abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_208107996


Zeg je Melodifestivalen, dan zeg je Zweden. Zeg je Zweden, dan reageert elke (echte) Eurovisiefan met: "Oh, dat land van Melodifestivalen!" Het is zonder twijfel de bekendste nationale voorronde naast San Remo, en het heeft een bijzonder lange geschiedenis. Ook wel een succesvolle geschiedenis, vooral ook in de laatste 10-11 jaar. Twee keer winst op het ESF, een lading top 5 plekken. Never change a winning formula, en dat doet de SVT dan ook niet. Behalve op detail niveau, want regels zijn er uiteraard om te veranderen. Niet altijd ten goede, maar zolang de kijkcijfers bijna hoger zijn dan die van het ESF (in Zweden dan) heeft de SVT wel wat speelruimte.

Kritiek is er ook: de steeds maar weer terugkerende namen, vrijwel kansloze inzendingen als opvulmateriaal zodat de grote kanshebbers er beter uitkomen, en vooral de eenheidsworst qua muziekgenres. We hebben het dan met name over veel te gladde, overgeproduceerde pop. Nu is de Zweedse muziekindustrie ook gewoon vreselijk goed in het maken van popmuziek, maar het is zonde dat andere genres niet veel ruimte lijken te hebben . Er is namelijk zeker wel een markt voor op het Eurovisie podium, en ook niet zonder kansen. Het is de vraag of we dit jaar wat meer variatie gaan zien, of dat de SVT gewoon lekker zo doorgaat.

De opzet is dit jaar hier en daar wat aangepast, maar in grote lijnen gelijk met wat we gewend zijn. Er zijn zes show, onderverdeeld in vier heats, een halve finale en grote finale. Zoals vanouds (lees voor de corona jaren) zijn de shows in zes verschillende steden. Er zullen ook dit jaar weer 28 deelnemers zijn, waardoor er in elke heat zeven artiesten zullen staan. Uiteindelijk blijven daar 12 nummers van over, die het tegen elkaar opnemen in de grote finale. De beste twee nummers per heat gaan direct naar de finale, de nummers 3 en 4 gaan naar de halve finale (vroeger heette dit nog gewoon Andra Chansen, bring it back SVT). Hier zien we meteen ook de grootste verandering. Voorgaande jaren waren er in de halve finale vier duels, waardoor nog vier nummers naar de finale gingen. Vanaf dit jaar zijn de duels afgeschaft, en gaan gewoon de beste vier naar de finale. Wel zo overzichtelijk, en de kans dat een populair nummer sneuvelt omdat het toevallig in een duel staat tegenover een ander populair nummer is hiermee weggevallen.

Dan de deelnemers. Elk jaar weer de vraag welke artiesten terugkeren, welke nieuwe namen een kans krijgen, en of er eindelijk meer ruimte is voor andere genres. We kijken er elk jaar met spanning naar uit, en gelukkig hoeven we niet langer te wachten. De SVT heeft vandaag (29 november) de eerste 14 artiesten bekend gemaakt, morgen volgt de andere helft. Ook is meteen duidelijk in welke heats ze staan, en welke nummers het dus tegen elkaar opnemen. De songtitels zijn ook meteen bekend, maar zoals gebruikelijk moeten we nog een tijdje wachten tot we de nummers kunnen horen. Deze worden waarschijnlijk vrijgegeven in de week voor het eerste optreden.

Deelnemers per heat:

Heat 1: Gothenburg, zaterdag 4 februari
1. Victor Crone - "Diamonds"
2. Rejhan - "Haunted"
3. Loulou LaMotte - "Inga Sorger"
4. Eva Rydberg & Ewa Roos - "Länge Leve Livet"
5. Elov & Beny - "Raggen Går"
6. Tone Sekelius - "Rhythm Of My Show"
7. Jon Henrik Fjällgren, Arc North Ft. Adam Woods - "Where You Are (Sávečan)"

Heat 2: Linköping, zaterdag 11 februari
1. Wiktoria - "All My Life (Where Have You Been)"
2. Eden - "Comfortable"
3. Uje Brandelius - "Grytan"
4. THEOZ - "Mer Av Dig"
5. Maria Sur - "Never Give Up"
6. Tennessee Tears - "Now I Know"
7. Panetoz - "On My Way"

Heat 3: Lidköping, zaterdag 18 februari
1. Marcus & Martinus - "Air"
2. Melanie Wehbe - "For The Show"
3. Ida-Lova - "Låt Hela Stan Se På"
4. Paul Rey - "Royals"
5. Nordman - "Släpp Alla Sorger"
6. Laurell - "Sober"
7. Casanovas - "Så Kommer Känslorna Tillbaka"

Heat 4: Malmö, zaterdag 25 februari
1. Signe & Hjördis - "Edelweiss"
2. Axel Schylström - "Gorgeous"
3. Emil Henrohn - "Mera Mera Mera"
4. Mariette - "One Day"
5. Smash Into Pieces - "Six Feet Under"
6. Loreen - "Tattoo"
7. Kiana - "Where Did You Go"





De halve finale wordt gehouden in Örnsköldsvik, op zaterdag 4 maart, en de grote finale is zoals gewoonlijk in de Friends Arena te Stockholm, op zaterdag 11 maart.
pi_208108012
Even ook hier plaatsen, de snippets:
https://www.svtplay.se/vi(...)agen/7-loreen-tattoo
pi_208108034
Even de laatste reacties van het gesloten deel hierheen verplaatst:
quote:
1s.gif Op donderdag 23 februari 2023 07:10 schreef Cee het volgende:
Nou, the winner takes it all, zal ik maar zeggen. :D
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 07:14 schreef Fred_B het volgende:
Het klinkt anders dan ik had verwacht op basis van de eerste minuut, inderdaad een nogal ABBA-achtig begin. Mede daardoor durf ik nog niet te zeggen of het op een ESF mee kan doen om de prijzen. Maar het klinkt wel als iets wat ik zelf erg leuk ga vinden.
quote:
1s.gif Op donderdag 23 februari 2023 07:25 schreef Em31 het volgende:
Ohh dit klinkt al veelbelovend :D die opbouw houdt meteen je aandacht vast en live zal het nog wel beter zijn.
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 07:26 schreef Nashipeer het volgende:
Ik wacht ook liever tot we het hele lied horen want volgens mij is dit net de build-up naar iets groters. Maar precies dit stuk blaast me nog niet omver, het klinkt zo op zichzelf staand als een gepolijst popliedje die we vaker hebben gehoord. In het geheel is het vast een stuk indrukwekkender en overrompelender
pi_208108139
I figured it made sense, building me a fence. Inderdaad niet de meest originele melodie ooit. Maar je voelt dat er een drop zit aan te komen, dus op basis hiervan is het moeilijk oordelen.
pi_208108153
twitter

Wat je zelf eigenlijk ook al een beetje kan horen
pi_208108247
Nou, ze hadden de verwachtingen niet zo hoog op mogen laten lopen voor dit deuntje -O- Valt me (tot nog toe) erg tegen. Voorlopig het zoveelste staaltje jatwerk van de Zweden uit een ander bekend popliedje (en in dit geval eentje die íedereen in eigen land wel kent).
pi_208108626
Denk dat het nummer van Loreen wel inderdaad beter wordt gedurende het nummer. Andere liedjes vind ik ook niet tegenvallen deze heat. Emil, de zusjes, Smash into Pieces en Kiana vind ik tof. Mariette valt wel wat tegen!
pi_208109448
God wat heb ik haar stem gemist _O_
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
pi_208110512
Hup Smash! *O*

Zij waren mee op tour met Within Temptation en Evanescence. Hier heb ik ze voor het eerst live gehoord en het was echt heel goed, dus ik heb stiekem wel hoge verwachtingen van ze. Benieuwd of het bij het algehele publiek ook goed valt, met rock lijkt dat altijd twee kanten op te kunnen gaan.

Zin in zaterdag!
Hey, sing your heart out boy, for all the people great and small
pi_208110664
Duidelijk de sterkste heat. Ik vind geen enkel lied slecht. Loreen klinkt in de snippet al heel erg goed dus dat belooft wat voor de resterende 2 minuten.

1.Loreen
2.Kiana
3.Mariette
4.Smash into pieces

5.Axel Schylström
6.Signe & Hjördis
7.Emil Henrohn
All we got is this moment - Joost Klein, 9 mei 2024
pi_208114997
twitter

De Sahara is zonder meer erg droog.
pi_208115151
Zweden komt nu wel snel dichterbij Oekraïne bij de bookmakers. Als het goed is heeft de pers zojuist de eerste beelden van Loreen haar optreden gezien.
  ESF Reporter donderdag 23 februari 2023 @ 18:43:39 #13
87554 Cee
Welluk?
pi_208115159
Ik ben nu al Loreen-moe :@
pi_208115203
quote:
1s.gif Op donderdag 23 februari 2023 18:43 schreef Cee het volgende:
Ik ben nu al Loreen-moe :@
Maak je geen zorgen, die kiezen straks gewoon Marcus & Martinus joh.
pi_208115226
twitter

twitter
  donderdag 23 februari 2023 @ 18:50:52 #16
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_208115244
quote:
10s.gif Op donderdag 23 februari 2023 18:47 schreef Em31 het volgende:

[..]
Maak je geen zorgen, die kiezen straks gewoon Marcus & Martinus joh.

YouTube geeft mij al hints als suggestie
  donderdag 23 februari 2023 @ 18:54:42 #17
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_208115303
Staging van Loreen ziet er wel gaaf uit zo hoor, ik zie Zweden nu bij meerdere bookies over Oekraïne heen gaan.
pi_208115348
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 18:54 schreef Momo het volgende:
Staging van Loreen ziet er wel gaaf uit zo hoor, ik zie Zweden nu bij meerdere bookies over Oekraïne heen gaan.
Van wat ik zo lees schijnt het geweldig te zijn (zijn voor een groot deel wel vaak fans dus even afwachten), maar op die foto’s ziet het er inderdaad al indrukwekkend uit.
pi_208115388
twitter
  donderdag 23 februari 2023 @ 19:01:39 #20
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_208115444
VET!!
pi_208115483
quote:
Nou ja, bij het Grote Songfestivalfeest zag ze eruit alsof ze aan de drugs zat. Maar nu zal ze wel iets scherper zijn.
De Sahara is zonder meer erg droog.
pi_208115650
Klinkt gaaf! Kan niet wachten 🥰
  Moderator donderdag 23 februari 2023 @ 19:22:29 #24
375570 crew  Cyan9
pi_208115795
Ik heb niks tegen nog een Loreen winst.
Zeg ik zonder nog maar de snippet gehoord te hebben. :')
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
pi_208115821
The winner takes it all inderdaad _O-

Ik had Loreen al met potlood opgeschreven maar het ziet naar uit dat dit jaar, wat echt heel zwak is, voor haar gemaakt is.
pi_208115891
Wat we laatst ook al in een ander topic bespraken: misschien wel goed dat er een echte winnaar aan lijkt te komen, anders is de kans groot dat het toch Oekraïne wordt en dat zou ook wel een beetje een dingetje zijn.
pi_208116145
Ze lijkt wel rechtstreeks van de filmset van Dune te zijn weggewandeld! Die grote prop lijkt trouwens wel enigszins op een giga zonnebank :D

Hiervoor ga ik UMK wel even muten, dit wil ik zo snel als het kan live meemaken.
Op vrijdag 16 oktober 2020 11:18 schreef molloot200 het volgende: De ESF Playlist Hero :Y
Het ESF-playlist topic
pi_208116174
Al het budget ging naar Loreen lijkt wel :o als je dit vergelijkt met de andere semi's. Vooral de eerste, die meer leek op een NF voor Malta
pi_208116947
quote:
1s.gif Op donderdag 23 februari 2023 19:27 schreef Em31 het volgende:
Wat we laatst ook al in een ander topic bespraken: misschien wel goed dat er een echte winnaar aan lijkt te komen, anders is de kans groot dat het toch Oekraïne wordt en dat zou ook wel een beetje een dingetje zijn.
Ja, dat zou niet bevorderlijk zijn voor de geloofwaardigheid van het ESF, ook al hadden de andere 36 landen het er dan zelf naar gemaakt. Zelfs als Loreen dit jaar als Chanel 1.1 zou winnen, dan is dat al een wenselijkere uitkomst.
De Sahara is zonder meer erg droog.
  donderdag 23 februari 2023 @ 20:29:30 #30
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_208117274
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 19:23 schreef NailQueen het volgende:
The winner takes it all inderdaad _O-

Ik had Loreen al met potlood opgeschreven maar het ziet naar uit dat dit jaar, wat echt heel zwak is, voor haar gemaakt is.
Dat hele zwakke jaar valt ook wel mee als de nummers hoort hoor :+ , dat is wel iets wat mensen online aan het overdrijven zijn.
  donderdag 23 februari 2023 @ 20:30:06 #31
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_208117285
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 19:39 schreef Nashipeer het volgende:
Al het budget ging naar Loreen lijkt wel :o als je dit vergelijkt met de andere semi's. Vooral de eerste, die meer leek op een NF voor Malta
Zouden de artiesten niet zelf dat soort zaken moet betalen?
pi_208117384
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 20:29 schreef Momo het volgende:

[..]
Dat hele zwakke jaar valt ook wel mee als de nummers hoort hoor :+ , dat is wel iets wat mensen online aan het overdrijven zijn.
Ik heb het over Melodifestivallen. Het ESF jaar zelf vind ik leuk :)
pi_208117463
twitter

Echt zo benieuwd
  donderdag 23 februari 2023 @ 20:41:09 #34
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_208117565
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 20:34 schreef NailQueen het volgende:

[..]
Ik heb het over Melodifestivallen. Het ESF jaar zelf vind ik leuk :)
Ja nee, melodifestivalen heb je wel gelijk in, maar dat is al jaren aan de gang eigenlijk. Ongeveer 80% van de nummers zijn geschreven door 6 schrijvers (Jimmy Joker, Deb, Wrethov, Gson, Jansson).
Scheelt dat er nog 2 goede kandidaten overblijven als we zo moeten geloven de tweeling en Loreen. De tekst van Air is ook wel flinterdun, maar de hele performance staat wel. Ze moeten wel echt mensen gaan toelaten die buiten deze cirkel werken.
pi_208117784
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 20:30 schreef Momo het volgende:

[..]
Zouden de artiesten niet zelf dat soort zaken moet betalen?
Dat zou heel goed kunnen idd, of de platenmaatschappijen. Wellicht dat SVT zelf nog wat bijlegt om een betere show te creëeren, maar ik kan er niet snel iets over vinden.
pi_208117941
Ze heeft zelf de lichtontwerper ingehuurd las ik ergens..
pi_208118330
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2023 11:49 schreef Veravision het volgende:
Hup Smash! *O*

Zij waren mee op tour met Within Temptation en Evanescence. Hier heb ik ze voor het eerst live gehoord en het was echt heel goed, dus ik heb stiekem wel hoge verwachtingen van ze. Benieuwd of het bij het algehele publiek ook goed valt, met rock lijkt dat altijd twee kanten op te kunnen gaan.

Zin in zaterdag!
Ooh nu weet ik weer waar ik hen van ken :D

Dat was een dramatische avond trouwens, plaatsvervangende schaamte voor Amy Lee. En dan maakt het niet uit welke avond je bent geweest :P
pi_208119129
Nu gelijk met Oekraïne.
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
pi_208119271
quote:
1s.gif Op donderdag 23 februari 2023 21:46 schreef GeorgeM het volgende:
Nu gelijk met Oekraïne.
Het verbaasd me nog dat Oekraine op 1 staat. Dat nummer is echt niet goed genoeg voor de winst. Maar goed, ik kan me er wel druk over maken maar de bookies zijn nu nog weinig zeggend :s)
  ESF Reporter donderdag 23 februari 2023 @ 22:13:22 #40
87554 Cee
Welluk?
pi_208119646
Ennnn ze zijn Oekraïne voorbij.
pi_208119666
Op één.
Dus wat Cee zegt :P
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
pi_208120477
quote:
1s.gif Op donderdag 23 februari 2023 18:49 schreef Em31 het volgende:
[ twitter ]
[ twitter ]
:o nu al indrukwekkend, dit gaat echt heel gaaf worden.
All we got is this moment - Joost Klein, 9 mei 2024
pi_208120544
Ze lopen uit.
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
  donderdag 23 februari 2023 @ 23:20:40 #44
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_208120899
Loreen Logan
pi_208120966
Het is dan nog wel gebaseerd op een fijne hype totdat we het echt live hebben gezien, maar zo fijn dat het weer een keer om het liedje gaat bij de bookies :P

Sowieso zou ik een nieuwe songfestivalervaring in Zweden wel weer leuk vinden. Op naar Goteborg 2024 als Mia en Dion het niet worden :P

Moet wel zeggen dat ik 'm op basis van die minuut nog niet helemaal als winnaar voel, maar je voelt dat er veel meer aan zit te komen
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
  ESF Reporter donderdag 23 februari 2023 @ 23:28:28 #46
87554 Cee
Welluk?
pi_208121003
Die drie lellen boven Denemarken zijn in elk geval allemaal* goed bezig dit jaar. Dat is al een tijd geleden.

* ervan uitgaande dat Finland zaterdag niet raar gaat doen
pi_208121016
Mariëtte komt trouwens ook wel weer met een aardig lied denk ik :Y
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
pi_208122011
Een ander land moet met iets heel spannends komen of Zweden moet een rare keuze maken, anders hebben we de winnaar van 2023. :P
  ESF Reporter vrijdag 24 februari 2023 @ 07:35:16 #50
87554 Cee
Welluk?
pi_208122024
Ziet er goed uit en het zijn maar 30 seconden dus ik baseer het niet op het zelfde, maar als ik dat wel
doe dan stelt naar mijn mening de (fan)pers zich behoorlijk aan met die religieuze ervaringen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')