Hoe weet je of iets afgekeurd is? Ik heb altijd wel zin om een paar kleine dingetjes te halen bij de lokale boer (uiteraard geen dom geknal, maar wel iets wat ook even leuk voor het oog is), maar heb er weinig zin in als er spul ineens is afgekeurdquote:Op vrijdag 22 december 2023 20:41 schreef Stoorzendert het volgende:
Ook bijzonder dat je veel afgekeurde producten gewoon nog kunt bestellen bij veel vuurwerkzaken
https://forum.vuurwerkcre(...)-zijn-afgekeurd-2023quote:Op vrijdag 22 december 2023 20:58 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Hoe weet je of iets afgekeurd is? Ik heb altijd wel zin om een paar kleine dingetjes te halen bij de lokale boer (uiteraard geen dom geknal, maar wel iets wat ook even leuk voor het oog is), maar heb er weinig zin in als er spul ineens is afgekeurd
Oja dat gezeik heb je ook nog. Maar goed ik koop toch al jaren geen vuurwerk meer in Nederland. In Duitsland heb je dat gezeik niet. Ook bijna alle Funke cakes die je kan kopen in Duitsland zouden in Nederland worden afgekeurd vanwege sterren tot aan de grond. Voordeel is dat je in Duitsland ook dat gezeik niet hebt met kooien omdat daar gewoon 1.3 verkocht mag worden. Voor de rest wordt VWC ook wel een parodie op een vuurwerkforum omdat je niet mag praten over buitenlands vuurwerk... Is te hopen voor ze dat er geen vuurwerkverbod komt want dan mag je alleen nog maar over dat veredeld kindervuurwerk uit F1 praten.quote:Op vrijdag 22 december 2023 20:41 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Ook bijzonder dat je veel afgekeurde producten gewoon nog kunt bestellen bij veel vuurwerkzaken![]()
Heb zo ook de 'Color Crossette' van Broekhoff/Pyroshow besteld, en die is volgens VWC ook afgekeurd of niet leverbaar. Staat nog steeds op de sites... Staat wel een 'L' als is leverproblemen, dus misschien heb ik geluk
WCKS SIX van Magnum (geloof ik?) stond er eerder ook bij als afgekeurd, maar dat bleek om de oude variant te gaan. De nieuwe is breder dan hoog en wél goedgekeurd
Tja, dat VWC ja. Maar dat is nog ongeveer het enige openbare forum wat er is. FPM en AVP zijn jaren geleden al gestopt. Of in ieder geval niet meer relevant. Dat verkaste toen allemaal van FPM naar AVP en toen naar VWC. Je mag er wel over buitenlands vuurwerk praten, maar niet meer over het 'zware' illigale nee.quote:Op vrijdag 22 december 2023 21:45 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Oja dat gezeik heb je ook nog. Maar goed ik koop toch al jaren geen vuurwerk meer in Nederland. In Duitsland heb je dat gezeik niet. Ook bijna alle Funke cakes die je kan kopen in Duitsland zouden in Nederland worden afgekeurd vanwege sterren tot aan de grond. Voordeel is dat je in Duitsland ook dat gezeik niet hebt met kooien omdat daar gewoon 1.3 verkocht mag worden. Voor de rest wordt VWC ook wel een parodie op een vuurwerkforum omdat je niet mag praten over buitenlands vuurwerk... Is te hopen voor ze dat er geen vuurwerkverbod komt want dan mag je alleen nog maar over dat veredeld kindervuurwerk uit F1 praten.
Is toch ook logisch dat het niet de bedoeling is dat je op zo'n forum gaat praten over allerlei spul wat dat tuig afsteekt, van die cobra's enzo?quote:Op vrijdag 22 december 2023 22:25 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Tja, dat VWC ja. Maar dat is nog ongeveer het enige openbare forum wat er is. FPM en AVP zijn jaren geleden al gestopt. Of in ieder geval niet meer relevant. Dat verkaste toen allemaal van FPM naar AVP en toen naar VWC. Je mag er wel over buitenlands vuurwerk praten, maar niet meer over het 'zware' illigale nee.
Die FPM en AVP periode in hoogtijdagen![]()
![]()
![]()
DE en BE zijn ook vrij beperkt tegenwoordig hoor. Voor mij niet meer de moeite om te gaan
Jongen (17) verliest meerdere vingertoppen bij afsteken cobra 6 in Emmeloordquote:Op vrijdag 15 december 2023 09:31 schreef heywoodu het volgende:
Weet niet of dit ook voor ongelukken is (ik kon geen ander topic vinden), dus maar even zo.
Vanochtend tegen half acht hier tussen Nunspeet en Doornspijk (dus ik neem aan een paar kinderen op weg naar school): illegaal vuurwerk ging te snel af, één jongen is zijn volledige hand kwijt, een ander gewond aan het gezicht en een derde kwam er met de schrik van af.
quote:Na het afsteken van het illegale knalvuurwerk vond de explosie te dicht bij de jongen plaats. Hij raakte zwaargewond en werd direct naar het ziekenhuis gebracht. Het incident gebeurde in de buurt van een middelbare school aan de Kaukasus in Emmeloord. Meerdere politieauto's rukten voor de melding uit.
Jep, triest. Ik neem aan dat er wel gelijk ook even een huiszoeking gedaan wordt en de nodige troep in beslag wordt genomen.quote:Op vrijdag 22 december 2023 22:33 schreef maily het volgende:
[..]
Jongen (17) verliest meerdere vingertoppen bij afsteken cobra 6 in Emmeloord
[..]
Het buitenland topic is gesloten op vwc hoor. Dus ook mag je niet meer praten over de producten die Zena verkopen bijvoorbeeld of de supermarkt in Duitsland.quote:Op vrijdag 22 december 2023 22:25 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Tja, dat VWC ja. Maar dat is nog ongeveer het enige openbare forum wat er is. FPM en AVP zijn jaren geleden al gestopt. Of in ieder geval niet meer relevant. Dat verkaste toen allemaal van FPM naar AVP en toen naar VWC. Je mag er wel over buitenlands vuurwerk praten, maar niet meer over het 'zware' illigale nee.
Die FPM en AVP periode in hoogtijdagen![]()
![]()
![]()
DE en BE zijn ook vrij beperkt tegenwoordig hoor. Voor mij niet meer de moeite om te gaan
Sinds wanneer is dat dan? Niemand post meer iets (bang op gepakt te worden?), maar de laatste post is 31 okt. 2023. Zie nergens dat het gesloten is. Wel beperkt (knallers <2gram en matten/rollen. siervuurwerk tot F3)quote:Op vrijdag 22 december 2023 23:02 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Het buitenland topic is gesloten op vwc hoor. Dus ook mag je niet meer praten over de producten die Zena verkopen bijvoorbeeld of de supermarkt in Duitsland.
https://forum.vuurwerkcre(...)ewfull=1#post1332675
Ik lees tegenwoordig weer juist veel op FPM (ze bestaan nog) omdat daar nog wel informatie te vinden is over winkels in Duitsland bijvoorbeeld.
Zie de link die ik gepost heb is naar de uitleg. Maar is allemaal sinds 13 december gesloten en het winkel topic uit het buitenland al sinds vorige jaar.quote:Op vrijdag 22 december 2023 23:18 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Sinds wanneer is dat dan? Niemand post meer iets (bang op gepakt te worden?), maar de laatste post is 31 okt. 2023. Zie nergens dat het gesloten is. Wel beperkt (knallers <2gram en matten/rollen. siervuurwerk tot F3)
Zie editquote:Op vrijdag 22 december 2023 23:23 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Zie de link die ik gepost heb is naar de uitleg. Maar is allemaal sinds 13 december gesloten en het winkel topic uit het buitenland al sinds vorige jaar.
heel dat forum is gewoon compleet kut geworden.....de mods ook daarquote:Op vrijdag 22 december 2023 23:02 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Het buitenland topic is gesloten op vwc hoor. Dus ook mag je niet meer praten over de producten die Zena verkopen bijvoorbeeld of de supermarkt in Duitsland.
https://forum.vuurwerkcre(...)ewfull=1#post1332675
Ik lees tegenwoordig weer juist veel op FPM (ze bestaan nog) omdat daar nog wel informatie te vinden is over winkels in Duitsland bijvoorbeeld.
FPM en AVP discord?quote:Op zondag 24 december 2023 12:45 schreef rotaderp44 het volgende:
[..]
heel dat forum is gewoon compleet kut geworden.....de mods ook daar
er zijn veel betere alternatieven
Vanuit het oogpunt van deze prachtige traditie beschermen tegen alles dat alles wat leuk is wil verbieden is dit toch niet zo'n rare actie?quote:Op zondag 24 december 2023 12:45 schreef rotaderp44 het volgende:
[..]
heel dat forum is gewoon compleet kut geworden.....de mods ook daar
er zijn veel betere alternatieven
Traditie beschermen.......laat me niet lachen .....beetje de brave hendrik uithangen op het forum maar ondertussen.quote:Op zondag 24 december 2023 13:48 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Vanuit het oogpunt van deze prachtige traditie beschermen tegen alles dat alles wat leuk is wil verbieden is dit toch niet zo'n rare actie?
Daar gaat het niet om. Het gaat om die mongolen die alle haat voeden elk podium ontnemen. Als al het vuurwerk ieder jaar alleen uit Nederland, België of Duitsland kwam, hadden die haters veel minder bereikt dan ze nu bereikt hebben.quote:Op zondag 24 december 2023 13:59 schreef rotaderp44 het volgende:
[..]
Traditie beschermen.......laat me niet lachen .....beetje de brave hendrik uithangen op het forum maar ondertussen.
Hypocriet ten top.
Het vuurwerk uit belgie/duitsland is trouwens ook het probleem niet....
ach....ze gaan vuurwerk uit nederland toch niet weg krijgen. zie wat er gebeurd in Hawaii ...en dat is een eiland!quote:Op zondag 24 december 2023 14:27 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om. Het gaat om die mongolen die alle haat voeden elk podium ontnemen. Als al het vuurwerk ieder jaar alleen uit Nederland, België of Duitsland kwam, hadden die haters veel minder bereikt dan ze nu bereikt hebben.
Voor hier geeft ie kans op sneeuw de 30e en 31equote:Op zondag 24 december 2023 19:11 schreef cherrycoke het volgende:
[ afbeelding ]
kletsnatte oud en nieuw
Het grootste probleem is dat haters niet begrijpen dat je met het illegaal maken van vuurwerk je de vraag niet wegneemt. Je ziet het nu ook met knalvuurwerk wat niet meer mag in Nederland. Mensen die het willen kopen het nu via de illegale kanalen en dat is er veel meer te krijgen dan alleen wat kleine nitraatjes. Voor dat er 500 gram cakes en compounds mochten was er ook een flinke handel in prof blokken. Die zie je nu amper nog want waarom zou je het risico nemen als je legaal een compound kan kopen. Je kan het beter reguleren dan verbieden. Mocht ooit F2 vuurwerk verboden worden zal je net zoals met corona zien dat er gewoon genoeg de lucht in gaat alleen zullen de haters verbaast zijn dat het vuurwerkverbod totaal niet te handhaven is en het dus niet werkt.quote:Op zondag 24 december 2023 14:27 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om. Het gaat om die mongolen die alle haat voeden elk podium ontnemen. Als al het vuurwerk ieder jaar alleen uit Nederland, België of Duitsland kwam, hadden die haters veel minder bereikt dan ze nu bereikt hebben.
Kan allemaal veranderen nog. Hier is het in de afgelopen dagen van 5/7mm (31-12/01-01) naar 1/2mm gegaan juist.quote:Op zondag 24 december 2023 19:11 schreef cherrycoke het volgende:
[ afbeelding ]
kletsnatte oud en nieuw
Waar baseer je dit op?quote:Op zondag 24 december 2023 19:44 schreef ipa84 het volgende:
Voor dat er 500 gram cakes en compounds mochten was er ook een flinke handel in prof blokken. Die zie je nu amper nog want waarom zou je het risico nemen als je legaal een compound kan kopen.
In telegram groepen zie ik ze nog amper aangeboden worden F4 blokken dan. Daarnaast zie je ook weinig bij foto's van inbeslagname enzovoort. Veel fabrikanten passen ook hun F4 blokken aan zodat ze onder F3 vallen. Meeste wat in telegram groepen wordt aangeboden wat ik zie is knalvuurwerk, shells en tunderkings. Vooral tunderkings is grappig omdat dat vaak gewoon oude tunderkings zijn die ze nu in België verkopen.quote:Op zondag 24 december 2023 23:24 schreef N22 het volgende:
[..]
Kan allemaal veranderen nog. Hier is het in de afgelopen dagen van 5/7mm (31-12/01-01) naar 1/2mm gegaan juist.
[..]
Waar baseer je dit op?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |