abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_208019206
Jullie doen het goed :*
En ook jullie gaan hierdoorheen komen, het is mega zwaar, maar het gaat lukken!

Ohja, en niet te vergeten: het gedrag van jullie Stef is doodnormaal, en ook jullie wanhoop is normaal. Maar het besef dat dit normaal is, maakt het voor jullie hopelijk wat draaglijker!
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_208019239
Ohja, toevoeging: jullie baby wil het liefst bij jullie zijn, vastgehouden worden, zich in slaap drinken, laten wiegen, vastgehouden worden, rondgewandeld worden, vastgehouden worden en vastgehouden worden.
Dat is normaal, en ook best logisch!
Maar ja, het is zwaar.
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_208019391
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 13:47 schreef pinquit het volgende:
Jullie doen het goed :*
En ook jullie gaan hierdoorheen komen, het is mega zwaar, maar het gaat lukken!

Ohja, en niet te vergeten: het gedrag van jullie Stef is doodnormaal, en ook jullie wanhoop is normaal. Maar het besef dat dit normaal is, maakt het voor jullie hopelijk wat draaglijker!
Dat zeggen ze bij het CB ook idd maar het voelt zo machteloos dat soms zelfs nabijheid niet helpt om hem rustig te krijgen. Dan loopt ie rood aan, krijsen, zwaaien met de armpjes... ontroostbaar. En dat altijd op het moment dat wij zelf qua energie diep in het rood zitten.
pi_208019597
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 14:05 schreef alpeko het volgende:

[..]
Dat zeggen ze bij het CB ook idd maar het voelt zo machteloos dat soms zelfs nabijheid niet helpt om hem rustig te krijgen. Dan loopt ie rood aan, krijsen, zwaaien met de armpjes... ontroostbaar. En dat altijd op het moment dat wij zelf qua energie diep in het rood zitten.
Och dit herken ik zo. Ik had me volledig ingesteld op wekenlang met een baby op me geplakt zitten, maar niet bedacht dat die baby dan wellicht alsnog ontroostbaar zou zijn. Ik vond dat ook heel heftig. Hier was de draagzak echt mijn redding, en veel praten met mensen die ook zo'n kraamtijd hadden, het vooral heel pittig vonden en me verzekerden dat het beter werd. Bij deze; het wordt beter! Als je het gevoel hebt dat er iets niet klopt of goed zit mag je ook op dat instinct vertrouwen en dingen laten controleren (of naar een osteopaat gaan), maar ik lees geen abnormale dingen.
Het is heel pittig, maar ook eindig. En gek genoeg als ik er nu aan terugdenk vind ik het al wel meevallen, terwijl ik echt veel en hard gehuild heb die weken. Probeer mensen om je heen te verzamelen die kunnen helpen; met eten maken, met even oppassen zodat jullie een dutje kunnen doen, etc. En probeer te geloven dat jullie het goed doen, jullie baby het goed doet (namelijk precies wat biologisch gezien van hem verwacht wordt) en dat jullie hier samen doorheen gaan komen. :*
pi_208019610
En die websites die structuur en regelmaat prediken hebben voor mijn gevoel weinig ervaring met echte baby's en vooral veel met hoe onze samenleving bedacht heeft dat baby's moeten functioneren. :+
pi_208019626
Ohja en ook nog, benut je aanvullende geboortverlof ook als daar financieel ruimte voor is. Mijn man was de eerste 6 weken thuis en ik weet niet hoe ik die zonder hem door had moeten komen.
pi_208019778
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 13:38 schreef alpeko het volgende:
Neem aan dat mannen hier ook welkom zijn ;) Wat een verademing om jullie verhalen te lezen i.p.v. de sites waar ze ritme en structuur prediken terwijl je kleine daar exact helemaal niks van aantrekt. En dan denk je: we hebben een monster op de wereld gezet :@

Onze Stef is vandaag 4 weken. Geboren op 19 januari. Keizersnede na een stuitligging.

In het ziekenhuis sliep hij zijn eerste 2 nachten prima. De eerste nacht thuis was het meteen een ander verhaal. Daarna is ups en downs. Al ging het de eerste 2 weken best goed. Na een week ben ik weer gaan werken en dat viel zeker niet tegen. Ja, hij kwam 2x per nacht maar was daarna ook weer snel vertrokken.

Nu is alles onvoorspelbaar geworden waardoor we erg onzeker worden en twijfelen of ons kind wel oké is en wij het geschikt zijn voor het ouderschap. Overdag lukt het de helft van de dagen wel. Vaak zelfs in zijn eigen wiegje. Zeker in de ochtend. Op slechte dagen biedt de draagzak tot nu toe altijd uitkomst. 's Avonds begint het gedoe. Dan kunnen we hem ook slecht lezen. Steevast rond 20u wordt ie onrustig. Dan zit er vaak net een voeding in. Kramp? Reflux? Of toch weer honger. Hij lijkt ook zeker de clusteren. Gister van 20u-22u30 aan de borst gehangen. Dan is ie helemaal zen. Laat ie zelf los maar neerleggen is een no go. Meteen (of anders na max 10 min) huilen in zijn wiegje. Dan maar tussen ons in. Dat werkte vaak goed maar afgelopen dagen ook weer minder. Speentje er in helpt maar die laat ie zelf snel weer los.

En dan tobben we ook nog veel met teruggeven of zelfs spugen. Vanmorgen na een avond clusteren en een voeding rond 3u30 en nog wat rond 6u gooide ie er van alles uit. Een fase die we ook met ontlasting gehad hebben. Dat is iedere keer een enorme poepluier had.

Ik ben bij vlagen echt wel een beetje wanhopig hoe we hier doorheen komen. De combi met werk is ook best zwaar nu. Gelukkig kan ik in mijn werk best wel even duf zijn. Je zou hartchirurg zijn ;)

Het is nog zoeken naar vertrouwen dat we het goed doen. Dat we zijn signalen goed interpreteren en naar een balans waardoor we het beiden een beetje volhouden.
Mooi, herkenbaar verhaal. Volhouden en vooral je gevoel volgen. Luister niet naar mensen met goedbedoelde adviezen en ritmes die je moet proberen. Jullie kennen jullie kind het beste.

Onze dochter is een maandje ouder en o zo herkenbaar hoe de avonden beginnen. Jullie zijn zelf onzeker, en dat leest die kleine feilloos uit. Tip: Ontlast elkaar door één van de twee op tijd naar bed te sturen, terwijl de ander met de kleine op de bank gaat liggen. Het is zo belangrijk dat jij of je partner even 3-4 uur goed kan slapen. Dan kun je mentaal opladen en kan de ander zich even terugtrekken. Rommel niet teveel aan elke nacht, hou hem desnoods dicht bij je in de positie dat hij wel relaxed is. Dan is er iig rust in de tent.

De gezellige avonden samen komen op de langere termijn wel terug. Nu is het gewoon overleven, en dat zal zeker tot 8 weken wel zo zijn.

Nog een tip, zorg voor een apart bed (op zolder) in een andere kamer. Voor als het echt niet meer gaat, dat iemand zich kan terugtrekken.

Onze start was ook in het ziekenhuis, en ik weet nog wel dat we onze kleine zo makkelijk weg konden leggen. Achteraf weet ik nu dat ons kind gewoon bekaf was van een bevalling en alle prikkels om zich heen dat ze zelfs op een plank nog in slaap was gevallen. Pas een paar weken later als de kleine fitter wordt, begint het echte overleven pas. Blijf goed communiceren met elkaar en jullie komen er wel doorheen!
  donderdag 16 februari 2023 @ 14:44:18 #212
318361 Bienelientjee
Dutchie, living in the UK
pi_208019825
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 13:38 schreef alpeko het volgende:
...
Hier in Engeland noemen wij ze vaak de "witching hours". Soms kan er helemaal niets aan de hand zijn van het standaard lijstje die je afchecked en zijn ze gewoon ontroostbaar, zo'n lastige tijd. Gebeurd vaak aan het einde van de dag, vaak ook rond hetzelfde tijdstip! Sterkte! Het is heel erg zwaar en vermoeiend! Deze tijd is altijd de lastigste "puzzel", erachter te komen wat specifiek werkt voor jullie baby!

Maar zoals bami al zegt, het komt goed! O+
pi_208019924
Dank voor de reacties en tips.

Logeerkamer heb ik al meerdere keren gebruik van gemaakt. Meestal had mijn vriendin meer energie dan ik. Niet gezellig. Wel fijn.

Verdelen moeten we nog echt slimmer in worden. Want nu zitten we vaak samen gefrustreerd op de bank met de kleine. Of liggen we samen in bed te vechten tegen de slaap met een onrustige kleine tussen ons in.

Vrijdag komt mijn zus bijspringen. We missen ook gewoon elkaar. Alleen maar met de baby bezig. Weinig tijd voor elkaar want juist 's avonds is Stef "aan" en de weekenden waren tot nu toe ook allemaal niet heel best. Al zijn we vorige week za wel met de kleine erbij een hapje wezen eten bij de deur. In de kinderwagen of Maxicosi gaat vaak wel goed. Box en wiegje niet
pi_208020051
Iemand nog ervaring met osteopaat? Hij heeft natuurlijk in stuit gelegen wat best nog wel eens voor wat problemen kan zorgen. Zou dat baat kunnen hebben? Of moeten we er vanuit gaan dat zijn onrust geen fysieke oorzaak heeft?
pi_208020289
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 15:00 schreef alpeko het volgende:
Iemand nog ervaring met osteopaat? Hij heeft natuurlijk in stuit gelegen wat best nog wel eens voor wat problemen kan zorgen. Zou dat baat kunnen hebben? Of moeten we er vanuit gaan dat zijn onrust geen fysieke oorzaak heeft?
Osteopaat gaf bij ons geen magische instant verbetering, maar heeft voor mijn gevoel wel wat geholpen. Vond het vooral heel fijn om het geprobeerd te hebben zodat ik wist dat ik niet 'voor niks' aan het struggelen was. Zoek er dan wel één die de juiste opleidingen heeft gedaan om ook echt goed te zijn met baby's, er schijnen ook wat kwakzalvers tussen te zitten is mij verteld.
Zeker bij een stuitligging zou ik het wel proberen, als er de financiële ruimte voor is.
pi_208021666
Vandaag overdag nog geen minuut liggend geslapen. Alleen in de zak bij mama en nu bij mij. Ook niet liggend op voedingskussen naast mama. Fingers crossed voor de nacht :{ Maar ook dat herkennen mensen hier dus? Ben toch benieuwd of daar niet een fysieke oorzaak aan ten grondslag ligt dat ie vandaag niet plat wil liggen
pi_208021731
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 17:30 schreef alpeko het volgende:
Vandaag overdag nog geen minuut liggend geslapen. Alleen in de zak bij mama en nu bij mij. Ook niet liggend op voedingskussen naast mama. Fingers crossed voor de nacht :{ Maar ook dat herkennen mensen hier dus? Ben toch benieuwd of daar niet een fysieke oorzaak aan ten grondslag ligt dat ie vandaag niet plat wil liggen
Onze dochter heeft, met name in het begin, overdag bijna alleen maar op ons willen slapen. Terwijl de nachten steeds prima gingen in de cosleeper. Doordat het bij ons ‘s nachts geen probleem was heb ik altijd aangenomen dat het niks fysieks was, ook omdat het in de kinderwagen meestal ook prima ging. Maar je kan natuurlijk altijd een keer iemand ernaar laten kijken hè, als je twijfelt.

De andere kant is dat vanuit de oertijd gezien op je rug liggen, en dan helemaal los van je ouders, mega gevaarlijk was voor een baby. Het is daarin dan ook niet gek dat je baby dit niet chill vindt. Betekent vooral dat zijn overlevingsinstinct goed werkt. :+ Maar ik herken zeker dat het erg pittig is. Mij hielp het ontzettend om de mentale switch te maken naar dat dit ook oké is, mijn baby niet stuk is en het allemaal een fase is. Toen ik eenmaal het beeld van een baby die braaf in een wieg dutjes doet los liet werd het allemaal veel leuker. Maar daar heb ik ook echt wel een heel aantal weken voor nodig gehad hoor, om die knop om te krijgen.
pi_208021890
Ja kinderwagen ging tot nu toe wel altijd goed. Meestal meteen weg. En tussen ons in op voedingskussen in bed op. Vannacht ook best redelijk op dramatisch inslapen na zo na de laatste voeding maar dat is al iets van begin. Dus mss is het idd gewoon een intense huidhonger. Arm ding.
pi_208022412
Heb je al eens op de zij of buik geprobeerd?
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_208022434
Geen idee wat de richtlijnen nu zijn over zij- en buikslapen. Maar hier hebben alle kinderen op hun buik t beste geslapen. Maar misschien is ie nog wat jong.
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_208022585
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 18:23 schreef pinquit het volgende:
Heb je al eens op de zij of buik geprobeerd?
Nee nog niet aangedurfd. Zullen het eens proberen overdag als we er bij zijn. Zijn papa en mama zijn in de basis ook buikslapers. Al werd dat voor mijn vriendin uiteindelijk een zijligging tijdens de zwangerschap.
pi_208024628
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 17:30 schreef alpeko het volgende:
Vandaag overdag nog geen minuut liggend geslapen. Alleen in de zak bij mama en nu bij mij. Ook niet liggend op voedingskussen naast mama. Fingers crossed voor de nacht :{ Maar ook dat herkennen mensen hier dus? Ben toch benieuwd of daar niet een fysieke oorzaak aan ten grondslag ligt dat ie vandaag niet plat wil liggen
Gefeliciteerd met jullie kindje!
Hier ook wel dagen gehad in het begin dat plat liggen niet ging. Gelukkig wisselde dat af met betere dagen, want dat was wel pittig om vol te houden. Hier was de oorzaak dat ze veel moest spugen en het probeerde weg te slikken, maar na een maand of 2 ging het beter. CB zei sommige baby's spugen nu eenmaal veel en het gaat vanzelf over, op het moment zelf kun je ze wel schieten maar ze hadden wel gelijk. :P
pi_208024842
En leren loslaten is inderdaad wel een kunst en een waarvoor je veel gelegenheid hebt om oefenen met een baby. :D

Zo probeer ik op dit moment los te laten dat kleine baby's 3 dutjes nodig hebben want de laatste weken vindt ze 2 ook wel genoeg. :')
pi_208028902
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 20:14 schreef Lokasenna het volgende:
En leren loslaten is inderdaad wel een kunst en een waarvoor je veel gelegenheid hebt om oefenen met een baby. :D

Zo probeer ik op dit moment los te laten dat kleine baby's 3 dutjes nodig hebben want de laatste weken vindt ze 2 ook wel genoeg. :')
Hoe lang zijn die dutjes? ;)
Maar kan prima dat de slaapbehoefte van Rosie wat minder is dan gemiddeld. Als ze gezellig is, goed drinkt en groeit en zich lekker ontwikkelt zou ik me er zeker niet (te) druk om maken. :*
pi_208029919
Ka
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 07:48 schreef Bami het volgende:

[..]
Hoe lang zijn die dutjes? ;)
Maar kan prima dat de slaapbehoefte van Rosie wat minder is dan gemiddeld. Als ze gezellig is, goed drinkt en groeit en zich lekker ontwikkelt zou ik me er zeker niet (te) druk om maken. :*
Kan alles tussen een halfuur en 2 uur zijn. :P
Meestal een uurtje.

Gezellig is ze wel dus accepteren maar. Tot ze weer een dag minder gezellig is en dan ga ik me soms toch weer druk maken of ze wel genoeg eet/slaapt/vul-maar-in, haha.
pi_208029960
Het kolfruimte debacle heeft zich trouwens verder ontwikkeld, ze hebben deze week het systeemplafond open voor onderhoud, er hangt nu een vreemde lucht en het staat vol bouwmateriaal. :')
En de baas is ziek dus daar kan ik ook niet bij klagen of wat anders regelen. Alsof kolven op je werk niet al rot genoeg is op zichzelf.
pi_208030846
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 09:58 schreef Lokasenna het volgende:
Het kolfruimte debacle heeft zich trouwens verder ontwikkeld, ze hebben deze week het systeemplafond open voor onderhoud, er hangt nu een vreemde lucht en het staat vol bouwmateriaal. :')
En de baas is ziek dus daar kan ik ook niet bij klagen of wat anders regelen. Alsof kolven op je werk niet al rot genoeg is op zichzelf.
Onacceptabel, bizar. Er zijn toch wel meer mensen behalve je baas die je hiermee kan/moet helpen?
pi_208030902
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 14:51 schreef alpeko het volgende:
Dank voor de reacties en tips.

Logeerkamer heb ik al meerdere keren gebruik van gemaakt. Meestal had mijn vriendin meer energie dan ik. Niet gezellig. Wel fijn.

Verdelen moeten we nog echt slimmer in worden. Want nu zitten we vaak samen gefrustreerd op de bank met de kleine. Of liggen we samen in bed te vechten tegen de slaap met een onrustige kleine tussen ons in.

Vrijdag komt mijn zus bijspringen. We missen ook gewoon elkaar. Alleen maar met de baby bezig. Weinig tijd voor elkaar want juist 's avonds is Stef "aan" en de weekenden waren tot nu toe ook allemaal niet heel best. Al zijn we vorige week za wel met de kleine erbij een hapje wezen eten bij de deur. In de kinderwagen of Maxicosi gaat vaak wel goed. Box en wiegje niet
De tijd samen komt wel terug. Ik snap dat jullie elkaar missen maar snap ook dat dit echt uitzonderlijk is wat je nu meemaakt. Hulp is natuurlijk altijd fijn, maar probeer het samen ook duurzaam te krijgen. Niet gezellig, maar nu 1 of 2 maandjes alle hens aan dek, en daarna bouwen aan structuur. Wij merken nu toevallig dat we elke avond weer echt samen in bed liggen, even kunnen praten, knuffelen of juist stil zijn samen.

Samen gefrustreerd zijn is direct actie ondernemen. Je kan best een keer kibbelen maar los het direct op. Elkaar ontlasten en slaap gunnen. En uiteraard je partner genoeg aan haar herstel laten werken. Mijn vrouw had ook een keizersnede, dus ik weet waar je doorheen gaat :).
pi_208030934
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 17:46 schreef alpeko het volgende:
Ja kinderwagen ging tot nu toe wel altijd goed. Meestal meteen weg. En tussen ons in op voedingskussen in bed op. Vannacht ook best redelijk op dramatisch inslapen na zo na de laatste voeding maar dat is al iets van begin. Dus mss is het idd gewoon een intense huidhonger. Arm ding.
Ik heb ook stukken van de nachten in de eerste maand gewoon wakker met haar overeind gezeten in bed. Gelukkig hebben we een fijn zacht kopstuk in bed waardoor ik toch kon dutten met de kleine op mn borst. Een voedingskussen om me heen gewikkeld zodat ik en de kleine onmogelijk kon omvallen. Mag officieel niet, maar fuck it. Als je wil slapen raak je vanzelf creatief in oplossingen.

Zelfstandig op de zij/buik slapen zou ik echt nog even mee wachten. Wij begonnen daar pas voorzichtig na 1.5 maand mee in haar middagslaapjes in het nestje op de bank. Je moet dat echt in de gaten willen houden. Onze nachten slaapt de kleine echt nog uitsluitend op haar rug.
pi_208030946
Ohja nog dikke tip, als mensen vragen 'kan ik iets voor je doen?' > Maak er gebruik van. Vraag ze om avondeten te bereiden oid. Dat is het eerste waar je niet mee bezig bent als je druk met de kleine aan het rommelen bent.

Wij hebben van mijn (schoon)ouders, broer, zus, familie meermaals diverse keren een ovenschaaltje oid gekregen. Dat is echt goud want goed gezond blijven eten is ontzettend belangrijk.
pi_208031721
Dat zeker ja! Wij hebben de eerste 3 weken niet gekookt. Ofwel maaltijden door familie gemaakt, of redelijk gezonde kant en klaar dingen. Dat is was zo chill!

Loka, dat kan echt niet hoor die kolfruimte. Kan je niet contact opnemen met HR ofzo? Ze zijn wettelijk verplicht je een ruimte te bieden die voldoet aan een aantal eisen, waaronder volgens mij dat je er hygiënisch kan werken. Nou dat is nu duidelijk niet geval.
pi_208032038
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 11:36 schreef Vermecelli het volgende:
Ohja nog dikke tip, als mensen vragen 'kan ik iets voor je doen?' > Maak er gebruik van. Vraag ze om avondeten te bereiden oid. Dat is het eerste waar je niet mee bezig bent als je druk met de kleine aan het rommelen bent.
Wij hebben het regelmatig voor vrienden gedaan, als kraamcadeau. Waren ze blijer mee dan de zoveelste knuffel/romper :D
En anders werd kraamvisite ook nog een gedoe voor hen, nu leverde het iets op voor ze O-)
pi_208032308
quote:
14s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 13:21 schreef Piles het volgende:

[..]
Wij hebben het regelmatig voor vrienden gedaan, als kraamcadeau. Waren ze blijer mee dan de zoveelste knuffel/romper :D
En anders werd kraamvisite ook nog een gedoe voor hen, nu leverde het iets op voor ze O-)
Precies dat. Beste kraamcadeau wat je kunt geven ;).
pi_208032431
quote:
0s.gif Op donderdag 16 februari 2023 15:00 schreef alpeko het volgende:
Iemand nog ervaring met osteopaat? Hij heeft natuurlijk in stuit gelegen wat best nog wel eens voor wat problemen kan zorgen. Zou dat baat kunnen hebben? Of moeten we er vanuit gaan dat zijn onrust geen fysieke oorzaak heeft?
Ons kind is nu bijna 4 weken en zijn na 1,5 week bij een osteopaat geweest. Die vond wel wat spanningspunten. Of dat het was, geen idee maar gaat nu wel goed.

Aan de borst gaat ie nog niet zonder tepelhoedje maar hij slaapt wel.

Kwa onrust kan het krampjes zijn, zeker na het eten. Inmiddels begin ik de huiltjes wel te herkennen en als het niet te erg doorslaat laten we hem een paar minuten in de cosleeper zitten voordat we hem gaan troosten. Zeker het spartelen met de benen is een teken van kramp.
pi_208032682
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 11:32 schreef Vermecelli het volgende:

[..]
De tijd samen komt wel terug. Ik snap dat jullie elkaar missen maar snap ook dat dit echt uitzonderlijk is wat je nu meemaakt. Hulp is natuurlijk altijd fijn, maar probeer het samen ook duurzaam te krijgen. Niet gezellig, maar nu 1 of 2 maandjes alle hens aan dek, en daarna bouwen aan structuur. Wij merken nu toevallig dat we elke avond weer echt samen in bed liggen, even kunnen praten, knuffelen of juist stil zijn samen.

Samen gefrustreerd zijn is direct actie ondernemen. Je kan best een keer kibbelen maar los het direct op. Elkaar ontlasten en slaap gunnen. En uiteraard je partner genoeg aan haar herstel laten werken. Mijn vrouw had ook een keizersnede, dus ik weet waar je doorheen gaat :).
Qua herstel van de keizersnede mogen we niet mopperen. Boven verwachting goed gaat het. Na iets meer dan een week liepen we al 1,5 km. Ken slechtere verhalen. Weinig pijn. Moet haar af en toe afremmen.

Vandaag meteen gebruik gemaakt van de nodige tips en ervaringen. Ik heb hem net naast me genomen in bed. Veel huilen. Beetje gedraaid op het voedingskussen en meteen zag je hem ontspannen. Hij lag veilig en na een uurtje worstelen viel ie in slaap. Hij heeft ook echt wel baat bij zijn handjes stevig vasthouden. Inbakeren na keizersnede was geloof ik een no go dus dat doen we nog maar niet. Over 2 wkn spreken we de kinderarts ipv controle heupjes. Dan eens vragen.

Nu mag mijn vriendin genieten van mijn voorwerk want die ligt er nu naast. Ik heb 0 minuten kunnen slapen maar wel kunnen ontspannen en bonden. En mijn vriendin kan nu wel rustig slapen naar een volledig vertrokken Stef. Pak ik tijdens voeden een momentje.

Hulp hadden we ook al veel gekregen van mijn lieve zus. Had allemaal eten gekookt voor in de vriezer. En die komt vanavond en vannacht ook. En in de vakantie ook nog weer een dag. Ze weet wat me meemaken maar zij stond er toen wel redelijk alleen voor. Is ook lang geleden... ik was toen echt nog in een levensfase waardoor ik daar maar weinig van meekreeg en dus ook nooit hulp heb aangeboden :@ Afstand helpt ook niet mee.

Lieve groet aan allen hier O+
pi_208033012
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 14:10 schreef alpeko het volgende:

[..]
(…) Inbakeren na keizersnede was geloof ik een no go dus dat doen we nog maar niet. (…)
Tenzij de regels in 13 maanden veranderd zijn mag dat volgens mij gewoon hoor. Beide kinderen hier (allebei met keizersnede geboren) zijn gewoon van jongs af aan lekker ingebakerd. Gaf ze rust, en ons dus ook.

Verder natuurlijk super fijn dat je gelijk al iets aan de tips hebt gehad! Jullie doen het goed!
pi_208033030
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 14:29 schreef eponine het volgende:

[..]
Tenzij de regels in 13 maanden veranderd zijn mag dat volgens mij gewoon hoor. Beide kinderen hier (allebei met keizersnede geboren) zijn gewoon van jongs af aan lekker ingebakerd. Gaf ze rust, en ons dus ook.

Verder natuurlijk super fijn dat je gelijk al iets aan de tips hebt gehad! Jullie doen het goed!
Ok thanks voor de tip. Was meer dat ik dat op één van de baby sites tegenkwam maar kan best al achterhaalt zijn. We gaan het navragen.
  vrijdag 17 februari 2023 @ 15:10:33 #238
231574 automatic_
muppetinnetje.
pi_208033456
Waarom zou je niet mogen inbakeren na een keizersnede? Ik zie die logica niet. Hier twee keizersnedes gehad (10-2019 en 12-2022) en is niks over gezegd. De oudste is wel ingebakerd geweest en in Puckababy Piep. De jongste niet, want die wilde het echt niet en slaapt nu op haar buik.
"It's good to be open-minded, but not so open that your brains fall out."
pi_208033611
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 15:10 schreef automatic_ het volgende:
Puckababy
Onderzoek van 2013

https://www.medischcontac(...)%20niet%20bij%20baby's,kind%20in%20stuitligging%20heeft%20gelegen.

En ook hier:

https://www.inbakeren.nl/bijzonderheden/heupontwikkeling/

quote:
Als er sprake is van (een verhoogd risico op) heupdysplasie wordt meestal afgeraden om je baby in te bakeren. Zeker op de traditionele manier.
pi_208033707
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 15:24 schreef alpeko het volgende:

[..]
Onderzoek van 2013

https://www.medischcontac(...)%20niet%20bij%20baby's,kind%20in%20stuitligging%20heeft%20gelegen.

En ook hier:

https://www.inbakeren.nl/bijzonderheden/heupontwikkeling/
[..]

Onze kraamzorg bakende m vrij snel in. Leek hij veel baat bij te hebben.
pi_208033768
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 15:33 schreef Mathijz het volgende:

[..]
Onze kraamzorg bakende m vrij snel in. Leek hij veel baat bij te hebben.
Ik ga er ook steeds meer naar neigen iig. Zeker nav afgelopen dagen waar hij pas echt gaat slapen als ik zijn armen met mijn handen inklem. Doe ik met liefde maar zou fijn zijn als ie zelf tot die rust kan komen. Pacco laat de beentjes sowieso vrij lees ik. Die beweegt ie ook niet zo. Ja bij kramp maar dat is vaak maar kortdurig. Het is zijn onrust in de armpjes waar ie zichzelf mee wakker lijkt te houden.
pi_208033797
Stevig inbakeren is overigens nog een kunst. Als wij het zelf deden was het net Houdini :')
pi_208033833
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 15:24 schreef alpeko het volgende:

[..]
Onderzoek van 2013

https://www.medischcontac(...)%20niet%20bij%20baby's,kind%20in%20stuitligging%20heeft%20gelegen.

En ook hier:

https://www.inbakeren.nl/bijzonderheden/heupontwikkeling/
[..]

In dat artikel wordt genoemd dat de Pacco niet belastend is voor de heupen, dat is een van de strakste kant en klare inbakerzakken die wordt verkocht. Bij alle inbakerzakken die ik ken zijn de beentjes vrij en zit het verschil vooral in de armen. De Puckababy Piep is bijvoorbeeld al losser bij de armpjes dan de Pacco Piccolo.
pi_208033930
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 14:10 schreef alpeko het volgende:

[..]
Qua herstel van de keizersnede mogen we niet mopperen. Boven verwachting goed gaat het. Na iets meer dan een week liepen we al 1,5 km. Ken slechtere verhalen. Weinig pijn. Moet haar af en toe afremmen.

Vandaag meteen gebruik gemaakt van de nodige tips en ervaringen. Ik heb hem net naast me genomen in bed. Veel huilen. Beetje gedraaid op het voedingskussen en meteen zag je hem ontspannen. Hij lag veilig en na een uurtje worstelen viel ie in slaap. Hij heeft ook echt wel baat bij zijn handjes stevig vasthouden. Inbakeren na keizersnede was geloof ik een no go dus dat doen we nog maar niet. Over 2 wkn spreken we de kinderarts ipv controle heupjes. Dan eens vragen.

Nu mag mijn vriendin genieten van mijn voorwerk want die ligt er nu naast. Ik heb 0 minuten kunnen slapen maar wel kunnen ontspannen en bonden. En mijn vriendin kan nu wel rustig slapen naar een volledig vertrokken Stef. Pak ik tijdens voeden een momentje.

Hulp hadden we ook al veel gekregen van mijn lieve zus. Had allemaal eten gekookt voor in de vriezer. En die komt vanavond en vannacht ook. En in de vakantie ook nog weer een dag. Ze weet wat me meemaken maar zij stond er toen wel redelijk alleen voor. Is ook lang geleden... ik was toen echt nog in een levensfase waardoor ik daar maar weinig van meekreeg en dus ook nooit hulp heb aangeboden :@ Afstand helpt ook niet mee.

Lieve groet aan allen hier O+
Als je vriendin en Stef liggen te slapen, waarom pak jij je momentje ook niet? Geen tijd verspillen met hier posten, hup je bed in :P
pi_208034015
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 15:24 schreef alpeko het volgende:

[..]
Onderzoek van 2013

https://www.medischcontac(...)%20niet%20bij%20baby's,kind%20in%20stuitligging%20heeft%20gelegen.

En ook hier:

https://www.inbakeren.nl/bijzonderheden/heupontwikkeling/
[..]

Niet helemaal gelezen, maar dat heeft dan met evt. heupdysplasie te maken en niet met de keizersnede toch?

Wij hebben overigens ingebakerd in een gewone hydrofiele doek. Was even uitvinden hoe we dat zo strak mogelijk konden doen zodat ze er niet uit ontsnapten :') maar het ging steeds beter. Maar geen speciale slaapzak o.i.d. voor aangeschaft.
pi_208034039
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 16:05 schreef eponine het volgende:

[..]
Niet helemaal gelezen, maar dat heeft dan met evt. heupdysplasie te maken en niet met de keizersnede toch?

Excuus. Ik was daarin niet duidelijk. Keizersnede was gevolg van een stuitligging dus grotere kans op heupdyplasie. Over 2 wkn een echo. Standaard controle bij stuit.
pi_208034064
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 16:08 schreef alpeko het volgende:

[..]
Excuus. Ik was daarin niet duidelijk. Keizersnede was nodig vanwege stuitligging dus grotere kans op heupdyplasie. Over 2 wkn een echo. Standaard controle bij stuit.
Ah zo! Dat verduidelijkt het wel wat. Anders even bellen voor overleg of je kan/mag inbakeren? Wie weet helpt het en dat zou voor jullie toch hopelijk twee weken wat meer rust betekenen.
pi_208034105
Wij mochten ook niet inbakeren, stevig instoppen met een lakentje mag dan weer wel.
pi_208035972
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 11:28 schreef Vermecelli het volgende:

[..]
Onacceptabel, bizar. Er zijn toch wel meer mensen behalve je baas die je hiermee kan/moet helpen?
Weet nog niet zo goed bij wie ik voor wat moet zijn hier, ivm nieuwe werkplek. Maar ik baal er wel een beetje van, ja.
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 12:50 schreef Bami het volgende:
Dat zeker ja! Wij hebben de eerste 3 weken niet gekookt. Ofwel maaltijden door familie gemaakt, of redelijk gezonde kant en klaar dingen. Dat is was zo chill!

Loka, dat kan echt niet hoor die kolfruimte. Kan je niet contact opnemen met HR ofzo? Ze zijn wettelijk verplicht je een ruimte te bieden die voldoet aan een aantal eisen, waaronder volgens mij dat je er hygiënisch kan werken. Nou dat is nu duidelijk niet geval.
Als het niet lukt om een oplossing te vinden zal het wel moeten ja. Maar in de tussentijd is het toch wat improviseren. Het lijkt soms net of ze het nooit eerder hebben meegemaakt dat er iemand wil kolven. Wat op zich niet gek is, want ik begin na deze paar weken ook ernstig te twijfelen of het wel een werkbare situatie is om zo fulltime bv te blijven geven in combinatie met de dagelijkse werkzaamheden. En dan kolf ik nog maar om de 4 uur.

Zo, weer even de frustraties eruit getypt. :P
Volgende week weer met frisse moed ertegenaan.
  vrijdag 17 februari 2023 @ 19:46:14 #250
231574 automatic_
muppetinnetje.
pi_208036739
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 16:08 schreef alpeko het volgende:

[..]
Excuus. Ik was daarin niet duidelijk. Keizersnede was gevolg van een stuitligging dus grotere kans op heupdyplasie. Over 2 wkn een echo. Standaard controle bij stuit.
Aja dat is iets anders dan. Hier namelijk keizersnedes maar met een andere reden.

Al krijgen wij nu ook een heupfoto omdat ze in derde trimester 2x één week in stuit heeft gelegen
"It's good to be open-minded, but not so open that your brains fall out."
pi_208037904
Ik ben achteraf wel blij dat wij nooit ingebakerd hebben, hoef je het ook niet af te leren. Aangezien ze met exact 4 maanden al direct omrolde hadden we er dan maar kort plezier van gehad. :')

Maargoed, de nachten waren ook prima hier de eerste 3 maanden. Voor alleen de dutjes overdag vond ik het dus niet de moeite waard.
pi_208037939
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 18:48 schreef Lokasenna het volgende:

[..]
Weet nog niet zo goed bij wie ik voor wat moet zijn hier, ivm nieuwe werkplek. Maar ik baal er wel een beetje van, ja.
[..]
Als het niet lukt om een oplossing te vinden zal het wel moeten ja. Maar in de tussentijd is het toch wat improviseren. Het lijkt soms net of ze het nooit eerder hebben meegemaakt dat er iemand wil kolven. Wat op zich niet gek is, want ik begin na deze paar weken ook ernstig te twijfelen of het wel een werkbare situatie is om zo fulltime bv te blijven geven in combinatie met de dagelijkse werkzaamheden. En dan kolf ik nog maar om de 4 uur.

Zo, weer even de frustraties eruit getypt. :P
Volgende week weer met frisse moed ertegenaan.
En zo’n handsfree kolf voor in je bh, is dat misschien nog wat? Dat kan wat makkelijker ook op de fiets oid, of ergens in een rustig hoekje. Kan me voorstellen dat het met jouw werk idd wel ingewikkelder is, maar aan de andere kant is het wel je recht.
pi_208041931
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 20:59 schreef Bami het volgende:

[..]
En zo’n handsfree kolf voor in je bh, is dat misschien nog wat? Dat kan wat makkelijker ook op de fiets oid, of ergens in een rustig hoekje. Kan me voorstellen dat het met jouw werk idd wel ingewikkelder is, maar aan de andere kant is het wel je recht.
Heb er eerder wel eens naar gekeken en toen schrok de prijs me wat af, maar het zou nog wel een goede quality of life fix kunnen zijn voor op werk! Ook omdat je dan een beetje door kan werken ondertussen qua administratie.

Het is inderdaad je recht en mijn collega's doen er ook echt niet moeilijk over, maar ik merk wel dat ik extra hard moet werken om alles af te krijgen op een dag omdat er anders dingen blijven liggen, en ik voel me er ook niet fijn bij dat collega's vanwege mij dan harder zouden moeten werken om dat op te vangen. Wat soms sowieso al gebeurt, als er bijvoorbeeld meerdere cliënten bellen tijdens mijn kolftijd.
pi_208043484
Ja ze zijn wel prijzig idd, al zit daar ook wel variatie in afhankelijk van welk merk je pakt. Maar met werk zoals dat van jou zou ik het wel overwegen denk ik. Misschien wil je werkgever wel meebetalen zodat ze de kolfruimte niet hoeven te fixen. :+

Ja je zou hopen/verwachten dat er in de planning etc ook rekening mee gehouden wordt, maar zo makkelijk gaat dat niet in jouw werkveld denk ik.
pi_208043781
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 februari 2023 20:57 schreef Bami het volgende:
Ik ben achteraf wel blij dat wij nooit ingebakerd hebben, hoef je het ook niet af te leren. Aangezien ze met exact 4 maanden al direct omrolde hadden we er dan maar kort plezier van gehad. :')

Maargoed, de nachten waren ook prima hier de eerste 3 maanden. Voor alleen de dutjes overdag vond ik het dus niet de moeite waard.
Het hoeft niet altijd afgeleerd te worden. Ik heb mijn zoon altijd ingebakerd in het begin, anders huilde hij. Al vrij snel wilde hij dat niet meer en wurmde hij zich los. Toen ben ik van de 1 op de andere dag gestopt en hebben we daar nooit problemen mee gehad
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')