Benieuwd of dit kans maakt. Peru in onze poule en Columbia ( @Coco ) in de playoffs lijkt me een goede zaak.quote:De FIFA start een onderzoek naar de inzetbaarheid van Byron Castillo. De voetbalbond van Chili diende eerder een klacht in bij de wereldvoetbalbond en beweerde dat de international van Ecuador niet had mogen spelen tijdens de WK-kwalificatiereeks.
Volgens de Chileense bond is er 'een ongekend aantal bewijzen' dat Castillo op 25 juli 1995 is geboren in de Colombiaanse stad Tumaco en niet op 10 november 1998 in de Ecuadoraanse stad General Vilamil Playas. Deze bewijzen moeten leiden tot een sanctie voor Ecuador, dat in de groepsfase van het WK is gekoppeld aan Nederland. De klacht kan leiden tot een ultieme sanctie voor Ecuador, dat de acht duels met Castillo binnen de lijnen reglementair verliest. Daardoor zou Chili klimmen naar de vierde plaats in de kwalificatie en zou het land het WK-ticket van Ecuador overnemen. Of dat daadwerkelijk gebeurt is nog allerminst zeker. De FIFA is een onderzoek gestart en heeft de bond van Ecuador uitgenodigd om een verklaring te geven.
https://www.vi.nl/nieuws/(...)-ecuador-en-castillo
Zoals je kan lezen in dat stukje zou Chili dan de plek van Ecuador krijgen en Peru nog steeds play offs spelenquote:Op woensdag 11 mei 2022 19:04 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Benieuwd of dit kans maakt. Peru in onze poule en Columbia ( @:coco ) in de playoffs lijkt me een goede zaak.
Dat maakt VI er van maar als de Fifa besluit Ecuador volledig te schorsen profiteert Chili niet. Als ze alleen die acht wedstrijden waarin Castillo meedeed eruit gooien zal Chili inderdaad profiteren.quote:Op woensdag 11 mei 2022 19:17 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Zoals je kan lezen in dat stukje zou Chili dan de plek van Ecuador krijgen en Peru nog steeds play offs spelen
Ah check.quote:Op woensdag 11 mei 2022 19:20 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Dat maakt VI er van maar als de Fifa besluit Ecuador volledig te schorsen profiteert Chili niet. Als ze die acht wedstrijden eruit gooien zal Chili inderdaad profiteren.
Die moeten we op het WK hebben, denkt de FIFA.quote:Op woensdag 12 januari 2022 15:50 schreef maxi-mus het volgende:
Hahahah deze scheids fluit wederom af voor de 90 minuten. Hij is compleet de weg kwijt.
Kwam door de hitte zei hij dus dan zit je goed in Qatarquote:Op donderdag 19 mei 2022 16:55 schreef wimderon het volgende:
[..]
Die moeten we op het WK hebben, denkt de FIFA.
[ afbeelding ]
Ook drie vrouwen, jawel!
[ twitter ]
Colombia bedoel je. Columbia is een amateurclub hier in Apeldoornquote:Op woensdag 11 mei 2022 19:04 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Benieuwd of dit kans maakt. Peru in onze poule en Columbia ( @:coco ) in de playoffs lijkt me een goede zaak.
Dat is de grap Hans.quote:Op donderdag 19 mei 2022 17:12 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Colombia bedoel je. Columbia is een amateurclub hier in Apeldoorn
Het is lachen gieren en brullen geblazen hier met jouquote:
Oh leuk om te horen, ik dacht dat je me nooit grappig vond.quote:Op donderdag 19 mei 2022 17:16 schreef GGMM het volgende:
[..]
Het is lachen gieren en brullen geblazen hier met jou
Ja, krijgen dan 5 punten erbij. Gaan dan ook over Peru heen als dat twee keer 3-0 wordt.quote:Op woensdag 11 mei 2022 19:20 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Dat maakt VI er van maar als de Fifa besluit Ecuador volledig te schorsen profiteert Chili niet. Als ze alleen die acht wedstrijden waarin Castillo meedeed eruit gooien zal Chili inderdaad profiteren.
Waarom?quote:Op donderdag 19 mei 2022 18:22 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:
En ik laatst nog ergens horen dat Italie dan die plek krijgt.
En vraag me begod niet waaron, FIFA ranglijst dacht ik.
quote:Op donderdag 19 mei 2022 16:55 schreef wimderon het volgende:
[..]
Die moeten we op het WK hebben, denkt de FIFA.
[ afbeelding ]
Ook drie vrouwen, jawel!
[ twitter ]
Senegal en Ecuador zijn pittige tegenstanders.quote:Op zaterdag 2 april 2022 13:50 schreef KingRoland het volgende:
Mensen die zeggen dat senegal en ecuador pittige tegenstanders zijn weten niet eens waar die landen liggen op de wereldkaart, dus hou maar even je bek dicht
Dat zal wel zo zijn, maar genoeg voor de big 4 is het niet.quote:Op zondag 5 juni 2022 23:30 schreef TLC het volgende:
[..]
Senegal en Ecuador zijn pittige tegenstanders.
En ik ben best goed in geografie trouwens.
Winnen wel, 1-2.quote:Op dinsdag 7 juni 2022 21:34 schreef de_boswachter het volgende:
Australië is een parodie op een voetbalclub
Laten we het hopen.quote:Op dinsdag 7 juni 2022 21:53 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Winnen wel, 1-2.
Nu volgende week met 5-0 eraf tegen Peru.
quote:Ecuador mag naar WK van FIFA, maar Chili legt zich niet neer bij de zaak: “Het is nog maar 1-0”
Ecuador mag gewoon deelnemen aan het WK voetbal in Qatar. Chili diende een klacht in tegen het land, maar die werd door de FIFA ongegrond verklaard.
De Chileense voetbalbond zei vorige maand dat het bewijs had dat de Ecuadoraan Byron Castillo in 1995 in het Colombiaanse Tumaco werd geboren en niet in 1998 in de Ecuadoraanse stad Genearal Villamil Playas, zoals vermeld staat zijn officiële documenten.
Castillo speelde in acht van de achttien kwalificatiewedstrijden van Ecuador, waarin ze veertien van hun 26 punten pakten. Als ze punten hadden verloren voor de wedstrijden waarin Castillo verscheen, hadden de Ecuadoranen hun ticket voor Qatar dus mislopen.
“Na analyse van de opmerkingen van alle betrokken partijen en overweging van alle elementen die zijn voorgelegd, heeft de tuchtcommissie van de FIFA besloten de procedure tegen de Ecuadoraanse voetbalbond te beëindigen”, staat in een verklaring van de wereldvoetbalbond. “Tegen de huidige beslissing kan nog beroep worden aangetekend bij het FIFA-beroepscomité.”
Ecuador is een van de vier Zuid-Amerikaanse teams die zich al hebben gekwalificeerd voor het WK. Brazilië, Argentinië en Uruguay zijn de drie andere. Peru speelt volgende week nog een play-off.
Chili gaat in beroep
Voorzitter Pablo Milad van de Chileense voetbalbond ANFP liet nadien weten dat de bond in beroep gaat en de zaak desnoods voorlegt aan het Internationaal Sporttribunaal TAS. “We staan met 1-0 achter, maar er is nog een tweede helft”, zei Milad in een persconferentie. “De uitspraak van de FIFA was verrassend genoeg niet in ons voordeel, ondanks de sterke bewijzen. We zullen de argumentatie afwachten en in beroep gaan bij de bond. Als dat niet in ons voordeel uitvalt, stappen we naar het TAS.”
De voorzitter van de voetbalbond van Ecuador, Francisco Egas, reageerde verheugd. “Vandaag zegeviert het recht in de sport”, schreef hij op Twitter. “We wisten altijd al dat we het gelijk aan onze kant hadden.”
https://www.fifa.com/fifa(...)K6aHFYcvChdFfU9kcVzgquote:Op maandag 13 juni 2022 20:04 schreef borisz het volgende:
Belangrijkste duel van vandaag nergens te zien.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |