 
		 
			 
			
			
			.. Alsof een boer ruimte heeft om niet voor winstmaximalisatie te gaan.quote:Op dinsdag 10 mei 2022 10:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wageningen, wellicht de beste universiteit op het gebied van landbouw in de wereld, is het niet met je eens:
https://www.wur.nl/nl/sho(...)unstmest-kan-dat.htm
[..]
En:
[..]
Kortom: het is geen keus tussen boer en stikstof, maar het is een keus tussen grootschalige export-gerichte landbouwfabrieken of biologische boeren die niet per sé voor winstmaximalisatie gaan.
 
			 
			
			
			Staat alleen niks over in je artikel dat stikstof een probleem zou zijn. Heb je het zelf gelezen??quote:Op maandag 9 mei 2022 06:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het stikstof probleem is juist 1 van de veroorzakers van het klimaatprobleem: https://www.universiteitl(...)-weten-over-stikstof
(En dan is het ook nog eens slecht voor de volksgezondheid, zowel via de licht als via het drinkwater)
 
			 
			
			
			quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Staat alleen niks over in je artikel dat stikstof een probleem zou zijn. Heb je het zelf gelezen??
quote:dat stikstof een belangrijke speler is bij de opwarming van het klimaat
De exacte rol van stikstof is lastig te bepalen, doordat het bijdraagt aan zowel de opwarming als het afkoelen van de aarde. Stikstof in de bodem vormt lachgas, een belangrijk en zeer krachtig broeistofgas.
Stikstof laat echter ook de bossen groeien, die extra CO2 uit de lucht opnemen. Het effect hiervan verschilt echter per klimaatregio en lijkt op wereldschaal tegen te vallen. Meer fijnstof in de lucht werkt ook verkoelend, omdat het zonnewarmte tegenhoudt, maar dat was dan weer schadelijk voor onze gezondheid. ‘Een ingewikkeld probleem dus,’ benadrukt De Vries.
Alles bij elkaar opgeteld en afgetrokken komt de nettobijdrage van de stikstofuitstoot aan de klimaatopwarming neer op 10 procent.
 
			 
			
			
			Boeren hebben die ruimte wel. Er zijn denk ik zelfs momenteel meer boeren die dat niet doen, dan boeren die het wel doen. Kringloopboeren, biologische boeren. Maar die hebben geen invloed in verschrikkelijke clubs als LTO of FDF, waar alleen de rijke grote boeren aan de macht zijn.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:03 schreef ludovico het volgende:
[..]
.. Alsof een boer ruimte heeft om niet voor winstmaximalisatie te gaan.
Wat voorn markt denk je dat het is. Dat boeren een monopolie hebben ofzo?
 
			 
			
			
			K het doet wat mee, volgens dit artikel, maar hoe werkt de stikstof kringloop, waar komt er netto wat bij precies?quote:
 
			 
			
			
			Stikstof is de beste messtof voor gras en aardadppels en Loofbomenquote:Op donderdag 12 mei 2022 18:23 schreef Hanca het volgende:
Stikstof laat echter ook de bossen groeien, die extra CO2 uit de lucht opnemen. Het effect hiervan verschilt echter per klimaatregio en lijkt op wereldschaal tegen te vallen. Meer fijnstof in de lucht werkt
 
			 
			
			
			Zolang men zich boos zit te maken maar gvd basic scheikunde en natuurkunde niet snappen moeten ze wakker worden van hun kinderlijke naïviteit.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Stikstof is de beste messtof voor gras en aardadppels en Loofbomen
Deze loofbopmen lusten heel graag CO2
[ [url=zelfs de door GL zo gehate palmem voor palmolie zijn zeer goed voor de CO2 opname
https://www.dehippevegeta(...)88173.jpg]afbeelding[/url] ]
 
			 
			
			
			Je bent je bewust dat die meer betaald krijgen voor die productietechniek.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Boeren hebben die ruimte wel. Er zijn denk ik zelfs momenteel meer boeren die dat niet doen, dan boeren die het wel doen. Kringloopboeren, biologische boeren. Maar die hebben geen invloed in verschrikkelijke clubs als LTO of FDF, waar alleen de rijke grote boeren aan de macht zijn.
 
			 
			
			
			Ja, maar toch maken ze minder winst (anders zouden alle boeren over gaan). Maar dat er veel meer moet worden betaald voor voedsel is duidelijk. Zeker de betalingen voor vlees komen niet in de buurt van de werkelijke kosten voor de maatschappij.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:32 schreef ludovico het volgende:
[..]
Je bent je bewust dat die meer betaald krijgen voor die productietechniek.
 
			 
			
			
			Ligt maar net aan je omstandigheden, boeren met een grote ruime stal met veel landbouwgrond hebben daar snel meer mogelijkheden toe dan een andere boer. En het moet je ook liggen.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, maar toch maken ze minder winst (anders zouden alle boeren over gaan). Maar dat er veel meer moet worden betaald voor voedsel is duidelijk. Zeker de betalingen voor vlees komen niet in de buurt van de werkelijke kosten voor de maatschappij.
 
			 
			
			
			Ik ben niet degene die geïndoctrineerd is, maar de mensen die in de decennialange leugens van de LTO trappen wel.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:45 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ligt maar net aan je omstandigheden, boeren met een grote ruime stal met veel landbouwgrond hebben daar snel meer mogelijkheden toe dan een andere boer. En het moet je ook liggen.
Ach kom, laat je niet zo indoctrineren man.
 
			 
			
			
			En dat de vraag vanuit de markt maar beperkt is. Simpelweg het merendeel van de consumenten is niet bereid de extra prijs te betalen. Sommige boeren willen wel maar kunnen dan niet meer afleveren bij hun opkoper vanwege vraag en aanbod.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:32 schreef ludovico het volgende:
[..]
Je bent je bewust dat die meer betaald krijgen voor die productietechniek.
 
			 
			
			
			Kom nou.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik ben niet degene die geïndoctrineerd is, maar de mensen die in de decennialange leugens van de LTO trappen wel.
 
			 
			
			
			Gemiddelde consument denkt ook niet dat de normale methode van productie niet okay is. Dus het extra stuk "goed voor de aarde" is leuk, maar luxe.quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:49 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
En dat de vraag vanuit de markt maar beperkt is. Simpelweg het merendeel van de consumenten is niet bereid de extra prijs te betalen. Sommige boeren willen wel maar kunnen dan niet meer afleveren bij hun opkoper vanwege vraag en aanbod.
 
			 
			
			
			Ja, de universiteit van Augsburg is natuurlijk gek?quote:Op donderdag 12 mei 2022 18:51 schreef ludovico het volgende:
[..]
Kom nou.
Waarom denk je dat vlees zo CO2 consumptief is als de koe het hier van eigen grasland produceert.
Alle uitscheiding van die koe wordt door de natuur gewoon verwerkt.
Beetje vervoer dat je overhoudt is misschien op fossiel, en een trekker, maar haat je jezelf echt zo hard dat je in die anale vernedering van Frenske geloofd?
 
			 
			
			
			Snap je de berekeningen?quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, de universiteit van Augsburg is natuurlijk gek?
https://www.change.inc/ag(...)r-zo-duur-zijn-30115
Vlees moet 3 keer zo duur zijn volgens hun berekening. Dat heb ik niet verzonnen, dat is wetenschappelijk onderzocht. Zuivel 2 keer zo duur.
Biologische producten van plantaardige aard moeten trouwens ook iets duurder zijn: 6%.
 
			 
			
			
			quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, de universiteit van Augsburg is natuurlijk gek?
https://www.change.inc/ag(...)r-zo-duur-zijn-30115
Vlees moet 3 keer zo duur zijn volgens hun berekening. Dat heb ik niet verzonnen, dat is wetenschappelijk onderzocht. Zuivel 2 keer zo duur.
Biologische producten van plantaardige aard moeten trouwens ook iets duurder zijn: 6%.
 
			 
			
			
			Ja als we echt kringloop landbouw gaan invoeren en de koeien die moeten dan echt in de wei, niet alleen de pinken, maar ook alle melk koeien, dan breekt de pleuris uit onder de boerenquote:Op donderdag 12 mei 2022 19:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, de universiteit van Augsburg is natuurlijk gek?
https://www.change.inc/ag(...)r-zo-duur-zijn-30115
Vlees moet 3 keer zo duur zijn volgens hun berekening. Dat heb ik niet verzonnen, dat is wetenschappelijk onderzocht. Zuivel 2 keer zo duur.
Biologische producten van plantaardige aard moeten trouwens ook iets duurder zijn: 6%.
 
			 
			
			
			Ach...quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja als we echt kringloop landbouw gaan invoeren en de koeien die moeten dan echt in de wei, niet alleen de pinken, maar ook alle melk koeien, dan breekt de peluris uit
Dat gaat niet
In Nederland staat een koe in de megastal ( > 250 koeien) en wordt 3 keer per dag automatisch gemiolken , die koe kan niet meer in de wei
Jawel als ie afgemolken is na 8 jaar, tot ie naar de slacht gaat
 
			 
			
			
			Je kent de effecten van methaan?quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:17 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ach...
Een koe laat een scheet. Methaan, vervalt gewoon en wordt gewoon afgebroken door de natuur. Maar hoe gaan ze rekenen denk je? CO² neutraal? Tuurlijk niet. Gewoon het bruto uitstoot getal niets meer niets minder.
 
			 
			
			
			LEES nou eens je eigen bron.quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je kent de effecten van methaan?
https://www.knmi.nl/over-(...)effecten-van-methaan
Blijf de werkelijkheid maar lekker negeren. Je zit diep in de leugens van de boerenlobbyclubs. Je weet wel, de clubs die ooit beweerden dat we zo veel mogelijk melk moesten drinken en daar zelfs overheidscampagnes over los kreeg. Boeren hebben misschien wel van iedereen de meeste invloed op de politiek gehad de laatste 50 jaar.
 
			 
			
			
			Dat doe ik. Methaan heeft gewoon een groot effect, al is het 'maar' 10 jaar in plaats van veel langer zoals CO2. Maar dat betekent dat we de methaanuitstoot minstens moeten stabiliseren, voorlopig groeit die alleen maar. En een afname zou natuurlijk gewoon nog beter zijn.quote:
 
			 
			
			
			een koe is een in en in smerig beest ademt en schijt methaanquote:Op donderdag 12 mei 2022 19:17 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ach...
Een koe laat een scheet. Methaan, vervalt gewoon en wordt gewoon afgebroken door de natuur. Maar hoe gaan ze rekenen denk je? CO² neutraal? Tuurlijk niet. Gewoon het bruto uitstoot getal niets meer niets minder.
 
			 
			
			
			Oneens met je koeienhaat maar boompjes planten is idd wel het meest doelmatige CO2 beleid dat er bestaat.quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een koe is een in en in smerig beest ademt en schijt methaan
maar ja , hij is er, en dure melk dat gaat niet werken dus blijft ie 24/ 7 in de megastal en ieder Nederlander ziet een paar pinken staan
als ze 25 miljard wil en kan uitgeven dan i shet beste 100.000 hectare op kopen voor 80.000 euro en volplanten met loofbomen ,das 8 miljard euro en 2 miljard euro over voor bomen planten
Dan kan de andere 15 miljard gebruikt worden voor woningbouw
 
			 
			
			
			We hadden 50 jaar geleden al moeten beginnen en hebben nu geen tijd meer te verliezen.quote:Op donderdag 12 mei 2022 19:50 schreef ludovico het volgende:
[..]
En of wij hier in Europa of NL of wat dan ook 20 jaar sneller neutraal produceren of later doet geen ruk, maar kost gigantisch veel.
Rustig uitfaseren en wat meer je zegeningen tellen zou gezond zijn.
Je wat meer focussen op progressie ipv afbraak.
 
			 
			
			
			Nee, je koopt bomen met het geld dat je bespaard door je kapitaal niet te vernietigen.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
We hadden 50 jaar geleden al moeten beginnen en hebben nu geen tijd meer te verliezen.
En ja, bomen planten is een goed idee. Go JustDigIt. Maar je moet beide doen.
 
			 
			
			
			Anders boeren is geen kapitaal vernietigen. Net zo min als omschakelen in energie kapitaal vernietigen is.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:18 schreef ludovico het volgende:
[..]
Nee, je koopt bomen met het geld dat je bespaard door je kapitaal niet te vernietigen.
Er valt genoeg op te bouwen voordat het nodig is om te slopen.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Maar we hebben CO2 en methaan niet nodig.quote:Op donderdag 12 mei 2022 20:43 schreef ludovico het volgende:
Zolang je water nodig hebt zet je de kraan niet dicht idd. Goedzo.
 
			 
			
			
			kringloop boeren is een fraai iedee , maar dat gaat niet ene boer rendabel lukken , dan kost een liter melk 5 euroquote:Op donderdag 12 mei 2022 20:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Anders boeren is geen kapitaal vernietigen.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Je weet wat ik bedoel met dat we het niet nodig hebbem. Dat enorme overschot hebben we niet nodig.quote:
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			gevolgen van stikstof op de veluwe,???quote:Op donderdag 12 mei 2022 21:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je weet wat ik bedoel met dat we het niet nodig hebbem. Dat enorme overschot hebben we niet nodig.
En dat vernietigen valt niet mee. Gewoon even wat simpele artikeltjes:
https://nos.nl/collectie/(...)d-al-snel-dichterbij
https://nos.nl/artikel/24(...)t-klimaatverandering
https://nos.nl/collectie/(...)maatdoelen-uit-zicht
https://nos.nl/collectie/(...)nd-in-ons-enige-huis
https://www.rtlnieuws.nl/(...)warming-aarde-milieu
https://www.animalstoday.(...)rming-meer-2-graden/
https://www.trouw.nl/bran(...)e-gevolgen~be5bae74/
Of kijk naar directe gevolgen die we nu al zien:
https://nos.nl/artikel/24(...)in-opwarmend-klimaat
Of om het ontopic te houden, de gevolgen van stikstof op de Veluwe:
https://www.nu.nl/klimaat(...)en-op-de-veluwe.html
En jij durft te zeggen dat het vernietigen mee valt. Kom op, ga het nieuws volgen. Lees de IPCC rapporten of de samenvattingen er van. Dan ontdek je dat bij jou de wens de vader van de gedachte is, niet de realiteit.
Dat gezeur over stikstof ,quote:Naaldbomen kappen tegen de droogte op de Veluwe. 'Ik weet dat het emotioneel ligt'
OOSTERBEEK - Bomen kappen ligt emotioneel. Toch pleit hydroloog Flip Witte ervoor om een deel van de naaldbomen op de Veluwe te vellen om ruimte te maken voor heide en zandverstuivingen.
Naaldbomen zijn volgens hem misschien wel de grootste veroorzaker van de droogte op de Veluwe en de reden dat door de beken op de Veluwezoom nauwelijks water meer stroomt.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Jij geeft van alle ellende op de wereld de meststof stikstof de schuld, er zal zeker meer gras groeien op de heidevelden , maar we gebruiken die meststof juist voor groei van ;bladplanten en loofbomenquote:Op donderdag 12 mei 2022 21:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je weet wat ik bedoel met dat we het niet nodig hebbem. Dat enorme overschot hebben we niet nodig.
En dat vernietigen valt niet mee. Gewoon even wat simpele artikeltjes:
https://nos.nl/collectie/(...)d-al-snel-dichterbij
https://nos.nl/artikel/24(...)t-klimaatverandering
https://nos.nl/collectie/(...)maatdoelen-uit-zicht
https://nos.nl/collectie/(...)nd-in-ons-enige-huis
https://www.rtlnieuws.nl/(...)warming-aarde-milieu
https://www.animalstoday.(...)rming-meer-2-graden/
https://www.trouw.nl/bran(...)e-gevolgen~be5bae74/
Of kijk naar directe gevolgen die we nu al zien:
https://nos.nl/artikel/24(...)in-opwarmend-klimaat
Of om het ontopic te houden, de gevolgen van stikstof op de Veluwe:
https://www.nu.nl/klimaat(...)en-op-de-veluwe.html
En jij durft te zeggen dat het vernietigen mee valt. Kom op, ga het nieuws volgen. Lees de IPCC rapporten of de samenvattingen er van. Dan ontdek je dat bij jou de wens de vader van de gedachte is, niet de realiteit.
 
			 
			
			
			quote:Europarlement zet bijl in biomassa
1 uur geleden
in BINNENLAND
BRUSSEL - Het Europees Parlement heeft een kleine doorbraak bereikt in de strijd tegen omstreden houtige biomassa.
Als het aan de milieucommissie ligt komt er een einde aan subsidies voor het verbranden van hele bomen.
Op dit moment wordt het verbranden van bomen door de Europese Unie nog gezien als ’groene energie’.
Maar wetenschappers waarschuwen al jaren voor de gevolgen van massale bomenkap en meer CO2-uitstoot door de verbranding van boshout.
Bomenbeschermers en tegenstanders van biomassa reageren verheugd op de steun van een meerderheid in de milieucommissie voor strengere spelregels.
„Boomstronken en -stammen mogen niet meer meegeteld worden als duurzame energie als dit voorstel standhoudt”, reageert vicevoorzitter van de milieucommissie Bas Eickhout (GL). „Dat betekent dus een einde van subsidie voor het verbranden van bomen.”
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Hier is jouw held , die vertelt dat bomen in nederland dood gaan door de drooogte, bomen doen het juist goed met stikstofquote:Op donderdag 12 mei 2022 21:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je weet wat ik bedoel met dat we het niet nodig hebbem. Dat enorme overschot hebben we niet nodig.
En dat vernietigen valt niet mee. Gewoon even wat simpele artikeltjes:
Of om het ontopic te houden, de gevolgen van stikstof op de Veluwe:
https://www.nu.nl/klimaat(...)en-op-de-veluwe.html
En jij durft te zeggen dat het vernietigen mee valt. Kom op, ga het nieuws volgen. Lees de IPCC rapporten of de samenvattingen er van. Dan ontdek je dat bij jou de wens de vader van de gedachte is, niet de realiteit.
quote:December 17, 2020
Uitzending: woensdag 16 december, 22.20 uur, NPO 2
Overal in Nederland sterven bomen door de aanhoudende droogte.
Hoe maken we het bos weerbaar tegen de gevolgen van klimaatverandering?
De Kennis van Nu schuift een boom in een MRI-scanner en luistert naar de hartslag van de boom om antwoorden te vinden
Wim van der Putten laat zijn licht schijnen over het aanplanten van bomen die goed tegen droogte kunnen.
Hij legt uit wat de risico’s zijn van het aanplanten van boomsoorten die hier geen natuurlijke vijanden in de bodem aantreffen.
Daardoor kunnen deze bomen invasief worden.
Uiteindelijk hopen we dat over 50 jaren of later zal blijken dat we nu de juiste keuzes hebben gemaakt om bossen klimaatbestendiger te maken.
 
			 
			
			
			 
   
  
 quote:Biomassalobby kent maar één doel: geld'
-- Volgens Fenna Swart is het beter om de miljarden biomassasubsidies te investeren in echte CO2-vrije technieken. ,,Dan kunnen we de huidige status quo van 'geen alternatieven' opheffen en wordt op termijn de energierekening lager."
Door FENNA SWART
Biomassa is geen alternatief voor Russisch gas.
Gesubsidieerd bossen kappen en opstoken voor energie is bedacht door de bosbouwindustrie, gestimuleerd door energie-industrie en geaccordeerd door de politiek.
Met slechts één doel: geld verdienen.
Met dank aan de biomassasubsidies, ¤17,5 miljard op jaarbasis voor Europa. Juist daarom prikte onze nieuwe minister Rob Jetten (D66) vorige maand, na jarenlang traineren, de 'groene' bubbel door: geen geld voor 'nieuwe' biomassaprojecten.
 
			 
			
			
			Het nieuws, juist.quote:Op donderdag 12 mei 2022 21:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je weet wat ik bedoel met dat we het niet nodig hebbem. Dat enorme overschot hebben we niet nodig.
En dat vernietigen valt niet mee. Gewoon even wat simpele artikeltjes:
https://nos.nl/collectie/(...)d-al-snel-dichterbij
https://nos.nl/artikel/24(...)t-klimaatverandering
https://nos.nl/collectie/(...)maatdoelen-uit-zicht
https://nos.nl/collectie/(...)nd-in-ons-enige-huis
https://www.rtlnieuws.nl/(...)warming-aarde-milieu
https://www.animalstoday.(...)rming-meer-2-graden/
https://www.trouw.nl/bran(...)e-gevolgen~be5bae74/
Of kijk naar directe gevolgen die we nu al zien:
https://nos.nl/artikel/24(...)in-opwarmend-klimaat
Of om het ontopic te houden, de gevolgen van stikstof op de Veluwe:
https://www.nu.nl/klimaat(...)en-op-de-veluwe.html
En jij durft te zeggen dat het vernietigen mee valt. Kom op, ga het nieuws volgen. Lees de IPCC rapporten of de samenvattingen er van. Dan ontdek je dat bij jou de wens de vader van de gedachte is, niet de realiteit.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			De eerlijke wetenschap waarschuwde al in 1896 dat co2 een broeikasgas was, de beleidsmakers haalden ruim een eeuw lang hun schouders op.quote:Op zaterdag 28 mei 2022 10:15 schreef ludovico het volgende:
En ik vind mensen ronduit hypocriet die anderen de maat nemen maar wel allerhande luxes voor zichzelf nemen.
Beetje vliegen en vlees eten en met de auto ipv de fiets.
Gewoon geleidelijk alternatieven opbouwen, geleidelijk CO2 beprijzen, en eerlijke wetenschap voeren en geen activisme.
 
			 
			
			
			Maar veel mensen zijn dus helemaal niet hypocriet. Zat mensen vliegen bewust nooit, eten steeds minder of geen vlees en pakken alleen de auto als het langer dan een half uur fietsen is. Als iedereen dat zou doen, zou een heel deel van het probleem al opgelost zijn, dat klopt. Kortom: doe mee! Begin bij jezelf.quote:Op zaterdag 28 mei 2022 10:15 schreef ludovico het volgende:
En ik vind mensen ronduit hypocriet die anderen de maat nemen maar wel allerhande luxes voor zichzelf nemen.
Beetje vliegen en vlees eten en met de auto ipv de fiets.
Gewoon geleidelijk alternatieven opbouwen, geleidelijk CO2 beprijzen, en eerlijke wetenschap voeren en geen activisme.
 
			 
			
			
			en China die opent nog eens 600 kolen centrales ,quote:Op zaterdag 28 mei 2022 11:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar veel mensen zijn dus helemaal niet hypocriet. Zat mensen vliegen bewust nooit, eten steeds minder of geen vlees en pakken alleen de auto als het langer dan een half uur fietsen is. Als iedereen dat zou doen, zou een heel deel van het probleem al opgelost zijn, dat klopt. Kortom: doe mee! Begin bij jezelf.
quote:Plannen voor ruim zeshonderd nieuwe kolencentrales in Azië ondermijnen klimaatdoelen'
Vijf Aziatische landen willen ruim zeshonderd nieuwe kolengestookte elektriciteitscentrales bouwen.
Daarmee zijn ze verantwoordelijk voor maar liefst 80 procent van het totale aantal nieuwe kolencentrales die wereldwijd zijn gepland.
Dat meldt Carbon Tracker, een in Londen gevestigde onafhankelijke denktank die de wereldwijde transitie naar schonere energie analyseert.
 
			 
			
			
			Ik zeg niet dat het daarmee is opgelost. Maar ja, minder de auto nemen is goed voor tal van problemen: stikstof, klimaatverandering, obesitas/te weinig bewegen, verkeersopstoppingen, luchtvervuiling. Is dus altijd een goed idee.quote:Op zaterdag 28 mei 2022 11:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en China die opent nog eens 600 kolen centrales ,
https://www.ad.nl/buitenl(...)maatdoelen~a88894f2/
maar ik moet minder de auto nemen dan is het klimaat probleem al opgelost of heb je het nu weer over de stikstof
[..]
 
			 
			
			
			Dat zal allemaal, punt blijft staan.quote:Op zaterdag 28 mei 2022 10:45 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De eerlijke wetenschap waarschuwde al in 1896 dat co2 een broeikasgas was, de beleidsmakers haalden ruim een eeuw lang hun schouders op.
Dat we nu opeens een mega omslag moeten maken komt niet door deze eerlijke wetenschappers, maar juist door de fossiele brandstoffen lobby die lang genoeg leugens hebben kunnen verspreiden over de invloed van fossiel gebruik, samen met politici die ze in hun zak hadden.

| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |