Spannend! Heel veel succes. Gonal-F heb ik ook gespoten bij de IUI. Maar in zo'n kleine hoeveelheid dat ik er niet heel veel van merkte. Het zelf spuiten viel me wel mee. Hoe gaat het bij jou?quote:Op woensdag 8 maart 2023 09:35 schreef Myraela het volgende:
Gisteren aangemeld, mag starten.Morgen voor het eerst Gonal-F spuiten. Sowieso voor het eerst mezelf spuiten. Maar kijk er vreemd genoeg alleen maar naar uit. Ben gewoon te enthousiast dat we eindelijk weer een stap verder komen.
Ik vind het zelf spuiten ook erg meevallen, doet ook gewoon geen pijn bij mij. Vanavond voor het eerst ook Cetrotide erbij spuiten. Vind ik de eerste keer ook even spannend omdat die iets ingewikkelder is om klaar te maken. Maar komt vast goed met de instructie ernaast.quote:Op zaterdag 11 maart 2023 20:01 schreef shankanana het volgende:
Spannend! Heel veel succes. Gonal-F heb ik ook gespoten bij de IUI. Maar in zo'n kleine hoeveelheid dat ik er niet heel veel van merkte. Het zelf spuiten viel me wel mee. Hoe gaat het bij jou?
Je hebt een nieuwe verwijzing van de huisarts nodig. Maar dat is meer formaliteit. Je hoeft niet weer eerst een jaar zelf te proberen of zo. Wij waren al eerder aan de beurt bij fertiliteit, omdat we voor een tweede gingen. Eerste intake duurde toen 3 maanden (dat was vlak na de eerste lockdown).quote:Op woensdag 15 maart 2023 19:41 schreef Lokasenna het volgende:
Sorry voor de vragen, maar ik dacht misschien zitten hier ervaringsdeskundigen.
Onze dochter is nu ongeveer een half jaar. Zwanger worden is vrij voorspoedig gegaan dankzij een letrozol kuur. Nog geen korte termijnplannen voor een tweede, maar mijn hoofd is er soms wel mee bezig (bedankt hormonen) en wil ook eigenlijk geen jaren wachten. Nu hou ik van een beetje vooruit denken en vroeg ik me af hoe het werkt als je je eerste kindje via een fertiliteitstraject hebt gekregen. Moet je dan eerst weer een zelfde periode zelf proberen, of kun je makkelijker een verwijzing krijgen voor een volgende kindje, hoe staan huisartsen daar in? En als ik bijvoorbeeld lang borstvoeding zou willen blijven geven, is dat dan geen bezwaar of moet ik dit ruime tijd voor het vragen om een verwijzing afbouwen om eerst weer een 'normale' cyclus proberen te krijgen (overigens nog nooit een normale cyclus gehad)?
Ik ben toen doorverwezen naar de gynaecoloog omdat de bloeddrukmedicatie die ik gebruikte niet samen kon met een zwangerschap. Vanwege mijn voorgeschiedenis met PCOS&succesvolle OI met clomid mochten we ook gelijk weer beginnen met OI, mits ik minstens 3 maanden gestopt was met borstvoeding. Op dat moment gaf ik borstvoeding en was stoppen voor mij echt niet bespreekbaar. Het beleid van de ziekenhuizen is hierin ook heel wisselend.quote:Op woensdag 15 maart 2023 19:41 schreef Lokasenna het volgende:
Sorry voor de vragen, maar ik dacht misschien zitten hier ervaringsdeskundigen.
Onze dochter is nu ongeveer een half jaar. Zwanger worden is vrij voorspoedig gegaan dankzij een letrozol kuur. Nog geen korte termijnplannen voor een tweede, maar mijn hoofd is er soms wel mee bezig (bedankt hormonen) en wil ook eigenlijk geen jaren wachten. Nu hou ik van een beetje vooruit denken en vroeg ik me af hoe het werkt als je je eerste kindje via een fertiliteitstraject hebt gekregen. Moet je dan eerst weer een zelfde periode zelf proberen, of kun je makkelijker een verwijzing krijgen voor een volgende kindje, hoe staan huisartsen daar in? En als ik bijvoorbeeld lang borstvoeding zou willen blijven geven, is dat dan geen bezwaar of moet ik dit ruime tijd voor het vragen om een verwijzing afbouwen om eerst weer een 'normale' cyclus proberen te krijgen (overigens nog nooit een normale cyclus gehad)?
SPOILER: trigger: spontaanOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ah op die fietsquote:Op donderdag 16 maart 2023 08:50 schreef Nanuke het volgende:
Het geven van borstvoeding kan een nadelige invloed hebben op je vruchtbaarheid. Als je een duur traject in gaat met hormonen en controles willen ze de kansen optimaliseren, dus is borstvoeding dan een ding.
Bedanktquote:Op donderdag 16 maart 2023 09:52 schreef douche-eendje het volgende:
Freya heeft er een uitgebreid artikel over![]()
https://www.freya.nl/kind(...)0er%20gevoed%20wordt.
Zou het inderdaad gewoon van te voren al even navragen. En als die vragen nu al door je hoofd spoken, geeft het je misschien al wat rust als je die antwoorden al hebt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 13:32 schreef Lokasenna het volgende:
Goed om te horen van jullie ervaringen. Te zijner tijd zal ik de poli ook eens mailen over hun beleid hierover als het dan nog van toepassing is. Lijkt me zo vervelend als je na wachttijd op gesprek bent en dan blijkt dat je nog eens een x aantal maanden moet wachten omdat je niet aan de voorwaarden van de behandeling voldoet.
Ook goede info in het artikel van Freya
De OHSS lijkt minder deze keer gaan bij de eerste keer, gelukkig. Punctie was afgelopen vrijdag, maar dinsdag zaten we terug in de kliniek vanwege plotselinge pijn. Blijkt geen infectie, dus pijnstillers en afwachten, wellicht een rare beweging gemaakt.quote:Op zondag 12 maart 2023 19:20 schreef Myraela het volgende:
Balen van de OHSS @:314 . Heeft ze er veel klachten van? Nu je een tweede kliniek mee hebt gemaakt, merk je veel verschillen? Hopelijk herstelt het lichaam van je vrouw snel weer en hebben jullie straks een goede terugplaatsing.
Mocht je het interessant vinden, op deze site is fijn qua informatie:quote:Op vrijdag 10 februari 2023 13:15 schreef Myraela het volgende:
[..]
Niet bekend met de PGT-test, maar klinkt fijn dat ze allemaal wat sneller lijkt te lopen dan verwacht.
Dat het over baby's/kinderen gaat en de verwachting dat je altijd overal op moet reageren is voor mij de reden dat ik daar al een hele tijd niet meer in zit.quote:Je familieverhaal is wel herkenbaar. Ik zit ondertussen in de familie-whatsapp waar het alleen maar over de twee baby's gaat.
Daar ga ik dan wel weer (braaf) heen.quote:De verjaardagen sla ik in ieder geval lekker over.
Ja, daar hebben we inmiddels ook bericht vanquote:Op vrijdag 10 februari 2023 17:05 schreef Peacefulll het volgende:
[
[..]
Wat een fijn nieuws dat de genetische test eerder afgerond isOndanks dat een jaar sowieso ellendig lang wachten is
Moet je nu afwachten wanneer je met IVF kan starten?
Zo voelt het (soms) wel zo inderdaad.quote:En het laatste stukje is/was heel herkenbaar. Ik heb altijd het gevoel gehad dat wij er niet bij hoorden, zonder kinderen. Voelde soms echt eenzaam.
[..]
Ja, vind het ook stom van mezelf. Maar zo voelt het soms wel. Ook met die betreffende verjaardag, wij zijn het enige stel zonder kids.quote:Op vrijdag 10 februari 2023 19:41 schreef Magica het volgende:
[..]
Minder waard?![]()
Dat vind ik wel heftig, ik probeer altijd te relativeren en nuchter over te blijven maar misschien stop ik het wel allemaal gewoon weg
Wat bedoel je met een onvoltooide zwanger, een miskraam? Of bedoel je een bepaalde termijn oid?quote:Op zondag 19 maart 2023 14:35 schreef bloempjuh het volgende:
Vraag die ik niet aan mijn zus durf te stellen: ze had afgelopen jaar een onvoltooide zwangerschap (mag ik dat zo noemen?), dat is nu iets van acht maanden geleden ofzo. Ze wil nog steeds graag een (tweede, haar eerste kind is nu bijna vijf jaar oud) kind.
Vraag die ik dus niet durf te stellen.. hoeveel maanden 'moet' ze wachten tot nieuwe.. eerh.. poging? Ik zag iets op tv over 18 maanden, maar dat lijkt me best lang?
Ik weet dus echt níks over zwangerschappen, buiten de kennis van de biologie-lessen op de Havo (die neerkwamen op 'zaadje, eitje, negen maanden later is er gezonde baby, 18 jaar later gaat kind op kamers').
Als dit insensitive is, of ongepast, report en verwijder gerust.
Haha idd, ik probeer me nu ff niet meer druk te maken over leeftijdquote:Op dinsdag 28 februari 2023 18:05 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik herken het helemaalik was 38 toen ik beviel van Aapie en we twijfelen nu of we voor een tweede gaan. Inmiddels ben ik 40 jaar en ik vind dat zelf aan de ene kant te oud en aan de andere kant denk ik wat maken die paar jaar ook uit. En het gekke, bij anderen vind ik het prima kunnen maar mezelf vind ik dan wel te oud
Miskraam, ja. Ik geloof dat ze net de twintig weken had 'gehaald'. En voorzichtigheid is inderdaad mijn grote handicap in deze, ik wil geen extra wonden maken.quote:Op zondag 19 maart 2023 15:04 schreef Myraela het volgende:
[..]
Wat bedoel je met een onvoltooide zwanger, een miskraam? Of bedoel je een bepaalde termijn oid?
Al heb ik sowieso het antwoord niet voor je, niet bekend mee. Maar ik wilde wel even zeggen dat ik zoveel voorzichtigheid in je post lees, en dat is lief. En je zult je zus het beste kennen, dus misschien is het bij haar wel gepast. Maar voor mij zou die voorzichtigheid dus niet hoeven en zou ik het juist superfijn vinden als mensen (die dicht bij me staan) hier gewoon open over zouden praten. Los van het 'moeten' wachten, heeft ze misschien wel meer redenen of afwegingen die nu door haar hoofd spoken.
In mijn ervaring wordt het juist pijnlijk als mensen zo angstig zijn het verkeerde te zeggen dat ze uiteindelijk het onderwerp helemaal niet aansnijden. Iets zeggen is een miljoen keer fijner dan het doodzwijgen.quote:Op zondag 19 maart 2023 20:20 schreef bloempjuh het volgende:
[..]
Miskraam, ja. Ik geloof dat ze net de twintig weken had 'gehaald'. En voorzichtigheid is inderdaad mijn grote handicap in deze, ik wil geen extra wonden maken.
Helemaal eens!quote:Op zondag 19 maart 2023 22:32 schreef Nanukerst het volgende:
[..]
In mijn ervaring wordt het juist pijnlijk als mensen zo angstig zijn het verkeerde te zeggen dat ze uiteindelijk het onderwerp helemaal niet aansnijden. Iets zeggen is een miljoen keer fijner dan het doodzwijgen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |