quote:Op zaterdag 11 december 2021 16:29 schreef lunapuella het volgende:
Ik zou ook best een slowcooker of crockpot oid willen, maar vrees altijd dat het met een voornamelijk vegetarisch eetpatroon (mijn man is vegetariër) niet de moeite waard is.
Ja, er wordt beide dagen voor ons gekooktquote:Op zaterdag 11 december 2021 16:38 schreef Burdie het volgende:
Nu het toch over eten gaat, hebben jullie al knopen doorgehakt mbt het kerstmenu?
groenten slowcooken, schiet niet op nee, wordt het prut van, tenzij je rode kool ofzo wil 'smoren'. Je kan er ook wel groenten of rijst mee stomen, maar slowcooken is vooral voor vlees.quote:
mijn halve familie heeft nu corona (kleine familie, wel de oude helft). Eerst kijken of ze het halen en genoeg opknappen voor kerst.quote:Op zaterdag 11 december 2021 16:38 schreef Burdie het volgende:
Nu het toch over eten gaat, hebben jullie al knopen doorgehakt mbt het kerstmenu?
De ene dag pommes duchesse en dan zal er wel iets van rollade bij moeten van de man en dan haricots verts oid. En de andere dag gourmet.quote:Op zaterdag 11 december 2021 16:38 schreef Burdie het volgende:
Nu het toch over eten gaat, hebben jullie al knopen doorgehakt mbt het kerstmenu?
Als alle plannen doorgaan wordt er op kerstavond en eerste kerstdag voor ons gekooktquote:Op zaterdag 11 december 2021 16:38 schreef Burdie het volgende:
Nu het toch over eten gaat, hebben jullie al knopen doorgehakt mbt het kerstmenu?
Jup. Turkse linzensoep, gefrituurde kipfilet op z'n Pakistaans, Italiaanse mozzarella met tomaatsalade, aardappels uit de oven, chaat (Pakistaanse fruitsalade) en ijs als toetje.quote:Op zaterdag 11 december 2021 16:38 schreef Burdie het volgende:
Nu het toch over eten gaat, hebben jullie al knopen doorgehakt mbt het kerstmenu?
Als ik dat wist was ik de best betaalde medewerker binnen ons bedrijf denk ikquote:Op zaterdag 11 december 2021 13:27 schreef oh-oh het volgende: @:laziness, ik ben zo blij met jouw uitleg hier, maar ik twijfel dus over die booster, want ik geloof niet zo in boosteren, kun jij me over de streep halen? Ik neem geen risico, loop geen risico, ik vraag me af hoe vaak we geboosterd moeten worden etc.
Ha, ik viel idd ook buiten de boot daarbij. Is het echt pas in 2008 begonnen? In mijn herinnering kon je hem als 13-jarige krijgen en was ik toen 16. Misschien was dat dan een proef oid, dat het nog niet officieel in het RVP zat? En het was geloof ik ook de bedoeling dat je dan minstens een half jaar geen seks zou hebben oid, omdat tussen beide prikken een half jaar zat en ze natuurlijk niet wilden dat je het virus alsnog opliep in die periode.quote:Op zaterdag 11 december 2021 16:02 schreef Elleska het volgende:
[..]
Naast het linkje van livelink kwam ik ook deze nog tegen
https://www.rivm.nl/nieuw(...)ar-op-rij-toegenomen
De vaccinatiegraad was de eerste jaren echt heel laag. Over HPV is best heel veel gedoe geweest. Of dat nu echt over het vertrouwen in het vaccin ging of doordat kinderen op die leeftijd zelf mogen meebepalen of dat het een seksueel overdraagbare aandoening betreft waardoor het lastig ligt... ik weet het niet.
Wat ik wel weet is dat ik bij invoering in 2008 net buiten de boot viel. Ik ben vanuit huis uit al behoorlijk pro-vaccineren opgevoed, zo hebben we wat vaccinaties gehad die destijds nog niet in het rijksvaccinatieprogramma zaten (inmiddels wel) en HPV was het eerste vaccinatie waarbij ik zelf geprobeerd om het vaccin te regelen. Eerst via de huisarts maar ik was beter geïnformeerd dan hij. Nu ik er zo over nadenk was dat best wel een wappie gesprek want hij kwam met argumenten dat het vaccin nog te nieuw is en ik eerst maar een paar jaar moest afwachten wat het doet en de Biblebelt ideeën hielpen ook niet mee. De GGD kon mij toen niet helpen want die moesten zich aan de leeftijden houden en ik was net een paar maand te oud.
Dit vaccin heeft daardoor wel extra mijn interesse gehouden. Ik was ook heel blij toen er bij het uitstrijkje geen HPV werd aangetroffen.
Dat klinkt allemaal wel superlekker!quote:Op zaterdag 11 december 2021 16:55 schreef Mushanga71 het volgende:
[..]
Jup. Turkse linzensoep, gefrituurde kipfilet op z'n Pakistaans, Italiaanse mozzarella met tomaatsalade, aardappels uit de oven, chaat (Pakistaanse fruitsalade) en ijs als toetje.
Ik trek me niks aan van: passende gerechten, kerstgerechten of wat dan ook😁
En de andere dag pizza. Tenzij iemand zich geroepen voelt te koken maar dat zal niet🙄
Is het ook en nog belangrijker: ik kan het maken 😅quote:Op zaterdag 11 december 2021 17:03 schreef lunapuella het volgende:
[..]
Dat klinkt allemaal wel superlekker!
Klinkt gezellig! Hier voor het eerst kerst met hond. De nepboom ligt nog in de verpakking, zodat ze wel al wat kon snuffelen. Mn mooie en/of dierbare breekbare kerstversiering ga ik er voor de zekerheid niet in hangen. Ze kan nogal druk rond sjeesen en is nog steeds snel angstig. Straks is ze bang voor de boom en valt ze hem aan ofzo.quote:Op zaterdag 11 december 2021 17:21 schreef exode het volgende:
Wij hebben geen standaarden of zo met Kerst. Elk jaar kijken we wat handig is. 2e Kerstdag verzorgen zwagers een winter bbq met vuurtjes in de tuin etc. Eerste is bij mijn moeder, dan nemen we altijd van alles mee maar dit jaar hebben schoonzus en nichtje zich opgeworpen als koks. Prima.
En we zien wel of het door kan gaan. Naar mijn moeder gaan we sowieso, maar dan wellicht verdeeld.
Schoonouders komen in ieder geval niet naar zwagers en schoonzus en zwager met 2 kinderen twijfelen ook. Dus wie weet wordt het wel alleen wij en zwagers.
We hebben 1 traditie, Kerstavond cadeaus. Kinderen op bed, drankjes, hapjes en cadeautjes uitpakken. Lekker met zijn 2tjes![]()
Ons huis is Christmas proof! Boom versierd, alle andere Kerstversiersels hangen, staan, shinen. Lego dorp is bijna klaarDie hopen we morgen af te ronden.
In het begin werd er een inhaalcampagne gedaan dus misschien was je toch iets ouder? En tot 18 jaar kon het op eigen verzoek, daar viel ik net buiten.quote:Op zaterdag 11 december 2021 17:00 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
Ha, ik viel idd ook buiten de boot daarbij. Is het echt pas in 2008 begonnen? In mijn herinnering kon je hem als 13-jarige krijgen en was ik toen 16. Misschien was dat dan een proef oid, dat het nog niet officieel in het RVP zat? En het was geloof ik ook de bedoeling dat je dan minstens een half jaar geen seks zou hebben oid, omdat tussen beide prikken een half jaar zat en ze natuurlijk niet wilden dat je het virus alsnog opliep in die periode.
Ik heb 'm uiteindelijk wel via de huisarts alsnog gekregen, want ik was nog een lief naïef jong meisje dat wel met Jan en alleman tongde maar seks vond ik maar een vies idee dus dat was ik toch nog lang niet van plan (dat had ik overigens prima ingeschat van mezelf haha). Huisarts was daar snel mee akkoord, scheelt misschien ook dat ik totaal niet in biblebelt gebied woonde.
Met vlees valt het meeste tijdswinst te behalen maar vega kan ook zeker.quote:
Hmm nee ik was echt 16, hoogstens nét 17.. In 2008 was ik al 18 en werd ik 19 en had ik voor t eerst seks, dus het moet echt ervoor geweest zijn. Gek.quote:Op zaterdag 11 december 2021 17:28 schreef Elleska het volgende:
[..]
In het begin werd er een inhaalcampagne gedaan dus misschien was je toch iets ouder? En tot 18 jaar kon het op eigen verzoek, daar viel ik net buiten.
Ik heb toen wel uitgebreid met de GGD besproken mocht ik al wel HPV hebben opgelopen dan zou het vaccin geen kwaad kunnen maar ook niets nuttigs doen zegmaar. Mocht ik nog geen HPV hebben opgelopen zou het vaccin mij wel beschermen dus bij de GGD stonden ze er wel achter maarja regeltjes. Achteraf gezien had ik toen al van huisarts moeten veranderen want later nog meer gedoe met die huisarts gehad.
Owja ik let nu pas op je usernamequote:Op zaterdag 11 december 2021 17:37 schreef vlindertje89 het volgende:
Hmm nee ik was echt 16, hoogstens nét 17.. In 2008 was ik al 18 en werd ik 19 en had ik voor t eerst seks, dus het moet echt ervoor geweest zijn. Gek.
Klinkt idd als bureaucratisch geneuzel bij de GGD destijds, jammer!
Ja, die stuffingquote:Op zaterdag 11 december 2021 19:37 schreef Burdie het volgende:
Wij doen kerstavond net als vorig jaar een shared dining met z'n vieren; de hele tafel vol luxe gerechtjes. Was vorige keer zo'n succes dat de kinderen het in koor riepen toen ik vroeg of ze ideeën hadden voor kerst![]()
.
Eerste kerstdag hebben we een lunch bij de schoonfamilie en daarna diner thuis, maar dat moet dus in een uurtje (ofzo) te maken zijn.
Tweede kerstdag eten we denk ik wat er allemaal over is. Of we nodigen nog vrienden uit voor 2e kerstdag en sloven ons nog een keertje uit met kalkoen en de heerlijke stuffing van @:MevrouwCactus.
Wij aten dat met de hele familie op de avond dat mijn man me ten huwelijk vroeg. Zal sindsdien altijd speciaal blijven, dat recept!quote:Op zaterdag 11 december 2021 19:43 schreef MevrouwCactus het volgende:
Ja, die stuffingWij aten die uiteraard weer met Thanksgiving.
Oh wow, wat een mooie herinneringquote:Op zaterdag 11 december 2021 19:45 schreef Burdie het volgende:
[..]
Wij aten dat met de hele familie op de avond dat mijn man me ten huwelijk vroeg. Zal sindsdien altijd speciaal blijven, dat recept!
Ben nu wel benieuwd naar dat receptquote:Op zaterdag 11 december 2021 19:46 schreef MevrouwCactus het volgende:
[..]
Oh wow, wat een mooie herinnering
Ik zou juist als er maar 1 persoon geen vlees eet wel voor de sc gaan, geen reden om zelf niet gemakkelijk heerlijke vleesgerechten te bereiden toch em je kan makkelijk grote batches maken zodat je altijd iets kan pakken voor jezelf.quote:
Helder. Ik hou dit de rest van mijn leven wel vol als het moet, ik geniet echt van de rust en van het leven zonder sociale verplichtingen, ik ga er goed op. Ik heb echt amper mensen over de vloer maar ik zie wel elke dag buiten mensen, net dus 2 uur op de losloop in het donker door de drek getrokken met twee mensen en 8 honden, heerlijk!quote:Op zaterdag 11 december 2021 17:00 schreef laziness het volgende:
Heel verhaal getypt is het topic dicht![]()
Voor @:oh-oh nog even een oud onderwerp uit de sloot, sorry.
[..]
Als ik dat wist was ik de best betaalde medewerker binnen ons bedrijf denk ik![]()
Dat is voor iedereen koffiedik kijken en vooral wat vindt je acceptabel qua druk op de zorg en wanneer is covid endemisch.
Hoe lang ben je van plan je huidige patroon vol te houden? Wil je niet weer meer er op uit?
Bewezen feit is dat de bescherming afneemt. Hoeveel zijn veel wisselende cijfers over te vinden. Maar het risico op ernstig verloop dan wel ziekenhuisopname of de dood neemt dan weer toe natuurlijk. Los daarvan als het virus weer meer grip krijgt is de kans op mutaties groter en als je pech hebt zit er daar eentje bij die aan het vaccin ontsnapt.
Tot nu toe is het verloop van de pandemie grillig, duiken er varianten op en kunnen we nog niet eens zeggen wanneer de endemische fase zich aan zal kondigen. In het kader van zo snel mogelijk terug naar normaal oftewel endemische staat lijkt een booster slim om het virus zo min mogelijk kans te geven te muteren.
Maar zoals al vaker gezegd door mij. Het vaccineren van de gehele wereldbevolking voor de eerste keer is natuurlijk nog veel zinvoller om mutaties te voorkomen. Dit is wel dweilen met de kraan open vind ik.
De overheid heeft genoeg besteld om iedereen van 12 jaar en ouder de komende twee jaar nog een booster te geven. Zodra we in de endemische fase zitten kun je naar een griepprik scenario voor het boosteren maar zolang we daar niet zijn verwacht ik dat de gehele bevolking nog wel een ronde krijgt.
Maar even andersom, waarom geloof je er niet in? Ik denk dat je de booster nog meer dan die eerste prikken moet zien als iets wat je voor het grote geheel doet en in veel mindere mate voor je eigen gezondheid (als je gezond en onder de 60 bent).
Uit het familie-kookboek van mijn vrouw:quote:Op zaterdag 11 december 2021 19:52 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ben nu wel benieuwd naar dat recept
Nog niet, maar vorig jaar stond er op tafel:quote:Op zaterdag 11 december 2021 20:13 schreef Kyara het volgende:
Kerstavond: tafel vol hapjes (of shared dining, heb je tips Burdie?)
Heb je tips voor een autospeurtocht?quote:1e kerstdag: eten bij mijn moeder
2e kerstdag: thuis met gezin, misschien dat we weer een autospeurtocht gaan doen. Qua eten s avonds nog geen idee dus ik vind het wel een goed onderwerp voor inspiratie
Dank je!quote:Op zaterdag 11 december 2021 20:10 schreef MevrouwCactus het volgende:
[..]
Uit het familie-kookboek van mijn vrouw:
[ afbeelding ]
Ik heb zonder enige spijt mijn slowcookers ingewisseld voor een instant pot. Die gebruik ik misschien wel vaker om ff snel gedroogde peulvruchten te snelkoken dan als slowcooker. Maar hij is bijvoorbeeld ook fijn voor een snelle aardappelpuree oid.quote:Op zaterdag 11 december 2021 16:29 schreef lunapuella het volgende:
Ik zou ook best een slowcooker of crockpot oid willen, maar vrees altijd dat het met een voornamelijk vegetarisch eetpatroon (mijn man is vegetariër) niet de moeite waard is.
🤣🤣quote:Op zaterdag 11 december 2021 20:57 schreef Burdie het volgende:
Kerstmenu inspiratie voor frikadel liefhebbers: https://www.ad.nl/koken-e(...)e-snack-br~a6776229/
Wij hadden vorig jaar de speurtocht van autospeurtocht.nl. Ze hebben er verschillende in diverse provincies.quote:
Bij instant pot denk ik: je gooit het er in en het is instant klaar?quote:Op zaterdag 11 december 2021 20:36 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ik heb zonder enige spijt mijn slowcookers ingewisseld voor een instant pot. Die gebruik ik misschien wel vaker om ff snel gedroogde peulvruchten te snelkoken dan als slowcooker. Maar hij is bijvoorbeeld ook fijn voor een snelle aardappelpuree oid.
Echt de bom en een aanrader. Wel met een onwijs lange levertijd toen ik m kocht.
Wat tof! Ik heb 'm gelijk op onze coronaproof kerstvakantie uitjes ideeënlijst gezet.quote:Op zaterdag 11 december 2021 21:30 schreef Kyara het volgende:
[..]
Wij hadden vorig jaar de speurtocht van autospeurtocht.nl. Ze hebben er verschillende in diverse provincies.
De instant pot is niet alleen slowcooker, maar ook snelkookpan, sous vide apparaat, rijstkoker,je kunt erin bakken (alsof je de pan op het vuur zet. Wat overigens ook gewoon kan met mijn model), yoghurt maken en volgens mij nog iets.quote:Op zaterdag 11 december 2021 21:37 schreef Nijna het volgende:
[..]
Bij instant pot denk ik: je gooit het er in en het is instant klaar?
Zo snel zal het wel niet gaan. Maar wat is dan het verschil met een slow cooker?
Ik heb geen van beide.
Klinkt goed!quote:Op zaterdag 11 december 2021 23:20 schreef Vanyel het volgende:
[..]
De instant pot is niet alleen slowcooker, maar ook snelkookpan, sous vide apparaat, rijstkoker,je kunt erin bakken (alsof je de pan op het vuur zet. Wat overigens ook gewoon kan met mijn model), yoghurt maken en volgens mij nog iets.
Hij is niet instant, maar waar ik vroeger witte bonen de avond van tevoren al moest weken kan ik nu een uur van tevoren bedenken dat ze even 35 minuten in de instant pot moeten. Met opwarmen en stoom afblazen erbij kost me dat ongeveer een uur.
Oh en de deksel zit beter dicht dus minder geur in huis.
Deze heb ik.![]()
Misschien een boekje met tegoedbonnen voor leuke uitjes/dagjes weg? Heeft 'ie straks genoeg tijd voor.quote:Op zondag 12 december 2021 10:09 schreef vencodark het volgende:
Mijn vader gaat over 2 weken met pensioen. Vanwege de Corona zal hij zeer waarschijnlijk niet meer gaan werken om af te ronden.
Pa verklaard zichzelf wel klachtenvrij maar nog veel moe/weinig energie.
Wie heeft een idee hoe je het pensioen toch een beetje kan vieren of cadeau kan doen?
Pa is schilder en houdt niet van teveel gedoe.![]()
Ik heb nog geen inspiratie.
Ja, dat idee was er al maar pa en ma zijn beide ongevaccineerd maar wel een herstelbewijs. Testen voor toegang…ik weet nu niet meer wat wel en niet nodig is. Testen voor toegang zouden ze sowieso niet doen.quote:Op zondag 12 december 2021 10:32 schreef Burdie het volgende:
[..]
Misschien een boekje met tegoedbonnen voor leuke uitjes/dagjes weg? Heeft 'ie straks genoeg tijd voor.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |