Hij stijgt idd behoorlijk.quote:Op maandag 15 augustus 2022 17:33 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Maar dat zei ik dus ook nergens.Wel weer een grote stijging vandaag.
Ik snap zulke dingen echt niet.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 09:09 schreef Tjoent het volgende:
Blij dat m'n Adyen kooporder gisteren niet is uitgevoerd omdat ik te laag had ingeschreven.
Prachtige cijfers, 60% volumegroei : aandeel keldert doodleuk 13%
Zo prachtig dat ze een k/w van 80 rechtvaardigen?quote:Op donderdag 18 augustus 2022 10:09 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Ik snap zulke dingen echt niet.
Het zijn zeker prachtige cijfers.
Dat soort koersbewegingen worden grotendeels gevoed door verwachtingen over de toekomst, niet op basis van behaalde resultaten.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 09:09 schreef Tjoent het volgende:
Blij dat m'n Adyen kooporder gisteren niet is uitgevoerd omdat ik te laag had ingeschreven.
Prachtige cijfers, 60% volumegroei : aandeel keldert doodleuk 13%
Precies. Er is meer dan de resultaten van vandaag. Als je slim belegt kijk je een slag verder dan de kwartaal cijfers.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 10:14 schreef dop het volgende:
[..]
Zo prachtig dat zeeën k/w van 80 rechtvaardigen?
Dat is aan de markt om te bepalen.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 10:14 schreef dop het volgende:
[..]
Zo prachtig dat zeeën k/w van 80 rechtvaardigen?
Stijgende rentes -> hogere financieringskosten. Dat is meestal wel een verklaring.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 10:21 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Dat is aan de markt om te bepalen.
Maar waarom dan de afgelopen 2 jaar wel en nu ineens weer niet?
quote:Als ik de cijfers gisteren had gezien was ik long gegaan.
Vandaar dat ik nog steeds moet werken voor m'n geld waarschijnlijk
winstnemingen na de cijfersquote:Op donderdag 18 augustus 2022 09:09 schreef Tjoent het volgende:
Blij dat m'n Adyen kooporder gisteren niet is uitgevoerd omdat ik te laag had ingeschreven.
Prachtige cijfers, 60% volumegroei : aandeel keldert doodleuk 13%
Dan zal ik wel te moeilijk denken. In februari kwamen ze ook met cijfers, maar zou moeten nakijken hoe die dan waren. Toen had ik geluk, want in één dag 15% winst. Het is sowieso een ietwat tricky aandeel. Tijdje geleden voor 1150 ofzo, waren ze leuk geweestquote:Op donderdag 18 augustus 2022 10:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
winstnemingen na de cijfers
simpel
Voor elke transactie moet er ook een koper zijn; collectief winst nemen kan niet want er moeten evenredige instappers zijn.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 10:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
winstnemingen na de cijfers
simpel
Top bedankt. Dit geeft echt een mooi overzicht.quote:Op dinsdag 16 augustus 2022 13:00 schreef maan_man het volgende:
[..]
Nee, uitdraai lukt niet. Maar als je rechtsboven op rendement klinkt, dan krijg je een popup met die gegevens.
Hoe kan het dat jouw effect in wisselkoers wijziging veel hoger is dan effect koers wijziging?quote:Op maandag 15 augustus 2022 22:45 schreef maan_man het volgende:
Hoe houden jullie je resultaten eigenlijk bij? Ik vind het bij De Giro altijd extreem lastig om een goed overzicht te krijgen en heb al gepoogd diverse spreadsheets te bouwen. Maar het blijft behelpen. Zit nu in de 7 dagen proefperiode van https://portfoliodividendtracker.com/.
Weet nog niet wat ik ga doen. Van de ene kant betaal ik niet graag ergens voor maar van de andere kant ben ik er wel over te spreken. Importeren vanuit De Giro verliep makkelijk.
Nooit dingen zo inzichtelijk gehad. 14-06-2021 mijn eerste aandeel gekocht. Sinds die tijd:
Totaal rendement: 13,31%
Verlies door effectprijs wijziging: 0,47%
Winst door wisselkoers wijziging: 10,61%
Dividenden: 3,64%
Transactiekosten: 0,55%
Brokerkosten: 0,23%
Ytd:
Totaal rendement: 7,98%
Verlies door effectprijs wijziging: 0,30%
Winst door wisselkoers wijziging: 6,24%
Dividenden: 2,18%
Transactiekosten: 0,22%
Brokerkosten: 0,09%
Bij mij vergelijkbaar, ook iets van 30%.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 15:51 schreef Patroon het volgende:
[..]
Top bedankt. Dit geeft echt een mooi overzicht.
Totaal rendement 31,64%
Winst door effectprijs wijziging 28,03%
Winst door wisselkoers wijziging 0,13%
Dividenden 3,95%
Transactiekosten 0,17%
Brokerkosten 0,32%
Je kan hier mooi terugzien dat ik begin maart 2020 na de corona dip extra heb bijgekocht
[ afbeelding ]
Lijkt mij vrij simpel. De waarde van mijn aandelen is amper gestegen/beperkt gedaald, terwijl de Dollar sterk is gestegen ten opzichte van de Euro.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 16:00 schreef Patroon het volgende:
[..]
Hoe kan het dat jouw effect in wisselkoers wijziging veel hoger is dan effect koers wijziging?
Helder.. Hoe lang zit je er nu in? Want bijna alles is afgelopen jaren gestegen.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 20:14 schreef maan_man het volgende:
[..]
Lijkt mij vrij simpel. De waarde van mijn aandelen is amper gestegen/beperkt gedaald, terwijl de Dollar sterk is gestegen ten opzichte van de Euro.
Juni vorig jaar. Wat dat betreft volg ik redelijk de sp 500 en de aex. Die schommelen over die periode ook rond de 0. Daarnaast heb ik in 2021 nog wat leergeld betaald met Philips en just eat. Vanaf 2022 gaat het beter.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 22:32 schreef Patroon het volgende:
[..]
Helder.. Hoe lang zit je er nu in? Want bijna alles is afgelopen jaren gestegen.
Ik hou mijn portefeulle ook heel simpel bij in Excel. Ik noteer elke maand de storting en trek dan de waarde van de portefeuille af van de stortingen. Het rendement is dan nagenoeg gelijk aan dat wat dat programma laat zien, alleen mis ik wel de mooie grafieken, maar om daar nou 5 euro voor te betalen. Wellicht krijg ik hetzelfde als ik elke 1e van de maand de waarde van de portefeuille noteer. Zal eens wat proberen.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 19:29 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Bij mij vergelijkbaar, ook iets van 30%.
Overigens ben ik wel benieuwd of de verandering van RDS naar Shell nog voor verkeerde data zorgt. Hij ziet dat wel als twee aparte aandelen. Voor Unilever geldt iets vergelijkbaars dacht ik.
Jij hebt ook een vrij basic strategie toch? Elke maand geld in één ETF stoppen? Dan is zo’n overzicht ook wat minder relevant ja.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 08:25 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ik hou mijn portefeulle ook heel simpel bij in Excel. Ik noteer elke maand de storting en trek dan de waarde van de portefeuille af van de stortingen. Het rendement is dan nagenoeg gelijk aan dat wat dat programma laat zien, alleen mis ik wel de mooie grafieken, maar om daar nou 5 euro voor te betalen. Wellicht krijg ik hetzelfde als ik elke 1e van de maand de waarde van de portefeuille noteer. Zal eens wat proberen.
Ja klopt, recht toe recht aan alleen kopen en bij dikke daling (zoals toen met begin covid wat extra kopen).quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 09:18 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Jij hebt ook een vrij basic strategie toch? Elke maand geld in één ETF stoppen? Dan is zo’n overzicht ook wat minder relevant ja.
Ik heb vooral met Shell enorm veel transacties gedaan. Heeft me geen windeieren gelegd, maar heb zelf totaal geen overzicht meer wat m’n winst is. Voor mij is dit wel een meerwaarde (als de data klopt).
Waarschijnlijk een ETF die geprijsd is in euro's. In de ETF zit in een bepaalde waarde in dollars die in euro's meer waard is geworden door de koersontwikkeling euro/dollar.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 12:35 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Hoe kan het dat de koers van een distributing S&P500 ETF hoger is dan in november/ december 2021 maar de index zelf staat lager?
Oh ja, thanks.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 12:39 schreef maan_man het volgende:
[..]
Waarschijnlijk een ETF die geprijsd is in euro's. In de ETF zit in een bepaalde waarde in dollars die in euro's meer waard is geworden door de koersontwikkeling euro/dollar.
Just Eat Takeaway stijgt ook maar liefst 38% nu, omdat ze hun belang van 33% in iFood verkocht hebben aan Prosus. En Prosus inderdaad volgt gewoon de normale trend van de AEX.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 12:17 schreef JimmyJames het volgende:
Bijzonder dat Prosus stijgt op het nieuws dat ze meer geld gaan steken in maaltijdbezorging.
TELL gaat overigens ook wel hard momenteel. Beetje te zelfs.
Speculeren voorkomen. Althans, dat is het verhaal. Doet de UK ook.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 14:29 schreef maan_man het volgende:
Ik was net even naar mijn transactie van gisteren aan kijken. Zal wel mijn onwetendheid zijn, maar ik kom er net achter dat die stokbroodeters transactiebelasting in rekening brengen bij een aankoop als de marktwaarden van het bedrijf waarvan je aandelen koopt meer dan 1 miljard bedraagt.
Onderaan in het artikel trok het onderstaande mijn aandacht:quote:Quantum Computing Will Be Bigger Than the Discovery of Fire!
Quantum computing is the most underrated, most transformational technological breakthrough since the internet
1d ago · By Luke Lango
Haim Israel, head of global thematic investing research at Bank of America, believes quantum computing is “a revolution for humanity bigger than fire, bigger than the wheel.”
Scientists at leading tech companies have started to figure out how to harness the power of quantum mechanics to make a new generation of super quantum computers -- infinitely faster and more powerful than even today’s fastest supercomputers.
Google has built a quantum computer that’s about 158 million times faster than the world’s fastest supercomputer.
Quantum computing could allow us to create a million-mile EV rather soon. And through material simulation and battery optimization modeling, it’d also dramatically reduce the costs of EV manufacturing.
https://investorplace.com(...)orlds-energy-crisis/
Ik ben geenszins in staat te oordelen of er wat in zit, en of het dus wijsheid is om in een of alle van de drie te beleggen. Mening?quote:In other words, with the help of quantum computing, we could be just years away from $15,000 EVs that can drive up to 1,000 miles on a single charge.
Indeed, auto makers like Hyundai (HYMTF) and Volkswagen (VWAGY) are already using quantum computers to make next-gen high-performance, low-cost EVs. These are EVs that actually drive as far as your gas car — and cost less than it, too!
And those are the vehicles that will change the world, not today’s $70,000 Teslas or $100,000-plus Lucid (LCID) cars. The EVs that will change the world will drive 1,000-plus miles and cost less than $15,000.
We truly believe that quantum computing will meaningfully accelerate the EV Revolution. Over the next few years, it will help to develop new EVs that last forever and cost next to nothing.
Forget Tesla. Focus on the next wave of EV makers that will make these quantum-enabled cars.
Believe it or not, one of those companies is Apple (AAPL).
Yep. You read that right. The world’s largest company is reportedly preparing to launch an electric vehicle very soon. Given its expertise in creating home-run-hit hardware products, we think Apple’s EV will drive us into an electric future.
Als je defensief wilt spelen kan het alle drie, maareh, het zijn grote namen met veel macht. In die zin wat defensiever ook nog.quote:Op zondag 21 augustus 2022 10:24 schreef Akathisia het volgende:
Ik ben helemaal niet bezig met beleggen (alleen defensief) maar stuitte toevallig op het volgende:
[..]
Onderaan in het artikel trok het onderstaande mijn aandacht:
[..]
Ik ben geenszins in staat te oordelen of er wat in zit, en of het dus wijsheid is om in een of alle van de drie te beleggen. Mening?
Het hele artikel is een lokkertje om je lekker te maken voor dat $3 aandeel, met die link helemaal onderaan.quote:Op zondag 21 augustus 2022 10:24 schreef Akathisia het volgende:
Ik ben helemaal niet bezig met beleggen (alleen defensief) maar stuitte toevallig op het volgende:
[..]
Onderaan in het artikel trok het onderstaande mijn aandacht:
[..]
Ik ben geenszins in staat te oordelen of er wat in zit, en of het dus wijsheid is om in een of alle van de drie te beleggen. Mening?
Het is ook geschreven alsof er iets verkocht moet worden, maar misschien zit er desondanks iets in. Het hoeft elkaar niet uit te sluiten.quote:Op zondag 21 augustus 2022 10:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
Het hele artikel is een lokkertje om je lekker te maken voor dat $3 aandeel.
Die 3 merken die je vet hebt gedruk staan er alleen maar in om het artikel 'credibility' te geven.
Dat is duidelijk, maar het gaat toch juist om de snelheid van de ontwikkeling wanneer je de potentiële winst wil bepalen, en de toepassing van QC kan daarin het verschil maken.quote:Op zondag 21 augustus 2022 10:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
Er staan claims in van "$15.000 EV with 1.000 mile range" maar dat is niet iets dat niet mogelijk is zonder quantum computers. Dat is vooral mogelijk door schaalvergroting en hogere energiedichtheid van accu's.
Het is gewoon een commercieel praatje met wat buzzwords om je zover te krijgen dat je je e-mail adres achterlaat.quote:Op zondag 21 augustus 2022 10:57 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Het is ook geschreven alsof er iets verkocht moet worden, maar misschien zit er desondanks iets in. Het hoeft elkaar niet uit te sluiten.
[..]
Dat is duidelijk, maar het gaat toch juist om de snelheid van de ontwikkeling wanneer je de potentiële winst wil bepalen, en de toepassing van QC kan daarin het verschil maken.
Het was sowieso al suspect omdat het (de ophemeling van de Google QC) via de Chrome feed tot me kwam.quote:Op zondag 21 augustus 2022 11:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
Het is gewoon een commercieel praatje met wat buzzwords om je zover te krijgen dat je je e-mail adres achterlaat.
Toen ik de vraag stelde hoopte ik natuurlijk op de aanwezigheid van iemand die zich er in verdiept heeft.quote:Op zondag 21 augustus 2022 11:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
Ja, quantum computing heeft gigantische potentie maar het is in geen enkel opzicht duidelijk of en welke vooruitgang VW, Hyundai, Apple en andere merken er mee gehaald hebben en of ze dat enig voordeel geeft t.o.v. concurrentie.
Wat je kan doen is per bedrijf dat genoemd wordt uitzoeken hoe ze quantum computing toepassen.
Bij Volkswagen vond ik bijvoorbeeld na 5 seconden zoeken dat ze het gebruiken om navigatie te verbeteren maar dat heeft op zich weinig met accu's te maken.
Eigenlijk is dit nog interessanter. Ik kan me trouwens voorstellen dat zo een lab-opstelling evengoed veel waarde/commerciële opties impliceert. Op zijn minst teneinde de ontwikkeling van de eigen producten. Is er daarbij een scenario mogelijk dat de eigenaar van zo een totaal onpraktisch en miljardenkostende QC 'computing' opdrachten zal krijgen/aannemen?quote:Op zondag 21 augustus 2022 11:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
Je kan ook kijken naar bedrijven die zich toeleggen op de ontwikkeling van quantum computers, zoals IBM, Google, IonQ, Nvidia. Maar ook dan zit er nog een hoop lucht tussen een laboratorium opstelling die miljarden heeft gekost en een praktisch toepasbare en commercieel interessante oplossing.
Maar dat is toch prima? Jij bent degene die er in geïnteresseerd is. Dit is een deeltje van je research.quote:Op zondag 21 augustus 2022 11:21 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Het was sowieso al suspect omdat het (de ophemeling van de Google QC) via de Chrome feed tot me kwam.
[..]
Toen ik de vraag stelde hoopte ik natuurlijk op de aanwezigheid van iemand die zich er in verdiept heeft.
Als je iets langer dan 5 seconden had gezocht, was je misschien het volgende tegengekomen: https://www.volkswagen-ne(...)battery-research-351
Ze zijn continu op zoek naar meer qubits dus kan me voorstellen dat je de eerste generatie hybrids als clouddienst aangeboden krijgt en dat die lab-setups vooral zijn om meer qubits in zo'n QC te krijgen.quote:[..]
Eigenlijk is dit nog interessanter. Ik kan me trouwens voorstellen dat zo een lab-opstelling evengoed veel waarde/commerciële opties impliceert. Op zijn minst teneinde de ontwikkeling van de eigen producten. Is er daarbij een scenario mogelijk dat de eigenaar van zo een totaal onpraktisch en miljardenkostende QC 'computing' opdrachten zal krijgen/aannemen?
Kan Google via deze weg trouwens geen deeleigenaarschap van het patent afdwingen, of is de competitie daar te hoog voor?quote:Op zondag 21 augustus 2022 11:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
Zo te zien gebruiken ze een clouddienst van Google dus het zal nog wel om een hybride oplossing gaan, klassieke computers die gekoppeld zijn aan een quantum computer met een beperkt aantal qubits.
Het enige voordeel is nog dat m'n aandelenportfolio voor 75% in Amerikaanse bedrijven zit.quote:Op maandag 22 augustus 2022 10:27 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Ja, gaat lekker zo he![]()
Nog even en Europa gaat richting Turkije of Libanon met z'n muntje.
Wordt wel gevaarlijk dit.quote:Op maandag 22 augustus 2022 10:27 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Ja, gaat lekker zo he![]()
Nog even en Europa gaat richting Turkije of Libanon met z'n muntje.
Ja, me tooquote:Op maandag 22 augustus 2022 10:45 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Het enige voordeel is nog dat m'n aandelenportfolio voor 75% in Amerikaanse bedrijven zit.
Maar het klinkt niet heel gunstig verder...
URSULAAAAquote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |