Kijk, hier laat je maar weer duidelijk zien dat je niet werkelijk heb gelezen wat er staat, maar dat je zoals altijd naarstig op zoek bent naar een stroman opdat je jezelf weer eens kan verheffen ten koste van de ander en de eigen integriteit.quote:Op zondag 14 mei 2023 22:25 schreef EttovanBelgie het volgende:
Het gros der mannen op aarde is nog steeds niet steenrijk (integendeel); het gros der mannen op aarde is nog steeds geen gespierde Chippendale, kennelijk het summum van Alfadom waar 'de vrouw' bij wegglibbert. En toch zijn ze er, die niet-steenrijke, niet-Chippendale mannen. Al millennia. Denk zelfs dat de mannelijke wereldbevolking voor driekwart (zo niet meer) uit niet-rijken en niet-Chippendales bestaat.
Zou dat komen omdat dat oppervlakkig idee waarbij 'de vrouw' stelselmatig kiest voor een specifiek soort 'man' vooral een figment van je fantasie is? Dat relatiepatronen, aantrekkingskrachten, verliefdheid ietsjepietsje verder gaat dan dat simplistische 'de vrouw wil een 2.30 lange rijke miljonair met niets dan spieren' idee? Evolutionair gezien heb je gewoon geen poot om op te staan. Dan waren we namelijk allang en breed uitgestorven. Dat 'de
vrouw' (en 'de man') niet bestaat bewijst de huidige enorme diversiteit in bevolking.
Integer... zoals zonder enige bronvermelding stellen dat "80% van de huwelijken door vrouwen" wordt verbroken? Ben sowieso benieuwd hoe je dat weet.quote:Op zondag 14 mei 2023 22:38 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Kijk, hier laat je maar weer duidelijk zien dat je niet werkelijk heb gelezen wat er staat, maar dat je zoals altijd naarstig op zoek bent naar een stroman opdat je jezelf weer eens kan verheffen ten koste van de ander en de eigen integriteit.
Wat nou als ik een witte man ben?quote:Op zondag 14 mei 2023 20:22 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik run een huishouden met een witte man en het zou niet bij me opkomen om zo over hem te praten. Het zijn net mensen, die witte mannen.
Dan ben je ook net een mens?quote:
Daar gaat mijn thee, op het beeldscherm.quote:
Ze zeggen hetzelfde hoor: je geslacht (in dit geval) brengt vaststaande maatschappelijke voor- dan wel nadelen met zich mee, alsmede bepaalde 'neigingen', wordt losgekoppeld van alle andere identiteitsaspecten en gebracht als universeel geldend.quote:Op zondag 14 mei 2023 23:03 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Daar gaat mijn thee, op het beeldscherm.![]()
Je kon het toch weer niet laten om woke er bij te slepen bij die sociaal darwinistische bagger van akathisia he?
quote:Op zondag 14 mei 2023 23:10 schreef Icegiant het volgende:
https://eenvandaag.avrotr(...)t-kunnen-veranderen/
Waarom we nog altijd beter luisteren naar witte mannen en hoe we dit kunnen veranderen
https://www.sg.uu.nl/arti(...)-voor-en-door-mannen
De wereld is ontworpen door en voor mannen
Ah ja. Ik ben sowieso een mens.quote:
U ziet, simplisme zit aan alle kanten...quote:Op zondag 14 mei 2023 23:14 schreef Icegiant het volgende:
[..]
Ah ja. Ik ben sowieso een mens.
Witte mannen hebben historisch gezien vaak een bevoorrechte positie in de wereld, vanwege zaken zoals kolonialisme, racisme en genderongelijkheid. Deze privileges hebben geleid tot ongelijke machtsverhoudingen en kansen. Je ziet dan ook vaak middelmatige mannen op hoge posities (kijk alleen al naar onze mannelijke politici) die niet eerlijk naar zichzelf kunnen kijken.
Je ziet hier in het topic ook doodleuk mannen verkondigen dat ze niet afgewezen kunnen worden bij sollicitatierondes en dat het niet kan dat een gekleurd persoon of een vrouw beter geschikt is voor de functie. Erg!
Dat er steeds meer verandering (of iig bewustwording) in de bevoorrechte positie voor witte mannen komt = positief.
Van het immer betrouwbare Youtube natuurlijk, maar ik zal voor je inbinden en bekennen dat het de VS betreft.quote:Op zondag 14 mei 2023 22:47 schreef EttovanBelgie het volgende:
Integer... zoals zonder enige bronvermelding stellen dat "80% van de huwelijken door vrouwen" wordt verbroken? Ben sowieso benieuwd hoe je dat weet.
Nee, ik geloof niet in onveranderlijkheid maar evenmin in de mens als tabula rasa; is er volgens jou niets ingebakken en zijn we allen volledig unieke expressies? Zit er waarlijk 0 continuïteit in ons gedrag, door de populatie of door de geschiedenis heen? Individualisme gone wild, zulk denken.quote:Op zondag 14 mei 2023 22:47 schreef EttovanBelgie het volgende:
Biologie en evolutie hebben onuitwisbare en onveranderlijke tendensen in man en vrouw ingebouwd; de natuur staat in dienst van overleving en procreatie;
Flauw, maar in principe paren inderdaad alleen de succesvolle mannetjes; daar het paren ze succesvol maakt.quote:ZOALS BIJ DE DIEREN paren alleen de succesvolle mannetjes; succes is in de mensheid gekoppeld aan status bij mannen (macht, geld, opleiding, uiterlijk) en baren bij vrouwen (zoeken naar de sterkste aap op de rots want sterk nageslacht);
Ik denk dat welvaart de primaire factor is; het gebrek aan afhankelijkheid is enerzijds heel mooi, maar het brengt ook met zich mee dat mensen (zowel man als vrouwen) zich niet meer afdoende voor elkaar inzetten. Wel denk ik dat vrouwen eerder een relaties afkappen om oa de eerder beschreven mechanismen.quote:uit zich thans, zeker door feminisme en emancipatie, door wegvallende (en waarschijnlijk super onnatuurlijke) zekerheden, in een nieuw soort apenrots hïerarchie, waarbij het voor mannen steeds moeilijker wordt die veeleisende vrouwelijke wezens - die in de kern nog altijd afhankelijk zijn - tevreden te stellen, hetgeen leidt tot een rat race onder de mannen omdat de vrouwtjes enorm kieskeurig zijn geworden.
Het jammere aan jouw houding tav dit onderwerp is dat je vrouwen er ook geen gunst mee doet, tenzij je er van overtuigd bent dat vrouwen beter af zijn zonder (levens)partner, gezin, et cetera. Want dat is de toekomst, die óók in het verschiet ligt voor een snel groeiend aandeel van vrouwen.quote:Tel daarbij dat ze van nature ook emotioneel en labiel zijn, en de mannelijke apocalpyse is aanstaande. En PLUS worden ze steeds vaker door maar liefst 80% gedumpt wanneer vrouwlief een aantrekkelijkere gorilla heeft gespot.
Niet gelezenquote:Op zaterdag 13 mei 2023 09:14 schreef PietjePuk2000 het volgende:
@:howardroark Best gelezen artikel op Eenvandaag.
Haha, nee hoor.quote:Op zondag 14 mei 2023 23:17 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
U ziet, simplisme zit aan alle kanten...
Mooi voorbeeld weer.
Hoewel ik de kans dat we hier met een troll van doen hebben nog open houd. Ligt er net iets te dik bovenop.
Dat gevoel begon ik inderdaad ook te krijgen. Ik mis de nuance in zijn reacties en volgens mij heeft hij mijn posts niet echt gelezen, anders zou hij hebben gezien dat het iets weg had van discriminatie niet helemaal mijn oordeel is geweest.quote:Op zondag 14 mei 2023 23:17 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
U ziet, simplisme zit aan alle kanten...
Mooi voorbeeld weer.
Hoewel ik de kans dat we hier met een troll van doen hebben nog open houd. Ligt er net iets te dik bovenop.
Welke privileges had precies mijn oerblanke voorvader uit Brabant die z'n hele leven in de textielfabriek ploeterde?quote:Op zondag 14 mei 2023 23:36 schreef Icegiant het volgende:
[..]
Haha, nee hoor.
Er is nou eenmaal sprake van een lange geschiedenis van racisme en discriminatie, waarbij witte mannen veelal privileges en kansen hebben gekregen die anderen zijn ontzegd; denk aan vrouwen of mensen van kleur. Dit heeft geleid tot ongelijke toegang tot onderwijs, werkgelegenheid, politieke vertegenwoordiging en andere belangrijke maatschappelijke functies, en dus in hoe de wereld er nu uitziet.
Kijk bijvoorbeeld naar de zorg; er zijn verschillende aspecten waar de wetenschap en praktijk nog achterloopt als het gaat om vrouwen of achterhaalde kennis als het aankomt op mensen van kleur. Medisch onderzoek is voornamelijk gericht (geweest) op witte mannen, waardoor de gezondheid van vrouwen en anderen minder aandacht kreeg.
Veel medische studies hebben bijvootbeeld mannelijke deelnemers gehad, waardoor de resultaten niet altijd van toepassing zijn op vrouwen. Dit zorgt voor minder kennis als het aankomt op sommige diagnoses, behandeling en preventie van ziekten bij vrouwen.
Maar denk ook aan vrouwen in Nederland die (zo even uit m’n hoofd) nog tot de jaren zestig moesten stoppen met werken als ze gingen trouwen. Of tot ergens in de jaren zestig geen eigen rekening mochten hebben. Het vrouwenkiesrecht, etc. Om over de positie van mensen van kleur nog maar niet te beginnen.
Het is daarom goed dat er steeds meer bewustwording is en dat we uiteindelijk actief werken aan het afbreken van ongelijke machtsverhoudingen, het zorgen voor inclusiviteit (en we zien dat dit nu in de politiek belangrijke pijlers zijn) en het waarborgen van gelijke kansen voor iedereen, ongeacht hun achtergrond (ook daar zien we vanuit de overheid meer bewustwording oa onderzoeken over kansenongelijkheid in onderwijs en dat daar werk van wordt gemaakt).
Daarom zeg ik: witte mannen moeten hun plek wat meer gaan leren kennen. De wereld verandert nou eenmaal.
Het is niet alsof het constant seksualiseren van vrouwen positief is hè. Ook weer zo’n ding waar alle vrouwen mee te maken krijgen, in welke fase je ook zit in je leven. En ook hier kan ik weer een lang verhaal typen over waarom dat nadelig is voor oa kansen in de maatschappij, maar ook zelfbeeld.quote:Op zaterdag 13 mei 2023 14:45 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Achja en als je een vrouw een beurt nodig hebt dan staat er over een uurtje een knappe man voor je deur. Zo zijn er altijd wel voordelen te noemen die het andere geslacht niet heeft.
Inderdaad wel mee eens dat je niet teveel moet miepen maar dit verhaal is wel ergens ontstaan en daar volgen tegenreacties op.
Heb je de 'witte man' eigenlijk al eens bedankt voor de honderden miljoenen zwarte mensen die in leven zijn gehouden dankzij 'witte technologieën'?quote:Op zondag 14 mei 2023 23:36 schreef Icegiant het volgende:
Medisch onderzoek is voornamelijk gericht (geweest) op witte mannen, waardoor de gezondheid van vrouwen en anderen minder aandacht kreeg.
Vind ik flauwquote:Op zondag 14 mei 2023 23:56 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Welke privileges had precies mijn oerblanke voorvader uit Brabant die z'n hele leven in de textielfabriek ploeterde?
Welke lynchings hebben we in Nederland precies gehad? Er waren verder in Brabant eind 19e eeuw geen zwarten, dus geen idee wat dat met mijn blanke voorouder te maken heeft.quote:Op maandag 15 mei 2023 00:10 schreef Icegiant het volgende:
[..]
Vind ik flauw. Om ook flauw te doen: het privilege om in ieder geval niet aan een boom opgeknoopt te worden of voor je leven te vrezen omdat je nou eenmaal zwart bent?
Je begrijpt toch ook wel dat waar ik over praat betrekking heeft op BREDERE systemische voordelen die bepaalde groepen (witte mannen) in de samenleving historisch gezien hebben ten opzichte van anderen?
In het geval van jouw witte voorvader uit Brabant is het dus zo dat hij onderdeel was van een bredere sociaaleconomische klasse die te maken had met moeilijke arbeidsomstandigheden. Dat kan. De erkenning van historische privileges betekent niet dat individuen die tot de bevoorrechte groep behoren, geen moeilijkheden kunnen ervaren of geen tegenslagen hebben gekend natuurlijk. Dat zegt niemand.
Het gaat erom dat je je bewust bent van de bredere machtsstructuren en systemen die bepaalde groepen structureel hebben bevoordeeld, terwijl anderen werden benadeeld.
Waarom meen je überhaupt (alleen) te moeten vallen over in-group preferences in (voorheen) blanke maatschappijen? Wellicht omdat deze als enige zo debiel waren om überhaupt de rest van de wereld binnen te slepen en dit soort kattengejank toe te staan?quote:Op maandag 15 mei 2023 00:10 schreef Icegiant het volgende:
Je begrijpt toch ook wel dat waar ik over praat betrekking heeft op BREDERE systemische voordelen die bepaalde groepen (witte mannen) in de samenleving historisch gezien hebben ten opzichte van anderen?
Kennelijk niet, ik lees dat we juist supergepriviligeerd waren. En zijn.quote:
Zo praten m'n antisemitische vrienden ook altijd.quote:Op maandag 15 mei 2023 00:10 schreef Icegiant het volgende:
Het gaat erom dat je je bewust bent van de bredere machtsstructuren en systemen die bepaalde groepen structureel hebben bevoordeeld, terwijl anderen werden benadeeld.
Dat heeft juist veel met status te maken. Trophy wife is niet voor niets een term.quote:Op zondag 14 mei 2023 22:12 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Dat lijkt mij precies hetzelfde, behalve dat het geen reet met status te maken heeft.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |