quote:Aanvaring watertaxi en snelboot bij Terschelling
Op de Waddenzee bij Terschelling is een aanvaring geweest tussen een snelboot en een watertaxi. Een woordvoerder van watertaxibedrijf de Bazuin bevestigt dat er een incident is geweest. Er zijn berichten dat meerdere passagiers in het water zijn beland, maar die zijn niet bevestigd.
De aanvaring van watertaxi Stormloper was met de snelboot Tiger van rederij Doeksen, meldt Omrop Fryslân. Er zouden 27 personen aan boord van de Tiger zijn geweest en volgens de KNRM zaten er zeven aan boord van de Stormloper.
Er zijn drie reddingsboten en twee bergingsboten op de plaats van het incident. Een traumahelikopter is opgeroepen.
Het ongeluk gebeurde in het Schuitengat, een geul in de Waddenzee. Meer details zijn nog niet bekend.
https://nos.nl/artikel/24(...)oot-bij-terschelling
Zeg dat maar tegen de 2 vermisten onder wie een kind.quote:
Ik word ontzettend moe van dit soort internetlosers.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 08:25 schreef Blaadjes het volgende:
[..]
Zeg dat maar tegen de 2 vermisten onder wie een kind.
Nouben ik nieuwsgierig. Wat is er gebeurd in harlingen dit jaar?quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:03 schreef Seeburg54 het volgende:
Heel treurig, afgelopen weekend nog een tijdje staan kijken in de haven bij Harlingen. Er was een jong gezin bezig met de watertaxi, zullen de eigenaren zijn geweest. Bovendien heeft Harlingen al het een en ander mee moeten maken dit jaar. Hopen dat het nog enigszins meevalt, maar het ziet er niet best uit.
Ik zit ook heel diep te graven, maar kan op niet echt wat komen, buiten een boerenprotest.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:06 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Nouben ik nieuwsgierig. Wat is er gebeurd in harlingen dit jaar?
Het Schuitengat, is een rûch stukje water met golven van de Noordzee, kan daar aardig tekeer gaan in de stromingen. hopen dat het goed afloopt, dat andere verhaal dat je aanhaalt dat was houtrot in de mast.Ook tragisch natuurlijk, maar niet echt relevant met dit verhaal ?quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:03 schreef Seeburg54 het volgende:
Heel treurig, afgelopen weekend nog een tijdje staan kijken in de haven bij Harlingen. Er was een jong gezin bezig met de watertaxi, zullen de eigenaren zijn geweest. Bovendien heeft Harlingen al het een en ander mee moeten maken dit jaar. Hopen dat het nog enigszins meevalt, maar het ziet er niet best uit.
Het is 30 jaar geleden dat ik mijn stadsje moest verlaten. Mssn vieren ze dat...quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:07 schreef PS. het volgende:
[..]
Ik zit ook heel diep te graven, maar kan op niet echt wat komen, buiten een boerenprotest.
Meedere doden door problemen met de bruine vlootboten.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:07 schreef PS. het volgende:
[..]
Ik zit ook heel diep te graven, maar kan op niet echt wat komen, buiten een boerenprotest.
Heeft toch impact gehad daar, net als dit.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:12 schreef michiel_merk het volgende:
[..]
Het Schuitengat, is een rûch stukje water met golven van de Noordzee, kan daar aardig tekeer gaan in de stromingen. hopen dat het goed afloopt, dat andere verhaal dat je aanhaalt dat was houtrot in de mast.Ook tragisch natuurlijk, maar niet echt relevant met dit verhaal ?
Hij zal wel die gebroken giek bedoelen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:06 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Nouben ik nieuwsgierig. Wat is er gebeurd in harlingen dit jaar?
Zo super snel gaat dat ding niet volgens mij, die veerboot daarentegen wel.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:15 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Hij zal wel die gebroken giek bedoelen.
Dit ongeluk zal meer indruk maken op Terschelling. Kennelijk kwam die taxi uit het Schuitengat en de veerboot gaat via de Slenk. Taxies varen meestal onwaarschijnlijk snel want tijd is geld. Ik vraag me alleen af hoe je een veerboot over het hoofd ziet als het niet heel mistig is. Die veerboot had ongetwijfeld voorrang.
Die watertaxi is een snelle jongen. Hangt aan de achterkant heel wat pk aan. Maar inderdaad, hoe kan het gebeuren, die Tiger is snel maar ook zichtbaar.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:17 schreef PS. het volgende:
[..]
Zo super snel gaat dat ding niet volgens mij, die veerboot daarentegen wel.
Had zeker impact.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:15 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Heeft toch impact gehad daar, net als dit.
quote:Het ongeluk van gisteren op het charterschip Risico is het derde op rij. In 2016 kwamen drie mensen om het leven bij een ongeluk op het historische zeilschip Amicitia in Harlingen. Drie maanden geleden overleed een man na een ongeluk op het charterschip Wilhelmina, dat ook Harlingen als thuishaven heeft.
https://nos.nl/artikel/24(...)it-was-geen-incident
Die zul je wel zien ja, andersom is die taxi vrij donker, en het was nog niet helemaal licht toen het gebeurde.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:20 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
, die Tiger is snel maar ook zichtbaar.
https://nos.nl/artikel/24(...)d-van-12-nog-vermistquote:De watertaxi is "zo goed als gezonken", zegt ooggetuige Sytse Schoustra. Het vaartuig wordt naar ondiep water gesleept.
Dat is strafbaar. Daar gaan ze nog wat meekrijgen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:50 schreef JeMoeder het volgende:
Rederij Doeksen lijkt niet onder de indruk, Tiger is gewoon doorgegaan richting Harlingen.
Enige scenario dat ik kan verzinnen is dat er geen ruimte was in de haven van West en de hulpdiensten na een eerste inspectie hebben aangegeven dat ze richting Harlingen mocht gaan.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:57 schreef aloa het volgende:
[..]
Dat is strafbaar. Daar gaan ze nog wat meekrijgen.
Lijkt mij ook sterk dat ze gewoon doorgevaren zijn.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:59 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Enige scenario dat ik kan verzinnen is dat er geen ruimte was in de haven van West en de hulpdiensten na een eerste inspectie hebben aangegeven dat ze richting Harlingen mocht gaan.
Wellicht omdat er in Harlingen mogelijkheden zijn tot reparatie, ze ligt schuin in het water namelijk:quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:00 schreef aloa het volgende:
[..]
Lijkt mij ook sterk dat ze gewoon doorgevaren zijn.
Een enorme kutweek. Vervelende ongelukken waar veel te jonge mensen het slachtoffer van zijn geworden. Ik vrees ook nu voor een fatale afloop, maar ik hoop echt dat dit kind heel snel levend wordt terug gevonden.quote:
Ik vind het eerlijk gezegd stupide en treurig om meteen van het slechtste uit te gaan met je gekke speculaties. De boot van Doeksen had volgens de berichten ook schade en maakte water. Er was een goede reden om de haven op te zoeken, zeer waarschijnlijk na alle hulp te hebben geboden die mogelijk was.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:50 schreef JeMoeder het volgende:
Rederij Doeksen lijkt niet onder de indruk, Tiger is gewoon doorgegaan richting Harlingen.
En dat is dan "redactie FP", niet zo gek dat geen hond op de FP kijkt.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:50 schreef JeMoeder het volgende:
Rederij Doeksen lijkt niet onder de indruk, Tiger is gewoon doorgegaan richting Harlingen.
JeSchoonmoeder?quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:02 schreef JeMoeder het volgende:
[..]... ze ligt schuin in het water namelijk:
[ afbeelding ]
En sowieso 2 mensen gereanimeerd. Of dat succesvol was heb ik nergens gelezen. En dan nog een 12 jarig kind vermistquote:
En qua sterkte stroming op het meest ongunstige tijdstip, een half uur na hoogwater: dus rest vanochtend max. stroming.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:26 schreef Dr88 het volgende:
Verschikkelijk dit.
Omrop Fryslan meld: 2 doden en nog 2 vermisten.
Stroming in dat schuitegat is ongelofelijk sterk... En dan zonder reddingsvest, is niet te doen.
2 doden en dus nog een vermiste...quote:Twee doden bij aanvaring watertaxi bij Terschelling, kind van 12 vermist
Bij een aanvaring tussen een snelboot en een watertaxi bij Terschelling zijn twee mensen omgekomen. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio heeft dat gezegd. Volgens de kustwacht wordt er nog naar een kind van 12 gezocht.
Voor de zoekactie naar het kind zijn zes boten en een helikopter ingezet. Volgens de kustwacht is er in het gebied veel stroming, waardoor iemand die te water raakt snel kan afdrijven. Het zoekgebied wordt daarom steeds verder uitgebreid.
Het ongeluk gebeurde rond 07.15 uur bij het Schuitengat, een geul in de Waddenzee een paar honderd meter uit de kust van Terschelling. De watertaxi Stormloper had volgens de KNRM zeven opvarenden en kwam door onbekende oorzaak in aanvaring met snelboot Tiger van rederij Doeksen.
Dat red geen mens. Voor je het weet drijft zo'n lichaam ergens op de Noordzeequote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:39 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
En qua sterkte stroming op het meest ongunstige tijdstip, een half uur na hoogwater: dus rest vanochtend max. stroming.
[ afbeelding ]
https://nl.tideschart.com(...)/West--Terschelling/
Pff wat een drama zeg..quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:49 schreef Idisrom het volgende:
De twee gereanimeerden zijn ook de beide dodelijke slachtoffers.
Volgens de schipper van de watertaxi is er ook nog een volwassen man naast het 12-jarige kind, wat nog is vermist.
quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:49 schreef Idisrom het volgende:
De twee gereanimeerden zijn ook de beide dodelijke slachtoffers.
Volgens de schipper van de watertaxi is er ook nog een volwassen man naast het 12-jarige kind, wat nog is vermist.
Ik heb vaak met die mannen van Doeksen gewerkt, en het zou mij echt heel erg verbazen als ze zomaar door zouden zijn gevaren inderdaad.quote:
Voor de laatste vermisten boven zijn, is het koppenrollen al begonnen…quote:
Lijkt me een logisch gevolg die aanhoudingen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 11:21 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Voor de laatste vermisten boven zijn, is het koppenrollen al begonnen…
Op het water heb je geen rem.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:20 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Die watertaxi is een snelle jongen. Hangt aan de achterkant heel wat pk aan. Maar inderdaad, hoe kan het gebeuren, die Tiger is snel maar ook zichtbaar.
Wat @Idisrom al zegt een standaard procedure om te onderzoeken wat er precies is gebeurdquote:Op vrijdag 21 oktober 2022 11:21 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Voor de laatste vermisten boven zijn, is het koppenrollen al begonnen…
Toegegeven, zojuist op het NOS-journaal hoor ik de correspondent zeggen dat beide schepen al lekker op vaart waren, in een geul waar je alleen langzaam mag varen.
Nooit geweten dat de Waddenzee onder binnenvaart viel.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 11:23 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Op het water heb je geen rem.
En uitwijken gaat niet zo snel als denkt.
Heel simpel.
Een roeiboot is langzaam verkeer en gaat voor een zeilboot .
Een zeilboot is langzaam verkeer en gaat voor een motorboot.
Een snelle motorboot gaat voor een motorboot.
Aangezien een snelle motorboot (taxi) namelijk een groot boot is hoe klein dan ook.
Hoe dan ook de taxi zal met zwaailichten moeten varen boven de 20klm per uur
Daarna heb je nog meer regels.
https://varendoejesamen.n(...)n-de-voorrangsregels
Niet zo makkelijk als je denk allemaal.
die concurrentie is er niet meer, was in tegenstrijd met de Openbaar Vervoer Concessie waar Doeksen onder vaart.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 12:24 schreef Idisrom het volgende:
Het is ten eerste een verschrikkelijk ongeluk.
Maar wat wel opvallend is, hoe weinig passagiers er op de Tiger zaten (21 personen).
Dit in het licht van en ten opzichte van de zes bemanningseden en de dure brandstofprijzen.
De ondernemers van Terschelling wilden zo'n tien jaar geleden concurreren met Doeksen i.v.m. de vermeende dure tickets. Met als gevolg dat er door de concurrentie nu de overtochten met weinig passagiers zijn.
jups :-) waddenzee is een "binnenwater"quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 12:25 schreef PS. het volgende:
[..]
Nooit geweten dat de Waddenzee onder binnenvaart viel.
Andersom, zeilboot gaat voor roeibootquote:Op vrijdag 21 oktober 2022 11:23 schreef suijkerbuijk het volgende:
Een roeiboot is langzaam verkeer en gaat voor een zeilboot .
Eerste afvaart 's ochtends naar vasteland. En laatste afvaart gisteravond naar Terschelling. Neem ik aan.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 12:24 schreef Idisrom het volgende:
Het is ten eerste een verschrikkelijk ongeluk.
Maar wat wel opvallend is, hoe weinig passagiers er op de Tiger zaten (21 personen).
Dit in het licht van en ten opzichte van de zes bemanningseden en de dure brandstofprijzen.
...
Ach rot toch op man, dan kun je FOK! Net zo goed sluiten als je nergens een topic over mag maken, of een discussie over mag houden.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 13:30 schreef AToontje87 het volgende:
Yes, een nieuw topic voor al die idioten die eerst op het Hebe en Sanne topic zaten!
Eens kijken welke familielid/vriend van de betrokkenen we nu weer zwart kunnen maken.
ALS ER EEN VANGRAIL OP ZEE WAS, WAS DIT NOOIT GEBEURD!!!@!
quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:15 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Hij zal wel die gebroken giek bedoelen.
Dit ongeluk zal meer indruk maken op Terschelling. Kennelijk kwam die taxi uit het Schuitengat en de veerboot gaat via de Slenk. Taxies varen meestal onwaarschijnlijk snel want tijd is geld. Ik vraag me alleen af hoe je een veerboot over het hoofd ziet als het niet heel mistig is. Die veerboot had ongetwijfeld voorrang.
Goed om te lezen dat de eerste aannames al zijn gedaan!quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 09:57 schreef aloa het volgende:
[..]
Dat is strafbaar. Daar gaan ze nog wat meekrijgen.
Ik begrijp ook niet dat mensen zich letterlijk de hele dag met dit soort tragische gebeurtenissen bezighouden om daar vervolgens uren aan stuk allerlei ongefundeerde aannames over te maken, met vingers te wijzen en maar F5'en om te zien of er meer nieuws is. Het is vooral enorm respectloos voor de slachtoffers maar ook diens familie en andere naasten. Laat de politie, lokaal bestuur en andere eenheden die er voor zijn dit soort situaties gewoon rustig oplossen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 13:30 schreef AToontje87 het volgende:
Yes, een nieuw topic voor al die idioten die eerst op het Hebe en Sanne topic zaten!
Eens kijken welke familielid/vriend van de betrokkenen we nu weer zwart kunnen maken.
ALS ER EEN VANGRAIL OP ZEE WAS, WAS DIT NOOIT GEBEURD!!!@!
Het getuigt eerder van afwijkend gedrag als je dit soort trieste zaken als een quasi spelletje ziet waar je aan de hele dag door lekker wat over kunt speculeren. Met discussiëren heeft dat weinig te maken. Kansloos online ramptoerisme.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 14:03 schreef PS. het volgende:
[..]
Ach rot toch op man, dan kun je FOK! Net zo goed sluiten als je nergens een topic over mag maken, of een discussie over mag houden.
Als jouw autistische brein dat niet aan kan heb je niks op een forum te zoeken.
Dan klik je het topic niet aan. Ik speculeer trouwens nergens over.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 14:11 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik begrijp ook niet dat mensen zich letterlijk de hele dag met dit soort tragische gebeurtenissen bezighouden om daar vervolgens uren aan stuk allerlei ongefundeerde aannames over te maken, met vingers te wijzen en maar F5'en om te zien of er meer nieuws is. Het is vooral enorm respectloos voor de slachtoffers maar ook diens familie en andere naasten. Laat de politie, lokaal bestuur en andere eenheden die er voor zijn dit soort situaties gewoon rustig oplossen.
[..]
Het getuigt eerder van afwijkend gedrag als je dit soort trieste zaken als een quasi spelletje ziet waar je aan de hele dag door lekker wat over kunt speculeren. Met discussiëren heeft dat weinig te maken. Kansloos online ramptoerisme.
Oke knul.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 14:03 schreef PS. het volgende:
[..]
Ach rot toch op man, dan kun je FOK! Net zo goed sluiten als je nergens een topic over mag maken, of een discussie over mag houden.
Als jouw autistische brein dat niet aan kan heb je niks op een forum te zoeken.
Ik denk dat het deze mensen vooral ontbreekt aan iets zinnigs te doen hebben.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 14:11 schreef HowardRoark het volgende:
Ik begrijp ook niet dat mensen zich letterlijk de hele dag met dit soort tragische gebeurtenissen bezighouden om daar vervolgens uren aan stuk allerlei ongefundeerde aannames over te maken, met vingers te wijzen en maar F5'en om te zien of er meer nieuws is.
Je ziet uit mijn latere reacties ook wel dat ik begrijp dat ze niet gewoon zijn doorgevaren toch? Sarcasme is blijkbaar moeilijk over te brengen via tekst.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:05 schreef recursief het volgende:
[..]
Ik vind het eerlijk gezegd stupide en treurig om meteen van het slechtste uit te gaan met je gekke speculaties. De boot van Doeksen had volgens de berichten ook schade en maakte water. Er was een goede reden om de haven op te zoeken, zeer waarschijnlijk na alle hulp te hebben geboden die mogelijk was.
Zo zo, rustig maar knul. Sarcasme kwam blijkbaar niet over.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 10:19 schreef GereDathan het volgende:
[..]
En dat is dan "redactie FP", niet zo gek dat geen hond op de FP kijkt.
Hoe had jij het voor je gezien, de Tiger maakt water en had 27 personen aan boord. Beter laat je die dan ook op volle zee op het gemak zinken?
Kleinschalig zoekactie bij Terschellingse kust. Verder niks nieuwsquote:
Je bedoeld dat jij aanneemt dat ik in het wilde weg gok.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 14:06 schreef AToontje87 het volgende:
[..]
[..]
Goed om te lezen dat de eerste aannames al zijn gedaan!
- één zwaargewondequote:
Ja hoor, het was "sarcasme". Echt he.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 14:27 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Je ziet uit mijn latere reacties ook wel dat ik begrijp dat ze niet gewoon zijn doorgevaren toch? Sarcasme is blijkbaar moeilijk over te brengen via tekst.
[..]
Zo zo, rustig maar knul. Sarcasme kwam blijkbaar niet over.
Dan geloof je dat toch niet? Zal mij een worst wezen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 16:45 schreef recursief het volgende:
[..]
Ja hoor, het was "sarcasme". Echt he.
https://wad-heerlijk.nl/wat-deden-boten-in-het-schuitengat/quote:Het Schuitengat ligt niet op de directe vaarroute tussen Terschelling en Harlingen. De geul heeft inmiddels zo’n natuurlijke diepte gekregen dat rederij Doeksen de afgelopen maanden wel gebruik maakte van de route via het Schuitengat, om tijdwinst te behalen. Eerder deze week verklaarde rederij Doekseze route nu minder in te zetten, omdat deze niet verlicht is. Nu het eerder donker en later licht is, zou dat gevaar opleveren.
Vanochtend ging de zon echter op rond 8:15 uur, dus wat deden beide vaartuigen op het noodlottige tijdstip in het Schuitengat. Daarnaast hebben naar verluidt beide vaartuigen de geldende snelheidsnorm die in het Schuitengat geldt (ruimschoots) overschreden. Data van Marine Traffic wijst dat uit.
Het was rond half 8 al, dan is het zeker nog donker.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 16:51 schreef aloa het volgende:
[..]
https://wad-heerlijk.nl/wat-deden-boten-in-het-schuitengat/
Prima weer, dus dat zal wel meevallen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 16:53 schreef PS. het volgende:
[..]
Het was rond half 8 al, dan is het zeker nog donker.
Maar om half 8 is het niet aarde donker lijkt mij. Tenminste ik ga meestal om kwart voor 8 de deur uit en dan is er genoeg licht...quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 16:53 schreef PS. het volgende:
[..]
Het was rond half 8 al, dan is het zeker nog donker.
Ja dat blijktquote:Op vrijdag 21 oktober 2022 16:59 schreef Nobu het volgende:
[..]
Prima weer, dus dat zal wel meevallen.
Dan lijkt het me dat je geluk moet hebben dat de lichamen aanspoelen op een van de eilanden of elders aan de (Nederlandse) kust.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:07 schreef PS. het volgende:
[ afbeelding ]
Kustwacht is hier aan het zoeken, maar mochten ze door de stroming in de Noordzee zijn terecht gekomen, vind je ze toch nooit meer terug?
Hopen dan maar. Lijkt me verschrikkelijk genoeg voor de nabestaanden, zeker als je de lichamen niet terug vind.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:09 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Dan lijkt het me dat je geluk moet hebben dat de lichamen aanspoelen op een van de eilanden of elders aan de (Nederlandse) kust.
Soms vinden ze ze nooit meer terug idd.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:07 schreef PS. het volgende:
[ afbeelding ]
Kustwacht is hier aan het zoeken, maar mochten ze door de stroming in de Noordzee zijn terecht gekomen, vind je ze toch nooit meer terug?
De beslissing nemen om het zoeken af te schalen is vreselijk natuurlijk. Ik heb begrepen dat het zoeken nu voornamelijk op de stranden verder gaat. Op volle zee zoeken heeft niet veel zin meer.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:12 schreef aloa het volgende:
[..]
Soms vinden ze ze nooit meer terug idd.
Ik hoop deze keer wel.
Veel te groot, dan moet je echt geluk hebben.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:36 schreef qajariaq het volgende:
[..]
De beslissing nemen om het zoeken af te schalen is vreselijk natuurlijk. Ik heb begrepen dat het zoeken nu voornamelijk op de stranden verder gaat. Op volle zee zoeken heeft niet veel zin meer.
Ik eerlijk gezegd ook nietquote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:40 schreef OllieA het volgende:
Ik begrijp niet dat twee met radar uitgeruste boten, waarbij de watertaxi ook nog eens behoorlijk wendbaar is, op elkaar kunnen klappen.
Is echt smal daar.Maar beide boten hebben radar en gps Ben benieuwd wie wat over het hoofd heeft gezien...quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 16:51 schreef aloa het volgende:
[..]
https://wad-heerlijk.nl/wat-deden-boten-in-het-schuitengat/
Een smalle geul, slecht betont (tonnen zonder verlichting). Beide vaartuigen zouden ook nog heel veel te snel hebben gevaren gaan de geruchten. Mogelijk nog wat ochtendmist? Opgaande zon? Waarschijnlijk heeft die taxi ook niet verwacht dat de Tiger door het Schuitengat ging. Dat kan pas sinds kort en alleen rond hoog water.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:40 schreef OllieA het volgende:
Ik begrijp niet dat twee met radar uitgeruste boten, waarbij de watertaxi ook nog eens behoorlijk wendbaar is, op elkaar kunnen klappen.
Het is niet dat die boten zonder licht varen. Maar idd, zal een combinatie van dat soort dingen zijn. Noodlottig ongeval.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:44 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Een smalle geul, slecht betont (tonnen zonder verlichting). Beide vaartuigen zouden ook nog heel veel te snel hebben gevaren gaan de geruchten. Mogelijk nog wat ochtendmist? Opgaande zon? Waarschijnlijk heeft die taxi ook niet verwacht dat de Tiger door het Schuitengat ging. Dat kan pas sinds kort en alleen rond hoog water.
Maar dan nog verwacht je dat ze elkaar wel zien eigenlijk.
Ze staan ook niet ineens stil. Vooral die Tiger heeft denk ik wel even een tijd nodig om volledig tot stilstand te komen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:59 schreef Stupidisco het volgende:
De maximale vaarsnelheid in het Schuitengat is volgens Rijkswaterstaat maximaal 20 kilometer per uur en geldt voor iedereen, dag en nacht.
Uit gegevens van de website MarineTraffic valt af te leiden dat watertaxi de Stormloper vlak voor het ongeval bijna 30 kilometer per uur (16 knopen) ging. De snelboot Tiger voer op dat moment bijna 49 kilometer per uur (28 knopen). Websites zoals MarineTraffic krijgen de vaargegevens rechtstreeks van de schepen zelf dankzij het Automatic Identification System (AIS). De weergegeven data geven een betrouwbaar beeld, bevestigen marine-experts. Welke rol de snelheid van beide schepen heeft gespeeld bij het ongeval is echter nog niet duidelijk.
Bron: AD
quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:44 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Een smalle geul, slecht betont (tonnen zonder verlichting). Beide vaartuigen zouden ook nog heel veel te snel hebben gevaren gaan de geruchten. Mogelijk nog wat ochtendmist? Opgaande zon? Waarschijnlijk heeft die taxi ook niet verwacht dat de Tiger door het Schuitengat ging. Dat kan pas sinds kort en alleen rond hoog water.
Maar dan nog verwacht je dat ze elkaar wel zien eigenlijk.
Om kwart over 7 is het nog aardedonker.quote:Het ongeval vond plaats rond kwart over zeven in de ochtend. Watertaxi de Stormloper, die op het punt stond aan te meren in de haven van Terschelling, werd doorkliefd door sneldienst Tiger, van rederij Doeksen. Alle acht opvarenden van de watertaxi, onder wie zeven passagiers en de kapitein, raakten daarbij te water.
Je was al lekker grappen aan het maken terwijl de lijken nog geborgen moeten worden? Too soon?quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 16:45 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Dan geloof je dat toch niet? Zal mij een worst wezen.
Het ging niet echt over de slachtoffers toch? Het ging vooral over hoe mensen lekker speculeren en direct conclusies trekken.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 21:04 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Je was al lekker grappen aan het maken terwijl de lijken nog geborgen moeten worden? Too soon?
Tja, begrijpelijk. Door de stromingen is het niet te doen. Hopelijk spoelen de lichamen snel aan. Lijkt me vreselijk te weten dat je kind/vader/broer nog ergens in zee dobbert.quote:
Gruwelijk iddquote:Op vrijdag 21 oktober 2022 21:37 schreef SilverEyes het volgende:
[..]
Tja, begrijpelijk. Door de stromingen is het niet te doen. Hopelijk spoelen de lichamen snel aan. Lijkt me vreselijk te weten dat je kind/vader/broer nog ergens in zee dobbert.
Ja, dit gaat nog wel een staartje krijgen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:59 schreef Stupidisco het volgende:
De maximale vaarsnelheid in het Schuitengat is volgens Rijkswaterstaat maximaal 20 kilometer per uur en geldt voor iedereen, dag en nacht.
Uit gegevens van de website MarineTraffic valt af te leiden dat watertaxi de Stormloper vlak voor het ongeval bijna 30 kilometer per uur (16 knopen) ging. De snelboot Tiger voer op dat moment bijna 49 kilometer per uur (28 knopen). Websites zoals MarineTraffic krijgen de vaargegevens rechtstreeks van de schepen zelf dankzij het Automatic Identification System (AIS). De weergegeven data geven een betrouwbaar beeld, bevestigen marine-experts. Welke rol de snelheid van beide schepen heeft gespeeld bij het ongeval is echter nog niet duidelijk.
Bron: AD
Ook gewoon niet een beetje te hardquote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:59 schreef Stupidisco het volgende:
De maximale vaarsnelheid in het Schuitengat is volgens Rijkswaterstaat maximaal 20 kilometer per uur en geldt voor iedereen, dag en nacht.
Uit gegevens van de website MarineTraffic valt af te leiden dat watertaxi de Stormloper vlak voor het ongeval bijna 30 kilometer per uur (16 knopen) ging. De snelboot Tiger voer op dat moment bijna 49 kilometer per uur (28 knopen). Websites zoals MarineTraffic krijgen de vaargegevens rechtstreeks van de schepen zelf dankzij het Automatic Identification System (AIS). De weergegeven data geven een betrouwbaar beeld, bevestigen marine-experts. Welke rol de snelheid van beide schepen heeft gespeeld bij het ongeval is echter nog niet duidelijk.
Bron: AD
Als ik in al mijn jaren op Fok iets geleerd heb, niet eens reageren op dit soort trolletjes.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 14:03 schreef PS. het volgende:
[..]
Ach rot toch op man, dan kun je FOK! Net zo goed sluiten als je nergens een topic over mag maken, of een discussie over mag houden.
Als jouw autistische brein dat niet aan kan heb je niks op een forum te zoeken.
'schippers hielden zich niet aan' in de url moest ik denken aan Edith Schippers, vervolgens aan Zondag met Lubach.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:59 schreef Stupidisco het volgende:
De maximale vaarsnelheid in het Schuitengat is volgens Rijkswaterstaat maximaal 20 kilometer per uur en geldt voor iedereen, dag en nacht.
Uit gegevens van de website MarineTraffic valt af te leiden dat watertaxi de Stormloper vlak voor het ongeval bijna 30 kilometer per uur (16 knopen) ging. De snelboot Tiger voer op dat moment bijna 49 kilometer per uur (28 knopen). Websites zoals MarineTraffic krijgen de vaargegevens rechtstreeks van de schepen zelf dankzij het Automatic Identification System (AIS). De weergegeven data geven een betrouwbaar beeld, bevestigen marine-experts. Welke rol de snelheid van beide schepen heeft gespeeld bij het ongeval is echter nog niet duidelijk.
Bron: AD
quote:Op zaterdag 22 oktober 2022 01:11 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
[..]
'schippers hielden zich niet aan' in de url moest ik denken aan Edith Schippers, vervolgens aan Zondag met Lubach.
watertaxi de Stormloper
snelboot Tiger(niet die van badkamer accessoires)
Automatic Identification System aan WEF complottheorie
toch hopen dat de vermisten zich aan iets hebben kunnen vastklampen en ergens ronddobberen in zee
ik ga nu mijn pilletje innemen, dank voor het herinnerenquote:
Ja maar volgens mij omdat het natuurgebied is, niet vanwege de veiligheid. Ook voldoende kaarsrechte wegen zonder afslagen waar je maar 60 mag maar vroeger 80quote:Op zaterdag 22 oktober 2022 00:07 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Ook gewoon niet een beetje te hard
Dit is ton S6, Slenk, joekel met verlichting. Is wel wat anders dan die onverlichte naalden in Schuitengat.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 17:44 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Een smalle geul, slecht betont (tonnen zonder verlichting). Beide vaartuigen zouden ook nog heel veel te snel hebben gevaren gaan de geruchten. Mogelijk nog wat ochtendmist? Opgaande zon? Waarschijnlijk heeft die taxi ook niet verwacht dat de Tiger door het Schuitengat ging. Dat kan pas sinds kort en alleen rond hoog water.
Maar dan nog verwacht je dat ze elkaar wel zien eigenlijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 20% gewijzigd door Hyperdude op 22-10-2022 10:19:33 ]How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
https://www.omropfryslan.(...)door-het-schuitengatquote:Gemeente Terschelling en Rederij Doeksen willen dat Rijkswaterstaat zorgt voor verlichte boeien in het Schuitengat, een geul ten zuiden van Terschelling. De boeien die er nu liggen, hebben zulke verlichting niet.
quote:De twee mannen die omkwamen bij het fatale ongeval met twee boten op de Waddenzee, komen uit Sexbierum en Leeuwarden. Ze zijn 46 en 57 jaar, maakte de politie bekend.
quote:Twee mensen zijn nog vermist. Het gaat om een jongen van 12 jaar en een volwassen man.
Veiligheid komt natuurlijk vanzelf in het geding als er 2 of meer voervaartuigen zijn die zich beiden niet aan die snelheid houden.quote:Op zaterdag 22 oktober 2022 09:29 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Ja maar volgens mij omdat het natuurgebied is, niet vanwege de veiligheid. Ook voldoende kaarsrechte wegen zonder afslagen waar je maar 60 mag maar vroeger 80
quote:De Tiger stelde voor elkaar stuurboord-stuurboord te passeren.
Het lijkt er dus op dat dat afwijken dus was om elkaar stuurboord-stuurboord te passeren, als ik zo alle info bij elkaar optel. ik weet niet of dat ook logisch is met de radarbeelden?quote:Op zaterdag 22 oktober 2022 13:23 schreef Idisrom het volgende:
Je ziet de Tiger met grote snelheid door het Schuitegat en langzaam van de route afwijken en raakt dan de watertaxi frontaal.
Als de Tiger niet had afgeweken maar rechtdoor had gevaren, dan was het voorlangs de watertaxi gevaren..
De Tiger verlegde de koers langzaam naar de rechterkant toe.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:17 schreef Shotty het volgende:
https://www.nu.nl/binnenl(...)marifooncontact.html
[..]
[..]
Het lijkt er dus op dat dat afwijken dus was om elkaar stuurboord-stuurboord te passeren, als ik zo alle info bij elkaar optel. ik weet niet of dat ook logisch is met de radarbeelden?
Ook begrepen dat de kapitein van de taxi is domweg door de ruit is gelanceerd. Dat heeft inderdaad wel de weg vrijgemaakt om de boot te verlaten.quote:Op zaterdag 22 oktober 2022 13:23 schreef Idisrom het volgende:
De bestuurder van de watertaxi is een zoon van Piet Paulusma, en is de zwaargewonde man. Hij heeft eerst nog het glas naar boven opengeslagen, waardoor andere mensen zijn gered.
die snap ik niet zo goed.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 19:40 schreef Idisrom het volgende:
[..]
De Tiger verlegde de koers langzaam naar de rechterkant toe.
Als stuurboord-stuurboord betekent dat beide schepen de linkerkant (bankboord-zijde) van de geul moeten aanhouden, dan lijkt het erop dat de Tiger niet goed heeft gestuurd.
De Stormloper kwam op dat moment vanuit het noorden/noordwesten (volgens mij)..Je gaat eerst van Harlingen in een brede geul naar bijna midden tussen Vlieland en Terschelling en dan sla je in dit geval af naar het Schuitegat ten zuiden van West-Terschelling.quote:Op dinsdag 25 oktober 2022 20:14 schreef Shotty het volgende:
[..]
die snap ik niet zo goed.
even voor mijn beeldvorming:
De Tiger kwam uit het oosten
De Stormloper uit het zuiden.
De Tiger zou dus naar zuidelijke richting moeten afwijken, maar week af naar het noorden.
als de Tiger dus doorgelopen was, was hij achter de Stormloper langs gegaan? (ipv voor de Stormloper langs?)
Ergens heb ik iets verkeerd voor het oog, vandaar dat ik even verduidelijking vraag.
Blijft inderdaad zeker een triest verhaal :-(
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |