Sommigen wel, anderen niet. De oorlog in Oekraine is nog maar een voorproefje van wat we in europa gaan meemaken de komende decennia.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 11:12 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
Die klimaatverandering overleven we ook wel.
Ik heb een persje om met vruchtensappen mijn keel te kunnen smeren, in tijden waarin de atmosfeer te heet en te droog is.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 11:09 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Jij verbouwd je eigen eten in de tuin en drinkt alleen water?
Wat heeft Oekraïne met het klimaat te maken?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 11:51 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Sommigen wel, anderen niet. De oorlog in Oekraine is nog maar een voorproefje van wat we in europa gaan meemaken de komende decennia.
Rusland verliest steeds meer grip op de fossiele brandstofmarkt en dat is hun hoofdbron van inkomsten. De transitie versneld dit proces. Nu de oorlog niet gaat zoals het russiche regime had verwacht zal die transitie zelfs versnellen. De massamigratie van "klimaat" vluchtelingen zal hier tot oorlogen gaan leiden is mijn verwachting.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 12:06 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
Wat heeft Oekraïne met het klimaat te maken?
Het is meer dan alleen maar vervelend. En dat we ons met die oorlog zijn gaan bemoeien is niet in het belang van de gewone burgers. Dat kun je prima constateren zonder pro-Russisch te zijn.quote:Op maandag 24 oktober 2022 19:29 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je bent niet goed, met je eeuwige pro-Russische en anti-Westerse uitspraken.
Het is vervelend, dat is het.
Maar er is maar 1 oorlogszuchtige agressor, dat is Rusland.
Er is ook maar 1 land dat de oorlog in Oekraïne kan stoppen en dat is, wederom, Rusland.
Hoezo versnellen we de transitie? Momenteel wordt er gewoon minder verbruikt omdat bedrijven stoppen in Europa met produceren. Dat is ook een transitie, maar wel naar armoede.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 12:19 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Rusland verliest steeds meer grip op de fossiele brandstofmarkt en dat is hun hoofdbron van inkomsten. De transitie versneld dit proces. Nu de oorlog niet gaat zoals het russiche regime had verwacht zal die transitie zelfs versnellen. De massamigratie van "klimaat" vluchtelingen zal hier tot oorlogen gaan leiden is mijn verwachting.
Die energietransitie speelt vooral in het Westen daarbuiten wordt steeds meer kolen en olie verbruikt. Over welke klimaatvluchtelingen heb je het dan? En waarom zouden die vluchtelingen naar Europa komen als hier blackouts en voedseltekorten gaan ontstaan (doordat men geen fossiele brandstoffen meer wilt gebruiken. volledig overgaan op windmolens en zonnepalen duurt decennia als het al mogelijk is)?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 12:19 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Rusland verliest steeds meer grip op de fossiele brandstofmarkt en dat is hun hoofdbron van inkomsten. De transitie versneld dit proces. Nu de oorlog niet gaat zoals het russiche regime had verwacht zal die transitie zelfs versnellen. De massamigratie van "klimaat" vluchtelingen zal hier tot oorlogen gaan leiden is mijn verwachting.
Armoede is een groot woord. Bij armoede denk ik aan Afrika. Geen groente uit verwarmde kassen, maar alleen in het seizoen. Bloemen exporteren naar de hele wereld. Als we dat niet meer doen verdienen we misschien minder. Maar of dat echt armoede is?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 12:29 schreef VEM2012 het volgende:
Hoezo versnellen we de transitie? Momenteel wordt er gewoon minder verbruikt omdat bedrijven stoppen in Europa met produceren. Dat is ook een transitie, maar wel naar armoede.
Ik denk dat je even onderschat hoe extreem Europa aan het gokken is momenteel.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 13:20 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Armoede is een groot woord. Bij armoede denk ik aan Afrika. Geen groente uit verwarmde kassen, maar alleen in het seizoen. Bloemen exporteren naar de hele wereld. Als we dat niet meer doen verdienen we misschien minder. Maar of dat echt armoede is?
We moeten vooral kijken welke bedrijven we nodig hebben. Subsidie aan Wellness-centra?
Sinds dat de grenzen min of meer dicht zijn voor Russen staat de parallelimport ook bijna stil. Dus dagjes mensen die in een buurland een stapeltje nieuwe smartphones kopen voor de handel is gewoon bijna over.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 11:05 schreef Accordtje het volgende:
Uiteraard leidt de Russische economie ook onder de sancties, maar veel minder dan men had verwacht. De sancties waren bedoeld om de geldkraan dicht te draaien, zodat de financiering van de oorlog onder druk komt te staan. Dat is tot op heden nog niet echt gelukt.
Precies wat ik denk over de huidige ontwikkelingen.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 14:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik denk dat je even onderschat hoe extreem Europa aan het gokken is momenteel.
Je ziet toch al de blinde paniek over de energieprijzen voor de woning. Ineens is de helft van Nederland niet meer in staat om alle rekeningen te betalen. Maar die energieprijzen blijven nog wel even en we kunnen niet jaar in jaar uit dat compenseren met 40 miljard.
Daar komt bij het verdwijnen van industrie een veel groter probleem bovenop.
En dan zwijg ik nog even wat er kan gebeuren met de Euro.
De crisis van 2008 kan straks een licht briesje zijn ten opzichte van de storm die dit kan opleveren. En vertrouw nou maar niet op politici, want die hebben wel adviseurs, maar doorgaans teveel ego om er echt naar te luisteren en het ook nog te begrijpen.
Kan maar niet duidelijk krijgen dat 300k man onder die bevolkingsgroep maar een heel klein deel is wat helemaal niet zo’n groot effect zal hebben.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 16:39 schreef qajariaq het volgende:
[..] In veel dorpen is een deel van de werkkracht opgeroepen, dat zijn nogal aderlatingen voor dorpen. In steden worden mannen nog niet opgeroepen maar die zijn er wel bang voor. Een deel is naar het buitenland vertrokken maar een nog veel groter deel is binnenlands 'onder gedoken'. Als men gaat ronselen in de steden dan is de verwachting dat zoveel mannen met noorderzon vertrekken dat de economie wel heel snel op zn gat gaat.
Heb je de prijs van steenkool gezien?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 12:38 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
Die energietransitie speelt vooral in het Westen daarbuiten wordt steeds meer kolen en olie verbruikt. Over welke klimaatvluchtelingen heb je het dan? En waarom zouden die vluchtelingen naar Europa komen als hier blackouts en voedseltekorten gaan ontstaan (doordat men geen fossiele brandstoffen meer wilt gebruiken. volledig overgaan op windmolens en zonnepalen duurt decennia als het al mogelijk is)?
Je hebt het filmpje niet gekeken. Het gaat om 300.000 + meer dan een miljoen mensen die het land al ontvlucht zijn, waaronder de rijke hoogopgeleiden (braindrain) + achterblijvers die liever onderduiken dan als kannonenvoer dienen aan het front. Gezien de dramatische bevolkingspyramide van Rusland vormt dat een enorme aanslag op de economie.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 17:47 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Kan maar niet duidelijk krijgen dat 300k man onder die bevolkingsgroep maar een heel klein deel is wat helemaal niet zo’n groot effect zal hebben.
En het blijft een communistisch land, velen deden al doelloze banen of hadden geen baan.die gaan het eerste.
Dus nee dat heeft niet zo’n effect.
Niet de film gekeken en zelf niet mijn commentaar gelezen. Waarom haal je mij dan aan?quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 17:47 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Kan maar niet duidelijk krijgen dat 300k man onder die bevolkingsgroep maar een heel klein deel is wat helemaal niet zo’n groot effect zal hebben.
En het blijft een communistisch land, velen deden al doelloze banen of hadden geen baan.die gaan het eerste.
Dus nee dat heeft niet zo’n effect.
Heb dat filmpje niet bekeken maar reageerde op je opmerking en de tekst dat tegen de winter de economie in elkaar stort door de mobilisatie.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 18:17 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Niet de film gekeken en zelf niet mijn commentaar gelezen. Waarom haal je mij dan aan?
Ja wij gebruiken nu ook weer steenkool, maar dat is tijdelijk volgens de groenenquote:Op dinsdag 25 oktober 2022 17:51 schreef raptorix het volgende:
[..]
Heb je de prijs van steenkool gezien?
En 18850 maal alle bommen die in WO2 gebruikt werden aan nukiesquote:Op maandag 24 oktober 2022 18:45 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hoezo, de Russen stellen niks voor, roestige tanks, bijna verslagen.
Dus ben je na een halve zin gestopt met lezen. Duidelijk aangegeven dat de neveneffecten van die mobilisatie de economie laten instorten. En ja, als een paar miljoen van die 77 op de vlucht slaan dan stort de bende echt wel in.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 18:22 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Heb dat filmpje niet bekeken maar reageerde op je opmerking en de tekst dat tegen de winter de economie in elkaar stort door de mobilisatie.
Dat gaat erbij mij niet in.
Verder kijk ik geen “overtuiging filmpjes” op YT.
Dat hebben we met Corona wel gezien.
Rusland heeft een beroeps bevolking van 77 miljoen mensen!
Zogenaamd 1 miljoen landverlaters op 77 miljoen gaan ze niet echt voelen nee.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:09 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dus ben je na een halve zin gestopt met lezen. Duidelijk aangegeven dat de neveneffecten van die mobilisatie de economie laten instorten. En ja, als een paar miljoen van die 77 op de vlucht slaan dan stort de bende echt wel in.
Nog steeds vergeten te lezen dus. Er gaan er ook nog een stuk of vijf miljoen in het eigen land op de vlucht.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:12 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zogenaamd 1 miljoen landverlaters op 77 miljoen gaan ze niet echt voelen nee.
Hoe lezen, er is alleen een onbetrouwbare YouTube bron. Die ik echt niet ga kijken.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:32 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Nog steeds vergeten te lezen dus. Er gaan er ook nog een stuk of vijf miljoen in het eigen land op de vlucht.
Waarom lees je eindelijk niet eens een keer wat er staat? Dat maakt de discussie een stuk vlotter en je wordt dan ook meer voor vol aangezien.
Dit betreft een Russisch financieel topman, professor en bankdirecteur in Rusland. Deze verklaring kan hem het leven kosten. Lijkt me dus een heel betrouwbaardere bron waar b.v. BNR ook de info vandaan kan halen.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:46 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hoe lezen, er is alleen een onbetrouwbare YouTube bron. Die ik echt niet ga kijken.
Hou je bij goede bronnen als cia, bnr, financial times e.d.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |