Ik vind het wel een beetje 50/50, dan is de vorm van de dag en details die het verschil gaan maken.quote:Op maandag 5 december 2022 12:31 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Die stat zal nog wel een tijdje zo blijven denk ik.
Frenkie de Jong is ook in Zuid-Holland geboren.quote:Op maandag 5 december 2022 12:31 schreef belanov het volgende:
[..]
Bijlow
Dumfries
De Vrij
Aké
Malacia
De Roon
Vilhena
Wijnaldum
El Ghazi
Depay
Lang
bank:
Schouten
Karsdorp
Strootman
Michiel Kramer voor plan B
Zuid-Holland wereldkampioen
Het is in Nederland ook wel altijd een hobby om eigen prestaties af te zeiken of te bagatelliseren en een aantal voetbalclichés zijn allang ontkracht maar duiken toch altijd weer op in Nederland:quote:Op maandag 5 december 2022 12:31 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Juist. Mijn punt staat als een huis.
En De Ligt ookquote:Op maandag 5 december 2022 12:59 schreef Lyrewyn het volgende:
[..]
Frenkie de Jong is ook in Zuid-Holland geboren.
Daar zou ik niet voetstoots vanuit gaan. De tower of Jouwer houdt alles tegen.quote:Op maandag 5 december 2022 13:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
En De Ligt ook
Denk dat Zuid-Holland van de Nederlandse provincies wel het sterkste team op kan stellen.
Noord-Holland is nog kleiner en had in 1974 natuurlijk ook heel veel voetballers er staan. Denk dat we met een Noord-Hollands team toen ook een eind gekomen waren.quote:Op maandag 5 december 2022 13:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
En De Ligt ook
Denk dat Zuid-Holland van de Nederlandse provincies wel het sterkste team op kan stellen.
Wie gaat ze aan de andere kant dan maken voor Fryslan?quote:Op maandag 5 december 2022 13:21 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Daar zou ik niet voetstoots vanuit gaan. De tower of Jouwer houdt alles tegen.
Een Noord-Brabants team ook. Toen PSV nog bijna alleen maar uit locals bestond.quote:Op maandag 5 december 2022 13:24 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Noord-Holland is nog kleiner en had in 1974 natuurlijk ook heel veel voetballers er staan. Denk dat we met een Noord-Hollands team toen ook een eind gekomen waren.
Het geeft vooral aan dat voetbal niet alleen een kwestie van talent maar vooral ook wel een kwestie van een bestaande voetbalcultuur en infrastructuur is die voetballers een bepaalde basis mee kan geven.quote:Op maandag 5 december 2022 13:25 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Een Noord-Brabants team ook. Toen PSV nog bijna alleen maar uit locals bestond.
6 van de 11 basisspelers. Best wel wat.quote:Op maandag 5 december 2022 13:24 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Noord-Holland is nog kleiner en had in 1974 natuurlijk ook heel veel voetballers er staan. Denk dat we met een Noord-Hollands team toen ook een eind gekomen waren.
Arm Flevoland.quote:Op maandag 5 december 2022 13:30 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
Lijkt me oprecht leuk om te doen in een jaar zonder wk/ek. Provincieteams op geboorteprovincie. Ik denk dat dat nog best wel eens een paar leuke selecties op zou kunnen leveren met verrassende resultaten.
4 poules van 3 teams en de poulewinnaars spelen halve finale. Maximaal 4 wedstrijden voor de finalisten, dat moet toch te doen zijn?
@:knvb kijken jullie mee?
Denk dat die het beter doen dan Zeeland. Hebben in elk geval nog 'n redelijk grote stad en 'n profclub.quote:
Beetje zoals ze het in Ierse sporten doen met counties. Leuk idee.quote:Op maandag 5 december 2022 13:30 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
Lijkt me oprecht leuk om te doen in een jaar zonder wk/ek. Provincieteams op geboorteprovincie. Ik denk dat dat nog best wel eens een paar leuke selecties op zou kunnen leveren met verrassende resultaten.
4 poules van 3 teams en de poulewinnaars spelen halve finale. Maximaal 4 wedstrijden voor de finalisten, dat moet toch te doen zijn?
@:knvb kijken jullie mee?
80-86 was natuurlijk gewoon ruk qua selectie. Ja je had op den duur Gullit en van Basten maar ook spelers als Ophof, Brandts, Lokhoff, Wijnstekers, van de Korput en ander redelijk middelmatig materiaal.quote:Op maandag 5 december 2022 13:02 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Enige nuance die je zou kunnen plaatsen is dat we iets teveel WK’s sinds 1974 hebben gemist. In 1982, 1986 en 2002 hadden we er met dat spelersmateriaal natuurlijk gewoon bij moeten zijn. Wel een gigantische hoeveelheid pech gehad overigens in die kwalificaties maar goed, dat telt niet in voetbal.
Prima analyse maar staat wel redelijk los van mijn verhaal toch? Ik kijk vooral naar de status van Oranje als topland en hoe men daar in het buitenland naar kijkt.quote:Op maandag 5 december 2022 13:46 schreef Ericr het volgende:
[..]
80-86 was natuurlijk gewoon ruk qua selectie. Ja je had op den duur Gullit en van Basten maar ook spelers als Ophof, Brandts, Lokhoff, Wijnstekers, van de Korput en ander redelijk middelmatig materiaal.
86 was zonder de goal van Robbie de Wit in Hongarije anders de geschiedenisboeken in gegaan als 1 van de meeste falende kwalificaties ooit van Oranje. En 82 was niet veel beter eigenlijk, sterke poule maar dan terecht 4de worden na 2 toplanden en nog na Ierland was kenmerkend voor het niveau van de jaren 80. Soms een korte opleving maar meestal zwoegen om een resultaat te boeken.
WK 1990 werd in een ruzie-achtige sfeer wel gehaald maar daar was de schade al geleden in de kwalificatie door de vete tussen Libregts en Gullit. Het gestuntel om snel een nieuwe coach te vinden was gelijk de doodsteek voor de kansen op het WK van 90.
Wat dat betreft heeft de generatie van Basten, Gullit, Koeman, Rijkaard het qua WK's toch wel laten liggen. Ook al hebben Rijkaard en Koeman dan nog wel in 94 een kwartfinale gehaald op hun laatste toernooi.
Andere prioriteiten, clubvoetbal bijvoorbeeld, verder vonden waterdragers als Van Tiggelen zichzelf heel belangrijk na 88, maar verder eens dat ze in 90 belabberd hebben gepresteerd, 4 spelers in de top 10 van de wereld en er niets van bakken.quote:Op maandag 5 december 2022 14:14 schreef PietjePuk2000 het volgende:
De generatie Van Basten/Gullit/Rijkaard heeft wel echt veel laten liggen op het internationale podium, eigenlijk nauwelijks hoogtepunten behalve dan dat ene EK waar alles goed viel en waar overigens ook bar slecht gespeeld werd. Ook heel weinig topwedstrijden gewonnen verder.
Dat is eerlijk ook mijn enige hoop.quote:Op maandag 5 december 2022 12:45 schreef Tarado het volgende:
[..]
Ik vind het wel een beetje 50/50, dan is de vorm van de dag en details die het verschil gaan maken.
Ik vind Argentinië eigenlijk een beetje tegenvallen, had ik qua team meer van verwacht maar het is nog steeds FC Messi, ik zie ze dan ook niet meer als een favoriet voor de titel.quote:Op maandag 5 december 2022 15:26 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat is eerlijk ook mijn enige hoop.
Als ik zo kijk naar de selecties denk ik dat op 4 van de 5 dagen Argentinië zou winnen. Maar dat heeft vooral met Messi te maken. Rest is wel aan elkaar gewaagd. Wij hebben wel goede spelers in onze selectie alleen geen absolute buitencategorie die een hele verdediging in zijn eentje met een actie op een hoop kan spelen.
Ergens denk ik dat Louis wel een plan bedenkt om Messi lam te leggen en dat de beslissing dus niet van hem gaat komen maar van een andere Argentijnse speler.quote:Op maandag 5 december 2022 15:26 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat is eerlijk ook mijn enige hoop.
Als ik zo kijk naar de selecties denk ik dat op 4 van de 5 dagen Argentinië zou winnen. Maar dat heeft vooral met Messi te maken. Rest is wel aan elkaar gewaagd. Wij hebben wel goede spelers in onze selectie alleen geen absolute buitencategorie die een hele verdediging in zijn eentje met een actie op een hoop kan spelen.
Je kan Messi compleet vastmetselen met 5 gasten die als vliegen op stront afkomen als hij de bal heeft, maar daarom is Messi zo goed. Hij weet altijd wel een weg er door heen te dribbelen, of er staan ergens anders dan 4 gasten vrij die kunnen scoren.quote:Op maandag 5 december 2022 15:39 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ergens denk ik dat Louis wel een plan bedenkt om Messi lam te leggen en dat de beslissing dus niet van hem gaat komen maar van een andere Argentijnse speler.
Als je toch weer (zoals zaterdag ook min of meer) door een toevalstreffer op 1-0 komt kan het echt interessant gaan worden. Metsel maar dicht dan en zelfde recept als tegen de VS.
Op papier vind ik het eigenlijk ook wel tegenvallen. Weinig toppers. Zeker in vergelijking met Frankrijk en Brazilië.quote:Op maandag 5 december 2022 15:39 schreef Tarado het volgende:
[..]
Ik vind Argentinië eigenlijk een beetje tegenvallen, had ik qua team meer van verwacht maar het is nog steeds FC Messi, ik zie ze dan ook niet meer als een favoriet voor de titel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |