Dat heb ik wel eens in dit stavromulabeta in WGR / Koop jij nog een huis? #14 Met nog lagere rente en nog hogere prijzen topic uitgezocht. Het effect van migratie is ongeveer vergelijkbaar met het effect van verdunning (huishoudens worden gemiddeld kleiner). De nieuwbouwproductie gaat voor ongeveer 40% op aan migratie, 40% aan kleinere huishoudens en 20% aan natuurlijke aanwas.quote:Op zondag 27 februari 2022 00:11 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Immigranten zijn een onderdeel van het aanbod issue, dus het draagt uiteindelijk wel bij. Maar het is inderdaad niet zo dat het probleem opgelost is als we geen immigranten meer op de woningmarkt zouden hebben.
Weet jij welke fiscale voordelen de huisbezitter heeft? Het staat er elke keer in meervoud maar ik ken alleen de HRAquote:Op zondag 27 februari 2022 07:44 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Alsof iedere huizenbezitter elke keer zijn huis flipt voor de overwaardeman man man man man wat een broddelwerk.
Hij heeft het voordeel dat hij gulle donaties aan de staatskas mag doen in de vorm van huurwaardeforfait en overdrachtsbelasting. Daarnaast heeft hij het voordeel dat het door middel van OZB en het eigenaarsdeel van het rioolrecht mag bijdragen aan het instandhoudend van lokale voorzieningen.quote:Op zondag 27 februari 2022 07:59 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Weet jij welke fiscale voordelen de huisbezitter heeft? Het staat er elke keer in meervoud maar ik ken alleen de HRA
geldleen subsidie is erg domquote:Op zaterdag 26 februari 2022 21:28 schreef Zwolsboy het volgende:
Maar met de max renteaftrek wat toen kon was het wel weer voordeliger.
Dat is nog wel hoger dan ik had verwacht eigenlijk, die 40%. Dat is best veel.quote:Op zondag 27 februari 2022 07:56 schreef stavromulabeta het volgende:
Dat heb ik wel eens in dit stavromulabeta in WGR / Koop jij nog een huis? #14 Met nog lagere rente en nog hogere prijzen topic uitgezocht. Het effect van migratie is ongeveer vergelijkbaar met het effect van verdunning (huishoudens worden gemiddeld kleiner). De nieuwbouwproductie gaat voor ongeveer 40% op aan migratie, 40% aan kleinere huishoudens en 20% aan natuurlijke aanwas.
De eenpersoonshuishoudens kunnen dat zich steeds minder permitteren inmiddels. Toen ik starter was kon ik nog alleen m'n eerste woning kopen (terwijl de rente een stuk hoger was destijds). En ik had als starter geen overdreven salaris, maar gewoon gemiddeld voor een starter. Nu komen starters alleen al vrijwel niet meer aan de bak en zelfs met z'n tweeën blijkt het al knap lastig te zijn.quote:Op zondag 27 februari 2022 07:56 schreef stavromulabeta het volgende:
Het is dus kennelijk deels ook een luxe-probleem: ondanks alle geluiden over krapte en onbetaalbaarheid kan men zich kennelijk nog steeds permitteren om met minder mensen in grotere huizen te gaan wonen.
Nee, mensen zijn eenzaam en nemen ook minder vaak (veel) kinderen.quote:Op zondag 27 februari 2022 07:56 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Dat heb ik wel eens in dit stavromulabeta in WGR / Koop jij nog een huis? #14 Met nog lagere rente en nog hogere prijzen topic uitgezocht. Het effect van migratie is ongeveer vergelijkbaar met het effect van verdunning (huishoudens worden gemiddeld kleiner). De nieuwbouwproductie gaat voor ongeveer 40% op aan migratie, 40% aan kleinere huishoudens en 20% aan natuurlijke aanwas.
Het is dus kennelijk deels ook een luxe-probleem: ondanks alle geluiden over krapte en onbetaalbaarheid kan men zich kennelijk nog steeds permitteren om met minder mensen in grotere huizen te gaan wonen.
Zie daar volledig rationeel de waarde van geld verdampen en derhalve de waardering in dezelfde currency units hoger worden.quote:Op zondag 27 februari 2022 07:54 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Ah goede. Dat maakt het logischer. Ik hoop dat je gelijk hebt.
Een 300.000 hypotheek met 4,4% is totale kosten tussen de 500 en 540 (in 30 jaar)
Een 450.000 hypotheek met 1,2% is totale kosten hetzelfde.
Dus een flink duurder huis is net zo duur.
Op een gegeven moment komen we het gewoon zelf halen he.quote:Op vrijdag 25 februari 2022 20:16 schreef notturna het volgende:
[..]
Ach ja, het is de schuld van de mensen die al een woning bezitten. Wie weet is een koopwoning voor jou misschien nooit weggelegd. Zou zomaar kunnen.
Het zit diep he?quote:Op zondag 27 februari 2022 12:37 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Op een gegeven moment komen we het gewoon zelf halen he.
Bijvoorbeeld in de vorm van kraken , rellen etc.
Dat is vaak uiteindelijk het gevolg als je een deel van de bevolking keihard naait.
Kraken zie ik meer als iets principieels tegen leegstand.quote:Op zondag 27 februari 2022 12:37 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Op een gegeven moment komen we het gewoon zelf halen he.
Bijvoorbeeld in de vorm van kraken , rellen etc.
Dat is vaak uiteindelijk het gevolg als je een deel van de bevolking keihard naait.
Dan daalt uiteindelijk de prijs van de huizen die doorstromers normaal zouden kopen natuurlijk.quote:Op vrijdag 25 februari 2022 20:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ah, jij wilt de doorstromers straffen... dan verkopen die hun huis weer niet, welke huizen moeten de starters kopen als de doorstromers blijven zitten?
Die mensen die daar in zitten blijven dan ook wel zitten.quote:Op zondag 27 februari 2022 12:39 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Dan daalt uiteindelijk de prijs van de huizen die doorstromers normaal zouden kopen natuurlijk.
In je eentje kopen als starter kan alleen met een flinke zak geld van je ouders. Ik heb een maat die het op die manier heeft gedaan . Dit omdat hij z'n vriendin uit het buitenland haalt en die kan nog niet zelf werken omdat ze eerst de taal moet leren.quote:Op zondag 27 februari 2022 11:47 schreef Accordtje het volgende:
[..]
[..]
De eenpersoonshuishoudens kunnen dat zich steeds minder permitteren inmiddels. Toen ik starter was kon ik nog alleen m'n eerste woning kopen (terwijl de rente een stuk hoger was destijds). En ik had als starter geen overdreven salaris, maar gewoon gemiddeld voor een starter. Nu komen starters alleen al vrijwel niet meer aan de bak en zelfs met z'n tweeën blijkt het al knap lastig te zijn.
Ik ken dr nog wel hoor maar dit wordt inderdaad steeds zeldzamer , een klassiek kostwinnersgezin. Je vindt dat nog bij kakkers en bij oudgereformeerden en verder bijna niet meer. Het is namelijk onbetaalbaar.quote:Dat er steeds kleinere gezinnen in grotere huizen wonen is wel zo, maar de financiële lasten worden daar vaak gedragen door twee inkomens. Of het dan een gezin is met 2, 3 of 4 kinderen maakt voor de hypotheeklasten geen verschil. Vroeger waren de gezinnen wel groter, maar werden de lasten vaker gedragen door één inkomen. Die luxe positie is al geruime tijd aan het afnemen.
Nee, het kan niét alleen maar met geld van je ouders. Dat stokpaardje kun je blijven herhalen zolang je wil, maar dat maakt het nog steeds geen waarheid.quote:Op zondag 27 februari 2022 13:54 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
In je eentje kopen als starter kan alleen met een flinke zak geld van je ouders. Ik heb een maat die het op die manier heeft gedaan . Dit omdat hij z'n vriendin uit het buitenland haalt en die kan nog niet zelf werken omdat ze eerst de taal moet leren.
Die zak geld kun je nooit zelf bij elkaar sparen. Even voor je beeld :
Stel je hebt een redelijke baan van 40 duizend euro jaarlijks bruto. Je bent net klaar met studeren dus je moet ergens wonen anders dan een studentenflat want dat mag niet. Een appartement kost toch al gauw 1200 euro per maand in de randstad. Misschien kan het soms ietsjes goedkoper. Misschien kan je een huisgenoot nemen.
Je krijgt daar bijna geen hypotheek voor. Wat je krijgt is onder de 2 ton of rond de 2 ton. Je zult maar met moeite iets kunnen vinden in de randstad voor diw prijs.
En je maandlasten zijn zo hoog dat je het geld niet bij mekaar gaat sparen.
Coolguy zou je dit aub niet willen verwijderen trouwens ? Die anekdote snapte ik nog wel dat je die had weggehaald.
[..]
Ik ken dr nog wel hoor maar dit wordt inderdaad steeds zeldzamer , een klassiek kostwinnersgezin. Je vindt dat nog bij kakkers en bij oudgereformeerden en verder bijna niet meer. Het is namelijk onbetaalbaar.
Stel ik zou als starter een klassiek kostwinnersgezin willen beginnen en ik had geen rijke ouders. Dan moet je op één loon je vrouw en kinderen kunnen onderhouden, op één loon een huis kopen wat al bijna niet meer kan, alle vaste lasten komen op je etcetera. Dan praat je over een loon richting de Balkenende norm wat je daarvoor moet hebben.
Heb je hier ook argumenten en cijfers voor of is dit het ?quote:Op zondag 27 februari 2022 13:57 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, het kan niét alleen maar met geld van je ouders. Dat stokpaardje kun je blijven herhalen zolang je wil, maar dat maakt het nog steeds geen waarheid.
Niet iedereen huurt een appartement, laat staan in de randstad. Niet iedereen koopt in de randstad. Op 1 loon een huis kopen en een gezin onderhouden is kan ook zonder de balkenende-norm. Je praat gewoon onzin.quote:Op zondag 27 februari 2022 13:58 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Heb je hier ook argumenten en cijfers voor of is dit het ?
Dit klinkt een beetje als "welles nietes" namelijk.
Waarom Randstad?quote:Op zondag 27 februari 2022 13:54 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
In je eentje kopen als starter kan alleen met een flinke zak geld van je ouders. Ik heb een maat die het op die manier heeft gedaan . Dit omdat hij z'n vriendin uit het buitenland haalt en die kan nog niet zelf werken omdat ze eerst de taal moet leren.
Die zak geld kun je nooit zelf bij elkaar sparen. Even voor je beeld :
Stel je hebt een redelijke baan van 40 duizend euro jaarlijks bruto. Je bent net klaar met studeren dus je moet ergens wonen anders dan een studentenflat want dat mag niet. Een appartement kost toch al gauw 1200 euro per maand in de randstad. Misschien kan het soms ietsjes goedkoper. Misschien kan je een huisgenoot nemen.
Je krijgt daar bijna geen hypotheek voor. Wat je krijgt is onder de 2 ton of rond de 2 ton. Je zult maar met moeite iets kunnen vinden in de randstad voor diw prijs.
En je maandlasten zijn zo hoog dat je het geld niet bij mekaar gaat sparen.
Coolguy zou je dit aub niet willen verwijderen trouwens ? Die anekdote snapte ik nog wel dat je die had weggehaald.
[..]
Ik ken dr nog wel hoor maar dit wordt inderdaad steeds zeldzamer , een klassiek kostwinnersgezin. Je vindt dat nog bij kakkers en bij oudgereformeerden en verder bijna niet meer. Het is namelijk onbetaalbaar.
Stel ik zou als starter een klassiek kostwinnersgezin willen beginnen en ik had geen rijke ouders. Dan moet je op één loon je vrouw en kinderen kunnen onderhouden, op één loon een huis kopen wat al bijna niet meer kan, alle vaste lasten komen op je etcetera. Dan praat je over een loon richting de Balkenende norm wat je daarvoor moet hebben.
Als je in Zeeuws Vlaanderen bij je ouders woont is het een stuk goedkoper ja.quote:Op zondag 27 februari 2022 14:00 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Niet iedereen huurt een appartement, laat staan in de randstad.
Niet in de randstad. In Zeeuws Vlaanderen kan dat nog wel ja. Al bulken al die odugereformeerde kostwinners gezinnen in het geld hoor dus daar is het ze niet om te doen. Dat is oud geld.quote:Niet iedereen koopt in de randstad. Op 1 loon een huis kopen en een gezin onderhouden is kan ook zonder de balkenende-norm. Je praat gewoon onzin.
Ja in Zeeuws Vlaanderen of Appelscha kan dat nog, inderdaad.quote:Op zondag 27 februari 2022 14:16 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Waarom Randstad?
Ik heb genoeg starters/<30-jarigen alleen zien kopen, maar niet in de Randstad.
Dus het kán wel zonder de jubelton.
Kortom, lariekoek vanuit jouw vingers weer.
quote:Op zondag 27 februari 2022 15:11 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Ja in Zeeuws Vlaanderen of Appelscha kan dat nog, inderdaad.
Ik heb ook in Den Bosch gekeken en de prijzen waren helemaal niet zo veel lager dan in de randstad hoor.quote:Op zondag 27 februari 2022 15:15 schreef Slumlord. het volgende:
[..]
Nogmaals: Waarom Randstad? Er is meer dan Randstad en Appelscha/Zeeuws Vlaanderen.
1135 voor een koopwoning in oud empel. Ik zie niet in hoe dat duur is.quote:Op zondag 27 februari 2022 15:18 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Ik heb ook in Den Bosch gekeken en de prijzen waren helemaal niet zo veel lager dan in de randstad hoor.
Ik vond het geen goede deal. Als het een stuk goedkoper was geweest had ik nog wel in den bosch willen gaan wonen omdat mijn broer daar woont . Maar niet voor zo veel geld. Ik vind het een nadeel om in Brabant te wonen heb meer met Holland
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |