Ben al een tijdje bezig bij Max.quote:Op zondag 22 mei 2022 12:46 schreef Crowdmeister het volgende:
[..]
Onder statistieken bij Max staat een momentopname van 6464 geregistreerde beleggers (per 1/1/2022?), echter actieve investeerders vermeldt 1098. Als je te maken hebt met groeistuipen zou ik met zo'n relatief klein actief klantenbestand geen projecten aannemen waar met tracht 5 ton of meer voor een enkel huis op te halen.
Veel nieuwe klanten zullen sowieso klein instappen met bedragen van 100 euro per keer om die discount op termijn te bemachtigen.
Dat van de IT problemen geloof ik (nog) wel, er gaan niet ineens meerdere woningen in default die tegelijkertijd moeten aflossen. Ik ben twee maanden geleden klein begonnen met Max, maar ik ga zeker eerst de kat uit de boom kijken hoe het gaat met de administratie van de rente bijschrijvingen e.d. voordat ik er met meer projecten mee doe.
P.s. zou het er ook nog mee te maken hebben dat er nu administratie issues zijn met projecten van voor de IT migratie? Mijn eerste coupon op mijn eerste project werd keurig op tijd bijgeschreven. Maar dat is een hele recente.
Wat ik begrijp van het hele verhaal dat het vooral projecten betreft die nog niet afgelost kunnen worden door externe oorzaken (achterstanden notarissen in bijvoorbeeld UK) waarmee de IT systemen een probleem mee hebben, dus uitgestelde/verlengde aflostermijnen. Tsja, daar lijkt mij dan dus iets essentieels in het design mis te zitten. Want projecten die door welke omstandigheden dan ook later aflost worden dan geplanned hebben we denk ik bij elk platform al wel en keer gezien. Daar hoort je IT systeem gewoon mee overweg te kunnen, het mag niet alleen uitgaan van de ideale situiatie maar juist ook die afwijkende situaties kunnen afhandelen.quote:Op zondag 22 mei 2022 12:46 schreef Crowdmeister het volgende:
P.s. zou het er ook nog mee te maken hebben dat er nu administratie issues zijn met projecten van voor de IT migratie?
Waar komt deze vandaan? Is er een mail rondgestuurd die ik niet heb ontvangen? Op de website zie ik ook geen vooraankondiging.quote:Op zaterdag 21 mei 2022 18:52 schreef KrekelJapie het volgende:
Nieuwste CRE is wel wat hoger dan eerdere projecten
quote:
U investeert middels deze propositie in een bedrijvencomplex in Assen. De beoogde looptijd is 36 maanden en de vaste rente bedraagt 6,25% per jaar. Als investeerder krijgt u een eerste recht van hypotheek met aanvullende zekerheden. De loan-to-value bedraagt 68,4%.
Maandag om 16:00 uur wordt de nieuwe propositie gepubliceerd. U kunt dan geheel vrijblijvend een deelnamebedrag reserveren. Begin juni wordt het mogelijk om uw investering af te ronden.
Hier is inderdaad een mail over gestuurd.quote:Op zondag 22 mei 2022 17:49 schreef InVestEerder het volgende:
[..]
Waar komt deze vandaan? Is er een mail rondgestuurd die ik niet heb ontvangen? Op de website zie ik ook geen vooraankondiging.
quote:Op zaterdag 21 mei 2022 20:24 schreef ron6 het volgende:
Volgens mij is deze NLI nog niet langsgekomen.
Aankoop woningen 6,25%. live Maandag 23 mei 10:00Bij NLI zie ik vaker dat als zekerheid een notariële verkoopvolmacht wordt gegeven. Als ik het goed heb kan zo'n volmacht worden ingetrokken. Als dit zo is is de zekerheid in vergelijking met een hypotheekrecht en stuk minder. Weet iemand hoe dit precies zit en hoe waarderen jullie deze zekerheid?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
M.i. heeft een dergelijke volmacht weinig waarde. Iedere derde partij kan eventueel ook gewoon beslag leggen op het “onderpand”.quote:Op maandag 23 mei 2022 08:43 schreef W1241302 het volgende:
[..]
Bij NLI zie ik vaker dat als zekerheid een notariële verkoopvolmacht wordt gegeven. Als ik het goed heb kan zo'n volmacht worden ingetrokken. Als dit zo is is de zekerheid in vergelijking met een hypotheekrecht en stuk minder. Weet iemand hoe dit precies zit en hoe waarderen jullie deze zekerheid?
Volgens mij kun je een volmacht ook onherroepelijk maken.quote:Op maandag 23 mei 2022 08:43 schreef W1241302 het volgende:
[..]
Bij NLI zie ik vaker dat als zekerheid een notariële verkoopvolmacht wordt gegeven. Als ik het goed heb kan zo'n volmacht worden ingetrokken. Als dit zo is is de zekerheid in vergelijking met een hypotheekrecht en stuk minder. Weet iemand hoe dit precies zit en hoe waarderen jullie deze zekerheid?
Ik heb hem zojuist meegenomen.quote:Op maandag 23 mei 2022 09:56 schreef Halcon het volgende:
[..]
Volgens mij kun je een volmacht ook onherroepelijk maken.
Maar goed, als iemand dan niet meewerkt, heb je er alsnog weinig aan.
In een ver verleden gewerkt op de afdeling gedwongen verkopen van 'n grote hypotheekverstrekker. Daar werkten we ook met volmachten.
Vaak was dat ellende. Mensen tekenden dat, omdat het "moest". Maar als puntje bij paaltje kwam, dan kon de makelaar ze niet bereiken, waren ze niet thuis als er kopers waren, was het een teringbende binnen als kijkers wel binnen konden of lieten ze advocaten brieven schrijven als ze het niet eens waren met de prijs, etc.
Soms had je dan ook nog beslagleggers die niet mee wilden werken.
Tja,je mag het overdreven vinden, die twijfel en terughoudendheid die er bij sommigen (waaronder ikzelf) ondertussen is ontstaan over de werkwijze van CRE.quote:Op zaterdag 21 mei 2022 22:25 schreef obligataire het volgende:
Het is ook nooit goed hé, bij CRE .....![]()
Dat lijkt me juist het issue, een eigenaar die een nptariele verkoopvolmacht getekend heeft en niet meewerkt is neem ik aan uiteindelijk via de rechter nog wel te dwingen. Daar zijn uiteraard wel kosten aan verbonden en geeft een berg ellende, maar dat recht is uiteindelijk af te dwingen. Maar als bijvoorbeeld de belastingdienst beslag hefet gelegd en over gaat tot verkoop, dan stelt zo'n volmacht weinig meer voor, toch?quote:Op maandag 23 mei 2022 09:56 schreef Halcon het volgende:
Soms had je dan ook nog beslagleggers die niet mee wilden werken.
Ja, in theorie kun je iemand dwingen. In de praktijk is het lastiger. Want wat wil je doen als de makelaar met kijkers voor de deur staat en er wordt niet open gedaan? Of als er kijkers komen zit de stront nog aan de muren bij wijze van. Je kunt iemand niet uit z'n huis laten zetten als 'ie nog eigenaar is.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:21 schreef tnhb het volgende:
[..]
Dat lijkt me juist het issue, een eigenaar die een nptariele verkoopvolmacht getekend heeft en niet meewerkt is neem ik aan uiteindelijk via de rechter nog wel te dwingen. Daar zijn uiteraard wel kosten aan verbonden en geeft een berg ellende, maar dat recht is uiteindelijk af te dwingen. Maar als bijvoorbeeld de belastingdienst beslag hefet gelegd en over gaat tot verkoop, dan stelt zo'n volmacht weinig meer voor, toch?
Wat niet wil zeggen dat een project dan ineens niet meer interessant is, alleen als je uitgangspunt is dat je alleen harde zekerheden wilt hebben dan lijkt mee een notariele verkoopvolmacht een minder harde dan het hypotheekrecht, maar ik zou me er weer wel comfortabeler mee voelen dan een positief/negatief hypotheekverklaring.
Wel vraag ik me af wat de reden is van zo'n verkoopvolmacht, ik neem aan dat dat te maken heeft met lagere kosten dan het vestigen van hypotheek?
Dat is een interessante kwestie om na te vragen bij NLI. Je zou vermoeden dat ze met dit scenario rekening houden. Het zou fijn zijn om dat bevestigd te zien.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:29 schreef Halcon het volgende:
[..]
Volmacht zou sowieso in combinatie moeten met een negatieve hypotheekverklaring. Want als iemand dat huis gaat overfinancieren, heb je alsnog geen ruk aan die volmacht.
Ja, lijkt me wel een vereiste. Anders heb je er alsnog niet veel aan.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:36 schreef obligataire het volgende:
[..]
Dat is een interessante kwestie om na te vragen bij NLI. Je zou vermoeden dat ze met dit scenario rekening houden. Het zou fijn zijn om dat bevestigd te zien.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Pecunia non olet
quote:Op maandag 23 mei 2022 10:46 schreef obligataire het volgende:
Nieuwe investeringslink: recreatie op Texel met 1e hypotheek en 'Zeeuwse' renteDe zekerheden lijken op papier ruim op orde.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wat mij wel tegen de borst stuit is dat er geen h.a. of enige privé borgstelling is.
Ja, dat viel mij ook al op.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:54 schreef KrekelJapie het volgende:
Je mag aardig lappen voor de incentive:
• Investering vanaf ¤ 20.000,- tot en met ¤ 34.500,-: digitale waardebon voor een gratis midweek of weekend in het vakantiehuisje "De Bunders) te Texel (max 6 personen) incl. ontbijt.
• Investering vanaf ¤ 35.000,-: digitale waardebon voor een gratis week in het vakantiehuisje "De Bunders) te Texel (max 6 personen) incl. ontbijt.
Precies en daarom 'slechts' basis meegenomen.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:54 schreef Horsemen het volgende:
[..]
De zekerheden lijken op papier ruim op orde.
Wat mij wel tegen de borst stuit is dat er geen h.a. of enige privé borgstelling is.
Ik heb h'm niet meegenomen. Persoonlijke afweging. In deze economisch mogelijk roerige tijden kies ik voor iets meer zekerheid. Tot nu toe, op een project na, wel goede ervaringen met dit platform.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:36 schreef obligataire het volgende:
[..]
Dat is een interessante kwestie om na te vragen bij NLI. Je zou vermoeden dat ze met dit scenario rekening houden. Het zou fijn zijn om dat bevestigd te zien.
De vraag is neergelegd. Ik krijg nog reactie per mail.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:36 schreef obligataire het volgende:
[..]
Dat is een interessante kwestie om na te vragen bij NLI. Je zou vermoeden dat ze met dit scenario rekening houden. Het zou fijn zijn om dat bevestigd te zien.
Ja, doe dan gewoon geen incentive.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:54 schreef KrekelJapie het volgende:
Je mag aardig lappen voor de incentive:
• Investering vanaf ¤ 20.000,- tot en met ¤ 34.500,-: digitale waardebon voor een gratis midweek of weekend in het vakantiehuisje "De Bunders) te Texel (max 6 personen) incl. ontbijt.
• Investering vanaf ¤ 35.000,-: digitale waardebon voor een gratis week in het vakantiehuisje "De Bunders) te Texel (max 6 personen) incl. ontbijt.
Ja, mits die volmacht onherroepelijk is en hij geen goed argument heeft.quote:Op maandag 23 mei 2022 10:21 schreef tnhb het volgende:
[..]
Dat lijkt me juist het issue, een eigenaar die een nptariele verkoopvolmacht getekend heeft en niet meewerkt is neem ik aan uiteindelijk via de rechter nog wel te dwingen. Daar zijn uiteraard wel kosten aan verbonden en geeft een berg ellende, maar dat recht is uiteindelijk af te dwingen. Maar als bijvoorbeeld de belastingdienst beslag hefet gelegd en over gaat tot verkoop, dan stelt zo'n volmacht weinig meer voor, toch?
Wat niet wil zeggen dat een project dan ineens niet meer interessant is, alleen als je uitgangspunt is dat je alleen harde zekerheden wilt hebben dan lijkt mee een notariele verkoopvolmacht een minder harde dan het hypotheekrecht, maar ik zou me er weer wel comfortabeler mee voelen dan een positief/negatief hypotheekverklaring.
Wel vraag ik me af wat de reden is van zo'n verkoopvolmacht, ik neem aan dat dat te maken heeft met lagere kosten dan het vestigen van hypotheek?
Texel staat al op 55%.....quote:Op maandag 23 mei 2022 13:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, doe dan gewoon geen incentive.
En die rente![]()
Ik pas...
Voor 1000 euro kan je er wel 2 weken zitten. Bij Landal in de Cocksdorp betaal je voor een midweek op 30-5 voor een 8 persoons huisje met 4 slaapkamers 489 euro.quote:Op maandag 23 mei 2022 15:34 schreef obligataire het volgende:
Een incentive zit er voor mij niet in maar als ik even reken: stel dat zo'n verblijf max 6 personen 1000 euro zou moeten kosten (ik heb echt geen idee) dan is 25% al gauw 250 euro dus eenmalig 5% extra rendement op de investering van 5K, leuk als je toch al iets dergelijks in gedachten had.
Een negatief eigen vermogen van 70k. Sinds 2006 actief.. krijg ik dan toch een gek gevoel bij.quote:Op maandag 23 mei 2022 15:31 schreef KrekelJapie het volgende:
Schilderbedrijf 8% rente met investeringslink
https://www.collincrowdfu(...)09b000366cdf092564fd
1e hypotheek garage en 2e hypotheek woonhuis
Aanvankelijk was ik zeer geïnteresseerd maar al lezende werd het een stuk minder. De man is technisch failliet, iemand moet nog het laatste zetje geven. Plus blijkbaar een gat in de hand want op zich verdient hij redelijk.quote:Op maandag 23 mei 2022 15:31 schreef KrekelJapie het volgende:
Schilderbedrijf 8% rente met investeringslink
https://www.collincrowdfu(...)09b000366cdf092564fd
1e hypotheek garage en 2e hypotheek woonhuis
Als de privewoning na een half jaar wordt verkocht tegen de woz waarde zou dit al voldoende moeten zijn om hoofdsom + boeterente te betalen. De opbrengst is bij verkoop waarschijnlijk hoger omdat de woz waarde achterloopt bij de werkelijke waarde.quote:Op maandag 23 mei 2022 15:46 schreef obligataire het volgende:
Er is wel zekerheid, Drunen is gewild, maar dan moeten er eerst 2 objecten verkocht worden..... wat denken jullie?
Die aangebouwde kantoorruimte maakt het huis meer waard lijkt me en dat zal niet in de WOZ verdisconteerd zijn?quote:Op maandag 23 mei 2022 15:53 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Als de privewoning na een half jaar wordt verkocht tegen de woz waarde zou dit al voldoende moeten zijn om hoofdsom + boeterente te betalen. De opbrengst is bij verkoop waarschijnlijk hoger omdat de woz waarde achterloopt bij de werkelijke waarde.
https://www.fundainbusiness.nl/bedrijfshal/verkocht/assen/object-49888824-ahg-fokkerstraat-7-9/quote:Op maandag 23 mei 2022 16:04 schreef KrekelJapie het volgende:
Nieuwe cre
https://www.crowdrealesta(...)drijvencomplex-assen
Reeds 98% vol
Bin normale rente gaan ze als "zoete broodjes" al 133%.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:04 schreef KrekelJapie het volgende:
Nieuwe cre
https://www.crowdrealesta(...)drijvencomplex-assen
Reeds 98% vol
Ik werd ook steeds minder enthousiast.quote:Op maandag 23 mei 2022 15:46 schreef obligataire het volgende:
[..]
Aanvankelijk was ik zeer geïnteresseerd maar al lezende werd het een stuk minder. De man is technisch failliet, iemand moet nog het laatste zetje geven. Plus blijkbaar een gat in de hand want op zich verdient hij redelijk.
Er is wel zekerheid, Drunen is gewild, maar dan moeten er eerst 2 objecten verkocht worden..... wat denken jullie?
Dat aardige huisje op de foto in de 2e link, is toch niet hetzelfde als:quote:Op maandag 23 mei 2022 16:14 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik werd ook steeds minder enthousiast.
Ik heb de indruk dat hij in het verleden veel meer personeel gehad heeft en dat dit niet goed heeft uitgepakt.
https://mappnl.com/d-i.ht(...)lderwerken-i10247120
https://www.google.com/se(...)imgrc=CwCJpDkOWYvjIM
Op de foto's zie ik 4 bedrijfsauto's staan (met reclame van het onderhoud & afwerking bedrijf) en in het verleden had hij dus ook nog een kantoor/magazijn ruimte aan de Thomas Edisonweg 57 a.
Al met al de nodige twijfel.
Nee, zeker niet. Geen idee waar dat weer is.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:18 schreef obligataire het volgende:
[..]
Dat huisje op de foto, is toch niet hetzelfde als:
https://www.google.nl/map(...).6832378!4d5.1180963
Misschien bedoeld als illustratie voor zijn uitmuntende vakmanschap. Vooralsnog kan het met deze meneer nog alle kanten op en ik denk niet dat ik ga investeren in een project met een zeer hoge kans dat Collin bijzonder Beheer ingeschakeld moet worden. Het draait niet alleen om zekerheden in dit vakquote:Op maandag 23 mei 2022 16:20 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Nee, zeker niet. Geen idee waar dat weer is.
Ik denk inderdaad dat hij hier aan gewerkt heeft en dat het er verder niks mee te maken heeft.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:24 schreef obligataire het volgende:
[..]
Misschien bedoeld als illustratie voor zijn uitmuntende vakmanschap. Vooralsnog kan het met deze meneer nog alle kanten op en ik denk niet dat ik ga investeren in een project met een zeer hoge kans dat Collin bijzonder Beheer ingeschakeld moet worden. Het draait niet alleen om zekerheden in dit vak
Ik heb op 113% ingeschreven en denk dat ik die wel 'krijg', velen schrijven te ruim in omdat daar toch geen consequenties aan verbonden zijn.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:13 schreef Zeghomaar het volgende:
[..]
Bin normale rente gaan ze als "zoete broodjes" al 133%.
Het getuigd wel van lef om een lening aan te vragen bij een eigen vermogen van - 70Kquote:Op maandag 23 mei 2022 16:14 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik werd ook steeds minder enthousiast.
Ik heb de indruk dat hij in het verleden veel meer personeel gehad heeft en dat dit niet goed heeft uitgepakt.
https://mappnl.com/d-i.ht(...)lderwerken-i10247120
https://www.google.com/se(...)imgrc=CwCJpDkOWYvjIM
Op de foto's zie ik 4 bedrijfsauto's staan (met reclame van het onderhoud & afwerking bedrijf) en in het verleden had hij dus ook nog een kantoor/magazijn ruimte aan de Thomas Edisonweg 57 a.
Al met al de nodige twijfel.
Als ik social media zie is dat het geval.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:26 schreef Horsemen het volgende:
Ik denk inderdaad dat hij hier aan gewerkt heeft en dat het er verder niks mee te maken heeft.
Er wordt een eerste hypothecaire inschrijving ter hoogte van ¤ 60.000,- op de aan te kopen garagebox aan de De Kongo, Garage G6, 5152 WB te Drunen (kadastraal bekend als sectie L, nummer 3617 te Drunen) verkregen ten behoeve van de investeerders van Collin Crowdfund. De garagebox wordt aangekocht voor ¤ 15.000,-.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:44 schreef tnhb het volgende:
[..]
Heeft iemand het adres van die garage kunnen vinden, want 60k voor een garagebox lijkt me nogal wat? (ik kon er niets van vinden)
Garage kost maar 15k. Er wordt echter een hypotheek van 60k gevestigd. Adres staat in de pitch: De Kongo, Garage G6, 5152 WB te Drunen (kadastraal bekend als sectie L, nummer 3617 te Drunen)quote:Op maandag 23 mei 2022 16:44 schreef tnhb het volgende:
Heeft iemand het adres van die garage kunnen vinden, want 60k voor een garagebox lijkt me nogal wat? (ik kon er niets van vinden)
Precies, het is een van deze boxen.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:57 schreef Red_arrow het volgende:
[..]
Er wordt een eerste hypothecaire inschrijving ter hoogte van ¤ 60.000,- op de aan te kopen garagebox aan de De Kongo, Garage G6, 5152 WB te Drunen (kadastraal bekend als sectie L, nummer 3617 te Drunen) verkregen ten behoeve van de investeerders van Collin Crowdfund. De garagebox wordt aangekocht voor ¤ 15.000,-.
Ik denk één van deze:
https://www.google.com/ma(...)A!2e0!7i13312!8i6656
Ik denk dat de 2e hypotheek op het bedrijfspand puntje bij paaltje weinig zal opleveren maar dat de 2e hypotheek op het woonhuis wel ongeveer de lening moet afdekken. Ook als ik naar de waarde van de omliggende panden kijk. Het onderpand ziet er verder ook netjes uit. Daarnaast bestaat het restaurant al lang en heeft over het algemeen goede recensies. Wel weer jammer dat er ook hier een negatief e.v. is en er flinke kortlopende schulden zijn.quote:Op maandag 23 mei 2022 16:41 schreef Horsemen het volgende:
Grieks Specialiteiten Restaurant via Collin met 2x een 2e hypotheek
¤ 175.000 | 7,0% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfu(...)n-restaurant-delphi/
Volledig mee eens. En met een jaarlijkse winst van 183K moet dat negatieve kapitaal (wat wellicht mede door de lockdowns is ontstaan) makkelijk weg te werken zijn.quote:Op maandag 23 mei 2022 17:11 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik denk dat de 2e hypotheek op het bedrijfspand puntje bij paaltje weinig zal opleveren maar dat de 2e hypotheek op het woonhuis wel ongeveer de lening moet afdekken. Ook als ik naar de waarde van de omliggende panden kijk. Het onderpand ziet er verder ook netjes uit. Daarnaast bestaat het restaurant al lang en heeft over het algemeen goede recensies. Wel weer jammer dat er ook hier een negatief e.v. is en er flinke kortlopende schulden zijn.
Toch lijkt mij dit wel een aardig projectje.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |