Ze hebben een Powertrain met regeneratie voor de Formule E ontwikkeld en een LMP1 met hybride technologie. Een van de redenen dat ze pushten voor het afschaffen can de MgU-H, want die kennis hebben ze niet.quote:Op maandag 16 januari 2023 13:02 schreef beantherio het volgende:
[..]
Vreemd verhaal. Niet alleen dat Porsche al spullen aan RBR zou hebben geleverd (waarbij ze die spullen zelf ook niet meer zouden hebben c.q. zouden terugkrijgen) voor een deal die nog niet eens rond was maar ook dat ze het elektrische deel zouden gaan ontwikkelen. Dat laatste hebben ze namelijk niet eerder gedaan: niet voor WEC maar ook niet voor Formule E.
En voor zover ik weet was die eerder gebouwde motor (uit medio 2017) meer een "proof of concept" dan een echt bruikbaar ontwerp. Porsche heeft/had de kennis daarvoor wel in huis, maar voor Audi zal het niet heel anders zijn. En blijkbaar zijn die inmiddels al druk bezig met de ontwikkeling van de 2026-motor.
Ja dat heb ik ook gelezen.quote:Op maandag 16 januari 2023 14:37 schreef Starflyer het volgende:
En Rencken zou zelf aanwezig geweest zijn toen die spullen (van AVL) in Milton Keynes werden afgeleverd, meen ik mij uit een van zijn F1 weekendverslagen te herinneren.
Hierin staat ook dat het plan was dat in Milton Keynes door Porsche ontworpen motoren gebouwd zouden worden. Dus meer dan alleen het elektrische deel wat ik dacht.quote:Indeed, at the time of my visit to Milton Keynes in January, workmen were beavering away at preparing Hall 8 for the arrival of a number of transient dynamometers and other PU kit from AVL, an Austrian powertrain supplier and consultancy with close links to Red Bull. "They were originally ordered by Porsche, and have been side-tracked here," an Austrian source told me.
Voor de LMP-auto's ben ik op dit forum zelf juist wel eens terecht gewezen m.b.t. de ontwikkeling van de elektrische componenten van de aandrijving. De details ken ik niet meer maar e.a. kwam bij een andere firma vandaan en is niet door Porsche zelf gemaakt. Het klopt wel dat ze inderdaad af wilden van de MGU-H omdat dit geen onderdeel was van LMP en ze dus niks van de plank konden trekken.quote:Op maandag 16 januari 2023 14:37 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Ze hebben een Powertrain met regeneratie voor de Formule E ontwikkeld en een LMP1 met hybride technologie. Een van de redenen dat ze pushten voor het afschaffen can de MgU-H, want die kennis hebben ze niet.
Dus waar je vandaan haalt dat ze dat nog niet eerder gedaan hebben, weet ik niet.
Spark levert het chassis en Williams levert alleen de batterij (voor de Gen2 was dit McLaren). De powerunits worden wel degelijk door de leveranciers zelf ontwikkeld. Dat is al zo sinds de Gen2 wagens. In de eerste seizoenen was het inderdaad allemaal standaard met de Gen1 wagens.quote:Op maandag 16 januari 2023 16:15 schreef beantherio het volgende:
[..]
Voor de LMP-auto's ben ik op dit forum zelf juist wel eens terecht gewezen m.b.t. de ontwikkeling van de elektrische componenten van de aandrijving. De details ken ik niet meer maar e.a. kwam bij een andere firma vandaan en is niet door Porsche zelf gemaakt. Het klopt wel dat ze inderdaad af wilden van de MGU-H omdat dit geen onderdeel was van LMP en ze dus niks van de plank konden trekken.
Voor Formule E is er geen enkel team dat de aandrijving zelf ontwikkeld: die komt bij Spark Racing Technologies en Williams Advanced Engineering vandaan. Zie o.a. https://motorsport.tech/f(...)nchartered-territory
quote:This change doesn’t have a major effect on the chassis, the motor itself and the associated systems are the team’s responsibility.
Interessant artikel. Maar dit klinkt meer alsof RBPT een bestelling van Porsche bij AVL heeft overgenomen i.p.v. dat er spullen direct van Porsche naar Red Bull zijn gegaan. En als het spul in januari 2022 is geleverd (waar het artikel over heeft) dan zal het ook wel veel eerder bij AVL zijn besteld. Er is nooit een deal gekomen tussen Red Bull en Porsche dus het lijkt me niet dat de constructie met AVL iets te maken had daarmee.quote:Op maandag 16 januari 2023 14:45 schreef Starflyer het volgende:
Heb de bron gevonden
[..]
Hierin staat ook dat het plan was dat in Milton Keynes door Porsche ontworpen motoren gebouwd zouden worden. Dus meer dan alleen het elektrische deel wat ik dacht.
https://racingnews365.com(...)red-bull-and-porsche
Zo lees ik het niet. Die deal was allang in voorbereiding en leek tot op het laatste moment ook beklonken te worden. Totdat RBR bang was zijn daadkracht te verliezen, toen ze erachter kwamen dat alles bij Porsche langs de board moest gaan.quote:Op maandag 16 januari 2023 16:27 schreef beantherio het volgende:
[..]
Interessant artikel. Maar dit klinkt meer alsof RBPT een bestelling van Porsche bij AVL heeft overgenomen i.p.v. dat er spullen direct van Porsche naar Red Bull zijn gegaan. En als het spul in januari 2022 is geleverd (waar het artikel over heeft) dan zal het ook wel veel eerder bij AVL zijn besteld. Er is nooit een deal gekomen tussen Red Bull en Porsche dus het lijkt me niet dat de constructie met AVL iets te maken had daarmee.
Op andere plekken lees ik daar toch andere dingen over. Zoals o.a. hier:quote:Op maandag 16 januari 2023 16:23 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Spark levert het chassis en Williams levert alleen de batterij (voor de Gen2 was dit McLaren). De powerunits worden wel degelijk door de leveranciers zelf ontwikkeld. Dat is al zo sinds de Gen2 wagens. In de eerste seizoenen was het inderdaad allemaal standaard met de Gen1 wagens.
Er staat zelfs letterlijk in dat de powerunits de verantwoordelijkheid zijn van de teams.
[..]
Een front axle MGU is wel degelijk een deel van de aandrijving. Op de website van Spark Racing Technology is ook wel zichtbaar dat ze daar de kennis voor zoiets in huis hebben. Niet helemaal duidelijk wat ik nu moet geloven. Maar ik ga daar de woordenstrijd ook niet (verder) over aan.quote:GEN3 CAR (FROM 2022)
The Gen3 Formula E car is planned to be introduced for the ninth Formula E season (2022–23). Power levels for the car are expected to be 350 kW in qualifying and 300 kW in the race, while regeneration levels will be allowed on both front (250 kW) and rear (350 kW) axles for a maximum of 600 kW recovery under braking. The battery will also be designed to be able to handle “flash-charging” at rates of up to 800 kW, allowing pitstop recharging into the championship for the first time. In July 2020 it was announced that Spark Racing Technology would build the chassis and supply the front axle MGU, Williams Advanced Engineering would supply the battery, and Hankook would supply all-weather tires incorporating bio-material and sustainable rubber.
Dat weet ik. Maar wat ik bedoel is dat je het deed klinken alsof RBPT allerlei apparatuur van Porsche zou hebben "gekaapt". Zo komt het niet op mij over: er was begin 2022 geen deal en op het moment van de bestelling ook niet. Red Bull is altijd wel duidelijk geweest over dat ze zelf de motoren wilden gaan bouwen dus het spul van AVL hadden ze sowieso nodig.quote:Op maandag 16 januari 2023 16:36 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Zo lees ik het niet. Die deal was allang in voorbereiding en leek tot op het laatste moment ook beklonken te worden. Totdat RBR bang was zijn daadkracht te verliezen, toen ze erachter kwamen dat alles bij Porsche langs de board moest gaan.
Sowieso was het de bedoeling dat de powerunits bij RBPT gebouwd zouden gaan worden. Daarvoor is ook dat RBPT opgezet. Dus dat die spullen daar naar toe zouden gaan was logisch.
De aandrijving werkt op de achteras en dat is ontwikkeld door de vijf leveranciers. Het klopt dat er een extra "regen"-unit op de vooras zit voor het terugwinnen van de energie maar bij mijn weten wordt daar niet de auto mee aangedreven.quote:Op maandag 16 januari 2023 16:39 schreef beantherio het volgende:
[..]
Op andere plekken lees ik daar toch andere dingen over. Zoals o.a. hier:
[..]
Een front axle MGU is wel degelijk een deel van de aandrijving. Op de website van Spark Racing Technology is ook wel zichtbaar dat ze daar de kennis voor zoiets in huis hebben. Niet helemaal duidelijk wat ik nu moet geloven. Maar ik ga daar de woordenstrijd ook niet (verder) over aan.
Gekaapt niet. In overleg met of op verzoek van Porsche aangeschaft, denk ik.quote:Op maandag 16 januari 2023 16:43 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dat weet ik. Maar wat ik bedoel is dat je het deed klinken alsof RBPT allerlei apparatuur van Porsche zou hebben "gekaapt". Zo komt het niet op mij over: er was begin 2022 geen deal en op het moment van de bestelling ook niet. Red Bull is altijd wel duidelijk geweest over dat ze zelf de motoren wilden gaan bouwen dus het spul van AVL hadden ze sowieso nodig.
Zal ze enigzins helpen maar of dat voldoende is, ik denk het niet en Toto ook niet of is het weer de ouderwetse sandbag Toto?quote:Op dinsdag 17 januari 2023 10:30 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Oja, die onzin. Heeft Mercedes goed gelobbied.
Mja, hier kun je denk ik echt helemaal niks uit afleiden, eerlijk gezegd. Alle teams doen voor het seizoen alsof hun auto niks voorstelt, je gaat de concurrentie natuurlijk niet wijzer maken dan ze zijn.quote:Op dinsdag 17 januari 2023 11:55 schreef Tarado het volgende:
[..]
Zal ze enigzins helpen maar of dat voldoende is, ik denk het niet en Toto ook niet of is het weer de ouderwetse sandbag Toto?
[ twitter ]
Dat klopt maar ondanks die kleine regelwijziging die teams wat terugwerpt is een halve seconde gewoon moeilijk te pakken.quote:Op dinsdag 17 januari 2023 12:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mja, hier kun je denk ik echt helemaal niks uit afleiden, eerlijk gezegd. Alle teams doen voor het seizoen alsof hun auto niks voorstelt, je gaat de concurrentie natuurlijk niet wijzer maken dan ze zijn.
Oh zeker. Het zou bijzonder zijn als RBR er niet weer bij zit. Maar toch, met zo'n nieuw reglement is het denk ik wat makkelijker grote stappen te maken dan met een uitontwikkeld concept. En Mercedes heeft ook een heel jaar kunnen afkijken hoe het wel moet. Het zou me echt verbazen als de Duitsers de plank weer misslaan komend seizoen.quote:Op dinsdag 17 januari 2023 12:33 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dat klopt maar ondanks die kleine regelwijziging die teams wat terugwerpt is een halve seconde gewoon moeilijk te pakken.
Ik denk ook dat ze er dichterbij (gaan) zitten maar dat is wat anders dan level.quote:Op dinsdag 17 januari 2023 12:37 schreef Tijn het volgende:
[..]
Oh zeker. Het zou bijzonder zijn als RBR er niet weer bij zit. Maar toch, met zo'n nieuw reglement is het denk ik wat makkelijker grote stappen te maken dan met een uitontwikkeld concept. En Mercedes heeft ook een heel jaar kunnen afkijken hoe het wel moet. Het zou me echt verbazen als de Duitsers de plank weer misslaan komend seizoen.
Covidquote:Op dinsdag 17 januari 2023 13:14 schreef Tijn het volgende:
Nog een reden dat de GP van China niet doorgaat?
Ah ja, dacht ik al. Staat nu ook bij de NOS zie ik: https://nos.nl/artikel/24(...)eizoen-telt-23-racesquote:
Niet erg zo'n gat.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |