https://nos.nl/artikel/24(...)gelooflijke-operatiequote:Vanaf volgende week statiegeld op blik, 'ongelooflijke operatie'
Een leeg blikje bij het afval of op straat gooien kost je straks geld. Vanaf 1 april komt er na de grote en kleine plastic flessen ook statiegeld op blikjes. Op het blik wordt net als bij de kleine plastic flesjes 15 cent statiegeld geheven.
Volgens het oorspronkelijke plan moest het statiegeld op blikjes al vanaf 1 januari ingaan, maar dat lukte toen niet door IT-problemen en een gebrek aan persmachines.
Volgens Hester Klein Lankhorst, directeur van Afvalfonds Verpakkingen, was het een "ongelooflijke operatie", maar zijn nu alle voorbereidingen getroffen om statiegeld op blikjes te innen.
Je kan je lege blikjes straks net als flessen inleveren bij ongeveer 5000 supermarkten. Dit kan in dezelfde machines waar ook flessen ingeleverd worden. Ook zijn er ongeveer 22.000 andere innamepunten zoals tankstations, NS-stations en sportclubs.
De recyclebare blikjes hebben een andere streepjescode en je kan ze herkennen aan een statiegeldlogo. De eerste blikjes met statiegeld staan nu al in de schappen en ze vervangen op den duur de oude blikjes. Je kunt dus ook na 1 april nog blikjes waar je geen statiegeld voor kan krijgen in de winkel zien liggen.
Wie de 15 cent terug wil krijgen voor zijn blikje, kan het het beste heel houden. De streepjescode moet leesbaar zijn en een in elkaar gedeukt blikje wordt niet geaccepteerd door de machine.
"We zullen met z'n allen moeten wennen aan het feit dat je het blikje helemaal leeg gooit en dat je 'm niet helemaal plet, zodat de barcode nog te lezen is", zegt Klein Lankhorst.
150 miljoen blikjes
Op dit moment belanden veel blikjes op straat. Volgens Milieu Centraal kwamen er in Nederland in 2021 naar schatting 150 miljoen blikjes in het milieu terecht. Het introduceren van statiegeld zou dit met 70 tot 90 procent moeten reduceren. "Dit duurt natuurlijk wel even. Dit is een gedragsverandering, die we allemaal in moeten zetten", aldus Klein Lankhorst.
Volgens Milieu Centraal duurt het meer dan vijftig jaar voordat een aluminium blikje in de natuur is afgebroken. "Ook komen deze blikjes vaak in maaimachines terecht en de scherpe stukjes kunnen dieren verwonden. In zo'n metalen verpakking zit vaak ook nog inkt. Je wil voorkomen dat nare stoffen in het milieu komen", zegt een woordvoerder.
Zwerfafval
Overigens is het zwerfafval in Nederland de afgelopen jaren toegenomen, volgens Milieu Centraal met 10 procent. Het aandeel plastic flesjes nam wel af na het invoeren van statiegeld in juli 2021. Een half jaar later zaten er daarvan 53 procent minder in het zwerfafval.
Een schone stroom ingezamelde blikjes maak het een stuk makkelijk om er nieuwe blikjes van te maken. Dit sluit aan bij de toenemende behoefte om kringlopen te sluiten en grondstoffen als aluminium te hergebruiken.
Goede handel
Niet iedereen is blij met de invoering van statiegeld op blik. Voor ondernemers langs de Duitse grens is de verkoop van blikjes frisdrank al jaren goede handel. In Duitsland zit al sinds 2003 statiegeld op blik. Daarom gaan veel Duitsers de grens over om winkelwagens vol te laden met Nederlandse blikjes, want die hoeven ze niet te bewaren en terug te brengen. Nu dat verschil wegvalt, vrezen sommige ondernemers de gevolgen.
Een van hen is Tony van Drie van Handelsonderneming Parkstad in Kerkrade. "Misschien gaat dit ons wel de kop kosten", zegt hij. "De klandizie valt weg, omdat 85 procent van onze klanten Duits is."
Winkelier Hay Bauer denkt dat Duitse klanten straks wegblijven, maar hij kan nog even vooruit "Nu heb ik 6000 vierkante meter helemaal vol staan. Ik kan tot zeker januari volgend jaar door met de verkoop van blikjes zonder statiegeld."
Ik flikker mijn lege glazen potten en plastic gewoon in de standaard vuilnisbak. Alleen papier en glazen flessen verdienen een scheiding.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Top weer een bak bij de persoonlijke milieu straat erbij.
Hoe doen mensen die wonen in een appartement dat?
blikjesprullenbak maken?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Top weer een bak bij de persoonlijke milieu straat erbij.
Hoe doen mensen die wonen in een appartement dat?
Goed idee maatje, ik ga over op flesjes bier vanaf 1 aprilquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:22 schreef Haags het volgende:
Ik kocht al niet zovaak blikjes fris of bier maar als ik dat zou doen zou ik nu eerder geneigd zijn om flesjes drinken te kopen. Kan je beter bewaren en lijkt me toch wat schoner dan blikjes.
niet te doen en gedeukte blikjes zijn niet leesbaarquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Top weer een bak bij de persoonlijke milieu straat erbij.
Hoe doen mensen die wonen in een appartement dat?
Net zoals nu neem ik ze met boodschappen doen mee in een tas naar de winkel en lever ze daar in bij de daarvoor bestemde automaat.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Top weer een bak bij de persoonlijke milieu straat erbij.
Hoe doen mensen die wonen in een appartement dat?
Arme supermarktmeisjesquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:19 schreef Paul het volgende:
Wacht ff die blikjes doe je in dezelfde flessenmachine?
OMG wat een vieze zooi wordt dat met die open blikjes bier/cola/fanta etc
Waarom zou je geen blikjes meer drinken alleen vanwege dat statiegeld? Het kost je 15 cent als je een blikje weggooit. Dat is toch niet iets om van in de war te raken?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:38 schreef Dotteke het volgende:
Nog even en je moet statiegeld voor alles betalen.
Dan maar geen blikjes meer drinken.
Dronk het zelf niet maar heb er altijd wel verschillenden in huis voor als er bezoek komt
Waar laat je ze in de tussentijd? Dat wordt een ranzige bende.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:41 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Net zoals nu neem ik ze met boodschappen doen mee in een tas naar de winkel en lever ze daar in bij de daarvoor bestemde automaat.
Mijn hemel, zo moeilijk is dat toch niet
blikjes in de prullenbak en dat de magneetmachine ze er later uit haalde was veel handigerquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:54 schreef Loveable het volgende:
Als je van elke oplossing een probleem maakt dan wordt het nooit wat he
Het gaat erom dat blikjes niet hersluitbaar zijn en slecht te bewaren. En het was mooi dat als je op pad was met blikjes drinken mee en het blikje had je op, je die gewoon kon weggooien en je minder zooi in je tas had.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:41 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Net zoals nu neem ik ze met boodschappen doen mee in een tas naar de winkel en lever ze daar in bij de daarvoor bestemde automaat.
Mijn hemel, zo moeilijk is dat toch niet
Je doet je tag eer aan: User die altijd blij en positief is 2022quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:54 schreef Loveable het volgende:
Als je van elke oplossing een probleem maakt dan wordt het nooit wat he
Maar dan krijg je geen statiegeld. of ze scannen en dan in een prullenbak doen bijvquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:55 schreef Paul het volgende:
[..]
blikjes in de prullenbak en dat de magneetmachine ze er later uit haalde was veel handiger
Zal wel moeten, anders raak ik hem kwijtquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:56 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Je doet je tag eer aan: User die altijd blij en positief is 2022
preciesquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:55 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Het gaat erom dat blikjes niet hersluitbaar zijn en slecht te bewaren. En het was mooi dat als je op pad was met blikjes drinken mee en het blikje had je op, je die gewoon kon weggooien en je minder zooi in je tas had.
Ik ga toch zeker 3x per week wel naar een supermarkt. Dus welke tussentijd?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:51 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Waar laat je ze in de tussentijd? Dat wordt een ranzige bende.
Dan koop je een flesje.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:57 schreef HappyCharly het volgende:
[..]
precies
moet je nu onderweg gaan zoeken naar zo'n inleverpunt?
kunt geen open blikje bewaren in je auto..
of willen ze stiekem van de blikjes af en dat iedereen plastic gaat kopen
Ik bijna nooit, enkele keer dat ik een blikje koop, potten en andere verpakking materiaal waar nog viezigheid in zit spoel ik ook afquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:57 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik ga toch zeker 3x per week wel naar een supermarkt. Dus welke tussentijd?
Daarbij doe ik ze voordat ze PMD-zak ingaan even omspoelen, zelfde geldt voor plastic waar vlees in heeft gezeten. Dus zal nu dat enkele blikje wat ik drink ook gewoon even omspoelen
Hoeveel blikjes drinken jullie trouwens dat jullie hier een probleem inzien
Tsja. Nouja, ik denk dat als ik onderweg ben die 15ct dan maar even als verlies moet worden gepakt en dan maar gewoon weggooien. Op de kosten van een dagje uit is die 15ct niks.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:57 schreef HappyCharly het volgende:
[..]
precies
moet je nu onderweg gaan zoeken naar zo'n inleverpunt?
kunt geen open blikje bewaren in je auto..
of willen ze stiekem van de blikjes af en dat iedereen plastic gaat kopen
Waarom open blikjes bewaren in de auto dan?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:57 schreef HappyCharly het volgende:
[..]
precies
moet je nu onderweg gaan zoeken naar zo'n inleverpunt?
kunt geen open blikje bewaren in je auto..
of willen ze stiekem van de blikjes af en dat iedereen plastic gaat kopen
Dat deden te weinig mensen.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:01 schreef valentijn101 het volgende:
Wat was er mis met je gewoon in de PMD zak te gooien of aan de oud ijzer boer mee te geven
toch voelt het verkeerd... als een verkapte prijsverhogingquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:59 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Tsja. Nouja, ik denk dat als ik onderweg ben die 15ct dan maar even als verlies moet worden gepakt en dan maar gewoon weggooien. Op de kosten van een dagje uit is die 15ct niks.
open maar leeggedronkenquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:00 schreef Loveable het volgende:
[..]
Waarom open blikjes bewaren in de auto dan?
je weet dat statiegeld geld is die je eerst betaald en dan terugkrijgt weerquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:56 schreef Loveable het volgende:
[..]
Maar dan krijg je geen statiegeld. of ze scannen en dan in een prullenbak doen bijv
Uit de OP:quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:57 schreef HappyCharly het volgende:
[..]
precies
moet je nu onderweg gaan zoeken naar zo'n inleverpunt?
kunt geen open blikje bewaren in je auto..
of willen ze stiekem van de blikjes af en dat iedereen plastic gaat kopen
quote:Ook zijn er ongeveer 22.000 andere innamepunten zoals tankstations, NS-stations en sportclubs
Ja en dan neem je mee naar huis gooi je het thuis in een tasquote:
hence.. gedoequote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:03 schreef Loveable het volgende:
[..]
Ja en dan neem je mee naar huis gooi je het thuis in een tasOf je zorgt dat een boterhamzakje in de auto hebt liggen waar je ''tijdelijk'' je blikje even in doet
Ja duh ben niet achterlijkquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:02 schreef Paul het volgende:
[..]
je weet dat statiegeld geld is die je eerst betaald en dan terugkrijgt weer
Dan koop je geen blikje maar een flesje, of zelf een flesje meenemenquote:
Mensen doen zoveel moeite om met een dagje uit een hele tas vol eten en drinken in te pakken en slepen dat mee.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:03 schreef Loveable het volgende:
[..]
Ja en dan neem je mee naar huis gooi je het thuis in een tasOf je zorgt dat een boterhamzakje in de auto hebt liggen waar je ''tijdelijk'' je blikje even in doet
i knowquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:03 schreef Loveable het volgende:
[..]
Dan koop je geen blikje maar een flesje, of zelf een flesje meenemen
ik gooide mijn zooi altijd keurig weg, nu moet ik dus onderweg gaan recyclen, dat vind ik gedoequote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:05 schreef maily het volgende:
[..]
Mensen doen zoveel moeite om met een dagje uit een hele tas vol eten en drinken in te pakken en slepen dat mee.
En als alles op is moet de lege zooi maar ter plekke achterblijven. In het bos, op het strand, in het park.
Neem je zooi gewoon mee terug naar huis.
Mwa begrijp dat ook niet, en op veel plekken staan er ook prullenbakken dus kunnen ze daar ook hun rommel in gooien..quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:05 schreef maily het volgende:
[..]
Mensen doen zoveel moeite om met een dagje uit een hele tas vol eten en drinken in te pakken en slepen dat mee.
En als alles op is moet de lege zooi maar ter plekke achterblijven. In het bos, op het strand, in het park.
Neem je zooi gewoon mee terug naar huis.
Niks, maar de plaatselijke hangjeugd hier heeft daar geen boodschap aan, die flikkeren de lege blikjes energiedrank gewoon in de sloot. Ik doe wel eens mee aan een zwerfafval-opruimdag hier in het park, 80% van wat je dan vindt zijn lege blikjes.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:01 schreef valentijn101 het volgende:
Wat was er mis met je gewoon in de PMD zak te gooien of aan de oud ijzer boer mee te geven
maar gaat de plaatselijke hangjeugd hun bierblikjes verzamelen, uitdeuken en inleveren?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:09 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Niks, maar de plaatselijke hangjeugd hier heeft daar geen boodschap aan, die flikkeren de lege blikjes energiedrank gewoon in de sloot. Ik doe wel eens mee aan een zwerfafval-opruimdag hier in het park, 80% van wat je dan vindt zijn lege blikjes.
quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Top weer een bak bij de persoonlijke milieu straat erbij.
Hoe doen mensen die wonen in een appartement dat?
ik snapte hem ook al nietquote:
Hoeveel blikjes drink jij leeg per dag/week?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Top weer een bak bij de persoonlijke milieu straat erbij.
Hoe doen mensen die wonen in een appartement dat?
De verwachting is volgens mij dat het wel behoorlijk gaat schelen in het aandeel van blik bij het zwerfafval. In landen waar het al is ingevoerd werkt het systeem best goed.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:10 schreef HappyCharly het volgende:
[..]
maar gaat de plaatselijke hangjeugd hun bierblikjes verzamelen, uitdeuken en inleveren?
Ik heb alles gelezen, ook die specifieke postquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:11 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Lees post #37 nog eens even als je niet de moeite wil nemen om de hele OP te lezen
Krijg je ook statiegeld op blikjes wasr geen statiegeld voor betaald is?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:17 schreef PS. het volgende:
Vroeger was iemand die zo leefde een smeerpeuk.
Binnenkort gewoon een rijke vent
[ afbeelding ]
ik begin gelijk!quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:17 schreef PS. het volgende:
Vroeger was iemand die zo leefde een smeerpeuk.
Binnenkort gewoon een rijke vent
[ afbeelding ]
Dat dan weer nietquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:18 schreef maily het volgende:
[..]
Krijg je ook statiegeld op blikjes wasr geen statiegeld voor betaald is?
Dus diegene zal vanaf 1 april ook nog geen zin hebben om op te ruimen, en gaat vanaf dan mooi sparen.quote:
Nee maar die zwervende blikjes worden dan door kinderen of zwervers opgepakt en ingeleverd zodat ze er snoep/drank van kunnen kopen. Geweldig systeen.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:10 schreef HappyCharly het volgende:
[..]
maar gaat de plaatselijke hangjeugd hun bierblikjes verzamelen, uitdeuken en inleveren?
Daar gaat ingebroken worden.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:21 schreef PS. het volgende:
[..]
Dus diegene zal vanaf 1 april ook nog geen zin hebben om op te ruimen, en gaat vanaf dan mooi sparen.
Wel de mensen die vanaf 1 april zo leven..quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:20 schreef maily het volgende:
[..]
Dusssssssss .....
Geen rijke stinkerd.
Ze hebben er dan wel eerst voor betaald he.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:21 schreef HappyCharly het volgende:
[..]
Wel de mensen die vanaf 1 april zo leven..
Kom je op een dag beneden om je volgende traytje aan te slaan, is je huis ineens opgeruimd. Ideaal wel.quote:
Och wat een goed planquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:21 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee maar die zwervende blikjes worden dan door kinderen of zwervers opgepakt en ingeleverd zodat ze er drank/snoep van kunnen kopen. Geweldig systeen.
jaquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:22 schreef maily het volgende:
[..]
Ze hebben er dan wel eerst voor betaald he.
i second thatquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:27 schreef PS. het volgende:
Ik ga maar weer alcoholist worden, kan ik zuipen en beleggen tegelijkertijd.
En natuurlijk een user zoals @-Hakuna- , die er sinds de invoering van statiegeld op de kleine flesjes er een leuk zakcentje erbij verdient. Die loopt straks helemaal binnenquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:21 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee maar die zwervende blikjes worden dan door kinderen of zwervers opgepakt en ingeleverd zodat ze er snoep/drank van kunnen kopen. Geweldig systeen.
Niet zo veel maar ik ga die krengen niet omspoelenquote:Op zaterdag 25 maart 2023 09:57 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik ga toch zeker 3x per week wel naar een supermarkt. Dus welke tussentijd?
Daarbij doe ik ze voordat ze PMD-zak ingaan even omspoelen, zelfde geldt voor plastic waar vlees in heeft gezeten. Dus zal nu dat enkele blikje wat ik drink ook gewoon even omspoelen
Hoeveel blikjes drinken jullie trouwens dat jullie hier een probleem inzien
In de zomer 1 per dag.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:12 schreef maily het volgende:
[..]
Hoeveel blikjes drink jij leeg per dag/week?
Oke.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:52 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
In de zomer 1 per dag.
Maar ik ga die plaktroep niet verzamelen op mijn aanrecht.
Dat getal wat ze eens noemde was wel schromelijk overdreven. Duizenden flesjes... per maand ofzo. Zoveel zwerft er niet eens in een wijk/stad ofzo.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:45 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
En natuurlijk een user zoals @:-hakuna- , die er sinds de invoering van statiegeld op de kleine flesjes er een leuk zakcentje erbij verdient. Die loopt straks helemaal binnen
Dat getal was niet eens het ergste ...quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:54 schreef Gunner het volgende:
[..]
Dat getal wat ze eens noemde was wel schromelijk overdreven. Duizenden flesjes... per maand ofzo. Zoveel zwerft er niet eens in een wijk/stad ofzo.
Oh zoveel was t niet wat ik heb gelezen destijds.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:54 schreef Gunner het volgende:
[..]
Dat getal wat ze eens noemde was wel schromelijk overdreven. Duizenden flesjes... per maand ofzo. Zoveel zwerft er niet eens in een wijk/stad ofzo.
nee alleen op blikjes met een speciale barcode die er binnenkort dus op komt, geen idee hoe ze dat organiseren willen vanaf 1 april, met al bestaande blikjes in de winkelquote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:18 schreef maily het volgende:
[..]
Krijg je ook statiegeld op blikjes wasr geen statiegeld voor betaald is?
Die lever je dan dus in vanaf 1 april.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 12:32 schreef Paul het volgende:
[..]
nee alleen op blikjes met een speciale barcode die er binnenkort dus op komt, geen idee hoe ze dat organiseren willen vanaf 1 april, met al bestaande blikjes in de winkel
neeeheee ik bedoel dat er nu bijvv heel veel blikjes in de schappen liggen zonder speciale codequote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:32 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Die lever je dan dus in vanaf 1 april.
Even op het blikje kijken of je er eentje met of zonder statiegeld hebt gekocht.
Dus dat betekent dat je het nog wel 6 hele dagen moet bewaren. Lastig hoor
quote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:31 schreef Erasmus het volgende:
Prima systeem, wordt gewoon een kwestie van wennen.
Als je geen zin hebt om het bij je te houden, dan geef je het maar aan de eerste de beste dakloze zodat hij met een paar blikjes wat te eten kan kopen.
Of leg je het naast de prullenbak, in plaats van er in. Dan kan een dakloze het inleveren bij de super.![]()
Nou die doe je dan gewoon bij je PMD of in elke willekeurige (openbare) prullenbakquote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:33 schreef Paul het volgende:
[..]
neeeheee ik bedoel dat er nu bijvv heel veel blikjes in de schappen liggen zonder speciale code
Ik snap je punt wel maar daar is nauwelijks op te handhaven. Heb je zelf ooit wel eens iemand in open zicht een blikje van zich af zien gooien?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 12:24 schreef Tanatos het volgende:
Jammer dat Nederlanders het teveel moeite vinden om hun rommel in de vuilnisbak te gooien.
In principe zou dit helemaal niet nodig moeten zijn.
Ik zou liever hele zware boetes zien voor mensen die troep op straat (laat staan in de natuur) gooien, laat die maar gewoon beginnen bij ¤200,- en handhaaf daar streng en consequent op.
Iedereen mag zich hier in Nederland toch Nederlander noemen?quote:Op zaterdag 25 maart 2023 12:24 schreef Tanatos het volgende:
Jammer dat Nederlanders het teveel moeite vinden om hun rommel in de vuilnisbak te gooien.
In principe zou dit helemaal niet nodig moeten zijn.
Ik zou liever hele zware boetes zien voor mensen die troep op straat (laat staan in de natuur) gooien, laat die maar gewoon beginnen bij ¤200,- en handhaaf daar streng en consequent op.
Dat is idd het grote probleem: er valt nauwelijks op te handhaven helaas.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:49 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Ik snap je punt wel maar daar is nauwelijks op te handhaven. Heb je zelf ooit wel eens iemand in open zicht een blikje van zich af zien gooien?
schuld van @maily die dat ouwe topic weer onder de aandacht moet brengen is van van vorig jaar heequote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:44 schreef Elan het volgende:
Nu zijn er 2 topics moderator @:Paul ligt weer te slapen
NWS / In april statiegeld op blikjes
Ik zie weleens mensen wat op straat weggooien.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:49 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Ik snap je punt wel maar daar is nauwelijks op te handhaven. Heb je zelf ooit wel eens iemand in open zicht een blikje van zich af zien gooien?
quote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:54 schreef Paul het volgende:
[..]
schuld van @:maily die dat ouwe topic weer onder de aandacht moet brengen is van van vorig jaar hee
Ben je nieuw hier? Je weet toch dat eerste topic altijd open blijftquote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:54 schreef Paul het volgende:
[..]
schuld van @:maily die dat ouwe topic weer onder de aandacht moet brengen is van van vorig jaar hee
Nouja, nieuwe ontwikkeling, andere was alweer van een tijdje geleden, gebeurt wel vaker natuurlijkquote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:56 schreef Elan het volgende:
[..]
Ben je nieuw hier? Je weet toch dat eerste topic altijd open blijft
Ja doe!quote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:58 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Nouja, nieuwe ontwikkeling, andere was alweer van een tijdje geleden, gebeurt wel vaker natuurlijk
Misschien dat ze gemerged kunnen worden.
Offffff....je spoelt ze even om.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:58 schreef superniger het volgende:
Dus nu moet ik blikjes met restjes cola opsparen en inleveren.
Ongeveer 30 blikjes frisdrank.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 10:12 schreef maily het volgende:
[..]
Hoeveel blikjes drink jij leeg per dag/week?
Onnodig gedoe.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 13:59 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Offffff....je spoelt ze even om.
Maar misschien heb jij geen kraan in huis.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |