Ja, dat tikt wel aanquote:Op dinsdag 24 januari 2023 12:51 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Toen mijn monteur wegliep had ik een dag later 40kwh verbruikt buiten was het 8 graden. Dat was ff schrikken, ik zag de winter al voor me. Bleek de instelling voor de interne elementen indien kouder dan 10 graden of zoiets.
Tja, wel lekker vlot warm
Ik tot zover nog niet, draait hartstikke mooi. Het is bij mij een 4kW hybride en tot nu toe amper gas nodig gehad. Deze maand 1,5m3 voor verwarming en 13m3 voor douchen. Heel erg blij mee.quote:Op dinsdag 24 januari 2023 12:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja Atag timmert aardig aan de weg met de warmtepomp, een volledig zelf ontworpen regeling met kennis uit de ketel markt.
Ben alleen benieuwd of ze ook nog kinderziektes hebben.
https://atag.compano.com/(...)Electric%20light.pdf
Mooi, redelijke moderne woning dan?quote:Op dinsdag 24 januari 2023 13:29 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Ik tot zover nog niet, draait hartstikke mooi. Het is bij mij een 4kW hybride en tot nu toe amper gas nodig gehad. Deze maand 1,5m3 voor verwarming en 13m3 voor douchen. Heel erg blij mee.
Waarom heb je gekozen voor een hybride als je blijkbaar prima all-electric kan gaan?quote:Op dinsdag 24 januari 2023 13:29 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Ik tot zover nog niet, draait hartstikke mooi. Het is bij mij een 4kW hybride en tot nu toe amper gas nodig gehad. Deze maand 1,5m3 voor verwarming en 13m3 voor douchen. Heel erg blij mee.
Nee, 1954. Wel volledig nageisoleerd met vloerverwarming en triple glas en zo. Maar hybride gekozen vanwege de ruimte en de houten vloeren. In de hoogte past er geen boiler en ik durf het qua gewicht ook niet aan. Daarom hybridequote:Op dinsdag 24 januari 2023 13:31 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mooi, redelijke moderne woning dan?
klopt, en aan het eind van de winter komt de rekening en dank krijgt de warmtepomp de schuld. niet de installateurquote:
Hmm. Kan veel zijn, ik gok op koudemiddel tekort.quote:Op zondag 29 januari 2023 18:34 schreef CoolGuy het volgende:
Ik denk dat ik een probleem heb met mijn warmtepomp. Ik kan het ding niet online benaderen, en van het display is niet veel af te lezen. Pomp is aan het eind van zijn economische levensduur, en een nieuwe is besteld, maar ja, die is er nog niet.
Ik heb 1 thermostaat en die hangt in de woonkamer. Daar zijn we niet aan geweest. Sinds al ik weet niet hoe lang is de temperatuur in huis constant. Dat wil voor de woonkamer zeggen tussen de 21.5, en 22. Prima. Tot gisteren.
Ik ben gisteren 2 graden aan temperatuur kwijt geraakt in het gehele huis. Ik snapte dat niet, want er stonden geen foutmeldingen op het display van de pomp of iets waar je uit kunt afleiden dat er iets mis is, en het werd gisteravond buiten kouder en kouder.
Nu ben ik gewend dat de temperatuur in huis constant is, min of meer 'onafhankelijk' van de buitentemp. Is het buiten kouder moet de pomp harder werken, is het warmer, moet ie minder hard werken, maar hij hield de temperatuur constant.
Nu dus ineens niet meer. Ik zou verwachten dat ie merkt dat de temperatuur begint te zakken, en dan iets doet om dat te voorkomen, maar, noppes. Vanochtend om half 6 heb ik ietsje aan de thermostaat gedraaid, met gevolg dat de pomp in actie kwam. Maar wel dermate in actie dat ik inmiddels sinds half 6 vanochtend (tussen 0.00u en 06.30 had ik 3,5 kwh verbruikt. Inmiddels heb ik er meer dan 40 verbruikt, want de pomp staat onafgebroken te stampen.
Nu snap ik prima dat het verwarmen lang duurt, en ik heb alleen vloerverwarming dus geen radiatoren, en dat gaat langzaam. Ik zie ook de temperatuur in huis stijgen, zij het langzaam. Maar, al met al lijkt me dit geen normaal gedrag, en is in ieder geval zeker afwijkend van wat ik 'gewend' ben.
De vraag is, wat kan hier aan de hand zijn. Ik ga morgen mijn monteur bellen want iets lijkt me niet goed, maar ik dacht, wellicht kan hier iemand iets slims roepen.
Wat ik op het display zie is dit:
[ afbeelding ]
Met uitzondering van het Symbool verwarmingssysteem, wat ik vreemd vind, want je zou verwachten dat het huis wordt verwarmd. Dan trek ik de conclusie dat ie de bijverwarming (want dat icoon zie ik dus wel) heeft ingeschakeld en dan snap ik ook wel het hoge verbruik, maar dit lijkt me niet goed, en voor de rest zie ik geen enkele indicator dat er iets mis zou zijn.
Het betreft hier trouwens een oude Nibe Fighter 1220.
Ik heb een bodewarmtepomp.quote:Op zondag 29 januari 2023 18:46 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hmm. Kan veel zijn, ik gok op koudemiddel tekort.
Blijft die misschien ook lang op warmwater productie hangen?
Draait het buitendeel. Zit er geen ijsblok voor de condensor? Wat is de temp als je de gas en vloeistofleiding voelt.
De dikke (gas) moet heel heet zijn en de dunne een beetje warm, is de dunne koud -> koudemiddel tekort
nee, maar ik had net mijn monteur aan de lijn, maar die zei ja, die elektrische bijverwarming is waarom je zoveel verbruikt, en eigenlijk zou die helemaal niet mee moeten hoeven doen, maar dat is dan weer afhankelijk van instellingen, en hij heeft het ding niet geplaatst, hij gaat de huidige alleen vervangen.quote:Op zondag 29 januari 2023 19:33 schreef TheFreshPrince het volgende:
Dat je nu veel energie kwijt bent om je woning weer op te warmen, is op zich niet zo gek na een daling van ~2 graden.
De vraag is dan natuurlijk nog wel waarom hij je in de steek liet...
Naja, als het te lang duurt om op te warmen en het staat ingeschakeld om dan te assisteren dan is het wel logisch dat de back-up elementen inschakelen idd.quote:Op zondag 29 januari 2023 19:39 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
nee, maar ik had net mijn monteur aan de lijn, maar die zei ja, die elektrische bijverwarming is waarom je zoveel verbruikt, en eigenlijk zou die helemaal niet mee moeten hoeven doen, maar dat is dan weer afhankelijk van instellingen, en hij heeft het ding niet geplaatst, hij gaat de huidige alleen vervangen.
Ja, maar die volgende WP zal ook online zijn en heeft een app etc waardoor ik dus gewoon kan zien wat er (niet) gebeurt. Maar, dat duurt nog een paar maanden (maart volgens de laatste berichten, maar kan zomaar een half jaar bij komen, weet ik veel).quote:Op zondag 29 januari 2023 20:01 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Naja, als het te lang duurt om op te warmen en het staat ingeschakeld om dan te assisteren dan is het wel logisch dat de back-up elementen inschakelen idd.
Bij de volgende WP iig zelf controle houden over dat soort instellingen.
Je kunt bijna altijd instellen: noodbedrijf handmatig ipv automatisch. Dat kan een verassing schelen.quote:Op zondag 29 januari 2023 20:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, maar die volgende WP zal ook online zijn en heeft een app etc waardoor ik dus gewoon kan zien wat er (niet) gebeurt. Maar, dat duurt nog een paar maanden (maart volgens de laatste berichten, maar kan zomaar een half jaar bij komen, weet ik veel).
En wat ik me nog afvraag: staan er al schuttingen en is er al beplanting? Misschien dat dat verschil gaat maken?quote:Op dinsdag 24 januari 2023 13:07 schreef loveli het volgende:
[..]
Bij de gemeente advies vragen/klacht deponeren, evt een geluidsmeting aanvragen. Dan weet je of je verder moet met geluidsisolatie en aanpassen van je eigen installatie, of dat de overlast objectief te groot is.
Er staan deels schuttingen, niet bij ons, maar wel bij de meeste buren rondom. Wij gaan zo ongeveer als enigen straks beplanting plaatsen, de nu aangelegde ‘tuinen’ zijn bijna volledig dichtgetegeldquote:Op maandag 30 januari 2023 16:03 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
En wat ik me nog afvraag: staan er al schuttingen en is er al beplanting? Misschien dat dat verschil gaat maken?
Als de meting bij de erfgrens (geloof ik, even navragen bij de professional) 's nachts boven de 40 dB is en overdag boven de 45, dan heeft een meting wel zin, want apparatuur van de buren moet wettelijk daaronder blijven. Een gesprek met de installateur of buren gaat prettiger als je weet dat de overlast aantoonbaar boven de geldende norm zit.quote:Op maandag 30 januari 2023 16:33 schreef Doedezemaar het volgende:
Maar als ik als enige die nachtelijke overlast ervaar dan heeft het laten doen van metingen geen zin.
Wij vallen nog onder de oude normen, omdat de bouwvergunning voor de datum van de nieuwe strengere regels is aangevraagd. Ik ben letterlijk de enige in de hele buurt (van zo’n 70 woningen) die er overlast van ervaart, dus de kans dat het boven de (oude)geluidsnormen uit komt lijkt me nihil.quote:Op maandag 30 januari 2023 16:44 schreef loveli het volgende:
[..]
Als de meting bij de erfgrens (geloof ik, even navragen bij de professional) 's nachts boven de 40 dB is en overdag boven de 45, dan heeft een meting wel zin, want apparatuur van de buren moet wettelijk daaronder blijven. Een gesprek met de installateur of buren gaat prettiger als je weet dat de overlast aantoonbaar boven de geldende norm zit.
Blijkt uit de meting dat het eronder zit, dan kun je over andere oplossingen nadenken (oordoppen, isoleren of bijdragen aan omkasting van warmtepomp van de buren). Ik hoop dat er een goede oplossing komt, met het oog op je gezondheid.
Voordat je je erbij neerlegt dat je ermee moet leven, zorg dat je dat zeker weet. Indertijd had ik overlast van een bedrijf dat een luchtbehandelingsinstallatie op het dak had gezet, dat geluid werd door hun dakvorm precies geconcentreerd op mijn slaapkamer (joepie voor turbulentie en geluidsgolven). Meting laten doen via milieudienst, rapport en duidelijkheid gekregen.quote:Op maandag 30 januari 2023 16:53 schreef Doedezemaar het volgende:
dus de kans dat het boven de (oude)geluidsnormen uit komt lijkt me nihil.
ik hoor juist mensen die hem heel graag willen hebben omdat ze bang zijn voor nog hogere prijzen. De annuleringen zal de branche niet boeien. Die zetten de warmtepomp gelijk elders weg.quote:Op maandag 6 februari 2023 19:23 schreef Lospedrosa het volgende:
Vraagje.
Ik krijg van veel mensen die pas een warmtepomp hebben gekregen of er een hadden besteld dat ze die liever niet meer hebben, omdat “sinds het prijsplafond gas goedkoper is”
Dat lezen ze dan ergens in de Telegraaf of Facebook ofzo.
Wat is jullie mening hierover?
Dat klopt maar dat was de vraag niet.quote:Op maandag 6 februari 2023 19:28 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
ik hoor juist mensen die hem heel graag willen hebben omdat ze bang zijn voor nog hogere prijzen. De annuleringen zal de branche niet boeien. Die zetten de warmtepomp gelijk elders weg.
maar volgens beantwoord ik ook je vraag. Ik signaleer juist het omgekeerde. Kennisen die graag een wp willen.quote:Op maandag 6 februari 2023 19:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat klopt maar dat was de vraag niet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |