Leuk natuurlijk dat je goedkope energie hebt , wat inhoudelijk verder weinig toevoegt.quote:Op donderdag 15 december 2022 14:12 schreef ES_FOK het volgende:
Mooi dat ik mijn tarieven nog t/m mei 2025 onder het prijsplafond heb vastliggen, heb daar dan niks mee te maken gelukkig.
Ben echt zo benieuwd hoe we er volgend jaar herfst bij zitten met onze contracten en tarieven.quote:Op donderdag 15 december 2022 12:59 schreef Leandra het volgende:
[..]
Alledrie dan maar even, misschien ook handig in de OP:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Als als als....quote:Op donderdag 15 december 2022 14:47 schreef Vallon het volgende:
[..]
Leuk natuurlijk dat je goedkope energie hebt , wat inhoudelijk verder weinig toevoegt.
En nu maar hopen dat er geen wetje komt - waar ik van van horen zeggen wel terloops over is gesproken - die jou dan laat mee delen in het dure galgenmaal van alle anderen.
Ook als jouw maatschappij onverhoopt omvalt, word je alsnog de prooi van een aaseter.
Los daarvan kijk je wmb kort voor de neus en het maar afwachten is welke contracten er (voor jou?) komen/zijn in 2025.
Mijn verhaal is dat je blij kunt zijn met korting. Wanneer die kosten onder inkoopprijs komt, dat verlies dan elders in de markt betaald moet en gaat worden. Dat gaat goed, zolang dat mogelijk is.
Het gaat fout als de inkoopprijs niet betaald kan worden. Het is niet zo dat bedrijven de energievoorraden daadwerkelijk in het magazijn hebben. Wanneer bv Rusland simpelweg niet (meer) levert, kan je op je kop gaan staan met je "aankoop" die immers gebaseerd is op verwachte energie uit Rusland. Het bedrijf(sdeel) gaat dan simpelweg failliet en jij kan fluiten naar de lage prijs.
Een vast contract met onbepaalde tijd bestaat niet bij een energieleverancierquote:Op donderdag 15 december 2022 15:30 schreef Fe2O3 het volgende:
Och ik had ook een vast contract voor onbepaalde tijd van eneco, en die verhoogde ook gewoon in September.
Vast contract zegt niks, dat breken ze gewoon open, of ze zeggen op.
Een vast contract betekent gewoon dat je een bepaalde prijs afspreekt voor een vaste periode. Dat valt niet zomaar op te breken.quote:Op donderdag 15 december 2022 15:30 schreef Fe2O3 het volgende:
Och ik had ook een vast contract voor onbepaalde tijd van eneco, en die verhoogde ook gewoon in September.
Vast contract zegt niks, dat breken ze gewoon open, of ze zeggen op.
Was en is zeker niet aanvallend bedoeld, dat je dit zo kan opvatten is dan voor eigen rekening.quote:Op donderdag 15 december 2022 14:54 schreef ES_FOK het volgende:
[..]
Als als als....
Zo ken ik er ook nog wel een paar.
Ik post hier gewoon ook even eens een keer een "kijk mij het eens goed voor elkaar hebben" reactie, dat is wel een beetje trend hierzo. Uiteraard dat er dan een zure "wat leuk voor je maar...." reactie op volgt.
Ik heb niet gegokt, als je een beetje het nieuws volgt kon je dit zien aankomen en ik heb dan ook op de dag dat Oekraine werd binnengevallen een contract voor 3 jaar vastgezet. De grote leveranciers hebben al grote delen van hun inkopen voor de komende jaren gedaan en hebben vet genoeg op de botten om die paar geluksvogels zolang van gas te voorzien voor die lage prijzen. Mocht de boel toch ploffen heb ik pech maar kan het gelukkig wel hebben als de kosten 2-3 keer zo hoog worden.quote:Op donderdag 15 december 2022 15:56 schreef Vallon het volgende:
[..]
Was en is zeker niet aanvallend bedoeld, dat je dit zo kan opvatten is dan voor eigen rekening.
Ik gun het mensen die menen een goed bevallende keus te hebben (gemaakt).
Dat een 'crisis' de energieprijzen met 300/400% omhoog jaagt, was een jaar geleden sws compleet onvoorstelbaar en in ons gokpaleis dan goed gegokt hebt.
Los daarvan vraag ik mij af (en jij mogelijk niet zal overwegen, want "ik heb een mooie deal") of de prijzen van lange termijncontracten houdbaar blijven en die tzt dan niet simpelweg zullen worden opengebroken.
Wanneer jouw/mijn contract gebaseerd is op goedkoop Russische-energie, is het meer dan voorstelbaar dat een bedrijf daaraan dan niet meer kan voldoen omdat de EU die levering daarvan als sanctie verbiedt.
Ook in jouw contract zal ongetwijfeld staan dat die uitzonderingen er zijn. De vraag is dan of en hoe groot de druk wordt bij een leverancier. Een bedrijf(sdeel) dat niet langer aan verplichtingen kan voldoen, gaat dan - toedeledokie - failliet.
Ik ben van Eneco (die 9 dagen opzegtermijn heeft) naar Vattenfall (die 14 bedenktijd hanteert) en het heeft totaal 14 dagen geduurd.quote:Op donderdag 15 december 2022 14:34 schreef Vallon het volgende:
[..]
Wat meespeelt is de wettelijke bedenktijd - zoals opgemerkt - van 14dagen die wordt opgeteld bij de opzegtermijn, administrieve overdracht van zeg een week, en je dan zo maar op een maand zit.
Het daadwerkelijk omschakelen is doorgaans, pas op de dag zelf waarbij de netbeheerder het vakje invult wie de daadwerkelijk de energie levert.
Ik stap nu precies per 1/1/23 over om zo geen gat te laten vallen in mijn plafond.
Dat was toch echt wat er stond bij mijn.enecoquote:Op donderdag 15 december 2022 15:33 schreef ES_FOK het volgende:
[..]
Een vast contract met onbepaalde tijd bestaat niet bij een energieleverancier
Maar dat is dus wel wat anders dan een een- of meerjarig contract waarbij de tarieven vaststaan voor de duur van het contract.quote:Op donderdag 15 december 2022 17:31 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Dat was toch echt wat er stond bij mijn.eneco
Of men het gokken noemt of voor(af)gekende wetenschap is die een keuze moet duiden, zal altijd wel ter discussie staan. Wat je goed doet is je risicomarge inschatten en dan rekening houdt dat jouw geworpen muntje, de andere kant op kan vallen. Ik ken anderen die simpel all-in (moes/ten) gaan en geen ruimte hebben om iets op te vangen.quote:Op donderdag 15 december 2022 16:14 schreef ES_FOK het volgende:
[..]
Ik heb niet gegokt, als je een beetje het nieuws volgt kon je dit zien aankomen en ik heb dan ook op de dag dat Oekraine werd binnengevallen een contract voor 3 jaar vastgezet. De grote leveranciers hebben al grote delen van hun inkopen voor de komende jaren gedaan en hebben vet genoeg op de botten om die paar geluksvogels zolang van gas te voorzien voor die lage prijzen. Mocht de boel toch ploffen heb ik pech maar kan het gelukkig wel hebben als de kosten 2-3 keer zo hoog worden.
Je geeft het zelf aan, je netto gebruik is 1600kWh en er lijkt dus dan geen sprake te zijn van 'leveren'.quote:Op donderdag 15 december 2022 17:21 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik wil kiezen uit 2 energieleveranciers maar ik wil even zeker weten of ik het goed doe:
verbruik:
2000 piek
5000 dal
opwek:
4000 piek
1400 dal
Leverancier 1:
5,5 ct. per kWh excl. btw. De terugleververgoeding is alleen van toepassing wanneer u in totaal meer opwekt dan verbruikt.
Opwekking wordt bij elkaar opgeteld, eerst tegen het normaalverbruik gesaldeerd, de rest tegen dalverbruik.
Leverancier 2:
Terugleververgoeding: 16,8 ct. per kWh excl. btw. De terugleververgoeding is alleen van toepassing wanneer u in totaal meer opwekt dan verbruikt.
Resterend aantal kWh in normaaluren wordt gesaldeerd tegen dalverbruik
Maakt het iets uit wie ik kies als alle andere variabelen gelijk zijn?
Als de oorlog dan voorbij is en de verstandhouding met Rusland weer enigszins genormaliseerd lager. Als dat niet het geval is dan wordt het een uitdaging om de gasreserves gevuld te krijgen en dat drijft de prijs flink op uiteraard.quote:Op donderdag 15 december 2022 14:51 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ben echt zo benieuwd hoe we er volgend jaar herfst bij zitten met onze contracten en tarieven.
Ik denk dat dat nog wel een dikke 10+ jaar gaat duren, zoniet 20+quote:Op donderdag 15 december 2022 18:08 schreef Jaeger85 het volgende:
en de verstandhouding met Rusland weer enigszins genormaliseerd
Maar niet voor een vaste prijsquote:Op donderdag 15 december 2022 17:31 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Dat was toch echt wat er stond bij mijn.eneco
Denk dat we dan problemen hebben van een heel andere ordequote:Op donderdag 15 december 2022 20:51 schreef Vallon het volgende:
Een gokje want als de marktprijs zeg ¤30 per eenheid wordt, is ook de BV Nederland failliet.
Hoeveel betaal je voor gas nu? Mijn nieuwe variabele contract ging 23 oktober in en ik zit nu op ¤3,33 m3quote:Op donderdag 15 december 2022 10:04 schreef Claudia_x het volgende:
Ik heb het even opgezocht: wij hebben ons op 22 september aangemeld bij Van de Bron, hebben afgezien van de 14 dagen bedenktijd en ons nieuwe contract ging in op 1 oktober (en dus niet 1 november, zoals ik eerder dacht).
De totale leveringsprijs is 3,46 euro per m3. (Wij zijn net van het gas af, maar moesten een contract voor gas afnemen omdat de gasaansluiting nog niet was verwijderd.)quote:Op donderdag 15 december 2022 21:17 schreef Kidjuh het volgende:
[..]
Hoeveel betaal je voor gas nu? Mijn nieuwe variabele contract ging 23 oktober in en ik zit nu op ¤3,33 m3
NA salderen? Mooi, dan verandert er dus eigenlijk niets. Das wel zo prettig om te weten.quote:Op donderdag 15 december 2022 20:51 schreef Vallon het volgende:
Ik lees net de Staatscourant waarin/waarmee de Plafondregeling kennelijk tot wet is geworden.
Ik pik er dit uit wat mij opviel en gebruikers relevant lijkt. Er zitten weer best tal van hakjes en oogjes in.:
• Leveranciers moeten per helft van de maand voor de volgende maand een (onderbouwde) aanvraag via een Excell een subsidievoorschot vragen.
• Het energiebudget wordt "volumeplafond" genoemd. Het plafondtarief is de prijs incl BTW en heffingen, die geldt voor dat volume.
• Op een ingewikkelde manier wordt beschreven en met met formules beschreven hoe er gerekend moet worden. Iets dat wat wij hier ook al gaandeweg hadden besproken
• Verrekening is sws NA salderen (eerst dus aftrekken van levering van het gebruik). veder is er geen onderscheid van prijsmoment of tariefsoort.
• Er zijn diverse passages om bovenmatige winsten af te kunnen romen bij leveranciers Iets dat imo wat onzinnig aandoet want leveranciers - die hooguit administratief "energie" schuiven maken zeer beperkt weinig winst omdat ze duur moeten inkopen en tolgaarder zijn voor de overheid. Er wordt gesproken over tariefcohorten (voor de leverancier) waarin prijsstellingen en daarmee winsten moeten liggen.
• Controle en toekenning gaat op basis van EAN code van een aansluiting, zeg maar het meternummer. de gegevens daarvoor moeten 5 tot 10 jaar bewaard blijven.
• Er zit geen maximum aan in/bij de totale subsidie (dus ook niet t.a.v. markttarieven). Dus blanco-check aan de energiemarkt . Een gokje want als de marktprijs zeg ¤30 per eenheid wordt, is ook de BV Nederland failliet.
Er is een lange bijlage waar per dag van 2023 staat vermeld wat voor die dag (en daarmee opgetelde afrekenperiode), het volume plafond is waarvoor het plafondtarief geldt.
tldr; een regeling die heel simpel kon zijn, is een snel ineengedraaid systeemproduct geworden, onduidelijk wat het kost en feitelijk vaag of en in hoeverre het wie precies waarmee gaat helpen.
Ik geef toe geld is hier gratis korting en je over het hoe "druk maken", is van latere zorg. Wmb was het eenvoudiger om subsidie onvoorwaardelijk aan burgers uit te keren. Die burgers zoeken het dan maar uit wat ze ermee doen, hun rekening betalen of de economie steunen.
Wat mij opvalt dat het voor zg dynamische leveranciers (die niet weten wat de prijs van morgen of volgende maand is, voor zo ja, hoeveel van hun variabel aantallen gebruikers) het goed opletten wordt, hoe zij hun aanvraag doen.
Ik krijg het idee dat Jetten en de gevestigde leveranciers hun best hebben gedaan om de dynamische marktspelers vvan het veld te jagen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |