Nou ik denk dus juist dat als je zon man gelooft je meer ziet wat je wenst te zien.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:50 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dit betreft een Russisch financieel topman, professor en bankdirecteur in Rusland. Deze verklaring kan hem het leven kosten. Lijkt me dus een heel betrouwbaardere bron waar b.v. BNR ook de info vandaan kan halen.
Maar goed, sommige mensen willen alleen zien wat ze wensen te zien. Vooral niet andere bronnen raadplegen.
Als ik jou was zou ik echt die YT even bekijken voor je jezelf verder belachelijk maakt.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:56 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nou ik denk dus juist dat als je zon man gelooft je meer ziet wat je wenst te zien.
Economische braindrain this winter is veel te optimistisch.
Het tij zal gaan keren in Rusland, maar veel langzamer dan vele bronnen denken te hopen.
Vanuit de geschiedenis zijn de Russen heel wat gewend qua recessie, armoede, onderdrukking en sancties. Dat maakt dat het veel langer duurt tot de tech Rus afscheid neemt van Rostock.
De gemobiliseerden hebben studenten en hoger opgeleiden geen last van. Dat doen de laaggeschoolden, een kleine groep van 300K das een paar man uit al die dorpen.
Nu zijn er wat gevlucht maar mooie landen geven geen visums, een redelijk verdienende Rus uit de tech sector gaat niet zomaar naar Kazachstan of Armenië.
Bedenk ook dat nationalisme en de ussr cultuur daar nog welig tiert. De media heeft een heel ander geluid. Poetin is nog onverminderd populair in polls (betrouwbaar? Misschien niet).
Mensen gaan daar voor hun 60ste met pensioen, ook dat willen ze ziet vergooien.
quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 18:15 schreef Jaeger85 het volgende:
Je hebt het filmpje niet gekeken. Het gaat om 300.000 + meer dan een miljoen mensen die het land al ontvlucht zijn, waaronder de rijke hoogopgeleiden (braindrain) + achterblijvers die liever onderduiken dan als kannonenvoer dienen aan het front. Gezien de dramatische bevolkingspyramide van Rusland vormt dat een enorme aanslag op de economie.
Maar goed dat je het beter denkt te weten dan een Russisch economisch expert met 25 jaar ervaring en een PhD in dat werkveld zegt wel weer voldoende.
Geen denken aan.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 20:18 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Als ik jou was zou ik echt die YT even bekijken voor je jezelf verder belachelijk maakt.
[..]
Als iets onderhand wel duidelijk is is dat we meer EU nodig hebben.quote:Op maandag 24 oktober 2022 18:51 schreef vosss het volgende:
Dieseltekort gaat zo wel een dingetje worden. Vrachtwagens rijden daar op. Totale supplychain collapse incoming...
Maar hey, we hebben wel allemaal een geelblauw vlaggetje bij onze socials staan en ach dat we inmiddels 5x de prijs betalen voor energie dat nemen we gewoon voor lief
Stik de moord gore kut EU
Lospedrosa heeft in deze gewoon gelijk.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 20:18 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Als ik jou was zou ik echt die YT even bekijken voor je jezelf verder belachelijk maakt.
[..]
Hoezo zijn de grenzen dicht voor Russen?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 16:39 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Sinds dat de grenzen min of meer dicht zijn voor Russen staat de parallelimport ook bijna stil. Dus dagjes mensen die in een buurland een stapeltje nieuwe smartphones kopen voor de handel is gewoon bijna over.
Niet zozeer de sancties maar wel de economie lijdt nogal onder de mobilisatie. In veel dorpen is een deel van de werkkracht opgeroepen, dat zijn nogal aderlatingen voor dorpen. In steden worden mannen nog niet opgeroepen maar die zijn er wel bang voor. Een deel is naar het buitenland vertrokken maar een nog veel groter deel is binnenlands 'onder gedoken'. Als men gaat ronselen in de steden dan is de verwachting dat zoveel mannen met noorderzon vertrekken dat de economie wel heel snel op zn gat gaat.
Omdat ze ongevraagd landen binnenvallen misschien?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 22:36 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hoezo zijn de grenzen dicht voor Russen?
Dat is niet de vraag. Ik stel de vraag omdat de grenzen helemaal niet dicht zijn.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 23:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Omdat ze ongevraagd landen binnenvallen misschien?
Voor mannen van de "weerbare" leeftijd ondertussen al wel dacht ik. Daarnaast verstrekt men vanuit de EU geen toeristenvisa meer en diverse landen die aan Rusland grenzen lieten al enige tijd geen russen met schengen toeristenvisa meer toe, o.a. de baltics en Polen.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 23:15 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat is niet de vraag. Ik stel de vraag omdat de grenzen helemaal niet dicht zijn.
Russen houden je alleen tegen als je opgeroepen bent. En de wereld is veel groter dan de EU.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 23:25 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Voor mannen van de "weerbare" leeftijd ondertussen al wel dacht ik. Daarnaast verstrekt men vanuit de EU geen toeristenvisa meer en diverse landen die aan Rusland grenzen lieten al enige tijd geen russen met schengen toeristenvisa meer toe, o.a. de baltics en Polen.
Er is een max van omgerekend $10.000 aan FX wat je mag overboeken naar het buitenland vanuit Rusland als je dat al lukt. Roebels worden lang niet overal geaccepteerd. Het aantal landen waar russen naartoe kunnen is flink gereduceerd. De MIR-card werkt al niet meer in o.a. Turkije en China.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 23:42 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Russen houden je alleen tegen als je opgeroepen bent. En de wereld is veel groter dan de EU.
Tussen landen buiten de EU reizen is inderdaad een pretje zonder visum.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 23:42 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Russen houden je alleen tegen als je opgeroepen bent. En de wereld is veel groter dan de EU.
Ik heb dat een maand geleden nog uit laten zoeken. Met wat truukjes is er geen enkele belemmering om je geld uit Rusland te krijgen. En Roebels kun je gewoon prima kwijt. Die zijn sinds het begin van de oorlog ook fors gestegen tov de Euro.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 23:56 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Er is een max van omgerekend $10.000 aan FX wat je mag overboeken naar het buitenland vanuit Rusland als je dat al lukt. Roebels worden lang niet overal geaccepteerd. Het aantal landen waar russen naartoe kunnen is flink gereduceerd. De MIR-card werkt al niet meer in o.a. Turkije en China.
Die gast van Russia inside is afgestudeerd econoom, heeft de halve wereld gezien en lukt dat blijkbaar niet zo eenvoudig. Zonder goede bronnen die jou verhaal bevestigen klinkt het mij ongeloofwaardig.quote:Op woensdag 26 oktober 2022 07:01 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb dat een maand geleden nog uit laten zoeken. Met wat truukjes is er geen enkele belemmering om je geld uit Rusland te krijgen. En Roebels kun je gewoon prima kwijt. Die zijn sinds het begin van de oorlog ook fors gestegen tov de Euro.
De EU heeft helemaal niets met dit stuk over de Russische economie te maken. Rare conclusie.quote:Op woensdag 26 oktober 2022 07:01 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb dat een maand geleden nog uit laten zoeken. Met wat truukjes is er geen enkele belemmering om je geld uit Rusland te krijgen. En Roebels kun je gewoon prima kwijt. Die zijn sinds het begin van de oorlog ook fors gestegen tov de Euro.
Het lijkt er vooral op dat Europa zichzelf moed blijft inpraten. Terwijl Lagarde de bocht uit aan het vliegen is, Von der Leyen dat al sinds het begin van de oorlog doet en samen met Truss heb je dan een mooi drietal die bepaald geen reclame is voor vrouwen aan de top.
Europa is op sterven na dood. Rusland is niks en was niks.
Ik ben ook econoom. En ik stap ook geregeld in een vliegtuigje. Ben je nu ook onder de indruk van mij? Of is dat alleen voorbehouden voor mensen die zeggen wat jij wil horen?quote:Op woensdag 26 oktober 2022 07:11 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Die gast van Russia inside is afgestudeerd econoom, heeft de halve wereld gezien en lukt dat blijkbaar niet zo eenvoudig. Zonder goede bronnen die jou verhaal bevestigen klinkt het mij ongeloofwaardig.
Sorry, ik dacht dat eigenlijk iedereen op fok wel een binding had met Europa. Wat raar van mij ook.quote:Op woensdag 26 oktober 2022 07:19 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
De EU heeft helemaal niets met dit stuk over de Russische economie te maken. Rare conclusie.
voor een vriend. Waar is het voor hem handig om dan heen te vluchten?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 12:19 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Rusland verliest steeds meer grip op de fossiele brandstofmarkt en dat is hun hoofdbron van inkomsten. De transitie versneld dit proces. Nu de oorlog niet gaat zoals het russiche regime had verwacht zal die transitie zelfs versnellen. De massamigratie van "klimaat" vluchtelingen zal hier tot oorlogen gaan leiden is mijn verwachting.
goede bronquote:Op woensdag 26 oktober 2022 07:41 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ben je nu ook onder de indruk van mij?
Australie of New Zealand.quote:Op woensdag 26 oktober 2022 07:44 schreef Noek het volgende:
[..]
voor een vriend. Waar is het voor hem handig om dan heen te vluchten?
Heb je nog wat toe te voegen anders dan een filmpje op YouTube? Waar niemand die last heeft van een diesel tekort wat mee op zal schieten…quote:
Ik verheug mij al op de dieseltekorten.quote:
We hebben niet allemaal een uitkering helaas.quote:Op maandag 24 oktober 2022 19:15 schreef torentje het volgende:
Autovrije weken of maanden of altijd zou veel gezonder en aangenamer zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |