abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_204358519
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 12:33 schreef LXIV het volgende:

[..]
De vruchten die geaborteerd moeten zijn heeft hij al geaborteerd, dus de rest kan lekker blijven zitten.
God helpt hen die zichzelf helpen. Mensen die stoppen met eten gaan dood. Mensen die ervoor kiezen om te eten blijven vaak nog even leven. Beide keuzes passen in gods plan. Hoe weet jij of de vrouw die een abortus laat doen niet gewoon doet wat god van haar wil? Het is een handeling die hij zelf vandaag ook al een miljoen keer heeft gedaan.
pi_204358541
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 12:00 schreef Herkauwer het volgende:

[..]
Deze vergelijking gaat niet (altijd) op.

Stel je slaat iemand op zijn bek tijdens een bokswedstrijd en dat mag want dat heb je afgesproken.

Stel je neukt iemand met anticonceptie dan heb je afgesproken om niet zwanger te worden.

En dan nog, al heb je dat niet gedaan dan heb je nog altijd je vrijheid om zelf te kiezen.

En die dwang is erg, want je persoonlijke vrijheid wordt daarmee ondermijnd. Ik ben niet gelovig, ik ga toch ook niet tegen alle gelovigen vertellen wat zij moeten doen. Ik ben hetero, ik ga toch ook niet alle niet hetero's vertellen wat ze moeten doen.

Blijf bij jezelf, niemand dwingt jou iets te doen. Je neemt de vrijheid van iemand anders af hiermee.
Mijn recht om met m'n armen te zwaaien stopt bij jouw gezicht. De vrijheid van een ander is in dit geval de dood van iemand anders. We doen niet anders dan dat soort "vrijheden" beperken!
  donderdag 7 april 2022 @ 13:08:24 #78
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_204358627
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 12:39 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Wat een prachtig liefdevol godsbeeld ^O^ ^O^
Het zijn meestal vruchten die tot gehandicapte of mismaakte kinderen leiden die spontane abortus. Dus ja, de moeder wordt niet met zo’n kind opgezadeld en niet met de beslissing het te laten weghalen. Liefdevol dus.
The End Times are wild
  donderdag 7 april 2022 @ 13:09:04 #79
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_204358634
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 12:57 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
God helpt hen die zichzelf helpen. Mensen die stoppen met eten gaan dood. Mensen die ervoor kiezen om te eten blijven vaak nog even leven. Beide keuzes passen in gods plan. Hoe weet jij of de vrouw die een abortus laat doen niet gewoon doet wat god van haar wil? Het is een handeling die hij zelf vandaag ook al een miljoen keer heeft gedaan.
De mens heeft keuzevrijheid.
The End Times are wild
pi_204358667
Er zijn vier partijen: de Staat, de man, de vrouw en het ongeboren kind.

Waarom die volgorde? Omdat de Amerikanen erg veel macht aan hun overheid geven. Omdat de man lekker z'n ding kan doen, en verder geen enkele verantwoordelijkheid draagt in de Amerikaanse maatschappij voor zijn nageslacht. Het zal iedereen vooral enorm veel worst wezen, wat die man verder beslist. De vrouw, omdat zij met de gebakken peren zit als het kind ongewenst is, en als laatste het ongeboren kind, want dat ongeboren kind heeft geen inspraak whatsoever. Dus van sterkste tot zwakste.

Ik ben in deze erg veel beinvloed door Kevin Williamson, een Amerikaanse Conservatief, die heel erg goed kan schrijven en die indertijd ter adoptie is afgestaan door een moeder die hij niet kent. Ik weet niet hoe het voelt om zo te leven. Aan de ene kant zul je enorm blij zijn dat je alsnog een kans hebt gekregen. Maar om te weten dat je met een harteloze maatschappij niet geleefd had. Dat je er GODVERDOMME helemaal niets toe doet. Dat zal toch iets met je doen.

De teneur in dit topic is vooral: achterlijke Amerikanen, abortus is iets tussen de vrouw en haar lichaam. Slotje.

Maar zo simpel is het natuurlijk niet. Was het maar zo simpel. De manier waarop wij met onze aller aller aller zwaksten omgaan, zegt iets over onszelf.

Ik ben zelf biomedisch onderzoeker, en weiger onderzoek te doen op dieren (heb een onderzoek gedaan op een dier dat daar verder niks aan heeft overgehouden, maar voelde me ook daar niet senang bij). Als wij onderzoek willen doen op patienten met bepaalde ziekten, dan moeten wij enorm ons best doen om te verantwoorden waarom we dat onderzoek willen doen. Zo had ik onderzoek gepland voor patienten met Alzheimer's, maar ik kreeg dat niet rond, omdat het om nogal wat papierwerk vroeg: patienten met Alzheimer's worden niet in staat geacht om hun eigen beslissingen te nemen, dus kun je geen toestemming vragen. Om diezelfde redenen gaan we enorm voorzichtig om met metingen op kinderen, maar ook op dieren. Dat wordt ieder jaar steeds moeilijker, en terecht.

Maar hier is het toch vooral waar maak je je druk om? Vrouw beslist over haar eigen lichaam. Je bent geen vrouw, rot op uit deze discussie met je mansplaining.

Een van de resultaten van deze houding is dat wij met z'n allen een maatschappij in elkaar hebben gedraaid waar predators gewillige meisjes voor het uitkiezen hebben, en geen enkele verantwoordelijkheid dragen voor hun gedrag.

Ik was eens op een bus aan het wachten. Er stond een meisje, ik schatte haar op 17 jaar, met een kinderwagen te wachten op de bus. We raakten aan de praat. Wij hadden ook net een baby gekregen, maar wij waren veel ouder. Ze had geen idee wie de vader was. Ze had gelukkig een tante die bij kon springen. Kwam ze net vandaan.

Wat doen we die kinderen aan? In wat voor een door en door verrotte maatschappij leven we, als we zo'n kind een normaal leven ontzeggen? Ja, misschien was abortus een betere oplossing voor haar geweest, maar waarom was het uberhaupt zo ver gekomen? Waarom zijn wij van de ene kant heel erg voorzichtig als we onderzoek willen doen op individuen die zwak in de maatschappij staan, terwijl we aan de andere kant heel erg wegkijken als de allerzwaksten met miljoenen per jaar worden afgeslacht. Praktisch punt: het aantal ouders dat dolgraag een kind zou adopteren neemt alleen maar toe. Sta zo'n kind dan toch af ter adoptie.

Waar is die vriend of vriendin die jou daar op wijst?

[ Bericht 1% gewijzigd door Lyrebird op 07-04-2022 13:37:06 ]
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_204358674
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 13:09 schreef LXIV het volgende:

[..]
De mens heeft keuzevrijheid.
Dus aborteren is ok! Mooi.
  donderdag 7 april 2022 @ 13:14:21 #82
47047 Herkauwer
een dag niet gehuppeld .......
pi_204358678
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 12:59 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Mijn recht om met m'n armen te zwaaien stopt bij jouw gezicht. De vrijheid van een ander is in dit geval de dood van iemand anders. We doen niet anders dan dat soort "vrijheden" beperken!
Dat klinkt alsof je bedreigen goedkeurt, ben ik ook tegen.

Je hebt gelijk dat we vrijheden beperken, dat is wat een samenleving een samenleving maakt. En de regels tot wanneer we dit kunnen doen zijn duidelijk genoeg.

Verder stop ik met de discussie, wij staan duidelijk anders in het leven m.b.t. dit standpunt. Hier gaan wij niet uitkomen.
Zonnepanelen 28 * 290 = 8120 Wp - W - 11° hellingshoek
  donderdag 7 april 2022 @ 13:17:03 #83
47047 Herkauwer
een dag niet gehuppeld .......
pi_204358710
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 13:13 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Dus aborteren is ok! Mooi.
Oh nee, niet deze discussie loop weer. Haha
Zonnepanelen 28 * 290 = 8120 Wp - W - 11° hellingshoek
  donderdag 7 april 2022 @ 14:43:12 #84
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_204359477
quote:
0s.gif Op woensdag 6 april 2022 23:56 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Wat is er zo erg aan die dwang? Ik sla iemand voor zijn bek en ze dwingen mij wat maanden vast te zitten. Oorzaak gevolg.
Jij neukt met iemand en hebt een paar maanden een dikke pens. Oorzaak gevolg.
Het heeft nogal vergaande geestelijke, hormonale en andere fysieke gevolgen.
Het is wel iets meer dan eventjes een dikke pens, we hebben het over iets waar het merendeel van de zwangeren levenslange gevolgen aan overhoud in meer of mindere mate.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_204359480
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2022 17:01 schreef Herkauwer het volgende:

[..]
Nee je neukt omdat het lekker is en je seks wil hebben met elkaar of wil ontspannen of weet ik veel welke reden. Meeste seks zal gebeuren zonder dat er een kinderwens is

Dat je er een kind van krijgt is alleen de bedoeling als dat de bedoeling is. Vandaar anti conceptie mogelijkheden.
Waarom zou je anders van die vieze dingen doen?
  donderdag 7 april 2022 @ 14:57:30 #86
47047 Herkauwer
een dag niet gehuppeld .......
pi_204359599
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 14:43 schreef hoechst het volgende:

[..]
Waarom zou je anders van die vieze dingen doen?
Ben je een troll? Of ben jij degene die bepaald op deze wereld wat we allemaal wel of niet mogen doen.

Waarom boeit het jou of iemand iets doet wat jij vies vind
Zonnepanelen 28 * 290 = 8120 Wp - W - 11° hellingshoek
  donderdag 7 april 2022 @ 15:43:19 #87
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_204360065
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 12:33 schreef LXIV het volgende:

[..]
De vruchten die geaborteerd moeten zijn heeft hij al geaborteerd, dus de rest kan lekker blijven zitten.
Wat een onzin. Er zijn ontzettend veel afwijkingen die niet verenigbaar zijn met het leven of die een zeer nare prognose kunnen hebben qua kwaliteit van leven die desondanks voldragen worden.

Wat voor bron en cijfers heb je voor deze stelling? Heb je een medische achtergrond?
pi_204360301
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 13:09 schreef LXIV het volgende:

[..]
De mens heeft keuzevrijheid.
Precies dus blijf gewoon met je handen van die keuzevrijheid af. Heb je religieuze bezwaren tegen abortus? Dan neem je geen abortus, probleem opgelost.
  donderdag 7 april 2022 @ 16:30:18 #89
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_204360606
Overigens kun je ook prima voor het recht op abortus zijn en er zelf niet voor kiezen als je ongewenst zwanger blijkt te zijn.
Het feit dat je de keuze hebt, dat je niet verplicht bent een zwangerschap uit te dragen die je niet wilde maakt misschien dat je dat juist wel doet, en je kind dan ook gewoon zelf opvoedt, en dat prima doet.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_204360647
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 16:30 schreef Leandra het volgende:
Overigens kun je ook prima voor het recht op abortus zijn en er zelf niet voor kiezen als je ongewenst zwanger blijkt te zijn.
Het feit dat je de keuze hebt, dat je niet verplicht bent een zwangerschap uit te dragen die je niet wilde maakt misschien dat je dat juist wel doet, en je kind dan ook gewoon zelf opvoedt, en dat prima doet.
Blijkbaar zijn bepaalde alleen voor keuzevrijheid als zij mogen bepalen waar jij niet voor mag kiezen.
  donderdag 7 april 2022 @ 16:37:18 #91
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_204360689
quote:
0s.gif Op woensdag 6 april 2022 19:03 schreef detaris het volgende:

Dan zou je nog steeds geen kinderen moeten doden. :W
Een kind doden is uiteraard strafbaar. Blijkbaar weet je niet wat abortus inhoudt.

quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2022 22:34 schreef damsco het volgende:

....maar ik zal het bewust beėindigen van een ander leven nooit normaliseren.
Dan komt het toch maar goed uit dat jij dat niet hoeft te doen. Is mooi, keuzevrijheid. ^O^
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  donderdag 7 april 2022 @ 16:38:53 #92
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_204360708
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 14:43 schreef hoechst het volgende:

[..]
Waarom zou je anders van die vieze dingen doen?
Hmmm, eens even denken. Je woont in Zeeland en je zegt dat je seks vies vindt. Gereformeerd?
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  donderdag 7 april 2022 @ 16:39:23 #93
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_204360720
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 16:33 schreef Tijger_m het volgende:

[..]
Blijkbaar zijn bepaalde alleen voor keuzevrijheid als zij mogen bepalen waar jij niet voor mag kiezen.
Ja, typisch weer.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  donderdag 7 april 2022 @ 16:46:58 #94
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_204360801
Overigens denk ik dat die strenge Amerikaanse staten de verwekker van een kind bij een minderjarige moeder standaard zouden moeten aanklagen wegens verkrachting, tenzij de verwekker ook minderjarig is en/of het leeftijdsverschil maximaal 3 jaar is.
En uiteraard financiėle zorgplicht voor het kind, ook als de moeder het afstaat voor adoptie.

Ik gok dat zulke wetgeving er lastiger door zou komen dan anti-abortus wetgeving.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  donderdag 7 april 2022 @ 17:28:23 #95
445329 detaris
Bonenteller en rekenmeester
pi_204361243
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 16:37 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]
Een kind doden is uiteraard strafbaar. Blijkbaar weet je niet wat abortus inhoudt.
[..]
Dan komt het toch maar goed uit dat jij dat niet hoeft te doen. Is mooi, keuzevrijheid. ^O^

Wanneer is een kind een kind dan? Voor 24 weken is het slechts een foetus die je in stukjes kan hakken en in de afvalbak kan gooien, maar met 24 weken is het een mens dat bescherming verdient? Bijzonder hoe dat onderscheid gemaakt kan worden.

Dat iets niet strafbaar is betekent niet dat iets niet verwerpelijk en slecht is.
  donderdag 7 april 2022 @ 17:37:12 #96
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_204361346
quote:
1s.gif Op donderdag 7 april 2022 17:28 schreef detaris het volgende:

Wanneer is een kind een kind dan?
Als het geboren is.

quote:
Voor 24 weken is het slechts een foetus die je in stukjes kan hakken en in de afvalbak kan gooien
Een foetus kent geen pijn en heeft geen bewustzijn.

quote:
, maar met 24 weken is het een mens dat bescherming verdient?
Dat is de wettelijke grens die 'wij' zelf gesteld hebben. Het zou ook later kunnen, want pijn en bewustzijn komen later.

quote:
Bijzonder hoe dat onderscheid gemaakt kan worden.
Niet bijzonder, wetenschappelijk onderbouwd.

quote:
Dat iets niet strafbaar is betekent niet dat iets niet verwerpelijk en slecht is.
Dat klopt. Maar 'verwerpelijk en slecht' zijn vrij subjectieve definities.
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  donderdag 7 april 2022 @ 18:01:14 #97
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_204361583
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 16:46 schreef Leandra het volgende:
Overigens denk ik dat die strenge Amerikaanse staten de verwekker van een kind bij een minderjarige moeder standaard zouden moeten aanklagen wegens verkrachting, tenzij de verwekker ook minderjarig is en/of het leeftijdsverschil maximaal 3 jaar is.
En uiteraard financiėle zorgplicht voor het kind, ook als de moeder het afstaat voor adoptie.

Ik gok dat zulke wetgeving er lastiger door zou komen dan anti-abortus wetgeving.
Natuurlijk. Dacht jij echt dat het ging om de rechten van dat ongeboren kind? Het gaat erom om de consequenties en beperkingen alleen bij vrouwen te laten.

Alle zogenaamde heilige teksten die op mannen zouden slaan worden namelijk niet zo makkelijk geļmplementeerd. Het is gods wil dat er een baby komt, mag je niks aan doen, maar als diezelfde God je een erectiestoornis geeft, dan moet daar onmiddellijk iets aan gedaan worden.
pi_204361709
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 16:38 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]
Hmmm, eens even denken. Je woont in Zeeland en je zegt dat je seks vies vindt. Gereformeerd?
Had idd goed gekunt.
Maar Just trolling
  donderdag 7 april 2022 @ 18:21:57 #99
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_204361785
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 13:13 schreef Lyrebird het volgende:
Er zijn vier partijen: de Staat, de man, de vrouw en het ongeboren kind.

Waarom die volgorde? Omdat de Amerikanen erg veel macht aan hun overheid geven. Omdat de man lekker z'n ding kan doen, en verder geen enkele verantwoordelijkheid draagt in de Amerikaanse maatschappij voor zijn nageslacht. Het zal iedereen vooral enorm veel worst wezen, wat die man verder beslist. De vrouw, omdat zij met de gebakken peren zit als het kind ongewenst is, en als laatste het ongeboren kind, want dat ongeboren kind heeft geen inspraak whatsoever. Dus van sterkste tot zwakste.

Ik ben in deze erg veel beinvloed door Kevin Williamson, een Amerikaanse Conservatief, die heel erg goed kan schrijven en die indertijd ter adoptie is afgestaan door een moeder die hij niet kent. Ik weet niet hoe het voelt om zo te leven. Aan de ene kant zul je enorm blij zijn dat je alsnog een kans hebt gekregen. Maar om te weten dat je met een harteloze maatschappij niet geleefd had. Dat je er GODVERDOMME helemaal niets toe doet. Dat zal toch iets met je doen.

De teneur in dit topic is vooral: achterlijke Amerikanen, abortus is iets tussen de vrouw en haar lichaam. Slotje.

Maar zo simpel is het natuurlijk niet. Was het maar zo simpel. De manier waarop wij met onze aller aller aller zwaksten omgaan, zegt iets over onszelf.

Ik ben zelf biomedisch onderzoeker, en weiger onderzoek te doen op dieren (heb een onderzoek gedaan op een dier dat daar verder niks aan heeft overgehouden, maar voelde me ook daar niet senang bij). Als wij onderzoek willen doen op patienten met bepaalde ziekten, dan moeten wij enorm ons best doen om te verantwoorden waarom we dat onderzoek willen doen. Zo had ik onderzoek gepland voor patienten met Alzheimer's, maar ik kreeg dat niet rond, omdat het om nogal wat papierwerk vroeg: patienten met Alzheimer's worden niet in staat geacht om hun eigen beslissingen te nemen, dus kun je geen toestemming vragen. Om diezelfde redenen gaan we enorm voorzichtig om met metingen op kinderen, maar ook op dieren. Dat wordt ieder jaar steeds moeilijker, en terecht.

Maar hier is het toch vooral waar maak je je druk om? Vrouw beslist over haar eigen lichaam. Je bent geen vrouw, rot op uit deze discussie met je mansplaining.

Een van de resultaten van deze houding is dat wij met z'n allen een maatschappij in elkaar hebben gedraaid waar predators gewillige meisjes voor het uitkiezen hebben, en geen enkele verantwoordelijkheid dragen voor hun gedrag.

Ik was eens op een bus aan het wachten. Er stond een meisje, ik schatte haar op 17 jaar, met een kinderwagen te wachten op de bus. We raakten aan de praat. Wij hadden ook net een baby gekregen, maar wij waren veel ouder. Ze had geen idee wie de vader was. Ze had gelukkig een tante die bij kon springen. Kwam ze net vandaan.

Wat doen we die kinderen aan? In wat voor een door en door verrotte maatschappij leven we, als we zo'n kind een normaal leven ontzeggen? Ja, misschien was abortus een betere oplossing voor haar geweest, maar waarom was het uberhaupt zo ver gekomen? Waarom zijn wij van de ene kant heel erg voorzichtig als we onderzoek willen doen op individuen die zwak in de maatschappij staan, terwijl we aan de andere kant heel erg wegkijken als de allerzwaksten met miljoenen per jaar worden afgeslacht. Praktisch punt: het aantal ouders dat dolgraag een kind zou adopteren neemt alleen maar toe. Sta zo'n kind dan toch af ter adoptie.

Waar is die vriend of vriendin die jou daar op wijst?
Waar ik me vooral druk om maak is dat er een hoop anti-abortus lieden zijn die geen flikker geven om mensen wanneer ze er daadwerkelijk zijn. Die vinden we voornamelijk in rechts-conservatieve hoek, waar onder het mom van eigen verantwoordelijkheid graag een oogje wordt dichtgeknepen bij mensen die in armoede leven, of onder ziekten gebukt gaan. Het is kennelijk wat makkelijk punten bij de Heer te scoren door heel hard te roepen dat je heel erg om ONGEBOREN leven geeft. Kost ook niets.

Ondertussen wordt werkelijk alles wat vanuit de Staat geprobeerd wordt om het leed van de zwaksten te verlichten verketterd en weggezet als socialisme. Dat kan private charitas ook (lees: andere mensen dan ikzelf.)
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_204361895
quote:
0s.gif Op donderdag 7 april 2022 13:13 schreef Lyrebird het volgende:

Maar zo simpel is het natuurlijk niet. Was het maar zo simpel. De manier waarop wij met onze aller aller aller zwaksten omgaan, zegt iets over onszelf.
En wat zegt dat dan?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')