abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 22 februari 2022 @ 12:49:04 #101
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_203780044
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 12:44 schreef the-eye het volgende:

[..]
Want Nederland is het Yellowstone van Europa. Alleen dat er ook nog even bijna 18 miljoen mensen wonen met bijbehorende infrastructuur
Ook hier is er natuur, ook hier gelden er eco systemen.
Die veranderen door de aanwezigheid van grote roofdieren.

Wat ik plaats is een bewijs van hoe een geheel ecosysteem ten goede veranderd wordt. Door in dit geval die wolf.
Ook hier is dat zo. Als reeen en uitgezette herten meer in toom gehouden worden. Alles zij hun gedrag veranderen door de aanwezigheid van wolven (zelfs als dat er maar weinig zijn!!!) veranderd dat alles.

Zorgt het voor groei en bloei ipv dood.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 12:49:16 #102
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_203780047
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 12:25 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Er zijn vele voordelen.
Omdat wolven de fauna veranderen wordt de flora ook veranderd.

Het komt de gehele natuur ten goede.
Zoek eens op Google.. how wolves change rivers. Hoe de komst van wolvenroedels zeer belangrijke natuurgebieden ten goede hebben veranderd.
In het directe geval van die zoekopdracht gaat het over Yellowstone. Maar dat is een goed voorbeeld van hoe die wolven roedels een zeer belangrijke rol in een ecosysteem hebben.

Prooidieren veranderen hun gedrag door de aanwezigheid van roofdieren. Het hele gebied veranderd daardoor. Floreert erdoor.
Het hele gebied ? Je bedoel toch niet de postzegelruimte hier in Nederland die we nog vrije natuur kunnen noemen ? Het is hier zo klein dat dit echt geen goede reden is om wolven te tolereren hoor. Wolven hebben juist veel ruimte nodig om nut te hebben en tot hun recht te komen en dat is hier niet beschikbaar.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  dinsdag 22 februari 2022 @ 12:53:00 #103
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_203780103
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 12:49 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Ook hier is er natuur, ook hier gelden er eco systemen.
Die veranderen door de aanwezigheid van grote roofdieren.

Wat ik plaats is een bewijs van hoe een geheel ecosysteem ten goede veranderd wordt. Door in dit geval die wolf.
Ook hier is dat zo. Als reeen en uitgezette herten meer in toom gehouden worden. Alles zij hun gedrag veranderen door de aanwezigheid van wolven (zelfs als dat er maar weinig zijn!!!) veranderd dat alles.

Zorgt het voor groei en bloei ipv dood.
Alleen moet je de wolf nog uitleggen dattie de herten moet aanvallen en proberen uit te moorden, niet de schapen....
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
pi_203780104
nederland is toch veel te klein voor wolven.. dat blijkt nu dus,. als ze de hele veluwe even uitroeien. of geen natuurlijke prooien vinden en dan schapen gaan afslachten. dat is geen natuur zo.

het zou kunnen werken als je een groot genoeg gebied hebt voor een roedel (en dat moet dan echt gigantisch zijn, in nederland redt je dat niet) en daar moet een hek omheen, zodat de wolven in de natuur blijven.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 12:54:20 #105
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_203780125
Over een jaar of wat krijgen we dezelfde discussie als die we nu voeren omtrent de bevers... Het begint allemaal kleinschalig, leuk, tof en met een hoog aaibaarheidsgehalte totdat we er door schade en schande achter komen dat het toch niet zo'n best plan is...

quote:
Nederasseltse bever ondergraaft provinciale weg, die dreigt in te storten

NEDERASSELT - Een bever bezorgt wegbeheerders en dijkbewakers kopzorgen in Nederasselt. De provinciale weg dreigt door zijn gegraaf in te storten en in de Maasdijk heeft het dier zich ook al voor een tweede keer diep naar binnen gewurmd.
quote:
Bever graaft gat in Vianese kade: 'Ineens stroomde het water als een gek'

VIANEN - Door een gat van maar liefst 4 meter stroomde het water maandagmiddag het polderlandschap tussen Vianen en Lexmond in. De dader: een knagende bever. Waterschap Rivierenland was er vroeg bij, maar maakt zich tegelijkertijd wel een beetje zorgen. “Dit is gewoon gevaarlijk. Als we het niet hadden opgemerkt, had de kade het begeven. En dan ben je verder van huis."
quote:
Erfgoed Julie Postel: ‘Bevers in Boxmeer zijn kennelijk belangrijker dan 180 ouderen’

BOXMEER - Bevers hebben grond weggegraven bij de brug die leidt naar het Boxmeerse woonzorgcentrum Sint Anna op het terrein van de Zusters van Julie Postel in Boxmeer. Het gevolg: vrachtwagens kunnen de brug niet meer over, waardoor de bevoorrading van zorgcentrum lastig is. Een oplossing op korte termijn lijkt niet in zicht.
quote:
De bever is het knuffeldier van de uiterwaarden, maar krijgt de kogel als ie de dijken molt

De bestrijding van de overlast van bevers kost Waterschap Limburg te veel tijd, want hun aantal blijft maar groeien. Medewerkers met een jachtakte hebben de afgelopen jaren al bevers gedood die bovenmatig veel schade en problemen veroorzaakten. Het aantal afgeschoten dieren in Limburg liep afgelopen seizoen op van zeventien naar dertig.

Bevers zijn fanatieke gravers en knagers. Met hun dammen verstoren ze waterlopen, wat wateroverlast kan opleveren, en ze kunnen dijken verzwakken door erin te graven. Een bever kan zo groot worden als een middelgrote hond, waarmee een voorstelling is te maken van hoe breed de gangen zijn.
quote:
Er zitten grenzen aan de Limburgse gastvrijheid voor bevers

Veel Limburgers vinden dat te veel, want de knaagdieren zetten hun omgeving helemaal naar hun hand. Als bouwers en baggeraars blokkeren ze watergangen, graven ze gangen, bouwen ze burchten en knagen ze bomen om. Voor boeren zijn de dieren een plaag omdat ze gewassen opvreten.
Overnemen

De overlast is zo groot, dat Limburg aan andere provincies heeft gevraagd of die een deel van de beschermde dieren willen overnemen. Tot nu toe heeft zich nog geen provincie gemeld die gastheer wil zijn voor de Limburgse bever.
Etc..

Maar he, als ze muskus- of beverrat heten klinkt natuurlijk een stuk enger dus dan kunnen ze wel bestreden worden, die beesten zorgen voor een vergelijkbare overlast vwb het ondergraven van de dijken...

Maar Groen Links heeft de oplossing... Gewoon een hekje om de bomen... :')

twitter


[ Bericht 4% gewijzigd door AchJa op 22-02-2022 13:03:37 ]
  dinsdag 22 februari 2022 @ 12:58:32 #106
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_203780198
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 12:49 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Het hele gebied ? Je bedoel toch niet de postzegelruimte hier in Nederland die we nog vrije natuur kunnen noemen ? Het is hier zo klein dat dit echt geen goede reden is om wolven te tolereren hoor. Wolven hebben juist veel ruimte nodig om nut te hebben en tot hun recht te komen en dat is hier niet beschikbaar.
De wolven soorten in deze omgeving hebben niet zoveel ruimte nodig.

Het zijn niet de grote roedels van 20+, maar kleine familie verbanden.
Ze jagen op de veel voorkomende prooidieren. Reeen, hazen, konijnen, muizen… Soms, afhankelijk van het gebied op wilde zwijnen.

Ze zijn van enorme invloed op het ecosysteem. Ze veranderen het gedrag van hun prooien. Grond, beplanting, andere diersoorten floreren door enkel hun (matige) aanwezigheid.
Zelfs de waterlopen veranderen door hun aanwezigheid zoals getoond in dat filmpje.

Echt, kijk dat filmpje eens, zie hoe breed die invloed is.


Die paar wolven hier zorgen voor een enorme toename in flora, meer vlinders, meer kikkers, meer vanalles aan klein leven. Meer bijen, want meer bloemen.
Meer vruchtbaarheid, meer leven.

Meer grotere roofdieren toelaten draagt bij aan de weerbaarheid van deze wereld, ook op Nederlands niveau.
Mopper je over klimaat regelingen? Dan zou je een voorstander moeten zijn van meer grotere roofdieren. Want zij zorgen voor een weerbaar eco systeem. Dragen daar significant aan bij.
Ze veranderen zelfs het land, de waterlopen, ze veranderen alles door enkel hun (matige) aanwezigheid. Simpelweg omdat ze het gedrag van de prooidieren veranderen.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:03:30 #107
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_203780284
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 12:53 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Alleen moet je de wolf nog uitleggen dattie de herten moet aanvallen en proberen uit te moorden, niet de schapen....
Zo heel veel schapen pakken ze niet.
Het is op geen enkel moment waar dat hun menu vooral bestaat uit schapen.

Maar zelfs als je gelijk had. Ken je het principe van ratten en katten?
Katten doden maar weinig ratten. Ratten zijn best kutbeesten daarin namelijk. Brokjes in de keuken of dat kuikentje in het nest kiest die kat liever voor.
Toch zal je zien dat waar katten zijn ratten niet alleen in mindere mate aanwezig zijn, maar ook hun gedrag veranderen. Ook al is het een feit dat katten maar weinig ratten doden, die ratten schijten in hun broek voor die katten. Dat is zelfs wetenschappenlijk aangetoond. Die ratten veranderen hun gedrag, van voortplanting tot hoe ze met de omgeving omgaan.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:27:45 #108
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203780691
https://www.telegraaf.nl/(...)een-andere-hond-bijt
quote:
Is eigenaar verantwoordelijk als bullterriër in losloopgebied een andere hond bijt?
Updated 19 min geleden
21 min geleden
in BINNENLAND


FRIESLAND - Moet de eigenaar van een hond opdraaien voor de medische kosten, als die in een losloopgebied een andere hond bijt? Ja, vindt de rechter.
Ja vind de rechter

Dan is de staat ook verantwoordelijk voor alle dode schapen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:29:25 #109
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_203780718
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:03 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Zo heel veel schapen pakken ze niet. Het is op geen enkel moment waar dat hun menu vooral bestaat uit schapen.
Dat is nu juist wat ik tegen de aanwezigheid van wolven hier heb. Ze vermoorden voornamelijk schapen gewoon om te moorden. Niet om ze op te eten. In dat laatste geval zou ik niet protesteren tegen hun aanwezigheid.

quote:
Maar zelfs als je gelijk had. Ken je het principe van ratten en katten?
Katten doden maar weinig ratten. Ratten zijn best kutbeesten daarin namelijk. Brokjes in de keuken of dat kuikentje in het nest kiest die kat liever voor.
Toch zal je zien dat waar katten zijn ratten niet alleen in mindere mate aanwezig zijn, maar ook hun gedrag veranderen. Ook al is het een feit dat katten maar weinig ratten doden, die ratten schijten in hun broek voor die katten. Dat is zelfs wetenschappenlijk aangetoond. Die ratten veranderen hun gedrag, van voortplanting tot hoe ze met de omgeving omgaan.
Interessant om te weten maar ik begrijp niet goed wat dit met wolven te maken heeft ? Hebben we last van ratten in de vrije natuur dan ? Of ander overlast gevend ongedierte dat door wolven verjaagd kan worden ?

[ Bericht 2% gewijzigd door deedeetee op 22-02-2022 13:39:26 ]
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:43:27 #110
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_203780946
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:29 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Interessant om te weten maar ik begrijp niet goed wat dit met wolven te maken heeft ? Hebben we last van ratten in de vrije natuur dan ? Of ander overlast gevend ongedierte dat door wolven verjaagd kan worden ?
Teveel ratten, veranderd gedrag van ratten door te weinig dreiging van natuurlijke roofdieren zorgt idd voor problemen.

Je hebt nogsteeds dat (vrij korte) filmpje niet gekeken of niet soms?
Want de komst van een paar wolven roedels veranderde het gedrag van hun prooidieren en veranderde het gehele eco systeem. Tot de flora en zelfs de loop van de wateren aan toe.

Dat zie je elk niveau. Roofdieren zijn noodzakelijk. Wij als mens met ons natuurbeheer kunnen dat niet vervangen. Wij gaan van prooidier X als target naar ander prooidier als target. We veranderen het gedrag amper waardoor het amper tot geen invloed op het ecosysteem heeft.

Die katten maken dat ratten minder nakomelingen krijgen, maken dat de ratten die er zijn hun gedrag aanpassen (terwijl katten helemaal niet zoveel ratten doden). Omdat voortplanting en gedrag van ratten veranderd veranderd het eco systeem. Krijgt flora en fauna meer ruimte. Is er meer diversiteit, meer weerbaarheid.

Zelfde bij wolven. Getoond in dat ene kleine filmpje. Door enkel de aanwezigheid van die wolven is er meer leven. MEER!
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_203781041
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 12:53 schreef pokkerdepok het volgende:
nederland is toch veel te klein voor wolven.. dat blijkt nu dus,. als ze de hele veluwe even uitroeien. of geen natuurlijke prooien vinden en dan schapen gaan afslachten. dat is geen natuur zo.

het zou kunnen werken als je een groot genoeg gebied hebt voor een roedel (en dat moet dan echt gigantisch zijn, in nederland redt je dat niet) en daar moet een hek omheen, zodat de wolven in de natuur blijven.
Dat is Nederland niet, anders zouden ze zo weg zijn uit Nederland. Maar ze hebben het er blijkbaar prima naar hun zin. :)
pi_203781051
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:27 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)een-andere-hond-bijt
[..]
Ja vind de rechter

Dan is de staat ook verantwoordelijk voor alle dode schapen
Sinds wanneer is de staat de eigenaar van die wolf?
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:53:26 #113
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_203781089
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 12:49 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Ook hier is er natuur, ook hier gelden er eco systemen.
Die veranderen door de aanwezigheid van grote roofdieren.

Wat ik plaats is een bewijs van hoe een geheel ecosysteem ten goede veranderd wordt. Door in dit geval die wolf.
Ook hier is dat zo. Als reeen en uitgezette herten meer in toom gehouden worden. Alles zij hun gedrag veranderen door de aanwezigheid van wolven (zelfs als dat er maar weinig zijn!!!) veranderd dat alles.

Zorgt het voor groei en bloei ipv dood.
Nederland heeft een aangelegd cultuurlandschap. Als de mens z'n handen er vanaf trekt kan de wolf hier enkel baantjes zwemmen. De wolf zorgt er voor dat het klein beetje fauna dat we hebben verdwijnt. Ook al is dat dan uitgezet, het is het weinige wat we hebben
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:55:03 #114
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_203781113
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:53 schreef the-eye het volgende:

[..]
Nederland heeft een aangelegd cultuurlandschap. Als de mens z'n handen er vanaf trekt kan de wolf hier enkel baantjes zwemmen
Dan zou die wolf zich hier niet vestigen.
Nu wel. En geld dat het ecosysteem wat wij hier willen daar wel bij vaart. Het meer leven oplevert.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:57:07 #115
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_203781140
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:55 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Dan zou die wolf zich hier niet vestigen.
Nu wel. En geld dat het ecosysteem wat wij hier willen daar wel bij vaart. Het meer leven oplevert.
Nee juist minder. Die beesten zullen minder nakomelingen krijgen dus waarom zouden we dat doen?
  dinsdag 22 februari 2022 @ 13:58:03 #116
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_203781150
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:49 schreef Halcon het volgende:

[..]
Dat is Nederland niet, anders zouden ze zo weg zijn uit Nederland. Maar ze hebben het er blijkbaar prima naar hun zin. :)
Ja, met zo'n redenering hoef je ook geen jachtrestricties ten aanzien van kwetsbare soorten te hebben, want kijk die jagers eens fijn wegknallen. Die hebben het blijkbaar prima naar hun zin! Beetje een loos argument.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 14:01:22 #117
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_203781197
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:43 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Teveel ratten, veranderd gedrag van ratten door te weinig dreiging van natuurlijke roofdieren zorgt idd voor problemen.

Je hebt nogsteeds dat (vrij korte) filmpje niet gekeken of niet soms?
Want de komst van een paar wolven roedels veranderde het gedrag van hun prooidieren en veranderde het gehele eco systeem. Tot de flora en zelfs de loop van de wateren aan toe.

Dat zie je elk niveau. Roofdieren zijn noodzakelijk. Wij als mens met ons natuurbeheer kunnen dat niet vervangen. Wij gaan van prooidier X als target naar ander prooidier als target. We veranderen het gedrag amper waardoor het amper tot geen invloed op het ecosysteem heeft.

Die katten maken dat ratten minder nakomelingen krijgen, maken dat de ratten die er zijn hun gedrag aanpassen (terwijl katten helemaal niet zoveel ratten doden). Omdat voortplanting en gedrag van ratten veranderd veranderd het eco systeem. Krijgt flora en fauna meer ruimte. Is er meer diversiteit, meer weerbaarheid.

Zelfde bij wolven. Getoond in dat ene kleine filmpje. Door enkel de aanwezigheid van die wolven is er meer leven. MEER!
Ik heb het filmpje wel bekeken en dat stijft mij alleen in mijn mening. Er is hier niet genoeg ruimte/ vrije natuur voor de wolf om van nut te zijn. Hij is hier voornamelijk tot last.
Je kunt de situatie in Yellowstone park - met een oppervlakte van 8983 km² - toch met geen mogelijkheid vergelijken met de situatie zoals die hier is in Nederland ?
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  dinsdag 22 februari 2022 @ 14:15:21 #118
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203781385
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:55 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
l. En geld dat het ecosysteem wat wij hier willen daar wel bij vaart.
Het meer leven oplevert.
wat levert dat dan op, meer dan veel dode schapen?
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 februari 2022 @ 14:15:50 #119
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_203781390
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:57 schreef the-eye het volgende:

[..]
Nee juist minder. Die beesten zullen minder nakomelingen krijgen dus waarom zouden we dat doen?
Welke beesten krijgen minder nakomelingen?

Belangrijke vraag
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 14:24:06 #120
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_203781495
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 14:15 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Welke beesten krijgen minder nakomelingen?

Belangrijke vraag
De beesten die stress door de wolf ervaren dus reeen, herten etc
Belangrijk antwoord ;)
pi_203781571
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 13:58 schreef Iblardi het volgende:

[..]
Ja, met zo'n redenering hoef je ook geen jachtrestricties ten aanzien van kwetsbare soorten te hebben, want kijk die jagers eens fijn wegknallen. Die hebben het blijkbaar prima naar hun zin! Beetje een loos argument.
Deze vergelijking :')
  dinsdag 22 februari 2022 @ 14:47:52 #122
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_203781709
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 14:30 schreef Halcon het volgende:

[..]
Deze vergelijking :')
Op basis van jouw logica. :')
pi_203781717
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 14:47 schreef Iblardi het volgende:

[..]
Op basis van jouw logica. :')
Nee. Daar stelde iemand dat Nederland te klein is voor wolven. Wat dus niet waar is. Heeft verder geen dunne drol met jagers te maken.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 14:52:55 #124
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_203781748
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 10:17 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]
Dat is een terechte vraag.

Maar bij andere dieren hier zie je toch ook die schuwheid wel blijven grotendeels.
Neem bv vossen. Er zijn er meer in de steden dan je zou denken en ze zijn zeker brutaler geworden (zoek bv eens op vossen in Londen, krijg je echt veel foto’s op bijzondere plaatsen).

Toch zijn ze zonder dat ze kwaad wordt gedaan nogsteeds aardig schuw.

Denk wel dat het goed is om wolven niet binnen de woonkernen te accepteren, ze te verjagen als ze zich laten zien.
Je wil niet dat zo’n dier perongelijk in het nauw komt, als ze zich bedreigd voelen kan dat ongelukken opleveren.

Maar dan zijn ze vrij simpel te verjagen. Met een paar pannendeksels tegen elkaar slaan zou al werken.
Vossen zijn natuurlijk ook veel kleiner en zullen om die reden mensen eerder als een bedreiging zien. Wolven zullen een volwassen kerel ook nog wel uit de weg gaan, maar er zijn wel voorbeelden bekend van predatiegedrag richting vrouwen en kinderen.
  dinsdag 22 februari 2022 @ 14:59:57 #125
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_203781818
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 februari 2022 14:48 schreef Halcon het volgende:

[..]
Nee. Daar stelde iemand dat Nederland te klein is voor wolven. Wat dus niet waar is. Heeft verder geen dunne drol met jagers te maken.
Als ze werkelijk zoveel schapen doden is dat ecosysteem hier wellicht niet zo goed op ze afgestemd. "Het bevalt ze blijkbaar" is een argument in een situatie waarin roofdieren voldoende prooidieren in de natuur vinden, niet wanneer ze zich richten op het vee. Vandaar de vergelijking met jagers die geen duurzaam jachtbeleid voeren.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')