Zelfs in Monaco kan motorvermogen het verschil maken.quote:Op woensdag 8 maart 2023 10:57 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Je kon het met name zien op banen waar motorvermogen niet key is, zoals Singapore en Monaco. Daar waren ze inderdaad iets minder dominant, maar wonnen ze toch regelmatig. Monaco 4 keer (zelfs de eerste 3 in het hybride tijdperk) en Singapore ook 4 van de eerste 5 jaar in het hybride tijdperk..
Volgens Michael Schmidt van Auto Motor und Sport zou Mercedes twee alternatieve concepten overwegen.quote:Op woensdag 8 maart 2023 10:22 schreef Sally het volgende:
Betreft deze tweet: [ twitter ]
[..]
Toto Wolff zei het zelf in de preshow voor de camera's van F1 TV Pro... Dat de auto (ook) dit seizoen niet daar bleek te zijn waar ze hadden gehoopt.
Dus een 'gerucht' als dit komt voor mij niet als grote verrassing.
Dat klinkt heel leuk totdat je bedenkt hoeveel CFD en windtunnel tijd Mercedes heeft en hoe ze het ontwikkelen van 2 prototypes in het budget gaan krijgen.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:07 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Volgens Michael Schmidt van Auto Motor und Sport zou Mercedes twee alternatieve concepten overwegen.
[ twitter ]
Dit ja, wel een gunstige bijkomstigheid van het budgetcap.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat klinkt heel leuk totdat je bedenkt hoeveel CFD en windtunnel tijd Mercedes heeft en hoe ze het ontwikkelen van 2 prototypes in het budget gaan krijgen.
Dat was ook het eerste wat ik dacht. Nu heeft Toto vorig jaar al aangegeven dat hij de budgetcap overschrijden niet als probleem ziet "omdat je toch niet gestraft wordt".quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat klinkt heel leuk totdat je bedenkt hoeveel CFD en windtunnel tijd Mercedes heeft en hoe ze het ontwikkelen van 2 prototypes in het budget gaan krijgen.
Als ze het vorig jaar niet al overschreden hebben, boekhouden zijn ze nog wel heel goed in.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:29 schreef daNpy het volgende:
[..]
Dat was ook het eerste wat ik dacht. Nu heeft Toto vorig jaar al aangegeven dat hij de budgetcap overschrijden niet als probleem ziet "omdat je toch niet gestraft wordt".
Er wordt nu ook een hoop gemaakt van het gerucht dat James Allison terug zou zijn bij Mercedes (voorlopig alleen gerucht) maar dan is mijn vraag ook meteen "Wie wordt er ontslagen om plaats te maken ïn de budget cap voor zijn salaris?quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:27 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dit ja, wel een gunstige bijkomstigheid van het budgetcap.
Dat en alsof hij alle plan B files al klaar heeft, hij zit nog steeds bij Mercedes en ik kan me niet voorstellen dat hij niet al regelmatig geconsulteerd is sinds hij zogenaamd aan de zeilbootjes werkt.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:36 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Er wordt nu ook een hoop gemaakt van het gerucht dat James Allison terug zou zijn bij Mercedes (voorlopig alleen gerucht) maar dan is mijn vraag ook meteen "Wie wordt er ontslagen om plaats te maken ïn de budget cap voor zijn salaris?
Het lijkt me toch dat er op directie niveau besloten is om door te gaan met het zero side pod concept?quote:Op woensdag 8 maart 2023 08:47 schreef Dauthi het volgende:
En de aap komt uit de mouw.
"Er wordt niet geluisterd"
https://www.planetf1.com/(...)-did-not-listen-w14/
Dit is het jaar dat Mercedes zichzelf tegenkomt en we eindelijk te zien krijgen wat voor manager Toto Wolff is.
Ja, ik denk persoonlijk dat je daar gelijk in hebt, ik denk ook dat de jacht divisie vooral een boekhoud truc is maar goed, dat terzijde.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:39 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dat en alsof hij alle plan B files al klaar heeft, hij zit nog steeds bij Mercedes en ik kan me niet voorstellen dat hij niet al regelmatig geconsulteerd is sinds hij zogenaamd aan de zeilbootjes werkt.
Verder niks mee en de andere grote teams hebben ook dergelijke constructies maar een frisse kijk op zaken is het gewoon niet omdat hij hoogstwaarschijnlijk mede ontwikkelaar is.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:43 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, ik denk persoonlijk dat je daar gelijk in hebt, ik denk ook dat de jacht divisie vooral een boekhoud truc is maar goed, dat terzijde.
Om de een of andere reden dacht men bij Mercedes dat het dit jaar wel goed zou zitten met hun ontwerp en dat ze gelijkwaardig of beter dan RBR zouden zijn, de uitlatingen van Wolff en Russell wezen daarop in de afgelopen maanden. Nu blijkt dat in de praktijk wat anders te liggen, ze liggen verder van RB en hebben terrein verloren op de concurrentie. Dat doet pijn en de reacties vanuit Mercedes zijn nu wat paniekerig.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:42 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Het lijkt me toch dat er op directie niveau besloten is om door te gaan met het zero side pod concept?
Als eerste vorig jaar om ermee te beginnen, vervolgens halverwege vorig jaar om ermee door te gaan, vervolgens dit jaar om er alsnog nog een keer door mee te gaan.
En dan ligt het nu weer op tafel om halverwege het seizoen weer terug te gaan naar een traditioneel design?
Uiteindelijk is de keuze dus 3x gevallen op dit concept, en daar staat toch Toto ook achter.
En dit jaar ookquote:Op woensdag 8 maart 2023 11:46 schreef Tijger_m het volgende:
Met daarbij de kanttekening dat AMR veel meer windtunnel en CFD tijd had vorig jaar dan Mercedes nu.
Ik zou wel denken dat je officieel je windtunnel/budget alleen kan uitgegeven aan de auto voor dat jaar, en niet bij wijze van spreken je 2023 windtunnel tijd inzetten voor de auto van 2024.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:46 schreef Tijger_m het volgende:
Om de een of andere reden dacht men bij Mercedes dat het dit jaar wel goed zou zitten met hun ontwerp en dat ze gelijkwaardig of beter dan RBR zouden zijn, de uitlatingen van Wolff en Russell wezen daarop in de afgelopen maanden. Nu blijkt dat in de praktijk wat anders te liggen, ze liggen verder van RB en hebben terrein verloren op de concurrentie. Dat doet pijn en de reacties vanuit Mercedes zijn nu wat paniekerig.
Ik denk persoonlijk dat met de budget cap en de limieten op windtunnel en CFD tijd er nu een keuze ligt voor teams, je kan OF de auto waarmee je het seizoen ingaat verbeteren en optimaliseren OF je geeft die auto op (zie AMR 2022) en je gaat je focussen op de auto voor het volgende seizoen maar ik denk niet dat je allebei nog kan doen.
2 ??? hebben ze geen budgetcap ?quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:07 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Volgens Michael Schmidt van Auto Motor und Sport zou Mercedes twee alternatieve concepten overwegen.
[ twitter ]
De windtunnel en CFD regels zeggen, voor zover ik weet, niet waaraan je die tijd mag besteden.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:51 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik zou wel denken dat je officieel je windtunnel/budget alleen kan uitgegeven aan de auto voor dat jaar, en niet bij wijze van spreken je 2023 windtunnel tijd inzetten voor de auto van 2024.
Maar het vingerwijzen binnen mercedes is niet chique naar mijn ogen, uiteindelijk maak je als directie een afweging om voor een concept te gaan maar als dat tegenvalt moet je als directie je verantwoordelijkheid pakken (in dit geval dus Toto) en niet wijzen naar 1 afdeling onder je.
Het hele idee van nog een 2e concept achter de hand hebben lijkt me ook maar een vreemde keuze gezien de gelimiteerde tijd/resources/geld je hebt.
De keuze van Ferrari was dan wel een moedige keuze om een keer een seizoen over te slaan.
Bij mercedes klinkt het allemaal weivelend, geen keuze durven maken, 2 concepten op de plank, wijzen naar elkaar, zaken bespreken in/via de media.
Kan ook gewoon niet, Mclaren heeft al een probleem door die regelwijziging voor de vloer die vrij laat kwam.quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:58 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De windtunnel en CFD regels zeggen, voor zover ik weet, niet waaraan je die tijd mag besteden.
Denk je dat ze meteen het hele budget vast hebben staan voor het hele jaar?quote:Op woensdag 8 maart 2023 11:36 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Er wordt nu ook een hoop gemaakt van het gerucht dat James Allison terug zou zijn bij Mercedes (voorlopig alleen gerucht) maar dan is mijn vraag ook meteen "Wie wordt er ontslagen om plaats te maken ïn de budget cap voor zijn salaris?
De allocatie van de FIA staat vast per half jaar (bij de zomerstop telt de nieuwe stand, positie van een team bepaalt de tijd die ze krijgen), hoe een team dat gebruikt is hun zaak.quote:Op woensdag 8 maart 2023 13:15 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Denk je dat ze meteen het hele budget vast hebben staan voor het hele jaar?
Er moet altijd ruimte zijn om door te ontwikkelen en onverwachte problemen te tackelen. Of het in mensen of materiaal gaat zitten maakt niet uit.
Je had het over salaris. Nu over tijd?quote:Op woensdag 8 maart 2023 13:19 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De allocatie van de FIA staat vast per half jaar (bij de zomerstop telt de nieuwe stand, positie van een team bepaalt de tijd die ze krijgen), hoe een team dat gebruikt is hun zaak.
Volgens mij ben jij een beetje in de war? Er zijn meerdere zaken besproken, zowel salaris als windtunnel tijd speelt een rol en die hebben andere condities en restricties.quote:Op woensdag 8 maart 2023 13:21 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Je had het over salaris. Nu over tijd?
Denk dat het wel grotendeels al gebudgetteerd is hoor, de doorontwikkelingen zijn in principe ook al gepland tot aan de zomerstop zo'n beetje, daar kan je uiteraard wel van afwijken.quote:Op woensdag 8 maart 2023 13:15 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Denk je dat ze meteen het hele budget vast hebben staan voor het hele jaar?
Er moet altijd ruimte zijn om door te ontwikkelen en onverwachte problemen te tackelen. Of het in mensen of materiaal gaat zitten maakt niet uit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |