SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Update 21 oktober 2023
De rechtbank Den Haag heeft Tweede Kamerlid Van Houwelingen veroordeeld voor eenvoudige belediging. Hij plaatste op 24 september 2022 een bericht op Twitter met daarin een bewerkte foto van toenmalig minister Kuipers die een nazivlag hijst in het bijzijn van toenmalig minister Van Gennip. Met deze tweet heeft de verdachte aangezet tot onverdraagzaamheid.
De verdachte heeft de tweet na plaatsing zelf verwijderd. De rechtbank legt hem een voorwaardelijk geldboete op van 450 euro.
Tweet
Het ministerie van VWS plaatste op 23 september 2022 een foto op Twitter (nu X) waarop te zien is dat toenmalig minister Kuipers in het bijzijn van toenmalig minister Van Gennip een vlag hijst van de Sustainable Development Goals (SDG). De verdachte plaatste een dag later een tweet waarop links diezelfde foto te zien is en rechts een bewerking daarvan. De bewerking bestaat uit een vervanging van de vlag van de SDG door een nazivlag. Boven de tweet staat de tekst 'De facade en de werkelijkheid: #SDGs'. Kort na plaatsing gaf de verdachte op Twitter zelf aan dat hij de ministers niet in verband wilde brengen met het naziregime. Ook verwijderde hij de tweet. De verdachte wilde met zijn tweet naar eigen zeggen waarschuwen voor de SDG.
Oordeel rechtbank
De rechtbank oordeelt dat de tweet een duidelijke verbinding oproept tussen deze twee toenmalige bewindspersonen en het naziregime van de Tweede Wereldoorlog - een regime dat verantwoordelijk is voor onder meer de moord op ruim zes miljoen Europese Joden. De verdachte heeft de ministers aldus bij het publiek in een kwaad daglicht gesteld en hun eer en goede naam aangetast. De tweet is dan ook op zichzelf beledigend.
Het beledigende karakter van de tweet wordt verder versterkt door de context waarin de verdachte deze plaatste. Dit gebeurde immers nadat er kritische en felle berichten op Twitter waren gezet in reactie op de originele foto. In deze berichten worden de ministers onder meer uitgemaakt voor 'Nazi 2.0', 'WEF-hoer' en 'nazirat'. De verdachte is uiteraard niet verantwoordelijk voor deze berichten, maar deze vormen wel de context waarin hij zijn tweet heeft geplaatst en hebben als zodanig een versterkende werking op het beledigende karakter van de tweet. Dat de verdachte kritiek op de SDG-doelen wilde uiten, doet niets af aan de associatie die de tweet duidelijk oproept. De verdachte aanvaardde bewust de kans dat de tweet zo zou worden opgevat dat twee bewindspersonen aanhangers van het naziregime zijn.
Verantwoordelijkheid politicus
In een democratische rechtsstaat is het uiterst belangrijk dat politici kritiek kunnen uiten, bijvoorbeeld op de SDG. Tegelijkertijd dragen politici een verantwoordelijkheid om te voorkomen dat uitingen worden verspreid die aanzetten tot onverdraagzaamheid. De rechtbank oordeelt dat de verdachte die verantwoordelijkheid niet heeft genomen. De tweet is onnodig grievend. De verdachte had immers legio andere mogelijkheden om het door hem gewenste debat over SDG te voeren.
Het Openbaar Ministerie had een onvoorwaardelijk geldboete van 450 euro geeist. De rechtbank legt die geldboete in geheel voorwaardelijke vorm op. De rechtbank vindt een voorwaardelijke geldboete passend en geboden omdat de verdachte zelf de tweet heeft verwijderd en aangaf dat hij de ministers niet in verband wilde brengen met het naziregime. Daarbij geldt een proeftijd van één jaar. Dat betekent dat de verdachte de geldboete pas moet betalen als hij zich binnen dat jaar schuldig maakt aan een nieuw strafbaar feit.
Bron
Tweet in de link
https://www.ad.nl/politie(...)nazi-tweet~a59e77e2/
Niet alleen Baudet is gek en gevaarlijk.
[ Bericht 43% gewijzigd door Jippie op 21-10-2024 22:50:09 ]Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
Ik weet niet of ik moet lachen zo triest.quote:
deze comebackquote:
De angst druipt er af. Ik hoop dat het OM doorbijt nu.quote:Op zondag 25 september 2022 22:01 schreef Raw85 het volgende:
[..]
deze comeback![]()
Daar is dus waarschijnlijk door meerdere volwassen mensen over gesproken en besloten
Nog anderhalf jaar gratis publiciteitquote:Op zondag 25 september 2022 22:08 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De angst druipt er af. Ik hoop dat het OM doorbijt nu.
Eigenlijk zou zo'n partij direct helemaal klaar moeten zijn in een fatsoenlijke maatschappij. Blijkbaar vinden mensen dit wel prima. Heb ik toch dezelfde vraag als Kaag, wie zijn toch die mensen?quote:Op zondag 25 september 2022 22:22 schreef opgebaarde het volgende:
Dit soort debiele teksten, uitspraken of activiteiten kost FvD niet eens stemmen. Dat irriteert me
Zelf zijn ze nooit te beroerd om vergelijkingen met WW2 te trekken of andersdenkenden als facist weg te zetten en nou overkomt het ze zelf en zijn ze geschokt. Hypocriete bende. Nee tweet van Pepijn verdient geen schoonheidsprijs maar dit is wel hoe al 50 jaar het politieke debat bedreven wordt wanneer er op het scherpst van de snede gespeeld wordt.quote:Zij noemen de associatie met het naziregime ‘stuitend’.
Ze waren in de peilingen ooit de grootste, door dat idiote gedrag zijn ze het meeste kwijt geraakt gelukkigquote:Op zondag 25 september 2022 22:22 schreef opgebaarde het volgende:
Dit soort debiele teksten, uitspraken of activiteiten kost FvD niet eens stemmen. Dat irriteert me
Bij Fortuyn was het idd stuitend... Bij Janmaat (CD) en de CP totaal niet, want dat waren ook gewoon neo's.quote:Op zondag 25 september 2022 22:49 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Zelf zijn ze nooit te beroerd om vergelijkingen met WW2 te trekken of andersdenkenden als facist weg te zetten en nou overkomt het ze zelf en zijn ze geschokt. Hypocriete bende. Nee tweet van Pepijn verdient geen schoonheidsprijs maar dit is wel hoe al 50 jaar het politieke debat bedreven wordt wanneer er op het scherpst van de snede gespeeld wordt.
Klopt, ook die kale engnek die coronamaatregelen poogt te verankeren in de Wpg is eng. Heel eng.quote:Op zondag 25 september 2022 21:49 schreef tong80 het volgende:
Niet alleen Baudet is gek en gevaarlijk.
Ja, verwijzend naar de "Neurenberg 2 tribunalen" van de Duitse advocaat Reiner Fuellmich, die er inmiddels - je verwacht het niet - met de ingezamelde poet (¤1,44 miljoen) vandoor is en nu aangeklaagd wordt door zijn voormalige partners.quote:Op zondag 25 september 2022 22:49 schreef superniger het volgende:
Is dat die 'er komen tribunalen' kneusje?
Wat "begrijp" je dan? Want aan onbewezen geroeptoeter valt niks te snappen.quote:Op zondag 25 september 2022 23:13 schreef britneycheers het volgende:
Is het vreemd dat ik de FvD op veel vlakken begrijp😳
Mijn vertrouwen in de Nederlander is minder dan dat van jou.quote:Op zondag 25 september 2022 23:47 schreef Tengano het volgende:
Ik ben inmiddels toch wel benieuwd hoeveel zetels Forum nog overhoudt bij de eerstvolgende verkiezingen.
Ik kan me werkelijk niet voorstellen dat ze er op vooruit zullen gaan na al die debiele escapades.
quote:Op zondag 25 september 2022 23:47 schreef Tengano het volgende:
Ik ben inmiddels wel benieuwd hoeveel zetels Forum nog overhoudt bij de eerstvolgende verkiezingen.
Ik kan me werkelijk niet voorstellen dat ze er op vooruit zullen gaan na al die debiele escapades.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 22% gewijzigd door Tengano op 25-09-2022 23:56:39 ]
Een stuk of 6.quote:Op zondag 25 september 2022 23:47 schreef Tengano het volgende:
Ik ben inmiddels wel benieuwd hoeveel zetels Forum nog overhoudt bij de eerstvolgende verkiezingen.
Ik kan me werkelijk niet voorstellen dat ze er op vooruit zullen gaan na al die debiele escapades.
Nog idioot veel..quote:Op maandag 26 september 2022 00:02 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
Een stuk of 6.
https://www.ioresearch.nl(...)opmars-bbb-vlakt-af/
De partij die hij zelf heeft opgericht. Ik vind het nog steeds bijzonder dat partijen zo weinig inzicht hoeven te geven in hun financiën. Geeft mij het gevoel dat er momenteel al ergens een groot strafrechtelijk onderzoek loopt waar niemand zich in wil mengen. FvD zou niet de eerste partij zijn die op Nederlandse bodem verboden wordt. Als een partij een gevaar is voor de staatsveiligheid dan kan dat gewoon, ook al heeft een partij aanhangers.quote:Op zondag 25 september 2022 23:35 schreef Bluesdude het volgende:
Henk Otten wil de FvD club verbieden
[ twitter ]
We hebben een volkspartij voor vrijheid en democratie die er prat op gaat ook de veiligheidspartij te zijn en de overheid uit je leven te willen houden. Na 12 jaar zijn we samen met de DDR de enige twee landen die het referendum hebben afgeschaft. Ieder jaar gaat er weer een stukje privacy dood. De politiek is nog nooit zo ver van het volk af geweest. De politie en defensie kraken en piepen, want er werd enkel bezuinigd tot de afgelopen 2 jaar. En als klap op de vuurpijl werden complete gezinnen kapotgemaakt zonder enige reden.quote:
Die halen inderdaad de laatste decennia veel meer zetels dan hun feitelijke doelgroep groot is.quote:Op maandag 26 september 2022 00:21 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
We hebben een volkspartij voor vrijheid en democratie die er prat op gaat ook de veiligheidspartij te zijn en de overheid uit je leven te willen houden. Na 12 jaar zijn we samen met de DDR de enige twee landen die het referendum hebben afgeschaft. Ieder jaar gaat er weer een stukje privacy dood. De politiek is nog nooit zo ver van het volk af geweest. De politie en defensie kraken en piepen, want er werd enkel bezuinigd tot de afgelopen 2 jaar. En als klap op de vuurpijl werden complete gezinnen kapotgemaakt zonder enige reden.
En nog zijn ze de grootste partij in de peilingen.
Maar met alle ernst: waarom bestaat de VVD dan nog? En dat bedoel ik niet retorisch. Kijk bijvoorbeeld eens goed naar het effect van VVD-beleid op veiligheid, cohesie, soevereiniteit en woonzekerheid.quote:Op maandag 26 september 2022 00:19 schreef Jojoke het volgende:
De partij die hij zelf heeft opgericht. Ik vind het nog steeds bijzonder dat partijen zo weinig inzicht hoeven te geven in hun financiën. Geeft mij het gevoel dat er momenteel al ergens een groot strafrechtelijk onderzoek loopt waar niemand zich in wil mengen. FvD zou niet de eerste partij zijn die op Nederlandse bodem verboden wordt. Als een partij een gevaar is voor de staatsveiligheid dan kan dat gewoon, ook al heeft een partij aanhangers.
Die effecten worden niet door iedereen even zwaar gevoeld hè.quote:Op maandag 26 september 2022 00:28 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Maar met alle ernst: waarom bestaat de VVD dan nog? En dat bedoel ik niet retorisch. Kijk bijvoorbeeld eens goed naar het effect van VVD-beleid op veiligheid, cohesie, soevereiniteit en woonzekerheid.
quote:Op maandag 26 september 2022 00:28 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Maar met alle ernst: waarom bestaat de VVD dan nog? En dat bedoel ik niet retorisch. Kijk bijvoorbeeld eens goed naar het effect van VVD-beleid op veiligheid, cohesie, soevereiniteit en woonzekerheid.
Over de invulling van de VVD valt te discussiëren, maar ik denk niet dat ze een gevaar zijn voor de staatsveiligheid. Een floppende democraat is iets anders dan een doelbewuste autocraat.quote:Op maandag 26 september 2022 00:28 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Maar met alle ernst: waarom bestaat de VVD dan nog? En dat bedoel ik niet retorisch. Kijk bijvoorbeeld eens goed naar het effect van VVD-beleid op veiligheid, cohesie, soevereiniteit en woonzekerheid.
Ah de oprichter himself wil de stekker eruit.quote:Op zondag 25 september 2022 23:35 schreef Bluesdude het volgende:
Henk Otten wil de FvD club verbieden
[ twitter ]
Dat is idd bizar. Dat er gewoon een fiks aantal mensen zijn die hierop stemmen.quote:Op zondag 25 september 2022 22:22 schreef opgebaarde het volgende:
Dit soort debiele teksten, uitspraken of activiteiten kost FvD niet eens stemmen. Dat irriteert me
Ik ben bang vanwege Rutte.quote:Op maandag 26 september 2022 00:28 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Maar met alle ernst: waarom bestaat de VVD dan nog? En dat bedoel ik niet retorisch. Kijk bijvoorbeeld eens goed naar het effect van VVD-beleid op veiligheid, cohesie, soevereiniteit en woonzekerheid.
Gideon is het gevaarlijkste, niet thierry of deze wappiequote:Op zondag 25 september 2022 21:49 schreef tong80 het volgende:
Ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) beraden zich op stappen tegen FvD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen omdat hij op Twitter een gefotoshopte afbeelding van hen heeft geplaatst met een nazivlag. Zij noemen de associatie met het naziregime ‘stuitend’.
[ afbeelding ]
‘Het is een nieuw dieptepunt in de bejegening van bestuurders en politici. Daarom beraden wij ons op verdere stappen’, schrijft Kuipers op Twitter over de foto. Van Gennip heeft hetzelfde bericht gelijktijdig getweet.
De bewuste tweet van Van Houwelingen is al verwijderd. Het was een bewerkte afbeelding van minister Kuipers die samen met Van Gennip een vlag hijst. Zij hadden die foto afgelopen week gedeeld omdat op de vlag de duurzaamheidsdoelen van de Verenigde Naties staan. In zijn tweet zette Van Houwelingen daarnaast een foto waarin dat doek is vervangen door een nazivlag. ‘De façade en de werkelijkheid’, was de begeleidende tekst.
D66-fractievoorzitter Jan Paternotte noemde de fotoshop al ‘wanstaltig’ en zei zondag een klacht in te dienen bij de Tweede Kamer voor het schenden van gedragsregels. ‘Nota bene net nu het Joods Nieuwjaar wordt gevierd’, schreef Paternotte in een reactie. Volgens hem staat in de regels dat een Kamerlid geen gedrag mag vertonen dat het gezag of de waardigheid van de Kamer ernstig schaadt. Paternotte vindt dat Van Houwelingen hiermee de veiligheid van beide ministers in gevaar brengt. Het gebruik van een nazivlag noemt hij ‘niets minder dan een grove belediging van de diepe pijn van de nabestaanden van de Holocaust’.
De actie van Van Houwelingen mag niet ongestraft blijven, vindt Paternotte. Daarom dient hij een klacht in bij het College van onderzoek integriteit van de Tweede Kamer. “We moeten een grens blijven trekken, keer op keer.”
Tweet in de link
https://www.ad.nl/politie(...)nazi-tweet~a59e77e2/
Niet alleen Baudet is gek en gevaarlijk.
Dat is een teken om hulp te zoekenquote:Op zondag 25 september 2022 23:13 schreef britneycheers het volgende:
Is het vreemd dat ik de FvD op veel vlakken begrijp😳
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |