Bij beneficiair aanvaarden krijgen de erfgenamen formeel de taak van vereffenaar, zij kunnen vervolgens de rechtbank vragen een vereffenaar aan te stellen als ze dit niet zelf willen of kunnen. Daarnaast zijn er nog diverse andere redenen voor het (verplicht) aanstellen van een vereffenaar, bijvoorbeeld bij minderjarige erfgenamen, erfgenamen die onder bewind of curatele staan of een schuldeiser (!) die nog geld van de boedel of erfgenamen krijgt en bang is dat mis te lopen wegens verkeerde/foute afwikkeling. Ook kan een erfenis verworpen zijn en ook dan zal er toch een vereffing moeten plaatsvinden, in zo'n geval wordt er ook een vereffenaar aangesteld. Ik heb volgens mij nog nergens officieleel gelezen hoe het echt zit: aanvaarden, verwerpen, beneficiair aanvaarden. (voor de volledigheid, ik zit ook niet in een van deze projecten)quote:Op donderdag 16 februari 2023 19:58 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik vraag me nog steeds af hoe het precies in elkaar zit. Als er in opdracht van de erfgenamen gehandeld wordt, betekent dat ze de erfenis zuiver aanvaard hebben? Want als ze beneficiair aanvaard hebben, zou het erg vreemd zijn dat ze dit zonder instemming van de schuldeisers kunnen doen.
Zaken lopen soms wat uit. Zolang er maar rente wordt berekend tot definitieve einddatum, dan heb ik er geen moeite mee. De communicatie daarover kan en MOET wel een stuk beter. Als ze eind januari hadden bericht dat het wat langer duurde, dan hadden we er allemaal vrede mee gehad.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 09:31 schreef InVestEerder het volgende:
[..]
Zelfde liedje bij project Transformatie Landsmeer.
Update 16 januari op website:
Momenteel wordt de herfinanciering van deze propositie afgerond. De aflossing zal naar verwachting uiterlijk begin februari 2023 plaatsvinden.
Vorige week vrijdag per mail:
We zijn momenteel bezig met de afronding hiervan. De verwachting is dat de uitbetaling volgende week zal plaatsvinden.
Die club heeft echt totaal geen regie over wat er gebeurt.
Jazeker kan SiG in voornoemde geval de verkoop blokkeren (de vraag is of ze dit ook gaan doen). Er is uiteindelijk in dergelijke gevallen altijd toestemming nodig van de hypotheekhouder want anders kan er geen koop-/verkoop-overeenkomst tot stand komen.quote:Op donderdag 16 februari 2023 19:58 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik vraag me nog steeds af hoe het precies in elkaar zit. Als er in opdracht van de erfgenamen gehandeld wordt, betekent dat ze de erfenis zuiver aanvaard hebben? Want als ze beneficiair aanvaard hebben, zou het erg vreemd zijn dat ze dit zonder instemming van de schuldeisers kunnen doen. Of kan SiG straks de verkoop blokkeren als ze van mening zijn dat de opbrengst te laag is?
Zo is het precies! Niks meer en niks minder... Hoe moeilijk kan dit zijn?quote:Op vrijdag 17 februari 2023 10:22 schreef Crowdyfunder het volgende:
Zaken lopen soms wat uit. Zolang er maar rente wordt berekend tot definitieve einddatum, dan heb ik er geen moeite mee. De communicatie daarover kan en MOET wel een stuk beter. Als ze eind januari hadden bericht dat het wat langer duurde, dan hadden we er allemaal vrede mee gehad.
De stemming zal bij SIG lastig zijn, de meeste investeerders zitten in schijf 1 en die zullen allemaal voor stemmen waarmee je de meerderheid waarschijnlijk al hebt te pakken. Schijf 2 zal voor of tegen stemmen afhankelijk van de bedragen en schijf 3 stemt altijd wel tegen in dat geval, maar procentueel gezien zijn het maar weinig stemmen want het gaat om een relatief klein bedrag. Dus wat het voorstel ook is, het zal waarschijnlijk altijd door de stemming heen komen.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 10:25 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Jazeker kan SiG in voornoemde geval de verkoop blokkeren (de vraag is of ze dit ook gaan doen). Er is uiteindelijk in dergelijke gevallen altijd toestemming nodig van de hypotheekhouder want anders kan er geen koop-/verkoop-overeenkomst tot stand komen.
Persoonlijk ben ik ook de mening toegedaan dat als de verkoop niet voldoende oplevert om alle schijven inclusief rente te kunnen terug betalen SiG dit eerst ter stemming aan de investeerders in het bewusten project moet voorleggen.
Dat zal m.i. afhankelijk zijn van de opbrengst en is ook prima.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 10:31 schreef JP01 het volgende:
[..]
De stemming zal bij SIG lastig zijn, de meeste investeerders zitten in schijf 1 en die zullen allemaal voor stemmen waarmee je de meerderheid waarschijnlijk al hebt te pakken. Schijf 2 zal voor of tegen stemmen afhankelijk van de bedragen en schijf 3 stemt altijd wel tegen in dat geval, maar procentueel gezien zijn het maar weinig stemmen want het gaat om een relatief klein bedrag. Dus wat het voorstel ook is, het zal waarschijnlijk altijd door de stemming heen komen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Rente is nog met 0.5% gestegen sinds eerst prepublicatie, lijkt erop alsof Collin soms met wat linkjes strooit om te kijken hoe een project ontvangen wordt om eventueel voor de livegang nog aan te passen.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 11:02 schreef NaRegenDeZon het volgende:
https://www.collincrowdfund.nl/barista-cafe-groningen-b-v/ staat nu open.
quote:Op vrijdag 17 februari 2023 10:53 schreef Horsemen het volgende:
Voor eventuele liefhebbers staat er bij HcN een geborgde lening open:
Project nr.: 773
Financieringsbedrag: ¤ 200.000,00
Bedrijfstype: Logies verstrekker
Geīnvesteerd: ¤ 127.500,00
Kenmerk financiering: Herfinanciering
Rente per jaar: 5.5%
Zekerheden:
Looptijd annuiteit: 60 mnd
Borgsteller: Leverancier
Borg: 100%De geborgde leningen variëren meestal tussen de 5 en 5,5%. Ik vraag me af wie daar nog in wil stappen als je na VRH maar tussen de 3 en 3,5% over houdt. Dan zet ik het liever op een deposito voor 12 maanden tegen ruim 2,5% en zo'n 2% na VRH.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Als je vanuit een BV investeert ligt het misschien wat anders maar voor box 3 beleggers is dit toch totaal oninteressant op dit moment?
Verstandig. Een project kan namelijk maar 1x live gaan en dan moet het gelijk de goede rente hebben.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 11:12 schreef Tjalala het volgende:
[..]
Rente is nog met 0.5% gestegen sinds eerst prepublicatie, lijkt erop alsof Collin soms met wat linkjes strooit om te kijken hoe een project ontvangen wordt om eventueel voor de livegang nog aan te passen.
En de vraag is nog steeds of deze vol gaat komen tegen 9%. Ik heb zo mijn twijfels.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 11:18 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Verstandig. Een project kan namelijk maar 1x live gaan en dan moet het gelijk de goede rente hebben.
Zo'n onhandige communicatie. Schrijf dit gewoon anders opquote:Op vrijdag 17 februari 2023 10:22 schreef Crowdyfunder het volgende:
[..]
Zaken lopen soms wat uit. Zolang er maar rente wordt berekend tot definitieve einddatum, dan heb ik er geen moeite mee. De communicatie daarover kan en MOET wel een stuk beter. Als ze eind januari hadden bericht dat het wat langer duurde, dan hadden we er allemaal vrede mee gehad.
quote:Update aflossing
17-02-2023
Appartementencomplexen Gössnitz
Momenteel laat de aflossing helaas wat langer op zich wachten. Onze excuses voor het ongemak. Zoals eerder vermeld heeft de hypothecaire inschrijving voor de herfinanciering in Duitsland inmiddels plaatsgevonden, echter wachten wij nog op de zichtbaarheid hiervan in het Duitse kadaster, zodat wij de aflossing en herfinanciering kunnen afronden. Wij vragen u om nog enig geduld. De gelden ten behoeve van de aflossing staan reeds op de derdenrekening van onze Nederlandse notaris.
Update aflossing
09-02-2023
Appartementencomplexen Gössnitz
De hypothecaire inschrijving in Duitsland ten behoeve van de nieuwe Crowdrealestate Lening heeft eerder deze week plaatsgevonden. Nadat dit zichtbaar is in het Duitse kadaster kan de herfinanciering en bijbehorende aflossing plaatsvinden. Naar verwachting zal dit begin volgende week zijn.
Aflossing propositie
27-01-2023
Appartementencomplexen Gössnitz
De gelden voor de aflossing zijn ontvangen op derdenrekening van de notaris. De laatste formaliteiten worden momenteel afgerond en de aflossing zal omstreeks 7 februari 2023 plaatsvinden.
Status van aflossing
30-12-2022
Appartementencomplexen Gössnitz
Momenteel wordt de herfinanciering van deze propositie afgerond. De aflossing zal naar verwachting uiterlijk op 31-01-2023 plaatsvinden.
Ik heb ooit 1x in een geborgde lening geīnvesteerd, flink ook, maar ik had het beter niet kunnen doen (gelukkig was dat voor slechts 12 maanden). Het rendement is simpelweg niet goed genoeg, al helemaal nu met hogere depositorentes, hogere box 3 heffing, en hogere HCN kosten. 5,1% rendement na kosten, 3,1% na box 3. En dat zet je dan voor 5 jaar vast.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 11:17 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
De geborgde leningen variëren meestal tussen de 5 en 5,5%. Ik vraag me af wie daar nog in wil stappen als je na VRH maar tussen de 3 en 3,5% over houdt. Dan zet ik het liever op een deposito voor 12 maanden tegen ruim 2,5% en zo'n 2% na VRH.
Als je vanuit een BV investeert ligt het misschien wat anders maar voor box 3 beleggers is dit toch totaal oninteressant op dit moment?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. van Newfunding.nl ehh, Beleggingspanden.nl of nou ja, ze weten het zelf eigenlijk ook niet meer wie er nu de dienst uitmaakt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.TLDR,: De nieuwe eigenaren van NF maken een slechte start, mochten ze van plan zijn het platform weer nieuw leven in te proberen te blazen.
quote:Op vrijdag 17 februari 2023 12:26 schreef ETphonehome het volgende:
Over onhandige communicatie gesproken:
Er staat nog steeds een laatste maand rente open van het projectSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. van Newfunding.nl ehh, Beleggingspanden.nl of nou ja, ze weten het zelf eigenlijk ook niet meer wie er nu de dienst uitmaakt.Er is bij project Hofstraat Roosendaal medio november nog wel een rente nabetaling geweest welke ze (net als SiG soms doet) met terugwerkende kracht hebben geboekt op 14 oktober 2022.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.TLDR,: De nieuwe eigenaren van NF maken een slechte start, mochten ze van plan zijn het platform weer nieuw leven in te proberen te blazen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hier ook teruggetrokken.quote:Op donderdag 16 februari 2023 23:46 schreef zeeland6 het volgende:
Ik heb mijn investering voor E Kroot Grondwerk en Bestratingen teruggetrokken dus voor de liefhebber is er ruimte.
CCF
Dank. Ik laat deze lopen. Als het géén direct lening zou zijn, dan had ik waarschijnlijk wel meegedaan.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 14:30 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Voor wie nog wil instappen in https://www.collincrowdfund.nl/f-ben-aissa-en-j-ben-aissa/ staat nu open en is voor 80% gevuld.
Klopt, dat was ongeveer een halve maand aan rente. Inclusief deze nabetaling is er 35 maanden betaald (=exact de tijd dat de lening gelopen heeft), maar boetevrij aflossen was toegestaan na 36 maanden.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 12:40 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Er is bij project Hofstraat Roosendaal medio november nog wel een rente nabetaling geweest welke ze (net als SiG soms doet) met terugwerkende kracht hebben geboekt op 14 oktober 2022.
Leuke dekking, en camper business is booming, die boxen worden wel verhuurd.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 15:05 schreef KrekelJapie het volgende:
Camperstallingboxen
https://www.collincrowdfund.nl/a-van-renselaar-beheer-b-v/
1e hypotheek op perceel grond
quote:Op vrijdag 17 februari 2023 15:05 schreef KrekelJapie het volgende:
Camperstallingboxen
https://www.collincrowdfund.nl/a-van-renselaar-beheer-b-v/
1e hypotheek op perceel grond
De hypotheek mevrouw wil ik niet aan mee doen. Hypotheek markt ligt op zijn gat. Compagnon is net op tijd uitgestapt.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 15:01 schreef KrekelJapie het volgende:
Hypotheekadviseur die het moeilijk heeft
https://www.collincrowdfu(...)eek-visie-hilversum/
2e hypotheek woonhuis. Rente had iets hoger gemogen
Is (gelukkig!) wel wat afgezwakt, maar er is in het algemeen nog steeds veel vraag naar stalling en die zal er ook wel blijven. Ik kan je uit eigen ervaring vertellen dat een privestalling (in mijn geval deel van m'n bedrijfsgebouw) met wat voorzieningen waar je altijd in en uit kunt rijden erg prettig is dus daar zijn wel liefhebbers voor te vinden, ik doe graag mee als er ergens een linkje is.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 15:15 schreef Crowdmeister het volgende:
Leuke dekking, en camper business is booming, die boxen worden wel verhuurd.
100% mee eens,quote:Op vrijdag 17 februari 2023 12:11 schreef JP01 het volgende:
[..]
Ik heb ooit 1x in een geborgde lening geīnvesteerd, flink ook, maar ik had het beter niet kunnen doen (gelukkig was dat voor slechts 12 maanden). Het rendement is simpelweg niet goed genoeg, al helemaal nu met hogere depositorentes, hogere box 3 heffing, en hogere HCN kosten. 5,1% rendement na kosten, 3,1% na box 3. En dat zet je dan voor 5 jaar vast.
De deposito is nu al op 3% (1-jarig) waarbij zo goed als zeker nog meerdere renteverhogingen aan zitten te komen de komende jaar. Ook zonder box 3 heffing of vanuit een BV zou ik de komende jaren niet in deze geborgde leningen investeren, wil je een goede zekerheid tegen een laag rendement dan heb je met SIG schijf 1 veel betere opties.
Ik heb 4 van deze geborgde leningen, 3 gedaan in 2021 en de 4e begin 2022. Eén van die uit 2021 is een kortlopende van 12 maanden (+ 3 maanden aflossingsvrij), waarschijnlijk dezelfde als die van die jou, en heeft eind deze maand zijn laatste aflossing waarna ik er dan nog maar 3 heb.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 12:11 schreef JP01 het volgende:
[..]
Ik heb ooit 1x in een geborgde lening geīnvesteerd, flink ook, maar ik had het beter niet kunnen doen (gelukkig was dat voor slechts 12 maanden). Het rendement is simpelweg niet goed genoeg, al helemaal nu met hogere depositorentes, hogere box 3 heffing, en hogere HCN kosten. 5,1% rendement na kosten, 3,1% na box 3. En dat zet je dan voor 5 jaar vast.
De deposito is nu al op 3% (1-jarig) waarbij zo goed als zeker nog meerdere renteverhogingen aan zitten te komen de komende jaar. Ook zonder box 3 heffing of vanuit een BV zou ik de komende jaren niet in deze geborgde leningen investeren, wil je een goede zekerheid tegen een laag rendement dan heb je met SIG schijf 1 veel betere opties.
Ik moet eerlijk zeggen dat ik vaak ook te laat ben om nog in te kunnen schrijven als ik dit zou willen. Nu zijn ze vaak ergens in de ochtend en ik ben niet echt een ochtendmens. Eerder waren ze wat vaker in de middag.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 17:42 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
Ik krijg ook regelmatig linkjes voor geborgde leningen van HCN in de mailbox. Ik wil ze hier wel delen maar tegen die tijd zijn ze allemaal volgeschreven.
Ik begrijp het enthousiasme niet helemaal want voor mij is de rente ook te laag. Ik zou ook graag wat meer willen weten over de toeleverancier die de lening borgt en hoe goed deze zekerheid is. Het maakt nogal uit of de toeleverancier de lokale groenteboer is of een multinational bierbrouwer.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Die liefhebber mag ook mijn stukje hebben. Geen hypo zekerheid. Ik heb er geen goed gevoel bij.quote:Op donderdag 16 februari 2023 13:33 schreef ETphonehome het volgende:
[..]
Ik heb mijn investering teruggetrokken: er is natuurlijk al flink geld verbrand, dit gaat in het negatieve scenario alleen maar meer worden. Op papier een gigantische overwaarde t.o.v. de eerste hypotheek, maar dit is wel een taxatie met het nieuwe gebruik in gedachte.
Tel daarbij op dat er alleen een negatieve hypotheek verklaring is (blijkbaar hebben de eigenaren, of de 1e hypotheekhouder geen zin in het gedoe van een tweede hypotheek), en de tijd dat het geld vast staat voordat het rentedragend wordt....
Ik laat mijn stukje over voor een andere liefhebber.
Als het verkoopbedrag voldoende is. Bij de cafetaria in Breda is bij verkoop maar een deel afgelost.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 18:42 schreef peterc het volgende:
tzt een vervroegde aflossing HCN projnr 126 Friethuys
https://edensmakelaars.nl(...)iethuys-te-drachten/
Circa 65% vd aflossing is al terugbetaald, de lening was 185k dus rest 65k, incl rente maar zo moet je niet tellen > 90% , denk wel dat het goed komt.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 18:52 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Als het verkoopbedrag voldoende is. Bij de cafetaria in Breda is bij verkoop maar een deel afgelost.
HCN heeft al in een vroeg stadium al wat verteld over dit project en dat het bedrijf te koop stond, fijn als dit zo op een voor iedereen nette manier kan worden afgerondquote:Op vrijdag 17 februari 2023 18:42 schreef peterc het volgende:
tzt een vervroegde aflossing HCN projnr 126 Friethuys , medio april
https://edensmakelaars.nl(...)iethuys-te-drachten/
Maar hiervan hebben de eigenaren nog een tweede, lopende project en is het restant niet afgeboekt ofzo.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 18:52 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Als het verkoopbedrag voldoende is. Bij de cafetaria in Breda is bij verkoop maar een deel afgelost.
Is er iets wat wij zouden moeten weten over dit project, dan graag even delenquote:Op donderdag 16 februari 2023 23:46 schreef zeeland6 het volgende:
Ik heb mijn investering voor E Kroot Grondwerk en Bestratingen teruggetrokken dus voor de liefhebber is er ruimte.
CCF
ik kan de pitch niet meer vinden, maar staat me bij dat ik ergens in het organogram de naam tegenkwam waar ik een geschil mee heb gehad.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 18:33 schreef Crowdyfunder het volgende:
[..]
Die liefhebber mag ook mijn stukje hebben. Geen hypo zekerheid. Ik heb er geen goed gevoel bij.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Toen was ik snel uitgelezen.
Dit is geen linkje om te investerenquote:Op vrijdag 17 februari 2023 20:40 schreef Slijker het volgende:
Linkje caravanstalling ccf
https://www.collincrowdfund.nl/a-van-renselaar-beheer-b-v/
Oh ja ik zie het.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 20:44 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dit is geen linkje om te investeren
deze welquote:Op vrijdag 17 februari 2023 20:44 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dit is geen linkje om te investeren
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Je moet soms heel erg snel beslissen want met een leninkje van 30K en een minimale inleg van 2,5K zit hij bij 12 investeringen al vol. Dus geen tijd om te lezen.quote:Op vrijdag 17 februari 2023 17:42 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
Ik krijg ook regelmatig linkjes voor geborgde leningen van HCN in de mailbox. Ik wil ze hier wel delen maar tegen die tijd zijn ze allemaal volgeschreven.
Ik begrijp het enthousiasme niet helemaal want voor mij is de rente ook te laag. Ik zou ook graag wat meer willen weten over de toeleverancier die de lening borgt en hoe goed deze zekerheid is. Het maakt nogal uit of de toeleverancier de lokale groenteboer is of een multinational bierbrouwer.
Ik heb nu een paar keer gehad dat op het moment dat een borg moest gaan betalen voor een leningnemer, deze toch niet wenste te betalen. Is dat geen verhogend effect voor de risicoinschatting?quote:Op vrijdag 17 februari 2023 21:19 schreef obligataire het volgende:
Ik denk dat het belang van de borgstelling wat onderschat wordt. Ook al is het geen multinational.
Dat waren volgens mij particulieren die geen flauw benul hadden waarvoor ze getekend hadden (of deden alsof dat zo wasquote:Op vrijdag 17 februari 2023 21:42 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Ik heb nu een paar keer gehad dat op het moment dat een borg moest gaan betalen voor een leningnemer, deze toch niet wenste te betalen. Is dat geen verhogend effect voor de risicoinschatting?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |