Als jij al jaren 1300 kcal per dag eet heeft je lichaam zich daaraan aangepast en staat je verbranding op een laag pitje.quote:Op donderdag 7 juli 2022 21:13 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat is een gemiddelde dag en hetgeen ik normaliter eet. De enige variatie is de hoofdmaaltijd. Ik heb dat allemaal gewogen en aan de hand van de Verpakkingen de kcal en andere waarden bepaald.
Het enige wat er aan ontbreekt zijn de 2 glazen water.
Met behulp van het voedingscentrum de aanbevolen waarden berekend.
Overigens is dit eetpatroon al zeker 10 jaar min of meer hetzelfde met toch schommelende gewichten. Met balansdagen op zondag en zaterdag waar ik alleen ontbijt en een warme maaltijd rond 1600 eet.
Sterker nog op vakantie beweeg ik veel meer en eet ik minder maar dat doet niets met mijn gewicht.
Dit is wat ik bedoelde met 'het systeem om zeep geholpen'.quote:Op donderdag 7 juli 2022 22:49 schreef Luxuria het volgende:
[..]
Als jij al jaren 1300 kcal per dag eet heeft je lichaam zich daaraan aangepast en staat je verbranding op een laag pitje.
Je eet veel te weinig, hiermee val je niet af. Je zit zelfs onder je BMR en dat is niet gezond.
Ga maar eens 1600-1700 kcal eten (met een goede balans tussen complexe koolhydraten, eiwitten en vetten) en je zult resultaat zien.
Nu snap ik de onduidelijkheid. Ik heb alles na bereiding gewogen. Dus ik heb het broodje op de keukenweegschaal gelegd, daarna het plakje cervelaat, etc.quote:Op donderdag 7 juli 2022 22:40 schreef Donna het volgende:
[..]
Dan is het prima toch.
Ik zou zeggen hou het eens 2weken helemaal nauwkeurig bij en reken het avondeten ruim als je het niet goed kan wegen/meten. Heb je ook een sporthorloge ofzo die je verbruik bijhoudt?
En je drinkt wel voldoende? Dan doel ik niet op die biertjes.![]()
Wie weet wat voor inzichten je krijgt.
In principe weeg ik alles na bereiding, maar soms gaat dat niet en dan kijk ik toch maar op de verpakking wat ik in de pan gooi en maak ik er op die manier wat van. Doorgaans komt daar ook een normale waarde uit en dan geloof ik het wel. Ik val af, dus het zit vast goed.
Nu snap ik de onduidelijkheid. Ik heb alles na bereiding gewogen. Dus ik heb het broodje op de keukenweegschaal gelegd, daarna het plakje cervelaat, etc.quote:Op donderdag 7 juli 2022 22:40 schreef Donna het volgende:
[..]
Dan is het prima toch.
Ik zou zeggen hou het eens 2weken helemaal nauwkeurig bij en reken het avondeten ruim als je het niet goed kan wegen/meten. Heb je ook een sporthorloge ofzo die je verbruik bijhoudt?
En je drinkt wel voldoende? Dan doel ik niet op die biertjes.![]()
Wie weet wat voor inzichten je krijgt.
In principe weeg ik alles na bereiding, maar soms gaat dat niet en dan kijk ik toch maar op de verpakking wat ik in de pan gooi en maak ik er op die manier wat van. Doorgaans komt daar ook een normale waarde uit en dan geloof ik het wel. Ik val af, dus het zit vast goed.
Ik zal eens een week alles wegen maar zoals eerder gezegd alles tot aan avondeten is elke werkdag hetzelfde.quote:Op donderdag 7 juli 2022 22:49 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Oke. Nouja als het echt zo is dat je 100% zeker bent dat je echt maar 1300 kcal eet en toch niet afvalt (of zelfs aankomt) dan lijkt het me tijd om een doktersbezoekje te brengen. Want afvallen is uiteindelijk toch kcal in vs kcal uit. Suiker en alles draagt natuurlijk wel een klein beetje bij, maar 95% is gewoon in vs uit. Dus dan is ergens je verbranding of iets anders helemaal facked.
Misschien zou je ook kunnen afwisselen met wat je overdag eet. Ik weet niet of het zo werkt, maar ik heb het idee dat mijn lijf juist helemaal niet blij wordt van iedere dag hetzelfde. Dus ik probeer nu wat te varieren met de lunch: soms een salade, soms brood, soms een bak yoghurt met fruit, etc. Ik heb het idee dat dat beter werkt.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 09:04 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
[..]
Ik zal eens een week alles wegen maar zoals eerder gezegd alles tot aan avondeten is elke werkdag hetzelfde.
Het spiken van de insuline dat geloof ik wel want het zijn idd best veel suikers gedurende de dag.
Dat herken ik, daar is bij mij winst te behalen. Afwisseling in lunch en tussendoortjes, daar ga ik weer mee aan de slag en dan kan ik hopelijk ook nog wat minderen met de chocola en gaat het afvallen eindelijk weer verder. Misschien nog iets meer wandelen, dat ligt al maanden zo goed als stil omdat mijn linkerheup nog heel vervelend deed.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 09:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Misschien zou je ook kunnen afwisselen met wat je overdag eet. Ik weet niet of het zo werkt, maar ik heb het idee dat mijn lijf juist helemaal niet blij wordt van iedere dag hetzelfde. Dus ik probeer nu wat te varieren met de lunch: soms een salade, soms brood, soms een bak yoghurt met fruit, etc. Ik heb het idee dat dat beter werkt.
Ik zou je aanraden dit te kijken:quote:Op donderdag 7 juli 2022 22:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja sorry maar als de meetmethodiek en wat er staat elke keer ter discussie gesteld wordt dan kan ik er weinig mee. Dit is 2x nagewogen en nagekeken plus data komt recht van de verpakkingen af. Daar valt weinig meer van te vinden dat is daadwerkelijk wat ik eet het heeft voor mij ook geen zin om er over te liegen.
Ik post het hier omdat het resultaat mij ook verbaasde. En ik negeer de adviezen juist niet lees maar terug. Maar het wegen van voedsel voordat je het kookt slaat gewoon wetenschappelijk nergens op.
Vandaag nergens. Als de rest van het gezin appelmoes door de aardappels neemt, eet ik altijd rode bieten want dat lust de rest niet, maar die kwamen me vanmiddag zelf al tegemoet gelopen inclusief wollen jasjes.quote:
Dit denk ik zo vaak. Als ik nu gewoon ff 6 maanden mijn best doe is het 'klaar' (voor zover je natuurlijk ooit klaar bent). Maarja, zo werkt het leven niet.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 18:50 schreef SQ het volgende:
En als ik dit nou zes maanden lang elke dag zou doen zou ik zo fucking slank zijn he.
Maar ja.
Natuurlijk is dat een prima tussendoortje! Trouwens, als je echt trek hebt moet je sowieso iets eten. Kan je beter optijd doen dan uitstellen en dan zo veel honger krijgen dat je alles gaat eten wat los en vast zit.quote:Op zaterdag 9 juli 2022 10:58 schreef ChildoftheStars het volgende:
vraagje als je echt trek hebt, is een gekookt eitje met wat rauwe groente (salade dus) een goed tussendoortje. Ik vind dat erg lekker, maar als maaltijd krijg ik snel weer honger. En een gekookt eitje is volgens het internet 64 kcal, dus laten we zeggen 75kcal. Plus groente kom je op 100kcal uit ongeveer, onder de 150kcal durf ik wel te beweren iig... Dat moet toch een beetje passen... met fruit kom je snel op meer uit... en nee, dit is niet kcal besparing, maar gewoon ter afwisseling lijkt me dat wel lekker. Natuurlijk eet ik ook gewoon twee keer fruitmaar ik wil gewoon afwisseling
Ik heb het deze week dus weer beter afgewisseld en dat heeft ook meteen weer resultaat. Niet alleen op mijn gewicht, maar eigenlijk ook op mjin behoefte aan andere dingen. Want als ik meer afwissel, eet ik uiteraard meer verschillende dingen, is het over het algemeen minder saai en voel ik me daar beter bij.quote:Op vrijdag 8 juli 2022 10:08 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Dat herken ik, daar is bij mij winst te behalen. Afwisseling in lunch en tussendoortjes, daar ga ik weer mee aan de slag en dan kan ik hopelijk ook nog wat minderen met de chocola en gaat het afvallen eindelijk weer verder. Misschien nog iets meer wandelen, dat ligt al maanden zo goed als stil omdat mijn linkerheup nog heel vervelend deed.
Ik wil voordat we dit najaar gaan verhuizen die paar kilo kwijt die ervoor zorgen dat ik met een deel van mijn garderobe tussen 2 maten in hang zodat de grotere maat niet meeverhuisd hoeft te worden.
Echt hequote:Op vrijdag 8 juli 2022 18:50 schreef SQ het volgende:
En als ik dit nou zes maanden lang elke dag zou doen zou ik zo fucking slank zijn he.
Maar ja.
Dank je wel! Dan komt dat mee met de volgende boodschappenquote:Op zaterdag 9 juli 2022 12:26 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat een prima tussendoortje! Trouwens, als je echt trek hebt moet je sowieso iets eten. Kan je beter optijd doen dan uitstellen en dan zo veel honger krijgen dat je alles gaat eten wat los en vast zit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |