Misschien een link naar de reguliere updates van de afgelopen weken van voor ze ermee stopten? BVDquote:
En heden 250 miljoen besmettingen volgens anonieme bronnen, doch geen enkele restrictie NL binnen te vliegen. KLM kondigd verheugd 3 extra wekelijkse vluchten vanuit China aan.quote:Op zaterdag 24 december 2022 19:09 schreef Tarado het volgende:
je weet wel dat diezelfde Chinese overheid de verspreiding van dit virus heeft laten ontsporen tot ze niet meer konden ontkennen dat het bestond?
van buiten de eu heb je gewoon nog een vaccinatiebewijs nodig danwel een negatieve test. Ook als je daarnaartoe wilt reizen.quote:Op zondag 25 december 2022 07:21 schreef Za het volgende:
[..]
En heden 250 miljoen besmettingen volgens anonieme bronnen, doch geen enkele restrictie NL binnen te vliegen. KLM kondigd verheugd 3 extra wekelijkse vluchten vanuit China aan.
Ik vraag me af hoe users die de situatie daar als rampzalig beschouwen hierover denken.
KLopt, maar er is dan wel een bepaalde immuniteit tegen Covid.quote:Op zaterdag 24 december 2022 17:21 schreef Za het volgende:
[..]
Klopt, die hoorde onderdeel van mijn rijtje te zijn.
Er heerst echter geen Delta in China.
India heeft de nodige dosis vaccins ook gegeven en heeft een vanuit Delta de nodige immuniteit.quote:In India was er ook geen immuniteit tegen Omicron, noch massavaccinaties, noch goede gezondheidszorg en voor velen geen mogelijkheid tot social distancing adequate hygiëne wegens extreme armoede.
Terwijl er ondertussen al voldoende bewijs is, wat jouw tegendeel bewijs.quote:Toch heeft de Omicron uitbraak daar geen ramp teweeg gebracht en zal dat in China ook niet doen.
Bronquote:Op zaterdag 24 december 2022 17:28 schreef Za het volgende:
[..]
Het betreft hier geen feiten of aannemelijke voorspellingen.
Recentelijk verzinnen mensen gewoon rampen en vermissingen of het niets is.
Is daar dan nu ook de griep? Ik zou daar graag een bron van willen zien, mensen claimen rampen namelijk zomaar tegenwoordig. Heb ik uit betrouwbare bron vernomen.quote:Op zaterdag 24 december 2022 17:31 schreef Za het volgende:
[..]
Kijk svp waar deze berichten vandaan komen, wat er precies in staat.
Het betreft ook telkens Beijing, waar het nu winter is en griep heerst.
Dan kun je er wel een covid event van maken of zeggen dat reeds 250 miljoen Chinezen besmet zijn, maar dat is allemaal flauwekul.
Inreisrestricties hebben enkel zin wanneer het aantal besmettingen hier erg laag ligt, of om de verspreiding van een nieuwe variant te voorkomen.quote:Op zondag 25 december 2022 07:21 schreef Za het volgende:
[..]
En heden 250 miljoen besmettingen volgens anonieme bronnen, doch geen enkele restrictie NL binnen te vliegen. KLM kondigd verheugd 3 extra wekelijkse vluchten vanuit China aan.
Ik vraag me af hoe users die de situatie daar als rampzalig beschouwen hierover denken.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)dental-immuunsysteemquote:Op zaterdag 24 december 2022 17:44 schreef Za het volgende:
[..]
MAW, slechte hygiëne en smerige microben beschermen tegen covid?
[..]
...
Er wordt beweerd dat de overmatige westerse hygiëne geen goed doet bv bij kinderen, toch ben ik blij dat ze het in de ziekenhuizen wel toepassen en de smerig microben en slechte hygiëne achterwege laten.
Het zijn met name ouderen met onderliggende aandoeningen voor wie covid altijd een gevaar is geweest, ik geloof werkelijk op geen enkele manier dat slechte hygiene eea positief zou beīnvloeden.
Je lijkt gewoon met minachting over Chinezen te spreken, het is wel het land waar onze medicijnen en/of de grondstoffen daarvan geproduceerd worden en veel van ons voedsel verwerkt, wees maar blij dat dat niet in India plaatsvindt.
Als je naar China wilt reizen moet je idd 48 uur van tevoren een pcr test doen een gezondheidscontrole en covid test bij aanvang gevolg door 8 dagen quarantaine.quote:Op zondag 25 december 2022 07:41 schreef Malavita het volgende:
van buiten de eu heb je gewoon nog een vaccinatiebewijs nodig danwel een negatieve test. Ook als je daarnaartoe wilt reizen.
Daarnaast hebben wij hier al aardig wat immuniteit opgebouwd door besmettingen en prima vaccins.
Vorige varianten of vaccins beschermen niet tegen Omicron.quote:Op zondag 25 december 2022 09:32 schreef Rolfieo het volgende:
KLopt, maar er is dan wel een bepaalde immuniteit tegen Covid.
India heeft de nodige dosis vaccins ook gegeven en heeft een vanuit Delta de nodige immuniteit.
Welk bewijs bedoel je?quote:Terwijl er ondertussen al voldoende bewijs is, wat jouw tegendeel bewijs.
Het is heden griepseizoen in het noordelijk deel van China, waarvan ook Beijing onderdeel uitmaakt.quote:Is daar dan nu ook de griep? Ik zou daar graag een bron van willen zien, mensen claimen rampen namelijk zomaar tegenwoordig. Heb ik uit betrouwbare bron vernomen.
Wanneer je naar deze bronnen gaat kijken zie je dat het onbevestigde berichten betreft, anonieme bronnen, Britse schattingen, data die niet beschikbaar is etc.quote:https://www.bbc.com/news/world-asia-china-64056549
https://nos.nl/artikel/24(...)en-artsen-overbelast
Maar ondertussen is het eigenlijk wel overduidelijk, Covid-19 is flink bezig in China.
Leaked notes from Chinese health officials estimate 250 million Covid-19 infections in December: reports
China stops publishing daily Covid figures amid reports of explosion in cases
China Estimates Covid Surge Is Infecting 37 Million People a Day
Coronavirus: China's hospitals seem to be filling up - WHO
COVID-19 wave rolls through China, overwhelming hospitals outside Beijing
China's Zhejiang has 1 mln daily COVID cases, expected to double
In alle eerlijkheid vrees ik niet voor de talloze Chinezen die zonder enige vorm van controle kunnen binnenreizen.quote:Op zondag 25 december 2022 09:47 schreef crystal_meth het volgende:
Inreisrestricties hebben enkel zin wanneer het aantal besmettingen hier erg laag ligt, of om de verspreiding van een nieuwe variant te voorkomen.
Wat het eerste betreft: het officiële aantal besmettingen is niet erg hoog, maar in werkelijkheid zullen veel meer mensen het virus hebben (met geen of nauwelijks symptomen, omdat ze reeds immuniteit hebben opgebouwd).
Een nieuwe variant: die kans bestaat.
Ik denk niet in die richting.quote:De vraag is hoe China zou reageren op een inreisverbod.
Als Europeaan kom je China niet binnen zonder PCR test 48 uur voor vertrek, een gezondheidsonderzoek en covid test na aankomst en 8 dagen quarantaine. Ik denk dat indien er 250 miljoen besmette Chinezen zouden zijn, en ook met oog op 2020, zij begrip zouden hebben indien Europa tijdelijk dezelfde maatregelen zou hanteren.quote:We hebben China nu meer dan ooit nodig
quote:Op maandag 26 december 2022 05:00 schreef Za het volgende:
[..]
Vorige varianten of vaccins beschermen niet tegen Omicron.
[..]
Welk bewijs bedoel je?
[..]
Het is heden griepseizoen in het noordelijk deel van China, waarvan ook Beijing onderdeel uitmaakt.
[..]
Wanneer je naar deze bronnen gaat kijken zie je dat het onbevestigde berichten betreft, anonieme bronnen, Britse schattingen, data die niet beschikbaar is etc.
Kortom, speculatie.
Double blind zou toch niet meer gedaan worden!?quote:Op maandag 26 december 2022 11:43 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
En weer een studie die laat zien dat Ivermectine niet werkt tegen Covid.
[ twitter ]
Na 14 dagen was er geen verschil tussen metformin, ivermectine, fluvomaxine en placebo, na 28 dagen wel met metformin, en Long Covid alleen minder met metformin en als men gevaccineerd was.
Long-Covid.quote:Op maandag 26 december 2022 11:43 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
En weer een studie die laat zien dat Ivermectine niet werkt tegen Covid.
[ twitter ]
Na 14 dagen was er geen verschil tussen metformin, ivermectine, fluvomaxine en placebo, na 28 dagen wel met metformin, en Long Covid alleen minder met metformin en als men gevaccineerd was.
Voor de primary outcome na 14 dagen waren er geen verschillen, dus ook daar hielp ivermectine niet.quote:Op maandag 26 december 2022 12:07 schreef ludovico het volgende:
[..]
Long-Covid.
Maar prima toch, long-covid is sowieso wetenschappelijk een heel wazig fenomeen.
Hoezo niet? Waarom zou je je beste onderzoeksmethode niet meer gebruiken? Omdat hij niet perfect is?quote:Op maandag 26 december 2022 12:03 schreef ludovico het volgende:
[..]
Double blind zou toch niet meer gedaan worden!?
Ja dat longcovid praatje begint grijs te worden. Mijn inziens ook raadselachtig waarom gesuggereerd wordt dat het massaal onder jongeren zou zijn.quote:Op maandag 26 december 2022 13:25 schreef MaxC het volgende:
Weer een zielig long COVID verhaal op NOS
Denk toch dat het psychosomatisch is, in het rijtje chronische vermoeidheidsyndroom en fybromyalgie. Je kan onderzoek doen wat je wilt maar behalve wat inconsistente en vage bevindingen die niet goed te duiden is ga je niks vinden.
Verdwijnt vanzelf weer over een paar jaar als er geen aandacht meer is voor COVID.
Je kunt beter teveel maatregelen hebben dan te weinig. Hoe erg is het nou, even wat minder dingen kunnen, als je daarmee onherstelbaar leed, invaliditeit en dood bij velen voorkomt.quote:Op maandag 26 december 2022 16:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja dat longcovid praatje begint grijs te worden. Mijn inziens ook raadselachtig waarom gesuggereerd wordt dat het massaal onder jongeren zou zijn.
Beetje ijveren voor maatregelen.
Gewoon de nieuwste hype voor mensen die "oververmoeid" zijn. In dat nos stukje ook toevallig moeder en dochter die long covid hebben. Het is een bepaald type dat hier last van heeftquote:Op maandag 26 december 2022 16:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja dat longcovid praatje begint grijs te worden. Mijn inziens ook raadselachtig waarom gesuggereerd wordt dat het massaal onder jongeren zou zijn.
Beetje ijveren voor maatregelen.
Vind dat wel een wat te makkelijke conclusie, wat ik wel een probleem vind is dat long covid zo'n groot begrip is geworden dat bij het minste of geringste pijntje of ander ongemak het meteen op die long covid hoop gegooid wordt.quote:Op maandag 26 december 2022 16:22 schreef Mortaxx het volgende:
Het is een bepaald type dat hier last van heeft
Zeker wel.quote:Op maandag 26 december 2022 05:00 schreef Za het volgende:
[..]
Vorige varianten of vaccins beschermen niet tegen Omicron.
Dat er het nodige met Covid-19 speelt in China.quote:Welk bewijs bedoel je?
Afgezien jouw post, heb ik daar nog niets van gelezen. Waar kan ik hierover betrouwbare bronnen vinden?quote:Het is heden griepseizoen in het noordelijk deel van China, waarvan ook Beijing onderdeel uitmaakt.
Maar wel betrouwbare sites. Niet zomaar vage sites die zomaar iets uit hun duim zuigen.quote:Wanneer je naar deze bronnen gaat kijken zie je dat het onbevestigde berichten betreft, anonieme bronnen, Britse schattingen, data die niet beschikbaar is etc.
Maar jouw claim over griepseizoen, waar jij heen bron voor kan leveren, is wel betrouwbaar?quote:Kortom, speculatie.
Dank voor het aanhalen van deze grootheid der bloedende orenquote:Op maandag 26 december 2022 17:07 schreef nostra het volgende:
Heeft iemand hier überhaupt de term "long covid" wel eens in het echte leven gehoord? Ik zie er voornamelijk hier en op Twitter en de rest discussies over, waarbij het containerbegrip dat het is, beide extreme kanten van het spectrum faciliteert om hun gelijk zogenaamd aan te tonen. Vooral een vermoeiende discussie, een soort parallelle wereld terwijl het gewone normaal doordraait.
Om af te sluiten met één van de betere nummers van @:Molo 's favoriete zanger:
Ja ongeveer 2,5 jaar lang........quote:Op maandag 26 december 2022 17:07 schreef nostra het volgende:
Heeft iemand hier überhaupt de term "long covid" wel eens in het echte leven gehoord?
Omdat het zeker ook bij jongeren voorkomt en dat flink frustrerend is, dat jong bent en letterlijk niets meer aan kan. Ineens is je actieve leven tot nul gereduceerd.quote:Op maandag 26 december 2022 16:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja dat longcovid praatje begint grijs te worden. Mijn inziens ook raadselachtig waarom gesuggereerd wordt dat het massaal onder jongeren zou zijn.
Beetje ijveren voor maatregelen.
Wil niet zeggen dat het niet bestaat.quote:Op maandag 26 december 2022 12:07 schreef ludovico het volgende:
[..]
Long-Covid.
Maar prima toch, long-covid is sowieso wetenschappelijk een heel wazig fenomeen.
Asha is een parodie op zichzelf, onbegrijpelijk dat zichzelf kwaliteitskrant bestempelende media als De Volkskrant dat nog een betaald podium geven.quote:Op maandag 26 december 2022 17:16 schreef RipCity het volgende:
Altijd het gevoel dat het types zoals die Asha zijn die long-covid misbruiken om lang niet te werken en aandacht te krijgen.
Ik zeg ook niet dat het niet bestaat, maar dat het fenomeen ten eerste zķ breed gedefinieerd is dat er een heel scala aan klachten onder valt, die vervolgens nog voor een groot deel te herleiden zijn naar klachten die inherent aan virusinfecties in het algemeen zijn, voor een deel de personificatie van onderliggende klachten vormen en voor een deel specifiek Covid-gerelateerd zullen zijn. Het blijkt in ieder geval niet de tsunami aan arbeidsongeschikten, werklozen en twintigers die de trap niet meer op kunnen te zijn.quote:Op maandag 26 december 2022 17:13 schreef Rolfieo het volgende:
[..]
Ja ongeveer 2,5 jaar lang........
Bij de longarts, cardioloog, bedrijfsarts, huisarts, praktijkondersteuner, Fysiotherapeut, health afdeling op mijn werk. Collega's en moet nog naar een oud plein genoot, die nu ook al dik 1/2 jaar er ziek thuis zit en letterlijk maar 1 activiteit kan doen per dag.
Ja dat gevoel bekruipt mij ook een beetje. Zijn vaak ook figuren die niet al te sterk overkomen, achterin de 20 en nog bezig met studie en stage en dan blijkbaar uitvallen.quote:Op maandag 26 december 2022 16:22 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Gewoon de nieuwste hype voor mensen die "oververmoeid" zijn. In dat nos stukje ook toevallig moeder en dochter die long covid hebben. Het is een bepaald type dat hier last van heeft
De vraag is natuurlijk of dat dķķr corona komt of mét corona. Het wordt met de dag discutabeler.quote:Op maandag 26 december 2022 17:14 schreef Rolfieo het volgende:
[..]
Omdat het zeker ook bij jongeren voorkomt en dat flink frustrerend is, dat jong bent en letterlijk niets meer aan kan. Ineens is je actieve leven tot nul gereduceerd.
Klinkt lullig, maar dat idee heb ik ook. Ken nu via via (collega's van mijn vriendin) 2 long covid "patiënten", beide nogal instabiele dames van rond de 40. Ook al last gehad van een burnout (met een werkweek van 16 uur)...quote:Op maandag 26 december 2022 19:05 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja dat gevoel bekruipt mij ook een beetje. Zijn vaak ook figuren die niet al te sterk overkomen, achterin de 20 en nog bezig met studie en stage en dan blijkbaar uitvallen.
Wil niks bagatelliseren voor wie dan ook, en ook bij corona zullen er mensen zijn die écht langdurig uitgevallen zijn/uitvallen. Maar niet op deze ongeloofwaardige hoge schaal. Begrijp ook niet dat sommige virologen zich aan dergelijke beweringen verbinden.
Vervelende van long covid is dat de klachten zo veelzijdig zijn en het een aantrekkingskracht heeft op allerlei instabiele types die interessant er mee doen.quote:Op maandag 26 december 2022 19:51 schreef capricia het volgende:
Ik heb dit jaar een knie operatie gehad. En gerevalideerd met een aantal long covid patiënten qua fysio. En dat was echt niet fijn. Voor die personen.
Want mijn functionaliteit ging per week/maand vooruit. En die van de long covid mensen niet altijd zo. Hell, als ze de ene week teveel deden, gingen ze gewoon achteruit.
En dan heb je het over zaken als een legpress zonder gewicht. Of op een bankje stappen. Of 5 minuten op een fiets in de sportschool.
Mensen van in de 30.
Het lijkt me verschrikkelijk om zoiets te hebben. Dat je al kapot bent omdat je een trapje op moet lopen.
Die knie operatie (standbeen correctie) valt mij zwaar tegen. En 9 maanden later ben ik nog steeds niet verder dan 70% daarvoor. Maar die long covid mensen die ik tijdens mijn revalidatie ontmoet heb, wouw. Die zijn fucked for life, was mijn indruk. Echt gewoon niets meer kunnen. En dat maanden lang.
Ik denk dat het gewoon bestaat. long covid.quote:Op maandag 26 december 2022 20:06 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Vervelende van long covid is dat de klachten zo veelzijdig zijn en het een aantrekkingskracht heeft op allerlei instabiele types die interessant er mee doen.
De echte long covid patiënten krijgen hierdoor misschien niet de erkenning die ze nodig hebben.
Ik geloof ook wel dat het bestaat. Maar je kunt niet volhouden dat het én om grote aantallen gaat, én dat ze allemaal hele ernstige klachten hebben. En dat is wel wat artikelen in de media doen die eerst met percentages schermen, en daarna met een patiënt op de proppen komen die hard getroffen is. En juist omdat we nog steeds geen eensluidende definitie van long-covid hebben, blijft dit geklooi mogelijk.quote:Op maandag 26 december 2022 20:17 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk dat het gewoon bestaat. long covid.
En dat er mensen zijn die er onterecht gebruik van maken, ook.
Dat dus. Er moet eerst een heldere definitie omschrijving komen die bij definitie gestaafd kan worden aan concreet aanwijsbare verklaringen a.d.h. van bijvoorbeeld scans.quote:Op maandag 26 december 2022 20:06 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Vervelende van long covid is dat de klachten zo veelzijdig zijn en het een aantrekkingskracht heeft op allerlei instabiele types die interessant er mee doen.
De echte long covid patiënten krijgen hierdoor misschien niet de erkenning die ze nodig hebben.
Goede onderzoeksjournalistiek is schaars geworden, het gaat vooral nog om scoren met sensatiekoppen en veel clicks.quote:Op maandag 26 december 2022 20:27 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik geloof ook wel dat het bestaat. Maar je kunt niet volhouden dat het én om grote aantallen gaat, én dat ze allemaal hele ernstige klachten hebben. En dat is wel wat artikelen in de media doen die eerst met percentages schermen, en daarna met een patiënt op de proppen komen die hard getroffen is. En juist omdat we nog steeds geen eensluidende definitie van long-covid hebben, blijft dit geklooi mogelijk.
De klachten die mensen ervaren zijn zeker bestaand.quote:Op maandag 26 december 2022 19:51 schreef capricia het volgende:
Ik heb dit jaar een knie operatie gehad. En gerevalideerd met een aantal long covid patiënten qua fysio. En dat was echt niet fijn. Voor die personen.
Want mijn functionaliteit ging per week/maand vooruit. En die van de long covid mensen niet altijd zo. Hell, als ze de ene week teveel deden, gingen ze gewoon achteruit.
En dan heb je het over zaken als een legpress zonder gewicht. Of op een bankje stappen. Of 5 minuten op een fiets in de sportschool.
Mensen van in de 30.
Het lijkt me verschrikkelijk om zoiets te hebben. Dat je al kapot bent omdat je een trapje op moet lopen.
Die knie operatie (standbeen correctie) valt mij zwaar tegen. En 9 maanden later ben ik nog steeds niet verder dan 70% daarvoor. Maar die long covid mensen die ik tijdens mijn revalidatie ontmoet heb, wouw. Die zijn fucked for life, was mijn indruk. Echt gewoon niets meer kunnen. En dat maanden lang.
Ik heb geen objectieve cijfers. Ben ook maar N=1.quote:Op maandag 26 december 2022 21:20 schreef Molo het volgende:
[..]
De klachten die mensen ervaren zijn zeker bestaand.
De groep die jij beschrijft, ken ik van alle tijden dat ik in de zorg gewerkt heb. De beperkingen zijn hevig en het herstel is traag en moeizaam.
Geduid door verschillende ziektes getriggerd, lang voor Long Covid.
Heel beperkend en naar, alleen nu dus steeds meer direct gelinkt aan Covid. Ik kan me niet voorstellen dat dat objectief zo is en klopt.
Weet je zeker dat je mijn post wilde quoten met die reactie???quote:Op maandag 26 december 2022 21:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik heb geen objectieve cijfers. Ben ook maar N=1.
Mijn beste vrienden zijn helemaal niet gevaccineerd en hebben 0 last van zaken nu. Allemaal N = 1.
Wat moet je ermee hč. Die verhalen.
Geen idee wat je punt is. Objectiviteit en zulks. Long covid bestaat niet?quote:Op maandag 26 december 2022 22:06 schreef Molo het volgende:
[..]
Weet je zeker dat je mijn post wilde quoten met die reactie???
Ervaren klachten zijn er zeker, maar niet altijd is Covid de oorzaak ervan.quote:Op maandag 26 december 2022 22:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Geen idee wat je punt is. Objectiviteit en zulks. Long covid bestaat niet?
Of wat wil jij zeggen?
Nee een arts moet kunnen handelen en weten wat iemand krijgt toegediend.quote:Op maandag 26 december 2022 15:58 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Hoezo niet? Waarom zou je je beste onderzoeksmethode niet meer gebruiken? Omdat hij niet perfect is?
Ben wel benieuwd waar je dat gelezen hebt, linkje?
Mensen met long covid klachten..quote:Op maandag 26 december 2022 17:15 schreef Rolfieo het volgende:
[..]
Wil niet zeggen dat het niet bestaat.
Dat wil misschien alleen zeggen, dat sommige het te complex vinden om te begrijpen. Er is niet 1 type long covid, aangezien het virus je hele lichaam een beetje kan aanvallen of binnen dringen.
Hierdoor is er niet 1 definitie te bepalen voor long covid.
Er zijn vele eigenschappen die passen bij long covid en ook verschillende behandelingsmethodes hierdoor heeft.
Dat het wazig is, wil niet zeggen dat het niet bestaat. Wil alleen zeggen, dat sommige er moeite mee hebben, om dit te begrijpen.
Maar er is toch helemaal niemand hier die zegt dat long covid altijd de oorzaak is van klachten?quote:Op maandag 26 december 2022 22:12 schreef Molo het volgende:
[..]
Ervaren klachten zijn er zeker, maar niet altijd is Covid de oorzaak ervan.
Wat je zag in trainingsgroepen, die mensen hebben allemaal issues maar ik geloof er geen moer van (en mijn oud collega's ook niet, wordt wel onderzoek naar gedaan maar gaat frigging traag want omstreden en zulks) dat dit allemaal primair covid als oorzaak heeft
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |