Afgelopen woensdag de 8 weken echo gehad. Alles was goed, het kindje was 19 millimeter en gewoon al herkenbaar als mensje
2 weken eerder op de vitaliteitsecho was het 4 millimeter en zag het eruit als een koffieboon, bizar hoe snel dat allemaal groeit!
Volgens alle berekeningen zitten we goed op schema, bij de vitaliteitsecho kwamen we uit op 6wk1dg, afgelopen woensdag op 8wk3dg dus alles zit keurig op schema. Uitgerekende datum 18 juni!
We hebben het nieuws nu alleen met zeer directe familie gedeeld, als de 10 weken echo goed is gaan we het aan "iedereen" vertellen om het zo maar even te noemen. Wel op werk iemand van HR in vertrouwen genomen en gisteren een lang gesprek met haar gehad waarin ze me heeft voorgelicht waar ik als vader allemaal recht op heb. Wel fijn om dat allemaal zo inzichtelijk te hebben, nu eens bedenken hoe ik dat wil opnemen allemaal.
In ieder geval ook besloten dat we maar zo snel mogelijk een geregistreerd partnerschap gaan regelen, denk dat dat al veel zorgen wegneemt aangezien we nu dus officieel "niets" van elkaar zijn. Het is misschien niet heel romantisch, maar dat ben ik toch al niet

Dit weekend hebben we voor het eerst sinds de positieve test weer eens tijd met z'n tweetjes, dus daar gaan we even van genieten en proberen wat dingen op papier te zetten van wat we willen. Ook wat betreft NIPT, 13 weken echo en dat soort dingen. M'n vriendin heeft daar uiteraard al een sterke mening over vanuit haar werk, maar ze wil dat de verloskundige waar we nu onder behandeling zijn het zo neutraal mogelijk aan me uitlegt wat het allemaal is zodat ik een weloverwogen mening kan vormen.
quote:
Op vrijdag 11 november 2022 13:44 schreef Ericr het volgende:Net twee weken tussen hoop en vrees geleefd na een niet volledig duidelijke 20 weken echo. Bij de echo werden we doorverwezen naar het LUMC om een beter beeld te krijgen. Vorige week maandag bleek dat de hersenbalk ontbrak en er een stukje long 'verdwaald' was.
De ontbrekende hersenbalk hoeft op zich niet heel problematisch te zijn maar in combi met het stukje long werd er direct gedacht aan een mogelijk syndroom. Dan zit je opeens van routine onderzoek in een mallemolen waarbij ook de uiterste stap besproken wordt.
Genetisch onderzoek plus MRI duurt dan even voordat het uitgevoerd wordt. De laatste 2 weken waren dus best zwaar omdat je totaal niet weet waar je aan toe bent.
Vanochtend naar het ziekenhuis voor een nieuwe echo (met neuroloog er bij) plus bespreken MRI. Gelukkig gaf de MRI geen nieuwe bevindingen en de echo gaf een positief beeld over het stukje long.
Toevallig werden we tijdens het gesprek in het ziekenhuis gebeld over de uitslag van het genetisch onderzoek. Er was geen syndroom gevonden en ook geen andere genetische afwijkingen. Een pak van ons hart dus. Zeker omdat in 70% van de gevallen wel sprake is van een (ernstig) syndroom.
We weten dat de ontbrekende hersenbalk wel van invloed kan zijn op de ontwikkeling maar dat is voor ons de beste uitslag t.o.v. de mogelijke uitslagen waarbij je te maken kan krijgen met een niet levensvatbaar kind of een kind met een lage kwaliteit van leven.
We kunnen gelukkig nu weer vooruit kijken met daarbij goede begeleiding vanuit het ziekenhuis.
Heftig zeg, gelukkig dat de uitslagen toch nog relatief gunstig zijn uitgevallen. In ieder geval heel veel sterkte!