quote:De Amerikaanse FCC heeft SpaceX toestemming gegeven om nog eens 7.500 nieuwe satellieten te lanceren voor Starlink-internet. Het bedrijf diende een verzoek in om 29.988 satellieten in een baan om de aarde te brengen.
Dat heeft hij toch mooi voor elkaar gekregen danquote:Op donderdag 8 december 2022 23:56 schreef Tourniquet het volgende:
Wow, Tim Dodd (Everyday Astronaut) gaat mee met Dear Moon.![]()
quote:Op donderdag 8 december 2022 23:56 schreef Tourniquet het volgende:
Wow, Tim Dodd (Everyday Astronaut) gaat mee met Dear Moon.![]()
Haha wat vet!quote:Op donderdag 8 december 2022 23:56 schreef Tourniquet het volgende:
Wow, Tim Dodd (Everyday Astronaut) gaat mee met Dear Moon.![]()
Ze gaan met Starship. Zal nog wel even duren dus.quote:Op vrijdag 9 december 2022 10:49 schreef xzaz het volgende:
Ben ik de enige die het allemaal maar een beetje vaag vindt? Met wat gaan ze dan?
Serieus? Hun liever dan ik.quote:Op vrijdag 9 december 2022 11:10 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Ze gaan met Starship. Zal nog wel even duren dus.
Aangezien Starship geen launch escape system heeft zullen er een hoop niet-bemande vluchten gedaan moeten zijn voor er mensen mee mogen. Dus ik denk dat het wel goed zit tegen de tijd dat ze vertrekken. Maar daarom zal het echt nog wel een paar jaar duren.quote:
Meer info:quote:
Leuk voor hemquote:Op donderdag 8 december 2022 23:56 schreef Tourniquet het volgende:
Wow, Tim Dodd (Everyday Astronaut) gaat mee met Dear Moon.![]()
Wat zijn de verschillen?quote:
quote:Ruimtevaartbedrijf Musk door NASA gepolst om astronauten uit ISS te redden
NASA heeft geïnformeerd of Elons Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX de astronauten uit het internationale ruimtestation ISS kan redden, meldt persbureau Reuters. De Russische Soyuz-capsule waarmee de bemanning zou terugkeren, is door een lek mogelijk niet meer bruikbaar.
NASA heeft SpaceX gevraagd of het mogelijk is de Dragon Crew-capsule in te zetten om de bemanning op te halen, bevestigt een woordvoerder van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie aan Reuters. NASA onderstreept dat de redding van de ISS-bemanning vooralsnog niet aan de orde is.
Op 15 december raakte de Soyuz-capsule beschadigd toen Russische kosmonauten een ruimtewandeling wilden gaan maken. Vermoedelijk is het ruimtevaartuig geraakt door een minuscuul ruimtesteentje of mogelijk zelfs een stukje ruimtepuin. Daardoor ontstond een lek in het koelsysteem van de ruimtependel.
Door het lek is de koelvloeistof weggelekt. De Soyuz-capsule kan waarschijnlijk niet meer gebruikt worden. Het was de bedoeling dat drie bemanningsleden van het ISS, twee Russen en een Amerikaan, begin volgend jaar met het ruimtevaartuig naar de aarde zouden terugkeren.
Volgens een woordvoerder van NASA is nog geen beslissing genomen over hoe de astronauten terug naar aarde komen. Zowel NASA als de Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos onderzoekt de mogelijkheden.
https://www.nu.nl/tech/62(...)t-iss-te-redden.html
Interesting. Een (halve) aerospike.quote:Op vrijdag 30 december 2022 11:05 schreef InTrePidIvity het volgende:
Een nieuwe concurrent voor SpaceX:
Mooie plaatjes en mooie praatjes, ben benieuwd hoe ver ze komen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |