![ZSEqF38.png]afbeelding]()
Waarom dit topic? Omdat er steeds meer belangstelling is voor de junior klassen richting de Formule 1, en deze ook steeds beter te volgens zijn via diverse zenders en livestreams op websites en social media. Van de meest interessante series is een overzicht gemaakt.
![aioE8DK.jpg]()
De Formule 2 is een van de laatste haltes voordat een coureur de F1 kan betreden, en wordt verreden in het voorprogramma van de F1. Alle wagens in de Formule 2 zijn identiek aan elkaar, het niveau verschil komt hierbij grotendeels van de coureurs en de ingenieurs. De Pirelli banden zijn specifiek gemaakt voor de Formule 2 wagens en zijn, in tegenstelling tot de Formule 1, 18" velgen. De compounds die gebruikt worden zijn hard, medium en soft.
De wagen zelf is een Dallara chassis, met een 620 PK sterke 3.4 liter V6 Mechachrome turbo motor. Hij weegt 755 kg (inclusief coureur), en heeft een tankcapaciteit van 25L. Sinds 2015 is er een DRS-systeem op de achtervleugel die gelijkaardig is aan het systeem in de Formule 1.
Dit jaar doet er geen Nederlander mee. Vorig jaar werd Nyck de Vries kampioen in deze klasse. Een opvallende coureur is Mick Schumacher, de zoon van Michael Schumacher. Hij won twee jaar geleden het FIA Formule 3 kampioenschap. In deze klasse komt het Nederlands team MP Motorsport uit.
De raceDe kwalificatie (vrijdags, 30min sessie) beslist de startopstelling voor de race op zaterdag, die een lengte heeft van 170 kilometer of 60 minuten. Hierbij dient minimaal 1 pitstop uitgevoerd te worden waarbij alle 4 de banden gewisseld dienen te worden. De coureurs in de top 10 scoren punten (25, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1) met nog eens twee punten voor de coureur in de top 10 die de snelste ronde gereden heeft.
Op zondag is er een sprintrace van 120 kilometer of 45 minuten. De startopstelling wordt bepaald door de resultaten van zaterdag, maar de top 8 wordt omgewisseld. Hier scoren alleen de coureurs in de top 8 punten (15, 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1) met nog eens twee punten voor de coureur (in de top 10) die de snelste ronde gereden heeft.
De kalender
De coureurs![7qdFR4o.png]()
![MyUs371.jpg]()
De belangrijkste Formule 3 race is het FIA F3 European Championship, dat de opvolger is van de GP3. Deze klasse rijdt ook in het voorprogramma van de Formule 1 in Europa. Ook in deze klasse wordt er gereden met een standaard chassis, motor en Pirelli banden.
De wagen is een Dallara chassis met een 3.4 liter V6 Mechachrome atmosferische motor, die uit de GP3 komt, die ca 380 pk levert bij 8000 toeren. Net zoals de Formule 1 en 2 hebben de coureurs de beschikking over DRS binnen de aangewezen zones als ze binnen 1 seconde van hun voorganger zitten op het meetpunt.
Dit jaar doen er in deze klasse twee Nederlanders mee. Richard Verschoor en Bent Viscaal komen uit voor het Nederlandse team MP Motorsport en reden vorig jaar ook al in deze klasse.
De raceNet zoals de Formule 2 kent de FIA Formule 3 een hoofd- en een sprintrace. Beide races duren maximaal 40 minuten en zijn zonder verplichte pitstops. De puntentelling is 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 voor de hoofdrace en 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1 voor de sprintrace. De startopstelling voor race 2 is de uitslag van race 1 met de eerste 10 coureurs omgedraaid (reverse grid). De snelste coureur in de top 10 krijgt 2 punten extra.
Kalender
Coureurs![gfUGB44.png]()
Daarnaast zijn er nog diverse andere regionale en nationale
Formule 3 klassen, in zowel Europa, America en Azië. De belangrijkse daarvan zijn de
Formula Regional European Championship, waar onder andere het Nederlandse team Van Amersfoort Racing aan mee doet,
Euroformula Open (met onder andere de klassieker op Pau op de kalender),
Formule Renault Eurocup, dat tegenwoordig ook volgens de Formule 3 specs rijdt en de
W-Series, een Formule 3 klasse alleen voor vrouwen in het voorprogramma van de DTM.
Onder de Formule 3 hebben we nog nationale
Formule 4 en Formule Renault 1.6 en 2.0 klassen. Het gaat te ver om die hier allemaal te benoemen.
UitzendingenDe FIA Formule 2 en FIA Formule 3 races worden uitgezonden op F1TV,
Ziggo Sport Racing en Sky Formula 1. Mogelijk zendt ZS Racing ook andere Formule 3 en Formule 4 races uit. Anders kun je deze vaak wel zien via de website, YouTube of Facebook site van de organisatie.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
MentionlijstAls een race begint kun je onderstaande lijst kopiëren, plakken en posten, zodat de mensen op de lijst een mentionalert krijgen en de race wellicht niet missen
Mocht je op of van de lijst willen, laat het uiteraard gewoon even weten.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
Als ze hier steeds rode vlaggen hadden gegeven was de FP van de F1 nooit op tijd begonnen

(Jaja ik weet het, dan hadden ze dit gewoon ingekort)
Al heb je daar toch niks aan in zo'n sprintweekend.
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
Eindredactie Sport / Forummod woensdag 18 mei 2022 @ 10:25:08
#270
heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
Met het oog op de toekomst ga ik dit jaar ook de F4 maar wat beter volgen, hoewel lang niet alles uitgezonden wordt helaas.
Duitsland
Afgelopen weekeinde werd in Duitsland de tweede ronde afgewerkt, na de openingsronde in Spa. Vooralsnog zes races achter de rug dus en het is duidelijk wie de grote man is: het pas 15-jarige toptalent Andrea Kimi Antonelli, al sinds 2018 Mercedes-junior, won twee keer in Spa en drie keer op de Hockenheimring, nadat hij eind vorig jaar al indruk maakte bij zijn debuut in Italië. Eind juni rijdt het Duits kampioenschap in Zandvoort, mooie kans om een potentiële topper te zien dus. Rafael Câmara uit Brazilië is met een zege en vier tweede plekken vooralsnog de duidelijke best of the rest.
Groot-Brittannië
In Groot-Brittannië werd het seizoen in april geopend in Donington Park, afgelopen weekeinde reed men drie races op het Indy Circuit (de korte versie dus) van Brands Hatch. Drie zeges voor de Ier Alex Dunne: twee in Donington, één in Brands Hatch, waar hij ook twee keer veertiende werd. Puur daardoor staat Oliver Gray nog in zijn buurt, na een uitvalbeurt, drie tweede en twee derde plekken. De Amerikaan Ugo Ugochukwu won in Brands Hatch een race, net als de Koreaan Michael Shin, terwijl Georgi Dimitrov uit Bulgarije in Donington won.
Italië
De twee kampioenschappen treffen elkaar deels in Italië, waar het anderhalve week geleden begon in Imola. Daar pakte Dunne een tweede, eerste en derde plek, terwijl Câmara eerste, achtste en tweede werd. De Pool Kacper Sztuka won race drie en staat na ook een tweede plek en een uitvalbeurt op de derde plek in de titelstrijd, Antonelli werd 25e, 24e en 10e, de Nederlands-Spaans-Belgische Maya Weug staat daar tiende.
Spanje
Dan hebben we tot slot, voor nu dan, het Spaans kampioenschap, dat deze maand begon in, uiteraard, Portugal (Portimão). Tasanapol Inthraphuvasak hoopt daar de nieuwe Alexander Albon te worden en pakte een tweede, vijfde en eerste plek. De Australiër Hugh Barter won race één en staat met nog twee vierde plekken op plek twee in de titelstrijd. Tymoteusz Kucharczyk uit Polen staat met plek drie, twee en drie op de derde stek, de Bulgaar Nikola Tsolov won ook een race. Tiende plek voor Robert de Haan, die zesde werd in race twee.
Frankrijk
Oh nee, nog één: ook in Frankrijk is men bezig. Sterker nog, daar zijn al drie van de zeven weekeinden afgewerkt, negen races dus, het gaat hard (en deze zijn wél te kijken op YouTube!). Vooralsnog is Barter er redelijk dominant, met vijf overwinningen gaat hij ruim aan de leiding. De Japanner Souta Arao volgt met één zege en wat podiumplekken, Alessandro Giusti uit Frankrijk is erg constant rond de derde/vierde plek, maar won nog niet. De Japanse Red Bull-junior Yuto Nomura won weliswaar twee keer, in Pau ging alles fout: kapotte auto in race één, niet op tijd gefixt voor race twee én drie en dus een puntenloos weekeinde, hij staat negende.
Er zijn er wel meer, maar Argentinië, Brazilië, China etc laten we maar even voor wat het is.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval