Omdat het percentage positief nog steeds stijgt, want betekent dat de besmettingen nog steeds omhoog aan het gaan zijn, de lijn omhoog niet in kleinere stappen gaat, er is geen enkel teken zelfs dat we aan het stabiliseren zijn, laat staan dat dit de piek was.quote:
Moet je je voorstellen hoe lang het gaat duren om deze piek te doen keren. Eén halvering richting 10-12k besmettingen kost je al snel 3 weken als ze het aandurven alles dicht te gooien zoals vorig jaar.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:25 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Vorig jaar waren de horeca en de sport al sinds half oktober dicht, de stadions ook, en droegen de meeste mensen al mondkapjes in de winkels en steeg het toch nog 2 maanden door. En dat was zonder Delta. Dus ja zeg maar waar het dan aan ligt.
En op dat moment is zelfs 100.000 besmettingen op een dag geen probleem meer, want dan is iedereen die besmet wordt tot op zekere hoogte immuun.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:27 schreef Za het volgende:
Het aantal IC opnames kan wel gaan stabiliseren en afnemen, zelfs indien we op 40.000 PD komen. Het aantal extreem kwetsbaren, gevaccineerd of niet dat met het virus in aanraking komt is eindig op gegeven moment.
Dat zou kunnen, maar in een meer natuurlijke setting.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:28 schreef Stoney3K het volgende:
En op dat moment is zelfs 100.000 besmettingen op een dag geen probleem meer, want dan is iedereen die besmet wordt tot op zekere hoogte immuun.
Dat is ook het moment dat de maatregelen definitief kunnen worden losgelaten. Wel in stappen.
Ok. Ik kan me herinneren dat jij een aantal maanden geleden hier een paar keer wat grafieken gepost hebt dat het virus een soort natuurlijke cyclus heeft van een week of 6 pieken en dan weer dalen, ongeacht de maatregelen.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:27 schreef Za het volgende:
[..]
Omdat het percentage positief nog steeds stijgt, want betekent dat de besmettingen nog steeds omhoog aan het gaan zijn, de lijn omhoog niet in kleinere stappen gaat, er is geen enkel teken zelfs dat we aan het stabiliseren zijn, laat staan dat dit de piek was.
Plus er zijn veel besmettingen onder kinderen, dus zelfs met een lockdown blijven de besmettingen via de onderkant doorlopen, de verspreiding is diffuus, dus zelfs met lockdown of beperkt op pad gaan loopt het door.
Het aantal IC opnames kan wel gaan stabiliseren en afnemen, zelfs indien we op 40.000 PD komen. Het aantal extreem kwetsbaren, gevaccineerd of niet dat met het virus in aanraking komt is eindig op gegeven moment.
Als er iemand geen wappie is dan ben ik het wel eerlijk gezegd.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:23 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Je klinkt als een wappie Jari.
Pas maar op.
Maar ik denk dat het ene en het andere wel met elkaar te maken heeft. Of het is het traditionele corona seizoen of die coronapas werkt gewoonweg averechts.
Feit blijft dat de beste remedie bescherming is. Eens. Rest van de maatregelen zijn gewoonweg erger dan de kwaal, irritant en voegen weinig toe.
Blijkt maar weer.
Maar als ik het nu nodig heb om bang te zijn zodat ik me kan wanen in een kunstmatige veiligheid?quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:33 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ok. Ik kan me herinneren dat jij een aantal maanden geleden hier een paar keer wat grafieken gepost hebt dat het virus een soort natuurlijke cyclus heeft van een week of 6 pieken en dan weer dalen, ongeacht de maatregelen.
Die laatste alinea is natuurlijk key. Als de IC niet meer toeneemt maakt het niet zoveel uit hoeveel besmettingen er zijn.
Enige beroepsblindheid sluit ik niet uit. De finesses van het model ken ik niet, maar in de kern is het een (stochastisch) microsimulatiemodel en die hebben nu eenmaal de neiging om bij kleine variaties in de veronderstellingen een grote variatie in de uitkomsten te geven. Ze zijn gewoon niet zo geschikt om voorspellingen te doen. Wallinga zou niet de eerste modelleur zijn die de onvolkomenheden van zijn model wijt aan een werkelijkheid die niet meewerkt.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:10 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat vind ik eigenlijk altijd de beste grap. Dat de amateur-epidemiologen (met alle respect) het model van Wallinga gebruiken om Wallinga te vertellen dat Wallinga het Wallinga-model verkeerd gebruikt.
Dan lijkt het me echt aannemelijker dat het moeilijker is dan ze inzien
De huidige cijfers weergeven en analyseren is 1. De toekomst voorspellen is 2. Als het RIVM het niet kan dan kunnen wij dat ook niet. Maar je kan wel je beleid aanpassen op die onzekerheid. En dat is iets wat er niet gebeurt. De onzekerheid die het RIVM meeneemt in hun modellen is meestal niet het werkelijke scenario wat binnen die onzekerheid valt. Dat dit 1 keer gebeurt oke, maar een ezel......quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:10 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat vind ik eigenlijk altijd de beste grap. Dat de amateur-epidemiologen (met alle respect) het model van Wallinga gebruiken om Wallinga te vertellen dat Wallinga het Wallinga-model verkeerd gebruikt.
Dan lijkt het me echt aannemelijker dat het moeilijker is dan ze inzien
Als je het zeggen dat je iets bent, dan ben je het waarschijnlijk nietquote:Op dinsdag 23 november 2021 11:35 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Als er iemand geen wappie is dan ben ik het wel eerlijk gezegd.
Enige wat echt lijkt te werken is een strenge lockdown en alles resetten want dit aanmodderen is gewoon lachwekkend.
Nee tuurlijk. Maar punt is wel dat Wallinga en consorten veel meer variabelen mee kunnen nemen in hun berekeningen dan dat alle anderen doen, al is 't alleen maar omdat ze geen toegang hebben tot de rest van de data.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:36 schreef Lurf het volgende:
[..]
Enige beroepsblindheid sluit ik niet uit. De finesses van het model ken ik niet, maar in de kern is het een (stochastisch) microsimulatiemodel en die hebben nu eenmaal de neiging om bij kleine variaties in de veronderstellingen een grote variatie in de uitkomsten te geven. Ze zijn gewoon niet zo geschikt om voorspellingen te doen. Wallinga zou niet de eerste modelleur zijn die de onvolkomenheden van zijn model wijt aan een werkelijkheid die niet meewerkt.
Zal niet meevallen vanwege de testcapaciteit..quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:40 schreef Oriente het volgende:
Ik zie ons vandaag wel door de 25k breken eigenlijk.
Daar zijn we vermoedelijk al lang doorheen. Alleen niet geregistreerd.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:40 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Zal niet meevallen vanwege de testcapaciteit..
Ongeacht de maatregelen wel, maar niet ongeacht de vaccinaties.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:33 schreef chratnox het volgende:
Ok. Ik kan me herinneren dat jij een aantal maanden geleden hier een paar keer wat grafieken gepost hebt dat het virus een soort natuurlijke cyclus heeft van een week of 6 pieken en dan weer dalen, ongeacht de maatregelen.
Ik kan me herinneren dat @DireStraits7 het wel eens uitgewerkt heeft, maar de modellen zaten er de eerdere keren (als je achteraf keek) vrij goed op. Dus niet achteraf modelleren, maar achteraf terugkijken naar hoe het model gewerkt heeft.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:37 schreef aartstyle het volgende:
[..]
De huidige cijfers weergeven en analyseren is 1. De toekomst voorspellen is 2. Als het RIVM het niet kan dan kunnen wij dat ook niet. Maar je kan wel je beleid aanpassen op die onzekerheid. En dat is iets wat er niet gebeurt. De onzekerheid die het RIVM meeneemt in hun modellen is meestal niet het werkelijke scenario wat binnen die onzekerheid valt. Dat dit 1 keer gebeurt oke, maar een ezel......
Bedoel je dan dat die 6 weken opgerekt worden vanwege vaccinaties, of dat het heftiger wordt oid? Ik kan me voorstellen dat er veel meer variabelen zijn op dit moment, maar dat zou toch niet logisch zijn?quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:42 schreef Za het volgende:
[..]
Ongeacht de maatregelen wel, maar niet ongeacht de vaccinaties.
Wellicht. Maar als het zo complex is zoals het RIVM zegt moet je ook meer marge houden en soms gewoon logisch denken ipv alleen naar de parameters kijken.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik kan me herinneren dat @:DireStraits7 het wel eens uitgewerkt heeft, maar de modellen zaten er de eerdere keren (als je achteraf keek) vrij goed op. Dus niet achteraf modelleren, maar achteraf terugkijken naar hoe het model gewerkt heeft.
quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:43 schreef WheeledWarrior het volgende:
Ik zal in elk geval niet in de teststatistieken komen. Na negatief thuistestje van gister gaat het vandaag alweer een stuk beter dus ga niet de GGD bellen nu.
Interessant, maar jij en velen.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:35 schreef zalkc het volgende:
Maar als ik het nu nodig heb om bang te zijn zodat ik me kan wanen in een kunstmatige veiligheid?
Maar dat is niet zo zwart/wit. Stel nu dat het gros van de besmettingen plaatsvindt onder lagere leeftijden, zoals nu ook te zien is. De hoeveelheid IC opnames die daaruit voortkomen is nihil. Zolang het niet (in grote getalen) doorgegeven wordt aan ouderen is het niet logisch dat er grote toenames komen in de IC, groter dan nu.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:42 schreef Gia het volgende:
Op het moment dat de besmettingen de piek bereiken, komt er eerst een plateau, voordat het gaat zakken.
In de tussentijd blijft het aantal IC opnames gestaag oplopen.
Code zwart komt er aan en daar helpt 2G niet meer tegen. Denk dat ook een lockdown te laat is.
Als je niet besmet wil worden, zelf in isolatie. Want de kans dat je geen ziekenhuisbed krijgt, wordt steeds groter.
Voelde me bijna teleurgesteld toen ik de testuitslag zag. Ben toch wel eens benieuwd hoe dat nu voelt dat coronaquote:
Zelfs bij gelijke IC-opnames loopt het vol. De instroom is hoger dan de uitstroom.quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar dat is niet zo zwart/wit. Stel nu dat het gros van de besmettingen plaatsvindt onder lagere leeftijden, zoals nu ook te zien is. De hoeveelheid IC opnames die daaruit voortkomen is nihil. Zolang het niet (in grote getalen) doorgegeven wordt aan ouderen is het niet logisch dat er grote toenames komen in de IC, groter dan nu.
Op dit moment zie je een instroom van ~30/dag, maar de uitstroom zit in veel gevallen ook rond die hoeveelheid (weekenden en maandagen niet meegeteld). Dan is de absolute stijging beperkt.
Ik vind dat het wel heel erg doemprofetisch is hoor.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |