Ook als je in de EU zit kun je echt wel meer doen dan wat NL doet. zie Hongarije en Polen bijvoorbeeld. En ja niet alles is daar top (amper vrije media etc)quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:56 schreef Akkerdjie het volgende:
Maar ja, er zijn verdragen getekend in de EU, dus kunnen we er niks aan doen he?
Exit souvereiniteit.
Als het gaat om migratie binnen de EU is het lastig ja. Een Italiaan of Pool kan hier gewoon komen studeren, werken, wonen. Wel kan je het onaantrekkelijk maken, bijvoorbeeld studies verplichten in het Nederlands les te geven. Of verplicht Nederlands op de werkvloer en als je een uitzondering wilt dan moet dat aangevraagd worden.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:56 schreef Akkerdjie het volgende:
Maar ja, er zijn verdragen getekend in de EU, dus kunnen we er niks aan doen he?
Exit souvereiniteit.
Precies dit. Ja als je wilt kan je hier met 50 miljoen mensen wonen, maar of dat handig is??? Bovendien, er is geen enkele goede reden waarom de bevolking zou moeten groeien. Alsof in een land van 20 miljoen mensen geen tekorten aan machinisten of leraren zijn?!quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:59 schreef dennissch het volgende:
Bevolkingsgroei is helaas een groot taboe in Nederland. Er wordt amper over gepraat in de politiek, hoeveel inwoners kan NL aan?
Kijk theoretisch gezien kunnen er nog vele miljoenen mensen bij qua oppervlakte. Maar willen we nu echt daarvoor natuur, weilanden en akkers daarboor opofferen? Dan krijg je een soort China.
En even los van de andere problemen die er spelen, die er niet beter op worden met meer inwoners. Denk inderdaad aan files, maar ook meer gezeik tussen diverse culturen wat botst (zie bv Zweden, bende oorlogen)
Ter herinnering, het geboortecijfer van Nederlandse vrouwen ligt rond de 1.6. Dus bevolkingsgroei komt echt hoofdzakelijk door immigratie (asiel, arbeidsmigranten, expats, nareizigers etc)
Als je bouwt zoals Parijs (20.000 inw/km2) dan kan Nederland 800 miljoen inwoners kwijt.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:59 schreef dennissch het volgende:
Bevolkingsgroei is helaas een groot taboe in Nederland. Er wordt amper over gepraat in de politiek, hoeveel inwoners kan NL aan?
Kijk theoretisch gezien kunnen er nog vele miljoenen mensen bij qua oppervlakte.
Moet je dat willen, 80 miljoen mensen in een land wat nu al een van de dichtbevolkte landen ter wereld is?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 00:41 schreef riazop het volgende:
[..]
Als je bouwt zoals Parijs (20.000 inw/km2) dan kan Nederland 800 miljoen inwoners kwijt.
We kunnen ook 10% van ons land bebouwen als Parijs. Dan zijn het er nog altijd 80 miljoen.
Dat er fysiek geen ruimte zou zijn is dus een vals argument.
Als je die 80 miljoen mensen allemaal in de Randstad propt, kan de rest van het land landelijk blijven.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 01:21 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Moet je dat willen, 80 miljoen mensen in een land wat nu al een van de dichtbevolkte landen ter wereld is?
En die autochtonen sterven snel uit. Kinderen krijgen ze nauwelijks meer. tfr van 1,4. Ondertussen moet de bevolking wel worden vervangen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 01:21 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Daarbij hebben we ongeveer 12/13 miljoen autochtoon in dit land. worden.
Mee eens. Gewoon lekker het milieu in Nederland kapotmaken.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 00:41 schreef riazop het volgende:
[..]
Als je bouwt zoals Parijs (20.000 inw/km2) dan kan Nederland 800 miljoen inwoners kwijt.
We kunnen ook 10% van ons land bebouwen als Parijs. Dan zijn het er nog altijd 80 miljoen.
Dat er fysiek geen ruimte zou zijn is dus een vals argument.
Het is geen drogreden als je een andere visie hebt voor wat humaan of wenselijk is.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 02:01 schreef riazop het volgende:
[..]
Als je die 80 miljoen mensen allemaal in de Randstad propt, kan de rest van het land landelijk blijven.
Ruiimtegebrek is iig een drogreden om niet te groeien.
Niet gemarginaliseerd willen worden in je thuisland is extreemrechts? Ik dacht dat links altijd zo begaan was met de oorspronkelijke bevolking?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 11:22 schreef SEMTEX het volgende:
Ik had dit topic in mijn volglijst staan, omdat ik als kindvrij persoon wel achter de originele titel stond, maar dit wordt langzaam een xenofobisch extreemrechts topicje, jammer.
Ik volg deze reeks al een tijd en vind dat wel meevallen. Als het gaat om overbevolking op nationale schaal dan komt de bevolkingsgroei, en de bijbehorende problemen, natuurlijk volledig op het conto van migratie. Dat kunnen asielzoekers zijn, arbeidsmigranten, expats of buitenlandse studenten. Een deel van de reacties zal daar dan zeker ook betrekking op hebben.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 11:22 schreef SEMTEX het volgende:
Ik had dit topic in mijn volglijst staan, omdat ik als kindvrij persoon wel achter de originele titel stond, maar dit wordt langzaam een xenofobisch extreemrechts topicje, jammer.
quote:Alle seinen op groen voor bouw van 5500 huizen in Alphense polder Gnephoek
Uitzicht op een molen in de Gnephoekpolder in Alphen aan den Rijn
ALPHEN AAN DEN RIJN - Niets lijkt het bouwen van duizenden huizen in de Alphense Gnephoekpolder nog tegen te kunnen houden. In een rapport van voormalig Deltacommissaris Wim Kuijken staat dat een scenario met 5500 nieuwe woningen in de Gnephoek 'het meest realistisch' is. Die aanbeveling neemt minister Hugo de Jonge over. 'Ik zie dit advies als een doorbraak', reageert de bewindsman.
Kuijken is begin juni door het kabinet aangesteld als 'mediator' tussen de gemeente Alphen aan den Rijn en de provincie Zuid-Holland. Lijnrecht staan die twee partijen tegenover elkaar als het gaat om woningbouw in de Gnephoek. In het rapport van Kuijken worden vier scenario's geschetst: één zonder huizenbouw en drie mét.
Wim Kuijken is op dit moment voorzitter van de Kiesraad
Volgens hem is het 'meest realistische scenario' de bouw van 5500 huizen in het noordelijke deel van de Gnephoek, het poldergebied ten westen van Alphen, omdat daar 'een stevige bodemgesteldheid' is. In dit scenario kunnen 'de bestaande natuurwaarden worden versterkt', concludeert Kuijken. Daarnaast kunnen 'de wateropgave en een duurzaam gebruik van de bodem' worden opgepakt.
Besluit vóór de zomer van 2023
Met het bouwen van 5500 nieuwe huizen in de Gnephoek denkt Kuijken dat 'kan worden bijgedragen aan de woningbehoefte en de dynamiek in Alphen aan den Rijn als gemeente met meer dan 100.000 inwoners'. De Jonge laat het advies verder uitwerken. Wat hem betreft 'ligt er nu na jarenlang praten en discussiëren een duidelijk en realistisch voorkeursscenario voor de Gnephoek'.
Dit is de Gnephoekpolder, met rechts de Heimanswetering
De minister geeft aan het advies te hebben besproken met gemeente, provincie, het Hoogheemraadschap van Rijnland en de regio. Gezamenlijk moeten zij tot een definitieve beslissing komen. 'Afgesproken is het voorkeursscenario nader uit te werken en te onderzoeken. Dit moet uitmonden in een Masterplan Gnephoek. Gezamenlijk wordt toegewerkt naar een besluit, waarover vóór de zomer van 2023 bestuurlijk wordt overlegd', aldus De Jonge.
'Niet nodig om polder vol te bouwen'
Of de Gnephoek wel of niet bebouwd moet worden, is al decennialang onderwerp van discussie. De gemeente Alphen wil dat er de komende acht jaar minstens 7500 tot zelfs 10.000 huizen in het poldergebied verrijzen. ‘Onontkoombaar’, aldus wethouder Gerard van As (Nieuw Elan), verantwoordelijk voor woningbouw. 'We zitten met een enorme woningdruk, met wachtlijsten van acht à negen jaar. Dat is niet langer houdbaar.’
Dat wordt vooralsnog tegengehouden door de provincie Zuid-Holland, omdat die de locatie niet geschikt acht voor grootschalige woningbouw en er volgens gedeputeerde Anne Koning (PvdA) voldoende ruimte is voor nieuwe huizen in Alphen-stad. 'Het is niet nodig om een polder vol te bouwen', zo luidt haar stellige overtuiging.
Meer druk op de provincie
Om uit de impasse te komen, heeft de Tweede Kamer verantwoordelijk minister Hugo de Jonge (CDA) eind mei opgedragen uiterlijk nog dit jaar een knoop door te hakken. Hij moet als bemiddelaar optreden tussen de bakkeleiende gemeente en provincie. 'Hiermee komt er nog meer druk op de provincie te liggen', beweert VVD-Kamerlid Peter de Groot, met wiens motie werd ingestemd.
Het is idd prima om te vinden dat NL in bevolking moet krimpen of niet groeien. Daar kun je allerlei redenen voor hebben.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 07:16 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Het is geen drogreden als je een andere visie hebt voor wat humaan of wenselijk is.
Ik maak je duidelijk dat hetzelfde op gaat voor "er is wel ruimte".quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:01 schreef riazop het volgende:
[..]
Het is idd prima om te vinden dat NL in bevolking moet krimpen of niet groeien. Daar kun je allerlei redenen voor hebben.
Maar de reden die vaak gebruikt wordt is dat er geen ruimte voor zou zijn. En die is dus objectief incorrect. Een drogreden dus.
Die is er ook niet. Zie jij nog onbestemde km2 op de kaart?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:01 schreef riazop het volgende:
[..]
Het is idd prima om te vinden dat NL in bevolking moet krimpen of niet groeien. Daar kun je allerlei redenen voor hebben.
Maar de reden die vaak gebruikt wordt is dat er geen ruimte voor zou zijn. En die is dus objectief incorrect. Een drogreden dus.
Dat wij de uitbreiding van ons land op een dunbevolkte manier inrichten is een politieke keuze.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 09:49 schreef dennissch het volgende:
@:riazop De randstad is al behoorlijk vol. Er zullen nog wel wat plekken zijn, zeker als je de hoogte in gaat.
Maar jij zegt dat de rest van NL landelijk kan blijven. Dat is dus niet waar. Alleen al in dat lijstje van Hugo staat dat er in Brabant 130.000 bij moeten voor 2030. En ik woon in Brabant, ik zie met lede ogen aan hoe weilanden verruild worden voor woonwijken. En voor industrieterreinen. Dat gebeurd nu dus al, maar wordt alleen maar erger.
Een mens heeft meer nodig om waardig te kunnen leven dan enkele vierkante meters woonruimte.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:07 schreef riazop het volgende:
[..]
Dat wij de uitbreiding van ons land op een dunbevolkte manier inrichten is een politieke keuze.
Eindeloze vlaktes ruitjeshuizen met auto-infra leveren een dichtheid van 2 tot 5000 inw/km2 op. Blokbouw met metro-infra (Parijs als voorbeeld) levert 20k inw/km2 op. En met hoogbouw a la Hongkong of Singapore kun je op de 50k inw/km2 komen.
gemarginaliseerd?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 11:27 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Niet gemarginaliseerd willen worden in je thuisland is extreemrechts?
Nee, want er is objectief ruimte voor 800 miljoen inwoners.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:05 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Ik maak je duidelijk dat hetzelfde op gaat voor "er is wel ruimte".
Dan word je toch gemarginaliseerd? Al het gehuil over kolonialisme is dus pure hypocrisie. Ik heb geen ander thuisland.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:10 schreef riazop het volgende:
[..]
gemarginaliseerd?
de witte autochtoon is weliswaar een minderheid aan het worden (2050?) , maar de economische macht zit nog altijd daar.
Ja, er is ook objectief ruimte voor 900 miljoenmiljardbiljoentriljoen mensen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:12 schreef riazop het volgende:
[..]
Nee, want er is objectief ruimte voor 800 miljoen inwoners.
Dat is simpelweg hetgeen fysiek mogelijk zou zijn.
Er is dus ruimte ja.
Waar. Neemt niet weg dat op dit moment er gewoon verdomd weinig ruimte is in dit land.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:07 schreef riazop het volgende:
[..]
Dat wij de uitbreiding van ons land op een dunbevolkte manier inrichten is een politieke keuze.
Eindeloze vlaktes ruitjeshuizen met auto-infra leveren een dichtheid van 2 tot 5000 inw/km2 op. Blokbouw met metro-infra (Parijs als voorbeeld) levert 20k inw/km2 op. En met hoogbouw a la Hongkong of Singapore kun je op de 50k inw/km2 komen.
de economische macht zit nog altijd bij de witte Nederlanders.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:12 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Dan word je toch gemarginaliseerd? Al het gehuil over kolonialisme is dus pure hypocrisie. Ik heb geen ander thuisland.
In, Amsterdam ook.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:16 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
... Je weet dat ze in Azië vaak heel klein wonen in die piepkleine appartementjes van ze?!
Dus? Mag het? Moet ik nu de hemel op mijn blote knietjes danken dat mijn eigen cultuur in haar thuisland nog iets te zeggen heeft ofzo? Het lijkt me wel het minste wat ik mag verwachten. Bovendien, alsof het alleen een centenkwestie is. Echt zo’n typische D66 instelling.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:17 schreef riazop het volgende:
[..]
de economische macht zit nog altijd bij de witte Nederlanders.
Maar maakt dat het wenselijk? Zeker weten dat velen in Amsterdam groter hadden willen wonen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:19 schreef riazop het volgende:
[..]
In, Amsterdam ook.
En toch wil iedereen er wonen. Reteduur.
Maar dan past klagen middels eenterm als "marginaliseren" niet. De indianen in de Amerika's, die werden/worden gemarginaliseerd. Die hebben reden tot klagen. Niet de witte Hollanders.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:19 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Dus? Mag het? Moet ik nu de hemel op mijn blote knietjes danken dat mijn eigen cultuur in haar thuisland nog iets te zeggen heeft ofzo?
Waarom willen zoveel mensen er dan naar toe? Terwijl die stad veel duurder is dan de rest van Nederland.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:25 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Zeker weten dat velen in Amsterdam groter hadden willen wonen.
De witte Hollanders worden wel gemarginaliseerd. Het is een proces. De indianen kunnen we niet meer redden, ook andere culturen, zoals de pre-Arabische, niet meer. De Nederlanders kunnen we echter nog wel redden. Iedereen die zich hier niet voor inzet, is dus hypocriet als hij klaag over de neergang van de oorspronkelijke culturen van het Amerikaans continent.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:45 schreef riazop het volgende:
[..]
Maar dan past klagen middels eenterm als "marginaliseren" niet. De indianen in de Amerika's, die werden gemarginaliseerd. Niet de witte Hollanders.
De hoogste M2 prijzen worden gerealiseerd in woongebieden met de hoogste dichtheden.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:33 schreef dennissch het volgende:
@:riazop Het gaat niet alleen om huizen zoals ik al zei. Het gaat ook om de leefbaarheid in de breedste vorm.
Dat komt omdat de kartelpartijen in door henzelf gegraven tunnels zitten. Dan gaat het alleen nog maar over dagkoersen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:33 schreef dennissch het volgende:
Maar we kunnen lang en breed praten wat wel/niet gewenst is. Het punt is, er wordt in de politiek niet gepraat over dit onderwerp. ....
Jij bekijkt het nu heel erg op stadsniveau. Uiteraard willen veel mensen in steden wonen, dat willen ze al duizenden jaren lang. Kan je nog steeds afvragen hoe je dat dan gaat doen. Kies je voor appartementenblokken direct aan de straat of neem je een groenstrook van 2 meter er tussen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:52 schreef riazop het volgende:
[..]
De hoogste M2 prijzen worden gerealiseerd in woongebieden met de hoogste dichtheden.
Dat is trouwens over heel de wereld zo. Kennelijk wordt de leefbaarheid groter als de dichtheid toeneemt.
Mensen betalen daar een premie voor.
Ik bekijk het juist eerder op nationaal niveau. Overal in de wereld zie je nog steeds dat mensen het "idyllische" platteland verlaten voor de steden.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:58 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Jij bekijkt het nu heel erg op stadsniveau. ....
Voor mij hangt dat aantal heel erg af van hoe we dat land inrichten.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:58 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Ook zit je nog steeds met de vraag hoeveel mensen in een land wenselijk is om het leefbaar te houden.
Ik wilde net nog zeggen. Met alle nieuwsberichten van nutsbedrijven (water, electra) die de vraag niet meer aankunnen kunnen we meteen doorstoten naar deel 10 van deze reeks. Toegegeven dat het bij electra in veel gevallen komt vanwege de energietransitie, maar dus ook door de toename van bevolking en bedrijvigheid. Elke nieuwe burger moet niet alleen wonen, maar ook werken, recreëren, etc. Dat is nu eenmaal een belasting.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:52 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Vergeet niet dat het meer is dan huizenbouw. Voor elke x aantal mensen extra heb je ook extra electriciteit nodig, extra OV, extra ziekenhuizen, extra afvalverwerkers, extra water, etc etc.
Dus kijken naar een kaart van Nederland en zeggen 'he daar is een lege plek' heeft niet zoveel zin.
Hier heb je zeker gelijk in. We hebben al 15 jaar geen ruimtelijk beleid meer en het is, in marksistische stijl (Mark Rutte), over de schutting gedonderd bij de gemeenten die gewoon niet de kennis en capaciteit hebben om dit goed uit te voeren.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 13:05 schreef riazop het volgende:
[..]
Voor mij hangt dat aantal heel erg af van hoe we dat land inrichten.
Gaan we compact bouwen aan de randen van de grote steden, leggen we metrolijnen daar naar toe aan, en behouden we de open landschappen elders?
Of gaan we (zoals nu) in lage dichtheden elk kutstadje uitbreiden en laten we mensen hun vervoer oplossen met de auto of, als ze geen geld hebben, bus?
Hoogbouw wordt anders lang niet altijd als een effectief middel beschouwd voor het realiseren van een hoge bevolkingsdichtheid. En dan vernietigen we in jouw plan dus ook nog eens ons cultureel erfgoed. Ondanks je klacht over 'dramatisch geneuzel' lijk je zelf dus ook niet heel veel bij te dragen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 13:44 schreef Multatilu het volgende:
Wat een dramatisch geneuzel zeg in dit topic...
Nederland, het land waar we amper hoogbouw kennen, met een hoofdstad waar een gebouw van 100 meter al bijna een wolkenkrabber wordt genoemd. Als we in alle steden alle panden die aan vervanging toe zijn vervangen door panden met het dubbele aantal woonlagen, dan is de kwestie van de aantallen woningen opgelost. Uiteraard met ook wel de nodige investeringen in het openbaar vervoer en voorzieningen.
Hey misschien is dit wel zo'n fijn land omdat we een beetje ruimte hebben ipv als een asset in een wooncontainer gepropt te zitten.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 13:44 schreef Multatilu het volgende:
Wat een dramatisch geneuzel zeg in dit topic...
Nederland, het land waar we amper hoogbouw kennen, met een hoofdstad waar een gebouw van 100 meter al bijna een wolkenkrabber wordt genoemd. Als we in alle steden alle panden die aan vervanging toe zijn vervangen door panden met het dubbele aantal woonlagen, dan is de kwestie van de aantallen woningen opgelost. Uiteraard met ook wel de nodige investeringen in het openbaar vervoer en voorzieningen.
De tweede generatie Turken hebben volgens het cbs, ook nog maar 1,7 kinderen per stel.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 02:04 schreef riazop het volgende:
[..]
En die autochtonen sterven snel uit. Kinderen krijgen ze nauwelijks meer. tfr van 1,4. Ondertussen moet de bevolking wel worden vervangen.
immigratie dus.
Na ja, af en toe een beetje generaliseren om de zaken overzichtelijk te houden ben ik inderdaad niet vies vanquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:06 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Hoogbouw wordt anders lang niet altijd als een effectief middel beschouwd voor het realiseren van een hoge bevolkingsdichtheid. En dan vernietigen we in jouw plan dus ook nog eens ons cultureel erfgoed. Ondanks je klacht over 'dramatisch geneuzel' lijk je zelf dus ook niet heel veel bij te dragen.
https://www.tubantia.nl/b(...)ctief-idee~a33b400d/
Op hoogbouw gebied doen we het echt niet slechter dan omringende landen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 13:44 schreef Multatilu het volgende:
Wat een dramatisch geneuzel zeg in dit topic...
Nederland, het land waar we amper hoogbouw kennen, met een hoofdstad waar een gebouw van 100 meter al bijna een wolkenkrabber wordt genoemd. Als we in alle steden alle panden die aan vervanging toe zijn vervangen door panden met het dubbele aantal woonlagen, dan is de kwestie van de aantallen woningen opgelost. Uiteraard met ook wel de nodige investeringen in het openbaar vervoer en voorzieningen.
Hou eens met dat geneuzel wat voor verslechtering we allemaal wel niet zouden kunnen hebben en hoeveel meer we te tolereren zouden kunnen krijgen. De regering is geen eigenaar van het Nederlands grondgebied om dat uit te winnen, de regering moet de Nederlandse bevolking dienen en niemand anders. Dus er moet nulkommanul hoogbouw komen voor buitenlanders.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 13:44 schreef Multatilu het volgende:
Wat een dramatisch geneuzel zeg in dit topic...
Nederland, het land waar we amper hoogbouw kennen, met een hoofdstad waar een gebouw van 100 meter al bijna een wolkenkrabber wordt genoemd. Als we in alle steden alle panden die aan vervanging toe zijn vervangen door panden met het dubbele aantal woonlagen, dan is de kwestie van de aantallen woningen opgelost. Uiteraard met ook wel de nodige investeringen in het openbaar vervoer en voorzieningen.
Ik deel jouw mening niet.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:25 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Hou eens met dat geneuzel wat voor verslechtering we allemaal wel niet zouden kunnen hebben en hoeveel meer we te tolereren zouden kunnen krijgen. De regering is geen eigenaar van het Nederlands grondgebied om dat uit te winnen, de regering moet de Nederlandse bevolking dienen en niemand anders. Dus er moet nulkommanul hoogbouw komen voor buitenlanders.
Migratie is een natuurverschijnsel. Daar kun je geen beleid op voeren. Vooral meebewegen, dan komt het vanzelf goed.quote:
juist, een van de oorzaken is Klimaatverandering, Oorlog , vervolging in het land van oorsprongquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 16:55 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Migratie is een natuurverschijnsel. Daar kun je geen beleid op voeren. Vooral meebewegen, dan komt het vanzelf goed.
Nog eens 1,4 miljoen erbijquote:
en klimaatverandering in het Midden Oosten en oorlog en sclechte economische vooruitzichten, en hier een mooi leefgeld om te beginnen, leve het internetquote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:59 schreef dennissch het volgende:
Bevolkingsgroei is helaas een groot taboe in Nederland. Er wordt amper over gepraat in de politiek, hoeveel inwoners kan NL aan?
Kijk theoretisch gezien kunnen er nog vele miljoenen mensen bij qua oppervlakte. Maar willen we nu echt daarvoor natuur, weilanden en akkers daarboor opofferen? Dan krijg je een soort China.
En even los van de andere problemen die er spelen, die er niet beter op worden met meer inwoners. Denk inderdaad aan files, maar ook meer gezeik tussen diverse culturen wat botst (zie bv Zweden, bende oorlogen)
Ter herinnering, het geboortecijfer van Nederlandse vrouwen ligt rond de 1.6. Dus bevolkingsgroei komt echt hoofdzakelijk door immigratie (asiel, arbeidsmigranten, expats, nareizigers etc)
Veel Syriers, Irakezen, Afrikanen en Pakistani zitten vaak ook ruim boven de 2quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:11 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
De tweede generatie Turken hebben volgens het cbs, ook nog maar 1,7 kinderen per stel.
Idem dito bij Surinaamse mensen.
Enige die nog net boven de 2 kinderen per gezin zit, zijn de Marokkanen van de tweede generatie.
....
Je begint ook steeds weer bij generatie 1, dus met een relatief hoog geboortecijfer, en dat blijft zich ad infinitum herhalen. Tenzij de cijfers in het land van herkomst navenant dalen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 17:25 schreef riazop het volgende:
[..]
Veel Syriers, Irakezen, Afrikanen en Pakistani zitten vaak ook ruim boven de 2
dat is de oorzaak geloof me di eblijven komen en ieder jaar meerquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:06 schreef dennissch het volgende:
@:michaelmoore Zelf vind ik dat we grenscontroles moeten toepassen (met drones en marine b.v.) dat dekt ook niet alles af.
Maar het geeft wel een signaal af.
Nu kan iedereen hier maar aankloppen, en door de mensensmokkelaars en NGO's komen er veel mensen die eigenlijk geen nood hebben om hier te komen.
Jij noemt klimaatvluchtelingen, de vraag is of die er gaan komen.
Maar als men op de vlucht is voor het klimaat, dan vind ik wel dat we die in beperkte mate (tijdelijk) kunnen opvangen. Zelfde geld voor vluchtelingen die écht op de vlucht zijn voor oorlog, of wegens geaardheid, afkomst.
Dat is een onderzoek van 15 jaar geleden. Ook de Marokkaan zit ver onder de 2.1, datzelfde geld voor de Marokkanen in Marokko trouwens.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:11 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
De tweede generatie Turken hebben volgens het cbs, ook nog maar 1,7 kinderen per stel.
Idem dito bij Surinaamse mensen.
Enige die nog net boven de 2 kinderen per gezin zit, zijn de Marokkanen van de tweede generatie.
Ook dat zal heel langzaam minder worden, dan spreken we echter over revoluties die zo 10/15 jaar duren.
Wel ruimte, met niet onbeperkt andere resources, zoals bijvoorbeeld grondwater of schoon milieu. En ruimte voor woningen kan niet zonder deze resources. Nou ja, het kan wel, maar dan pleurt de samenleving naar een lager niveau. In brazilië wonen miljoenen bij elkaar in favela’s.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:01 schreef riazop het volgende:
[..]
Het is idd prima om te vinden dat NL in bevolking moet krimpen of niet groeien. Daar kun je allerlei redenen voor hebben.
Maar de reden die vaak gebruikt wordt is dat er geen ruimte voor zou zijn. En die is dus objectief incorrect. Een drogreden dus.
Als je echt op de vlucht was voor oorlog kijk je toch ook alvast waar je de beste toekomst/ beste kansen voor je gezin denkt te hebben?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:06 schreef dennissch het volgende:
. Als ik echt op de vlucht was voor oorlog, dan zou ik al blij zijn met een land als litouwen, bulgarije of Griekenland.
ja je hebt het over nuquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:40 schreef dennissch het volgende:
@:michaelmoore waar is het momenteel dan onleefbaar qua klimaat? Ik heb het over nu hè. En begrijp me niet verkeerd, iedereen die echt in nood is moeten we links of rechtsom humanitaire hulp bieden. Maar dat kan simpelweg niet alleen maar in NL. Daar is eigenlijk iedereen het wel over eens, zelfs GroenLinksers of D66ers.
Toen waren we dan ook jager-verzamelaars die elkaar in de weg zaten en lag de wereld nog open.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 20:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja je hebt het over nu
onleefbare steden zonder drinkwater en economie, door oorlog en klimaat
dan wil je wel graag naar het noorden trekken
de mens heeft altijd getrokken 100.000 jaren lang
van de oorsprong afrika via Israel en vandaar opgesplist naar Azie en naar Europa, dat blijft zo , no matter what is de oorzaak
Mwah, toch nog boven de 2 per gezin. 2 keer zo hoog als bijvoorbeeld een Italië of Spanje.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:25 schreef Ciclon het volgende:
[..]
Dat is een onderzoek van 15 jaar geleden. Ook de Marokkaan zit ver onder de 2.1, datzelfde geld voor de Marokkanen in Marokko trouwens.
Dat is waar, dat zijn allemaal landen waar het aantal werkende vrouwen vrij laag ligt.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 17:25 schreef riazop het volgende:
[..]
Veel Syriers, Irakezen, Afrikanen en Pakistani zitten vaak ook ruim boven de 2
Je gaat die mensen toch niet verwijten dat ze de voor hun beste optie uitkiezen? Lijkt mejuist heelverstandig van die lui.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 20:11 schreef dennissch het volgende:
@:riazop dan maak je misbruik van het systeem (ook al ben je op de vlucht) En mensensmokkelaars en NGO's die kauwen alles voor.
Ik snap die mensen wel, maar ze zouden allang blij moeten zijn dat ze op veilig grondgebied zijn. Dan moeten ze verder ook geen eisen stellen afgezien van humanitaire basisvoorzieningen. (Wat er in Griekenland op eilanden gebeurd, en recent in Ter Apel is beschamend en mensonwaardig)
Maar ook toen waren klimaat veranderingen de oorzaak van het wegtrekken naar andere gebiedenquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 21:00 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Toen waren we dan ook jager-verzamelaars die elkaar in de weg zaten en lag de wereld nog open.
het middenoosten heeft in grote delen ook geen drinkwater meer hoor vooral syriequote:Op vrijdag 14 oktober 2022 21:15 schreef dennissch het volgende:
@:michaelmoore Nja laat ik Afrika als voorbeeld nemen. Er is daar dan geen oorlog, maar als je amper water hebt is het lastig overleven. Ik snap dat je dan wel moer vluchten om te overleven.
valt weinig te nemen, zonder condoom of spiraaltjequote:Op zaterdag 15 oktober 2022 00:43 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Dat is waar, dat zijn allemaal landen waar het aantal werkende vrouwen vrij laag ligt.
Hoe meer vrouwen aan het werk zijn, hoe minder kinderen zei over het algemeen nemen.
bquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 10:14 schreef dennissch het volgende:
@:michaelmoore Door de oorlog in Syrië of door klimaatverandering? Oprechte vraag.
Het grote trekken is volgens mij ergens halverwege de laatste ijstijd begonnen, toen de zeespiegel veel lager stond. De Middellandse Zee heeft verschillende keren droog gestaan sinds de sluiting van de Tethys door de botsing van Afrika met Eurazië, maar de laatste (en voorlopig definitieve) doorbraak van de oceaan was 5 of 6 miljoen jaar geleden, lang voordat er mensen waren. Dat gezegd zijnde is klimaatverandering natuurlijk één van de mogelijke redenen waarom mensen migreren, hoewel dat in het Mediterrane gebied, dat in historische tijd steeds droger en kaler is geworden, kennelijk niet zozeer het geval was, tenminste over grote afstanden. Het hoeft dus niet.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 09:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Maar ook toen waren klimaat veranderingen de oorzaak van het wegtrekken naar andere gebieden
Bedenk dat er al verschillende ijstijden zijn geweet en ook oceanen die 6 meter hoger stonden en 6 meter lager
De middenlandse zee is ontstaan door het doorbreken van een landmassa , idem de zwarte zee, door die super super tsunamie is de rode zee ontstaan
Er is dus ruimte zat in Nederland.!quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 09:30 schreef dennissch het volgende:
Ik woon in het buitengebied, rondom mijn huis zijn akkers en weilanden. Dat heb ik liever dan complete woonwijken.
In de tijd dat er mammoeten op de noordpool rondliepen, was het kennelijk veel en veel warmer op aarde , en was Engeland een flink stuk kleiner, Nederland bestond toen nietquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 11:53 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Het grote trekken is volgens mij ergens halverwege de laatste ijstijd begonnen, toen de zeespiegel veel lager stond. De Middellandse Zee heeft verschillende keren droog gestaan sinds de sluiting van de Tethys door de botsing van Afrika met Eurazië, maar de laatste (en voorlopig definitieve) doorbraak van de oceaan was 5 of 6 miljoen jaar geleden, lang voordat er mensen waren. Dat gezegd zijnde is klimaatverandering natuurlijk één van de mogelijke redenen waarom mensen migreren, hoewel dat in het Mediterrane gebied, dat in historische tijd steeds droger en kaler is geworden, kennelijk niet zozeer het geval was, tenminste over grote afstanden. Het hoeft dus niet.
Nee hoor. Om te beginnen liever een paar kerncentrales ipv volzetten met windmolens.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 12:58 schreef dennissch het volgende:
Maar goed jij wil liever NL een en al beton laten worden?
Echter wel bestemd. Elke m2 is bestemd in NL.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 11:56 schreef riazop het volgende:
[..]
Er is dus ruimte zat in Nederland.!
Hmm, nee. Misschien moet je je even inlezen op het onderwerp, want je haalt wat zaken (en periodes) door elkaar.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 11:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
In de tijd dat er mammoeten op de noordpool rondliepen, was het kennelijk veel en veel warmer op aarde , en was Engeland een flink stuk kleiner, Nederland bestond toen niet
Daarna is de kleine ijstijd gekomen die de Amersfoortse kei hierheen gesleept heeft of dat was Obelix geweest dat kan ook
was het wel obelix danquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 13:16 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Hmm, nee. Misschien moet je je even inlezen op het onderwerp, want je haalt wat zaken (en periodes) door elkaar.
Dat klopt, en dat komt omdat ze niet zeggen dat ze een plan hebben om de bevolkingssamenstelling drastisch te veranderen met een miljoen+ in tien jaar. Het moet allemaal stiekem, als een een soort natuurkracht gepresenteerd, iets dat hen ook maar overkomt. Dus vanwege dat gehuichel kunnen ze ook geen plan maken, ze kunnen het ook qua infrastrucuur en inteeltbelasting van de zorg niet doorrekenen, want 'op mensen plak je geen bedrag'. En daarom wordt het ook allemaal haastige goedkope bouw die er over een paar decennia niet meer uitziet maar toch duur is vanwege de urgentie.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 13:15 schreef Alpha0 het volgende:
Wat NL betreft is het 'en en'. Ja te veel mensen en de bevolkingsgroei is te hoog (door migratie). We hebben er echter ook geen ruimtelijk beleid bij. Het enige ruimtelijke beleid is "over de schutting gooien van de gemeente". Dit geeft hachelijke situaties. Als je goed landelijk ruimtelijk beleid had was het misschien nog wel te behappen qua leefomgeving maar dat is er niet. Wanprestatie van onze regering natuurlijk. Maar ze worden er nooit op afgerekend.
ruimte zatquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 12:58 schreef dennissch het volgende:
@:riazop er is hier idd ruimte zat, en dat wil ik zo houden. Dus niet teveel extra immigratanten, geen irritante en lelijke windturbines etc.
Maar goed jij wil liever NL een en al beton laten worden? Da's jouw mening dan, die ik niet deel. Als ik veel beton wil zien zou ik wel in een stad gaan wonen.
voor stront te deponeren van varkens en koeien in megastallenquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 13:10 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Echter wel bestemd. Elke m2 is bestemd in NL.
over 10 jaar dan wonen er 25 miljoen mensen in nederlandquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 15:03 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat klopt, en dat komt omdat ze niet zeggen dat ze een plan hebben om de bevolkingssamenstelling drastisch te veranderen met een miljoen+ in tien jaar. Het moet allemaal stiekem, als een een soort natuurkracht gepresenteerd, iets dat hen ook maar overkomt. Dus vanwege dat gehuichel kunnen ze ook geen plan maken, ze kunnen het ook qua infrastrucuur en inteeltbelasting van de zorg niet doorrekenen, want 'op mensen plak je geen bedrag'. En daarom wordt het ook allemaal haastige goedkope bouw die er over een paar decennia niet meer uitziet maar toch duur is vanwege de urgentie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |