van een bruiloft in het Koerdische deel van het land. In het programma werd er Koerdisch gesproken, gezongen alsof het de normaalste zaak van de wereld was, maar dat was 10 jaar geleden helemaal niet zo normaal in Turkije en onmogelijk om op tv te zien, omdat je aangeklaagd kon worden voor separatisme. Alleen maar omdat zei dat je koerd was. Ik heb dat zelf een keer live op tv gezien in de jaren 90, dat iemand het aandurfde om te zeggen dat ie koerd was, waarop iemand in de studio hem erop attendeerde dat de turkse wet niet toestond dat iemand zich kon identificeren als koerd. Immers iedereen is Turk. Ne mutlu türküm diyene, weetjewel![]()
https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96%C4%9Frenci_and%C4%B1_(T%C3%BCrkiye)
Volgens wiki is de praktijk in 2013 opgeheven door erdo in de periode dat er vredesbesprekingen waren met de PKK.
Atatürk en veel van zijn generatiegenoten waren heel erg beïnvloed door het nationalisme en het nationalisme schuurt natuurlijk behoorlijk tegen het racistische aan. Dus is het helemaal niet gek dat het bij jou als racistische cringe shit overkomt, omdat het in zekere zin ook is.
Praten ze ook Fries in de Tweede Kamer?quote:Op maandag 22 mei 2023 00:21 schreef Rupibma het volgende:
Ik zie trouwens geen verbetering. Ja, officieel mag het. Maar ga maar eens Koerdisch in het parlement praten, praat Koerdisch in het openbaar, draag maar een Koerdische vlag in het openbaar.
Je krijgt die nationalisme er moeilijk uit. De haat ook lijkt mij.
Gebruik van het Fries is toegestaan in de rechtszaal, in het onderwijs en in communicatie van en met regionale overheden. “Er is een wet dat Fries de 2e Rijkstaal is. Bij die wettelijke bepaling hoort ook dat er les wordt gegeven in het Fries. Op de basisscholen, maar ook aan de universiteit (van Groningen, red.)”,quote:Op maandag 22 mei 2023 02:05 schreef koos_vriendloos het volgende:
[..]
Praten ze ook Fries in de Tweede Kamer?
Ben jij een Koerd?quote:Op maandag 22 mei 2023 00:19 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ik spreek mn eigen taal niet door die hele nationalistische meuk.
Maar komt dat door Atatürk of door de coup van de jaren 80 dat onze taal verboden was?
Ik denk dat hij doelde op dat als er in de Tweede kamer Fries gesproken wordt je er niks aan hebt omdat niemand je zal begrijpen en dat daarom ervoor gekozen wordt om er Nederlands te praten. Maar volgens mij heeft AKP/Erdogan sinds ze aan de macht zijn veel hervormingen doorgevoerd met betrekking tot de Koerdische taal, identiteit en cultuur, en mag bijv. de taal op scholen en universiteiten gesproken worden als er genoeg animo voor is. Ook daarin hebben ze wat onder Mustafa Kemal gebeurde teruggedraaid, en dat is toch wel positief te noemen. Niet voor niets stemmen veel (meeste?) Koerden op Erdogan.quote:Op maandag 22 mei 2023 07:26 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Gebruik van het Fries is toegestaan in de rechtszaal, in het onderwijs en in communicatie van en met regionale overheden. “Er is een wet dat Fries de 2e Rijkstaal is. Bij die wettelijke bepaling hoort ook dat er les wordt gegeven in het Fries. Op de basisscholen, maar ook aan de universiteit (van Groningen, red.)”,
Aldus google zoekopdracht.
In Turkije trippen ze trouwens al bij het gebruik van een paar zinnen.
Nee, sunni Koerden stemmen vaker op akp.quote:Op maandag 22 mei 2023 11:17 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Ik denk dat hij doelde op dat als er in de Tweede kamer Fries gesproken wordt je er niks aan hebt omdat niemand je zal begrijpen en dat daarom ervoor gekozen wordt om er Nederlands te praten. Maar volgens mij heeft AKP/Erdogan sinds ze aan de macht zijn veel hervormingen doorgevoerd met betrekking tot de Koerdische taal, identiteit en cultuur, en mag bijv. de taal op scholen en universiteiten gesproken worden als er genoeg animo voor is. Ook daarin hebben ze wat onder Mustafa Kemal gebeurde teruggedraaid, en dat is toch wel positief te noemen. Niet voor niets stemmen veel (meeste?) Koerden op Erdogan.
Meeste Koerden zijn sunni? Tenminste dat lees ik op Wikipedia: "Most of the Kurdish people living in Turkey are Sunni Muslims, though Alevism comprises a sizable minority of about 30%."quote:Op maandag 22 mei 2023 11:27 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Nee, sunni Koerden stemmen vaker op akp.
Hij heeft ze wat ruimte gegeven en daarna hard afgestraft toen zij hun stem aan hdp gaven. Voor sunni koerden is er geen ander alternatief dan akp nu hdp niet meer kan.
Ik heb het over Koerdisch praten, niet debatteren. Ken je de beelden niet van die wilde zwijnen in het kabinet die losgaan na 2 zinnen? Op papier is er vrijheid, in de praktijk is het anders.quote:Op maandag 22 mei 2023 11:39 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Meeste Koerden zijn sunni? Tenminste dat lees ik op Wikipedia: "Most of the Kurdish people living in Turkey are Sunni Muslims, though Alevism comprises a sizable minority of about 30%."
Maar we gaan hiermee een beetje voorbij het punt dat ik probeerde te maken. Dit gaat slechts om de laatste zin in mijn post.
Die beelden heb ik niet gezien, maar waren die "wilde zwijnen" AKP'ers, CHP'ers? Aan de andere kant begrijp ik dat je 80 jaar indoctrinatie en onderdrukking van koerden, moslims, alevi's, etc. door nota bene Kemalisten, niet in een aantal jaren ongedaan kan maken. Dat heeft ook tijd nodig. Een goed begin is in ieder geval gemaakt (door AKP), dan is het een kwestie van geduld hebben, niet onnodig provoceren of flirten met een terreurorganisatie. Zag overigens een tijd geleden in een programma van Eus die door het oosten van Turkije reisde Koerden die in eigen taal, klederdracht, TV programma's maakten. Ik kan dus niet zeggen dat er niks of weinig veranderd is.quote:Op maandag 22 mei 2023 11:41 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ik heb het over Koerdisch praten, niet debatteren. Ken je de beelden niet van die wilde zwijnen in het kabinet die losgaan na 2 zinnen? Op papier is er vrijheid, in de praktijk is het anders.
Ja idd. Maar ja dat provoceren met flirten met een terreurorganisatie is akp ook bekend.quote:Op maandag 22 mei 2023 12:17 schreef .Gringo. het volgende:
[..]
Die beelden heb ik niet gezien, maar waren die "wilde zwijnen" AKP'ers, CHP'ers? Aan de andere kant begrijp ik dat je 80 jaar indoctrinatie en onderdrukking van koerden, moslims, alevi's, etc. door nota bene Kemalisten, niet in een aantal jaren ongedaan kan maken. Dat heeft ook tijd nodig. Een goed begin is in ieder geval gemaakt (door AKP), dan is het een kwestie van geduld hebben, niet onnodig provoceren of flirten met een terreurorganisatie. Zag overigens een tijd geleden in een programma van Eus die door het oosten van Turkije reisde Koerden die in eigen taal, klederdracht, TV programma's maakten. Ik kan dus niet zeggen dat er niks of weinig veranderd is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
Het leven is gewoon top in TR als Koerd. Verder niet meer over praten. Dankzij AKP kunnen Koerden hun taal spreken.quote:Op maandag 22 mei 2023 13:07 schreef Evenstar het volgende:
Andere talen dan Turks in het parlement (tijdens debatten) vind ik echt niet kunnen. Puur omdat dan 80% van de mensen daar dan geen idee heeft waar het over gaat. Paar zinnen in een andere taal of gewoon in de wandelgangen iets anders dan Turks praten moet gewoon kunnen en iedereen die daar tegen is zou zich moeten schamen.
Vergelijk het een beetje met een Turks kamerlid die daar gaat staan en een betoog van 15 minuten gaat houden in het Turks. Kan toch ook niet? Als die daarna in de wandelgangen wat Turks wil praten met andere Turkse kamerleden is het een ander verhaal.
Alweer zes jaar geleden, maar moest aan dit fragment denken. Zij begint ook in het Koerdisch en gaat daarna over in het Turks. De manier waarop zij dat doet is wel geniaal en heeft hele valide punten, zowel tegen AKP als de vroegere CHP beleid.
Edit: Oh ja, natuurlijk is zij later opgepakt als terrorist.
Die vermoeden had ik al maar nu heb ik je bevestiging. Niet dat het verder iets uitmaakt of zo. Zat Koerden die wel de Turkse vlag met liefde omarmen =)quote:
Leyla Zana was via de kieslijst van toenmalige CHP (SHP) in het parlement gekomen. Voor het eerst in geschiedenis betraden PKK sympathisanten het parlement in dankzij CHP. Leyla Zana legde haar eed af in het Koerdisch en provoceerde daarmee heel Turkije. Gewoon een quick reminder. Dat je maar ff weet.quote:Op maandag 22 mei 2023 13:07 schreef Evenstar het volgende:
Andere talen dan Turks in het parlement (tijdens debatten) vind ik echt niet kunnen. Puur omdat dan 80% van de mensen daar dan geen idee heeft waar het over gaat. Paar zinnen in een andere taal of gewoon in de wandelgangen iets anders dan Turks praten moet gewoon kunnen en iedereen die daar tegen is zou zich moeten schamen.
Vergelijk het een beetje met een Turks kamerlid die daar gaat staan en een betoog van 15 minuten gaat houden in het Turks. Kan toch ook niet? Als die daarna in de wandelgangen wat Turks wil praten met andere Turkse kamerleden is het een ander verhaal.
Alweer zes jaar geleden, maar moest aan dit fragment denken. Zij begint ook in het Koerdisch en gaat daarna over in het Turks. De manier waarop zij dat doet is wel geniaal en heeft hele valide punten, zowel tegen AKP als de vroegere CHP beleid.
Edit: Oh ja, natuurlijk is zij later opgepakt als terrorist.
Heeft Ogan zijn steun uitgesproken voor Erdogan?quote:Op maandag 22 mei 2023 16:26 schreef koos_vriendloos het volgende:
Erdoğan gaat nu minstens 55% krijgen
Jaquote:Op maandag 22 mei 2023 16:28 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Heeft Ogan zijn steun uitgesproken voor Erdogan?
Nu officieel inderdaad. Dit zal overigens niet betekenen dat Erdoğan er in de tweede 5% erbij zal krijgen. Veel van Ogan stemmers zijn protest stemmers. Dus veel zullen thuisblijven. In mijn omgeving zijn er twee Ogan stemmers en beide blijven thuis. KK moet zijn hoop vestigen op de 10% die thuis is gebleven in de eerste ronde. Vooral jongeren schijnt die groep te zijjn.All hope is not lost, maar de kansen van KK zijn wel geslonken vandaag.quote:Op maandag 22 mei 2023 16:28 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Heeft Ogan zijn steun uitgesproken voor Erdogan?
Vriend, ik omarm Turkije. Ik omarm alleen die hele politieke zooi niet.quote:Op maandag 22 mei 2023 16:03 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Die vermoeden had ik al maar nu heb ik je bevestiging. Niet dat het verder iets uitmaakt of zo. Zat Koerden die wel de Turkse vlag met liefde omarmen =)
Alleen als je (dogu) anadolu bent. Rest bakt er niets van.quote:
Mooi. Weg met KK. Graag iemand die jonger is en de wereld snapt.quote:Op maandag 22 mei 2023 16:42 schreef Slayage het volgende:
[..]
Nu officieel inderdaad. Dit zal overigens niet betekenen dat Erdoğan er in de tweede 5% erbij zal krijgen. Veel van Ogan stemmers zijn protest stemmers. Dus veel zullen thuisblijven. In mijn omgeving zijn er twee Ogan stemmers en beide blijven thuis. KK moet zijn hoop vestigen op de 10% die thuis is gebleven in de eerste ronde. Vooral jongeren schijnt die groep te zijjn.All hope is not lost, maar de kansen van KK zijn wel geslonken vandaag.
Ben ik ook hallo. Kom uit Ardahan hoor.quote:Op maandag 22 mei 2023 16:43 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Vriend, ik omarm Turkije. Ik omarm alleen die hele politieke zooi niet.
[..]
Alleen als je (dogu) anadolu bent. Rest bakt er niets van.
Aaah Ermeni.quote:Op maandag 22 mei 2023 16:44 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ben ik ook hallo. Kom uit Ardahan hoor.
quote:
quote:Op maandag 22 mei 2023 16:42 schreef Slayage het volgende:
[..]
Nu officieel inderdaad. Dit zal overigens niet betekenen dat Erdoğan er in de tweede 5% erbij zal krijgen. Veel van Ogan stemmers zijn protest stemmers. Dus veel zullen thuisblijven. In mijn omgeving zijn er twee Ogan stemmers en beide blijven thuis. KK moet zijn hoop vestigen op de 10% die thuis is gebleven in de eerste ronde. Vooral jongeren schijnt die groep te zijjn.All hope is not lost, maar de kansen van KK zijn wel geslonken vandaag.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Niet meer actief op het forum.
Heb je een test gedaan? 😁 Geen enkele Turk is zuiver. Kans is groot dat je Ermeni of Kürt bent.quote:Op maandag 22 mei 2023 17:17 schreef Werkperd het volgende:
[..]
-.-"
Voor geen meter. Zuiver Turkenbloed
quote:Op maandag 22 mei 2023 17:17 schreef Werkperd het volgende:
[..]
-.-"
Voor geen meter. Zuiver Turkenbloed
Heb je zon dna spuugtest gedaan?quote:Op maandag 22 mei 2023 17:17 schreef Werkperd het volgende:
[..]
-.-"
Voor geen meter. Zuiver Turkenbloed
Levantine (Syrië (Latakia) en Libanon) represent.quote:Op maandag 22 mei 2023 18:44 schreef Rupibma het volgende:
[..]
Ik wel. Khorosan represent. Turken en zuiver. Lol.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |