Omdat het de discussie doodslaat. Als iemand zegt ernstige bijwerkingen te hebben gehad na vaccinatie, wordt er vaak gezegd: Na een besmetting was het nog erger geweest!quote:Op zondag 14 november 2021 15:47 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Ik volg niet helemaal waarom dat het vertrouwen in vaccins zou ondermijnen, als je met een vaccin het risico op ernstig verloop van COVID én allerlei hartproblemen n.a.v. COVID verlaagt?
Klopt, maar ik had daar best begrip voor en vond het prima en begrijpelijk.quote:Op zondag 14 november 2021 15:57 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Is toch altijd al een gebrek geweest van de maatregelen? Het generieke karakter en het gepolder.
Sowieso dacht ik dat leeftijd nog altijd de beste voorspeller was van risico op IC-opname, maar ik kan ernaast zitten.quote:Op zondag 14 november 2021 15:44 schreef Qarrad het volgende:
[..]
De eerste boosterprikken zijn nog niet gezet of we zijn al "eindeloos aan het boosteren" in de beleving van mensen
Beter letten we even op hoe het gaat met de immuniteit na die derde prik. Hopelijk beklijft die veel langer dan zes maanden. Anders ga ook ik janken, maar pas tegen die tijd.
Aantal positieve tests in Israël (de booster-voortrekkers) de afgelopen dagen: een paar honderd per dag.
Nog zo'n dooddoener is dat VAERS database niet betrouwbaar is omdat iedereen dat in kan vullen. Leuk enzo en daar valt inderdaad wat voor te zeggen. maar alle gezondheids instanties geven wel aan bijwerkingen te melden bij VAERS en nergens anders.quote:Op zondag 14 november 2021 15:59 schreef chratnox het volgende:
[..]
Omdat het de discussie doodslaat. Als iemand zegt ernstige bijwerkingen te hebben gehad na vaccinatie, wordt er vaak gezegd: Na een besmetting was het nog erger geweest!
Een beetje als: Je moet niet zeuren.
Mijn vrouw heeft augustus haar tweede vaccinatie gehad en is begin oktober bevallen. Na de bevalling ging het voeden niet goed, waardoor we na een week over moesten stappen op kunstvoeding. De verloskundige gaf aan dat zij er heel veel klachten van zien in hun praktijk, dat zij denken dat het komt door een verstoorde hormoonhuishouding na de vaccinatie.
Verloskundige gaf ook aan dat het meerdere malen aangekaart is bij de GGD, maar dat de GGD het gesprek niet eens wilde voeren, want het was geen bijwerking die binnen 24 uur optrad.
Stel dat het echt door de vaccinatie komt (we weten het niet) dan kunnen we inderdaad zeggen dat mijn vrouw er beter vanaf komt omdat ze niet als zwangere naar de IC hoeft en er slecht aan toe is, maar dat maakt het niet minder vervelend dat ze na een week moest stoppen met borstvoeding omdat het verkeerd ging.
Ik zeg echt niet dat het door de vaccinatie komt, maar door het gesprek zo dood te slaan als de GGD in dat geval deed zorgt voor meer vragen dan antwoorden. Mijn vrouw heeft nu zoiets: Ik weet niet wat 't vaccin doet, dus een derde hoef ik niet echt. Dat kan ik haar ook niet kwalijk nemen.
Waarom zou een booster anders werken?quote:Op zondag 14 november 2021 15:44 schreef Qarrad het volgende:
[..]
De eerste boosterprikken zijn nog niet gezet of we zijn al "eindeloos aan het boosteren" in de beleving van mensen
Beter letten we even op hoe het gaat met de immuniteit na die derde prik. Hopelijk beklijft die veel langer dan zes maanden. Anders ga ook ik janken, maar pas tegen die tijd.
Aantal positieve tests in Israël (de booster-voortrekkers) de afgelopen dagen: een paar honderd per dag.
Oh. Zeker niet, ik snap je vrouw volkomen, Maar je ruikt bijna, dat op het moment de overheid iedereen heeft uitgenodigd voor een booster, ze daar ook de QR op aanpassen. Maar van indirecte dwang zal geen sprake zijn.(nu nog BNW)quote:Op zondag 14 november 2021 15:59 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik zeg echt niet dat het door de vaccinatie komt, maar door het gesprek zo dood te slaan als de GGD in dat geval deed zorgt voor meer vragen dan antwoorden. Mijn vrouw heeft nu zoiets: Ik weet niet wat 't vaccin doet, dus een derde hoef ik niet echt. Dat kan ik haar ook niet kwalijk nemen.
Voorlopig is er geen enkele medische reden om met boosters voor de jonge groepen te komen, me dunkt. Zorg gewoon dat je de risicogroepen boostert en verder de graad nog wat opkrikt onder de mensen die nog helemaal geen vaccinatie hebben gehad.quote:Op zondag 14 november 2021 16:13 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Oh. Zeker niet, ik snap je vrouw volkomen, Maar je ruikt bijna, dat op het moment de overheid iedereen heeft uitgenodigd voor een booster, ze daar ook de QR op aanpassen. Maar van indirecte dwang zal geen sprake zijn.(nu nog BNW)
Laten we hopen dat we daar van wegblijven.
Het antwoord lijkt te zijn dat het de makkelijkste methode is om de verspreiding te remmen, omdat mensen dan weer actieve anti-stoffen hebben en de verspreiding een stuk minder kan worden. Voor bescherming van mensen die niet gevaccineerd kunnen worden zou boosteren logisch zijn.quote:Op zondag 14 november 2021 16:16 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Voorlopig is er geen enkele medische reden om met boosters voor de jonge groepen te komen, me dunkt. Zorg gewoon dat je de risicogroepen boostert en verder de graad nog wat opkrikt onder de mensen die nog helemaal geen vaccinatie hebben gehad.
Klap in het gezicht van de zorgmedewerkers.quote:Op zondag 14 november 2021 15:59 schreef chratnox het volgende:
[..]
Mijn vrouw heeft nu zoiets: Ik weet niet wat 't vaccin doet, dus een derde hoef ik niet echt. Dat kan ik haar ook niet kwalijk nemen.
Klinkt het egoïstisch als ik zeg dat me dit onderhand allemaal een zorg zal zijn (pun not intended)quote:Op zondag 14 november 2021 16:19 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het antwoord lijkt te zijn dat het de makkelijkste methode is om de verspreiding te remmen, omdat mensen dan weer actieve anti-stoffen hebben en de verspreiding een stuk minder kan worden. Voor bescherming van mensen die niet gevaccineerd kunnen worden zou boosteren logisch zijn.
Ja, dat geloof ik direct, dat was ook haar voornaamste motivatie. Het is een beetje een vicieuze cirkel, doordat hij nu kunstvoeding krijgt maakt ze zich zorgen over zijn immuunsysteem (omdat hij geen antistoffen van haar krijgt), waardoor ze zich meer zorgen maakt over corona. Tegelijk maakt ze zich ook zorgen over de vaccinatie etc, dus blijft lekker bezigquote:Op zondag 14 november 2021 16:21 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Klap in het gezicht van de zorgmedewerkers.
Overigens wel nog steeds goed dat je vrouw zich heeft laten vaccineren. Genoeg zwangere vrouwen hier gehad. Waar het kindje eerder gehaald moest omdat de vrouw te slecht ging.
En van kunstvoeding worden ze ook groot.
Ja, specifiek die zelfs.quote:Op zondag 14 november 2021 15:55 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Dat is nog best hoog, geldt dat ook voor de delta-variant?
Ja, terecht punt. Al is het ook niet zo dat we veel kinderen zien in het ziekenhuis. En als ze komen, dan vaak erg kort en meer ter observatie.quote:Op zondag 14 november 2021 16:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja, dat geloof ik direct, dat was ook haar voornaamste motivatie. Het is een beetje een vicieuze cirkel, doordat hij nu kunstvoeding krijgt maakt ze zich zorgen over zijn immuunsysteem (omdat hij geen antistoffen van haar krijgt), waardoor ze zich meer zorgen maakt over corona etc.
Ja ja zodat ze jou gewoon het bed uit kan sturen snachts. Ouwe cuck.quote:Op zondag 14 november 2021 16:26 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Ja, terecht punt. Al is het ook niet zo dat we veel kinderen zien in het ziekenhuis. En als ze komen, dan vaak erg kort en meer ter observatie.
Mijn vriendin is ook hoogzwanger. Gevaccineerd en we kiezen bewust voor kunstvoeding. Gekloot met borstvoeding![]()
Geen antistoffen via borstvoeding is dan inderdaad wel jammer.
Gefeliciteerd!quote:Op zondag 14 november 2021 16:26 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Ja, terecht punt. Al is het ook niet zo dat we veel kinderen zien in het ziekenhuis. En als ze komen, dan vaak erg kort en meer ter observatie.
Mijn vriendin is ook hoogzwanger. Gevaccineerd en we kiezen bewust voor kunstvoeding. Gekloot met borstvoeding![]()
Geen antistoffen via borstvoeding is dan inderdaad wel jammer.
Om dezelfde reden dat baby's drie prikken krijgen en dan iets van vijftien tot twintig jaar immuun zijn voor kinderziektes.quote:Op zondag 14 november 2021 16:08 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Waarom zou een booster anders werken?
Jij bent degene die altijd post als een jong iemand overlijdt aan covid want dat is zo sneu en zie hoe erg het is maar aan de andere kant verklein je altijd dit soort cases.quote:Op zondag 14 november 2021 15:30 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik volg wielrennen (weg, veld, mountainbike) en zo vaak dat wielrenners hartproblemen krijgen, ook voor corona.
Bijvoorbeeld
https://nos.nl/artikel/23(...)anwege-hartproblemen
https://www.standaard.be/cnt/dmf20201012_92943909
Ik ben bepaald geen expert, maar wat ik begrepen heb van wat mensen die zichzelf dokter op Twitter noemen is dat de kans groter is dat de geheugenfunctie van je immuunsysteem wordt ingezet bij herhaaldelijk vaccineren, waardoor je immuunsysteem ook voor langere tijd weet wat het met het virus moet zodra het wordt aangetroffen.quote:Op zondag 14 november 2021 16:08 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Waarom zou een booster anders werken?
Joh, gefeliciteerd! Overigens zijn een ontspannen stel ouders een stuk beter voor het immuunsysteem van een baby dan ouders die stressen omdat ze zich zorgen maken over de melkproductie.quote:Op zondag 14 november 2021 16:26 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Ja, terecht punt. Al is het ook niet zo dat we veel kinderen zien in het ziekenhuis. En als ze komen, dan vaak erg kort en meer ter observatie.
Mijn vriendin is ook hoogzwanger. Gevaccineerd en we kiezen bewust voor kunstvoeding. Gekloot met borstvoeding![]()
Geen antistoffen via borstvoeding is dan inderdaad wel jammer.
Ja, volledig mee eens. Je wil je tijdens je kraamweek alleen geen zorgen maken over of het wel goed gaat met je voeding enzo, je wil gewoon tot rust komen en genieten. In ons geval was het bij onze dochter heel goed gegaan, dus de gedachte dat het nu niet zou lukken is nooit opgekomen.quote:Op zondag 14 november 2021 16:38 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Joh, gefeliciteerd! Overigens zijn een ontspannen stel ouders een stuk beter voor het immuunsysteem van een baby dan ouders die stressen omdat ze zich zorgen maken over de melkproductie.
Heb zelf lopen martelen als een malle uit koppigheid destijds. Overigens werd er toen ook een variant verteld door de kraamverzorgsters en verpleegkundigen over waarom de melkproductie niet op gang kwam. Bij elk kind was het verhaal anders. Vogelgriep was het bij de laatste geloof ik.
Verbaast me niks dat ze nog steeds praat moeten houden over dat het niet lukt omdat het in tegenstelling tot de beweringen van de borstvoedingsgestapo in veel gevallen niet of slechts met veel moeite lukt, die borstvoeding en dat moet ergens aan liggen en dat kan niet die borstvoeding zelf zijn
Lijkt me sterk, daarvoor loopt het teveel gezamelijk op met Covid-besmettingen en valt het ook te veel samen met de groepen die het meest gevoelig zijn voor Covid.quote:Op zondag 14 november 2021 15:43 schreef Momo het volgende:
[..]
Gevolg van uitgestelde zorg? Er zijn vorige jaar veel minder mensen onder behandeling gegaan voor hartproblemen en kanker.
Wow herkenbaar. Onze kleine werd op dinsdag geboren, maar het liep voor geen meter met de borstvoeding. We waren de godganse dag in de weer met aanleggen, kolven, bijvoeding, klaarzetten, opruimen en wat al niet. We waren doodmoe. Op zaterdagochtend zaten we allebei huilend beneden en hebben we besloten per direct over te gaan op kunstvoeding. Kraamzorg reageerde er gelukkig goed op en maakte er verder geen ding van, maar man man man wat een lijdensweg kan dat zijn inderdaad.quote:Op zondag 14 november 2021 16:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja, volledig mee eens. Je wil je tijdens je kraamweek alleen geen zorgen maken over of het wel goed gaat met je voeding enzo, je wil gewoon tot rust komen en genieten. In ons geval was het bij onze dochter heel goed gegaan, dus de gedachte dat het nu niet zou lukken is nooit opgekomen.
Nadat mijn vrouw gestopt was hebben we trouwens echt nog 6 of 7 discussies gehad met CJG, verloskundige en ga zo maar door, want "iedere vrouw kan borstvoeding geven, je moet het gewoon wat langer proberen". Aan het eind van de rit was 't antwoord dat onze zoon maar 20 uur bij mn vrouw op 'r borst moest liggen en telkens aankoppelen, dan kwam 't wel goed. De borstvoedingsmafia is inderdaad een echt ding.
Ik merk dat mn vrouw zich langzaam minder zorgen begint te maken, maar het zijn vervelende gesprekken in die eerste weken.
Ik denk dat we best wel eens dicht bij dit punt zouden kunnen zitten. Of zelfs al gepasseerd zijn.quote:Op zondag 14 november 2021 17:04 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Als het zo zou zijn dat uitgestelde zorg evenveel doden zouden veroorzaken als Covid in de pre-vaccinatie periode, dan zouden we wel heel snel iets aan de prioriteiten mogen veranderen.
Acuut. Niet acuut. Zorgplicht.quote:Op zondag 14 november 2021 17:09 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ik denk dat we best wel eens dicht bij dit punt zouden kunnen zitten. Of zelfs al gepasseerd zijn.
Maar dit is voorlopig niet onderhandelbaar.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |