SPOILER: HontOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: Linkjes voor informatieOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oversterfte met als oorzaak griep (2019) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, perziksap of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: Informatie over dagcijfersOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Niet elkaar uitmaken voor schapen of wappies
• "Covid is maar een griepje", muilkorven/mondluiers/angsthazen mag je ook voor je laten
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen onzinnige gifjes (on tour, nazi, etc.)
• Geen tweetdumps van meningen van random mensen online
• Geen artikelen plaatsen/niet linken naar vage websites
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).![]()
Dat is niet een probleem van het kabinet, dat is een probleem van ons allemaal.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:15 schreef Spablauw214 het volgende:
https://eenvandaag.avrotr(...)rdt-als-voor-corona/
Behalve dat er wel weer heel makkelijk naar ongevaccineerden wordt gewezen zitten er nog wel wat interessante conclusies tussen.
Het kabinet heeft een probleem. De samenleving zal nog jaren aan maatregelen en lockdowns niet accepteren. Dat tekent zich nu al af. Maar tegelijk zal de zorg moeten worden uitgebreid en dat kost ook jaren.
Mooie spagaat.Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)![]()
Het aantal besmettingen is niet zo interessant aangezien gevaccineerden ook besmet kunnen raken.quote:Op vrijdag 12 november 2021 23:24 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Toen de avondklok werd ingevoerd (imo een van de meest heftige maatregelen) was het aantal besmettingen 5.462. Nu het drievoudige en we zitten met wat maatregelen die een heel stuk lichter zijnFluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).![]()
#nietmijnprobleemquote:Op zaterdag 13 november 2021 08:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is niet een probleem van het kabinet, dat is een probleem van ons allemaal.Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek![]()
Maar we accepteren wel dat hele sectoren naar de verdommenis worden geholpen door overheidsingrijpen.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:19 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Toch mist het stuk buiten de zere plek wel een vrij fundamenteel onderdeel. Noch een kabinet, noch een mens kan jaren in een crisissituatie functioneren. Dat gaat gewoon niet. Het gevolg daarvan is dat door de overheid opgelegde gedragsregels steeds minder effectief worden en op den duur zelfs geheel zijn uitgewerkt. Dan kun je je bevolking wel voorhouden dat we nog jaren in de shit zitten, maar dan zoeken mensen wel andere wegen om aan hun sociale interactie te komen. Dat hou je echt niet meer tegen.
De factor 'acceptatie' ontbreekt nog steeds compleet. Bij zowel de regering zelf, als degenen die kritiek hebben op het regeringsbeleid. Acceptatie dat we dit natuurverschijnsel wellicht onvoldoende kunnen sturen - en acceptatie dat we mensen onvoldoende kunnen sturen. Of we dat nu leuk vinden of niet.
Toegang tot de zorg is een niet-onderhandelbaar iets en elke discussie daarover is taboe. Maar ik vind “tegen welke prijs” best een legitieme vraag. Alleen als je die discussie wil voeren ben je meteen een moordenaar en Bolsonaro.![]()
![]()
[b] Op Zaterdag 26 april 2008 22:35 schreef lauwert het volgende:[/b]
[i] Waar zouden we toch zijn zonder onze geliefde D_A O+ [/i]![]()
13% aan ongevaccineerde Nederlanders bezet 61% vd IC plekken. En 13% aan ongevaccineerde Nederlanders bezet de helft vd ziekenhuisplekken.
Bij 100% vaccinatie zou je ipv 239 ongevaccineerden nog 22 ic plekken bezet hebben (voor 174 totaal ipv 391). En ipv 1064 ongevaccineerden nog 150 ziekenhuisplekken (1138 totaal ipv 2054 totaal).
Gros is 60+ dus gooi daar eens een hardere campagne tegenaan.
Maar goed. Ik hoor dat de overheid ook de cijfers verzint dus tsja. Weinig hoop dat we hier op korte termijn uit gaan komen.Haters everywhere but I don't really care.![]()
Doen we dat, ja? Tot nu toe hebben we ze nog gered met een enorme zak met geld die de toekomstige generaties een keer terug mogen betalen en we houden onszelf voor dat ze 'binnenkort' allemaal weer normaal kunnen draaien. Maar dat kun je ook niet eeuwig volhouden, dus er komt een moment dat ze in de recreatieve sector, en eventueel het verenigingsleven, bij de bosjes gaan vallen. Ik denk niet dat er dan al te veel acceptatie overblijft.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:24 schreef Spablauw214 het volgende:
Maar we accepteren wel dat hele sectoren naar de verdommenis worden geholpen door overheidsingrijpen.
Ook dat hoort bij acceptatie: accepteren dat de schade van de virusbestrijding op een gegeven moment groter is dan de bijbehorende gezondsheidswinst. Of dat moment in het verleden of in de toekomst ligt zal ik in het midden laten.Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)![]()
In 1918/19 waren we binnen twee golven, waarin wereldwijd 50 tot 60 miljoen mensen gestorven zijn, van de Spaanse griep af. Honderd jaar en ontelbare miljarden aan medische wetenschap later hebben we 500 virologen per 100.000 inwoners die continu in allerlei talkshows menen te moeten verschijnen, maar een verkoudheidsvirus on steroids bestrijden is blijkbaar een brug te ver.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is niet een probleem van het kabinet, dat is een probleem van ons allemaal.
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.![]()
Die eerste prik heeft in ieder geval voor een aantal maanden aan ademruimte gezorgd. Volgens de virologen heeft het kabinet daarna véél te snel de maatregelen versoepelt en zitten we nu weer met een golf. En als mensen geen zin hebben om jaarlijks antistoffen bij te spuiten dan zijn we snel weer terug bij af, want dan geven we het virus de kans om zich aan te passen. Aan het einde van het liedje zijn vaccins gewoon de enige uitweg om het onder controle te krijgen. Weggaan zal Corona nooit, dat wordt gewoon een standaardziekte zoals de griep.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:20 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Je zei dat het niet met één vaccin de wereld uit is, dat suggereerde mijns inziens dat dat met meerdere prikken wel zou kunnen.
Als we met de huidige vaccinatiegraad de boel al niet onder controle kunnen krijgen gaat het volgens mij gewoon niet lukken. Dat percentage gaat niet veel hoger worden, wel lager omdat maar weinig gezonde mensen zin hebben om elk half jaar een nieuwe prik te halen.Dit, dus.![]()
En hoeveel doden zijn er nu?quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:32 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
In 1918/19 waren we binnen twee golven, waarin wereldwijd 50 tot 60 miljoen mensen gestorven zijn, van de Spaanse griep af. Honderd jaar en ontelbare miljarden aan medische wetenschap later hebben we 500 virologen per 100.000 inwoners die continu in allerlei talkshows menen te moeten verschijnen, maar een verkoudheidsvirus on steroids bestrijden is blijkbaar een brug te ver.1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."![]()
Het helpt ook gewoon niet dat het allemaal nerds zijn met weinig tot geen mensenkennis of hoe een maatschappij functioneert.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:32 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
In 1918/19 waren we binnen twee golven, waarin wereldwijd 50 tot 60 miljoen mensen gestorven zijn, van de Spaanse griep af. Honderd jaar en ontelbare miljarden aan medische wetenschap later hebben we 500 virologen per 100.000 inwoners die continu in allerlei talkshows menen te moeten verschijnen, maar een verkoudheidsvirus on steroids bestrijden is blijkbaar een brug te ver.
Dat heeft het draagvlak ook om zeep geholpen.
Bevolking gereduceerd tot statistiek.![]()
Ik geloof niet echt in die zeer positieve cijfers bij gevacineerde, eerst eens kijken hoe het in Portugal vergaat de komende weken.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:28 schreef matthijst het volgende:
13% aan ongevaccineerde Nederlanders bezet 61% vd IC plekken. En 13% aan ongevaccineerde Nederlanders bezet de helft vd ziekenhuisplekken.
Bij 100% vaccinatie zou je ipv 239 ongevaccineerden nog 22 ic plekken bezet hebben (voor 174 totaal ipv 391). En ipv 1064 ongevaccineerden nog 150 ziekenhuisplekken (1138 totaal ipv 2054 totaal).
Gros is 60+ dus gooi daar eens een hardere campagne tegenaan.
Maar goed. Ik hoor dat de overheid ook de cijfers verzint dus tsja. Weinig hoop dat we hier op korte termijn uit gaan komen.
Beter inzetten op 60+ Booster en 50+ vaccin. In plaats van 20 jarige anti-vaxxers dwingen om enkel een fictief quota te halen.![]()
Daar waren we niet vanaf, daar hebben we nog steeds last van. En binnen 2 jaar 10 keer zoveel doden als nu betekent dus dat jouw oplossing is om nog 200.000 Nederlanders over de kling te jagen?quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:32 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
In 1918/19 waren we binnen twee golven, waarin wereldwijd 50 tot 60 miljoen mensen gestorven zijn, van de Spaanse griep af. Honderd jaar en ontelbare miljarden aan medische wetenschap later hebben we 500 virologen per 100.000 inwoners die continu in allerlei talkshows menen te moeten verschijnen, maar een verkoudheidsvirus on steroids bestrijden is blijkbaar een brug te ver.They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.![]()
Die vaccins hebben ons niets gebracht; bij het gros der bevolking wordt de kans op ziekenhuis- of IC opname van 0,001 naar 0,0001% teruggebracht en bij de risicogroepen kun je om de paar weken boosteren omdat die amper te beschermen zijn met (deze) vaccins. Bovendien vestigen we, bij een vaccinatiegraad dik in de 80%, inmiddels dagelijks besmettingsrecords, dus de verspreiding wordt er ook al niet mee tegengegaan.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:36 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Die eerste prik heeft in ieder geval voor een aantal maanden aan ademruimte gezorgd. Volgens de virologen heeft het kabinet daarna véél te snel de maatregelen versoepelt en zitten we nu weer met een golf. En als mensen geen zin hebben om jaarlijks antistoffen bij te spuiten dan zijn we snel weer terug bij af, want dan geven we het virus de kans om zich aan te passen. Aan het einde van het liedje zijn vaccins gewoon de enige uitweg om het onder controle te krijgen. Weggaan zal Corona nooit, dat wordt gewoon een standaardziekte zoals de griep.
Wat mij betreft mag er op groepsimmuniteit op natuurlijke wijze ingezet gaan worden. Iedereen die zich wil laten vaccineren of boosteren moet daar ook de mogelijkheid toe krijgen, maar voor de rest mag de samenleving wat mij betreft gewoon geopend worden. Als we in deze maatregelenhel blijven hangen zitten we over tien jaar nog altijd in deze situatie. Tegen die tijd is de samenleving dusdanig gesloopt dat geen mens zich nog kan herinneren hoe het "oude normaal" voelde en uitzag.“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.![]()
Een tiende; nl. vijf miljoen.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
En hoeveel doden zijn er nu?“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.![]()
Geef iedereen die zich wil laten vaccineren of een booster wil laten zetten daar de kans toe, maar open de maatschappij gewoon. Je kunt jezelf ook vrijwillig een lockdown opleggen wanneer je angst voor het virus hebt.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:42 schreef speknek het volgende:
[..]
Daar waren we niet vanaf, daar hebben we nog steeds last van. En binnen 2 jaar 10 keer zoveel doden als nu betekent dus dat jouw oplossing is om nog 200.000 Nederlanders over de kling te jagen?“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.![]()
En wat doe je met de 8000 mensen die dan aan de beademing moeten?quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:49 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Geef iedereen die zich wil laten vaccineren of een booster wil laten zetten daar de kans toe, maar open de maatschappij gewoon. Je kunt jezelf ook vrijwillig een lockdown opleggen wanneer je angst voor het virus hebt.They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.![]()
Die hebben pechquote:Op zaterdag 13 november 2021 08:52 schreef speknek het volgende:
[..]
En wat doe je met de 8000 mensen die dan aan de beademing moeten?![]()
De virologen misschien, maar een Gommers en Kuipers zijn duidelijk wel menselijk en maatschappelijk betrokken. Enige is natuurlijk dat zij het vooral vanuit de zorg bekijken, wat ik ze overigens niet kwalijk kan nemen. De overheid zou moeten zorgen voor een goede mix aan adviseurs. Waarom zit er bijvoorbeeld geen socioloog bij of een psycholoog/psychiater?quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:42 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Het helpt ook gewoon niet dat het allemaal nerds zijn met weinig tot geen mensenkennis of hoe een maatschappij functioneert.
Dat heeft het draagvlak ook om zeep geholpen.
Bevolking gereduceerd tot statistiek.![]()
Niets die laat je dan maar dood gaan. Iets wat DDDDDaaf even vergeet als een gevolg van zijn plan.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:52 schreef speknek het volgende:
[..]
En wat doe je met de 8000 mensen die dan aan de beademing moeten?Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.![]()
Daarom zeg ik ook: gros is 60 plus, focus daaropquote:Op zaterdag 13 november 2021 08:42 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ik geloof niet echt in die zeer positieve cijfers bij gevacineerde, eerst eens kijken hoe het in Portugal vergaat de komende weken.
Beter inzetten op 60+ Booster en 50+ vaccin. In plaats van 20 jarige anti-vaxxers dwingen om enkel een fictief quota te halen.![]()
Probleem is als die 20-jarige antivaccer in een thuis- of bezoeksituatie zijn 60-jarige antivaxpapa en vervolgens z'n old-school antivax oma besmet. Die vervolgens vrolijk toch graag zorg hebben met hun antivax lichaam in een ziekenhuisbed
Haters everywhere but I don't really care.![]()
Absoluut mee eens. We hebben ook te maken met een paradox. Onze zorg is zoveel beter geworden en ook onze financiële situatie. Hierdoor kunnen we meer mensen redden, maar daardoor moet je dus ook meer mensen vaker "redden".quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:24 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Maar we accepteren wel dat hele sectoren naar de verdommenis worden geholpen door overheidsingrijpen.
Toegang tot de zorg is een niet-onderhandelbaar iets en elke discussie daarover is taboe. Maar ik vind “tegen welke prijs” best een legitieme vraag. Alleen als je die discussie wil voeren ben je meteen een moordenaar en Bolsonaro.
Ruim 30 jaar terug verloor ik mijn laatste grootouder. De crisisjaren 80 was dat. Oma kwam nooit in ziekenhuizen. Werd ziek en ging vrij snel daarna dood. Op een leeftijd die mijn ouders al ruim voorbij zijn. Ik weet zeker dat als mijn oma 30 jaar later was geboren dat ze dan veel meer kans op behandeling had gehad. En op herstel.
Door de enorm toegenomen levensverwachting icm de babyboom zit je dus met het feit dat een flinke groep i.t.t. mijn oma vermoedelijk vaker naar het ziekenhuis kunnen omdat ze nu eenmaal door toegenomen kennis en middelen meer kans hebben om levend naar buiten te lopen. Maar die mensen lopen vervolgens dus wel meer kans om met iets anders weer binnen te komen.
Als je dan vervolgens ook nog eens bedden wegbezuinigd dan krijg je problemen als deze. En ik snap dat je in theorie 17 miljoen bedden nodig hebt dus dat ieder lager aantal dat je kiest bij een pandemie een keer ontoereikend is. Neemt niet weg dat het goed zou zijn om bepaalde verwachtingen bij te stellen. Ook in een bedrijf is altijd meer winst maken niet gezond. Dat maakt een organisatie ook niet gezonder. Moeten we niet eens accepteren dat we door de huidige situatie langzaam aan allemaal een iets minder lange levensverwachting hebben? En ja het is pijnlijk om te beseffen dat we dan iemand niet kunnen redden vanwege een gebrek aan middelen terwijl de kennis er wel toereikend voor kan zijn. Als je dit wilt moet het systeem op de schop. Dat gaat net zo goed ten koste van de gezondheid maar dan de mentale.![]()
Haha deze vraag wordt over 3 jaar nog gesteld. Virologen dulden geen andere experts.quote:Op zaterdag 13 november 2021 08:53 schreef HPoi het volgende:
[..]
De virologen misschien, maar een Gommers en Kuipers zijn duidelijk wel menselijk en maatschappelijk betrokken. Enige is natuurlijk dat zij het vooral vanuit de zorg bekijken, wat ik ze overigens niet kwalijk kan nemen. De overheid zou moeten zorgen voor een goede mix aan adviseurs. Waarom zit er bijvoorbeeld geen socioloog bij of voor zelfs een psycholoog/psychiater?
Forum Opties Forumhop: Hop naar: