Jawel, kan tot maximaal 675K.quote:Op maandag 12 september 2022 11:43 schreef sjorsie1982 het volgende:
Voor mij is dit een nobrainer en ikvraag me af of je die hypo krijgt met dit inkomen.
Ik ben trouwens ooit begonnen met een niet net huis
Of iets verstandig is hangt vooral af van je besteedbaar inkomen en hoe zeker dat is (dus of je over lange tijd met grote zekerheid kunt vertrouwen dat minkomen ook iedere maand binnen te krijgen en/of je daartegenover nog genoeg spaarvermogen/buffer hebt mindere tijden te overbruggen).quote:Op maandag 12 september 2022 11:37 schreef Gibraltar70 het volgende:
Ik vind van niet, maar zie ook geen andere mogelijkheid. Anders word je nooit huiseigenaar.
Dat dus, vraag me dientengevolge af hoe oud TS is en zijn/haar financiële situatie over 30 jaar.quote:Op maandag 12 september 2022 11:48 schreef RM-rf het volgende:
Overigens komt het op mij wel een beetje onverantwoord over om van niets bezitten aan vastgoed (ik neem aan dat je nu huurt, hoeveel zijn je huurlasten dan? hoeveel heb je kunnen sparen tot nu toe?)... in ene naar een volle hypotheek van 600K te gaan.
dat is ruim boven de gemiddelde huizenprijs en ik vraag me sterk af waarom je niet eerder een wat gunstiger geprijsde tussenwoning gekocht hebt, en hierop al hebt kunnen aflossen en overwaarde hebt opgebouwd...
dat is vaak een teken van financieel verantwoord gedrag, dat je ook langzaam erin 'groeit'.
al te grote stappen in ene maken is toch wel een behoorlijk risico nemen, zeker omdat woon-eigendom ook qua onderhouds- en andere lasten wel een ander risico oplevert dan huren.
Net buiten Utrecht voor 3 ton een rijtjeshuis? Dan ben ik benieuwd naar jouw definitie van 'net buiten Utrecht'..quote:Op maandag 12 september 2022 13:33 schreef Fe2O3 het volgende:
Maximale hypotheek dus ongeveer, mja
Waarom niet net buiten Utrecht voor de helft?
Kosten om er te wonen zullen wel mee vallen, van 6k netto houd je 3.2k over ... dat moet toch wel lukken met 1 of 2 man?
https://www.funda.nl/koop(...)0-magnoliastraat-24/quote:Op maandag 12 september 2022 14:11 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
Net buiten Utrecht voor 3 ton een rijtjeshuis? Dan ben ik benieuwd naar jouw definitie van 'net buiten Utrecht'..
En die gaat ook niet voor ‘maar’ 3 ton wegquote:Op maandag 12 september 2022 14:20 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
https://www.funda.nl/koop(...)0-magnoliastraat-24/
Maar idd, dat is de ENIGE op funda voor t/m 3 ton ... 4 ton dan maar oid? ^^
Dat hoor ik al 22 jaarquote:Op maandag 12 september 2022 13:49 schreef Malavita het volgende:
Reken ook niet op de hypotheekrente aftrek. Die heb je nu nog wel maar geen idee hoe lang dat nog duurt.
Dat zal wel idd, komt altijd wel ter sprake maar gebeurd vrij weinig mee. Dan nog zou ik er geen rekening mee houden. Als het wel wegvalt en je hield er rekening mee kan je zomaar in de problemen komenquote:
Ik ben ook aan het kijken naar een nieuw huis en ik kijk wat ik max mag lenen, maar ik zieniet hoe ik de netto maandlasten moet kunnen betalen bij een max hypotheek, laat staan bruto.quote:Op maandag 12 september 2022 15:18 schreef Malavita het volgende:
[..]
Dat zal wel idd, komt altijd wel ter sprake maar gebeurd vrij weinig mee. Dan nog zou ik er geen rekening mee houden. Als het wel wegvalt en je hield er rekening mee kan je zomaar in de problemen komen
Wat dacht je van 50% aflossingsvrij? Enige optie voor ons.quote:Op maandag 12 september 2022 15:20 schreef sjorsie1982 het volgende:
Ik ben ook aan het kijken naar een nieuw huis en ik kijk wat ik max mag lenen, maar ik zieniet hoe ik de netto maandlasten moet kunnen betalen bij een max hypotheek,
Ja dat kan. Ik heb een bestaande spaarhypotheek en aflossingsvrij. Die heb ik niet meegenomen in de maandlasten omdat die tools op internet dat niet kunnen.quote:Op maandag 12 september 2022 15:51 schreef blomke het volgende:
[..]
Wat dacht je van 50% aflossingsvrij? Enige optie voor ons.
die hypotheekrente aftrek mag je alvast achterwege laten. ja dat krijg je terug, maar dat merk je pas aan het eind van het jaar. of je gaat maandelijks laten voorschieten door de belastingdienst.. echter, als je dat nodig hebt dan leen je teveel. zo simpel is het.. als je het alleen kan rondbreien met de hypotheekrente afrek dan zit er wat scheef..quote:Op maandag 12 september 2022 11:37 schreef Gibraltar70 het volgende:
In Utrecht kost een nette rijtjeswoning (+/-) ¤600K. Met de huidige rentestand hebben we het over ruim ¤3K aan hypotheekkosten per maand, je krijgt weliswaar ongeveer 500/600 terug via de hypotheekrenteaftrek, maar alsnog een modaal salaris aan woonlasten (excl. andere vaste lasten). Is dit verstandig? Zo een grote woonlast? Bij een verzamelinkomen van 6 netto.
Ik vind van niet, maar zie ook geen andere mogelijkheid. Anders word je nooit huiseigenaar.
strak plan, ware het niet dat die huizen er gewoon niet meer zijn.. als die huizen al beschikbaar komen is de prijs vaak al zo bizar hoog dat het zelf opknappen zo ongeveer de enige optie is en dan mag er helemaal niks tegen zitten om nog enigzins op een acceptabele totaalprijs uit te komen.quote:Op maandag 12 september 2022 11:52 schreef LXIV het volgende:
Ik zou als starter nu eerder een woning kopen waar nog wat aan moet gebeuren. Die moeite om het op te knappen betaald zichzelf terug.
Verder denk ik dat met de stijgende rente de huizenprijzen wel wat zullen zakken, maar niet dramatisch. 10% moet wel haalbaar zijn. Dus als je even kunt wachten zou ik het doen.
Los daarvan moet je in NL altijd kopen als je kunt. Voor die 3K aan maandlasten neemt door de inflatie je schuld nog sneller af. De reeele rente is negatief. Een schuld is eerder een asset dan een liability.
Ze worden niet betaalbaarder, maar wel goedkoper als de rente stijgt.quote:Op maandag 12 september 2022 16:12 schreef freak1 het volgende:
[..]
strak plan, ware het niet dat die huizen er gewoon niet meer zijn.. als die huizen al beschikbaar komen is de prijs vaak al zo bizar hoog dat het zelf opknappen zo ongeveer de enige optie is en dan mag er helemaal niks tegen zitten om nog enigzins op een acceptabele totaalprijs uit te komen.
de markt voor opknaphuizen is allang dood...
eens mbt schuld een asset.
dat de prijzen flink gaan dalen ben ik niet zo van overtuigd. schommelen, ja, sterk dalen, daar geloof ik niet zo in. uiteindelijk zijn er nog veel en veel te weinig huizen voor veel te veel mensen.. dat los je niet op met een recessie.
Als men zelf niet extra aflost is na 10 jaar niet 1/3e deel afgelost bij een annuïteitenhypotheek!quote:Op maandag 12 september 2022 16:06 schreef freak1 het volgende:
t
[..]
anyway;
het is ALTIJD de beste tijd om te kopen, mits annuitair en rente vast lang gezet… …en dan over een jaar of 10 als ik 1/3 afgelost heb, dan zie ik dan wel eens of ik blijf wonen of niet.. verkoop ik en brengt het 30 procent minder op dan bij aankoop? okay, dan heb ik gewoon gehuurd.. brengt het 29 procent minder of meer op? nog beter. zolang het maar meer opbrengt als de openstaande hypotheek..
Wat wordt er bij jou nog ingehouden van je netto-salaris? Of mis ik iets.quote:Op maandag 12 september 2022 13:33 schreef Fe2O3 het volgende:
Maximale hypotheek dus ongeveer, mja
Waarom niet net buiten Utrecht voor de helft?
Kosten om er te wonen zullen wel mee vallen, van 6k netto houd je 3.2k over ... dat moet toch wel lukken met 1 of 2 man?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |