Poeh, ik schrok van je berichtje Coolguy.quote:Op maandag 27 februari 2023 09:41 schreef CoolGuy het volgende:
Even een vraagje, hier heeft hopelijk iemand al met dat bijltje gehakt, en ik wil liever niet op z'n CoolGuys dit aanpakken, want dat is niet per sé het beste denk ik.
Onze dochter wordt, samen met nog wat andere meisjes in/uit haar klas geslagen door een groepje van 4 jongens. Andere meisjes (heb ik inmiddels geverifieerd) vertellen thuis dezelfde verhalen, en steeds komen er 4 namen voorbij. Geslagen als in dat ze de blauwe plekken op haar lichaam heeft. Dat is niet maar 1 keer gebeurd, maar vaker, Schijnbaar wordt er ook met een stok geslagen buiten op de speelplaats.
Ik ben woest. Nu is woede geen goede raadgever en dus probeer ik tot 100 te tellen, maar ik ga vanmiddag naar school, of beter, naar de betreffende lerares. Ik snap dat kinderen kinderen zijn, en ik snap dat dit er in meer of mindere mate bij hoort, dat snáp ik. Want je kunt het niet altijd voorkomen dús het gebeurt.
Wat me wél stoort is dat het dus blijkbaar een groepje van 4 jongens is, dus dit is niet alleen bij mijn dochter, dit is breder. Wat me daar aan stoort is dat het zo is dat óf dat de lerares het niet ziet, maar dan moet ze haar ogen dicht hebben het grootste deel van de dag want het zijn 4 jongetjes die meerdere meisjes slaan, dus je gaat mij niet vertellen dat dat nóóit door haar gezien wordt, want dan is ze niet geschikt als lerares imho, óf, ze ziet het wel, maar ze heeft er bewust voor gekozen om dat niet te zeggen. Het kan niet zo zijn dat een groepje van 4 jongetjes de rest van de klas terroriseert, en dat dat vervolgens onder het tapijt wordt geschoven.
Nu ga ik daar dus vanmiddag heen, want ik moet toch mijn dochter ophalen, en dan gaan we een gesprek hebben. Dat weet die lerares nog niet, maar daar gaat ze vanmiddag achter komen. Nu ken ik mezelf, als ik kwaad ben (en dat ben ik) dan gaat die vrouw niet blij worden, maar als die vrouw niet blij wordt, dan is mijn dochter uiteindelijk degene die aan het kortste eind trekt, en dat wil ik voorkomen.
Toch is de kern van de situatie dat ze links of rechts steken laat vallen, dat ga ik ook niet kunnen (en willen) verdoezelen, want het ís de kern, maar ik wil ook weer niet over haar heen walsen, want dat gaat gebeuren, als ik niet een andere insteek vind. Ik wil ook niet zeggen dat ik haar een slechte lerares vind, want dat vind ik vooralsnog niet, maar ik vind wél dat ze steken laat vallen.
Nu hoop ik dat hier mensen zijn die ervaring hier mee hebben, en me wellicht wat tips kunnen geven over hoe en wat om te voorkomen dat ik daar op z'n CoolGuys in vlieg.
Nou, de realiteit heeft de situatie ingehaald. Ik ben uiteindelijk de dag erna gegaan, want ik bracht haar in de ochtend naar school en dan hebben ze bij de ingang van de klaslokalen een ritueeltje waar alle kinderen dan hun jasje uit doen en de broodtrommel in een grote bak en en en. Nou prima, dus wat je krijgt is dat niet iedereen tegelijkertijd daar bij die kapstokjes kan staan, dus buiten staan alle ouders en kinderen die nog niet binnen kunnen in een groepje te wachten.quote:Op woensdag 1 maart 2023 21:22 schreef littledrummergirl het volgende:
@:CoolGuy: hoe is het gesprek gegaan?
Dat vind ik dus ook, zoals ik het nu lees komt het er dus op neer dat er niks aan gedaan kan/gaat worden?quote:Op donderdag 2 maart 2023 11:28 schreef F_r het volgende:
Een school is in dat opzicht anders dan een bso. Een school heeft zorgplicht en kan kinderen niet zomaar verwijderen. Al vind ik wel dat ze adequater moeten optreden zeker omdat de bso al een rigoureuze maatregel heeft genomen.
En zeker het excuus van de juf dat ze alleen reactief kan optreden vind ik in deze situatie niet wenselijk. Ze weet het dus bouw je van te voren escapes en consequenties in. Zeker als zoiets stelselmatig gebeurd.
Ze staren je echt niet aan hoor, die mensen zijn echt wel wat gewend als het om verse kleuters gaatquote:Op dinsdag 7 maart 2023 19:11 schreef CaVaBien het volgende:
Vandaag mocht mijn bijna 4-jarige voor de allereerste keer wennen op de basisschool! Ik vond het volgens mij spannender dan zij
Gelukkig waren er een paar bekende gezichten bij die ze kent van de opvang, dus het voelde wel een beetje vertrouwd.
Om 12 uur mocht ik haar weer ophalen en toen we op het schoolplein stonden, kwamen wel emoties los. Ze werkte niet mee, deed koppig en boos en uiteraard waren er op dat moment ook een aantal juffen buiten die ons aan het aanstaren waren. We hebben dus een goede eerste indruk gemaakt. Zij met haar rebelse gedrag en ik met mijn chagrijnige/ geïrriteerde kop
dit, vooral vlak voor of na schoolvakanties is er vaak drama bij kinderen die ofwel toe zijn aan vakantie ofwel moeite hebben met de switch terug naar schoolquote:Op woensdag 8 maart 2023 14:27 schreef SQ het volgende:
[..]
Ze staren je echt niet aan hoor, die mensen zijn echt wel wat gewend als het om verse kleuters gaatbijna alle kinderen doen dit de eerste weken.
Al kan ik wel begrijpen dat je je bekeken voelt.
Hier in groep 4 zijn er nog steeds kinderen die dit met regelmaat doen, ik zou me er niet te druk om maken. Het wordt meestal heel snel minder
C. was hier voor ze op zwemmen ging ook vrij angstig in en om het water, ze zit nu sinds september op zwemles en is eigenlijk al vrij snel losgekomen en nu helemaal vertrouwd in het water, dus dat komt vast met F ook goedquote:Op donderdag 16 maart 2023 00:17 schreef eponine het volgende:
Aangezien F. op de wachtlijst voor zwemles staat gaan we weer wat vaker met hem naar het zwembad. Afgelopen weekend en vandaag zijn we geweest maar hij durft absoluut niet los van ons het water in, ondanks vleugeltjes en ondiep water. Aangezien zijn zusje van 14 maanden ook mee is wisselen man en ik elkaar maar af zodat we om de beurt met ze bezig zijn. Ik hoop dat ie voordat zwemles start wel een beetje over die angst heen is, hij vindt het zwemmen verder wel leuk gelukkig.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kan ik van een kind van deze leeftijd verwachten dat hij zelf nadenkt of hetgeen hij wil gaan doen/zeggen OK is en zo niet, dat hij dan zijn eigen mening volgt ipv die van een ander.
Hoe kunnen wij als ouders hem hierin het beste ondersteunen en leren hoe te handelen? We hebben het al vaker gezegd dat hij niet hoeft te doen wat een ander doet, als het geen leuk gedrag is. En dat hij dat ook gewoon mag zeggen of anders weglopen.
Ik zal er zeker thuis nog op terug komen. Een kind van iemand anders aanspreken, vind ik dan zelf weer lastig, want niet mijn kindquote:Op vrijdag 24 maart 2023 09:42 schreef Phaidra het volgende:
Het is wel normaal gedrag voor die leeftijd. Grenzen opzoeken, stoer doen en kijken wat er gebeurt. Ik zou ook (thuis, op een rustig moment) bespreken hoe jij je voelt als hij zo doet. En zou het helpen als je op het moment zelf juist het andere jongetje aanspreekt?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |